Ispade Hare opet u pravu.

Post Reply
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#26 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

e moja Katarina,onda se kaže ne hvala,a ne kaka o NATO-u.Što se tiče investicija UNIS/unitic i RMK/stel zenica ukupno 1 km,e sad što se priča o Prdibegu i njegovom ambasadoru Ravšade-u to je stvar istražnih organa.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#27 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by KatarinaKosaca »

zonbirile wrote: i sad sudbina 100 vojnika prema sudbini zemlje sada i ubuduće samo smutljivcima nije jasna.
:roll:
Nešto slično reče i netko iz srpskog vrha prije malo manje od dvije decenije :roll: :roll: :roll:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#28 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by KatarinaKosaca »

zonbirile wrote:e moja Katarina,onda se kaže ne hvala,a ne kaka o NATO-u.Što se tiče investicija UNIS/unitic i RMK/stel zenica ukupno 1 km,e sad što se priča o Prdibegu i njegovom ambasadoru Ravšade-u to je stvar istražnih organa.
Ma, imaju istražni organi pouno posla. Sarajevo je puno korupcije. Svaka Općina. Sve.... Imaju posla u tome se slažemo.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#29 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

@katarina k
nemoj začatavati sa srpskim izjavama od prije,ipak nije isto,ne treba zluradost,taman smo lijepo počeli.Ako je logika o NATO-u,ne treba nam ni EU.Čudan je i naziv teme -Hare opet u pravu.U kojem ba pravu.Ista ekipa je na Butmiru i u NATO-u i nema jedno bez drugog,to je ono seljačko poimanje politiek sitnih prevara,naduravanja,čuj političara.Pa koji su to političari majko moja cijela Federacija i RS 4 miliona,ni ne zna se koliko nas ima,nema popisa,njih 3 uhljupa iz Predsjedništva ,pa viječe ministara,gore od afričkih plemena sa stausom država,samo naši kravatirani u lister odijelima.Filozofija i bijeda misli i vidika,nerealnih očekivanja,idiotluka,mediokritetstva, pa Hare ne može palamuditi dalje od Maglaja i Konjica,a pretenduje da vara i zajebaje Evropu,NATO.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#30 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ibizza »

zonbirile wrote:@katarina k
nemoj začatavati sa srpskim izjavama od prije,ipak nije isto,ne treba zluradost,taman smo lijepo počeli.Ako je logika o NATO-u,ne treba nam ni EU.Čudan je i naziv teme -Hare opet u pravu.U kojem ba pravu.Ista ekipa je na Butmiru i u NATO-u i nema jedno bez drugog,to je ono seljačko poimanje politiek sitnih prevara,naduravanja,čuj političara.Pa koji su to političari majko moja cijela Federacija i RS 4 miliona,ni ne zna se koliko nas ima,nema popisa,njih 3 uhljupa iz Predsjedništva ,pa viječe ministara,gore od afričkih plemena sa stausom država,samo naši kravatirani u lister odijelima.Filozofija i bijeda misli i vidika,nerealnih očekivanja,idiotluka,mediokritetstva, pa Hare ne može palamuditi dalje od Maglaja i Konjica,a pretenduje da vara i zajebaje Evropu,NATO.
Dobro,nismo te prepoznali...ti ces nas da odvedes u Nato i EU..jeeeeeeeee :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#31 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by KatarinaKosaca »

Što se palamuđenja dalje od KOnjica tiče niti jedan političar uključujući i tvog omiljenog nema svjetski domet, tako da to nije samo njegova karakteristika. Ne znam ko bi u Zapadnom Mostaru ili Istočnom Saraejvu slušao Lagumdžiju :roll: :roll:
Dalje... Jeste Biljana Plavšić, ratna zločinka na isti način na koji ti radiš brojala narod i usporešivala da nešto malo ljudskih života za malo veći nacionalni cilj nije isto.
Vidiš, kao što su bili na Trebeviću plaćenici i imam uspomene od njih u duši, tijelu i stanu, tako ne želim da to iko ikome ikada napravi. Ne želim da netko u Avganistanu zaplače radi mane. Nisu mi ljudi ništa uradiii. A da je Nato prljava stvar , znam, vjeruj mi, jako dobro. Iznutra. ;-)
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#32 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by popajic »

Hare je Lep , Hare je kompetentan ,Hare je najbolji diplomata, Hare je dostojanstven, Hare je 100% za nesto cega, zahvaljujuci i njemu - nema...
Onda otvorim TV, novine, prozor i shvatim da zivim u zadnjoj rupi u Evropi...JBG,to ne stima kad se vec 20 god. ima tako sposobna :shock: osoba na vlasti :?
Supljaci prolaze...i 1992 i 2002, a sa ovakvim "rezonima" su Hare & comp. rahat i do 2022-e !
Last edited by popajic on 05/12/2009 13:51, edited 1 time in total.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#33 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

KatarinaKosaca wrote:Što se palamuđenja dalje od KOnjica tiče niti jedan političar uključujući i tvog omiljenog nema svjetski domet, tako da to nije samo njegova karakteristika. Ne znam ko bi u Zapadnom Mostaru ili Istočnom Saraejvu slušao Lagumdžiju :roll: :roll:
Dalje... Jeste Biljana Plavšić, ratna zločinka na isti način na koji ti radiš brojala narod i usporešivala da nešto malo ljudskih života za malo veći nacionalni cilj nije isto.
Vidiš, kao što su bili na Trebeviću plaćenici i imam uspomene od njih u duši, tijelu i stanu, tako ne želim da to iko ikome ikada napravi. Ne želim da netko u Avganistanu zaplače radi mane. Nisu mi ljudi ništa uradiii. A da je Nato prljava stvar , znam, vjeruj mi, jako dobro. Iznutra. ;-)
------------------------------------------------
znači mali balkanske provincijske sjecikese bi da se igraju politike i handre svjetske moćnike.E sada sa opšteg prelaziš na lični plan.Niko NATO ne glorifikuje,ali bez njega i EU smo izgubljeni u svemiru.Ima jedan iznad dobro konstatira,neću ja uvesti,a neće ni lepi Hare.Kako ljudi su spremni da trpe ublehe evo već 20g,hajde što trpe još se hvale i ponose svojim ugnjetavačima.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#34 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by KatarinaKosaca »

zonbirile wrote:
KatarinaKosaca wrote:Što se palamuđenja dalje od KOnjica tiče niti jedan političar uključujući i tvog omiljenog nema svjetski domet, tako da to nije samo njegova karakteristika. Ne znam ko bi u Zapadnom Mostaru ili Istočnom Saraejvu slušao Lagumdžiju :roll: :roll:
Dalje... Jeste Biljana Plavšić, ratna zločinka na isti način na koji ti radiš brojala narod i usporešivala da nešto malo ljudskih života za malo veći nacionalni cilj nije isto.
Vidiš, kao što su bili na Trebeviću plaćenici i imam uspomene od njih u duši, tijelu i stanu, tako ne želim da to iko ikome ikada napravi. Ne želim da netko u Avganistanu zaplače radi mane. Nisu mi ljudi ništa uradiii. A da je Nato prljava stvar , znam, vjeruj mi, jako dobro. Iznutra. ;-)
------------------------------------------------
znači mali balkanske provincijske sjecikese bi da se igraju politike i handre svjetske moćnike.E sada sa opšteg prelaziš na lični plan.Niko NATO ne glorifikuje,ali bez njega i EU smo izgubljeni u svemiru.Ima jedan iznad dobro konstatira,neću ja uvesti,a neće ni lepi Hare.Kako ljudi su spremni da trpe ublehe evo već 20g,hajde što trpe još se hvale i ponose svojim ugnjetavačima.

Primiće nas kad oni budu htjeli da nas prime. Isto kao što Cro ne primaju u EU, a Bugarsku i rumuniju , jesu. Nema tu zavlačenja. Imaćemo i otežan put kao turska radi nacionalne strukture koju imamo u državi. I to je tako. Neka mi ne pričaju o ljudskim pravima i demokraciji i bla, bla, kada je oni prvi ruše. Zanima nas Nato, da. Zanima nas EU, da. Po svaku cijenu, ne.
Onaj ko mi ovdje dolazi da promovira navodnog šefa oporbe, eto, neka nas on uvede, jel mu ko zabranio?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#35 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

@katarina k
eto na kraju poslije duže rasprave dođosmo na isto,približili smo stavove.Možemo završiti sa NATO-om nije u njima problem,nego u Haretu.Po aksionima politike i političkog djelovanja on je davno trebao otići,ali šta je tu je,zato je i takvo kakvo je i Bosna tu gdje jest.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#36 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by 1gorstak »

KatarinaKosaca wrote:Zašto je Zapatero povukao svoje vojnike iz Iraka čim je došao na vlast? Zato što nije htio da bude na tuđoj teritoriji. Ne vidim razloga da služimo Nato-u kao vojnici sreće tamo negdje u Avganistanu pa da tako sačuvaju američke vojnike koji u lijesevima dolaze kući.
Spanija ima taj luksuz da bira, Bosni i Hercegovini je potrebno saveznistvo Sjedinjenih Drzava, a to saveznistvo treba nekako platiti. Ucesce Oruzanih Snaga u americkim ratovima je simbolicne prirode i Americi koristi samo zbog jos jedne zastave u svojoj koaliciji. Amerikanci nisu spali na to da ih iz gabule vadi nasih stotinjak vojnika i kako rekoh, radi se o simbolicnoj ulozi.

Ne treba zaboraviti americku pomoc kada se krsilo embargo u nasu korist, ni kada se raketiralo polozaje VRS-a, a ni dosljednu politiku kojom se preko OHR drzavu ojacalo nizom drzavnih agencija, sto opet nisu progurali ni anemicni cinovnici EU niti nasi politicari nego upravo Amerikanci.

Image
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#37 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

e moj@1 gorštak mi smo tu ruku ujeli 100 puta i nikad zarad idotluka nekolicine budala,fanatika nismo učinili kao Kosovari.Mislim da ni sada nije kasno,ali kako reće narodno predanje najgore je kada se napne govno a čoek pomisli srce junačko.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#38 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by kiky »

pa vidjeli ljudi da nam je stalo da uđemo u nato radi sigurnosti pa nas sad ucjenjuju tim stvarima ...
prije toga su nas ucjenjivali bezviznim režimom i bržem pristupanju eu ...
očekujem da je sljedeče da nam obečaju prvo mjesto na euroviziji ...
nažalost sad je takva struja u eu i nato savezu od koje mi nemamo fajde ...
da smo pametni, povukli bi svoje vojnike iz nato operacija ( ono malko što imamo ) i završili i sa tom bajkom ...
treba istupit i iz cefta-e i prestat vjerovat u bajke ...
okrenut se sebi unutra i čekat pametnije vrijeme ...
ovo kako je sad ... nemamo šanse ...
blokada iznutra - blokada, nerazumjevanje i ucjene s polja ...
neko je spominjao pare koje je eu uložila u projekat sređivanja stanja u bih ...
da se ne zavaravamo ... taj novac uglavnom i završi u đepovima njihovih čimbenika koji filozofiraju po bih ...
ogromna materijalna korist koju imaju određeni eu hoštapleri ( baz da maknu prstom ) i jeste glavni razlog zašto se do sad bih nije sredila ...
mi nemamo šta očekivat od takvih lopova osim da budemo prevareni, izigrani, poniženi ...
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#39 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by 1gorstak »

zonbirile wrote:Po aksionima politike i političkog djelovanja on je davno trebao otići,ali šta je tu je,zato je i takvo kakvo je i Bosna tu gdje jest.
Silajdzic nije krivac za nase stanje. Krivicu snosi destruktivno velikosrpstvo koje se moralo oruzjem sputavati Lagumdzija, Silajdzic i Tihic (?) mogu praviti takticke greske (i prave), ali se to ne moze izjednacavati s nemoralnom strategijom velikosrpstva.
User avatar
lerdi
Posts: 3484
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#40 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by lerdi »

Neki ne kontaju da je cilj NATO-a da bude na ovim prostorima. E sad da bi bili na ovim prostorima (iako su neformalno odavno tu) i mi među ostalim moramo biti u savezu. Taj savez vode mnogo veče glavešine od ovih naših koji svojim mahalskim ponašanjem pokušavaju da zajebu NATO :-) :lol: :lol: :-) . Ljudi određuju pravila ponašanja i naše je da postupamo po tim pravilima. Ako NATO kaže 200 vojnika u Afganistan, onda fino spakuješ 200 ljudi i pošalješ. Nema tu nikakve zajebancije. Ili jesi ili nisi. Ako nisi ti ima ko jeste. Nama je NATO potrebniji nego ikome, jer obezbjeđuje sigurnost. Ukoliko se mi budemo nešto glupirali oni su dovoljno jaki da ovdje izazovu krizu u kojoj smo donji u svakom slučaju. Hrvatska je u NATO-u, Crna gora isto. Oko nas se polako zatvara krug i što prije počnemo plesati kako oni budi svirali bolje za nas. Halo ljudi nas je 4 miliona i mi se nekome inatimo. Zato misim da je Hare fulio sa predstavom za Rasmusena. Malo taktike mu nebi škodilo.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#41 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by 1gorstak »

kiky wrote: ...
Uslovljavanje ulaska u NATO slabljenjem entiteta je za tebe losa stvar ?
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#42 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by 1gorstak »

zonbirile wrote:e moj@1 gorštak mi smo tu ruku ujeli 100 puta i nikad zarad idotluka nekolicine budala,fanatika nismo učinili kao Kosovari.Mislim da ni sada nije kasno,ali kako reće narodno predanje najgore je kada se napne govno a čoek pomisli srce junačko.
Ne znam otkud ti taj komentar o ujedanju ruke, jer to nije odnos na relaciji pas-gospodar. Nas su Amerikanci zaduzili jer nisu imali obavezu da se mijesaju u evropske poslove i pomazu ARBiH protiv VRS. To od nas nije napravilo kerovima, ali da smo duzni Amerikancima, jesmo.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#43 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

@1 gorštak
pusti ta moralisanja tipa lepi Hari,nisi na pressici.Kosovari skontali fol,digli spomenik,sve niz dlaku,dobili autoput,dobili državu,hej najzajebanija tačka u ex Jugi bili,a poslije Slovenaca najlakše do države došli.Monika stayle prema Amerima nije loš,mene više iritira isti stav prema Urundi/Burundi prijateljima,istomišljenicima,prodavcima magle i pometnje,a love i pomoći niotkud.Dosta su nas mrcvarili tipusi koji nigdje ne bi prošli ni zbog prošlosti ni čak obiteljskog backgrounda i šta sada zbog poze,idiotluka ličnih razmjera,a državne štete čekati još 10 najgorih godina i diviti se idotima.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#44 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by kiky »

e , jebo ga ti, gorštak ...
nije jačanje države i slabljenje entita za mene loša stvar ...
al je bezveze što nismo pozvani u nato SAD ...
sa članstvom u nato savezu bi bilo mnogo lakše disat a i dodiku bi bila potkresana krila ...
da negovorim što srbadija ovaj put nebi smjela preč drinu a i sanđak bi bio u drugačijem okruženju ...
ovaj butmir nemože trajat u beskonačnost i ne neki način se bosna morat dovest u red ...
pa zar se svaki post mora pojašnjavat ...
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#45 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by 1gorstak »

zonbirile wrote:@1 gorštak pusti ta moralisanja tipa lepi Hari,nisi na pressici.
Rekao sam da grijese oni koji koce ucesce OS u americkim ratovima, a ako to radi Silajdzic, onda Silajdzic grijesi. Sta je problem ?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#46 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

@ 1gorštak
ti si unapredio formu,prijepodne/poslijepodne,pa jedan post misliš jedno drugi put drugo.A što ne bi bilo dobro za Bosnu da uđe u NATO,i jadni lepi Hari opet morao da se bori,stradaće u toj borbi-jadan.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#47 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by 1gorstak »

kiky wrote:e , jebo ga ti, gorštak ...
nije jačanje države i slabljenje entita za mene loša stvar ...
al je bezveze što nismo pozvani u nato SAD ...
sa članstvom u nato savezu bi bilo mnogo lakše disat a i dodiku bi bila potkresana krila ...
da negovorim što srbadija ovaj put nebi smjela preč drinu a i sanđak bi bio u drugačijem okruženju ...
ovaj butmir nemože trajat u beskonačnost i ne neki način se bosna morat dovest u red ...
pa zar se svaki post mora pojašnjavat ...
Jedina dobra stvar koju pruza NATO clanstvo jeste to da nas Srbija i Hrvatska ne bi napale. Ali ta prijetnja nije na horizontu i ako se te formalnosti oko ulaska u NATO moze prolongirati kako bi se taj proces iskoristilo u cilju daljeg slabljenja entiteta, nema potrebe da zurimo. Rasmusen hoce da imamo jaku vladu koja moze djelovati samostalno, nije li to i nama cilj ? Da se s one strane Drine i Save gomilaju tenkovi, ja bih podrzao ulazak u NATO po svaku cijenu i pod hitno, ali vanjske prijetnje po BiH nema, tako da ovaj proces integracija treba pametno iskoristiti, te prepustiti velikosrbima da se k'o ribe na suhom koprcaju i objasnjavaju zasto opstruiraju ulazak u NATO, opstruirajuci stvaranje jake vlade na drzavnom nivou.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#48 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by 1gorstak »

zonbirile wrote:@ 1gorštak
ti si unapredio formu,prijepodne/poslijepodne,pa jedan post misliš jedno drugi put drugo.A što ne bi bilo dobro za Bosnu da uđe u NATO,i jadni lepi Hari opet morao da se bori,stradaće u toj borbi-jadan.
Mozes li navesti primjer kontradiktornosti u mojim komentarima, moguce je da sam se pogresno izrazio.

Hvala
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#49 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

joj politike,ja neću ovo, on neće ono,ali zajedno hamzi ga hop sve živo,zalogaj iz usta.Pa moj dragi u takvoj državi nema mjesta prvo za Dodu i Hareta,nema ozbiljne države sa lopovima i komedijašima.Mislim da je to ovaj put skontao i referentni svijet i od sada osim zavrtanja ruku,čuće se i lomovi.
Nezbilj
Posts: 706
Joined: 16/08/2009 00:23

#50 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Nezbilj »

1gorstak wrote: Uslovljavanje ulaska u NATO slabljenjem entiteta je za tebe losa stvar ?
Nisam siguran da u ovom trenutku bilo ko ima načina da Dodika natjera na neki značajan kompromis kao što je na primjer ukidanje entitetskog glasanja. Međutim činjenica je također da u svim ovim diskusijama o promjenama ustava svi ustupci i kompromisi su uvijek na račun PS-a prema tome bilo kakav pomak je pozitivan. Izmjene ustava će se i dalje kretati u pravcu povećanja funkcionalnosti države a to znači smanjenja ovlasti entiteta i to je potrebno i za ulazak u EU tako da taj proces nemože biti zaustavljen nekakvim paketom izmjena koje će biti usvojene sada.

Zato mislim da je politika uslovnjavanje MZ sa bilo čim kontraproduktivna jer zadržava status quo odnosno usporava progres BiH u međunarodnim integracijama. Funkcionalnost države BiH ulaskom u NATO i EU tek tada postaje i njihov problem tako da mislim da treba pristati na sve što kažu ako će nas to približiti tim savezima.Ovako Haris samo ide na ruku Dodiku koji bi bio izolovan u protivljenju ponuđenim paketima ustavnih promjena međutim dok je Harisa ocjena MZa -e uvijek biti da domaći političari nisu za dogovor a ne Milorad Dodik.

Dodikova politička moć se najviše zasniva na ideji izgradnje države PC-a i njegova politika će udariti u zid tek onog trenutka kada postane očigledno da od otcjepljenja definitivno nema ništa što će se desiti ulaskom u NATO. Zato mislim da je za BiH dobar bilo kakav kompromis koji će voditi u pravcu euroatlanskih integracija.
Post Reply