Ismijavanje

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#1 Ismijavanje

Post by lajk »

Danas sam bila u drustvu koje me pomalo iznenadilo.Njihovo ruganje i ismijavanje osoba mi se zgadilo.Zbog toga postavljam temu da vidim kakvo je vase misljenje.Da li vi ismijavate druge ljude i salite se na njihov racun ? Da li se tako lijece vlastiti kompleksi ? Po mom misljenju ismijavanje neke osobe zbog debljine,"ružnoce",dlakavosti,mrsavosti,odjece,obuce..itd. je tako jadno da jadnije ne moze biti.Zar svi nismo nastali na isti nacin,svako ima neki problem,nesto sto mu se ne svidja ali ismijavati druge jeli to jedini nacin da zaboravis koliko si ti ustvari jadan !? :roll:
User avatar
Paunovac
Posts: 8872
Joined: 22/11/2011 16:14

#2 Re: Ismijavanje

Post by Paunovac »

Ismijavanje, potcjenjivanje, nipodaštavanje drugih je samo odraz sopstvene nemoći i kompleksa :x :x :x
Balkanski_sindrom
Posts: 279
Joined: 25/07/2010 09:28

#3 Re: Ismijavanje

Post by Balkanski_sindrom »

lajk wrote:Danas sam bila u drustvu koje me pomalo iznenadilo.Njihovo ruganje i ismijavanje osoba mi se zgadilo.Zbog toga postavljam temu da vidim kakvo je vase misljenje.Da li vi ismijavate druge ljude i salite se na njihov racun ? Da li se tako lijece vlastiti kompleksi ? Po mom misljenju ismijavanje neke osobe zbog debljine,"ružnoce",dlakavosti,mrsavosti,odjece,obuce..itd. je tako jadno da jadnije ne moze biti.Zar svi nismo nastali na isti nacin,svako ima neki problem,nesto sto mu se ne svidja ali ismijavati druge jeli to jedini nacin da zaboravis koliko si ti ustvari jadan !? :roll:
E ako i u kojoj disciplini mozemo biti svjetski prvaci, onda je to ova disciplina. To su cisti geni, genetski smo takvi. Katastrofa.
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#4 Re: Ismijavanje

Post by lajk »

Paunovac wrote:Ismijavanje, potcjenjivanje, nipodaštavanje drugih je samo odraz sopstvene nemoći i kompleksa :x :x :x
sa ovom se potpuno slazem :x ..e mogu vjerovat kako takvi ljudi mogu biti pa covjece nisi ni ti savrsen ali djaba takva je vecina !a ovo drustvo od danas cu izbjegavat u sirokom luku
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#5 Re: Ismijavanje

Post by jedna tamo »

tipično balkanski, dok se u svijetu ljudi ni ne okrenu kod nas slijedi detaljna analiza pa onda ismijavanje....
kod nas je debela žena koja ima 70 kg glupača debela, a u čemeriki žena koja teži nekih 250 kg je debela :roll:
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#6 Re: Ismijavanje

Post by žulijan asanž »

Paunovac wrote:Ismijavanje, potcjenjivanje, nipodaštavanje drugih je samo odraz sopstvene nemoći i kompleksa
+
jedna tamo wrote:tipično balkanski
=

mi smo kao narod(i) jednostavno kolektivno nemoćni i iskompleksirani, u tome je fazon
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#7 Re: Ismijavanje

Post by naja22 »

jedna tamo wrote:tipično balkanski, dok se u svijetu ljudi ni ne okrenu kod nas slijedi detaljna analiza pa onda ismijavanje....
kod nas je debela žena koja ima 70 kg glupača debela, a u čemeriki žena koja teži nekih 250 kg je debela :roll:
Nidje veze komentar, vecina Balkanaca voli 'punije' zene ne mislim na debele vec one sa oblinama, tako da ta tvoja 'teorija' otpada... Samo psi se vole igrati s' kostima :D
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#8 Re: Ismijavanje

Post by žulijan asanž »

a takođe kao narod smo spremni ismijavati sve i svakoga, mi obožavamo davati komentare drugim narodima i ismijavati ih, a da smo u isto vrijeme sposobni potpuno isključiti samokritičnost, dakle uopšte ne kontamo iz koje pozicije mi nekoga ismijavamo.

kad mi kažemo za čehe da su cigani, to je otprilike jednako situaciji da čovjek koji živi u septičkoj jami ismijava nekoga ko je samo ugazio u govno.

čehe sam uzeo samo kao primjer jer ih vrlo često tradicionalno podcjenjujemo i ismijavamo.

nama su portugalci cigani, česi šmoklje, rusi smiješni, amerikanci glupi, švicarci drkadžije, šveđani incestuozni, španci cigani, talijani cigani, rumuni stoka, indijci bagra, holanđani pervertiti itd...i za svakoga ćemo naći neki pridjev i jedva dočekati da ga prstom u oko ubodemo kad najmanje očekuje, a sebe same rijetko gledamo. mi smo kao ekstremno ružna djevojka kojoj su roditelji od rođenja oduzeli ogledalo i ubjeđuju je da je prelijepa.
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#9 Re: Ismijavanje

Post by naja22 »

@žulijan
Pa s' kakvim se to ti ljudima druzis ja to na primjer nikada nisam cuo, osim za Amere ali to ne kazemo samo mi vec citav svijet !!
Mada je to meni glupo, ne mozes suditi o nekoj osobi na osnovu toga odakle dolaze, svi smo mi razliciti..
Enofazni števec
Posts: 139
Joined: 13/08/2011 14:23

#10 Re: Ismijavanje

Post by Enofazni števec »

to pratikujem u uzem drustvu

znaci ako nas pet sjedi za stolom i okomimo se na jednog lika pola sata , uvjek moram biti spreman jer je sledecih pola sata na moj racun


ovako neke osobe koje slabo poznajem ili uopste ne poznajem nikad i ne komentarisem
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#11 Re: Ismijavanje

Post by Miki123 »

haj ne komentariši kad vidiš emerika u gradu :skoljka:
User avatar
Paunovac
Posts: 8872
Joined: 22/11/2011 16:14

#12 Re: Ismijavanje

Post by Paunovac »

Komentariši DA, ali ismijavati ZAŠTO? ;-)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13 Re: Ismijavanje

Post by JThomas »

vid' ti glave.
User avatar
Paunovac
Posts: 8872
Joined: 22/11/2011 16:14

#14 Re: Ismijavanje

Post by Paunovac »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#15 Re: Ismijavanje

Post by Mistik_ »

Ismijavanje je jedan od najnizih oblika ljudskog ponasanja, pogotovo ismijavanje ljudi koji nemaju veze s tobom. To rade osobe koje su imaju ozbiljne komplekse i koje su nesigurne u sebe, cesto takve osobe pozure da kod drugih primjete neke osobine (karaktera) koje same ustvari imaju. Mislim da se to zove projekcija. Ismijavaju druge da bi podigli svoj rejting u drustvu.

Takve osobe su kukavice i jadne. Jos je jadnije kad to rade da ih osoba koju ismijavaju ne cuje. Ako bas hoces nekog da simijavas reci mu to u lice.

To "prcanje" u drustvu je isto tako lose, jer najcesce osobe koje "prcaju" druge su jako osjetljive na zajebanciju na svoj racun. A da bi znao da se zajebavas trebas da znas da se zajebavas na svoj racun.

Ja recimo se trudim da ne ismijavam druge, zivim svoj zivot i ne interesuje me kako se drugi oblace ili izgledaju pa ni Emerik. Ako vec imam problema s likom otici cu pa cu mu reci.
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#16 Re: Ismijavanje

Post by lajk »

:thumbup:
Mistik_ wrote:Ismijavanje je jedan od najnizih oblika ljudskog ponasanja, pogotovo ismijavanje ljudi koji nemaju veze s tobom. To rade osobe koje su imaju ozbiljne komplekse i koje su nesigurne u sebe, cesto takve osobe pozure da kod drugih primjete neke osobine (karaktera) koje same ustvari imaju. Mislim da se to zove projekcija. Ismijavaju druge da bi podigli svoj rejting u drustvu.

Takve osobe su kukavice i jadne. Jos je jadnije kad to rade da ih osoba koju ismijavaju ne cuje. Ako bas hoces nekog da simijavas reci mu to u lice.

To "prcanje" u drustvu je isto tako lose, jer najcesce osobe koje "prcaju" druge su jako osjetljive na zajebanciju na svoj racun. A da bi znao da se zajebavas trebas da znas da se zajebavas na svoj racun.

Ja recimo se trudim da ne ismijavam druge, zivim svoj zivot i ne interesuje me kako se drugi oblace ili izgledaju pa ni Emerik. Ako vec imam problema s likom otici cu pa cu mu reci.
User avatar
FnatiC
Posts: 485
Joined: 12/09/2011 13:10

#17 Re: Ismijavanje

Post by FnatiC »

Ismijavam se svakom a najvise ruznim debelim i dlakavim curama
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#18 Re: Ismijavanje

Post by thea »

Eh koliko je meni poznato u Sarajevu od uvijek vlada fama da se ne provalis, da te slucajno ne zezaju, ponizavaju ili bilo sto drugo. Ricimo, sjetila sam se mojih srednjoskolskih dana kad sam nebrojano puta dozivjela vidjela takvu vrstu sramote. U nasem drustvu je normalno ismijati nekog jer se to tako radi. Dok, ako odes u evropske zemlje gdje se zna sta je to kultura, ni u kakvom slucaju nekog ismijati jer na taj nacin ces da pokazes kakav si papak, tj na narodni pravi seljak.

U glavnom jedno je sigurno nasa djeca vecina nemaju osnove kulture, a ovo gore navedeno se podrazumjeva pod generalnu kulturu ili kucni odgoj.


ismijavanje, zezanje, omalovazavanje je prvi znak ne kulture.
dzaba skola, dzaba fakultetske diplome, kad nasa omladina ne zna svoj tetar pak otvoriti, izduvati zrak iz tetra pakovanja da bi zauzimalo sto manje mjesta u kontenerima. pametan covijek uvijek zivi u skladu s'vremenom.
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#19 Re: Ismijavanje

Post by lajk »

FnatiC wrote:Ismijavam se svakom a najvise ruznim debelim i dlakavim curama
to dovoljno pokazuje o tebi i tvom nivou inteligencije 8-)
User avatar
FnatiC
Posts: 485
Joined: 12/09/2011 13:10

#20 Re: Ismijavanje

Post by FnatiC »

lajk wrote:
FnatiC wrote:Ismijavam se svakom a najvise ruznim debelim i dlakavim curama
to dovoljno pokazuje o tebi i tvom nivou inteligencije 8-)

Mislis?
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#21 Re: Ismijavanje

Post by lajk »

FnatiC wrote:
lajk wrote:
FnatiC wrote:Ismijavam se svakom a najvise ruznim debelim i dlakavim curama
to dovoljno pokazuje o tebi i tvom nivou inteligencije 8-)

Mislis?
Ne mislim vec znam :) da imas i malo pameti to ti ne bi bilo smjesno,ustvari meni je tebe zao jer Bog zna kakav ti imas kompleks pa ga prikrivas smijuci se drugim ljudima :roll:
User avatar
Genre
Posts: 70
Joined: 21/11/2011 23:04

#22 Re: Ismijavanje

Post by Genre »

Mislim da ova tema nije otvorena da bi se međusobno ismijavali i prepucavali :x
User avatar
plucna mahramica
Posts: 573
Joined: 20/07/2011 14:59

#23 Re: Ismijavanje

Post by plucna mahramica »

Ma 'ta cete vi bola'... :oops:
:D
Last edited by plucna mahramica on 25/11/2011 16:16, edited 1 time in total.
User avatar
FnatiC
Posts: 485
Joined: 12/09/2011 13:10

#24 Re: Ismijavanje

Post by FnatiC »

@lajk

Nisam jos skonto da imam neku manu.A nisi nesto ni drugi jer bih inace bio ja predmet ismijavanja :)

A sve dok nije tako ladno me boli uho.Svako moze i mora poraditi na sebi i mnogo ce mu biti lakse u zivotu :)
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#25 Re: Ismijavanje

Post by ema_ »

Ne volim ismijavanje, niti one koji ismijavaju, počevši od onoga "kisla mi glava" što su svi bili navalili na to, pa do nekih većih stvari (fizičkog izgleda i sl.) .

Komentiranje je druga stvar, negativno komentiram samo one koji sami od sebe prave cirkus, a znamo svi da takvih ne fali ovdje (od Albina i onog drugog što nastupa kao žensko, pa nadalje).
Post Reply