Islamsko video predavanje iz Careve dzamije

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#101

Post by Haqqani »

ragib wrote:
Haqqani wrote:
republikaBIH wrote:Ovo sam cuo licno od jednog naksibendije,a citao sam i na jednoj stranici(koja slijedi ehlul sunnet)

Bismillah!


Pretpostavio sam da je izvor tih informacija ; rekla - kazala ...

pa dobro pazi i provjeri svaku informaciju.
ovo vazi i za tebe brate.

Bismillah!


Prihvatam.
republikaBIH
Posts: 92
Joined: 19/05/2006 12:02

#102

Post by republikaBIH »

Amin we ijake,da tebe Allah subhana'waa te'alla uputi na pravi put,na put prvih generacija muslimana,na put ehli sunneta wel dzemaata.Amin
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#103

Post by Haqqani »

republikaBIH wrote:Amin we ijake,da tebe Allah subhana'waa te'alla uputi na pravi put,na put prvih generacija muslimana,na put ehli sunneta wel dzemaata.Amin

Bismillah!


Nisi argumentovao svoju potvoru na Sejh Nazima. Ili argumentuj , ili se pokaj Allahu dž.š. !
republikaBIH
Posts: 92
Joined: 19/05/2006 12:02

#104

Post by republikaBIH »

Haqqani wrote:
republikaBIH wrote:Amin we ijake,da tebe Allah subhana'waa te'alla uputi na pravi put,na put prvih generacija muslimana,na put ehli sunneta wel dzemaata.Amin

Bismillah!


Nisi argumentovao svoju potvoru na Sejh Nazima. Ili argumentuj , ili se pokaj Allahu dž.š. !
Neznam kako da argumentujem? ja sam naveo ono sto su mi SUFIJE govorile o njegovom verovanju..i to je za mene dovoljno.Njegovo vjerovanje nema nista sa islamom(nisam naveo sve,ali nema potrebe jer ti sigurno sve poznajes)
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#105

Post by Haqqani »

republikaBIH wrote:
Haqqani wrote:
republikaBIH wrote:Amin we ijake,da tebe Allah subhana'waa te'alla uputi na pravi put,na put prvih generacija muslimana,na put ehli sunneta wel dzemaata.Amin

Bismillah!


Nisi argumentovao svoju potvoru na Sejh Nazima. Ili argumentuj , ili se pokaj Allahu dž.š. !
Neznam kako da argumentujem? ja sam naveo ono sto su mi SUFIJE govorile o njegovom verovanju..i to je za mene dovoljno.Njegovo vjerovanje nema nista sa islamom(nisam naveo sve,ali nema potrebe jer ti sigurno sve poznajes)


Bismillah!


Znaci ti si na osnovu onoga sto si cuo od ljudi u koje uopste nemas nikakvo povjerenje , donio zakljucak da Sejh Nazimovo vjerovanje nema nista sa Islamom???

Necu te uopste pitati da li si provjerio te tvrdnje, jer provjeriti je sunnet Bozijeg Poslanika s.a.v.s.
republikaBIH
Posts: 92
Joined: 19/05/2006 12:02

#106

Post by republikaBIH »

Haqqani wrote:
republikaBIH wrote:
Haqqani wrote:
Bismillah!


Nisi argumentovao svoju potvoru na Sejh Nazima. Ili argumentuj , ili se pokaj Allahu dž.š. !
Neznam kako da argumentujem? ja sam naveo ono sto su mi SUFIJE govorile o njegovom verovanju..i to je za mene dovoljno.Njegovo vjerovanje nema nista sa islamom(nisam naveo sve,ali nema potrebe jer ti sigurno sve poznajes)


Bismillah!


Znaci ti si na osnovu onoga sto si cuo od ljudi u koje uopste nemas nikakvo povjerenje , donio zakljucak da Sejh Nazimovo vjerovanje nema nista sa Islamom???

Necu te uopste pitati da li si provjerio te tvrdnje, jer provjeriti je sunnet Bozijeg Poslanika s.a.v.s.
Istina-u sufije nemam povjerenja ali oni nisu govorili negativno nego pozitivno,u ostalom kao sto sam rekao ovo sam i procitao na jednoj islamskoj stranici.Dakle,provjereno je koliko je moguce..nisam mogao otici i direktno ga pitati(na kipar ili Tursku..gdje se nalazi)
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#107

Post by Haqqani »

republikaBIH wrote:
Haqqani wrote:
republikaBIH wrote: Neznam kako da argumentujem? ja sam naveo ono sto su mi SUFIJE govorile o njegovom verovanju..i to je za mene dovoljno.Njegovo vjerovanje nema nista sa islamom(nisam naveo sve,ali nema potrebe jer ti sigurno sve poznajes)


Bismillah!


Znaci ti si na osnovu onoga sto si cuo od ljudi u koje uopste nemas nikakvo povjerenje , donio zakljucak da Sejh Nazimovo vjerovanje nema nista sa Islamom???

Necu te uopste pitati da li si provjerio te tvrdnje, jer provjeriti je sunnet Bozijeg Poslanika s.a.v.s.
Istina-u sufije nemam povjerenja ali oni nisu govorili negativno nego pozitivno,u ostalom kao sto sam rekao ovo sam i procitao na jednoj islamskoj stranici.Dakle,provjereno je koliko je moguce..nisam mogao otici i direktno ga pitati(na kipar ili Tursku..gdje se nalazi)


Bismillah!


049:006. O vjernici, ako vam nekakav nepošten čovjek donese kakvu vijest, dobro je provjerite, da u neznanju nekome zlo ne učinite, pa da se zbog onoga što ste učinili pokajete.
republikaBIH
Posts: 92
Joined: 19/05/2006 12:02

#108

Post by republikaBIH »

Ne moras mi citirati ajete da bi mi dokazao ono sto sam uradio, ja ti malo prije rekoh provjerio sam onoliko koliko mogu,jedino da odem njemu licno na vrata pa da ga pitam?
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#109

Post by Haqqani »

republikaBIH wrote:Ne moras mi citirati ajete da bi mi dokazao ono sto sam uradio, ja ti malo prije rekoh provjerio sam onoliko koliko mogu,jedino da odem njemu licno na vrata pa da ga pitam?


Bismillah!


Pa kako onda mores tvrditi tako krupne stvari , a da nemas argumenata???
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#110

Post by Haqqani »

Bismillah!


His first action after reaching his birthplace was to go to the mosque and call the adhan in Arabic. He was immediately jailed and stayed in jail for one week. As soon as he was released, he went to the big mosque of Nicosia and called the adhan from its minaret. This made the officials very angry and they filed a lawsuit against him. While he awaited the lawsuit, he went all over Nicosia and nearby villages calling the adhan from the minarets. As a result, many more lawsuits were raised, and eventually there were 114 cases pending against him. Lawyers advised him to stop calling the adhan, but he said, "No, I cannot. People must hear the call to prayer."

The day of the hearing arrived for the 112 cases. If prosecuted and convicted he could receive over 100 years of jail time. The same day, the election results came in from Turkey: a man named Adnan Menderes had been voted into power. His first action as President was to open all mosques and to permit the Adhan to be made in Arabic
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#111

Post by Haqqani »

Bismillah!


Image


Namaz na aerodromu u njemackoj.
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#112

Post by Haqqani »

Bismillah!


Image



Serijatsko vjencanje dvoje njemackih povratnika u Islam.
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#113

Post by Haqqani »

Bismillah!


Samo u njemackoj su hiljade ljudi u pitanju , koji su se vratili Islamu .



KAko te nije strah Allaha , da napadas ovoga covjeka?
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#114

Post by Haqqani »

Bismillah!


Image


Sejh Nazimovi dervisi u Melburnu.
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#115

Post by Haqqani »

Bismillah!



United Colors of Shaykh Nazim.


Image
Last edited by Haqqani on 21/05/2006 03:19, edited 3 times in total.
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#116

Post by Haqqani »

Bismillah!



Indonesia


Image
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#117

Post by Haqqani »

Bismillah!


LONDON - Nekadasnja Katedrala , kupljena od strane Sejh NAzima



Image
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#118

Post by Haqqani »

Bismillah!


Sejh NAzim sa stotinama povratnika u Islam na alpama u Svicarskoj.

Image
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#119

Post by Haqqani »

Bismillah!


Prelaznici iz Meksika


Image
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#120

Post by Haqqani »

Bismillah!


CHICAGO

Image
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#121

Post by Haqqani »

Bismillah!


Sejh Nazim sa prelaznicima u Njemackoj.


Image
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#122

Post by Haqqani »

Bismillah!


MICHIGAN.


Image
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#123

Post by Haqqani »

Bismillah!


Sejh Nazim siri da`wu u Americi.

Image
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#124

Post by Haqqani »

Bismillah!


I ti kazes da sejh Nazimovo vjerovanje nema veze sa Islamom ???
Serenity
Posts: 201
Joined: 25/02/2006 21:33

#125

Post by Serenity »

Brate Haqqani, da te Allah nagradi za ove divne slike i informacije. Zaista prelijepo.
Post Reply