Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#201 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by dustaban »

https://www.youtube.com/watch?v=1x3M87I0b2E&t=240s

godinama razglabamo pricu o ovom prevarantu, a Senad (koji ga je onomad prvi i ekskluzivno pomenuo) RAZVALI GA u trenu.

Nako ovoga svaka podrska ovoj lopini nije nista drugo nego Udruzeni Zlocinacki Poduhvat :mrgreen:
Nikola Testa
Posts: 775
Joined: 04/09/2013 20:45

#202 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Nikola Testa »

Na svim univerzitetima, školama, institutima bez obzira u kojoj državi se nalaze, bez obzira na sva politička neslaganja, različita tumačenja neke bliže prošlosti postoji jedan konsenzus, a čemu je na prvom mjestu doprinijela historija i arheologija, desetine i stotine godina nevjerovatne posvećenosti velikog broja naučnika. Konsenzus se svodi na to da se sva prošlost dijeli na dva razdoblja - prahisitoriju i historiju. Prvo razdoblje počinje pojavom čovjeka, a završava otkrićem pisma. Dok historija počinje otkrićem pisma i još uvijek traje. O svemu tome učili smo svi u školama, a uče i današnja djeca, i po tom pitanju ne postoji razlika nigdje na planeti. Pošto Osmanagić govori o jako davnom vremenu kad su piramide navodno nastale, negdje sam pročitao da govori prije 15 000 godina, a to je period prahistorije, osvrnimo se malo na to dugo dugo razdoblje ljudske prošlosti. Prahistorija se dijeli na paleolit, mezolit i neolit. Paleolit je starije kameno doba koje započinje pojavom čovjeka i karakteriše ga upotreba grubo oblikovanog kamena u pravljenju oruđa i oružja, život u pećinama, ljudi koji žive u hordama, nepostojanje bilo kakvih naselja, zemljoradnje, stočarstva niti bilo kakvog organizovanog društva. Mezolit je razdoblje kad ljudi počinju kvalitetnije da obrađuju kamen, otkrilu su vatru, postepeno prelaze iz nomadskog u sjedilački način života, pripitomljavaju neke divlje životinje, međutim to je sve još uvijek sporadično i ljudi nisu na svim područima sposobni da naprave takav iskorak. Nakon toga nastupa neolit kojeg karakteriše fino obrađeno kamenje u svrhu pravljenja oružja i oruđa, pripitomljavanje velikog broja životinja, definitivno prihvatanje sjedilačkog načina života, rodovsko društvo gdje su ljudi vezani krvnim vezama, ne postoji društveno raslojavanje, sve je zajedničko i još uvijek ne postoji država, niti jasne granice gdje žive pojedine skupine ljudi. Ne postoje klase, ne postoje vladari, ne postoji državni aparat, međutim s obzirom na napredak koji je ostvaren ljudi su jako blizu da naprave iskorak.

Neolit je na Balkanu počeo otprilike 5500 godina p.n.e., vjerujem da postoje i drugačija shvatanja ali odstupanja u smislu godina nisu velika, neko je ušao ranije, a neko kasnije u neolit. Znači u tom razdoblju ljudi su sposobni da naprave urbana naselja sa kućama koje zovemo zemunice i sojenice, svi smo to učili u školi. To su jednostavne kuće, ne tako veliki objekti, napravljeni od zemlje, slame, kamena itd itd.

Sad se vratimo na navodne piramide. S obzirom da Osmanagić tvrdi da su iste nastale 15000 godina p.n.e., možemo odma uočiti da to razdoblje karakteriše prelazni period iz sjedilačkog u nomadski način života, nastaju tek prva naselja, ljudi tek pronalaze načine da pripitome divlje životinje, nema jasnog teritorija koji neka skupina ljudi kontroliše, nema klasa, nema vladara, sve u svemu nema države.

Same piramide gdje god su pravljenje, slagali se mi u shvatanju namjene takvih objekata ili ne, nisu mogle biti pravljenje od strane naroda koji su još živjeli u rodovskom društvu, gdje nema klasa gdje nema društvenog raslojavanja. Kako ćeš natjerat hiljade i desetine hiljada ljudi da sudjeluju u izgradnji tako grandioznog objekta ako to nije pod prisilom? Koliko znam svi objekti u obliku piramida koji su nastali u dalekoj prošlosti pravljeni su od strane neke države, naprimjer u Egiptu, drevnoj Kini, srednjoj Americi itd. Sve ti objekti su napravljeni krajem neolitskog razdoblja i početkom metalnog doba. Samo Semir Osmanagić tvrdi da su piramide na našem prostoru napravljene prije neolita, prije prelaska iz rodovskog u robovlasničko društvo, prije nastanka prvih država, prije nastanka klasa i prije nego su ljudi bili uopšte sposobni, tehnički, društveno, politički, da uopšte sudjeluju u stvaranju tako grandioznih objekata. Ne trebaš biti historičar da bi shvatio koliko je ta priča šuplja i potpuno neutemeljena. Kakav je to narod koji je bio u stanju da napravi piramide a da nam nije ostavio neke informacije o sebi, etničko ime, neke gradove koji svjedoče o tako naprednom društvu, arheloške ostatke izvan područja gdje su navodno nastale piramide, pismo itd itd.


Generalno ne bi imao ništa protiv njega, nek tvrdi šta hoće, ljudi su ponešto i zaradili, sve je to ok. Ali zadnji događaj koji se desio sa Dautovićem, u kojem su Semirovi sljedbenici bukvalno izvrijeđali čovjeka, na svim mogućim osnovama, doveo me do zaključka da je Semir stvorio kult, slijepe sljedbenike koji mu vjeruju na svako sranje koje smisli i još se time ponose. Sav taj novac ćemo kao narod kad tad iskihat.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#203 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by banjaluka078 »

E, čuj, Semir historičar i arheolog! Grohotom!
User avatar
bezimeni nepoznati
Posts: 134
Joined: 18/11/2020 10:47
Location: Planeta Zemlja
Contact:

#204 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by bezimeni nepoznati »

zira1337 wrote: 07/01/2021 09:36 Semir Osmanagić je prvi čovjek koji se počeo ozbiljno baviti arheologijom na prostoru Balkana, koji je kao stručnjak
u svojoj oblasti pronašao nešto za šta je dokazano da nije nastalo prirodnim putem zbog čega su lokalni kancelarijski
"stručnjaci" poludjeli od ljubomore i zavisti.

Hajde malo da se zapitamo ko su ti naši istoričari, arheolozi.

To je gomila neradnika koja je svoje diplome stekla tako što su učili znanje drugih naroda i ljudi, koji u svojoj karijeri
nisu jedan kamen u životu okrenuli. Gospodin Dautović koji je napao Osmanagića pretpostavljam sjedi u kancelariji
i umače keks u čaj dok Osmanagić i njegovo društvo kopaju i rade u Visokom.

Isto tako kad postavite pitanje nekom ko što je gosp. Dautović:

"Ko su bili Japodi, Iliri" On će vam odgovoriti: "Svjetska naučna elita ne zna ništa o tome itd..."

Nije mu naumpalo da uzme alat u ruke i da ide proučavati, da sam donese zaključke, da PROMENI MIŠLJENJE MEĐUNARODNIH HISTORIČARA
KOJI NEMAJU INTERES DA SE ZNA IŠTA O STANOVNICIMA BALKANA.

Ako je iko Pseudo-Historičar to su onda ljudi poput Dautovića kojima je vrhunac struke umakanje Keksa u Čaj i pokazivanja prstom u Diplomu,
a koji ruku nisu umrljali kako su postali historičari ili arheolozi.
Osmanagića do jedne mjere možeš slušati kao vrhunskog historičara, ali kada prijedje tu mjeru onda su stvari drugačije
User avatar
bezimeni nepoznati
Posts: 134
Joined: 18/11/2020 10:47
Location: Planeta Zemlja
Contact:

#205 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by bezimeni nepoznati »

zira1337 wrote: 07/01/2021 09:36 Semir Osmanagić je prvi čovjek koji se počeo ozbiljno baviti arheologijom na prostoru Balkana, koji je kao stručnjak
u svojoj oblasti pronašao nešto za šta je dokazano da nije nastalo prirodnim putem zbog čega su lokalni kancelarijski
"stručnjaci" poludjeli od ljubomore i zavisti.

Hajde malo da se zapitamo ko su ti naši istoričari, arheolozi.

To je gomila neradnika koja je svoje diplome stekla tako što su učili znanje drugih naroda i ljudi, koji u svojoj karijeri
nisu jedan kamen u životu okrenuli. Gospodin Dautović koji je napao Osmanagića pretpostavljam sjedi u kancelariji
i umače keks u čaj dok Osmanagić i njegovo društvo kopaju i rade u Visokom.

Isto tako kad postavite pitanje nekom ko što je gosp. Dautović:

"Ko su bili Japodi, Iliri" On će vam odgovoriti: "Svjetska naučna elita ne zna ništa o tome itd..."

Nije mu naumpalo da uzme alat u ruke i da ide proučavati, da sam donese zaključke, da PROMENI MIŠLJENJE MEĐUNARODNIH HISTORIČARA
KOJI NEMAJU INTERES DA SE ZNA IŠTA O STANOVNICIMA BALKANA.

Ako je iko Pseudo-Historičar to su onda ljudi poput Dautovića kojima je vrhunac struke umakanje Keksa u Čaj i pokazivanja prstom u Diplomu,
a koji ruku nisu umrljali kako su postali historičari ili arheolozi.
https://m.youtube.com/watch?v=y5cAB62Yqy8
Evo ga ovdje priča o vanzemaljcima
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#206 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by bunk »

Semira podrzavam iz razloga jer zelim da hiljade turista stalno visi po Visokom.
Ne pada mi na pamet da analiziram i podrivam bilo sta sto donosi novac ljudima u BiH.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#207 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by spreca »

bunk wrote: 18/03/2021 19:53 Semira podrzavam iz razloga jer zelim da hiljade turista stalno visi po Visokom.
Ne pada mi na pamet da analiziram i podrivam bilo sta sto donosi novac ljudima u BiH.
da ova zajednica ima smisla za biznis, podrzali bi ga i finansisjski,ovdje Semir ima bar sta pokazati a oni u Medjugorju su svi slozni oko toga da od Medjugrja naprave mjesto hodocasca i z cijelog svijeta jos samo da Vatikan blagosilja i ne treba im vise,koga briga sata ima a sta nema u Medjugorju ako narod voli te atrakcije,niko nikome nemoze zaviditi kao bosnjo bosnji,znam ja nas...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27573
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#208 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by JoseMujica »

čoek razvija biznis i ne treba ga štopati u tome...neka radi možda dobijemo čobansku verziju Diznilenda za 20 godina

a o Semu kao historičaru i arheologu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nije dalje mako od onih knjiga Ahmeda Bosnića, što smo u osnovnoj školi čitali
User avatar
bezimeni nepoznati
Posts: 134
Joined: 18/11/2020 10:47
Location: Planeta Zemlja
Contact:

#209 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by bezimeni nepoznati »

spreca wrote: 18/03/2021 20:46
bunk wrote: 18/03/2021 19:53 Semira podrzavam iz razloga jer zelim da hiljade turista stalno visi po Visokom.
Ne pada mi na pamet da analiziram i podrivam bilo sta sto donosi novac ljudima u BiH.
da ova zajednica ima smisla za biznis, podrzali bi ga i finansisjski,ovdje Semir ima bar sta pokazati a oni u Medjugorju su svi slozni oko toga da od Medjugrja naprave mjesto hodocasca i z cijelog svijeta jos samo da Vatikan blagosilja i ne treba im vise,koga briga sata ima a sta nema u Medjugorju ako narod voli te atrakcije,niko nikome nemoze zaviditi kao bosnjo bosnji,znam ja nas...
Govore ne podržavaju ga finansijski zatošto je ugrozio arheološko nalizište Stari Grad Visoki, kad im je toliko drag nek ga obnove, šta će jedan prosječan Amer koji nema pojma da je Bosna postojala prija devedesetih dolaziti posjećivati ruševine :?: .
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#210 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by banjaluka078 »

bezimeni nepoznati wrote: 19/03/2021 09:12
Govore ne podržavaju ga finansijski zatošto je ugrozio arheološko nalizište Stari Grad Visoki, kad im je toliko drag nek ga obnove, šta će jedan prosječan Amer koji nema pojma da je Bosna postojala prija devedesetih dolaziti posjećivati ruševine :?: .
Jedan prosječan Amer preleti pola planete i ide gledati ruševine po Italiji, Grčkoj, Škotskoj, bilo gdje, jer je svaki taj kamen stariji od njegove zemlje, pa bi isto tako gledao i po Bosni.
Radila sam sa strancima, pravili smo izlete po starim gradovima i utvrdama i svi su uvijek bili fascinirani istorijom, prirodom i nebrigom za oboje.

A Semir je sad postao imunolog i infektolog, ljekar u onim svojim tunelima, možda se konačno prođe arheologije.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#211 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by banjaluka078 »

JoseMujica wrote: 18/03/2021 20:51 čoek razvija biznis i ne treba ga štopati u tome...neka radi možda dobijemo čobansku verziju Diznilenda za 20 godina

a o Semu kao historičaru i arheologu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nije dalje mako od onih knjiga Ahmeda Bosnića, što smo u osnovnoj školi čitali
Ahmed Bosnić je i bio u prvom "odboru" Semirove ublehaške findacije i pisao specijalne priloge o "misterioznim biČima" koja žive u tunelima. Taj cijeli projekat i dalje nije mrdnuo od nivoa Arke i Trećeg oka.
Rockman
Posts: 148
Joined: 24/04/2020 17:52

#212 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Rockman »

umjesto da mu svi pomognu da masovno turisti dolaze glupi i zatucani bošnjo samo lajat zna
User avatar
Leverage
Posts: 9484
Joined: 27/05/2018 16:32

#213 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Leverage »

Nikola Testa wrote: 25/01/2021 20:48 Na svim univerzitetima, školama, institutima bez obzira u kojoj državi se nalaze, bez obzira na sva politička neslaganja, različita tumačenja neke bliže prošlosti postoji jedan konsenzus, a čemu je na prvom mjestu doprinijela historija i arheologija, desetine i stotine godina nevjerovatne posvećenosti velikog broja naučnika. Konsenzus se svodi na to da se sva prošlost dijeli na dva razdoblja - prahisitoriju i historiju. Prvo razdoblje počinje pojavom čovjeka, a završava otkrićem pisma. Dok historija počinje otkrićem pisma i još uvijek traje. O svemu tome učili smo svi u školama, a uče i današnja djeca, i po tom pitanju ne postoji razlika nigdje na planeti. Pošto Osmanagić govori o jako davnom vremenu kad su piramide navodno nastale, negdje sam pročitao da govori prije 15 000 godina, a to je period prahistorije, osvrnimo se malo na to dugo dugo razdoblje ljudske prošlosti. Prahistorija se dijeli na paleolit, mezolit i neolit. Paleolit je starije kameno doba koje započinje pojavom čovjeka i karakteriše ga upotreba grubo oblikovanog kamena u pravljenju oruđa i oružja, život u pećinama, ljudi koji žive u hordama, nepostojanje bilo kakvih naselja, zemljoradnje, stočarstva niti bilo kakvog organizovanog društva. Mezolit je razdoblje kad ljudi počinju kvalitetnije da obrađuju kamen, otkrilu su vatru, postepeno prelaze iz nomadskog u sjedilački način života, pripitomljavaju neke divlje životinje, međutim to je sve još uvijek sporadično i ljudi nisu na svim područima sposobni da naprave takav iskorak. Nakon toga nastupa neolit kojeg karakteriše fino obrađeno kamenje u svrhu pravljenja oružja i oruđa, pripitomljavanje velikog broja životinja, definitivno prihvatanje sjedilačkog načina života, rodovsko društvo gdje su ljudi vezani krvnim vezama, ne postoji društveno raslojavanje, sve je zajedničko i još uvijek ne postoji država, niti jasne granice gdje žive pojedine skupine ljudi. Ne postoje klase, ne postoje vladari, ne postoji državni aparat, međutim s obzirom na napredak koji je ostvaren ljudi su jako blizu da naprave iskorak.

Neolit je na Balkanu počeo otprilike 5500 godina p.n.e., vjerujem da postoje i drugačija shvatanja ali odstupanja u smislu godina nisu velika, neko je ušao ranije, a neko kasnije u neolit. Znači u tom razdoblju ljudi su sposobni da naprave urbana naselja sa kućama koje zovemo zemunice i sojenice, svi smo to učili u školi. To su jednostavne kuće, ne tako veliki objekti, napravljeni od zemlje, slame, kamena itd itd.

Sad se vratimo na navodne piramide. S obzirom da Osmanagić tvrdi da su iste nastale 15000 godina p.n.e., možemo odma uočiti da to razdoblje karakteriše prelazni period iz sjedilačkog u nomadski način života, nastaju tek prva naselja, ljudi tek pronalaze načine da pripitome divlje životinje, nema jasnog teritorija koji neka skupina ljudi kontroliše, nema klasa, nema vladara, sve u svemu nema države.

Same piramide gdje god su pravljenje, slagali se mi u shvatanju namjene takvih objekata ili ne, nisu mogle biti pravljenje od strane naroda koji su još živjeli u rodovskom društvu, gdje nema klasa gdje nema društvenog raslojavanja. Kako ćeš natjerat hiljade i desetine hiljada ljudi da sudjeluju u izgradnji tako grandioznog objekta ako to nije pod prisilom? Koliko znam svi objekti u obliku piramida koji su nastali u dalekoj prošlosti pravljeni su od strane neke države, naprimjer u Egiptu, drevnoj Kini, srednjoj Americi itd. Sve ti objekti su napravljeni krajem neolitskog razdoblja i početkom metalnog doba. Samo Semir Osmanagić tvrdi da su piramide na našem prostoru napravljene prije neolita, prije prelaska iz rodovskog u robovlasničko društvo, prije nastanka prvih država, prije nastanka klasa i prije nego su ljudi bili uopšte sposobni, tehnički, društveno, politički, da uopšte sudjeluju u stvaranju tako grandioznih objekata. Ne trebaš biti historičar da bi shvatio koliko je ta priča šuplja i potpuno neutemeljena. Kakav je to narod koji je bio u stanju da napravi piramide a da nam nije ostavio neke informacije o sebi, etničko ime, neke gradove koji svjedoče o tako naprednom društvu, arheloške ostatke izvan područja gdje su navodno nastale piramide, pismo itd itd.


Generalno ne bi imao ništa protiv njega, nek tvrdi šta hoće, ljudi su ponešto i zaradili, sve je to ok. Ali zadnji događaj koji se desio sa Dautovićem, u kojem su Semirovi sljedbenici bukvalno izvrijeđali čovjeka, na svim mogućim osnovama, doveo me do zaključka da je Semir stvorio kult, slijepe sljedbenike koji mu vjeruju na svako sranje koje smisli i još se time ponose. Sav taj novac ćemo kao narod kad tad iskihat.
Nevjerovatno je da ljudi nisu u stanju da ovo shvate.

Makar ja više mislim da to ljudi jednostavno ne žele da shvate, tj. "navijaju" da ima piramida.

A od navijanja u nauci nema ništa.
User avatar
Leverage
Posts: 9484
Joined: 27/05/2018 16:32

#214 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Leverage »

Rockman wrote: 19/03/2021 10:00 umjesto da mu svi pomognu da masovno turisti dolaze glupi i zatucani bošnjo samo lajat zna
Znači ja trebam lagat' i glumit glupana radi toga da bi turisti došli. Kao ono znam da nema piramida al' ću pričat' da ima jer eto turisti treba da dođu. Neka hvala.

Poznaješ li nekog ozbiljnog stručnjaka u Ujedinjenom Kraljevstvu koji tvrdi da postoji čudovište iz Loch Nessa? To je turistička atrakcija iako svaka budala zna da tamo nema nikakvog čudovišta. Eto tako mogu biti atrakcija i Semirove "piramide" bez da ja pravim budalu od sebe.
Rockman
Posts: 148
Joined: 24/04/2020 17:52

#215 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Rockman »

Leverage wrote: 19/03/2021 10:52
Rockman wrote: 19/03/2021 10:00 umjesto da mu svi pomognu da masovno turisti dolaze glupi i zatucani bošnjo samo lajat zna
Znači ja trebam lagat' i glumit glupana radi toga da bi turisti došli. Kao ono znam da nema piramida al' ću pričat' da ima jer eto turisti treba da dođu. Neka hvala.

Poznaješ li nekog ozbiljnog stručnjaka u Ujedinjenom Kraljevstvu koji tvrdi da postoji čudovište iz Loch Nessa? To je turistička atrakcija iako svaka budala zna da tamo nema nikakvog čudovišta. Eto tako mogu biti atrakcija i Semirove "piramide" bez da ja pravim budalu od sebe.
a ti znaš da nema piHramida

sigurno si neki školovan, islamske nauke i to!
User avatar
jazzer
Posts: 7154
Joined: 20/12/2004 14:44

#216 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by jazzer »

U objavi arhiviranoj ovdje tako je (Osmanagić) ponovno govorio o „negativnim ionima“ u tunelima Piramide koji „skaču na pipke koronavirusa i tako ga uništavaju“. Ovom prilikom ustvrdio je i da je korona biološko oružje iz engleskog laboratorija.
Vec vidim redove ispred tunela piramide, oboljeli od korone sa bocom vode prodju jedan krug, Osmanagic im blagosilja
vodu i kuci se vrate zdravi. :)
User avatar
Leverage
Posts: 9484
Joined: 27/05/2018 16:32

#217 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Leverage »

Rockman wrote: 19/03/2021 10:53
Leverage wrote: 19/03/2021 10:52
Rockman wrote: 19/03/2021 10:00 umjesto da mu svi pomognu da masovno turisti dolaze glupi i zatucani bošnjo samo lajat zna
Znači ja trebam lagat' i glumit glupana radi toga da bi turisti došli. Kao ono znam da nema piramida al' ću pričat' da ima jer eto turisti treba da dođu. Neka hvala.

Poznaješ li nekog ozbiljnog stručnjaka u Ujedinjenom Kraljevstvu koji tvrdi da postoji čudovište iz Loch Nessa? To je turistička atrakcija iako svaka budala zna da tamo nema nikakvog čudovišta. Eto tako mogu biti atrakcija i Semirove "piramide" bez da ja pravim budalu od sebe.
a ti znaš da nema piHramida

sigurno si neki školovan, islamske nauke i to!
Naravno da znam, upravo je čovjek na ovoj stranici objasnio zašto bi i laiku trebalo biti jasno da ne postoji.

Moja struka je fizika, iako ne vidim zašto ovako prosta stvar ne bi trebala biti jasna i nekom ko je završio FIN.
Rockman
Posts: 148
Joined: 24/04/2020 17:52

#218 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Rockman »

bjeri noste tento iljadu ijedan
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3013
Joined: 25/06/2014 14:16

#219 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by kakotakonikako »

Samo budale mogu ismijavati nekoga. Jer su isti takvi.
User avatar
Leverage
Posts: 9484
Joined: 27/05/2018 16:32

#220 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Leverage »

jazzer wrote: 19/03/2021 11:00
U objavi arhiviranoj ovdje tako je (Osmanagić) ponovno govorio o „negativnim ionima“ u tunelima Piramide koji „skaču na pipke koronavirusa i tako ga uništavaju“. Ovom prilikom ustvrdio je i da je korona biološko oružje iz engleskog laboratorija.
Vec vidim redove ispred tunela piramide, oboljeli od korone sa bocom vode prodju jedan krug, Osmanagic im blagosilja
vodu i kuci se vrate zdravi. :)
Tretman džaba, boca marka :lol:
User avatar
jazzer
Posts: 7154
Joined: 20/12/2004 14:44

#221 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by jazzer »

Ubio bi ga ovaj farmaceutski lobi. Taman prodaja vakcina ide ko halva a onda se pojavi Osmanagic i bez ikakvih ulaganja lijeci za dzabe :) .
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#222 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Horcrux »

Narodi u BiH: Nikad vise necemo dopustiti da nas Torabi i slicni zavaraju
Semir Osmanagic: Pridrzi mi kafu...
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#223 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Horcrux »

spreca wrote: 18/03/2021 20:46
bunk wrote: 18/03/2021 19:53 Semira podrzavam iz razloga jer zelim da hiljade turista stalno visi po Visokom.
Ne pada mi na pamet da analiziram i podrivam bilo sta sto donosi novac ljudima u BiH.
da ova zajednica ima smisla za biznis, podrzali bi ga i finansisjski,ovdje Semir ima bar sta pokazati a oni u Medjugorju su svi slozni oko toga da od Medjugrja naprave mjesto hodocasca i z cijelog svijeta jos samo da Vatikan blagosilja i ne treba im vise,koga briga sata ima a sta nema u Medjugorju ako narod voli te atrakcije,niko nikome nemoze zaviditi kao bosnjo bosnji,znam ja nas...
Semir i Medjugorje u istoj recenici... :-)

Niko nam ne brani i apsloutno niko ovdje ne bi imao bilo sta protiv da i mi pravimo svjetsko hodocasce od Ajvatovice.
Ali kad se petljas u nauku, a nemas nicim dokazati svoje tvrdnje ... - nece moci.
User avatar
bezimeni nepoznati
Posts: 134
Joined: 18/11/2020 10:47
Location: Planeta Zemlja
Contact:

#224 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by bezimeni nepoznati »

banjaluka078 wrote: 19/03/2021 09:20
bezimeni nepoznati wrote: 19/03/2021 09:12
Govore ne podržavaju ga finansijski zatošto je ugrozio arheološko nalizište Stari Grad Visoki, kad im je toliko drag nek ga obnove, šta će jedan prosječan Amer koji nema pojma da je Bosna postojala prija devedesetih dolaziti posjećivati ruševine :?: .
Jedan prosječan Amer preleti pola planete i ide gledati ruševine po Italiji, Grčkoj, Škotskoj, bilo gdje, jer je svaki taj kamen stariji od njegove zemlje, pa bi isto tako gledao i po Bosni.
Radila sam sa strancima, pravili smo izlete po starim gradovima i utvrdama i svi su uvijek bili fascinirani istorijom, prirodom i nebrigom za oboje.

A Semir je sad postao imunolog i infektolog, ljekar u onim svojim tunelima, možda se konačno prođe arheologije.
Govorim o novijim generacijama koje dolaze, i koje će polako postati najvažniji na velikom turističkom tržištu.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#225 Re: Ismijavanje Historičara i Arheologa Semira Osmanagića

Post by Tesla Edison »

Semir je jedna obična budala, kvazi-naučnik, alternativac i teoretičar zavjere.

Slijede ga samo neobrazovani, maloumni i neinteligentni.

Ne znam uopšte kako se dozvoljava da ova ubleha ima svoju temu, a pri tome, u istoj rečenici se nalazi riječ naučnik i Osmanagić.

To je uvreda i za nauku i za civilizaciju.

Toliko :run:
Post Reply