Ismet Omerović - Prevarant !

Forum za humanitarne akcije.
fgy1
Posts: 3
Joined: 16/02/2014 00:40

#1 Ismet Omerović - Prevarant !

Post by fgy1 »

Poštovani !
Radi se o ovom sljedećem slučaju ;

http://www.klix.ba/vijesti/humanitarne- ... /120814061

Obraćamo Vam se sa iskrenom zamolbom da jednom za sva vremena zaustavite gospodina Ismeta Omerovića sina Redže iz Višegrada koji sada stanuje u naselju Riječica u Ulici Pavljevska do broja 61, u lopovskim radnjama i kršenju Zakona Bosne i Hercegovine !
O kakvom se lopovu radi dovoljno govori podatak da je davajući lažne podatke u sredstvima informisanja o navodno teškom životu samohranog oca koji živi sa maloljetnoom kćerkom Eminom (TV Hayat, Dnevni Avaz, Sarajevski internet portali, OBN Televizija) izvršio prevaru građana u Bosni i Hercegovini ali i van njenih granica te na taj način priskrbio veću svotu financijskih sredstava na svoj žiro račun. Tražeći da mu se pomogne kako je navodio u hrani i odjeći i da ima krov nad glavom, te da su mu potrebna financijska sredstva za uvođenje vode ( plaćanja priključka ) izvršio je niz prevara građana koji su mu slali novac ili lično donosili na adresu Paljevska do broja 61 u naselju Rječica Općina Novi Grad Sarajevo, iz sažaljenja jer su nasjeli na Ismetovu prevaru sa kojom se još uvijek služi i vara ljude.
Ismet ( Redže ) Omerovića uvijek je tvrdio da nema djece osim kćerke Emine. Istina je sljedeća: Ismet Omerović ima kćerku Ismiru koja je udana Zulfić i koja živi u Sjedinjenim Američkim Državama i koja ga je financijski pomogla bezbroj puta, o čemu on nikad nije htio javno da govori. Njegov sin Ismir je u Švedskoj, druga kćerka Izmira živi u Banovićima i udata je za Saletović Mirsu. Njima je Ismet nedavno kupio zemljište i kuću od para koje je prikupio na lopovski način. Osim njih Ismet ima i sinove Izudina Omerovića koji živi teško sa svojom suprugom i dvoje djece ( kćerka i sin ) kao podstanari u Sarajevu, i kojeg je Ismet Omerović ( njegov otac ) istjerao iz kuće kada je Izudin sa svojom suprugom stekao prvo dijete - sina, i pored činjenice što je dijete ( unuče Ismetovo ) imalo samo sedam dana. Osim njih Ismet ima i sina Izmira, kojeg je još kao dijete dok su živjeli u Trebinju smjestio u Mostarski dom za djecu. U navodnom braku sa Fatimom djevojački Kešo, Ismet Omerović je živio nakon što se razišao sa ženom s kojom je ranije živio i iz tog braka ima sina koji živi danas na području Općine Visoko. Fatimu Kešo nikad nije vjenčao. Fatima je umrla, i ukopana je na groblju u Ilijašu. Nišane svojoj majci podigao je sin Izmir, iako je od oca dobio prijetnje da obavezno njegovo ime mora biti prvo na nišanu da bi kasnije se hvalio ljudima kako je on podigao nišane svojoj nevjenčanoj ženi.
Samo u proteklih godinu dana Ismet Omerović je izvršio niz prevara građana "kukajući" da teško živi, i na taj način je nezakonito stekao više od 60.000 KM ( šesdesethiljadakonvertibinihmaraka ). Dovoljno je da pogledate profil Ismeta Omerovića, a iznenadićete se kada vidite šta sve objavljuje na facebook-u.
U želji da mu pomognu, firme iz Sarajeva su mu dale pomoć u građevinskom materijalu;
- "Kemoprom" d.o.o.
- "Alternativa" d.o.o.
- "Gramas" d.o.o.
- "Hodžići" d.o.o. (Rakovica).
- "Haus milus" - Betonara iz Sarajeva.
- "Penny plus"
Sve što treba od stolarije , cementa do krova, hrane, odjeće, obuće, stipendije za školovanje Emine, i to od strane više od 30 firmi, a Ismet je uvijek tvrdio da mu kćerka Emina nema šta obući, a niti jesti i da ide gladna u školu.


Ismet je na državnom zemljištu vlasništvo "Sarajevo Šume", sagradio porodičnu kuću bez ikakvih zakonom propisanih papira i bez građevinske dozvole, te se nezakonito prikopčao na elektro mrežu, zbog čega je dobio i kaznu od Elektrodistribucije Sarajevo koju je platio opet od para dobivenih prevarom.
U Višegradu živi Ismetov rođak i čovjek koji dobro zna ko je Ismet Omerović on se zove Ramiz Omerović i povratnik je u naselju Bosanska Jagodina. On dobro zna istinu o Ismetu Omeroviću, a njegova ( Ramizova ) supruga Vasvija je rođena sestra Fatime Kešo - nevjenčane supruge Ismeta Omerovića. I ona dobro zna ko je Ismet Omerovic.
Iza Ismetovih roditelja ostala je kuća u naselju Bikovac u Opštini Višegrad, a Ismetov brat Safet danas živi u Švedskoj i dođe jednom godišnje u BiH, ne želi ni da posjeti Ismeta jer kako tvrdi, odveo ga je u Švedsku da radi, a on je tamo ukrao auto kasetofon i osramotio svog brata Safeta. I Safet zna ko je Ismet, sve Vam može potvrditi.
Iako nema vozačku dozvolu niti je ikada polagao vozački ispit prije desetak dana je kupio vozilo marke "Opel Kadet", kojeg vozi bez vozačke dozvole, lažuci ljudima kako ima vozačku dozvolu. S tim autom kojeg je kupio od para dobivenih na prevaru, Ismet se voza po Sarajevu, a najčešće se vozi do Robota u Rajlovcu (svaki dan).
Dok masa građana nema šta da jede, i nalaze se u teškoj materijalnoj situaciji, istinu o Ismetu Omeroviću znaju i u Crvenom krstu u Sarajevu, Centru za socijalni rad, ali i u komšiluku. Danas Ismetova "haram-kuća" sa ograđenom avlijom, betoniranim dvorištem i skupocjenom fasadom vrijedi preko 100.000 KM, a njegov žiro račun i provjera koliko je do sada uplaćeno para i koliko ih je podigao otkriće o kakvom se lažnom socijalnom slučaju radi. Uplate iz inostranstva preko western-uniona su redovne, ali i one iz gradova u koja nije saznata istina o prevarantu koje je za dvije godine prevario više stotina poštenih ljudi i više nego što bi iko od Vas mogao i da zamisli.
Danas se rasipa sa parama. Troši ali i redovno kuka. Nedavno je boravio na moru u Neumu i dole se rasipao sa parama sa svojom kćerkom za koju tvrdi "da nema šta da jede niti šta da obuče, a ne zna kako će u školu jer ko će sve nabaviti knjige", a nakon toga i dalje nastavlja sa svojom misijom prevare građana.
Ovom prevarantu dovoljno je sve dokazati uzimajući izjave od nas članova porodice koje je uvijek vješto krio i nikada nam nije bio u pravom smislu riječi otac. Mi Ismetova djeca dobro znamo ko je Ismet, i Mi ćemo posvjedočiti o kakvom se čovjeku radi, koji je uvijek smao gledao da dođe do para na nezakonit način varajući ljude, i kukajući im kako je samohrani otac za kojeg zna čitav svijet.
Na početku rata, Ismet Omerović je bio na četničkom tenku, a to dobro znaju oni koji žive u Ustiprači, a njegova sestra Bahra se udala za srbijanskog vojnika Zorana koji je u ratu bio u agresorskoj vojski koja je ratovala u Višegradu i okolini. Danas je Bahra sa Zoranom u Arilju u Srbiji.
Novine "Dnevni Avaz" su prošle godine Ismeta Omerovića predstavili kao ličnost dana. Nasjeli su i oni na njegovu kuknjavu, te potom objavili su njegovu forografiju uz natpis da je on sinonim teške patnje izgjeglice iz BiH što je zgrozilo sve one koji znaju ko je Ismet Omerović!

Od Vas tražim poštovani da ozbiljno uzmete u obzir ove podatke te da našu priču ispitate o Ismet i sami se uvjerite o kakvom se kriminalcu ( prevarantu ) radi. On ima rođaka u policiji koji se zove Elmedin Omerović i na njega se uvijek oslanja kada želi da kaže, da je sve što Ismet kaže istina!

Image
Image
Image
Image

Htjeli bih ostati "ovako anonimni". Poslano je i na redakciju klixa međutim, nema nikakvog odgovora.
Lijep pozdrav !
Last edited by fgy1 on 16/02/2014 02:09, edited 1 time in total.
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#2 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by gnjev »

Ne valja tako o babi
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#3 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by newlevel »

Audi je tu !!!
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#4 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by _mufljuz_ »

jebo mater kad god covjek misli nema dalje - a ono ima... i dublje i dalje i gadnije
doboj71
Posts: 578
Joined: 21/07/2011 05:20

#5 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by doboj71 »

Koliko li je mojih crijepova na njegovoj kuci?
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#6 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by berenice »

:-)
Last edited by berenice on 17/02/2014 09:24, edited 1 time in total.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18381
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#7 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by SmokingMan »

E kome sada da vejrujem?
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#8 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by zvrk »

Ono što je nama kao ekipi koja se okupila oko ovog slučaja, a kasnije prerasla u udruženje Komšiluk bilo dovoljno je činjenica da Ismet nema nalaze za invalidnost, odnosno prema nalazima nema rak.
Time su naše akcije okončane bez daljeg upuštanja u detalje.
moke33-sa
Posts: 120
Joined: 23/06/2013 21:14

#9 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by moke33-sa »

ovo stvarno nema smisla,ako imate dokaze prijavite ga nadleznim organima koji su zaduzeni za to.nema smisla pljuvati covjeka ako za to nema argumenata,ja ga nepoznajem ali po ovome sto sam procitao nema dokaza da je lik ista uradio lose osim sto se nalazi trenutno u losoj situaciji i sto je trazio pomoc.vi ste mu pomoc dali bez provjera i sada pljujete po liku,nista gore u zivotu nema od toga kada nekome nesto das a kasnije mu to nabijes na nos,ako vec hoces da budes siguran da je osoba kojoj pomazes ispravna onda to provjeri pa udjeli pomoc a ne kao jao prevario nas taj i taj..isto tako pljuju ljudi po batku,pa batko je pomogao bar 10 osoba uz boziju pomoc i pomoc dobri ljudi da se izvuku.to sto je batko kockar i jeste i to zadojeni kockar to je njegova licna stvar a ne nasa,kada neko bude imao dokaze za ovakve ljude onda ljepo ode s tim dokazima u tuzliastvo i prijavi i to je to..a ne po kojekakvim forumima prozivati ljude iza sakrivenih imena ,kako da mi znamo da vi niste neki prevaranti koji pljuju sve sto valja radi nekih svojih ciljeva..pozz
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#10 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by vješalica »

pričitaj komentar iznad pa vidi da li je pljuvanje :roll:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#11 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by DaffyDuck »

uzas. jos jedan u nizu....
fgy1
Posts: 3
Joined: 16/02/2014 00:40

#12 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by fgy1 »

Usput, možete misliti sta hoćete. Svako ima pravo na svoje mišljenje, text iznad je istinit, te izjave od nekih članova porodice Ismeta Omerovića.

Isti ovaj tekst sa slikama je poslat u mupu KS, kao izjava od većine članova porodice. Trenutni slučaj je pod istragom od tužilastva KS-a. Pokrenuta je istraga već od 29.12.2013 god. Zato smo htjeli da podjelimo ovo, ne samo da MUP i tužilaštvo znaju za to, već i ljudi koji su učestvovali u humanitarnim akcijama za navedenog gospodina Ismeta Omerovića, da napokon upoznaju pravo lice prevaranta kome nije potrebna humanitarna pomoć !
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#13 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by seoBIH »

:skoljka:
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#14 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by arman1 »

fgy1 wrote:Usput, možete misliti sta hoćete. Svako ima pravo na svoje mišljenje, text iznad je istinit, te izjave od nekih članova porodice Ismeta Omerovića.

Isti ovaj tekst sa slikama je poslat u mupu KS, kao izjava od većine članova porodice. Trenutni slučaj je pod istragom od tužilastva KS-a. Pokrenuta je istraga već od 29.12.2013 god. Zato smo htjeli da podjelimo ovo, ne samo da MUP i tužilaštvo znaju za to, već i ljudi koji su učestvovali u humanitarnim akcijama za navedenog gospodina Ismeta Omerovića, da napokon upoznaju pravo lice prevaranta kome nije potrebna humanitarna pomoć !
Ako se ispostavi da je 1% ovog tačno, a slike su više nego riječite, glavom bih od zid lupao.
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#15 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by medjutim »

Da li slucajno neko ima link kad je TV ekipa bila u posjeti kod njega?
User avatar
Truba
Posts: 81022
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by Truba »

sjećam se kad sam ja pošteno tražio donacije da završim krov kuće ( 4000 eura) od njemačkih i domaćih organizacija
dobio sam kurac za zube
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#17 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by arman1 »

Zlo se zlom vraća.
Žao mi je male Emine, što je babo prevarant loše odgaja, a može biti zlatno dijete.
http://www.avaz.ba/clanak/263545/sin-mi ... je-spavati
User avatar
Truba
Posts: 81022
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by Truba »

Black swan wrote:sjećam se kad sam ja pošteno tražio donacije da završim krov kuće ( 4000 eura) od njemačkih i domaćih organizacija
dobio sam kurac za zube
taman htjedoh napisati kako se i meni isto dogodilo :lol:
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2574
Joined: 16/05/2015 12:49

#19 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by SpecialOffer »

Black swan wrote:
Black swan wrote:sjećam se kad sam ja pošteno tražio donacije da završim krov kuće ( 4000 eura) od njemačkih i domaćih organizacija
dobio sam kurac za zube
taman htjedoh napisati kako se i meni isto dogodilo :lol:
Pa sam sebi odgovaras, sam sebe citiras. Dodje li notifikacija?
User avatar
Truba
Posts: 81022
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by Truba »

ukinuo sam notifikacije

ne znam što nije jasno

pročitam vidim ista situacija onda skontam da sam to ja napisao prije nekoliko godina
ne mogu sve popamtiti
nije prvi put da mi se to dogodi
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#21 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by arman1 »

Black swan wrote:ukinuo sam notifikacije

ne znam što nije jasno

pročitam vidim ista situacija onda skontam da sam to ja napisao prije nekoliko godina
ne mogu sve popamtiti
nije prvi put da mi se to dogodi
Stariš labudane :D
User avatar
Truba
Posts: 81022
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by Truba »

obično pomislim
vidi ovog levata isto prolazi kao i ja :| :| :| kad ono ja :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#23 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by karanana »

struju nema ali ima facebook profil.
deder da vidim koji mu je profil. ima milion ismeta omerovica, ne mogu prepoznati koji je on.
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#25 Re: Ismet Omerović - Prevarant !

Post by arman1 »

Izgleda da je istina da je bio pripadnik vrs a. Jedan fočak ga je navodno viđao par puta u odgovarajućem outfitu.
Post Reply