Ispade Hare opet u pravu.

Post Reply
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#751 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by SA 071 »

Ovdje nije bitan Silajdzic, tj. voli li ga neko ili ne. Ovdje je u pitanju BiH.
Pa ako neko prizeljkuje i da se rastoci drzavna imovina i da se stvore preduslovi za propast drzave samo da bi se rijesio Silajdzica, to govori o intelektu takve osobe. Da je rekao, ako ne prodjem na izborima odlazim iz politike, pa da ovi isti likuju to je ok, ali ovako...

Al' to svakako moze samo Bosnjo, suzenih pogleda i sitnosicardzijskih pobuda...
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#752 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Vragolan »

ma supak zna de ce ga popusiti na izborima pa ko biva da se "casno" povuce iz politike
cuj ako se uknjizi imovina on ode, pa sto ne ostane pa se ne bori
koji licemjer, i samo glup covjek ce mu povjerovati da je pravi razlog povlacenja iz politike imovina
jasta je
mat... mu lopovsku
sto rece softly halalim dio basce samo nek ide, da Bogda mu sve za ljekova trebalo, i njemu, i zeni, i djeci i unucima i svim buducim pokoljenjeima
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#753 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ultima_palabra »

JThomas wrote:nije, nije spasi narod, nego pomozi narodu :D :D
hvala kolega :-D
softly wrote:Spreman sam dati da se i dio moje imovine uknjizi na entitete, samo da se ova lopina makne vise jedanput !
:lol:
SA 071 wrote:Al' to svakako moze samo Bosnjo, suzenih pogleda i sitnosicardzijskih pobuda...
Image
Ovakav, npr.?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#754 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

koji put već odlazi?
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#755 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by SA 071 »

Vragolan wrote:ma supak zna de ce ga popusiti na izborima pa ko biva da se "casno" povuce iz politike
cuj ako se uknjizi imovina on ode, pa sto ne ostane pa se ne bori koji licemjer, i samo glup covjek ce mu povjerovati da je pravi razlog povlacenja iz politike imovina
jasta je
mat... mu lopovsku
sto rece softly halalim dio basce samo nek ide, da Bogda mu sve za ljekova trebalo, i njemu, i zeni, i djeci i unucima i svim buducim pokoljenjeima
Pa ako se uknjizi na entitete, to je to, nema se vise za sta boriti. Izgubio bitku, a samim tim otvoren put za ostvarivanje nekih velikodrzavnih ciljeva...
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#756 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Vragolan »

SA 071 wrote:
Vragolan wrote:ma supak zna de ce ga popusiti na izborima pa ko biva da se "casno" povuce iz politike
cuj ako se uknjizi imovina on ode, pa sto ne ostane pa se ne bori koji licemjer, i samo glup covjek ce mu povjerovati da je pravi razlog povlacenja iz politike imovina
jasta je
mat... mu lopovsku
sto rece softly halalim dio basce samo nek ide, da Bogda mu sve za ljekova trebalo, i njemu, i zeni, i djeci i unucima i svim buducim pokoljenjeima
Pa ako se uknjizi na entitete, to je to, nema se vise za sta boriti. Izgubio bitku, a samim tim otvoren put za ostvarivanje nekih velikodrzavnih ciljeva...

...nego sad ce oktobar pa ti njega zaokruzi, ili jos bolje vodi ga sebi kuci
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#757 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ultima_palabra »

SA 071 wrote:
Vragolan wrote:ma supak zna de ce ga popusiti na izborima pa ko biva da se "casno" povuce iz politike
cuj ako se uknjizi imovina on ode, pa sto ne ostane pa se ne bori koji licemjer, i samo glup covjek ce mu povjerovati da je pravi razlog povlacenja iz politike imovina
jasta je
mat... mu lopovsku
sto rece softly halalim dio basce samo nek ide, da Bogda mu sve za ljekova trebalo, i njemu, i zeni, i djeci i unucima i svim buducim pokoljenjeima
Pa ako se uknjizi na entitete, to je to, nema se vise za sta boriti. Izgubio bitku, a samim tim otvoren put za ostvarivanje nekih velikodrzavnih ciljeva...
:lol: Izgubio je on bitku kad nisu prošle Hećine investicije ;-) A mi smo izgubili 4 i po godine, računajući od aprila 2006.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#758 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

Vragolan wrote:
SA 071 wrote:
Vragolan wrote:ma supak zna de ce ga popusiti na izborima pa ko biva da se "casno" povuce iz politike
cuj ako se uknjizi imovina on ode, pa sto ne ostane pa se ne bori koji licemjer, i samo glup covjek ce mu povjerovati da je pravi razlog povlacenja iz politike imovina
jasta je
mat... mu lopovsku
sto rece softly halalim dio basce samo nek ide, da Bogda mu sve za ljekova trebalo, i njemu, i zeni, i djeci i unucima i svim buducim pokoljenjeima
Pa ako se uknjizi na entitete, to je to, nema se vise za sta boriti. Izgubio bitku, a samim tim otvoren put za ostvarivanje nekih velikodrzavnih ciljeva...

...nego sad ce oktobar pa ti njega zaokruzi, ili jos bolje vodi ga sebi kuci
------------------------------------------------------
šta mu je sa Selmom,ne cigulja više.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#759 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by veljaca »

ultima_palabra wrote:
SA 071 wrote:
Vragolan wrote:ma supak zna de ce ga popusiti na izborima pa ko biva da se "casno" povuce iz politike
cuj ako se uknjizi imovina on ode, pa sto ne ostane pa se ne bori koji licemjer, i samo glup covjek ce mu povjerovati da je pravi razlog povlacenja iz politike imovina
jasta je
mat... mu lopovsku
sto rece softly halalim dio basce samo nek ide, da Bogda mu sve za ljekova trebalo, i njemu, i zeni, i djeci i unucima i svim buducim pokoljenjeima
Pa ako se uknjizi na entitete, to je to, nema se vise za sta boriti. Izgubio bitku, a samim tim otvoren put za ostvarivanje nekih velikodrzavnih ciljeva...
:lol: Izgubio je on bitku kad nisu prošle Hećine investicije ;-) A mi smo izgubili 4 i po godine, računajući od aprila 2006.
Izgubio si ti ( a na zalost moju i ja ) ne 4 i po godine - vec 18 godina - od aprila ali 1992. godine .....
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#760 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ultima_palabra »

veljaca wrote:Izgubio si ti ( a na zalost moju i ja ) ne 4 i po godine - vec 18 godina - od aprila ali 1992. godine .....
:( Slažem se, nažalost. Ali ovakvi kao Silajdžić će bez sumnje na njih gledati kao svoje "najplodnije" godine :x
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#761 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by veljaca »

ultima_palabra wrote:
veljaca wrote:Izgubio si ti ( a na zalost moju i ja ) ne 4 i po godine - vec 18 godina - od aprila ali 1992. godine .....
:( Slažem se, nažalost. Ali ovakvi kao Silajdžić će bez sumnje na njih gledati kao svoje "najplodnije" godine :x
:( slazem se i ja sa tobom, nazalost. Samo nije Silajdzic jedini .... takva je cijela ova garnitura sada na sceni ....bez izuzetaka .... :x
User avatar
Haris.ba
Posts: 24843
Joined: 08/09/2005 20:08

#762 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Haris.ba »

zonbirile wrote:.. takva je cijela ova gar
Ako se kandidira, pobjediće jopet. Nažalost, ja mu ne vidim konkurenta. Tihić mu ne može ni prepelit( A koga to ima u Sda da nije omzno narodu?). Mada možda izvuće nekoga kao što je načelnik Vogošće. Koga to ima Sdp (mada sumnjam da će se odreći pozicije u predsjedništvu preko Željka - ako zaboravimo njegove želje; jest da bi Jasmin iz Tuzle mogao biti dostojan protivnik - možda i pobjediti, al taj ne mrda iz Tuzle)? Možda Sejfudin Tokić, ili Rasim Kadić, ili Mirnes Ajanović imaju šanse, a?

Jedini dostojan konkurent je Fahro. Ali ne znam je li ga iko pitao išta oko kandidovanja za tu poziciju, i je li govorio hoće li samo držati poziciju predjednika/utemeljitelja stranke.

Hare, prema svemu sudeći, ide prema poziciji ko Željko. Čovjek u predsjedništvu sa slabom strankom.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#763 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

@haris.ba
pogrešno mene citiraš,to nije moj post,a za Hareta me zaboli,kvarnjak do srži KOS-ovac,kao i ostali.Samo nešto,svi oni što laju na Šabana i bivše,pa onda neka objasne ko je mogao putovati kao prevodilac SSNO generalu N.Ljubičiću.Naravno ne prevode se Hamletova djela.
trofej
Posts: 477
Joined: 05/06/2009 04:36

#764 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by trofej »

Zašto je Izetbegovićeva svetosavskoosmanska svita od 1994. godine počela nasrtati na Harisa Silajdžića, da biše se ti nasrtaji završili otvorenim napadom na njegov fizički integritet? Samo zato što je Haris Silajdžić potpuno svjestan namjera navedene zulumćarske svite, čiji je krajnji cilj upravo dovršavanje svetosavskoosmanskog projekta bosnocida kroz konačno krčmljenje bosanskohercegovačke teritorije. Uostalom, to je i jedini razlog njihovog predratnog, ratnog i poratnog savezništva. Slobodanu Miloševiću i njegovim srbonacistima nije bio cilj nikakva Jugoslavija, njega su - kao i Hitlera - isključivo interesirale tuđe teritorije. On to otvoreno potvrđuje izjavom da "granice povlači jači". Njegov odani saveznik, Alija Izetbegović, uzima olovku u kvislinšku ruku i povlači granice na onom dijelu bh-teritorije za koji smatra da je dovoljan za uspostavu njegove klerofašističke avlije, pravdajući to tvrdnjom da "oni neće BiH a mi je sami ne možemo odbraniti".

Kada je u pitanju BiH, Milorad Dodik je istinski sljedbenik Slobodana Miloševića, ali i istinski saveznik sljedbenicima Alije Izetbegovića na projektu bosnocida. I odatle je sva povika na Harisa Silajdžića.
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#765 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Vragolan »

trofej wrote:Zašto je Izetbegovićeva svetosavskoosmanska svita od 1994. godine počela nasrtati na Harisa Silajdžića, da biše se ti nasrtaji završili otvorenim napadom na njegov fizički integritet? Samo zato što je Haris Silajdžić potpuno svjestan namjera navedene zulumćarske svite, čiji je krajnji cilj upravo dovršavanje svetosavskoosmanskog projekta bosnocida kroz konačno krčmljenje bosanskohercegovačke teritorije. Uostalom, to je i jedini razlog njihovog predratnog, ratnog i poratnog savezništva. Slobodanu Miloševiću i njegovim srbonacistima nije bio cilj nikakva Jugoslavija, njega su - kao i Hitlera - isključivo interesirale tuđe teritorije. On to otvoreno potvrđuje izjavom da "granice povlači jači". Njegov odani saveznik, Alija Izetbegović, uzima olovku u kvislinšku ruku i povlači granice na onom dijelu bh-teritorije za koji smatra da je dovoljan za uspostavu njegove klerofašističke avlije, pravdajući to tvrdnjom da "oni neće BiH a mi je sami ne možemo odbraniti".

Kada je u pitanju BiH, Milorad Dodik je istinski sljedbenik Slobodana Miloševića, ali i istinski saveznik sljedbenicima Alije Izetbegovića na projektu bosnocida. I odatle je sva povika na Harisa Silajdžića.
ja sta uradise od onako fina i ljepa cojka, vella havllle vella kuvete, tobe jarabi tobe stakvirla
a on nako fin i ljep bori se za svoj narod uhuhuhu, ja dusmana
jest, alija mu bacio sihire, garant
hud, moramo ga vodit kakom efendiji da mu zapise
xyz101
Posts: 374
Joined: 22/01/2010 17:20

#766 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by xyz101 »

vragolan, ti si bolesno ljubomoran na hareta.

morash shvatiti da ni spd a ni '(v)nasa stranka' nece uzeti vise od 3 ili 4 mjesto medju probosanskim snagama na izborima.
zasto?
pa recimo (primjera radi) zbog onih rijeci gore gdje si naveo da bi pristao na podijelu vlastite imovine/drzave samo da se otreses hareta.
moras shvatiti da si samo jednom takvom izjavom, haretu dodijelo najmanje hiljadu novih glasova.
medju njima, i moj :x
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#767 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by veljaca »

xyz101 wrote:vragolan, ti si bolesno ljubomoran na hareta.

morash shvatiti da ni spd a ni '(v)nasa stranka' nece uzeti vise od 3 ili 4 mjesto medju probosanskim snagama na izborima.
zasto?
pa recimo (primjera radi) zbog onih rijeci gore gdje si naveo da bi pristao na podijelu vlastite imovine/drzave samo da se otreses hareta.
moras shvatiti da si samo jednom takvom izjavom, haretu dodijelo najmanje hiljadu novih glasova.
medju njima, i moj :x
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kolega xyz101 - sve su to prikriveni ljubimci Harisa ...... i rado bi ga vodili kuci ( kako nekima to imputiraju ... )
User avatar
vee-jay
Posts: 8741
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#768 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by vee-jay »

Uistinu me ne interesuje sta H. Silajdzic kome sta govori i sta obecava. PA ON JE NA VLASTI, KOJE JE OBECANJE ISPUNIO, STA JE URADIO POZITIVNO OD KADA JE NA VLASTI?

... ali ne, on sada presao sa sedmice na desetku. pa dokle vise?!?!?!?!?!
bogumil-8
Posts: 937
Joined: 04/02/2009 07:40

#769 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by bogumil-8 »

trofej wrote:Kada je u pitanju BiH, Milorad Dodik je istinski sljedbenik Slobodana Miloševića, ali i istinski saveznik sljedbenicima Alije Izetbegovića na projektu bosnocida. I odatle je sva povika na Harisa Silajdžića.
Nemam dokaze za navedeno, ali, nekako, više vjerujem Harisu Silajdžiću nego Aliji Izetbegoviću.
Po pitanju državne imovine, H. Silajdžić je potpuno ispravnog mišljenja ( i ne trebate emotivnim stavom protiv Silajdžića iskazivati i negativan stav prema podjeli državne imovine).
Državna imovina se može samo privremeno dodijeliti na korištenje organizacionoj društveno-političkoj cjelini (opštini, srezu, regiji). Sva organizaciona rješenja (teritorijalna i druga povezivanja i ustroj) su privremena (nisu trajna i ne promjenjiva).
Edit: Soko u Mostaru pripada i Srbima, baš kao što i rafinerija u B. Brodu pripada Hrvatima!
User avatar
softly
Posts: 446
Joined: 16/09/2009 21:20

#770 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by softly »

vee-jay wrote:Uistinu me ne interesuje sta H. Silajdzic kome sta govori i sta obecava. PA ON JE NA VLASTI, KOJE JE OBECANJE ISPUNIO, STA JE URADIO POZITIVNO OD KADA JE NA VLASTI?
... ali ne, on sada presao sa sedmice na desetku. pa dokle vise?!?!?!?!?!
Evo ti odgovor
Zija Dizdarevic, Oslobodjenje, 07/08/09 wrote: Državna imovina

Pravnu sudbinu državne imovine ne treba posmatrati samo kao jedan od uslova za ukidanje OHR-a. Radi se prvenstveno o vraćanju autoriteta bh. državi i pravu sve ijednog njenog građanina spram te imovineVisoki predstavnik Valentin Inzko upozorio je pismom čelnike u izvršnoj vlasti države, entiteta i distrikta da će razmotriti alternativne mjere kojima će biti obezbjeđen popis državne imovine, ukoliko radna grupa ne preduzme konkretne korake da objektivno popiše imovinu, uz odgovarajuću dokumentaciju. Iz OHR-a poručuju da bi proveli tehnički dio popisa bez prejudiciranja raspodjele državne imovine.
Devetnaeste godine od uspostave višestranačke vlasti, osamnaeste godine od samostalnosti Bosne i Hercegovine, četrnaeste godine od Dejtonskog sporazuma bh. država nije zakonski regulisala status svoje imovine. Ne zna se ni osnovno - šta je i gdje je ta imovina i u kakvom je pravnom i fizičkom stanju.
Od Prudskog sporazuma do danas na ovoj temi posebno ustrajava lider Stranke za BiH i Član Predsjedništva BiH Haris Silajdžić. On se zalaže da se državna imovina zakonski definiše kao imovina BiH i da se njeni dijelovi, osim onih koji su nužni za funkcionisanje države, daju na korištenje (ali ne i u vlasništvo) entitetima, kantonima i opštinama. To je princip koji zaslužuje nesumnjivu podršku, jer ima pravno, političko, pa i sudsko uporište.
Ali, šta je to Silajdžić činio svih ovih godina kada je riječ (i) o statusu državne imovine? Gotovo dvije decenije je Silajdžić u vrhu vlasti BiH. Uz ostalo, od novembra 1993. do februara 1996. bio je premijer Vlade Republike Bosne i Hercegovine, a od decembra 1996. do februara (ko)predsjedavajući Vijeća ministara BiH. Kao premijer, 1994. je inicirao donošenje zakona o pretvorbi društvene svojine. Pod firmom zaštite društvene svojine, zakonski je otvoren prostor za pljačku negdašnjih opštedruštvenih dobara. Uzurpacija društvene svojine počela je uoči rata, slijede ratne pljačke, a potom kvaziprivatizacija koja se pretvorila u otimačinu (nazovi) državne imovine u korist tri nacionalne oligarhije, koje još nisu zadovoljile svoje apetite.
SDA i SBiH, njene čelnike i Silajdžića među njima, zanimala je državna imovina samo u dijelu i do mjere njihovih ličnih, grupnih i stranačkih interesa. Još od pobjede na izborima krajem 1990. godine, SDA je sa SDS-om i HDZ-om ušla u diobno (tronacionalno) tumačenje društvene svojine. Kao što je i danas glavno pitanje odnosa SDA-HDZ(oba) - SBiH u FBiH razmještanje stranačkih kadrova na mjesta s kojih se može još okoristiti od preostale društveno-državne imovine. Ta relacija poručuje da (što se državne, a i svake druge imovine tiče) je RS srpski, a FBiH bošnjačko-hrvatski "grunt".
Silajdžićev najomiljeniji neprijatelj, vođa SNSD-a i premijer RS-a Milorad Dodik, dočekao je na nož Inzkovo pismo. Dodik visokog predstavnika optužuje da je pristran u ovom pitanju u korist bošnjačkih stavova i traži da se uvaže zakoni što ih je nametnuto Paddy Ashdown radi zaštite državnu imovine. Dodik tvrdi da je tim zakonima državna imovina određena kao entitetska, mada priznaje da je Ashdown davao i drugačija tumačenja.
Posao oko državne imovine nije stigao ni do početka, prije svega, zbog ometanja iz RS-a. Dodik, kao i njegovi prethodnici i sljedbenici, smatraju RS ratnim plijenom koji je međunarodno-pravno odobren Dejtonskim sporazumom, pa je tako državna imovina na prostoru RS svojina tog entiteta. To je ekonomski izraz teze da je BiH nastala tek Dejtonskim sporazumom i kao ugovorna država voljom entiteta. To je laž, Dejtonski sporazum potvrđuje neupitnost kontinuiteta i teritorijalnog integriteta bh. države (entiteti su njene administrativno-teritorijalne jedinice). Drugo, (nažalost, ustvari, prvo) je to što je ustavno uređenje takvo da entiteti mogu ucjenjivati državu do mile volje.
Dodik iz dana u dan traži ukidanje OHR-a, a rješenje problema državne (a i vojne) imovine je među uslovima za taj čin. Iz tog ugla gledano, čini se da je Inzku više stalo do ukidanja OHR-a nego Dodiku. Naime, uređenje tih imovinskih odnosa su među uslovima za ulazak BiH u Evropsku uniju i NATO.
Pravnu sudbinu državne imovine ne treba posmatrati samo kao jedan od uslova za ukidanje OHR-a, već kao temeljeno pitanje vraćanja autoriteta bh. državi i njenim državljanima. Ohrabruje to što OHR ukazuje na pravo svih bh. građana spram državne imovine.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#771 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ibizza »

vee-jay wrote:Uistinu me ne interesuje sta H. Silajdzic kome sta govori i sta obecava. PA ON JE NA VLASTI, KOJE JE OBECANJE ISPUNIO, STA JE URADIO POZITIVNO OD KADA JE NA VLASTI?

... ali ne, on sada presao sa sedmice na desetku. pa dokle vise?!?!?!?!?!
previse citas Havaz :-)
trofej
Posts: 477
Joined: 05/06/2009 04:36

#772 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by trofej »

bogumil-8: Nemam dokaze za navedeno, ali, nekako, više vjerujem Harisu Silajdžiću nego Aliji Izetbegoviću.
Richard Holbrooke: "Rezultati izbora, održanih 27. septembra 1997, pod supervizijom OSCE-a, predstavljali su iznenađenje. Osamnaest članova nove skupštine bosanskih Srba bili su Muslimani za koje su glasale izbjeglice u mjestima gdje su živjeli, prema jednoj od ustavnih odredbi koja je u posljednjem momentu unesena u Dayton. Ti muslimanski poslanici, zajedno sa pristalicama Plavšićeve i onim pod kontrolom Miloševića, izabrali su premijera – jednoglasno – ranije nepoznatog tridesetdevetogodišnjeg biznismena po imenu Milorad Dodik. Po prvi put otkako je počeo rat, vladu bosanskih Srba nije kontrolirao Karadžićev SDS. Dodik je najavio da će poštovati Dayton i graditi multietničku Bosnu. Zauzvrat, Sjedinjene Države počele su odašiljati pomoć koja je ranije bila uskraćena bosanskim Srbima. Dugo očekivano demontiranje glavnog grada bosanskih Srba iz vremena rata, Pala, počelo je kada su skupštinski i vladini uredi, jedan po jedan, počeli seliti u Banja Luku.

Čak i najokorjeliji kritičari Daytona bili su impresionirani. Američki trud u Bosni se isplaćivao. U martu, Sjedinjene Države bile su prilično zadovoljne situacijom pa su, zbog njegove podrške Dodiku, počele „nagrađivati“ Miloševića, skidanjem nekih preostalih ekonomskih sankcija Jugoslaviji.“

Sulejman Tihić u Skupstini Republike Srpske, 1999. godine: "Realni posmatrać koji prati nas rad ne može reći da smo mi destruktivno djelovali protiv interesa Republike Srpske. Da smo tako radili, ne bismo glasali za vladu Milorada Dodika. Zahvaljujući nama, ta vlada i danas postoji, a upravo zahvaljujući tome očuvana je i Republika Srpska. Da je ostalo ono stanje sa vladom SDS-s, stavri bi se zaoštravale, a međunarodna zajednica bi u tom slučaju povukla neke radikalne poteze koji ne bi bili u interesu Republike Srpske. Ja ne znam kako neko može izvesti zaključak da ne radimo u interesu R. Srpske, a mi smo godinu i po bili toliko konstruktivni da nismo ni tražili učešće u vlasti. Nađite u svijetu neku političku grupaciju koja čini trećinu podrške vladi, a da nema nijednog ministra, ni zamjenika, niti nekog načelnika u nekoj sluzbi ili ustanovi ili direkciji te vlade".
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#773 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Fair Life »

bogumil-8 wrote:
trofej wrote:Kada je u pitanju BiH, Milorad Dodik je istinski sljedbenik Slobodana Miloševića, ali i istinski saveznik sljedbenicima Alije Izetbegovića na projektu bosnocida. I odatle je sva povika na Harisa Silajdžića.
Nemam dokaze za navedeno, ali, nekako, više vjerujem Harisu Silajdžiću nego Aliji Izetbegoviću.
Po pitanju državne imovine, H. Silajdžić je potpuno ispravnog mišljenja ( i ne trebate emotivnim stavom protiv Silajdžića iskazivati i negativan stav prema podjeli državne imovine).
Državna imovina se može samo privremeno dodijeliti na korištenje organizacionoj društveno-političkoj cjelini (opštini, srezu, regiji). Sva organizaciona rješenja (teritorijalna i druga povezivanja i ustroj) su privremena (nisu trajna i ne promjenjiva).
Edit: Soko u Mostaru pripada i Srbima, baš kao što i rafinerija u B. Brodu pripada Hrvatima!
Drzavnu imovinu ne treba dijeliti!

Treba sve to isprodavati za po jednu marku i onda podijeliti kesh lovu... svakome po desetak maraka i bog bogova. Imace za cevape a pivo neka sami sebi plate.
trofej
Posts: 477
Joined: 05/06/2009 04:36

#774 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by trofej »

HARIS SILAJDŽIĆ, član Predsjedništva BiH i predsjednik Stranke za BiH komentirao je
svoju nedavnu ocjenu "da su namjere raspodjele državne imovine na entitete knjiženjem, zapravo napad na Daytonski sporazum i prijetnja raspadu države", Silajdžić je istaknuo da je to dosad najozbiljniji udar na BiH, vrlo konkretan i vješto planiran.

"Problematiziranje državne imovine je nesuvislo, nelogično i nepotrebno. Državnu imovinu danas koriste svi bez ikakvih problema, zato, čemu njezina raspodjela? Po Ustavu BiH, ta imovina je isključivo imovina države BiH. Međutim, to prvenstveno spore predstavnici iz RS", kazao je za Federalnu televiziju BiH. Napomenuo je da je cijela priča o imovini BiH kamuflaža za razbijanje BiH.

"Zakon o referendumu RS-a je pokušaj da se stvore pretpostavke za razbijanje BiH"

“Time bi se RS-u dao i elemenat državnosti, element suverenosti. Ukoliko vlast postigne takav sporazum, onda ja ne bi podržao tu vlast, Stranka za BiH ne bi bila dio nje”, kazao je Silajdžić za i potvrdio da će u tom slučaju napustiti politiku i vlast.

"Zakon o referendumu RS-a je pokušaj da se stvore pretpostavke za razbijanje BiH, jer ostavlja mogućnost postavljanja referendumskog pitanja koje nije pod ingerencijom entiteta. Drugi cilj toga je navikavanje ljudi na priču o referendumu, održavanje jedne ideje na površini sve dok se ne stvore povoljne okolnosti koje bi pretvorile ono što je sad politički nemoguće u ono što je politički neminovno. Zatvaranje svih procesa, kočenje reformi... da bi na kraju svi rekli da BiH treba podijeliti", tvrdi Silajdžić.

Smatra da su priča o referendumu i državnoj imovini dva lica iste kovanice i da imaju isti cilj, a to je podjela BiH.
Moj osvrt je isključivo u vezi sa navedenom izjavom, pošto je tačna i, čini mi se, dosljedna.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#775 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by dallton »

da entitetima pripada drzavna imovine ne bi je morali traziti
Post Reply