Ispade Hare opet u pravu.

Post Reply
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#151 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ibizza »

zonbirile wrote:
Lincoln-Burrows wrote:Bankrot proračuna samo što nije, a hare uspješan u ekonomiskim poslovima.
Sve se bojim da nema više ni za penzije, ako se MMF ne smiluje.
-----------------------------------------
kada je došao iz gnijezda,ne zna se tačno koje 91/92g oficijelno zabilježio 1g staža,valjda odradio pripravnički,ili se tamo staž i ne piše.
ah,mogu samo misliti,ti sanjas HS...samo tako... :D
a za tvoju informaciju,HS je prije rata u Libiji, imao firmu, koja je zaposljavala 7 hiljada ljudi.ta ista firma i danas radi,zaposljava 13 hiljada ljudi...
a sad nastavi...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#152 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by KatarinaKosaca »

Sad mi nije jasno . Ili je imao 1 godinu radnog staža ili je bio prevodilac u MIP ex Yu? Puno oprečnih informacija.
Nezbilj
Posts: 706
Joined: 16/08/2009 00:23

#153 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Nezbilj »

bermiin wrote:
zonbirile wrote:
Lincoln-Burrows wrote:Bankrot proračuna samo što nije, a hare uspješan u ekonomiskim poslovima.
Sve se bojim da nema više ni za penzije, ako se MMF ne smiluje.
-----------------------------------------
kada je došao iz gnijezda,ne zna se tačno koje 91/92g oficijelno zabilježio 1g staža,valjda odradio pripravnički,ili se tamo staž i ne piše.
ah,mogu samo misliti,ti sanjas HS...samo tako... :D
a za tvoju informaciju,HS je prije rata u Libiji, imao firmu, koja je zaposljavala 7 hiljada ljudi.ta ista firma i danas radi,zaposljava 13 hiljada ljudi...
a sad nastavi...
Nešto se ne sjećam, da je spominjao firmu u Libiji u vlasničkom kartonu pred izbore. Kako reče da se zove firma?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#154 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

@bermin
pa o tome ti i pričam,najveći kapitalist socijalizma bio S.Dolanc,za Lepog ne znam,ali da je bio varen i pečen sa đeneralima JNA i Nikolom Ljubičićem ,to se zna.Radio za njih.A što pokra pakistanski kredit sa bratom suđenim kriminalcem.Onda ima i u Turskoj,sestru meu spominju stalno za to.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#155 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ibizza »

zonbirile wrote:@bermin
pa o tome ti i pričam,najveći kapitalist socijalizma bio S.Dolanc,za Lepog ne znam,ali da je bio varen i pečen sa đeneralima JNA i Nikolom Ljubičićem ,to se zna.Radio za njih.A što pokra pakistanski kredit sa bratom suđenim kriminalcem.Onda ima i u Turskoj,sestru meu spominju stalno za to.
ima firmu i u Kuvajtu...jbg,jak covjek... :D
neki dan sam cuo jednu informaciju...Fahro trazio od Harisa 30 mil km,kako bi ga podrzao u onom projektu za Elektroenergetski sektor...Hare to odbijo,i od tad pocinje lavina lazi od Avaza prema HS i SBiH
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#156 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Lincoln-Burrows »

Puste firme i veliki osobni račun, baš čudno,
a država bez para za osnovne potrebe.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#157 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

@bermin
samo mahalac se može tome diviti,i treba vas jebati Lepi.Da neće i on šator razapeti i Selma da mu pleše,a deve vani parkirane.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#158 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ibizza »

Lincoln-Burrows wrote:Puste firme i veliki osobni račun, baš čudno,
a država bez para za osnovne potrebe.
to se zahvali Sulji i Fahri...
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#159 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by BHCluster »

Lincoln-Burrows wrote:Puste firme i veliki osobni račun, baš čudno,
a država bez para za osnovne potrebe.
Zna se HDZ
inistar financija Dragan Vrankić blokirao je preuzimanje potpune kontrole dražave nad bh nebom zbog Davorina Dade Primorca, zeta svog stranačkog šefa, predsjednika HDZBiH Dragana Čovića, saznaje "Dnevni avaz".

Kakvu štetu BiH trpi govori i činjenica da bi preuzimanjem kontrole BiH godišnje u proračunu samo po ovom osnovu inkasirala čak 60 milijuna KM!

BH nebo već desetljeće i po kontroliraju centri u Beogradu i Zagrebu. Zato svaka daljnja blokada kontrole bh. neba izravno ide u korist susjednih zemalja.

Naime, Vrankić je na Vijeću ministara BiH doslovno blokirao imenovanje Upravnog vijeća Agencije za kontrolu neba, jer se Primorčevo ime nije našlo među šest članova tog tijela, tvrdi list.

Rudo Vidović, ministar prometa BiH, objasnio je za dnevni avaz da, prema zakonu, Upravno vijeće čine predstavnici državnih ministarstva prometa, financija i obrane, entitetskih vlada, Direkcije za civilno zrakoplovstvo BiH i predstavnik Agencije, koji će biti izabran kad ona počne s radom.

- Zatražili smo od svih institucija da predlože imena za članove tog vijeća. Mi smo Vijeću ministara predložili šest imena, po dva Bošnjaka, Srbina i Hrvata. U njemu su dvije žene, diplomirane pravnice, jedan pilot, ekonomista, inžinjer zrakoplovstva... Taj prijedlog nije izglasan, niti je odbijen. Zapravo, ministar Vrankić je tražio dodatne konsultacije - kaže Vidović.

Na pitanje je li točno da je blokada napravljena jer u sastav Upravnog vijeća nije prošao Čovićev zet, Vidović kaže "da je i on to čuo".

- No, radi li se o Čovićevom zetu ili ne, ja ne mogu komentirati, jer ne znam njegovog zeta. Ali, postoje špekulacije da je sve zaustavljeno zbog toga. Vrankić je samo rekao kako nema spremnosti da se podrži ovaj prijedlog Vijeća i da traži dodatne konsultacije - kaže Vidović.

Prema njegovim riječima, Vrankić je ranije dostavio prijedlog tri imena iz njegovog ministarstva. Među predloženim je bio i Čovićev zet Primorac, koji uopće ne radi u Ministarstvu financija BiH!?

- U Vijeće je prošao Srbin. Predlagao je i jednu Bošnjakinju i Hrvata, ali je Srbin ocijenjen kao najbolje rješenje. Ne možemo sada poremetiti nacionalni balans i ići s imenima onih koji nisu predstavnici institucija. Ministarstvo financija mora imati svog kvalitetnog čovjeka u Vijeću zbog kontrole financijskih tokova, jer očekujemo da Agencija godišnje može zaraditi 30 milijuna eura - istakao je Vidović.

On kaže da je prijedlog sastava Vijeća izrađen isključivo prema stručnim kvalifikacijama.

- Ja podržavam ovaj prijedlog jer je utemeljen. On odražava stručnost, spolnu, nacionalnu i entitetsku zastupljenost. Ako ima i drugih prijedloga, neka ih daju Vijeću ministara BiH, pa neka se usvajaju. Druga varijanta je da nemamo Vijeća uopće. A njegovo formiranje je ključno za kontrolu neba. To je tijelo koje će upravljati Agencijom, preuzeti ljude iz entitetskih direkcija, zaposliti nove. Dugo smo kasnili i zato što Vlada FBiH nije dostavila imena. Teško mi pada što sada kasnimo zbog nas u Vijeću ministara BiH - istakao je Vidović.

I pored višednevnih pokušaja, Avaz nije uspio dobiti komentar ministra Dragana Vrankića. Njegov stranački šef Čović kratko je kazao da ne želi komentirati tvrdnje ministra Vidovića.

- Mi od Nove godine moramo početi s nadzorom neba. Tehnički uvjeti su skoro ispunjeni. Slijedi test simuliranja rada uređaja, radara na Jahorini i kontrolne sobe u Nedžarićima. Imamo najsuvremeniju opremu. Naš radar pokriva prostor cijele BiH, čak i šire. Možemo pokrivati i nebo naših susjeda. Također, određeno je da sjedište Agencije bude u Mostaru. Već je zakupljen prostor, a gotovo je završeno uređenje kontrolne sobe u Nedžarićima - naveo je ministar Vidović.

Davorin Dado Primorac u studenom 2007. godine oženio se Danijelom, starijom kćerkom predsjednika HDZBiH Dragana Čovića i odvjetnice Bernadice Čović. Mladi Primorac je sin Ranka Primorca, direktora Teniskog kluba Mostar.
I drzava ostade bez 60 miliona KM-ova samo zato sto zet HDZ-ovog sefa kriminalca nije izbran u to tjelo. A mi diskutujemo o harisu, koji je u ovu drzavu donjeo investicije, sto se nemoze reci za druge sefove politickih stranaka.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#160 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Lincoln-Burrows »

Tema je o lepom Haretu, a da ima i na drugim stranama lopova i bitangi to je također točno.
Last edited by Lincoln-Burrows on 06/12/2009 19:16, edited 1 time in total.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#161 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

od unitica i stel-a 2 km,treba mu spomenik dići,mislim po streljanju.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#162 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ibizza »

zonbirile wrote:@bermin
samo mahalac se može tome diviti,i treba vas jebati Lepi.Da neće i on šator razapeti i Selma da mu pleše,a deve vani parkirane.
prvo,nauci normalno pricati,ne budi SELJAK...
drugi,ja cu glasati za onoga koga smatram najbolji,a to je HS
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#163 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by samo malo »

Ovo je sjajno, za ekonomsku propast federacije kriv je HDZ, Hare doNJeo investicije :D

Pa dobro, jasno je to odavno, za propast grada i kantona Sarajevo kriv je Staljinov SDP, za Federaciju HDZ, za drzavu Dodik, samo Hare jurisa sa investicijama :-)
Agic Nurija
Posts: 821
Joined: 22/06/2007 09:23

#164 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Agic Nurija »

Mufto wrote:haris silajdzic je jedna najobicnija hala koja bi trebala bit ispljuvana od strane muslimana bas kao i njegova stranka.to smece koje je spavalo dok je srebrenica padala a za koju je znao da ce past bi trebalo da bude u mrdelji ostale bjedluke da ne spominjem.medzutim kako zivimo u seljackoj zemlji s mazohisticnim narodom koji voli i obozava hale poput dodika,muftija,popova,nacionalista,rasista i tome sl ...neka dabogda ovi vladali jos 1 000 000 0000 00000 gd :thumbup:
Iako nisi nabrojao sve "pametne poteze mahalske elite", ipak hvala ti još jednom kao nekome ko vidi stvari, a ne kao poneki ovdje koji bi htjeo da ih "vidi", a ne zna (politički nepismen), ne može (nacionalno probosanski neosvješćen) ili ne smije (prodao dušu đavolu)! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#165 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by BHCluster »

samo malo wrote:Ovo je sjajno, za ekonomsku propast federacije kriv je HDZ, Hare doNJeo investicije :D

Pa dobro, jasno je to odavno, za propast grada i kantona Sarajevo kriv je Staljinov SDP, za Federaciju HDZ, za drzavu Dodik, samo Hare jurisa sa investicijama :-)
Znam istina boli ali sta ces.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#166 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

najveći bezveznjak i lopov u politici-lepi Hari
brucos7
Posts: 413
Joined: 01/06/2008 19:40

#167 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by brucos7 »

Za razliku od mnogih koji samo pametuju i nista ne rada Haris jedini ima ima znanja i sposobnosti da se suprostavi svima.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#168 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

taj špageti vestern je igrao 70-tih-Ubij sve i vrati se sam
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#169 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by samo malo »

Haretu su posebno zahvalni metalci iz Zenice, u njegovu cast svako malo strajkuju gladju.

Najjaca je prica oko toga da Hare jadan ne moze nista jer su svi protiv njega, a u svakoj vladi od rata na ovamo bio je i Hare, nema kome se nije priklonio, nema ministarstva kroz koje nisu projahali njegovi obersposobni ministri :D svi su protiv njega, a sa svima je koalirao :D
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#170 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by samo malo »

zonbirile wrote:taj špageti vestern je igrao 70-tih-Ubij sve i vrati se sam
Hare je toliko jak da se suprostavio i ministrima iz svoje partije 8-) Hare ne radi sklekove, Hare pomjera planetu na dole.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#171 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by zonbirile »

On je sam protiv sebe,samo je dobar sa dolarima i na vezi je sa Beogradom.Znaš da mu je Safa rođak.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#172 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by veljaca »

zonbirile wrote:@1 gorštak
pusti ta moralisanja tipa lepi Hari,nisi na pressici.Kosovari skontali fol,digli spomenik,sve niz dlaku,dobili autoput,dobili državu,hej najzajebanija tačka u ex Jugi bili,a poslije Slovenaca najlakše do države došli.Monika stayle prema Amerima nije loš,mene više iritira isti stav prema Urundi/Burundi prijateljima,istomišljenicima,prodavcima magle i pometnje,a love i pomoći niotkud.Dosta su nas mrcvarili tipusi koji nigdje ne bi prošli ni zbog prošlosti ni čak obiteljskog backgrounda i šta sada zbog poze,idiotluka ličnih razmjera,a državne štete čekati još 10 najgorih godina i diviti se idotima.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

koliko malo ti @zonbirile znas o Kosovarima ....... ali to je tvoj problem ....
User avatar
trijezan
Posts: 39
Joined: 23/05/2009 19:02

#173 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by trijezan »

silajdzic je jedini politicar koji je od prvog do zadnjeg dana govorio isto. nisam glasao za njega, ali sam pao pod utjecaj medija kad je bila hajka na njega, a i dan-danas. kao "On j ekriv sto nas evropa ne voli, sto dodik lupeta, sto ne idemo naprijed..." a ispostavilo se da je jedini covjek koji nije pljuvao pa lizao bez obzira sto taj njegov princip nije donio mnogo bosni cak ojacao dodika i republiku mrsku. on je imao harizmu ko dodik i trebalo je da ga podrzimo zasto. protiv dodika medjeda trebali smo samo poslat svog medjeda. a ne sada srpski medjed je pobijedio mi smo svog ubili i sad hocemo da mis tihic ili kameleon lagumdzija pobijedi medjeda. e hoce al... :dance: koji smo mi klocevi. niko kod nas ne moze imati karakter, biti bucan, jhasan, kad ga mi iza uha udarimo cim progleda.
Agic Nurija
Posts: 821
Joined: 22/06/2007 09:23

#174 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Agic Nurija »

popajic wrote:
@Cyprus
I ja vas još jednom pitam: U KOJI TO POZITIVAN KONTEXT MOŽEMO DOVESTI IME HARISA SILAJDŽIĆA? :skoljka:
Racionalnog odgovora nema pa nema...a iracionalnih odbrana njegovog "djela" na pretek :-) :D
Nije pitanje ima li pravog odgovora, već je pitanje ima li pravog pitanja?
Možda nije mjesto za rasprave o tome ko je kada i kako uopće došao u "politički vrh jedne zemlje" u kojoj, prije nego je zvanično promovisana zemaljska, bosanska nacija, "isti politički vrh" vodi pregovore na nivou stranačkih lidera o kleronacionalističkoj podjeli i zemlje i naroda! Ko je uopšte "bio" predpolitički haris silajđić i mnogi drugi njegovi saputnici, sljedbenici, branioci...I gdje smo mi Bosanci danas u odnosu na 1990, kada smo prvi put izašli na "slobodne izbore" ili 1992 i referendum o nezavisnosti i države i naroda? U Bosni ili u entitetu RS, paradržavi HZHB, u kantonima....Mi ne trebamo ići nigdje, mi smo tu u Evropi i NATO je tu, u Evropi. Mi, stanovnici zemaljski samo moramo tačno znati ko smo i zašto to, ko smo uvijek i bili, več jednom nismo - zvanično, crno na bijelo!

Moj skroman, usputan odgovor je: harisi su u bosanskoj politici "postavljeni tako" da se mimo njih niko drugi ne može progurati do "mikrofona".....
Prebrojte dnevne naslove na javnim medijima i imaćete odgovor o tome " ko je glavni u nas, a ko je glsvni u njih..."Jer zato i postojimo "mi" i "oni" po Bosni, kako bi "nas" na priuzi vodali "naši" a "njih" u toru prebrojavali "njihovi".
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#175 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by KatarinaKosaca »

Ja sam temu shvatila zašto nas nisu primili u Nato, a ne prepričavanje o H. S, prepucavanja da li je lijep i bogat ili nije, a najmanje o tome šta mu rade brat i sestra. U tom smislu želim da pitam:

- Ako nismo primljeni u Nato, šta je razlog tome, te ko je odgovoran za to što nije učinjeno u smislu uvjeta
_ Da li se isplati slati vojnike da ubijaju (jer vojnici ne dijele cvijeće nego ubijaju) po tamo nekom Afganistanu?
- Kada će "MZ" konačno reći šta konkretno očekuje da se sprovede i ko je odgovoran za nesprovedeno
-Kada će "MZ" konačno reći kad, koliko i kome je dala novaca za obnovu i ko je taj ko je to pronevjerio

Ovako se vrtimo u krug, oni će kao sutra doći da vide kako se sretno štancaju biometrijski pasoši, pa da eto, kao procjene.
Post Reply