Ispade Hare opet u pravu.

Post Reply
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3576 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by muha_sa »

VjecitiStudent wrote:
prog321 wrote:Ona masna salama iz Bakinaca nije zatvorila vrata nego poliglot sa doktorskim zvanjem da ih zatvori ?
:-)
Doktorsko zvanje stečeno na 'uglednom' prištinskom univerzitetu
U onom vaktu Priština je bila ko Travnik sada.
šta ti imaš nekom nešto kazat :-) jesil vjeciti student il jok-eto te ko domar na fakultetu--docekuješ i ispracaš generacije :lol:
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#3577 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by prog321 »

Daj ba. Lik je akademik koji priča nekoliko jezika.
Ja ga samo krivim što je ostavio policiju četniteta.
Za nogiranje aprilskog paketa imam riječi hvale. :-D
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3578 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by muha_sa »

znal ko šta je pisalo u tom aprilskom paketu :?
sumirprimus
Posts: 81630
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3579 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by sumirprimus »

jel se to jos prizivaju duhovi bosnjckih ubleha??? :lol:
oj drrrrzavo ko te sve handrijo
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#3580 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by undefined007 »

travanj
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#3581 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Grean »

muha_sa wrote:znal ko šta je pisalo u tom aprilskom paketu :?
Jedan predsjednik, nema vracanja nadleznosti prenesenih sa drzave na entitete, Brcko i formalno treci subjekt, ekstoritorijalno a ne kao sto je danas u vlasnistvu dva entiteta. Na sve to Miletov potpis.

Ja prvi priznam da sam bio ovca jer sam tad bio na liniji Hareta da ne treba verifikovati iako mi je supalj bio njegov jeftini populisticki potez kad se kod Hadzifejzovica okrenu prema kameri i najavi da se on vraca samo da ga srusi i time spasi Bosnu. Bilo je tako providno namjesteno da je bilo vise zalosno nego smijesno.

Cak je i onog advokata angazovao da nam objasnjava da ako ratifikujemo Aprilski priznali smo Dejton za sva vremena, a on ce ga kao ukinuti.
Last edited by Grean on 11/01/2017 22:12, edited 2 times in total.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#3582 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ibizza »

muha_sa wrote:znal ko šta je pisalo u tom aprilskom paketu :?
Pogledaj na N1 video ovog vecerasnjeg godtovanja, detaljno je objasnio sta nije valjalo u aprilskom paketu i zbog cega ga je odbio.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3583 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by VjecitiStudent »

muha_sa wrote:znal ko šta je pisalo u tom aprilskom paketu :?
Pisala nova ministarstva na državnom nivou kao i državni sud i tužilaštvo i mnogo drugih stvari koje su rješavale probleme koje su nam kamen oko vrata ovih deset godina, kao npr. Sejdic - Finci.
Ali pisalo je i da se članovi predsjedništva biraju u parlamentu, tako da Hare nikad ne bi postao predsjednik.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#3584 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by sarlo »

muha_sa wrote:znal ko šta je pisalo u tom aprilskom paketu :?
Ja sam bio protiv jer je podrazumijevao ustavne promjene kojim bi se ratifikovao Dejtonski ustav.
Kasnije je usvojen amandman broj 1 da je Brcko zajednicko vlasnistvo Federacije i pc-ija cime je pralament BiH ratifikovao dejtonski ustav.
Podrazumjevao je dosta novih zajednickih institucija i kompromisa na nivou BiH. Sta znace zajednicke institucije vidimo danas.
Last edited by sarlo on 11/01/2017 22:31, edited 1 time in total.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#3585 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by sarlo »

.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#3586 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Grean »

sarlo wrote:
muha_sa wrote:znal ko šta je pisalo u tom aprilskom paketu :?
Ja sam bio protiv jer je podrazumijevao ustavne promjene kojim bi se ratifikovao Dejtonski ustav.
Kasnije je usvojen amandman broj 1 da je Brcko zajednicko vlasnistvo Federacije i pc-ija cime je pralament BiH ratifikovao dejtonski ustav.
Podrazumjevao je dosta novih zajednickih institucija i kompromisa na nivou BiH. Sta znace zajednicke institucije vidimo danas.
Jednom rjecju ispali smo levati. Koja ubleha, kao ratifikovat cemo Dejtonski.

Sto se tice institucija, zna Dodik sto udara na njih jer su silom prenesene na drzavu i Srbi to nigdje nisu ratifikovali. Zato non sto prica o izvornom Dejtonu, i dan danas leti na krilima koja mu je dao Haris prije 8 godina. Da je on to tada potisao i parlament prihvatio nikad vise to ne bi mogli spomenuti.

Jebem ti, osam godina zivota i mi jos o istom pricamo.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3587 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by VjecitiStudent »

Grean wrote:
sarlo wrote:
muha_sa wrote:znal ko šta je pisalo u tom aprilskom paketu :?
Ja sam bio protiv jer je podrazumijevao ustavne promjene kojim bi se ratifikovao Dejtonski ustav.
Kasnije je usvojen amandman broj 1 da je Brcko zajednicko vlasnistvo Federacije i pc-ija cime je pralament BiH ratifikovao dejtonski ustav.
Podrazumjevao je dosta novih zajednickih institucija i kompromisa na nivou BiH. Sta znace zajednicke institucije vidimo danas.
Jednom rjecju ispali smo levati. Koja ubleha, kao ratifikovat cemo Dejtonski.

Sto se tice institucija, zna Dodik sto udara na njih jer su silom prenesene na drzavu i Srbi to nigdje nisu ratifikovali. Zato non sto prica o izvornom Dejtonu, i dan danas leti na krilima koja mu je dao Haris prije 8 godina. Da je on to tada potisao i parlament prihvatio nikad vise to ne bi mogli spomenuti.

Jebem ti, osam godina zivota i mi jos o istom pricamo.
10 godina
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#3588 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Grean »

Zar nije bilo 2008. U tom jos gore.
User avatar
klavirdžija
Posts: 2159
Joined: 24/02/2013 10:38

#3589 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by klavirdžija »

Naravno, jerbo Mile ne bi da je aprilac prošo. :D Zato ni Ustavni sud, recimo, ne hebe, nije prošo u aprilu onomad. :lol:

Taj aprilski paket ništa novo nije nudio sem novih ubleha i par novih začkljoljica kojima bi nas sve zajedno taslačio, a ni sad ne vadi jer ima korumpiranu, seljačku stoku na drugoj strani.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#3590 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ibizza »

klavirdžija wrote:Naravno, jerbo Mile ne bi da je aprilac prošo. :D Zato ni Ustavni sud, recimo, ne hebe, nije prošo u aprilu onomad. :lol:
1
Taj aprilski paket ništa novo nije nudio sem novih ubleha i par novih začkljoljica kojima bi nas sve zajedno taslačio, a ni sad ne vadi jer ima korumpiranu, seljačku stoku na drugoj strani.
Covjek maloprije sve lijepo objasnio, ali nece da citaju/slusaju :)

Nego, sve su prilike da se Haris vraca, da vas cujem, koliko moze uzeti na narednim izborima(ako dl tad ne zapuca) :mrgreen:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#3591 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Hemel »

Grean wrote: Jednom rjecju ispali smo levati. Koja ubleha, kao ratifikovat cemo Dejtonski.

Sto se tice institucija, zna Dodik sto udara na njih jer su silom prenesene na drzavu i Srbi to nigdje nisu ratifikovali. Zato non sto prica o izvornom Dejtonu, i dan danas leti na krilima koja mu je dao Haris prije 8 godina. Da je on to tada potisao i parlament prihvatio nikad vise to ne bi mogli spomenuti.

Jebem ti, osam godina zivota i mi jos o istom pricamo.
Aprilski je bio sminka.
Dodik bi bio isti. Nije njega ponijela Haretova retorika nego pare od Telekoma cime je stekao finansijsku nezavisnot da moze srbovati sve do zadnjeg feninga i da nece nikome polagati racune.
Poslije se pare osladile pa ih sada pljacka zaduzujuci se kod stranih fin. institucija.

Ni ove nadleznosti nikada nece moci vratiti bez saglasnosti sva tri naroda. Za vecinu nadleznosti upravo su glas dali njegovi ljudi.
On moze suspendovati DMS i negirati drzavne institucije na teritoriji genocidnog brloga ali to je vec drugi problem.
Predsjedništvo BiH
Bosna i Hercegovina ima Predsjedništvo koje čine jedan predsjednik i dva
potpredsjednika. Predsjednik Predsjedništva BiH je predsjednik Bosne i Hercegovine (u
daljnjem tekstu:predsjednik), a potpredsjednici u Predsjedništvu BiH su potpredsjednici
Bosne i Hercegovine (u daljnjem tekstu: potpredsjednici). Predsjednik i potpredsjednici
ne smiju biti iz istog konstitutivnog naroda.
1.
Predsjednik sarađuje s Parlamentarnom skupštinom BiH i Vijećem ministara BiH,
kao i ostalim institucijama BiH, kako bi se osiguralo redovno
i djelotvorno
funkcioniranje države.
Last edited by Hemel on 11/01/2017 22:58, edited 1 time in total.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#3592 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by prog321 »

Uvijek isti endemi pričaju o aprilskom paketu i gledaju vas u oči .. dok lažu. :-D

Aprilski paket je bio loš jer je uvrstio ukidanje visokog predstavnika kao vrhovnog tumača daytonskog ugovora.
A blokiranje u domu naroda bi ostali.

BiH bi bila proglašena failed state za par mjeseci.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#3593 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Hemel »

prog321 wrote:Uvijek isti endemi pričaju o aprilskom paketu i gledaju vas u oči .. dok lažu. :-D

Aprilski paket je bio loš jer je uvrstio ukidanje visokog predstavnika kao vrhovnog tumača daytonskog ugovora.
A blokiranje u domu naroda bi ostali.

BiH bi bila proglašena failed state za par mjeseci.
Tako nekako.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#3594 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Better Man »

Hemel wrote:
prog321 wrote:Uvijek isti endemi pričaju o aprilskom paketu i gledaju vas u oči .. dok lažu. :-D

Aprilski paket je bio loš jer je uvrstio ukidanje visokog predstavnika kao vrhovnog tumača daytonskog ugovora.
A blokiranje u domu naroda bi ostali.

BiH bi bila proglašena failed state za par mjeseci.
Tako nekako.
Aprilski paket je Hare srušio samo zato što on nikad ne bi mogao bizi izabran za člana predsjedništva, jer je predviđao da se isti biraju u Parlamentu. Sve dok se nije postigao dogovor oko načina izbora članova predsjedništva SBiH je apsolutno podržavala aprilski paket. Kad je dogovoreno da izbor ne bude direktni, već u Parlamentu, onda je na scenu iz Turske stupio Hare i počeo svim sredstvima da ruši aprilski paket.
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#3595 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by kudrilo »

Haris SIlajdžić je jedini ozbiljan probosanski političar od rata. O Aprilskom paketu se pričalo i ispričalo svašta, ali mislim da se ta "korist" od tog paketa negdje 6 puta uvećala od strane onih koji su ga skinuli kako bi došli umjesto njega. Uostalom, samim tim što je Mile potpisao takvo nešto govori da bi takvo nešto teško osnažilo državu, a oslabilo entitete.

Što se tiče Harisa lično, ni blizu idealan, ali s obzirom na konkurenciju, za sve ostale profesor doktor Haris Silajdžić. Krajišnik je sam priznao da bi Silajdžiću muslimani trebali podići spomenik. Ponavljam, ni blizu idealan, ali s obzirom da ima muda, karakter i inteligenciju, za ostale je neuporediv.

Edit: frajer je za vrijeme svog mandata upozoravao na mnoge stvari koje se danas dešavaju.
Last edited by kudrilo on 11/01/2017 23:14, edited 2 times in total.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#3596 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by prog321 »

Betterman, taj nonsense ni ti ne vjeruješ.
Zašto Hare ne bi mogao biti izglasan u parlamentu isto kao bilo koji drugi kandidat? :-)
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#3597 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Hemel »

Eto Hare planirao da se za svake izbore on kandiduje. :-)

Mislim da je to smijesna argumentacija. Mozda bi jednom prosao i kroz Parlament.

Male kozmeticke popravke a kostalo bi nas definitivnog odlaska OHR-a, PIC i VP koji ni sada nista ne rade sto ne znace da ne bi mogli.

Amerima se zurilo. Evo sada imamo da krkan igra po zici i niko mu nista ne moze ili nece. Moze mu se i moglo bi mu se i sa Aprilskim ALI jedina zackoljica koja njega i velikosrbe muci je nepovezanost teritorije odnosno distrikt Brcko. Jedino ce tamo NATO odreagovati(uci) a za ostalo se moramo sami pobrinuti.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#3598 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by prog321 »

Pa to i jeste caka na koju je Dodo i njegova brljom zalivena bratija računala

Naime u aprilskom paketu piše da se nakon tri promašaja biranja predsjednika čitav parlament raspusti.
Pošto ne bi bilo visokog prestavnika da to reguliše predsjednik nikad ne bi ni bio uspostavljen a laktaško miss Piggy bi išlo po svijetu i pričalo da je BiH nemoguća jer nema dogovora.
Sah mat.
:-D
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#3599 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ibizza »

prog321 wrote:Pa to i jeste caka na koju je Dodo i njegova brljom zalivena bratija računala

Naime u aprilskom paketu piše da se nakon tri promašaja biranja predsjednika čitav parlament raspusti.
Pošto ne bi bilo visokog prestavnika da to reguliše predsjednik nikad ne bi ni bio uspostavljen a laktaško miss Piggy bi išlo po svijetu i pričalo da je BiH nemoguća jer nema dogovora.
Sah mat.
:-D
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3600 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by VjecitiStudent »

prog321 wrote:Pa to i jeste caka na koju je Dodo i njegova brljom zalivena bratija računala

Naime u aprilskom paketu piše da se nakon tri promašaja biranja predsjednika čitav parlament raspusti.
Pošto ne bi bilo visokog prestavnika da to reguliše predsjednik nikad ne bi ni bio uspostavljen a laktaško miss Piggy bi išlo po svijetu i pričalo da je BiH nemoguća jer nema dogovora.
Sah mat.
:-D
Niđe veze.
Staro Predsjednistvo bi onda ostalo da vlada do kraja svijeta ili barem dok neko ne skonta da mu je vlast draža od starog Predsjedništva.
Post Reply