Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
tovarish
Posts: 3504
Joined: 26/05/2008 23:57

#151 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by tovarish »

Sarah24 wrote: 09/01/2021 13:09 Zasto vas dira i kako vama moze naskoditi to sto on prica?? Licno i personalno u vasim mikro kosmosima?? :zoka:
A zašto tebe dira i kako ti može naškoditi ovo što mi o njemu pričamo? Lično i personalno u tvom mikrokosmosu.
User avatar
Sarah24
Posts: 10008
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#152 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Sarah24 »

Ja nisam ni rekla da me dodiruje to sto vi pricate, ja vjerujem samo sebi i svom licnom primjeru, ali ako ti govoris kako nije tacno sto on prica (a pri tome nemas obrazovanje i iskustvo koje on ima) kako uzima lovu (uzimaj i ti ako mozes) ako nisi ni otisao a govoris nema nista, ako nisi procitao nista u vezi energije zemlje, ljudi, frekvencije i slicnog da ne nabrajam sta te ond dira to sto on prica a dira te cim si jer si protiv, mene kad nesto ne dira ne pridajem mu ni znacaj!!
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#153 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Baltazar_khan »

https://youtu.be/09-kRxGxZP8

24:50 :lol:

ovog ublehasa treba otjerati ko torabija.
Forummeho
Posts: 106
Joined: 25/02/2020 20:46

#154 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Forummeho »

Sarah24 wrote: 09/01/2021 13:09 Zasto vas dira i kako vama moze naskoditi to sto on prica?? Licno i personalno u vasim mikro kosmosima?? :zoka:
Stid me. Smiju nam se svi. Uvijek na iste fore pokusavamo nesto, nemamo digniteta, izgledamo ko pleme orangutana, gledamo samo kako da nekog za**bemo i izvucemo mu koju marku. Lazemo, petljamo i vjerujemo u gluposti dok u isto vrijeme ismijavamo svakog zivog. Ovo je u rangu vjerovanja da je zemlja ravna. Dje me nece biti stid.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#155 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by spreca »

Sarah24 wrote: 09/01/2021 13:17 Ja nisam ni rekla da me dodiruje to sto vi pricate, ja vjerujem samo sebi i svom licnom primjeru, ali ako ti govoris kako nije tacno sto on prica (a pri tome nemas obrazovanje i iskustvo koje on ima) kako uzima lovu (uzimaj i ti ako mozes) ako nisi ni otisao a govoris nema nista, ako nisi procitao nista u vezi energije zemlje, ljudi, frekvencije i slicnog da ne nabrajam sta te ond dira to sto on prica a dira te cim si jer si protiv, mene kad nesto ne dira ne pridajem mu ni znacaj!!
Ovaj nas forum obiluje ekspertima, u svim oblastima , koji sve znaju i nisu svjesni toga koliko malo znaju
User avatar
tovarish
Posts: 3504
Joined: 26/05/2008 23:57

#156 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by tovarish »

Sarah24 wrote: 09/01/2021 13:17 Ja nisam ni rekla da me dodiruje to sto vi pricate, ja vjerujem samo sebi i svom licnom primjeru, ali ako ti govoris kako nije tacno sto on prica (a pri tome nemas obrazovanje i iskustvo koje on ima) kako uzima lovu (uzimaj i ti ako mozes) ako nisi ni otisao a govoris nema nista, ako nisi procitao nista u vezi energije zemlje, ljudi, frekvencije i slicnog da ne nabrajam sta te ond dira to sto on prica a dira te cim si jer si protiv, mene kad nesto ne dira ne pridajem mu ni znacaj!!
Itekako te dira,čim si se ovako raspojasala.

Pare na njegov način neću da uzimam, nisam varalica.

I za kraj, imam validniju doplomu od njegove po pitanju ove tematike.
User avatar
tovarish
Posts: 3504
Joined: 26/05/2008 23:57

#157 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by tovarish »

Forummeho wrote: 09/01/2021 13:35
Sarah24 wrote: 09/01/2021 13:09 Zasto vas dira i kako vama moze naskoditi to sto on prica?? Licno i personalno u vasim mikro kosmosima?? :zoka:
Stid me. Smiju nam se svi. Uvijek na iste fore pokusavamo nesto, nemamo digniteta, izgledamo ko pleme orangutana, gledamo samo kako da nekog za**bemo i izvucemo mu koju marku. Lazemo, petljamo i vjerujemo u gluposti dok u isto vrijeme ismijavamo svakog zivog. Ovo je u rangu vjerovanja da je zemlja ravna. Dje me nece biti stid.
+ Ionako nas percipiraju kao glupi Bosanci, sa ovim dobivamo i etiketu varalica.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#158 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by irac300 »

Sarah24 wrote: 09/01/2021 13:17 Ja nisam ni rekla da me dodiruje to sto vi pricate, ja vjerujem samo sebi i svom licnom primjeru, ali ako ti govoris kako nije tacno sto on prica (a pri tome nemas obrazovanje i iskustvo koje on ima) kako uzima lovu (uzimaj i ti ako mozes) ako nisi ni otisao a govoris nema nista, ako nisi procitao nista u vezi energije zemlje, ljudi, frekvencije i slicnog da ne nabrajam sta te ond dira to sto on prica a dira te cim si jer si protiv, mene kad nesto ne dira ne pridajem mu ni znacaj!!
Pa vidis, ima ovakvih kao ja koji su studirali historiju i onda te ove budale i idolopoklonici ubjeđuju da sve što sam učio je pogrešno i da umjesto zdravom razumu, vjerujem šarlatanu koji priča o Anunakijima, svemircima i slične budalaštine.

Biznis OK, boli me neka stvar, dok je ovaca bit će i vune, neka ih/vas uzima lopatom, al' ne vrijeđajte drugima inteligenciju o nekakvim urotama i zabranjenoj arheologiji.
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#159 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Diogenes420 »

irac300 wrote: 09/01/2021 22:45
Sarah24 wrote: 09/01/2021 13:17 Ja nisam ni rekla da me dodiruje to sto vi pricate, ja vjerujem samo sebi i svom licnom primjeru, ali ako ti govoris kako nije tacno sto on prica (a pri tome nemas obrazovanje i iskustvo koje on ima) kako uzima lovu (uzimaj i ti ako mozes) ako nisi ni otisao a govoris nema nista, ako nisi procitao nista u vezi energije zemlje, ljudi, frekvencije i slicnog da ne nabrajam sta te ond dira to sto on prica a dira te cim si jer si protiv, mene kad nesto ne dira ne pridajem mu ni znacaj!!
Pa vidis, ima ovakvih kao ja koji su studirali historiju i onda te ove budale i idolopoklonici ubjeđuju da sve što sam učio je pogrešno i da umjesto zdravom razumu, vjerujem šarlatanu koji priča o Anunakijima, svemircima i slične budalaštine.

Biznis OK, boli me neka stvar, dok je ovaca bit će i vune, neka ih/vas uzima lopatom, al' ne vrijeđajte drugima inteligenciju o nekakvim urotama i zabranjenoj arheologiji.

Jesul te tokom tog studiranja učili da su piramide bile grobnice faraona?

Jesu li ti pokazali izgled drugih piramida u svijetu koje su bile prekrivene rastinjem i šumom do otkopavanja?

Jesi li tokom studija učestvovao u nekom naučnom istraživanju?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#160 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by irac300 »

Diogenes420 wrote: 10/01/2021 12:15
irac300 wrote: 09/01/2021 22:45
Sarah24 wrote: 09/01/2021 13:17 Ja nisam ni rekla da me dodiruje to sto vi pricate, ja vjerujem samo sebi i svom licnom primjeru, ali ako ti govoris kako nije tacno sto on prica (a pri tome nemas obrazovanje i iskustvo koje on ima) kako uzima lovu (uzimaj i ti ako mozes) ako nisi ni otisao a govoris nema nista, ako nisi procitao nista u vezi energije zemlje, ljudi, frekvencije i slicnog da ne nabrajam sta te ond dira to sto on prica a dira te cim si jer si protiv, mene kad nesto ne dira ne pridajem mu ni znacaj!!
Pa vidis, ima ovakvih kao ja koji su studirali historiju i onda te ove budale i idolopoklonici ubjeđuju da sve što sam učio je pogrešno i da umjesto zdravom razumu, vjerujem šarlatanu koji priča o Anunakijima, svemircima i slične budalaštine.

Biznis OK, boli me neka stvar, dok je ovaca bit će i vune, neka ih/vas uzima lopatom, al' ne vrijeđajte drugima inteligenciju o nekakvim urotama i zabranjenoj arheologiji.

Jesul te tokom tog studiranja učili da su piramide bile grobnice faraona?

Jesu li ti pokazali izgled drugih piramida u svijetu koje su bile prekrivene rastinjem i šumom do otkopavanja?

Jesi li tokom studija učestvovao u nekom naučnom istraživanju?
Jesi li ti? Jesi li bar procitao literaturu o starom istoku, Egiptu? Inace taj predmet je najtezi za polagati, treba tone i tone literature procitati da polozis. Al' jbg, ko sam ja da se mjerim sa vama youtubovcima.
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#161 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Diogenes420 »

irac300 wrote: 10/01/2021 12:17
Diogenes420 wrote: 10/01/2021 12:15
irac300 wrote: 09/01/2021 22:45

Pa vidis, ima ovakvih kao ja koji su studirali historiju i onda te ove budale i idolopoklonici ubjeđuju da sve što sam učio je pogrešno i da umjesto zdravom razumu, vjerujem šarlatanu koji priča o Anunakijima, svemircima i slične budalaštine.

Biznis OK, boli me neka stvar, dok je ovaca bit će i vune, neka ih/vas uzima lopatom, al' ne vrijeđajte drugima inteligenciju o nekakvim urotama i zabranjenoj arheologiji.

Jesul te tokom tog studiranja učili da su piramide bile grobnice faraona?

Jesu li ti pokazali izgled drugih piramida u svijetu koje su bile prekrivene rastinjem i šumom do otkopavanja?

Jesi li tokom studija učestvovao u nekom naučnom istraživanju?
Jesi li ti? Jesi li bar procitao literaturu o starom istoku, Egiptu? Inace taj predmet je najtezi za polagati, treba tone i tone literature procitati da polozis. Al' jbg, ko sam ja da se mjerim sa vama youtubovcima.

Pitam tebe jesi li ti jer kažeš da si studirao, i očigledno završio. Pa te pitam jesu li te učili da su piramide bile grobnice faraona?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#162 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by irac300 »

Diogenes420 wrote: 10/01/2021 12:25
irac300 wrote: 10/01/2021 12:17
Diogenes420 wrote: 10/01/2021 12:15


Jesul te tokom tog studiranja učili da su piramide bile grobnice faraona?

Jesu li ti pokazali izgled drugih piramida u svijetu koje su bile prekrivene rastinjem i šumom do otkopavanja?

Jesi li tokom studija učestvovao u nekom naučnom istraživanju?
Jesi li ti? Jesi li bar procitao literaturu o starom istoku, Egiptu? Inace taj predmet je najtezi za polagati, treba tone i tone literature procitati da polozis. Al' jbg, ko sam ja da se mjerim sa vama youtubovcima.

Pitam tebe jesi li ti jer kažeš da si studirao, i očigledno završio. Pa te pitam jesu li te učili da su piramide bile grobnice faraona?
Piramide jesu bile grobnice faraona. Htio si moju potvrdu, eto imas je. Sad opleti o energetskim masinama.
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#163 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Diogenes420 »

irac300 wrote: 10/01/2021 12:26
Diogenes420 wrote: 10/01/2021 12:25
irac300 wrote: 10/01/2021 12:17

Jesi li ti? Jesi li bar procitao literaturu o starom istoku, Egiptu? Inace taj predmet je najtezi za polagati, treba tone i tone literature procitati da polozis. Al' jbg, ko sam ja da se mjerim sa vama youtubovcima.

Pitam tebe jesi li ti jer kažeš da si studirao, i očigledno završio. Pa te pitam jesu li te učili da su piramide bile grobnice faraona?
Piramide jesu bile grobnice faraona. Htio si moju potvrdu, eto imas je. Sad opleti o energetskim masinama.

uzmi onda tu diplomu i od nje napravi papirni avion.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#164 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by MorningStar »

Diogenes420 wrote: 10/01/2021 12:40
irac300 wrote: 10/01/2021 12:26
Diogenes420 wrote: 10/01/2021 12:25


Pitam tebe jesi li ti jer kažeš da si studirao, i očigledno završio. Pa te pitam jesu li te učili da su piramide bile grobnice faraona?
Piramide jesu bile grobnice faraona. Htio si moju potvrdu, eto imas je. Sad opleti o energetskim masinama.

uzmi onda tu diplomu i od nje napravi papirni avion.
Ovo se desi kad se puno gleda history channel sa annunakijima i storage lockersima :D
User avatar
Sarah24
Posts: 10008
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#165 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Sarah24 »

Joj ljudi, pa de izadjite malo iz svojih cahura, koji isfrustrirani likovi, kud udjoh u ovu temu... :-)

Ovaj ima vece zvanje od doktorata, bolestan ceka da umre pa mu svako kriv, drugi se stidi covjeka kojeg priznaju svi osim vecina BH zajednice, covjeka koji ne izmislja toplu vodu pa majka mu stara jel' tako tesko procitati nesto osim faxa, novina ili klixa ili tv-a, nije ON rekao koliko je star materijal nego institucije koje u svijetu znace nesto i koje to odreduju, pa vi pojma nemate o cemu pricate, treci se ponosi fakultetom koji je pusto bubanje, jel' ti kontas sta ti pricas uopste??
Govoris kako nece tebi neki ublehasi govoriti i pisati, a ko ti je bolan napisao to sto si ucio do sada, koji ublehasi pisu historiju i zasto je to po defaultu tacno samo zato sto smo ucili u skoli???
Neka tebe na Ircu, a i ostalih, i ti i ostali samo sjedite i slusajte kad vam kazu da u prostoru od 5m treba da nosite masku a ako je za pola metra veci prostor ne morate ili da djeca u skolama moraju a debili u diskotekama ne moraju nositi... samo vicite jes i sve ce biti ok!!

:thumbup: :bih:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#166 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by MorningStar »

Sarah24 wrote: 10/01/2021 12:47 Joj ljudi, pa de izadjite malo iz svojih cahura, koji isfrustrirani likovi, kud udjoh u ovu temu... :-)

Ovaj ima vece zvanje od doktorata, bolestan ceka da umre pa mu svako kriv, drugi se stidi covjeka kojeg priznaju svi osim vecina BH zajednice, covjeka koji ne izmislja toplu vodu pa majka mu stara jel' tako tesko procitati nesto osim faxa, novina ili klixa ili tv-a, nije ON rekao koliko je star materijal nego institucije koje u svijetu znace nesto i koje to odreduju, pa vi pojma nemate o cemu pricate, treci se ponosi fakultetom koji je pusto bubanje, jel' ti kontas sta ti pricas uopste??
Govoris kako nece tebi neki ublehasi govoriti i pisati, a ko ti je bolan napisao to sto si ucio do sada, koji ublehasi pisu historiju i zasto je to po defaultu tacno samo zato sto smo ucili u skoli???
Neka tebe na Ircu, a i ostalih, i ti i ostali samo sjedite i slusajte kad vam kazu da u prostoru od 5m treba da nosite masku a ako je za pola metra veci prostor ne morate ili da djeca u skolama moraju a debili u diskotekama ne moraju nositi... samo vicite jes i sve ce biti ok!!

:thumbup: :bih:
:lol: ludilo :lol:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#167 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by irac300 »

MorningStar wrote: 10/01/2021 12:42
Diogenes420 wrote: 10/01/2021 12:40
irac300 wrote: 10/01/2021 12:26
Piramide jesu bile grobnice faraona. Htio si moju potvrdu, eto imas je. Sad opleti o energetskim masinama.

uzmi onda tu diplomu i od nje napravi papirni avion.
Ovo se desi kad se puno gleda history channel sa annunakijima i storage lockersima :D
Al' pazi tog djecijeg mozga, trazio je da mu potvrdim da moze napisati ovu krkansku posalicu. :D I onda se cude kad ih ljudi sprdaju. Pa ne mozes covjece na osnovu youtube, History Channela tvrditi da poznajes gradivo o tako opsirnom i sveobuhvatnom gradivu kao sto su civilizacije starog istoka.
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#168 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Diogenes420 »

koliko ostataka tih faraona je pronađeno u tim piramidama?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#169 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by irac300 »

Sarah24 wrote: 10/01/2021 12:47 Joj ljudi, pa de izadjite malo iz svojih cahura, koji isfrustrirani likovi, kud udjoh u ovu temu... :-)

Ovaj ima vece zvanje od doktorata, bolestan ceka da umre pa mu svako kriv, drugi se stidi covjeka kojeg priznaju svi osim vecina BH zajednice, covjeka koji ne izmislja toplu vodu pa majka mu stara jel' tako tesko procitati nesto osim faxa, novina ili klixa ili tv-a, nije ON rekao koliko je star materijal nego institucije koje u svijetu znace nesto i koje to odreduju, pa vi pojma nemate o cemu pricate, treci se ponosi fakultetom koji je pusto bubanje, jel' ti kontas sta ti pricas uopste??
Govoris kako nece tebi neki ublehasi govoriti i pisati, a ko ti je bolan napisao to sto si ucio do sada, koji ublehasi pisu historiju i zasto je to po defaultu tacno samo zato sto smo ucili u skoli???
Neka tebe na Ircu, a i ostalih, i ti i ostali samo sjedite i slusajte kad vam kazu da u prostoru od 5m treba da nosite masku a ako je za pola metra veci prostor ne morate ili da djeca u skolama moraju a debili u diskotekama ne moraju nositi... samo vicite jes i sve ce biti ok!!

:thumbup: :bih:
Da pojednostavim, svi priznati strucnjaci su ublehe, Svemirko je jedina baklja prosvjetiteljstva. Haj' dobro, jesam zavrsio historiju, ali nisam psihijatriju. :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#170 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by irac300 »

Diogenes420 wrote: 10/01/2021 12:59 koliko ostataka tih faraona je pronađeno u tim piramidama?
Komicaru, de ti nama koji smo u zabludi prvo reci svoje misljenje sta su za tebe piramide? Da vidim odakle vjetar puse. Ko ih je po tebi pravio, zasto, kako? Hvala.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#171 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by MorningStar »

Diogenes420 wrote: 10/01/2021 12:59 koliko ostataka tih faraona je pronađeno u tim piramidama?
Nadjene su pogrebne odaje, opljackani sarkofazi itd. Na stranu sto su hijeroglifi prevedeni i tacno je opisana namjena piramida.

Sada sto za pljackase je ogromni objekt u obliku piramide olaksavajuca okolnost prilikom potrage sta da opljackaju je druga stvar. :D

Medjutim neka :lol:
User avatar
Sarah24
Posts: 10008
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#172 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Sarah24 »

E pa eto jesam ja psihologiju kao nekim slucajem. I sta sad.

Sta bi bilo da vam kazem da postoji doktor koji je dokazao da se gen mjenja pod uticajem okoline (kako se usuduje)??

Zato svaki put kad mi neko kaze moram imati dijabetes i babo mi je imao gledam ga i kazem nemas pojma o cemu pricas!

Ali razumljivo, covjek najteze mjenja naucene oblike ponasanja i navike koje je programirao godinama, nije lahko za prihvatiti da se vremena mjenjaju i da na vidjelo izlaze mnoge stvari koji nisu onakve kakvim su nas ucili.. :mrgreen:
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#173 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Diogenes420 »

irac300 wrote: 10/01/2021 13:04
Diogenes420 wrote: 10/01/2021 12:59 koliko ostataka tih faraona je pronađeno u tim piramidama?
Komicaru, de ti nama koji smo u zabludi prvo reci svoje misljenje sta su za tebe piramide? Da vidim odakle vjetar puse. Ko ih je po tebi pravio, zasto, kako? Hvala.

Nemam još formirano mišljenje o tome šta su zaista. Ali s obzirom da u piramidama nisu pronađene mumije niti drugi posmrtni ostatci, kako u egipatskim tako niti u ostalim piramidama i piramidalnim strukturama širom svijeta, dolazim do zaključka da nisu bile grobnice faraona.

Ko, kada, zašto i kako ih je sagradio još uvijek možemo samo nagađat - nemamo dovoljno informacija, barem nisu dostupne. A da su ih pravili ljudi koji su se služili slikovnim pismom, koji nisu imali kompleksu infrastrukturu i čiji je stvarateljski domet bio nestabilna kočija da bi u njima sahranili faraone je besmisleno.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#174 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by MorningStar »

Sarah24 wrote: 10/01/2021 13:09 E pa eto jesam ja psihologiju kao nekim slucajem. I sta sad.

Sta bi bilo da vam kazem da postoji doktor koji je dokazao da se gen mjenja pod uticajem okoline (kako se usuduje)??

Zato svaki put kad mi neko kaze moram imati dijabetes i babo mi je imao gledam ga i kazem nemas pojma o cemu pricas!

Ali razumljivo, covjek najteze mjenja naucene oblike ponasanja i navike koje je programirao godinama, nije lahko za prihvatiti da se vremena mjenjaju i da na vidjelo izlaze mnoge stvari koji nisu onakve kakvim su nas ucili.. :mrgreen:
O stvarno ? Mislis na gen ili dna :D ja sam oduvijek mislio da recimo radijacija moze uticati na dna itd :D

Mos mislit da je dokazao da vanjski faktori uticu na dna , wow :D
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#175 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by MorningStar »

Diogenes420 wrote: 10/01/2021 13:12
irac300 wrote: 10/01/2021 13:04
Diogenes420 wrote: 10/01/2021 12:59 koliko ostataka tih faraona je pronađeno u tim piramidama?
Komicaru, de ti nama koji smo u zabludi prvo reci svoje misljenje sta su za tebe piramide? Da vidim odakle vjetar puse. Ko ih je po tebi pravio, zasto, kako? Hvala.

Nemam još formirano mišljenje o tome šta su zaista. Ali s obzirom da u piramidama nisu pronađene mumije niti drugi posmrtni ostatci, kako u egipatskim tako niti u ostalim piramidama i piramidalnim strukturama širom svijeta, dolazim do zaključka da nisu bile grobnice faraona.

Ko, kada, zašto i kako ih je sagradio još uvijek možemo samo nagađat - nemamo dovoljno informacija, barem nisu dostupne. A da su ih pravili ljudi koji su se služili slikovnim pismom, koji nisu imali kompleksu infrastrukturu i čiji je stvarateljski domet bio nestabilna kočija da bi u njima sahranili faraone je besmisleno.
Znao sam
:D
Image
Post Reply