Islamizacija Turske

Post Reply
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#1 Islamizacija Turske

Post by theTruePath »

Kako gledate na Erdoganov pokusaj da islamizira svoju zemlju? najnoviji pokusaj jeste sto zeli rakiju izbaciti iz "nacionalnog",ko poznaje turke zna da je za njih rakija nacionalno pice

E po Erdoganu to je-ajran

http://www.avaz.ba/globus/europa/erdoga ... -vec-ajran


Po mom misljenju,ovo bi moglo jako naskoditi Turskoj(musliman sam)...ne znam kako prosjecan turcin na ovo gleda
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#2 Re: Islamizacija Turske

Post by Cherry-Cherry »

ako počnu gaziti ono šta je ataturk uradio, vraćaju se sto godina nazad. loše za njih. a i za nas.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#3 Re: Islamizacija Turske

Post by theTruePath »

Cherry-Cherry wrote:ako počnu gaziti ono šta je ataturk uradio, vraćaju se sto godina nazad. loše za njih. a i za nas.
Ataturk je uradio za njih puno,nije mi se svidjao njegov pretjerani sekularizam(anti teizam) jedino, medjutim ovo sto on radi moze da oslabi Turski polozaj
Ammaar
Posts: 312
Joined: 06/03/2013 01:45

#4 Re: Islamizacija Turske

Post by Ammaar »

Ataturk je bio obicni kafir koji je tursku unazadio 100 godina, a o njegovim zlocinima suvisno je pricati.
User avatar
escobar__
Posts: 8855
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#5 Re: Islamizacija Turske

Post by escobar__ »

Zašto bi ovakva izjava mogla naškoditi Turskoj? Možda turskim sekularistima (jer im izaziva tegobe), ostatak svijeta, čini mi se, zaboli du*e koje je nacionalno tursko piće. :)
J3r1ch0
Posts: 566
Joined: 24/09/2011 10:54

#6 Re: Islamizacija Turske

Post by J3r1ch0 »

theTruePath wrote:
Cherry-Cherry wrote:ako počnu gaziti ono šta je ataturk uradio, vraćaju se sto godina nazad. loše za njih. a i za nas.
Ataturk je uradio za njih puno,nije mi se svidjao njegov pretjerani sekularizam(anti teizam) jedino, medjutim ovo sto on radi moze da oslabi Turski polozaj
Nema druge, lobotomija...
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#7 Re: Islamizacija Turske

Post by kritichar »

theTruePath wrote:Kako gledate na Erdoganov pokusaj da islamizira svoju zemlju? najnoviji pokusaj jeste sto zeli rakiju izbaciti iz "nacionalnog",ko poznaje turke zna da je za njih rakija nacionalno pice

E po Erdoganu to je-ajran

http://www.avaz.ba/globus/europa/erdoga ... -vec-ajran


Po mom misljenju,ovo bi moglo jako naskoditi Turskoj(musliman sam)...ne znam kako prosjecan turcin na ovo gleda
naškoditi će Turskoj što će izbaciti rakiju? :-)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8 Re: Islamizacija Turske

Post by kamen spoticanja »

Kako ce demistifikacija yeni rakije kao najdrazeg pica turcima oslabiti turski polozaj...i prema cemu ce ga oslabiti?
Btw ataturk i jeste popularizirao ispijanje rakije kao dio pozapadnjavanja turskog stanovnistva...i tako se danas ponasaju njegovi čuvari sekularizma...njihova je logika sto vise pijes to si veci evropljanin...a u isto vrijeme mrze engleza francuze njemce i amere i erdogana optuzuju da s njima rastura tursku... :zzzz:
No takvih je cca 10% i prave veliku medijsku dreku dok u medjuvremenu tayyip rado prave stvari.
PKK je recimo polozio oruzje
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#9 Re: Islamizacija Turske

Post by muzicar_iz_parka »

Ova tema je otprilike kao ona izreka "Bugari ušli u Sofiju".
Sa obzirom na vjersku pripadnost većine naroda u Turskoj, normalno je da islam zauzima veliko mjesto, nasilna sekularizacija stvara samo kontraefekat.
J3r1ch0
Posts: 566
Joined: 24/09/2011 10:54

#10 Re: Islamizacija Turske

Post by J3r1ch0 »

kritichar wrote:
theTruePath wrote:Kako gledate na Erdoganov pokusaj da islamizira svoju zemlju? najnoviji pokusaj jeste sto zeli rakiju izbaciti iz "nacionalnog",ko poznaje turke zna da je za njih rakija nacionalno pice

E po Erdoganu to je-ajran

http://www.avaz.ba/globus/europa/erdoga ... -vec-ajran


Po mom misljenju,ovo bi moglo jako naskoditi Turskoj(musliman sam)...ne znam kako prosjecan turcin na ovo gleda
naškoditi će Turskoj što će izbaciti rakiju? :-)
Svaki njegov pokušaj raspravljanja o vjeri uvijek je donosio štetu a gotovo nikakvu korist. Biće da se krije iza Islama.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#11 Re: Islamizacija Turske

Post by theTruePath »

kritichar wrote:
theTruePath wrote:Kako gledate na Erdoganov pokusaj da islamizira svoju zemlju? najnoviji pokusaj jeste sto zeli rakiju izbaciti iz "nacionalnog",ko poznaje turke zna da je za njih rakija nacionalno pice

E po Erdoganu to je-ajran

http://www.avaz.ba/globus/europa/erdoga ... -vec-ajran


Po mom misljenju,ovo bi moglo jako naskoditi Turskoj(musliman sam)...ne znam kako prosjecan turcin na ovo gleda
naškoditi će Turskoj što će izbaciti rakiju? :-)
Ko je on da izbaci rakiju?
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#12 Re: Islamizacija Turske

Post by kritichar »

theTruePath wrote:
kritichar wrote:
theTruePath wrote:Kako gledate na Erdoganov pokusaj da islamizira svoju zemlju? najnoviji pokusaj jeste sto zeli rakiju izbaciti iz "nacionalnog",ko poznaje turke zna da je za njih rakija nacionalno pice

E po Erdoganu to je-ajran

http://www.avaz.ba/globus/europa/erdoga ... -vec-ajran


Po mom misljenju,ovo bi moglo jako naskoditi Turskoj(musliman sam)...ne znam kako prosjecan turcin na ovo gleda
naškoditi će Turskoj što će izbaciti rakiju? :-)
Ko je on da izbaci rakiju?
on je premijer Turske, šef, on je musliman i svaka mu čast na trudu, a čudime što ti kao musliman braniš rakiju :-)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#13 Re: Islamizacija Turske

Post by kamen spoticanja »

theTruePath wrote:
kritichar wrote:
theTruePath wrote:Kako gledate na Erdoganov pokusaj da islamizira svoju zemlju? najnoviji pokusaj jeste sto zeli rakiju izbaciti iz "nacionalnog",ko poznaje turke zna da je za njih rakija nacionalno pice

E po Erdoganu to je-ajran

http://www.avaz.ba/globus/europa/erdoga ... -vec-ajran


Po mom misljenju,ovo bi moglo jako naskoditi Turskoj(musliman sam)...ne znam kako prosjecan turcin na ovo gleda
naškoditi će Turskoj što će izbaciti rakiju? :-)
Ko je on da izbaci rakiju?
A odakle on ti izbacuje rakiju
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11512
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#14 Re: Islamizacija Turske

Post by japin_mutapi »

ne valja erdoan što ne pije rakiju brlju šljivu i krušku
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#15 Re: Islamizacija Turske

Post by muzicar_iz_parka »

japin_mutapi wrote:ne valja erdoan što ne pije rakiju brlju šljivu i krušku
To je za seljačine, gospoda pije viski. :D
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#16 Re: Islamizacija Turske

Post by Cherry-Cherry »

pa šta ako je premijer, to mu ne daje za pravo da određuje ljudima šta će da piju :-)
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11512
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#17 Re: Islamizacija Turske

Post by japin_mutapi »

muzicar_iz_parka wrote:
japin_mutapi wrote:ne valja erdoan što ne pije rakiju brlju šljivu i krušku
To je za seljačine, gospoda pije viski. :D
slažem se
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11512
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#18 Re: Islamizacija Turske

Post by japin_mutapi »

Cherry-Cherry wrote:pa šta ako je premijer, to mu ne daje za pravo da određuje ljudima šta će da piju :-)
a gdje određuje ili zabranjuje ili naređuje kome ili čemu da pije ili ne pije šta i gdje
User avatar
escobar__
Posts: 8855
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#19 Re: Islamizacija Turske

Post by escobar__ »

Cherry-Cherry wrote:pa šta ako je premijer, to mu ne daje za pravo da određuje ljudima šta će da piju :-)
Nešto ne vidjeh da je Erdogan bilo kome određivao šta će piti...
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#20 Re: Islamizacija Turske

Post by muzicar_iz_parka »

Zajeban je Tajip, prvo ukida Sulejmana a sad bi i rakiju.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#21 Re: Islamizacija Turske

Post by kamen spoticanja »

Cherry-Cherry wrote:pa šta ako je premijer, to mu ne daje za pravo da određuje ljudima šta će da piju :-)
:-)
Jel to on negdje nekome zabranio da pije rakiju? 11 godina tayyip dole ima apsolutnu vlast i loche dole kome se loche ...e sad sto malo kvari sekularisticku percepciju idealnog turcina koji tradicuonalno pije rakiju stvara malo nervoze medju istim
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11512
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#22 Re: Islamizacija Turske

Post by japin_mutapi »

muzicar_iz_parka wrote:Zajeban je Tajip, prvo ukida Sulejmana a sad bi i rakiju.
šuti ukinuče tajip klix ako pročita ovo
đe čemo mahalat
gereb_stari
Posts: 144
Joined: 26/04/2013 19:16

#23 Re: Islamizacija Turske

Post by gereb_stari »

Turci trebaju naci neku ravnotezu izmedju sekularnih i Islamskih vrijednosti. Islamske vrijednosti ih cine Bogu Bojaznim i drzi im moral na nekom nivou. Recimo zbog toga je Turska puna Ruskinja koje dolaze u Tursku da se udaju za Turcina jer Rusi su poznati kao zenskarosi koji mnogo piju i koji nisu bas pouzdani za ozbiljnu vezu.

Sa druge strane trebaju im i evropske vrijednosti da bi ostali napredna zemlja.

Ukoliko pretjeraju u tom Islamizmu onda ce Turska ici jako brzo unazad. Mogli bi dotaci neko dno koje se moze vidijeti u BiH a to je da pocnu recimo govoriti kako je Ataturk krstas ili komunist i da se netrebaju njemu graditi spomenici nego sulatanima ili da su spomenici po Islamu zabranjeni i na kraju da se treba uvesti ponovo sharijat a to bi znacilo kraj i za Tursku a i za Bosnjake.
Last edited by gereb_stari on 27/04/2013 18:13, edited 1 time in total.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#24 Re: Islamizacija Turske

Post by theTruePath »

gereb_stari wrote:Turci trebaju naci neku ravnotezu izmedju sekularnih i Islamskih vrijednosti. Islamske vrijednosti ih cine Bogu Bojaznim i drzi im moral na nekom nivou. Recimo zbog toga je Turska puna Ruskinja koje dolaze u Tursku da se udaju za Turcina jer Rusi su poznati kao zenskarosi koji mnogo piju i koji nisu bas pouzdani za ozbiljnu vezu.

Sa druge strane trebaju im i evropske vrijednosti da bi ostali napredna zemlja.

Ukoliko pretjeraju u tom Islamizmu onda ce Turska ici jako brzo unazad. Mogli bi dotaci neko dno koje se moze vidijeti u BiH a to je da pocnu recimo govoriti kako je Ataturk krstas ili komunist i da se netrebaju njemu graditi spomenici nego sulatanima ili da su spomenici po Islamu zabranjeni i na kraju da se treba uvesti ponovo sharijat a to bi znacilo kraj i za Tursku a i za Bosnjake.
U pravu si,s ovim se slazem
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#25 Re: Islamizacija Turske

Post by Cherry-Cherry »

gereb_stari wrote:Turci trebaju naci neku ravnotezu izmedju sekularnih i Islamskih vrijednosti. Islamske vrijednosti ih cine Bogu Bojaznim i drzi im moral na nekom nivou. Recimo zbog toga je Turska puna Ruskinja koje dolaze u Tursku da se udaju za Turcina jer Rusi su poznati kao zenskarosi koji mnogo piju i koji nisu bas pouzdani za ozbiljnu vezu.

Sa druge strane trebaju im i evropske vrijednosti da bi ostali napredna zemlja.

Ukoliko pretjeraju u tom Islamizmu onda ce Turska ici jako brzo unazad. Mogli bi dotaci neko dno koje se moze vidijeti u BiH a to je da pocnu recimo govoriti kako je Ataturk krstas ili komunist i da se netrebaju njemu graditi spomenici nego sulatanima ili da su spomenici po Islamu zabranjeni i na kraju da se treba uvesti ponovo sharijat a to bi znacilo kraj i za Tursku a i za Bosnjake.
potpisujem :) :)
Post Reply