Isplati li se upisati ETF?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
HD_2015
Posts: 966
Joined: 27/08/2015 12:54

#26 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by HD_2015 »

mcla04 wrote: 23/06/2022 21:20 Treca sam godina na FIT-u, DL student. Smatram da jeste bolja opcija prisustvovati predavanjima uzivo, ali ko hoce da prati i uci, ni DL mu nece biti problem. Matematike su laganica, ja sam u srednjoj uvijek ganjala tu dvicu, a na faksu sam ih polozila sve na prvim rokovima. S druge strane, prijatelj iz srednje koji je bio ucenik generacije, upisao je ETF i ispisao se prije par mjeseci jer se lomio od ucenja, a opet nije mogao sve stici. Mislim da DL na FIT-u stvarno nije losa opcija. Vecina profesora je super, posebno profesori koji predaju programiranja, a to i jest najbitnije
Upravo je ovo razlog zašto ja nisam upisivao takav fakultet. Bilo ih je i u moje vrijeme, ali nisam htio da neko sa dvicom i ja imamo istu diplomu. Nisam jedini koji tako razmišlja.

Nije mi namjera da vrijeđam ili budem sarkastičan, već samo da ukažem da ima ljudi koji gledaju drugačije.

Slažem se da za svakoga treba da ima nešto: za one koji su dobri u matematici ili programiranju i za one koji baš nisu.
User avatar
canvra888
Posts: 4353
Joined: 09/07/2021 15:03

#27 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by canvra888 »

HD_2015 wrote: 24/06/2022 09:20
mcla04 wrote: 23/06/2022 21:20 Treca sam godina na FIT-u, DL student. Smatram da jeste bolja opcija prisustvovati predavanjima uzivo, ali ko hoce da prati i uci, ni DL mu nece biti problem. Matematike su laganica, ja sam u srednjoj uvijek ganjala tu dvicu, a na faksu sam ih polozila sve na prvim rokovima. S druge strane, prijatelj iz srednje koji je bio ucenik generacije, upisao je ETF i ispisao se prije par mjeseci jer se lomio od ucenja, a opet nije mogao sve stici. Mislim da DL na FIT-u stvarno nije losa opcija. Vecina profesora je super, posebno profesori koji predaju programiranja, a to i jest najbitnije
Upravo je ovo razlog zašto ja nisam upisivao takav fakultet. Bilo ih je i u moje vrijeme, ali nisam htio da neko sa dvicom i ja imamo istu diplomu. Nisam jedini koji tako razmišlja.

Nije mi namjera da vrijeđam ili budem sarkastičan, već samo da ukažem da ima ljudi koji gledaju drugačije.

Slažem se da za svakoga treba da ima nešto: za one koji su dobri u matematici ili programiranju i za one koji baš nisu.
Znači birao si fakultet radi braging rights, a ne radi kvaliteta edukacije koju nudi? Zanimljivo.

I da, nije svaka dvica iz matematike iz srednje ista, ogroman je varitet tu. I ono najbitnije, matematike su sasvim sporedna misao (kao što bi i trebale biti u IT-u) na FIT-u.

Ne znam kada si upisivao fakultet, ali svakako da se već dugo dugo vremena ne bi trebao brinuti da će svaka 'šuša' završiti i imati istu diplomu kao ti, jer je jako mali broj diplomanata u odnosu na upisane studente. 2014. kada sam ja upisao bilo je oko 2-15 diplomanata na 300-400 upisanih studenata :wink:
mcla04
Posts: 99
Joined: 16/02/2022 17:11

#28 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by mcla04 »

HD_2015 wrote: 24/06/2022 09:20
mcla04 wrote: 23/06/2022 21:20 Treca sam godina na FIT-u, DL student. Smatram da jeste bolja opcija prisustvovati predavanjima uzivo, ali ko hoce da prati i uci, ni DL mu nece biti problem. Matematike su laganica, ja sam u srednjoj uvijek ganjala tu dvicu, a na faksu sam ih polozila sve na prvim rokovima. S druge strane, prijatelj iz srednje koji je bio ucenik generacije, upisao je ETF i ispisao se prije par mjeseci jer se lomio od ucenja, a opet nije mogao sve stici. Mislim da DL na FIT-u stvarno nije losa opcija. Vecina profesora je super, posebno profesori koji predaju programiranja, a to i jest najbitnije
Upravo je ovo razlog zašto ja nisam upisivao takav fakultet. Bilo ih je i u moje vrijeme, ali nisam htio da neko sa dvicom i ja imamo istu diplomu. Nisam jedini koji tako razmišlja.

Nije mi namjera da vrijeđam ili budem sarkastičan, već samo da ukažem da ima ljudi koji gledaju drugačije.

Slažem se da za svakoga treba da ima nešto: za one koji su dobri u matematici ili programiranju i za one koji baš nisu.
Pa svako gleda da upise ono sto mu vise odgovara i gdje ce se bolje snaci. Meni npr matematika nikada nije isla i bilo mi je bitno samo da je polozim, pa kako god. Fokusirala sam se na predmete koji me vise zanimaju i koji ce mi kasnije biti potrebniji. A i ocjene iz srednje nemaju bas toliko veze s fakultetom. Odlikas moze zapeti na prvoj godini, a onaj koji je jedva upao na faks moze zavrsiti u roku :)
HD_2015
Posts: 966
Joined: 27/08/2015 12:54

#29 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by HD_2015 »

mcla04 wrote: 24/06/2022 14:00
Pa svako gleda da upise ono sto mu vise odgovara i gdje ce se bolje snaci. Meni npr matematika nikada nije isla i bilo mi je bitno samo da je polozim, pa kako god. Fokusirala sam se na predmete koji me vise zanimaju i koji ce mi kasnije biti potrebniji. A i ocjene iz srednje nemaju bas toliko veze s fakultetom. Odlikas moze zapeti na prvoj godini, a onaj koji je jedva upao na faks moze zavrsiti u roku :)
Jeste - znam više takvih slučajeva. Ali, statistički, ako uzmeš 100 odlikaša iz srednje i 100 onih koji su jedva upali, nije tako.
H323
Posts: 75
Joined: 18/06/2021 10:51

#30 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by H323 »

HD_2015 wrote: 24/06/2022 09:20 Upravo je ovo razlog zašto ja nisam upisivao takav fakultet. Bilo ih je i u moje vrijeme, ali nisam htio da neko sa dvicom i ja imamo istu diplomu. Nisam jedini koji tako razmišlja.

Nije mi namjera da vrijeđam ili budem sarkastičan, već samo da ukažem da ima ljudi koji gledaju drugačije.
Ima definitivno ljudi koji drukčije gledaju svijet. Znam ih par takvih koji se dan danas ibrete kako neko neki propalitet iz srednje zna više i ima veću programersku platu od njih bogom danih s etfa :mrgreen: ove kurseve tipa FIT da ne spominjem.
HD_2015
Posts: 966
Joined: 27/08/2015 12:54

#31 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by HD_2015 »

H323 wrote: 28/06/2022 09:35
HD_2015 wrote: 24/06/2022 09:20 Upravo je ovo razlog zašto ja nisam upisivao takav fakultet. Bilo ih je i u moje vrijeme, ali nisam htio da neko sa dvicom i ja imamo istu diplomu. Nisam jedini koji tako razmišlja.

Nije mi namjera da vrijeđam ili budem sarkastičan, već samo da ukažem da ima ljudi koji gledaju drugačije.
Ima definitivno ljudi koji drukčije gledaju svijet. Znam ih par takvih koji se dan danas ibrete kako neko neki propalitet iz srednje zna više i ima veću programersku platu od njih bogom danih s etfa :mrgreen: ove kurseve tipa FIT da ne spominjem.
Pa jeste, svako ima svoju nafaku. I čistačica u fabrici duhana je nekada imala 2000KM, kada je prosječna plata bila 400KM.
HD_2015
Posts: 966
Joined: 27/08/2015 12:54

#32 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by HD_2015 »

canvra888 wrote: 24/06/2022 13:53
HD_2015 wrote: 24/06/2022 09:20

Upravo je ovo razlog zašto ja nisam upisivao takav fakultet. Bilo ih je i u moje vrijeme, ali nisam htio da neko sa dvicom i ja imamo istu diplomu. Nisam jedini koji tako razmišlja.

Nije mi namjera da vrijeđam ili budem sarkastičan, već samo da ukažem da ima ljudi koji gledaju drugačije.

Slažem se da za svakoga treba da ima nešto: za one koji su dobri u matematici ili programiranju i za one koji baš nisu.
Znači birao si fakultet radi braging rights, a ne radi kvaliteta edukacije koju nudi? Zanimljivo.

I da, nije svaka dvica iz matematike iz srednje ista, ogroman je varitet tu. I ono najbitnije, matematike su sasvim sporedna misao (kao što bi i trebale biti u IT-u) na FIT-u.

Ne znam kada si upisivao fakultet, ali svakako da se već dugo dugo vremena ne bi trebao brinuti da će svaka 'šuša' završiti i imati istu diplomu kao ti, jer je jako mali broj diplomanata u odnosu na upisane studente. 2014. kada sam ja upisao bilo je oko 2-15 diplomanata na 300-400 upisanih studenata :wink:
Naravno da ne. O kvalitetu ne mogu - morao bih završiti oba fakulteta, pa upoređivati. I danas dan imam sumnje u kvalitet fakulteta sa prolaznošću od blizu 100%. Jedino što se ovi fakulteti koji imaju veoma visoku prolaznost imaju dosta manje nezadovoljih studenata.

Kako znaš koji sam fakultet završio?
IagoAspas
Posts: 79
Joined: 28/12/2016 12:27

#33 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by IagoAspas »

Safe card to heaven. Od 40ak ljudi koje znam da su to završili 20-ak radi vani za svjetske kompanije, 10ak imaju odlične poslove u BiH i 10ak su babini sinovi pa drk.aju qr.ac po javnim preduzećima...
Paul Gascoigne
Posts: 202
Joined: 13/05/2016 04:35
Location: Prokurative
Contact:

#34 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by Paul Gascoigne »

Ozimician wrote: 23/06/2022 20:00 Ako želiš znanje i novac - a ne zvanje - onda je glupost u 2022. god upisivati bilo kakav fakultet.
Ok, imas 18-19 godina i ne upises fakultet - šta ćeš raditi?
User avatar
xPaco1337
Posts: 1076
Joined: 30/09/2020 14:34

#35 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by xPaco1337 »

Paul Gascoigne wrote: 23/06/2023 18:05
Ozimician wrote: 23/06/2022 20:00 Ako želiš znanje i novac - a ne zvanje - onda je glupost u 2022. god upisivati bilo kakav fakultet.
Ok, imas 18-19 godina i ne upises fakultet - šta ćeš raditi?
Pa ako nisi do 18-19 naucio programirati (a zelis se tim baviti), onda je to tvoj problem ? Uvijek mozes raditi neku fizikaliju godinu dana, uci gledaj tutorijale i tjt. Ako sam sa trogodisnjom srednjom mogao se probiti i raditi u jednoj od najvecih IT firmi u Bosni, moze svatko onda. Naravno prije tog se radilo po sezonama u HR, pisala se krv i znoj da se nauci to cijenit. Ova djecurlija sa faxa dođe do posla preko prakse i kad dobije otkaz ne zna sta ce sam sa sobom jer nikad nije radio nista drugo.
_huzzah_001
Posts: 59
Joined: 22/06/2021 14:37

#36 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by _huzzah_001 »

Cao. Da li je neko imao iskustva sa strucnim studijem Informacione tehnologije PMF. Da li je perspektivno? Isplati li se studirat?
Hvala unaprijed:)
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#37 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by belfy »

xPaco1337 wrote: 24/06/2023 14:11
Paul Gascoigne wrote: 23/06/2023 18:05

Ok, imas 18-19 godina i ne upises fakultet - šta ćeš raditi?
Pa ako nisi do 18-19 naucio programirati (a zelis se tim baviti), onda je to tvoj problem ? Uvijek mozes raditi neku fizikaliju godinu dana, uci gledaj tutorijale i tjt. Ako sam sa trogodisnjom srednjom mogao se probiti i raditi u jednoj od najvecih IT firmi u Bosni, moze svatko onda. Naravno prije tog se radilo po sezonama u HR, pisala se krv i znoj da se nauci to cijenit. Ova djecurlija sa faxa dođe do posla preko prakse i kad dobije otkaz ne zna sta ce sam sa sobom jer nikad nije radio nista drugo.
koje godine si poceo sa programiranjem? i jesi li startao iz Sarajeva? kako je tvoj put isao?
User avatar
xPaco1337
Posts: 1076
Joined: 30/09/2020 14:34

#38 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by xPaco1337 »

belfy wrote: 25/06/2023 03:31
xPaco1337 wrote: 24/06/2023 14:11

Pa ako nisi do 18-19 naucio programirati (a zelis se tim baviti), onda je to tvoj problem ? Uvijek mozes raditi neku fizikaliju godinu dana, uci gledaj tutorijale i tjt. Ako sam sa trogodisnjom srednjom mogao se probiti i raditi u jednoj od najvecih IT firmi u Bosni, moze svatko onda. Naravno prije tog se radilo po sezonama u HR, pisala se krv i znoj da se nauci to cijenit. Ova djecurlija sa faxa dođe do posla preko prakse i kad dobije otkaz ne zna sta ce sam sa sobom jer nikad nije radio nista drugo.
koje godine si poceo sa programiranjem? i jesi li startao iz Sarajeva? kako je tvoj put isao?
Nisam programer, UI/UX sam. I iz Zenice sam nisam iz Sarajeva
bumerangss
Posts: 4473
Joined: 12/01/2015 16:47

#39 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by bumerangss »

Ne isplati se vise ni jedan fax

Keramicar za kvadrat ruke u Dalmaciji naplati 25€

U Sarajevu moleri za okreciti stan od 50 m2 traze 500 600 KM za 8 9 sati sto mlati mačkom

Od knjige vise nema fajde :izet:
User avatar
Athlon64
Posts: 2715
Joined: 24/11/2022 17:51

#40 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by Athlon64 »

bumerangss wrote: 01/07/2023 23:10 Ne isplati se vise ni jedan fax

Keramicar za kvadrat ruke u Dalmaciji naplati 25€

U Sarajevu moleri za okreciti stan od 50 m2 traze 500 600 KM za 8 9 sati sto mlati mačkom

Od knjige vise nema fajde :izet:
:thumbup:
_huzzah_001
Posts: 59
Joined: 22/06/2021 14:37

#41 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by _huzzah_001 »

Cao. Da li neko studira strucni studij na PMF-u?
Da li se isplati to studirati? Da li je perspektivno?
Hvala unaprijed.
User avatar
Athlon64
Posts: 2715
Joined: 24/11/2022 17:51

#42 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by Athlon64 »

_huzzah_001 wrote: 02/07/2023 11:28 Cao. Da li neko studira strucni studij na PMF-u?
Da li se isplati to studirati? Da li je perspektivno?
Hvala unaprijed.
Ja ne studiram, ali jeste perspektivno ako se budeš trudila, ako ne, onda neće biti.

Uglavnom dobro je da imaš STEM diplomu s kojom možeš aplicirati po cijeloj Evropi za poslove ili Master.

Što se posla i znanja tiče, ako sama ne budeš radila, nema ništa od bilo kojeg faxa.
User avatar
nivla
Posts: 4283
Joined: 12/01/2008 23:44

#43 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by nivla »

isplati se zavrsiti nakon upisa, a svi komentari kako treba ili ne treba nesto upisati i zavrsiti su stvar perspektive onog ko komentarise

fit nije los al da budes u mostaru, mali je procenat onih koji su remote uspjesno i zavrsili, nema javno tih statistika

sto se tice ovog na PMF-u ali ako gledas komentare na bespotrebnu tezinu predmeta koji su “nerelevantni “ za posao koji ce vecina raditi on je jos vise upotpunjen stvarima koje ti “nece trebati” od ETF-a, jer tu je matematika dosta detaljnija od one inzenjerske na ETF-u
User avatar
apsidejzi
Posts: 8265
Joined: 25/05/2013 23:49

#44 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by apsidejzi »

_huzzah_001 wrote: 02/07/2023 11:28 Cao. Da li neko studira strucni studij na PMF-u?
Da li se isplati to studirati? Da li je perspektivno?
Hvala unaprijed.
Sve zavisi od toga sta podrazumjevas pod rijeci: Perspektivno.

Ako je to naci posao nastavnika u nekoj skoli, onda uz PMF obavezno trebaju i lijepa poznanstva. Ne smije ti biti mrsko izaci na kafu sa lokalnim mocnicima jer oni mogu dodatno pogurati stvari.

Ako mislis ici vani onda paralelno sa PMF iskoristi vrijeme u ucenju tog stranog jezika. Vani ces definitivno moci naci posao ali ako znas jezik onda ces se brze integrirati. Nasi fakulteti se generalno priznaju. Mozda jos da uradis neki ekstra test zbog bodova i priznavanja svih predmeta, ali generalno vani ima posla u toj bransi. Pogotovo ako su prirodne nauke u pitanju. Drustvene imaju vec jaku konkurenciju, ali prirodne (ukljucujuci matematiku) su veoma cijenjene i potrebne.

Ako je pak perspektiva u strucnom smislu nevezano za pare. Ja licno nisam studirao taj fakultet i ne znam kakav je kvalitet nastavnika na PMF-u. Ako posmatram uspjehe na svjetskom nivou, ne sjecam se da sam nedavno procitao neku vijest kako je neko nas iz te oblasti uradio nesto veliko ili doprinjeo toj znanosti u necemu. To mi govori da profesionalna perspektiva nije bog zna sta. Doduse, da budem posten, nisu ni ostali fakulteti nesto bolje rezultate dali.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#45 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by Mishelinke »

apsidejzi wrote: 02/07/2023 16:13 Ako je pak perspektiva u strucnom smislu nevezano za pare. Ja licno nisam studirao taj fakultet i ne znam kakav je kvalitet nastavnika na PMF-u. Ako posmatram uspjehe na svjetskom nivou, ne sjecam se da sam nedavno procitao neku vijest kako je neko nas iz te oblasti uradio nesto veliko ili doprinjeo toj znanosti u necemu. To mi govori da profesionalna perspektiva nije bog zna sta. Doduse, da budem posten, nisu ni ostali fakulteti nesto bolje rezultate dali.
Proguglaj:

Salem Malkić, CERN
Ibrahim Numanagić, University of Victoria
Admir Greljo, SNSF Eccellenza na Institutu za teorijsku fiziku Univerziteta u Bernu

itd itd

Da ih ima, ima ih.

Da li je za uspijeh navedenih zaslužan PMF? Pa i nije baš. PMF je jedno 2%, a 98% je talent i lično zalaganje.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8265
Joined: 25/05/2013 23:49

#46 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by apsidejzi »

Mishelinke wrote: 06/07/2023 11:20
apsidejzi wrote: 02/07/2023 16:13 Ako je pak perspektiva u strucnom smislu nevezano za pare. Ja licno nisam studirao taj fakultet i ne znam kakav je kvalitet nastavnika na PMF-u. Ako posmatram uspjehe na svjetskom nivou, ne sjecam se da sam nedavno procitao neku vijest kako je neko nas iz te oblasti uradio nesto veliko ili doprinjeo toj znanosti u necemu. To mi govori da profesionalna perspektiva nije bog zna sta. Doduse, da budem posten, nisu ni ostali fakulteti nesto bolje rezultate dali.
Proguglaj:

Salem Malkić, CERN
Ibrahim Numanagić, University of Victoria
Admir Greljo, SNSF Eccellenza na Institutu za teorijsku fiziku Univerziteta u Bernu

itd itd

Da ih ima, ima ih.

Da li je za uspijeh navedenih zaslužan PMF? Pa i nije baš. PMF je jedno 2%, a 98% je talent i lično zalaganje.
U citiranom dijelu, vise sam mislio na objavljivanje strucnih radova sa navedenog fakulteta. To je neka profesionalna perspektiva. Zaposlenje je ekonomska perspektiva. Ova tri navedena su nasli zaposlenje na stranim univerzitetima i to ne osporavam. Cak sam to i naveo u svom orginalnom poslu. Naucis jezik i vjerovatno ce ti priznati nas fakultet. Posao nije problem.

No strucna perspektiva... ima li na googlu negdje objavljen rad iz 2023-e a da PMF stoji iza njega? Koliko radova je objavljeno u naucnim casopisima a da su finansirani ili predvodjeni sa PMF-a (ili bilo kojeg naseg fakulteta).
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#47 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by Mishelinke »

apsidejzi wrote: 06/07/2023 12:12 No strucna perspektiva... ima li na googlu negdje objavljen rad iz 2023-e a da PMF stoji iza njega? Koliko radova je objavljeno u naucnim casopisima a da su finansirani ili predvodjeni sa PMF-a (ili bilo kojeg naseg fakulteta).
To da, nažalost, tako je.

Mada iskreno, nije sve ni do fakulteta, koliko je do kompletnog sistema obrazovanja.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#48 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by Pitar sa Kariba »

Azra Busuladzic sa PMF-a, a red je i Mustafu spomenut' ofc! :thumbup:
https://scholar.google.com/citations?us ... AAAJ&hl=en
H323
Posts: 75
Joined: 18/06/2021 10:51

#49 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by H323 »

apsidejzi wrote: 06/07/2023 12:12 To je neka profesionalna perspektiva. Zaposlenje je ekonomska perspektiva. Ova tri navedena su nasli zaposlenje na stranim univerzitetima i to ne osporavam. Cak sam to i naveo u svom orginalnom poslu. Naucis jezik i vjerovatno ce ti priznati nas fakultet. Posao nije problem.
Da izvineš, zvuči kao da misliš da ljudi "zaposleni" na univerzitetima vani zapravo beru jabuke ili nešto tako. Vjerovatno si se nespretno izrazio (ili ja loše čitam), ali nema neke velike razlike između profesionalne perspektive i zaposlenosti u ovom slučaju. Velika je žalost za našu državu što nema načina da ti ljudi ostanu ovdje pa da se broje u naše profesionalne statistike.
No strucna perspektiva... ima li na googlu negdje objavljen rad iz 2023-e a da PMF stoji iza njega? Koliko radova je objavljeno u naucnim casopisima a da su finansirani ili predvodjeni sa PMF-a (ili bilo kojeg naseg fakulteta)
Ima naravno, dovoljno ti je otvoriti Google Scholar i gledati ljude. Ne znam iskreno koliko tačno (e: u 2023), nekoliko desetina, do stotinu ako gledamo cijeli PMF. Finansiranih vjerovatno nula, fakultet to uglavnom ne finansira, već se dobijaju grantovi od kantona, ili iz svog džepa, ili džabe, zavisi. Cifra koju kanton udijeli za nauku u čitavom kantonu je do prije par godina (tj za vrijeme SDA) bila oko pola miliona, sad je nešto više, ali mizerno u poređenju samo s Hrvatskom.

Pitar sa Kariba wrote: 06/07/2023 16:33 Azra Busuladzic sa PMF-a, a red je i Mustafu spomenut' ofc! :thumbup:
https://scholar.google.com/citations?us ... AAAJ&hl=en
https://scholar.google.com/citations?hl ... by=pubdate
Pet radova objavljenih u ovoj godini, 11k citata, h-index 56.
Last edited by H323 on 07/07/2023 01:08, edited 1 time in total.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8265
Joined: 25/05/2013 23:49

#50 Re: Isplati li se upisati ETF?

Post by apsidejzi »

Bravo! To je onda odgovor na pitanje. Zahvaljujem.
Post Reply