Ispade Hare opet u pravu.

Post Reply
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11036
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#76 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Prpa.ba »

KatarinaKosaca wrote:Ja uopće ne razumijem o kakvom hrvatskom i srpskom kompromisu pričaš? I opet te molim primjer, a ne prepričavanje želja. Da Bošnjaci žele "unitarnu" ne bi bilo kantona. Nisam nikad mislila da ću braniti Bošnjačku politiku, ali pred takvom lažnom demagogijom. daj, samo konkretan primjer, molim te, nista vise
Zive u "takozvanoj BiH". To je i previse kompromisa s njihove strane. :lol:
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#77 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Lincoln-Burrows »

Ne mogu ti bolje objasniti.
Nisu kantoni želja Bošnjaka, Katarina mislim da si uoprna, ali što mi ne odgovoriš
ovo o Haretu, o njemu je tema, o drugima ćemo na drugoj temi.
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#78 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by palermo »

Nezbilj wrote:
zavrzlama wrote: Haris Silajdjic je glavni posrednik na relaciji USA-Arapi i polozaj BIH...
Arapi su krajnje nezainteresovani za BiH. Kuvajt je dobio BH Steel u zamjenu za otpis prijeratnih dugova BiH prema Kuvajtu a od Mittala su dobili 100 milona USD keša kojeg su prebacili nazad u Kuvajt i ni fening nisu reinvestirali u BiH. Sada su nam šatro teatralno odobrili 30 miliona što je smiješna cifra i za neku regionalnu BH banku na ne za Kuvajt čiji šeik godišnje troši više na auto kozmetiku svoj voznog parka. Sutra dan nakon posljednje posjete BiH kuvajtski šeik je otiao u Beograd i izjavio da nikada neće priznati Kosovo(?!?). Katar je šatro obećao na početku Harisovog mandata 100 milona za investicije u BiH ali ni fening nije do sada ušao. U međuvremenu katarski šeik Al Tani pregovara sa Hrvatskom za ulaganje od milijardu USD u LNG luku na Krku. Čak i ako je tačno da je Haris glavni posrednik za Arape slabo mu nešto ide to posredovanje.
zavrzlama wrote: Silajdjic ima veci uticaj na vanjskom planu od svih bosnjackih politicara zajedno... on je covjek koji poznaje mnoge svjetske diplomate i ima jake veze po arapskom svijetu...
Zato ga je valjda i Bajden spomenuo kad je bio u Sarajevu. Večina stranih diplomata ga smatra prgavim i narcisoidnim.
zavrzlama wrote: ono sto ja istom zamjeram je sto pravi slicnu gresku kao i Alija i ne cisti olos oko sebe...Silajdjic nije covjek da vodi stranku i bavi se stranackim stvarima,.mislim da je Silajdjic na istom fonu sa lagumdzijom i da njih dvojica uspjesno onemogucuju izdaju dijela SDA ,koji su Cericevski orijentisani...
Alija je naprvio stranku sa infrastrukturom koja je ostala najjača stranka u BiH i poslije njegove smrti. Nisam siguran da li će SBiH preživiti naredne izbore. Silajdžić nije da vodi stranku nego da se šetka po svijetu i glumi spasioca Bošnjaka. SDA se sama bez Harisove pomoći izjasnila za koji politički pravac se zalaže na svom posljednjem kongresu na koji Ceric nije bi ni pozvan. Sreća pa Bošnjaci nisu spali da nam Haris bude jedni lider i zaštitnik. Ko što Alija reče: kad najviše treba on je ili na dalekom istoku ili na dalekom zapadu.
zavrzlama wrote: najveci neprijatelj velikosrbima i antibosanskom dijelu EU je Silajdjic, jer ima navedene iza sebe....

Haris je za sva vremena završio sa Američkom naklonošću nakon obaranja aprilskog paketa. Amerikanci su u BiH zbog svojih strateških interesa na Balkanu a ne zbog Arapa a pogotovo ne zbog Harisa. Hvala mu na njegovom dušebrižništvu ali njegova prgava politika konfrontacije nas je već dovoljno koštala a apsolutni ništa nije postigla.
Mogao si to reći i jednostavnije. Naprimjer, podržavam politku Sulejmana Tihića i SDA i sažetije je i razumljivije.
mg
Posts: 976
Joined: 22/07/2004 19:28

#79 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by mg »

Pa Lepi Hare potpisa dejton. Sta se tu ima pricati. Tu ga je metno Bosnjacima zajedno sa Alijom za sva vremena. Izdajnik.
Isto ko i ono pasce Lagumdzija, koji SDP prodaje za nesto, a upitanju je klasicna narcisoidna osoba koja ne moze da podnese da se ostavi funkcije.

Bosnjaci ako ne nadju vrhunski skolovanog politicara, koji nije zaljubljen u sebe, koji je spreman da placa lobiranje po svijetu. Koji je sa obje noge cvrsto na zemlji i koji ne misli da je najpametniji na svijetu BiH ce se raspasti. Bosnjaci ce dobiti geto i tamni vilajet i zdravo.

Haris i Zabih su grobari BiH.

Sa ozbiljnim i skolovanim politicarom ne mislim na Radona. To bi tek bila giljotina.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#80 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zavrzlama »

Lincoln-Burrows wrote:
KatarinaKosaca wrote: Ne, samo tražim primjer. Kako su ostala dva naroda puna kompromisa, a nitko od Bošnjaka nije. Ako to tvrdiš, valjda ti nije teško navesti po samo jedan primjer ;-)
Hrvate žele ravnopravnost kroz federalnu jedinicu u BiH što žele i drugima.
Srbi žele odcjepljenje ili entitet (ovisno o kojoj se stranci radi) što žele i drugima.
Bošnjaci žele unitarnu ili federalnu BiH (ovisno o kojoj se stranci radi), unitarna se ne može željeti drugima jer znači prisvajanje.

Sada ti odluči što je kompromis?

Ja te uopće ne shvaćam, zbog čega se ne slažeš sa mojom tvrdnjom
da potezi Hareta upravo odgovaraju onima koji nisu za to da dođe do nekog dogovora?
Moj @burowse, mani se ti ovih forumskih zajebanata...da tebi zavrzlama objasni pravu sliku i da dijagnozu hrvatskog pitanja u BIH..

"treci entitet ide na stetu i ustupke srba i rs-a.." to je prava istina ,a hrvtaski politicari lazu da je moguc treci entitet tako sto ce bosnjaci sa 27% teritorije se smjestiti na nekih 20%....the end...

drugo... vecina BIH hrvata je birajuci da stupi u odbranu BIH sa slabim i lose organizovanim bosnjacima i ostalim patriotima ,izabrala Tudjmanovu nagodbu sa Milosevicem(cast hrvatima posavine i Tuzlanskog i Bihackog kraja)...izgleda starteski promasaj i privid...zato hrvati i placaju najvecu cijenu tog strateskog privida..

Ti i sicni kontate da je potpora Dodika put u treci entitet...nije varaju se mnogi...ponavljam treci entitet je prekompezacija rs-a,a to dodik nece dozvoliti niti MZ...

a ako hrvati zapadne hercegovine kontaju da osnuju entitet a zaborave hrvate srednje BIH,onda se zna ko hrvate izdaje ..prosli put Tudjman sad ,tudjmanovi nasljednici u hercegovini...doci ce vrijeme kad ce i hravti skontati da je potpora Dodiku rezanje zelene grane(BIH) ispod koje sjede..
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#81 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Lincoln-Burrows »

zavrzlama wrote:
Moj @burowse, mani se ti ovih forumskih zajebanata...da tebi zavrzlama objasni pravu sliku i da dijagnozu hrvatskog pitanja u BIH..

"treci entitet ide na stetu i ustupke srba i rs-a.." to je prava istina ,a hrvtaski politicari lazu da je moguc treci entitet tako sto ce bosnjaci sa 27% teritorije se smjestiti na nekih 20%....the end...

drugo... vecina BIH hrvata je birajuci da stupi u odbranu BIH sa slabim i lose organizovanim bosnjacima i ostalim patriotima ,izabrala Tudjmanovu nagodbu sa Milosevicem(cast hrvatima posavine i Tuzlanskog i Bihackog kraja)...izgleda starteski promasaj i privid...zato hrvati i placaju najvecu cijenu tog strateskog privida..

Ti i sicni kontate da je potpora Dodika put u treci entitet...nije varaju se mnogi...ponavljam treci entitet je prekompezacija rs-a,a to dodik nece dozvoliti niti MZ...

a ako hrvati zapadne hercegovine kontaju da osnuju entitet a zaborave hrvate srednje BIH,onda se zna ko hrvate izdaje ..prosli put Tudjman sad ,tudjmanovi nasljednici u hercegovini...doci ce vrijeme kad ce i hravti skontati da je potpora Dodiku rezanje zelene grane(BIH) ispod koje sjede..
Ja to ni ne negiram i svjestan sam što je ravnopravnost i borba za nju.
A evo ti i najnovija vijest: http://www.biznis.ba/index.php?option=c ... &Itemid=59
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#82 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by and »

e,ako je sabor rekao onda im treba dati .
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#83 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Lincoln-Burrows »

and wrote:e,ako je sabor rekao onda im treba dati .
Ma boli me neka stvar za sabor, ovo sam postavio zbog onih koji tvrde da se iz RH-e odriču Hrvata u BiH.
To se ovdje nerijetko koristi kao argument za vrijeđanje.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#84 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by KatarinaKosaca »

Lincoln, nisi mi uopće odgovorio na pitanje koje sam ti uljudno postavila nekoliko puta. gdje je hrvatski i srpski kompromis? Gdje Bosnjaci odbijaju kompromis? Samo jedna primjer ili tvoja tvrdnja pada u vodu kao jos jedna od fraza fabrikovanih u Grudama, plasiranih od Covica, onako da se malo podkuha
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#85 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by and »

Lincoln-Burrows wrote:
and wrote:e,ako je sabor rekao onda im treba dati .
Ma boli me neka stvar za sabor, ovo sam postavio zbog onih koji tvrde da se iz RH-e odriču Hrvata u BiH.
To se ovdje nerijetko koristi kao argument za vrijeđanje.
oni su se hrvata odrekli kada su u vaše ime potpisali da ste u entitetu federacija bih i za to dobili etnički čistu hrvatsku i priča je gotova.

a znamo mi da bi oni voljeli imati filijalu nekontrolisanu od drugih gdje će prati novac,slati novac pa uzimati dijelove da niko ne kontroliše,ali
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#86 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by al_akhisari »

Smijem li da generalizujem...sumiram...

Na kraju, poslije 4 stranice postanja, iznosenja, nazovi argumenata za ili protiv, ukratko kazano...hs nista niti bolji, nit gori od ostalog olosa na bh politickoj sceni...Pritom, ne ulazeci u pojedine poteze ovdje...

P.S. Posto se kroz dosta postova uvlaci u utakmicu hs i zg...moram priznati, da cu opet prije
birati manje zlo ( hs )... :D
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#87 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Lincoln-Burrows »

KatarinaKosaca wrote:Lincoln, nisi mi uopće odgovorio na pitanje koje sam ti uljudno postavila nekoliko puta. gdje je hrvatski i srpski kompromis? Gdje Bosnjaci odbijaju kompromis? Samo jedna primjer ili tvoja tvrdnja pada u vodu kao jos jedna od fraza fabrikovanih u Grudama, plasiranih od Covica, onako da se malo podkuha
Federalno uređenje je jedini trenutni kompromis, sve ostalo nije.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#88 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Lincoln-Burrows »

and wrote:
Lincoln-Burrows wrote:
and wrote:e,ako je sabor rekao onda im treba dati .
Ma boli me neka stvar za sabor, ovo sam postavio zbog onih koji tvrde da se iz RH-e odriču Hrvata u BiH.
To se ovdje nerijetko koristi kao argument za vrijeđanje.
oni su se hrvata odrekli kada su u vaše ime potpisali da ste u entitetu federacija bih i za to dobili etnički čistu hrvatsku i priča je gotova.

a znamo mi da bi oni voljeli imati filijalu nekontrolisanu od drugih gdje će prati novac,slati novac pa uzimati dijelove da niko ne kontroliše,ali
I Alija se odrekao RS-a?
Nemoj tako, prvo skoči pa reci hop.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#89 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by KatarinaKosaca »

Lincoln-Burrows wrote:
KatarinaKosaca wrote:Lincoln, nisi mi uopće odgovorio na pitanje koje sam ti uljudno postavila nekoliko puta. gdje je hrvatski i srpski kompromis? Gdje Bosnjaci odbijaju kompromis? Samo jedna primjer ili tvoja tvrdnja pada u vodu kao jos jedna od fraza fabrikovanih u Grudama, plasiranih od Covica, onako da se malo podkuha
Federalno uređenje je jedini trenutni kompromis, sve ostalo nije.
Pa kakvo je ako nije federalno? I to ti kažeš da je samo to kompromis, ostalo nije ništa, daj baaaa, mislim stvarno.
Reko Čović ovo ono, ali da je suma sumarum da je Dodo dobar, a mrski Bošnjaci loši i beskompromisni, jer ja sam taj koji određuje šta je kompromis a šta nije. ovo, ono :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Fakat sam te do sada smatrala zrelim forumašem i ozbiljnim sugovornikom. Ali, zaista jesam.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#90 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by 1gorstak »

Ponovo ...

zonbirile, o kakvoj kontradikciji govoris ?

Nezbilj, zasto mislis da ulazak BiH u NATO podrazumjeva smirivanje velikosrpskog separatizma ?
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#91 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Lincoln-Burrows »

KatarinaKosaca wrote:
Lincoln-Burrows wrote:
KatarinaKosaca wrote:Lincoln, nisi mi uopće odgovorio na pitanje koje sam ti uljudno postavila nekoliko puta. gdje je hrvatski i srpski kompromis? Gdje Bosnjaci odbijaju kompromis? Samo jedna primjer ili tvoja tvrdnja pada u vodu kao jos jedna od fraza fabrikovanih u Grudama, plasiranih od Covica, onako da se malo podkuha
Federalno uređenje je jedini trenutni kompromis, sve ostalo nije.
Pa kakvo je ako nije federalno? I to ti kažeš da je samo to kompromis, ostalo nije ništa, daj baaaa, mislim stvarno.
Reko Čović ovo ono, ali da je suma sumarum da je Dodo dobar, a mrski Bošnjaci loši i beskompromisni, jer ja sam taj koji određuje šta je kompromis a šta nije. ovo, ono :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Fakat sam te do sada smatrala zrelim forumašem i ozbiljnim sugovornikom. Ali, zaista jesam.
Federalno uređenje a ne ova sprnja od federacije zbog čega je propao projekt
po kojem je RS trebalo preustojiti u kantone.
Nikada neki neće shvatiti a ni sada kada više nema natrag.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#92 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by and »

pa vjerovatno su srbi dobili rs i procentualno više nego što ih ima i zbog srba iz hrvatske koji su dio tog dogovora.
možda bi vam oni bili voljni dati entitet ako bi ste vi srbima u hrvatskoj sredili srpski entitet.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#93 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zavrzlama »

Lincoln-Burrows wrote:
KatarinaKosaca wrote:Lincoln, nisi mi uopće odgovorio na pitanje koje sam ti uljudno postavila nekoliko puta. gdje je hrvatski i srpski kompromis? Gdje Bosnjaci odbijaju kompromis? Samo jedna primjer ili tvoja tvrdnja pada u vodu kao jos jedna od fraza fabrikovanih u Grudama, plasiranih od Covica, onako da se malo podkuha
Federalno uređenje je jedini trenutni kompromis, sve ostalo nije.

graniceeeeee @burowse tih entiteta,na sto....ja prvi pristajem na treci entitet ali da se 90% hrvatskih vecinskih mjesta prije rata da hrvatima...

kad se hrvati sloze sa ovim prijdlogom dobit ce treci entitet sigurno..dotle nema treceg entiteta.. :D
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#94 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Lincoln-Burrows »

zavrzlama wrote:
graniceeeeee @burowse tih entiteta,na sto....ja prvi pristajem na treci entitet ali da se 90% hrvatskih vecinskih mjesta prije rata da hrvatima...

kad se hrvati sloze sa ovim prijdlogom dobit ce treci entitet sigurno..dotle nema treceg entiteta.. :D
Pa da, ja sam uvijek govorio kako Vareš treba u hrvatski entitet, ali rat je bio kako poništiti to.
Prolazi vrijeme koje su neki zloupotrijebili a misle da će tisuću godina imati status nekoga kome treba nagrada,
eto svjesni smo i Srbije i WW1 WW2 pa i prije, pa su izgubili taj status.
Možemo se mi ovdje prepirati ali treći entitet je samo pitanje vremena, on predstavlja ravnopravnost sa druga dva naroda, a to polako svi shvaćaju.
Posljednji će shvatiti možda Hare, koji ima neprijatelja u obliku EU.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#95 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by and »

ne vidim nešto da se eu zalaže za treći entitet,a ako bi pričali o tome vjerovatno bi imali neko objašnjenje kako neko ima entitet od 49%. narod koji je brojniji bi vjerovatno trebao imati više od tih 49.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#96 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Lincoln-Burrows »

and wrote:ne vidim nešto da se eu zalaže za treći entitet,a ako bi pričali o tome vjerovatno bi imali neko objašnjenje kako neko ima entitet od 49%. narod koji je brojniji bi vjerovatno trebao imati više od tih 49.
Da ti pravo kažem teritoriji su relativna stvar jer postoje gudure i klisure a postoje i lijepe doline i visoravni.
Ja ću ti dati svoju njivu ako misliš da ćeš time povećati postotak, znam da je tamo u istočnoj Bosni izgubljeno puno, ali to tamo nitko ne traži natrag.
User avatar
vee-jay
Posts: 8745
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#97 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by vee-jay »

kakav treci entitet :-) :lol:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#98 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by KatarinaKosaca »

Ma, da. teritorji su relativna stvar, jer je Posavina hallaljena Dodi. :-) . Ostaje još malo oteti od Bošnjaka, pa onda da popijete sa Čovićevim idolom Dodikom. Jada ljudskog, političkog i moralnog :roll: :roll:
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#99 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by and »

Lincoln-Burrows wrote:
and wrote:ne vidim nešto da se eu zalaže za treći entitet,a ako bi pričali o tome vjerovatno bi imali neko objašnjenje kako neko ima entitet od 49%. narod koji je brojniji bi vjerovatno trebao imati više od tih 49.
Da ti pravo kažem teritoriji su relativna stvar jer postoje gudure i klisure a postoje i lijepe doline i visoravni.
Ja ću ti dati svoju njivu ako misliš da ćeš time povećati postotak, znam da je tamo u istočnoj Bosni izgubljeno puno, ali to tamo nitko ne traži natrag.
ako kažete da ste ugroženi i da je federacija bošnjački entitet,onda bi za hrvatski mi i srbi trebali dati po 9-10%. :?:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#100 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by cyprus »

Ja ne znam jel i drugi to primjećuju, ali evo da kažem ja svoje viđenje. Od rata na na ovamo Bosna i Hercegovina je bilježila napredak skoro na svim poljima, istina polako i uglavnom zbog pomoći i pritiska međunarodne zajednice, te postepeno dobijala elemente države. Da ne nabrajam sad, ali sigurno bih mogao izdvojiti 20-30 stavki koje predstavljaju unaprijeđenje stanja 2005. godine u odnosu na 1995.

Ali onda, 2006. godine, the HS, uvidjevši da je pao kurcu za uši, osmišlja svoju 100% strategiju kako da se vrati u centar političkog života BiH. Od tada, Bosna i Hercegovina kao država je ostvarila koliki napredak??? Trenutno imamo najgoru garnituru političara na vlasti vjerovatno u historiji, nikakav napredak u pogledu jačanja države, a slabljenja entiteta nije postignut (ko može, nek me razuvjeri), a kabadahijska politika Milorada Dodika više ne nailazi na bilo kakav otpor u MZ, valjda jer isti smatraju da Dodik ima savršenu protutežu u Haretu, a da bi bilo opasno silom maknut i jednog i drugog s obzirom na veliku podršku naroda koju obojica uživaju, bar prema posljednjim izborima (za sljedeće, vidjećemo).

I ja vas još jednom pitam: U KOJI TO POZITIVAN KONTEXT MOŽEMO DOVESTI IME HARISA SILAJDŽIĆA? :skoljka:

PS Najsmješnije su mi izjave tipa: "možda ništa nije postigao, ali ima svoj stav i za njega se bori." Eto nek je to istina, pa šta? I Hitler je imo nepokolebljiv stav, čak i kad su mu sovjetski topovi prišli na 100 metara. Ne poredim Harisa i Adolfa, nego samo nastojim pokazati bezumnost takvog argumenta...
Post Reply