Ispade Hare opet u pravu.

User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#4251 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Altsa »

maliq53 wrote: 27/11/2021 10:57 Od mene ima respekt ako nista za drugo za cinjenicu da je u ovim poznim godinama sada mogao bukvalno gladit' muda po Bosforu,ne on je ipak dosao ovdje pa da makar kroz svoju reputaciju lobira i trazi konekcije po svijetu. Mora mu se makar za to priznat', htjeli mi priznat' ili ne. Mislim da mu se ovdje pokusava spocitat mnogo vise gresaka nego sto je on zapravo napravio. Naravno da nije bio savrsen, ali ne treba ga sad blatiti kao da je bio najgori.
Do sada je ta muda i gladio. Koji je razlog sto se opet pojavio na politickoj sceni a znamo da mu je zdravlje dobro naruseno. Briga za Bosnom. Cisto sumnjam.
I daleko od toga da je najgori ali isto tako daleko od toga da je najbolji politicar.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#4252 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by jefff »

Hare pomalo bagatelizira nas, da nismo sposobni braniti i odbraniti sebe same.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65980
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4253 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote: 27/11/2021 10:50 I sto je najsmjesnije, upravo danasnja desavanja su dokazala da je bio u pravu.
Danasnja desavanja poslije 15 godina nazatka su dokaz da neusvojeni Aprilski paket nije valjao?

Volis kontrirat, to znam, ali de brate malo smanji ribu :D
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#4254 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by tataćusak »

_BataZiv_0809 wrote: 27/11/2021 11:50
Haris.ba wrote: 27/11/2021 10:50 I sto je najsmjesnije, upravo danasnja desavanja su dokazala da je bio u pravu.
Danasnja desavanja poslije 15 godina nazatka su dokaz da neusvojeni Aprilski paket nije valjao?

Volis kontrirat, to znam, ali de brate malo smanji ribu :D
Upravo ovo što se danas dešava pokazuje da srbi nisu bili spremni ići naprijed i sve stvari koje su bile ostavljene za kasnije a išle su na ruku bosne nebi bile ispoštovane
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65980
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4255 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by _BataZiv_0809 »

tataćusak wrote: 27/11/2021 12:00
_BataZiv_0809 wrote: 27/11/2021 11:50

Danasnja desavanja poslije 15 godina nazatka su dokaz da neusvojeni Aprilski paket nije valjao?

Volis kontrirat, to znam, ali de brate malo smanji ribu :D
Upravo ovo što se danas dešava pokazuje da srbi nisu bili spremni ići naprijed i sve stvari koje su bile ostavljene za kasnije a išle su na ruku bosne nebi bile ispoštovane
Kad su stranci digli ruke.

Zbog....

Pazi sad.....


Rusenja aprilskog paketa!!!
User avatar
ljevoruki
Posts: 4753
Joined: 20/05/2011 22:49

#4256 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ljevoruki »

:-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24789
Joined: 08/09/2005 20:08

#4257 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 27/11/2021 11:50 Danasnja desavanja poslije 15 godina nazatka su dokaz da neusvojeni Aprilski paket nije valjao?

Volis kontrirat, to znam, ali de brate malo smanji ribu
Upravo. Imas predsjednika drzave koji otvoreno kaze da ce upotrijebiti silu da rasformira vojsku.

I jedino reteriranje se desilo kada je Komsic otvoreno izasao i rekao da bi on i Sefik donijeli odluku bez Dodika o upotrebi vojske.

Da je prosao famozni Aprilski paket u blokadama ne bi imao predsjednistva, tj,komandata vojsci. Imao bi slicnu situaciju blokade kakva je sada u FBiH s tim da ne bi bilo parlamenta, vlade i predsjednistva.

O kakvom nazadku pricamo? Ljudi ne postuju presude sudova i to prolazi sutke.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4753
Joined: 20/05/2011 22:49

#4258 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ljevoruki »

Malo mi je naivno cuti razmisljanje da je neusvajanje aprilskog paketa stvorilo Dodika ovakvog kakav je sada i da je Haris kriv za to.

Prvo, da je taj paket bio dobar za napredak BiH ne bi ga Srbi podrzali. Vjerovatno ni Hrvati.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#4259 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by jasib »

Silajdžića ne treba više komentarisati, njega je vrijeme pregazilo, nije u trendu. Njegova retorika je mantra prošlosti, živi i razmišlja u vremenima od prije 20-tak godina i više. Vjerujem da se i sam iznenadio pozivima medija za intervjue, u kojima je samo improvizirao. Nijednu konkretnu informaciju, ništa značajno i novo nije rekao. Silajdžiću hvala za dosadašnji politički angažman, ne trebamo ga više.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4377
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#4260 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Pandakonda »

ljevoruki wrote: 27/11/2021 12:37 Malo mi je naivno cuti razmisljanje da je neusvajanje aprilskog paketa stvorilo Dodika ovakvog kakav je sada i da je Haris kriv za to.

Prvo, da je taj paket bio dobar za napredak BiH ne bi ga Srbi podrzali. Vjerovatno ni Hrvati.
Srbima i Hrvatima se nije sviđao. Oni su na to pristali pod ogromnim međunarodnim pritiskom i jednostavno nakon pada tog paketa sve je krenulo nizbrdo. Na kraju krajeva HDZ 1990, NHI, HDU i srpska radikalna stranka su glasale protiv
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65980
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4261 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by _BataZiv_0809 »

Nije ni cudo da je od dalje istorije napravljen mit kad se ovoliko laze i spinuje o dogadjajima iz 2006. :-)
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#4262 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Thorgerson »

maliq53 wrote: 27/11/2021 10:57 Od mene ima respekt ako nista za drugo za cinjenicu da je u ovim poznim godinama sada mogao bukvalno gladit' muda po Bosforu,ne on je ipak dosao ovdje pa da makar kroz svoju reputaciju lobira i trazi konekcije po svijetu. Mora mu se makar za to priznat', htjeli mi priznat' ili ne. Mislim da mu se ovdje pokusava spocitat mnogo vise gresaka nego sto je on zapravo napravio. Naravno da nije bio savrsen, ali ne treba ga sad blatiti kao da je bio najgori.
Ama kakvu bolan reputaciju, covjece svijet se mijenja. Nije ovo rat, pa da ce te svako saslusati sta ima da kazes.

Padas u zamku.

Sasvim slucajno znam neke osobe koje znaju licno doticnog gospodina.

A uostalom, to je i poznato, da se radi o ego trip liku. Dosao eto Haris da nas odbrani, umjesto da odmara. Pa kako mozete biti tako naivni tako jbmu?

Pa lik je BIO U POLITICI prije rata. Bio u ratu. Bio poslije rata.

DIREKTNI JE UCESNIK dejtona, pregovora i svega onoga zbog cega jesmo ovako nakaradna drzava. Direktni krivac za obaranje aprilskog paketa.

Za obaranje je naveo razlog - blokade. Hahaha pa sta imamo danas? Ovo nije blokada?

Ja sam glasao za doticnog, ali tad sam bio mlad. I tada, upravo tada u njegovom mandatu se desio Dodik. Tada Dodik pocinje svoj uspon. Ne treba mi neko to pricati, znam jer sam zivio to i gledao sta se desava.

Haris tada nije imao rjesenje za Dodika, kad je ovaj bio pa eto npr na nivou danaas jednog Borenovica. Ako ne i manji.

I zasto pobogu mislite da taj starac danas ima rjesenje za Mileta koji je u punoj snazi. Smijesno. Da ne govorim da je tad podrska OHR, Amerike bila na vrhuncu. Tek poslije pada aprilskog sva ta podrska pada.

Moze se pomoci i bez nastupa na tv-u. Sta je radio proteklih 10 godina?

Nemoj nas Hare spasavati, ako ces kao sto si to radio 90 i pocetkom 2000ih.

Kaze odbranili smo se. Pa jadu jedan, dok si ti hodao i sastancio po svijetu, moj stari sjebo zdravlje, i to sav je sretan, a i ja, jer je ostao ziv. Ti si Hare iz rata izasao kao milioner. Da, bas smo se fino odbranili.

Svako ko da glas propaloj sbih ili ne do bog ovom starcu neka zna da se vraca u 94 godinu. I neka zna da ce Dodik da postane besmrtan.
metal
Posts: 266
Joined: 09/06/2013 19:13

#4263 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by metal »

Thorgerson wrote: 27/11/2021 20:10
maliq53 wrote: 27/11/2021 10:57 Od mene ima respekt ako nista za drugo za cinjenicu da je u ovim poznim godinama sada mogao bukvalno gladit' muda po Bosforu,ne on je ipak dosao ovdje pa da makar kroz svoju reputaciju lobira i trazi konekcije po svijetu. Mora mu se makar za to priznat', htjeli mi priznat' ili ne. Mislim da mu se ovdje pokusava spocitat mnogo vise gresaka nego sto je on zapravo napravio. Naravno da nije bio savrsen, ali ne treba ga sad blatiti kao da je bio najgori.
Ama kakvu bolan reputaciju, covjece svijet se mijenja. Nije ovo rat, pa da ce te svako saslusati sta ima da kazes.

Padas u zamku.

Sasvim slucajno znam neke osobe koje znaju licno doticnog gospodina.

A uostalom, to je i poznato, da se radi o ego trip liku. Dosao eto Haris da nas odbrani, umjesto da odmara. Pa kako mozete biti tako naivni tako jbmu?

Pa lik je BIO U POLITICI prije rata. Bio u ratu. Bio poslije rata.

DIREKTNI JE UCESNIK dejtona, pregovora i svega onoga zbog cega jesmo ovako nakaradna drzava. Direktni krivac za obaranje aprilskog paketa.

Za obaranje je naveo razlog - blokade. Hahaha pa sta imamo danas? Ovo nije blokada?

Ja sam glasao za doticnog, ali tad sam bio mlad. I tada, upravo tada u njegovom mandatu se desio Dodik. Tada Dodik pocinje svoj uspon. Ne treba mi neko to pricati, znam jer sam zivio to i gledao sta se desava.

Haris tada nije imao rjesenje za Dodika, kad je ovaj bio pa eto npr na nivou danaas jednog Borenovica. Ako ne i manji.

I zasto pobogu mislite da taj starac danas ima rjesenje za Mileta koji je u punoj snazi. Smijesno. Da ne govorim da je tad podrska OHR, Amerike bila na vrhuncu. Tek poslije pada aprilskog sva ta podrska pada.

Moze se pomoci i bez nastupa na tv-u. Sta je radio proteklih 10 godina?

Nemoj nas Hare spasavati, ako ces kao sto si to radio 90 i pocetkom 2000ih.

Kaze odbranili smo se. Pa jadu jedan, dok si ti hodao i sastancio po svijetu, moj stari sjebo zdravlje, i to sav je sretan, a i ja, jer je ostao ziv. Ti si Hare iz rata izasao kao milioner. Da, bas smo se fino odbranili.

Svako ko da glas propaloj sbih ili ne do bog ovom starcu neka zna da se vraca u 94 godinu. I neka zna da ce Dodik da postane besmrtan.
Glavni Silajdžićev prigovor Aprilskom paketu je bio da će Srbi imati mogućnost da zbog neophodne entitetske većine u Parlamentarnoj skupštini BiH blokiraju svaki zakon. A oni su to mogli i prije Aprilskog paketa, kao što mogu i nakon što je on oboren.

U suštini, nakon obaranja Aprilskog paketa međunarodna zajednica je digla ruke od nas i sada imamo ovo što imamo.
User avatar
atmel
Posts: 1650
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#4264 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by atmel »

metal wrote: 27/11/2021 20:46
Thorgerson wrote: 27/11/2021 20:10
Ama kakvu bolan reputaciju, covjece svijet se mijenja. Nije ovo rat, pa da ce te svako saslusati sta ima da kazes.

Padas u zamku.

Sasvim slucajno znam neke osobe koje znaju licno doticnog gospodina.

A uostalom, to je i poznato, da se radi o ego trip liku. Dosao eto Haris da nas odbrani, umjesto da odmara. Pa kako mozete biti tako naivni tako jbmu?

Pa lik je BIO U POLITICI prije rata. Bio u ratu. Bio poslije rata.

DIREKTNI JE UCESNIK dejtona, pregovora i svega onoga zbog cega jesmo ovako nakaradna drzava. Direktni krivac za obaranje aprilskog paketa.

Za obaranje je naveo razlog - blokade. Hahaha pa sta imamo danas? Ovo nije blokada?

Ja sam glasao za doticnog, ali tad sam bio mlad. I tada, upravo tada u njegovom mandatu se desio Dodik. Tada Dodik pocinje svoj uspon. Ne treba mi neko to pricati, znam jer sam zivio to i gledao sta se desava.

Haris tada nije imao rjesenje za Dodika, kad je ovaj bio pa eto npr na nivou danaas jednog Borenovica. Ako ne i manji.

I zasto pobogu mislite da taj starac danas ima rjesenje za Mileta koji je u punoj snazi. Smijesno. Da ne govorim da je tad podrska OHR, Amerike bila na vrhuncu. Tek poslije pada aprilskog sva ta podrska pada.

Moze se pomoci i bez nastupa na tv-u. Sta je radio proteklih 10 godina?

Nemoj nas Hare spasavati, ako ces kao sto si to radio 90 i pocetkom 2000ih.

Kaze odbranili smo se. Pa jadu jedan, dok si ti hodao i sastancio po svijetu, moj stari sjebo zdravlje, i to sav je sretan, a i ja, jer je ostao ziv. Ti si Hare iz rata izasao kao milioner. Da, bas smo se fino odbranili.

Svako ko da glas propaloj sbih ili ne do bog ovom starcu neka zna da se vraca u 94 godinu. I neka zna da ce Dodik da postane besmrtan.
Glavni Silajdžićev prigovor Aprilskom paketu je bio da će Srbi imati mogućnost da zbog neophodne entitetske većine u Parlamentarnoj skupštini BiH blokiraju svaki zakon. A oni su to mogli i prije Aprilskog paketa, kao što mogu i nakon što je on oboren.

U suštini, nakon obaranja Aprilskog paketa međunarodna zajednica je digla ruke od nas i sada imamo ovo što imamo.
Ljudi SHVATITE DA EU I AMERIKU BOLI KURAC ZA BIH.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24789
Joined: 08/09/2005 20:08

#4265 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Haris.ba »

metal wrote: 27/11/2021 20:46 Glavni Silajdžićev prigovor Aprilskom paketu je bio da će Srbi imati mogućnost da zbog neophodne entitetske većine u Parlamentarnoj skupštini BiH blokiraju svaki zakon. A oni su to mogli i prije Aprilskog paketa, kao što mogu i nakon što je on oboren.
Pa jeste to bio prigovor za entitetsko glasanje, jer je htio da se to izbaci.

Ali, glavni prigovor je bio sto BiH ne bi imala predsjednistvo i sto bi moglo da se desi da zbog neizbora predsjednistva u parlamentu nema ni parlamenta.
metal
Posts: 266
Joined: 09/06/2013 19:13

#4266 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by metal »

Haris.ba wrote: 27/11/2021 20:59
metal wrote: 27/11/2021 20:46 Glavni Silajdžićev prigovor Aprilskom paketu je bio da će Srbi imati mogućnost da zbog neophodne entitetske većine u Parlamentarnoj skupštini BiH blokiraju svaki zakon. A oni su to mogli i prije Aprilskog paketa, kao što mogu i nakon što je on oboren.
Pa jeste to bio prigovor za entitetsko glasanje, jer je htio da se to izbaci.

Ali, glavni prigovor je bio sto BiH ne bi imala predsjednistvo i sto bi moglo da se desi da zbog neizbora predsjednistva u parlamentu nema ni parlamenta.
Sreća pa sad imamo i Predsjedništvo BiH, i Parlament BiH. Imamo na šta bacati pare.

Haris je uživao da nam priča bajke o 100 posto BiH. Nama je bilo drago slušati. Potrošili smo godine na to, i sada smo u gorem položaju nego što smo bili prije tih bajki.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24789
Joined: 08/09/2005 20:08

#4267 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Haris.ba »

metal wrote: 27/11/2021 23:21 Sreća pa sad imamo i Predsjedništvo BiH, i Parlament BiH. Imamo na šta bacati pare.
Da nije bilo Zeljka da kaze otvoreno da bi donio odluke zajedno sa Sefikom o angazovanju vojske u slicaju belaja klinac bi Dodika stranci pokrili sa pricom o odustajanju od rasformiranja vojske.

Tako, da. Ispade sreca sto ga imamo.
metal wrote: 27/11/2021 23:21 Haris je uživao da nam priča bajke o 100 posto BiH. Nama je bilo drago slušati. Potrošili smo godine na to, i sada smo u gorem položaju nego što smo bili prije tih bajki.
Koji politicar ne prica bajke? Lik je izasao na cnn i rekao sto je rekao. Ja pitam je li sta pogrijesio, i likovi ko kultisti odmah Aprilski paket.

Ko da ja ne bih volio da Sefik, ili Zeljko, ili bilo koji aktuelni politicar moze do Cnn dogurati. Ali, ne moze. Ima Lagumdzija, i to je to.
Last edited by Haris.ba on 27/11/2021 23:38, edited 1 time in total.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#4268 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Thorgerson »

Pa aprilski paket su gurali ameri i evropa, narocito ameri. Pola stvari se moglo rijesiti. Izgubili smo evo toliko godina i nismo se makli sa mrtve tacke.

Jasno je tada receno, dali smo vam rjesenje, odbili ste. Dovidjenja, imamo vaznijih stvari.

To su rekli iz SAD, te iz EU. Imaju novinski clanci o tome, lako cete ih naci.

A da vam ne trebaju ni clanci, pogledajte samo kako pada podrska i Amerike i evrope.

Nakon jednog Silinga, salju ublehu Lajcaka. Potom Incka. Znamo svi gdje nas je to dovelo.

O Americi da ne pricam, ljudi su totalno digli ruke.

Kazete srbi glasali, mora da nije dobro. Pa kako objasniti da su to ameri napravili i Svarc Siling i da su oni bili za?

Ego Harisa Silajdzica nije mogao trpiti mogucnost da ne bude izabran za predsjednika. I neka to kaze jednom i prestane prodavati muda pod bubrege.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#4269 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by oruzana_pobuna »

Digli smo mi sami ruke od sebe i svojih kad na zdrave oci nam ubijaju familiju respiratorskim tranzistorima i bez ikad dokazane i pokazane diplome.... Znaci mi smo vlastite najmilije halalili, pustamo niz vodu, da ih gaze autima, da ih ubijaju, ko onaj lik sto se kroz mrtvu zenu ubijenu uhljebio i uhljebljava na sto i pet mjesta..... Jednostavno smo sitnosicarski narod , daj mi sad jebo sutra, daj samo meni jebo druge i tu veze velika politika nema sa nama sta mi sebi radimo....

Ja bi nas Ziklonom potusio koliko smatram da smo ogavni ko narod....

Kad se koji i pobuni i preuzme rjesavanje problema vlastorucno i istom mjerom i silom ko onaj lik sto je pistoljiro doktora u glavu da mu potpise izmjestanje djeteta - osudjuje ga i kunta i panta a covjek je svoju misiju ispunio dijete spasio i izvrsio razlog svog postojanja..... Heroj
User avatar
Haris.ba
Posts: 24789
Joined: 08/09/2005 20:08

#4270 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Haris.ba »

Thorgerson wrote: 27/11/2021 23:37 Pa aprilski paket su gurali ameri i evropa, narocito ameri. Pola stvari se moglo rijesiti. Izgubili smo evo toliko godina i nismo se makli sa mrtve tacke.

Jasno je tada receno, dali smo vam rjesenje, odbili ste. Dovidjenja, imamo vaznijih stvari.

To su rekli iz SAD, te iz EU. Imaju novinski clanci o tome, lako cete ih naci.

A da vam ne trebaju ni clanci, pogledajte samo kako pada podrska i Amerike i evrope.

Nakon jednog Silinga, salju ublehu Lajcaka. Potom Incka. Znamo svi gdje nas je to dovelo.

O Americi da ne pricam, ljudi su totalno digli ruke.

Kazete srbi glasali, mora da nije dobro. Pa kako objasniti da su to ameri napravili i Svarc Siling i da su oni bili za?

Ego Harisa Silajdzica nije mogao trpiti mogucnost da ne bude izabran za predsjednika. I neka to kaze jednom i prestane prodavati muda pod bubrege.
Pa sta sto su gurali Amerika i Evropa? Svako ima svoje interese. Valjda prvo da gledamo sebe i svoje interese.

Bili smo spustenih gaca i pristali na podjelu na entitete bas od te Evrope i Amerike da bi bio mir. A sad u miru opet pristati na sve? Pa ne kake oni zlatna govna.

Svaki politicar je egomanijak. Imas Covica koji crta propise da bude u predsjednistvu, jos samo nije dnk i sliku svoju stavio. Naravno da licni interes uvijek igra.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#4271 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by oruzana_pobuna »

Pricate i serete o visim politikama dok vam je upitan sutrasnji dan svima redom ovdje zbog anarhije nesposobnog podobnog i korumpiranog sistema..... Jedino zasta vas je bog dao je kanalizacija
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4272 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by daddy-kool »

Aprilski je bio ubleha i trebalo ga je odbiti, valjda se iz trenutne krize vidi da bi po tom modelu nestanak drzave bio moguc u potpunosti blokadom iz rs. Amerikanci su jos ranije digli ruke od nas, 911 i iracki rat. Trebate svi biti svjesni da smo mi svima nebitni i vecini nepozeljni, kao narod i drzava. Radili su minimum onoga sto su morali, zajebalo ih samo sto se razvuklo onako dugo. I sad smo nebitni. Moze ih samo zabrinuti ukoliko se drzava bude branila svim sredstvima, onda postoji potencijal za belaj i to bi im bilo neugodno i mrsko gledati. To bi gledali da izbjegnu. Hare ispravno govori, svaki bosanski glas na medjunarodnoj sceni je dobar i koristan.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4273 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by daddy-kool »

Haris.ba wrote: 27/11/2021 23:35

Da nije bilo Zeljka da kaze otvoreno da bi donio odluke zajedno sa Sefikom o angazovanju vojske u slicaju belaja klinac bi Dodika stranci pokrili sa pricom o odustajanju od rasformiranja vojske.

Tako, da. Ispade sreca sto ga imamo.
I koliko je samo bitno sto su 2 clana spremna da brane drzavu svim sredstvima.
metal
Posts: 266
Joined: 09/06/2013 19:13

#4274 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by metal »

Haris.ba wrote: 27/11/2021 23:35
metal wrote: 27/11/2021 23:21 Sreća pa sad imamo i Predsjedništvo BiH, i Parlament BiH. Imamo na šta bacati pare.
Da nije bilo Zeljka da kaze otvoreno da bi donio odluke zajedno sa Sefikom o angazovanju vojske u slicaju belaja klinac bi Dodika stranci pokrili sa pricom o odustajanju od rasformiranja vojske.

Tako, da. Ispade sreca sto ga imamo.
metal wrote: 27/11/2021 23:21 Haris je uživao da nam priča bajke o 100 posto BiH. Nama je bilo drago slušati. Potrošili smo godine na to, i sada smo u gorem položaju nego što smo bili prije tih bajki.
Koji politicar ne prica bajke? Lik je izasao na cnn i rekao sto je rekao. Ja pitam je li sta pogrijesio, i likovi ko kultisti odmah Aprilski paket.
Haris je pametan čovjek. Ali mu je politika bila nešto što je neostvarivo u našim uslovima. Što se tiče nastupa na CNN, nisam ga ni slušao, tako da stvarno ne znam je li šta pogriješio.

Što se tiče izjave Komšića o vojsci, i to mi zvuči kao bajka. Prema Zakonu o odbrani BiH, Predsjedništvo BiH "djelujući prema konsenzusu" ima vrhovnu komandu i kontrolu nad OSBiH. Ne znam gdje je Željko pročitao da on i Šefik mogu zakonski donijeti odluku o upotrebi OSBiH.

Uostalom, ako mogu, što onda nisu podigli helikopter da gasi požare, ili nedavno poslali vojsku da pomogne poplavljenim krajevima?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24789
Joined: 08/09/2005 20:08

#4275 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Haris.ba »

metal wrote: 27/11/2021 23:58 Haris je pametan čovjek. Ali mu je politika bila nešto što je neostvarivo u našim uslovima. Što se tiče nastupa na CNN, nisam ga ni slušao, tako da stvarno ne znam je li šta pogriješio.
Pa pogledaj. Dzaba je.
metal wrote: 27/11/2021 23:58 Što se tiče izjave Komšića o vojsci, i to mi zvuči kao bajka. Prema Zakonu o odbrani BiH, Predsjedništvo BiH "djelujući prema konsenzusu" ima vrhovnu komandu i kontrolu nad OSBiH. Ne znam gdje je Željko pročitao da on i Šefik mogu zakonski donijeti odluku o upotrebi OSBiH.

Uostalom, ako mogu, što onda nisu podigli helikopter da gasi požare, ili nedavno poslali vojsku da pomogne poplavljenim krajevima?
Objasnio je Zeljko. Sta mislis sto Dodik ne propusta ni jednu sjednicu?

Nisu mogli sami donijeti odluku oko helikoptera jer Dodik ucestvuje u sjednicama.
Post Reply