Islam - pitanja i odgovori

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#5726 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by asurbanipal »

Lao Ce wrote: 13/11/2020 15:27
Idemedosumom wrote: 13/11/2020 14:19 Ako je necija namjera obozavati Boga, zar je toliko bitno u kojem smjeru je okrenut u tom trenutku?
Isto tako, ako sam okrenut prema crnom kamenu, ne znaci da obozavam taj tamen. Nijjet i tako to :)
Muslimani naravno ne žele da se klanjaju kamenu i oni u svojim nijetima se ne klanjaju kamenu, ali je napravljeno tako da se klanjaju kamenu. Svemoćni Bog gleda u srca, a ovi koji su izmjenili vjeru nakon smrti Poslanika Islama su se vratili svojim korijenima i napravili da se muslimani okreću u svojim molitvama prema Kabi i to su opravdali da je to Božija kuća. Zašto insistiranje da se svi okreću prema Kabi, tj kamenu kada obavljaju molitvu? To je jedna velika prevara i obmana muslimanima da slijede neku vjeru preislamih arapa.

Kaba predstavlja insani kamila, znači savršenog čovjeka.

Kaba je lišena idola, tj. prazna je, baš kakav treba biti i čovjek, oslobođen od svih ideologija, strasti, uvjerenja, misli, dakle poput bebe. :mrgreen:
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#5727 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by Lao Ce »

asurbanipal wrote: 18/12/2020 11:37
Lao Ce wrote: 13/11/2020 15:27
Idemedosumom wrote: 13/11/2020 14:19 Ako je necija namjera obozavati Boga, zar je toliko bitno u kojem smjeru je okrenut u tom trenutku?
Isto tako, ako sam okrenut prema crnom kamenu, ne znaci da obozavam taj tamen. Nijjet i tako to :)
Muslimani naravno ne žele da se klanjaju kamenu i oni u svojim nijetima se ne klanjaju kamenu, ali je napravljeno tako da se klanjaju kamenu. Svemoćni Bog gleda u srca, a ovi koji su izmjenili vjeru nakon smrti Poslanika Islama su se vratili svojim korijenima i napravili da se muslimani okreću u svojim molitvama prema Kabi i to su opravdali da je to Božija kuća. Zašto insistiranje da se svi okreću prema Kabi, tj kamenu kada obavljaju molitvu? To je jedna velika prevara i obmana muslimanima da slijede neku vjeru preislamih arapa.

Kaba predstavlja insani kamila, znači savršenog čovjeka.

Kaba je lišena idola, tj. prazna je, baš kakav treba biti i čovjek, oslobođen od svih ideologija, strasti, uvjerenja, misli, dakle poput bebe. :mrgreen:
Jest, jest :-D
User avatar
I naravno Dzej
Posts: 453
Joined: 04/11/2009 00:08

#5728 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by I naravno Dzej »

merk030 wrote: 14/11/2020 07:50 Da li neko zna, prilikom učenja Kur'ana, kako se može stati da se uzme dah ? Ne govorim o mjestima gdje je naznačeno da se staje, već prilikom nekih dužih ajeta. Primijetio sam da učači obično ponavljaju prethodno proučeno, pretpostavljam da ima neko pravilo.
Ponoviš tri zadnje riječi
Diogenes420
Posts: 178
Joined: 28/09/2020 12:34

#5729 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by Diogenes420 »

turgut wrote: 18/12/2020 13:58
Diogenes420 wrote: 03/12/2020 17:52 Da li neko ima odgovor zašto je u Sarajevu ezan ovoliko dug i glasan?

I zašto ima po nekoliko minuta razmaka početka ezana između džamija, te tako slušam preglasni ezan ukupno nekad i po 8 minuta?

Koliko je dozvoljeno decibela buke proizvoditi? Nekad mi se čini da se i takmiče ko će biti glasniji.

Fkt, nigdje drugo ezan nije ovoliko dug. Izludi čovječe, izludih!
skoro si doš'o u Sarajevo, palahko, naviknućeš se. :D


Tu sam već desetak godina, u zadnje vrijeme je baš produžen ezan.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#5730 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by Rockefeller »

Sta nam je sa fetvom za kupovinu stana ili kuce na kredit :mrgreen:
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#5731 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by Zeleni12 »

Rockefeller wrote: 31/12/2020 16:03 Sta nam je sa fetvom za kupovinu stana ili kuce na kredit :mrgreen:
Fetva za kamatni kredit za kupovinu stana ili kuce?

Batil, neispravna.
Donesena od strane pokvarene uleme i svako onaj ko vidi da je ta fetva neispravna, odbacice je i nece dizati kamatni kredit za kupovinu stana ili kuce.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#5732 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by Rockefeller »

Zeleni12 wrote: 31/12/2020 16:53
Rockefeller wrote: 31/12/2020 16:03 Sta nam je sa fetvom za kupovinu stana ili kuce na kredit :mrgreen:
Fetva za kamatni kredit za kupovinu stana ili kuce?

Batil, neispravna.
Donesena od strane pokvarene uleme i svako onaj ko vidi da je ta fetva neispravna, odbacice je i nece dizati kamatni kredit za kupovinu stana ili kuce.
Ma ja. Kamata je kamata, kakva ba fetva.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#5733 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by Idemedosumom »

Zeleni12 wrote: 31/12/2020 16:53
Rockefeller wrote: 31/12/2020 16:03 Sta nam je sa fetvom za kupovinu stana ili kuce na kredit :mrgreen:
Fetva za kamatni kredit za kupovinu stana ili kuce?

Batil, neispravna.
Donesena od strane pokvarene uleme i svako onaj ko vidi da je ta fetva neispravna, odbacice je i nece dizati kamatni kredit za kupovinu stana ili kuce.
Vi što kažete da su krediti zabranjeni, plaćate kiriju cijeli život? Ili su vam mame i babe ostavile dovoljno nekretnina? :-D
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#5734 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by Zeleni12 »

Idemedosumom wrote: 31/12/2020 18:19
Zeleni12 wrote: 31/12/2020 16:53
Rockefeller wrote: 31/12/2020 16:03 Sta nam je sa fetvom za kupovinu stana ili kuce na kredit :mrgreen:
Fetva za kamatni kredit za kupovinu stana ili kuce?

Batil, neispravna.
Donesena od strane pokvarene uleme i svako onaj ko vidi da je ta fetva neispravna, odbacice je i nece dizati kamatni kredit za kupovinu stana ili kuce.
Vi što kažete da su krediti zabranjeni, plaćate kiriju cijeli život? Ili su vam mame i babe ostavile dovoljno nekretnina? :-D
Placas kiriju i stedis za stan ili kucu!
Imas temu na forumu "Stambeni krediti - ni u snu" u kojoj je mnogo toga objasnjeno.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#5735 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by Idemedosumom »

Zeleni12 wrote: 31/12/2020 19:19 Placas kiriju i stedis za stan ili kucu!
Imas temu na forumu "Stambeni krediti - ni u snu" u kojoj je mnogo toga objasnjeno.
Zbilja? Koliko godina treba da se uštedi za stan, ako se uporedo plaća kirija? Uzevši u obzir prosječno domaćinstvo, s prosječnim primanjima, s djecom koju treba školovati, itd.

Islam se bazira na razumu, pa je muslimanu u nuždi ipak dozvoljeno konzumiranje inače zabranjenih supstanci, štaviše, dozvoljena je takijja, kako bi spasio sebe i(li) svoje bližnje od opasnosti ;)

Sigurno se nećemo složiti oko toga šta je nužda, u kontekstu rješavanja stambenog pitanja. Pojedincima ovdje je čak prihvatljivo da čovjek da otkaz na poslu i tako ugrozi porodoci svoju, jer poslodavac od njega zahtjeva da obrije bradu :shock:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#5736 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by ovo_mi_je_nick »

Fetva ooooojjjj hljebaro hahahahahahahhahahahah

I ove ahmedije davno prolupale od krađe novca pa drugima sole pamet.

E nećeš meni.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#5737 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by Idemedosumom »

ovo_mi_je_nick wrote: 01/01/2021 13:26 Fetva ooooojjjj hljebaro hahahahahahahhahahahah

I ove ahmedije davno prolupale od krađe novca pa drugima sole pamet.

E nećeš meni.
Daije nemaju potrebu krasti, njima nafaka s neba silazi, direktno od Allaha :D
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#5738 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by ovo_mi_je_nick »

Jest jest, kaže od nafake živi ili od trasfera rijala na relaciji saudija švedska bosna, pa šta oni misle da su svi glupi ako su oni pročitali 3 knjige. Pa možda i jesu za one koji prebiru tespih po rukama i salavataju na svaku.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#5739 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by Idemedosumom »

Spihte je zakon bolan :)
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#5740 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by YouAreMyDestiny »

I ljudi dozvole tako, da im neka fetva uređuje život i soli pamet, šta mogu a šta ne mogu... :-) :-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5741 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by Sanjarko »

Da li je novotarija postavljanje dva nisana, a ne jednog kao nekad prije, i da li se moze trazit izuzece placanja ulaska radnika koji bi nisan postavljali? Trazi greblje za to 300 ili 400 km. Mi smo socijalan slucaj ali eto nisan rahmetli starom cemo od zaostatka, moje invalidnine ili od starine penzije platit, ali ovo drugo tesko da mozemo.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20487
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#5742 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by Bullet Tooth Tony »

Sanjarko wrote: 20/05/2021 15:27 Da li je novotarija postavljanje dva nisana, a ne jednog kao nekad prije, i da li se moze trazit izuzece placanja ulaska radnika koji bi nisan postavljali? Trazi greblje za to 300 ili 400 km. Mi smo socijalan slucaj ali eto nisan rahmetli starom cemo od zaostatka, moje invalidnine ili od starine penzije platit, ali ovo drugo tesko da mozemo.
Kako mislis dva nisana ? koje groblje ...

Ne moze ti niko narediti da stavljas nisane... Moras platiti odrzavanje groblja ali nisane ti mozes mjenjati drvene do kad hoces...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5743 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by Sanjarko »

Bullet Tooth Tony wrote: 20/05/2021 17:09
Sanjarko wrote: 20/05/2021 15:27 Da li je novotarija postavljanje dva nisana, a ne jednog kao nekad prije, i da li se moze trazit izuzece placanja ulaska radnika koji bi nisan postavljali? Trazi greblje za to 300 ili 400 km. Mi smo socijalan slucaj ali eto nisan rahmetli starom cemo od zaostatka, moje invalidnine ili od starine penzije platit, ali ovo drugo tesko da mozemo.
Kako mislis dva nisana ? koje groblje ...

Ne moze ti niko narediti da stavljas nisane... Moras platiti odrzavanje groblja ali nisane ti mozes mjenjati drvene do kad hoces...
Kaze stara da vidza sad kad prodze pored mezarista, dva nisana na mezarima, naprijed i nazad. Na mezar rahmetli starog bi stavili kameni nisan, jedan kako znam je prije isao, sad valjda dva postavljaju. Nismo u mogucnosti da idemo na greblje gdje mu je mezar tako lako. Daleko greblje. Ne znam mozemo li placat odrzavanje greblja, a drvene bi znaci prestali postavljat i stavili bi kamene/kameni. Stara kaze da dva idu, a ja kazem kako znam moze jedan i da je prije isao samo jedan. Zato i pitam, da li idu dva ili jedan kameni nisani? Pitam isto moze li se trazit izuzece placanje greblju 300 ili 400 km koliko trazi da dopusti ulazak radnicima koji bi postavili taj/te, nisan/nisane?
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20487
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#5744 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by Bullet Tooth Tony »

U tradiciji u Sarajevu idu dva nisana... Ja nikada nisam vidio jedan..jedan kod nogu i jedan kod glave... Mozda je tradicija u mjestu kojem je groblje da se stavlja jedan... To nisam upoznat... To da ti dopuste da udjes da postavis nisane ali moras platiti je nonsens.. Nidje veze.. Treba im po dva vaspitna samara opaliti.. Ako je ukopan tu nema sta da se pitaju ..

Ja bi obnovio drvene pa kad skupis za kamene postavi kamene..

Cuj 400 maraka da se udje u groblje... :-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5745 Re: Islam - pitanja i odgovori

Post by Sanjarko »

Bullet Tooth Tony wrote: 20/05/2021 23:45 U tradiciji u Sarajevu idu dva nisana... Ja nikada nisam vidio jedan..jedan kod nogu i jedan kod glave... Mozda je tradicija u mjestu kojem je groblje da se stavlja jedan... To nisam upoznat... To da ti dopuste da udjes da postavis nisane ali moras platiti je nonsens.. Nidje veze.. Treba im po dva vaspitna samara opaliti.. Ako je ukopan tu nema sta da se pitaju ..

Ja bi obnovio drvene pa kad skupis za kamene postavi kamene..

Cuj 400 maraka da se udje u groblje... :-)
Ma i ovdje valjda idu po dva nisana ali na emisijama sam ja vidzao da se zna stavit i po jedan samo. Greblja tako valjda traze ovdje da se plati za ulazak radnika koji ce postavit nisane 300 ili 400 km. Imat cemo valjda da postavimo nisane. Zaostatke trebamo nadamo se dobit.

Ja priznajem nisam upucen u to kako, sta. Stara zna onako. Definitivno ne bi imali za sve, oboje, i nisane i platit greblju ulazak za postavljanje nisana.
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#5746 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Drekavac22 »

mirah wrote: 21/03/2022 14:09 To možda važi za bogate države gdje ima toliko hrane da može se i bacit! Šta npr,. sa Bosnom i Hercegovinom? Maloprije gledam na N1 u Sarajevu narodne kuhinje pune a ima i još onih koji se javljaju jer nemaju ni topli obrok dnevno?
Opet da napišem.
Kad je moj stari bio u Nemačkoj a tada je bio i Ramazan ,od nemaca je dobio sve što je tražio( nema svinjetine, sprema se iftar i sufur , ) hrana je bila toliko ukusna ( što od gladi što od toga da nemci jedu stvarno finu hranu) da je bila prava milina postit.
Onaj ko sebi može priuštiti dobru i kvalitetnu hranu taj može i da posti. Onaj koji jede u narodnoj kuhinji i moli se da toga dana ima hrane taj i ne treba da posti, njemu je svaki dan post!
nije post samo gladovanje, to je daleko vise od pukog gladovanja.

cak sta vise ja ne uspijem nekad ni ogladnit nesto u ramazanu, osim pocetnog lazne gladi koja brzo prodje.


Posti se zato sto je to naredjenje od Boga a svrha toga je da se dodje o Dzenneta/raja, a sto se tice na zemlji da se trenira bogobojaznost, da se tijelo cisti od toksina, da se imuni sistem revitalizira, treniranje strpljivosti, da se suosjecamo sa onima koji nemaju sta jesti i mnogo toga jos pozitivnog sto se desava u ramazanu.
mirah
Posts: 174
Joined: 08/07/2021 15:42

#5747 Re: Ramazan, opet ;)

Post by mirah »

Drekavac22 wrote: 28/03/2022 16:01
mirah wrote: 21/03/2022 14:09 To možda važi za bogate države gdje ima toliko hrane da može se i bacit! Šta npr,. sa Bosnom i Hercegovinom? Maloprije gledam na N1 u Sarajevu narodne kuhinje pune a ima i još onih koji se javljaju jer nemaju ni topli obrok dnevno?
Opet da napišem.
Kad je moj stari bio u Nemačkoj a tada je bio i Ramazan ,od nemaca je dobio sve što je tražio( nema svinjetine, sprema se iftar i sufur , ) hrana je bila toliko ukusna ( što od gladi što od toga da nemci jedu stvarno finu hranu) da je bila prava milina postit.
Onaj ko sebi može priuštiti dobru i kvalitetnu hranu taj može i da posti. Onaj koji jede u narodnoj kuhinji i moli se da toga dana ima hrane taj i ne treba da posti, njemu je svaki dan post!
nije post samo gladovanje, to je daleko vise od pukog gladovanja.

cak sta vise ja ne uspijem nekad ni ogladnit nesto u ramazanu, osim pocetnog lazne gladi koja brzo prodje.


Posti se zato sto je to naredjenje od Boga a svrha toga je da se dodje o Dzenneta/raja, a sto se tice na zemlji da se trenira bogobojaznost, da se tijelo cisti od toksina, da se imuni sistem revitalizira, treniranje strpljivosti, da se suosjecamo sa onima koji nemaju sta jesti i mnogo toga jos pozitivnog sto se desava u ramazanu.
Najbolje ćemo se suosećati s onima koji bukvalno umiru od gladi dati im hrane. Bio sam u Sarajevu za vrijeme rata. Nismo imali što jest, ali i trava u mekinje bila je dobra.
Što se tiče posta ranije sam stvarno postio i možda i previše pridržavao islamskih pravila, nisam psovao, govorio ružne riječi, uzdržavao se od svih djela koja bi mi se upisala u grijeh, ali ovo što se danas radi u svijetu, ne samo u Sarajevu ne vodi dobru. Uzmimo dva Bajrama, Ramazanski i Kurban Bajram. Zar samo za ta dva blagdana siromašni jedu meso? I šta znači da su ljudi u džamiji svi isti pred Allahom, a što iziđu iz džamije nastavlja se nepravda i podjela na bogate i siromašne. Po tim pravilima ljudi ne bi trebali nikada da izlaze iz džamije i bili bi isti u materijalnom i duhovnom bogatstvu.

Ovo je samo moje mišljenje i ne znam da li je tačno. Ako ima neko da mi objasni svrhu svega ovoga.
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#5748 Islam - pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

mirah wrote: 29/03/2022 16:08
Drekavac22 wrote: 28/03/2022 16:01

nije post samo gladovanje, to je daleko vise od pukog gladovanja.

cak sta vise ja ne uspijem nekad ni ogladnit nesto u ramazanu, osim pocetnog lazne gladi koja brzo prodje.


Posti se zato sto je to naredjenje od Boga a svrha toga je da se dodje o Dzenneta/raja, a sto se tice na zemlji da se trenira bogobojaznost, da se tijelo cisti od toksina, da se imuni sistem revitalizira, treniranje strpljivosti, da se suosjecamo sa onima koji nemaju sta jesti i mnogo toga jos pozitivnog sto se desava u ramazanu.
Najbolje ćemo se suosećati s onima koji bukvalno umiru od gladi dati im hrane. Bio sam u Sarajevu za vrijeme rata. Nismo imali što jest, ali i trava u mekinje bila je dobra.
Što se tiče posta ranije sam stvarno postio i možda i previše pridržavao islamskih pravila, nisam psovao, govorio ružne riječi, uzdržavao se od svih djela koja bi mi se upisala u grijeh, ali ovo što se danas radi u svijetu, ne samo u Sarajevu ne vodi dobru. Uzmimo dva Bajrama, Ramazanski i Kurban Bajram. Zar samo za ta dva blagdana siromašni jedu meso? I šta znači da su ljudi u džamiji svi isti pred Allahom, a što iziđu iz džamije nastavlja se nepravda i podjela na bogate i siromašne. Po tim pravilima ljudi ne bi trebali nikada da izlaze iz džamije i bili bi isti u materijalnom i duhovnom bogatstvu.

Ovo je samo moje mišljenje i ne znam da li je tačno. Ako ima neko da mi objasni svrhu svega ovoga.
pomaganje siromaha je Bozija naredba i van ramazana
mirah
Posts: 174
Joined: 08/07/2021 15:42

#5749 Islam - pitanja i odgovori

Post by mirah »

Drekavac22 wrote: 29/03/2022 16:27
mirah wrote: 29/03/2022 16:08

Najbolje ćemo se suosećati s onima koji bukvalno umiru od gladi dati im hrane. Bio sam u Sarajevu za vrijeme rata. Nismo imali što jest, ali i trava u mekinje bila je dobra.
Što se tiče posta ranije sam stvarno postio i možda i previše pridržavao islamskih pravila, nisam psovao, govorio ružne riječi, uzdržavao se od svih djela koja bi mi se upisala u grijeh, ali ovo što se danas radi u svijetu, ne samo u Sarajevu ne vodi dobru. Uzmimo dva Bajrama, Ramazanski i Kurban Bajram. Zar samo za ta dva blagdana siromašni jedu meso? I šta znači da su ljudi u džamiji svi isti pred Allahom, a što iziđu iz džamije nastavlja se nepravda i podjela na bogate i siromašne. Po tim pravilima ljudi ne bi trebali nikada da izlaze iz džamije i bili bi isti u materijalnom i duhovnom bogatstvu.

Ovo je samo moje mišljenje i ne znam da li je tačno. Ako ima neko da mi objasni svrhu svega ovoga.
pomaganje siromaha je Bozija naredba i van ramazana
Koje se vrlo malo ili nimalo pridržavaju muslimani, a i ostali.
Sid the sloth
Posts: 2704
Joined: 30/01/2013 15:56

#5750 Islam - pitanja i odgovori

Post by Sid the sloth »

mirah wrote: 29/03/2022 16:08
Drekavac22 wrote: 28/03/2022 16:01

nije post samo gladovanje, to je daleko vise od pukog gladovanja.

cak sta vise ja ne uspijem nekad ni ogladnit nesto u ramazanu, osim pocetnog lazne gladi koja brzo prodje.


Posti se zato sto je to naredjenje od Boga a svrha toga je da se dodje o Dzenneta/raja, a sto se tice na zemlji da se trenira bogobojaznost, da se tijelo cisti od toksina, da se imuni sistem revitalizira, treniranje strpljivosti, da se suosjecamo sa onima koji nemaju sta jesti i mnogo toga jos pozitivnog sto se desava u ramazanu.
Najbolje ćemo se suosećati s onima koji bukvalno umiru od gladi dati im hrane. Bio sam u Sarajevu za vrijeme rata. Nismo imali što jest, ali i trava u mekinje bila je dobra.
Što se tiče posta ranije sam stvarno postio i možda i previše pridržavao islamskih pravila, nisam psovao, govorio ružne riječi, uzdržavao se od svih djela koja bi mi se upisala u grijeh, ali ovo što se danas radi u svijetu, ne samo u Sarajevu ne vodi dobru. Uzmimo dva Bajrama, Ramazanski i Kurban Bajram. Zar samo za ta dva blagdana siromašni jedu meso? I šta znači da su ljudi u džamiji svi isti pred Allahom, a što iziđu iz džamije nastavlja se nepravda i podjela na bogate i siromašne. Po tim pravilima ljudi ne bi trebali nikada da izlaze iz džamije i bili bi isti u materijalnom i duhovnom bogatstvu.

Ovo je samo moje mišljenje i ne znam da li je tačno. Ako ima neko da mi objasni svrhu svega ovoga.
Povrsno gledas na te stvari, prisutne su upravo da te podsjete sta i kako trebas raditi a ne da radis samo tad kad je propisano.
Post Reply