Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#176 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Diogenes420 »

MorningStar wrote: 10/01/2021 13:05
Diogenes420 wrote: 10/01/2021 12:59 koliko ostataka tih faraona je pronađeno u tim piramidama?
Nadjene su pogrebne odaje, NISU, samo su nam i njima na fakultetu rekli da su to pogrebne odaje.
opljackani sarkofazi ne u piramidama - možda u grobnicama koje su bile to što jesu - grobnice, nepovezane s piramidama osim u slučaju jedne grobnice, mislim da je Tut u pitanju, koja je samo blizu piramide.

Na stranu sto su hijeroglifi prevedeni i tacno je opisana namjena piramida. nije istina.

Svaka građevina, pogotovo te veličine i kompleksnosti, zahtijeva ogromno planiranje, projekat, infrastrukturu, pa kad bi se gradila u pola manja piramida od Keopsove danas to bi trebalo nekoliko stotina stranica detaljnog nacrta, projekta. Da ne ulazimo u to da li su egipćani na papirusu mogli razviti takav projekat.

Jedini preživjeli trag o gradnji nečega u Egiptu je, koliko znam, pronađeni komad papirusa na kojem je napisana dnevna distribucija piva i hljeba za radnike (ne robove) koji su radili na grobnicama. Grobnicama gdje su zapravo sahranjeni faraoni, ne piramide.

Sada sto za pljackase je ogromni objekt u obliku piramide olaksavajuca okolnost prilikom potrage sta da opljackaju je druga stvar. :D da su oskrnavljene piramide i da su unutra ulazili ovi i oni - to jest. Osmanlije su na piramidama vježbali gađanje iz topova nakon što su osvojili egipat. ali i dalje nisu bile grobnice.

Medjutim neka :lol:
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#177 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Diogenes420 »

MorningStar wrote: 10/01/2021 13:13
Sarah24 wrote: 10/01/2021 13:09 E pa eto jesam ja psihologiju kao nekim slucajem. I sta sad.

Sta bi bilo da vam kazem da postoji doktor koji je dokazao da se gen mjenja pod uticajem okoline (kako se usuduje)??

Zato svaki put kad mi neko kaze moram imati dijabetes i babo mi je imao gledam ga i kazem nemas pojma o cemu pricas!

Ali razumljivo, covjek najteze mjenja naucene oblike ponasanja i navike koje je programirao godinama, nije lahko za prihvatiti da se vremena mjenjaju i da na vidjelo izlaze mnoge stvari koji nisu onakve kakvim su nas ucili.. :mrgreen:
O stvarno ? Mislis na gen ili dna :D ja sam oduvijek mislio da recimo radijacija moze uticati na dna itd :D

Mos mislit da je dokazao da vanjski faktori uticu na dna , wow :D

Nije li ova nova vakcina ta koja će mjenjati dna? Ili da ovih par postova prebacimo u corona subforum?
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#178 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by MorningStar »

Grobnica tuthankamona nije blizu piramide :D , razlog zasto su ih poceli sahranjivati u dolinu kraljeva je upravo pljacka koje je bilo i dok je egipat bio ziv i zdrav (faraonski)

Piramide imaju pogrebne odaje - imas gooOoooOmilu stiva slika dokaza analiza doktorata cega hoces o istim.

Hijeroglifi su prevedeni i imas gOooOomilu zapisa o svrhi piramida.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Rosetta_Stone

Google is your friend
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#179 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Diogenes420 »

MorningStar wrote: 10/01/2021 13:25 Grobnica tuthankamona nije blizu piramide :D , razlog zasto su ih poceli sahranjivati u dolinu kraljeva je upravo pljacka koje je bilo i dok je egipat bio ziv i zdrav (faraonski)

Piramide imaju pogrebne odaje - imas gooOoooOmilu stiva slika dokaza analiza doktorata cega hoces o istim.

Hijeroglifi su prevedeni i imas gOooOomilu zapisa o svrhi piramida.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Rosetta_Stone

Google is your friend

znači civilizacija jednog prostora koja je sposobna napraviti onakvu građevinu nije sposobna
A) organizovati zaštitu iste?
B) konstruisati je na način da unutrašnjot bude zaštičena?

čudno....

a što se tiče doktorata - pa ima ih raznih i tvrde ovo i ono.
Šta misliš koliko doktorata postoji čija je vrijednost svedena na cijenu odštampanog papira nakon što je pronađen Gobekli Tepe?
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#180 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by tovarish »

Vi piramidioti ste slika i prilika današnje BiH.

Jadni u životu, ništa nista napravili od njega i sada da bi se osjećali bolje, ponižavate nauku i ljude koji su od svog života nešto napravili, a podržavate kriminalca, lažova i manipulatora. A vjerovatno vam je zato i blizak, jer ste isti takvi i rođenu bi mater prodali za koju marku da imate za kafu.

U životi knjige niste pročitali i našli da pametujete. Garant vjerujete i u chemtrails, haarp, ljude guštere i ravnu zemlju.

A i vi ćete dočekati tešku bolest u životu ili neko vama blizak, pa da vidimo što će piramida i njena energija to izliječiti. Hoće, al' u panjevima.

Nikad vaš šaman neće doći ni do nožnog nokta na palcu jednom Dubravku Lovrenoviću, Ilijasu Hadžibegoviću, Ahmedu Aličiću, Alojzu Bencu, Anti Babiću, Nadi Klaić.

Ili ovi živi kao što su Enes Pelidija, Husnija Kamberović, Emir Filipović, Adnan Kaljanac i brojni drugi.

To su ljudi koji rade svakodnevno i pišu ili su pisali o historiji naše zemlje, onoj pravoj. Ali vi dok ste bježali sa časova, gledali sapunice, zvezde granda i čitali express niste imali vremena za ove ljude i ostali ste ograničeni u svojim umovima, pa vam zato i mogu ovakvi idioti prodati svoj bullshit.

Vjerovatno nikad niste ni ušli u neki muzej, pa da vidite koliko se radi. Imate Historijski muzej koji svako malo organizuje izložbe koje onda gostuju po čitavom svijetu. Tamo su vrijedni ljudi poput Amara Karapuša i direktorice Elme, a da ne spominjem bivšu direktoricu Muhibu, koja je uspjela da spasi od propadanja jednu onakvu instituciju, bez pomoći države.

Svjetska arheološka zajednica redovno podržava rad odsjeka arheologije u Sarajevu čiji profesori i studenti redovno iskopavaju na stvarnim historijskim lokalitetima.

Ostavite historiju historičarima i arheolozima, vi se držite šiša, ispijanja kafa po cijeli dan i mahalanja, pinka i imperija tv-a. Za drugo niste ni sposobni.

Vi ste sramota ove države.

Ovo je moj zadnji upis na ovoj temi.

A moderaciji nek je na sramotu što su dozvolili da ovakav otpad od teme bude na historiji sa kojom nema ništa.

Ovim normalnim doviđenja. Vidimo se na drugim temama.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#181 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by MorningStar »

Diogenes420 wrote: 10/01/2021 13:32
MorningStar wrote: 10/01/2021 13:25 Grobnica tuthankamona nije blizu piramide :D , razlog zasto su ih poceli sahranjivati u dolinu kraljeva je upravo pljacka koje je bilo i dok je egipat bio ziv i zdrav (faraonski)

Piramide imaju pogrebne odaje - imas gooOoooOmilu stiva slika dokaza analiza doktorata cega hoces o istim.

Hijeroglifi su prevedeni i imas gOooOomilu zapisa o svrhi piramida.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Rosetta_Stone

Google is your friend

znači civilizacija jednog prostora koja je sposobna napraviti onakvu građevinu nije sposobna
A) organizovati zaštitu iste?
B) konstruisati je na način da unutrašnjot bude zaštičena?

čudno....

a što se tiče doktorata - pa ima ih raznih i tvrde ovo i ono.
Šta misliš koliko doktorata postoji čija je vrijednost svedena na cijenu odštampanog papira nakon što je pronađen Gobekli Tepe?
Nazalost cctv im nije dostupan bio a stitit nesto stotinama i hiljadama godina nije bas izvodivo - danas opljackaju najsticenije banke po svicarskoj,njemackoj itd a ne piramide faraonima.

Pokusavali su konstruisati , medjutim nema te konstrukcije koju jedan specijalan alat zvani ljudska pohlepa moze zaustaviti.

Joj kako se onaj grk sa history zove... u crno nas je zavio :lol:
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#182 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by irac300 »

Diogenes420 wrote: 10/01/2021 13:12
irac300 wrote: 10/01/2021 13:04
Diogenes420 wrote: 10/01/2021 12:59 koliko ostataka tih faraona je pronađeno u tim piramidama?
Komicaru, de ti nama koji smo u zabludi prvo reci svoje misljenje sta su za tebe piramide? Da vidim odakle vjetar puse. Ko ih je po tebi pravio, zasto, kako? Hvala.

Nemam još formirano mišljenje o tome šta su zaista. Ali s obzirom da u piramidama nisu pronađene mumije niti drugi posmrtni ostatci, kako u egipatskim tako niti u ostalim piramidama i piramidalnim strukturama širom svijeta, dolazim do zaključka da nisu bile grobnice faraona.

Ko, kada, zašto i kako ih je sagradio još uvijek možemo samo nagađat - nemamo dovoljno informacija, barem nisu dostupne. A da su ih pravili ljudi koji su se služili slikovnim pismom, koji nisu imali kompleksu infrastrukturu i čiji je stvarateljski domet bio nestabilna kočija da bi u njima sahranili faraone je besmisleno.
Al' kako ces ocekivati tijela faraona kada su piramide (dokazano) opljackane vec u periodu starog Egipta? A nakon toga ko zna koliko je puta provaljenu u iste. S druge strane imas sarkofag od granita koji nije moga biti odnesen, imas zapise o sahrani faraona. Sto se tice podcjenjivanja graditeljske sposobnosti naroda starog istoka i antike, evo ti jedan konkretan primjer, doduse ne Egipcana, nego Rimljana, ali skontat ces poentu ako zelis.

Rimljani su gradili savrsene ceste. Pored svih dostignuca njihove civilizacije, najvise se pamte po cestama. Te ceste su bile poznate po pravolinijskoj gradnji. E onda su se historicari upitali kako? Ko se imalo razumije u geometriju, zna da je jako tesko zadrzati pravolinijsku gradnju, jer odstupanja se povecavaju. Onda su saznali za ovaj jako jednostavn alat zvani groma.
Image
I usporedjujuci ovu spravicu sa najmodernijim geometrijskim spravama, doslo se do zakljucka da je razlika samo u jednom jedinom centimetru u korist modernih mjeraca. Sto znaci, da nekada i prilicno jednostavno rjesenje moze odraditi posao kao savremeni aparati. Ne trebaju ti vanzemaljci, pretpotopne supernapredne civilizacije i slicne stvari koje ljudska masta zamisli da bi objasnila nesto sto trenutno ne zna.
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#183 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by broj dva »

Uvjek se pojave jebeni aliens. Valjda radi rupa u znanju i nase tendencije da ih popunjavamo. Meni licno zvuci vjerovatnije od religije.
Ali bez konkretni dokaza o njima smatram da sramotno tretiramo nase predake, njihovu inteligenciju i sposobnost stvaranja. Zasto je nekima lakse prihvatiti teoriju o vanzemaljcima, bez trunke dokaza, nego da su egipcani, supersila antickog svjeta milenijima, bili u stanju napraviti svoje monumente ?
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#184 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by MorningStar »

Pogledas Pont du Gard , pa onda rezervoare isklesane 100 metara u stijene ! Prije 2000 godina... rimljani uredno napravili... ili su ? Ili su imali pomoc od ... nekoga :shock: :lol:
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#185 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by irac300 »

broj dva wrote: 10/01/2021 13:43 Uvjek se pojave jebeni aliens. Valjda radi rupa u znanju i nase tendencije da ih popunjavamo. Meni licno zvuci vjerovatnije od religije.
Ali bez konkretni dokaza o njima smatram da sramotno tretiramo nase predake, njihovu inteligenciju i sposobnost stvaranja. Zasto je nekima lakse prihvatiti teoriju o vanzemaljcima, bez trunke dokaza, nego da su egipcani, supersila antickog svjeta milenijima, bili u stanju napraviti svoje monumente ?
Misljenja sam da je jednostavno stvar u razocaravajucem objasnjenu. Kao kada klincu kazes da djed mraz ne postoji. Ljepse zvuci da ima neki deka koji ti ubaci slatkise i igracke kroz dimnjak, nego da ti roditelji kupe. Tako i ovo, zaigraju ti leptiri u stomaku kada zamisljas kako je u ljudskoj proslosti bilo nesto SF, da nije dosadno kao sto nas uce. Al' jedno je realnost, a drugo masta. Pa ja prvi sam jeo romane o Martiju Misteriji i zamisljao mocne civilizacije Atlantide i Mu, al' onda odrastes, sazrijes... skontas da to nema naucnu podlogu.
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#186 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Diogenes420 »

tovarish wrote: 10/01/2021 13:32 Vi piramidioti ste slika i prilika današnje BiH.

Jadni u životu, ništa nista napravili od njega i sada da bi se osjećali bolje, ponižavate nauku i ljude koji su od svog života nešto napravili, a podržavate kriminalca, lažova i manipulatora. A vjerovatno vam je zato i blizak, jer ste isti takvi i rođenu bi mater prodali za koju marku da imate za kafu.

U životi knjige niste pročitali i našli da pametujete. Garant vjerujete i u chemtrails, haarp, ljude guštere i ravnu zemlju.

A i vi ćete dočekati tešku bolest u životu ili neko vama blizak, pa da vidimo što će piramida i njena energija to izliječiti. Hoće, al' u panjevima.

Nikad vaš šaman neće doći ni do nožnog nokta na palcu jednom Dubravku Lovrenoviću, Ilijasu Hadžibegoviću, Ahmedu Aličiću, Alojzu Bencu, Anti Babiću, Nadi Klaić.

Ili ovi živi kao što su Enes Pelidija, Husnija Kamberović, Emir Filipović, Adnan Kaljanac i brojni drugi.

To su ljudi koji rade svakodnevno i pišu ili su pisali o historiji naše zemlje, onoj pravoj. Ali vi dok ste bježali sa časova, gledali sapunice, zvezde granda i čitali express niste imali vremena za ove ljude i ostali ste ograničeni u svojim umovima, pa vam zato i mogu ovakvi idioti prodati svoj bullshit.

Vjerovatno nikad niste ni ušli u neki muzej, pa da vidite koliko se radi. Imate Historijski muzej koji svako malo organizuje izložbe koje onda gostuju po čitavom svijetu. Tamo su vrijedni ljudi poput Amara Karapuša i direktorice Elme, a da ne spominjem bivšu direktoricu Muhibu, koja je uspjela da spasi od propadanja jednu onakvu instituciju, bez pomoći države.

Svjetska arheološka zajednica redovno podržava rad odsjeka arheologije u Sarajevu čiji profesori i studenti redovno iskopavaju na stvarnim historijskim lokalitetima.

Ostavite historiju historičarima i arheolozima, vi se držite šiša, ispijanja kafa po cijeli dan i mahalanja, pinka i imperija tv-a. Za drugo niste ni sposobni.

Vi ste sramota ove države.

Ovo je moj zadnji upis na ovoj temi.

A moderaciji nek je na sramotu što su dozvolili da ovakav otpad od teme bude na historiji sa kojom nema ništa.

Ovim normalnim doviđenja. Vidimo se na drugim temama.

Ljudi koji ne vjeruju u priču o grobnicama, koja je usput podsvjesni alat za manipulaciju da neko treba biti rob a neko kralj, žive od Amerike do Novog Zelanda, tj u svakoj državi svijeta. Jesu li svi ti ljudi slika i prilika svoje države?
Tvrdit da neko ništa od života nije napravio je puno kad ne znaš ko ti ja sagovornik. Tvrditi da je neko kriminalac moraš dokazat - i da prodaje maglu to nije krivično djelo. Prije bih rekao da bi ljudi koji bi za marku i majku prodali oni isti koji su kupili priču o robovima i kraljevima i slično.

Tvrditi da neko u životu knjige nije pročitao a ne znaš sagovornika je opet jako budalasto i ne da mi se o ovom dalje. Za chemtrails ili kako si već napisao nisam čuo, veze nemam šta je to i neću gOOglat ovdje u cilju svog odgovora. Ali za HAARP znam i ako ti misliš da HAARP ne može uticati na vremenske prilike je isto kao i da tvrdiš da protugradne rakete ne mogu uticati na vremenske prilike. Predlažem ti da pročitaš osnove o klimatskim uvjetima i šta utiče na to.

Tešku bolest mi je doživjela majka, i nije joj pomogla ni medicina. Čakštaviše, jedno vrijeme je u cilju liječenja koristila i supstance koje su zabranjene od te iste medicine i određenih nauka i interesnih grupacija. Sa energijom o kojoj ti u deminutivu govoriš nije ni pokušala.

Dubravko i Nada su historičari ali za srednji vijek. Veze nemaju sa dobom od prije nekoliko hiljada godina. Spominjati Nadu i Dubravka u ovoj temi je kao da se referiraš na ortopeda kada pričaš o neurohirurgiji.

Sa (nekih) časova jesam bježao ili bio udaljavan sa istih, većinom zbog postavljenih pitanja. Recimo, jedan od primjera je kada sam, nakon što u trećem razredu srednje medicinske škole, smjer fizioterapeut, dolazi predmet Elektronika, ja pitao "koji će mi ovo k u životu, ne zanima me princip rada katodne cijevi niti tehnologija prenosa zvuka putem telefona" završio kod pedagogice koja mi je rekla "pa ti ćeš biti fizioterapeut, šta ako ti se pokvari aparat kojim daješ elektroterapiju, moraš znat popravit zato imaš ovaj predmet" - long story short to je završilo kao jedan od većih problema za sve, roditelji pozvani u školu, organizovalo se nastavno vijeće meni vlaadanje 1 do kraja godine. Od sapunica sam gledao samo Esmeraldu, u to vrijeme sa 3 kanala na TVu i bez PLayStationa nisam baš imao izbora jeld? I dalje znam par riječi na španskom i mogu razumjet svaku petu riječ. Zvijezde Granda nisam gledao, ali tu i tamo sebi pustim poneki video onog I have a Talent jer bude baš zanimljivih likova. Simon C je svakako zanimljiv lik.

Kad kažeš da nismo u životu ušli u neki Muzej, ne znaš jel tvoj sagovornik jako povezan sa poslom u Muzeju. Ne znaš ni koliko tvoj sagovornik ima kontakata u International Council on Museums. Ali tvoj sagovornik vrlo lako može provjeriti o tim "svjetskim izložbama našeg historijskog muzeja" i utvrditi jel to tačno ili ne. Direktoricu Elmu znam, a znam i da ona druga Elma što tamo radi je vjerovatno adekvatnija osoba za taj posao.

Kafu pijem samo ujutru, šiše ne pušim više sam tip za ovog zadnjeg dijela svog username-a. Pink sam gledao do 2000te jer su tad uvijek bili dobri crtani i filmovi - za razliku od drugih dostupnih kanala.

Kad već spominješ naše "stručnjake" i ostale, jesul to oni što su dopustili da cesta prolazi pored crkve u Arnautovićima, isti ti stručnjaci kojima su eksperti iz drugih zemalja morali ukazat na postojanje bosanskog grada Dubrovnika, te stručnjaci koji još nemaju nikakve podatke o tvrđavi u Srebreniku? Isti stručnjaci koji se ne bave Butmirom, dok direktor Zemaljskog muzeja kojeg su nam sagradili i napunili austrijanci hoda u dukserici?
User avatar
Sarah24
Posts: 10008
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#187 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Sarah24 »

MorningStar wrote: 10/01/2021 13:13
Sarah24 wrote: 10/01/2021 13:09 E pa eto jesam ja psihologiju kao nekim slucajem. I sta sad.

Sta bi bilo da vam kazem da postoji doktor koji je dokazao da se gen mjenja pod uticajem okoline (kako se usuduje)??

Zato svaki put kad mi neko kaze moram imati dijabetes i babo mi je imao gledam ga i kazem nemas pojma o cemu pricas!

Ali razumljivo, covjek najteze mjenja naucene oblike ponasanja i navike koje je programirao godinama, nije lahko za prihvatiti da se vremena mjenjaju i da na vidjelo izlaze mnoge stvari koji nisu onakve kakvim su nas ucili.. :mrgreen:
O stvarno ? Mislis na gen ili dna :D ja sam oduvijek mislio da recimo radijacija moze uticati na dna itd :D

Mos mislit da je dokazao da vanjski faktori uticu na dna , wow :D

E moja jutarnja zvjezdice

http://www.gaia.com/video/reprogramming-your-genes
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#188 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by MorningStar »

:lol: nemoj dosta je je - prva recenica "imate nadnaravne moci da reprogramirate svoje gene" :lol:
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#189 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Diogenes420 »

I zašto odma preskačete na aliense i ostalo? Ja se ne sjećam da sam spomenuo vanzemaljce.

Ali je vjerovatno ista mogućnost da su ih izgradili u doba faraona za faraone kao što je i moguće da su vanzemaljci. I jedno i drugo graniči sa ludilom.

Zamisli samo plan za dostavu kamena napisan hijeroglifima, ili distribucija dnevnih aktivnosti svih ljudi na gradilištu. jbt ......


neko gore reče da u "posmrtnim odajama postoje sarkofazi" .... jel to zato što ono što je u tim odajama izgledom podsjeća na sarkofag? Pa jbt, onda je i ova moja sehara možda bila neki sarkofag. Možda za nekog kralja, šta ja znam, ima taj oblik.
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#190 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Diogenes420 »

Sarah24 wrote: 10/01/2021 14:10
MorningStar wrote: 10/01/2021 13:13
Sarah24 wrote: 10/01/2021 13:09 E pa eto jesam ja psihologiju kao nekim slucajem. I sta sad.

Sta bi bilo da vam kazem da postoji doktor koji je dokazao da se gen mjenja pod uticajem okoline (kako se usuduje)??

Zato svaki put kad mi neko kaze moram imati dijabetes i babo mi je imao gledam ga i kazem nemas pojma o cemu pricas!

Ali razumljivo, covjek najteze mjenja naucene oblike ponasanja i navike koje je programirao godinama, nije lahko za prihvatiti da se vremena mjenjaju i da na vidjelo izlaze mnoge stvari koji nisu onakve kakvim su nas ucili.. :mrgreen:
O stvarno ? Mislis na gen ili dna :D ja sam oduvijek mislio da recimo radijacija moze uticati na dna itd :D

Mos mislit da je dokazao da vanjski faktori uticu na dna , wow :D

E moja jutarnja zvjezdice

http://www.gaia.com/video/reprogramming-your-genes

Jel stvarno misliš da to neki ljudi mogu razumjeti i prihvatiti? Ili nešto još kompleksnije, recimo da se sve ćelije u tijelu autoregeneriraju, pa tako svakih par godina sve u nama je ustvari nešto novo?


nego, stručnjaci, jesul i piramide u Kini, ili Meksiku, isto bile grobnice? šta kažu na fakultetu oko toga?
User avatar
Sarah24
Posts: 10008
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#191 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Sarah24 »

Ma ne mogu, kako ce prihvatiti, kad je lakse sjediti smjerom i slusati sta ti drugi govore bez da imalo mozak svoj vlastiti ukljuce...hljeba i igara... nek je meni dobro i ostale postapalice :thumbup:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#192 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by MorningStar »

Sarah24 wrote: 10/01/2021 14:26 Ma ne mogu, kako ce prihvatiti, kad je lakse sjediti smjerom i slusati sta ti drugi govore bez da imalo mozak svoj vlastiti ukljuce...hljeba i igara... nek je meni dobro i ostale postapalice :thumbup:
The Dunning–Kruger effect is a cognitive bias in which people with low ability at a task overestimate their ability. It is related to the cognitive bias of illusory superiority and comes from people's inability to recognize their lack of ability. Without the self-awareness of metacognition, people cannot objectively evaluate their level of competence.

As described by social psychologists David Dunning and Justin Kruger, the bias results from an internal illusion in people of low ability and from an external misperception in people of high ability; that is, "the miscalibration of the incompetent stems from an error about the self, whereas the miscalibration of the highly competent stems from an error about others". Colloquially, people experiencing this bias are said to be "on Mount Stupid".
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#193 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by irac300 »

Diogenes420 wrote: 10/01/2021 14:19
Sarah24 wrote: 10/01/2021 14:10
MorningStar wrote: 10/01/2021 13:13
O stvarno ? Mislis na gen ili dna :D ja sam oduvijek mislio da recimo radijacija moze uticati na dna itd :D

Mos mislit da je dokazao da vanjski faktori uticu na dna , wow :D

E moja jutarnja zvjezdice

http://www.gaia.com/video/reprogramming-your-genes

Jel stvarno misliš da to neki ljudi mogu razumjeti i prihvatiti? Ili nešto još kompleksnije, recimo da se sve ćelije u tijelu autoregeneriraju, pa tako svakih par godina sve u nama je ustvari nešto novo?


nego, stručnjaci, jesul i piramide u Kini, ili Meksiku, isto bile grobnice? šta kažu na fakultetu oko toga?
Sa tim kurcenjem me jako podsjecas na jednog selju iz Tuzle sto je otisao u Njemacku. Nisam siguran, ali slican stil pisanja. Odjeban je sa ovog foruma par puta, a vidim da ti je datum registracije frisak. Samo cekam kada ces pozivati da se neko pobije s tobom. Ja sam mu rado htio izaci u susret, ali sisa se usutio. Ne znaci da si ti takav, naprotiv, samo kazem na koga me podsjecas.

Helem, ko kaze da su sve piramide grobnice? Pisali smo o egipatskim.
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#194 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Diogenes420 »

irac300 wrote: 10/01/2021 14:32
Diogenes420 wrote: 10/01/2021 14:19
Sarah24 wrote: 10/01/2021 14:10


E moja jutarnja zvjezdice

http://www.gaia.com/video/reprogramming-your-genes

Jel stvarno misliš da to neki ljudi mogu razumjeti i prihvatiti? Ili nešto još kompleksnije, recimo da se sve ćelije u tijelu autoregeneriraju, pa tako svakih par godina sve u nama je ustvari nešto novo?


nego, stručnjaci, jesul i piramide u Kini, ili Meksiku, isto bile grobnice? šta kažu na fakultetu oko toga?
Sa tim kurcenjem me jako podsjecas na jednog selju iz Tuzle sto je otisao u Njemacku. Nisam siguran, ali slican stil pisanja. Odjeban je sa ovog foruma par puta, a vidim da ti je datum registracije frisak. Samo cekam kada ces pozivati da se neko pobije s tobom. Ja sam mu rado htio izaci u susret, ali sisa se usutio. Ne znaci da si ti takav, naprotiv, samo kazem na koga me podsjecas.

Helem, ko kaze da su sve piramide grobnice? Pisali smo o egipatskim.

Friško registrovan ali dugo čitam sve teme, dugo koliko i čitam klix.
Nisam agresivac, tako životinje rješavaju svoje nesuglasice. Mi smo homo sapiensi - krasi nas razum i sposobnost komplekse komunikacije i učenja.

Ja sam pitao jesu li i ostale piramide grobnice. Ako nisu, šta su onda? I što su egipatske grobnice a ostale nisu?
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#195 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by MorningStar »

Pretezno hramovi , na otvaranju jednog su skotrljali 20ak hiljada ljudi (bez glava) u toku par sedmica :D .

A namjena zasto nije ista ? Pa mozda jer su ih gradile totalno razlicite civilizacije :lol: jos i arhitektonski se u mnogome razlikuju.


Kako jako pitanje "ako su egipatske piramide grobnice zasto meksicke/aztecke/mayanske nisu" :lol:
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#196 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by irac300 »

Diogenes420 wrote: 10/01/2021 14:40
irac300 wrote: 10/01/2021 14:32
Diogenes420 wrote: 10/01/2021 14:19


Jel stvarno misliš da to neki ljudi mogu razumjeti i prihvatiti? Ili nešto još kompleksnije, recimo da se sve ćelije u tijelu autoregeneriraju, pa tako svakih par godina sve u nama je ustvari nešto novo?


nego, stručnjaci, jesul i piramide u Kini, ili Meksiku, isto bile grobnice? šta kažu na fakultetu oko toga?
Sa tim kurcenjem me jako podsjecas na jednog selju iz Tuzle sto je otisao u Njemacku. Nisam siguran, ali slican stil pisanja. Odjeban je sa ovog foruma par puta, a vidim da ti je datum registracije frisak. Samo cekam kada ces pozivati da se neko pobije s tobom. Ja sam mu rado htio izaci u susret, ali sisa se usutio. Ne znaci da si ti takav, naprotiv, samo kazem na koga me podsjecas.

Helem, ko kaze da su sve piramide grobnice? Pisali smo o egipatskim.

Friško registrovan ali dugo čitam sve teme, dugo koliko i čitam klix.
Nisam agresivac, tako životinje rješavaju svoje nesuglasice. Mi smo homo sapiensi - krasi nas razum i sposobnost komplekse komunikacije i učenja.

Ja sam pitao jesu li i ostale piramide grobnice. Ako nisu, šta su onda? I što su egipatske grobnice a ostale nisu?
Onda se izvinjavam. Pa kada vec spominjes kineske piramide, za neke je utvrdjeno da su grobnice ili mauzoleji. Juznoamericke su vise oltarskog karaktera, mada su i u nekim od njih pronadjeni posmrtni ostaci. Treba takodje uzeti u obzir da su sve ove gradjevine nastale u hiljadama godina vremenske razlike. Nemaju veze jedne s drugima na sta aludiraju alternativci.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12168
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#197 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by dr_Evil »

Sarah24 wrote: 09/01/2021 13:09 Zasto vas dira i kako vama moze naskoditi to sto on prica?? Licno i personalno u vasim mikro kosmosima?? :zoka:
Smeta me iz istog razloga kao i torabi, kao i ravnozemljasi, kao antivaxeri. Mi smo mala zemlja, ali zato sa previse glupana, valjda treba da se ponosimo time sta li.

Zaludjivanje omladine. Ne mozemo sebi to dopustiti, nismo mi neka zemlja koja ima obrazovanje na nekoj razini pa da mozes pustiti ovakve likove da pricaju, gdje postoje ogromne rupe u znanju iz svih oblasti, lako je povjerovati u neke stvari.

Doduse uvijek bih prije povjerovao da nas je posjetio alien, nego u nase shvatanje religije. Ali je cinjenica da su nasi stari ljudi bili mnogo pametniji nego sto mislimo, dovoljno je jedno razaranje da se znanje izgubi, hence pogledaj stanje u obrazovanju kod nas danas i prije rata.

Slazem sa tobom da odlakaz na planine, piramide, sume djeluje preventivno, svjez zrak i dobra forma sprijecavaju mnoge bolesti, ali ovde to nije stvar. Stvar je da je doticni rekao da negativno ioni (kad sam ja isao u skolu to su se zvali kationi i anioni, valjda danas zbog manjka obrazovanja moramo deskriptivno pisati), RAZLAZU virus korone i da je to lijek, to je izrekao sve u svrhu da sebi nabaci posao, nesto kao sto je MUsk rekao da ocekuje odredjenu cijenu dionica. Ne samo da je laz, nego je protuzakonito.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#198 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by belfy »

Sarah24 wrote: 10/01/2021 14:10
MorningStar wrote: 10/01/2021 13:13
Sarah24 wrote: 10/01/2021 13:09 E pa eto jesam ja psihologiju kao nekim slucajem. I sta sad.

Sta bi bilo da vam kazem da postoji doktor koji je dokazao da se gen mjenja pod uticajem okoline (kako se usuduje)??

Zato svaki put kad mi neko kaze moram imati dijabetes i babo mi je imao gledam ga i kazem nemas pojma o cemu pricas!

Ali razumljivo, covjek najteze mjenja naucene oblike ponasanja i navike koje je programirao godinama, nije lahko za prihvatiti da se vremena mjenjaju i da na vidjelo izlaze mnoge stvari koji nisu onakve kakvim su nas ucili.. :mrgreen:
O stvarno ? Mislis na gen ili dna :D ja sam oduvijek mislio da recimo radijacija moze uticati na dna itd :D

Mos mislit da je dokazao da vanjski faktori uticu na dna , wow :D

E moja jutarnja zvjezdice

http://www.gaia.com/video/reprogramming-your-genes
jesi barem pokusala guglati ko je lik cija je to stranica. taj "cuveni" Joe Dispenza... covjek kojeg ni na wiki ne mozes naci, osim njegovih filmova koji su lijepo opisani kao pseudonauka...
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#199 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by stubrijez »

Meni je ovo prepucavanje smijesno ovde... iskreno ja nemam pojma o materiji niti sam bio u tim piramidama bile one to ili ne, ne zato sto ne vjerujem u to ili mrzim Indianu Semira vec mi nesto nije to moj fazon. A oticu... mislim da nije ovo nista vazno, ne treba to da nikom smeta, neka se nesto desava neko ce doci zbog toga sto je najbitnije ne sisa niko tu drzavnu sisu i ne pljacka narod. Eto sta fali Gospi, na kraju su je kanonizirali u Vatikanu super, hiljade turista hodocasnika dodje tu ispuljka se neka lova. Treba malo paznju i kritike usmjeriti drugdje, zamislite da hrvatska ili srbija imaju nesto slicno..?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12168
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#200 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by dr_Evil »

Sarah24 wrote: 10/01/2021 14:10
MorningStar wrote: 10/01/2021 13:13
Sarah24 wrote: 10/01/2021 13:09 E pa eto jesam ja psihologiju kao nekim slucajem. I sta sad.

Sta bi bilo da vam kazem da postoji doktor koji je dokazao da se gen mjenja pod uticajem okoline (kako se usuduje)??

Zato svaki put kad mi neko kaze moram imati dijabetes i babo mi je imao gledam ga i kazem nemas pojma o cemu pricas!

Ali razumljivo, covjek najteze mjenja naucene oblike ponasanja i navike koje je programirao godinama, nije lahko za prihvatiti da se vremena mjenjaju i da na vidjelo izlaze mnoge stvari koji nisu onakve kakvim su nas ucili.. :mrgreen:
O stvarno ? Mislis na gen ili dna :D ja sam oduvijek mislio da recimo radijacija moze uticati na dna itd :D

Mos mislit da je dokazao da vanjski faktori uticu na dna , wow :D

E moja jutarnja zvjezdice

http://www.gaia.com/video/reprogramming-your-genes

E hvala ti na ovome popravila si mi jutro :D znaci ako neko ima rak dovoljno je da jako jako zeli da ozdravi i sve ce biti uredu. Pa ja, uvijek su govorili stari ljudi da je volja pola puta do ozdravljenja :bih:
Post Reply