Islam-Krscanstvo, diskusija

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#51 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by animals »

Koliko je meni poznato, Isus je sin Boziji...
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#52 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by Smrcak15 »

aurora313 wrote:
arzuhal wrote:I like Jesus, too :mrgreen:
Moslems for Jesus!
Stani malo...mi muslimani smo iste vjere kao Isus, mi muslimani on musliman....krscani nemaju nista zajednicko sa njim. Krscanstvo je stvorio Pavle poslije odlaska Isusa sa zemlje.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#53 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by Smrcak15 »

animals wrote:Koliko je meni poznato, Isus je sin Boziji...
Po bibliji su o drugi boziji poslanici bili sinovi boziji...cak sta vise po bibliji obicni ljudi koji rade dobro i slusaju bozija naredjenja se nazivaju sinovi boziji....pa sta je to onda specijalno u tom kontekstu da je isus sin boziji??
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#54 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by animals »

Smrcak15 wrote:
animals wrote:Koliko je meni poznato, Isus je sin Boziji...
Po bibliji su o drugi boziji poslanici bili sinovi boziji...cak sta vise po bibliji obicni ljudi koji rade dobro i slusaju bozija naredjenja se nazivaju sinovi boziji....pa sta je to onda specijalno u tom kontekstu da je isus sin boziji??

Jos jednom..
tri Bozanske osobe..
Otac , Sin i Duh Sveti..
kontas, ili ne umijes...
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#55 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by Smrcak15 »

animals wrote:
Smrcak15 wrote:
animals wrote:Koliko je meni poznato, Isus je sin Boziji...
Po bibliji su o drugi boziji poslanici bili sinovi boziji...cak sta vise po bibliji obicni ljudi koji rade dobro i slusaju bozija naredjenja se nazivaju sinovi boziji....pa sta je to onda specijalno u tom kontekstu da je isus sin boziji??

Jos jednom..
tri Bozanske osobe..
Otac , Sin i Duh Sveti..
kontas, ili ne umijes...
3 boga znaci, znam znam :)
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#56 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by animals »

Smrcak15 wrote:
3 boga znaci, znam znam :)
P ima ih sto..covjece gdje je problem tvoj..
Ako ti imas Alaha, a nemas pojma sta je on, i sta predstavlja..
pa imas Muhameda koji je veci i od Alaha..
za kojeg opet nemas pojma ko je i sta je bio..
pa opet lupas gluposti...
jel ti kontas da su Bogovi, ogledala ljudi koji se ogledaju...
tako si i ti zamisljeni Muhamed...
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#57 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by JVC »

aurora313 wrote: Nemoj, gospe ti! Zar ne vidiš koliko je nepoznatih u tvojoj gornjoj formuli. :D
Sused, vec sam se zabrinuo za tebe :D :thumbup:
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#58 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by JVC »

Ivan 1:1-2
"U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog. Ona bijaše u početku u Boga."
Kuran 4:171
"O People of the Book! Commit no excesses in your religion: Nor say of Allah aught but the truth. Christ Jesus the son of Mary was (no more than) an apostle of Allah, and His Word and a spirit proceeding from Him: so believe in Allah and His apostles...."
Cak i u Kuranu jedan Bog sa tri manifestacije.

Muhamed je pogrešno shvatio "pravi koncept Trojstva" a to se vidi iz sljedeceg odlomka Kuran 5:116 "And behold! Allah will say: “O Jesus the son of Mary! Didst thou say unto men, worship me and my mother as gods in derogation of Allah.?” He will say: “Glory to Thee! never could I say what I had no right (to say)..."
Interesatno je da je ova doktrina (hereza) o Trojstvu kolala u Arabiji u vremenu dolaska islama, dok je ocito da Isus u Pismu nigdje ne kaze da obozavamo Mariju kao Boga i to nije pravi koncept Trojstva kojim nas ona uci.

Ono sto Smrcak non stop govori da je Pavle ukinuo neke stare zavjete a ne Isus, dok Kuran kaze da Isus ima ovlasti i da je dosao da dozvoli stvari koje nisu bile dozvoljene prije.
Kuran 4:50
“‘(I have come to you), to attest the Law which was before me. And to make lawful to you part of what was (Before) forbidden to you; I have come to you with a Sign from your Lord. So fear Allah, and obey me.
Jevejima 10:9 "Tada reče: evo dođoh da učinim volju tvoju, Bože. Ukida prvo da postavi drugo"
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#59 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by JVC »

WhiteWolf wrote:Ovo je zanimljivo, kad se dva djeteta svađaju čiji je imaginarni prijatelj realniji.
I opet, dok ateisti priznaju svoja neznanja o mnogim stvarima, oni ostaju sigurni da je njihova ogranicena prednost dovoljna za takve autoritativne izjave o "istini". Nemoj da trolas temu bezze, sto bi Cola rekao "produzi dalje".
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#60 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by Towelie »

WhiteWolf wrote:Ovo je zanimljivo, kad se dva djeteta svađaju čiji je imaginarni prijatelj realniji.

Samo Allah je trebao naći pismenijeg zastupnika, ili je bankrotirao, pa dobio Smrčka po službenoj dužnosti inkluzivnog tipa ljudi.
Sta ce mu pismeniji kad je i Muhamed bio nepismen, po Kur'anu. :P Smrle samo sledi svog poslanika u stopu.
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#61 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by JVC »

WhiteWolf wrote:Jedina tvoja prednost u odnosu na hazreti Smrleta je elementarna pismenost, a obojica guslate gluposti u drugim pakovanjima.
Samo sam znatizeljan zbog cega ismijavas moje vjerske osjecaje? Daleko od toga da sam uvrijeden; Cini mi se samo cudnim.
I otkud ti znas da li sam balavac ili odrastao covjek? Ko zna, po godinama mozda ti mogu biti i otac? Ali opet ti si uvjeren da ja eto guslam gluposti kao i Smrcak.Koliko sam samo puta procitao ili cuo kako ateisti tvrde da su prvaci razuma. Cak i organiziraju “REASON” okupljanja i nazivaju sebe "slobodni mislioci". Ja necu reci da "guslate gluposti" vec da postoji jedan problem: nema "slobodnih" i nema "mislioca" ako je ateizam istinit. Ateizam cini slobodnu racionalnu misao nemogucom. Kako? Ako smo mi samo molekule u pokretu kako vi tvrdite, onda je svaka misao koju smo imali rezultat ne-racionalnih zakona fizike. Mi nemamo razum samo mozak, sto znaci da nismo nista vise od robota. Ali, naravno, roboti nisu "slobodni mislioci".
Ako je materijalisticki ateizam istinit, onda nemamo razloga vjerovati u nista sto ateisti misle ili kazu, ukljucujuci i njihove misli o ateizmu!
Na kraju, ateizam ne moze biti principijelan. Unistio je sve alate potrebne za obavljanje posla, ateist mora ukrasti "alate" iz Bozjeg svemira jer takvi alati ne postoje u svijetu ateizma. Zato, uzmi si taj Jeger i Karlovacku i poslusaj Colica kao sto rekoh.

P.S. Ako su vec sve sto pisem gluposti, a ti spoznao istinu, zasto se opterecavas sa mnom i mojim misljenjima.? Opet Cola :D a i nisam neki fun. (Naknadni apdejt) Svako dobro :thumbup:
Last edited by JVC on 27/01/2018 17:42, edited 2 times in total.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#62 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by aurora313 »

JVC wrote:
WhiteWolf wrote:Ovo je zanimljivo, kad se dva djeteta svađaju čiji je imaginarni prijatelj realniji.
I opet, dok ateisti priznaju svoja neznanja o mnogim stvarima, oni ostaju sigurni da je njihova ogranicena prednost dovoljna za takve autoritativne izjave o "istini". Nemoj da trolas temu bezze, sto bi Cola rekao "produzi dalje".
WW, ne se brini... JVC zna da si u pravu. :D
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#63 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by JVC »

aurora313 wrote:
JVC wrote:
WhiteWolf wrote:Ovo je zanimljivo, kad se dva djeteta svađaju čiji je imaginarni prijatelj realniji.
I opet, dok ateisti priznaju svoja neznanja o mnogim stvarima, oni ostaju sigurni da je njihova ogranicena prednost dovoljna za takve autoritativne izjave o "istini". Nemoj da trolas temu bezze, sto bi Cola rekao "produzi dalje".
WW, ne se brini... JVC zna da si u pravu. :D
Aurora nabacuje iz kuta :D eto te jos malo pa k'o vezni igrac.
p.s. I don't know why, but pade mi ova pjesma nesto na pamet
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#64 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by Smrcak15 »

Da li neko zna od krscana da li je Faraon za vrijeme mojsije sebe nazivao Bogom u bibliji?
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#65 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by asurbanipal »

...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#66 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by seln »

I, koji je rezultat?
Vode li nasi?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#67 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by Smrcak15 »

Simple READING convinced an ex-Christian of Prophet Muhammad in the Bible! Khalil Meek - Deen Show

Image
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#68 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by JVC »

Smrcak15 wrote:Simple READING convinced an ex-Christian of Prophet Muhammad in the Bible! Khalil Meek - Deen Show

Image
Logika zero point. Jos kad se izjmeni prevod Pisma onda bas je sve "potaman", ali bas sve. Fakat mi nije jasno kako mozes da budes tako licemjeran i da postavis nesto slicno. Jos se podeblja, oboji u crveno pa onda ovaj ex christian koji ocito nikada nije ni procitao Pismo povjeruje.

John 16:7:
But very truly I tell you, it is for your good that I am going away. Unless I go away, the Advocate will not come to you; but if I go, I will send him to you. NIV

Nevertheless I tell you the truth. It is to your advantage that I go away; for if I do not go away, the Helper will not come to you; but if I depart, I will send Him to you. KJV

Nevertheless I tell you the truth. It is to your advantage that I go away; for if I do not go away, the Helper will not come to you; but if I depart, I will send Him to you. NKVJ

Nevertheless I tell you the truth: it is to your advantage that I go away, for if I do not go away, the Counselor will not come to you; but if I go, I will send him to you. RSVCE

Ali ja vam istinu govorim: "Bolje je za vas, da ja idem; jer ako ne otidem, Utješitelj neće doći k vama; ako li otidem, poslat ću ga k vama Ivan Šarić

No kažem vam istinu: bolje je za vas da ja odem: jer ako ne odem, Branitelj neće doći k vama; ako pak odem, poslat ću ga k vama. Jeruzalemska Biblija

Međutim, ja sam vam rekao istinu: to je vaša prednost da ja odem; naime, ako ja ne odem, Branitelj neće doći k vama; ako, naprotiv ja odem, ja ću vam ga poslati. Tomislav Dretar

Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem: jer ako ja ne idem, utješitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću ga k vama. Daničić-Karadžić

Kao sto sam 100 puta rekao ranije, zasto uzimas samo djelove, zasto kasapis Pismo. Sta cemo sa ostalim djelovima?
Ivan 16:8-10
A kad on dođe, pokazat će svijetu što je grijeh, što li pravednost, a što osuda: grijeh je što ne vjeruju u mene; pravednost - što odlazim k Ocu i više me ne vidite;
Ivan 16:14-15
On će mene proslavljati jer će od mojega uzimati i navješćivati vama. Sve što ima Otac, moje je. Zbog toga vam rekoh: od mojega uzima i - navješćivat će vama.

Tvoja logika nema veze kada se sve procita, zar ne?

Matej 7:1-2"Ne sudite da ne budete suđeni! Jer sudom kojim sudite bit ćete suđeni. I mjerom kojom mjerite mjerit će vam se."
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#69 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by Smrcak15 »

JVC wrote:
Smrcak15 wrote:Simple READING convinced an ex-Christian of Prophet Muhammad in the Bible! Khalil Meek - Deen Show

Image
Logika zero point. Jos kad se izjmeni prevod Pisma onda bas je sve "potaman", ali bas sve. Fakat mi nije jasno kako mozes da budes tako licemjeran i da postavis nesto slicno. Jos se podeblja, oboji u crveno pa onda ovaj ex christian koji ocito nikada nije ni procitao Pismo povjeruje.

John 16:7:
But very truly I tell you, it is for your good that I am going away. Unless I go away, the Advocate will not come to you; but if I go, I will send him to you. NIV

Nevertheless I tell you the truth. It is to your advantage that I go away; for if I do not go away, the Helper will not come to you; but if I depart, I will send Him to you. KJV

Nevertheless I tell you the truth. It is to your advantage that I go away; for if I do not go away, the Helper will not come to you; but if I depart, I will send Him to you. NKVJ

Nevertheless I tell you the truth: it is to your advantage that I go away, for if I do not go away, the Counselor will not come to you; but if I go, I will send him to you. RSVCE

Ali ja vam istinu govorim: "Bolje je za vas, da ja idem; jer ako ne otidem, Utješitelj neće doći k vama; ako li otidem, poslat ću ga k vama Ivan Šarić

No kažem vam istinu: bolje je za vas da ja odem: jer ako ne odem, Branitelj neće doći k vama; ako pak odem, poslat ću ga k vama. Jeruzalemska Biblija

Međutim, ja sam vam rekao istinu: to je vaša prednost da ja odem; naime, ako ja ne odem, Branitelj neće doći k vama; ako, naprotiv ja odem, ja ću vam ga poslati. Tomislav Dretar

Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem: jer ako ja ne idem, utješitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću ga k vama. Daničić-Karadžić

Kao sto sam 100 puta rekao ranije, zasto uzimas samo djelove, zasto kasapis Pismo. Sta cemo sa ostalim djelovima?
Ivan 16:8-10
A kad on dođe, pokazat će svijetu što je grijeh, što li pravednost, a što osuda: grijeh je što ne vjeruju u mene; pravednost - što odlazim k Ocu i više me ne vidite;
Ivan 16:14-15
On će mene proslavljati jer će od mojega uzimati i navješćivati vama. Sve što ima Otac, moje je. Zbog toga vam rekoh: od mojega uzima i - navješćivat će vama.

Tvoja logika nema veze kada se sve procita, zar ne?

Matej 7:1-2"Ne sudite da ne budete suđeni! Jer sudom kojim sudite bit ćete suđeni. I mjerom kojom mjerite mjerit će vam se."
Je li za Tebe

Isus Bog
Sveti Duh Bog
Otac Bog

Da ili ne?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#70 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote:
sherbett wrote:
Smrcak15 wrote:
tuzi katolicku enciklopediju za to :thumbup:
Ne znam na kojoj ste temi o tome pisali.. daj link da vidim
http://www.newadvent.org/cathen/08504a.htm
A year after his wife's death, as the priests announced through Judea that they wished to find in the tribe of Juda a respectable man to espouse Mary, then twelve to fourteen years of age. Joseph, who was at the time ninety years old, went up to Jerusalem among the candidates; a miracle manifested the choice God had made of Joseph, and two years later the Annunciation took place.
Novi adventisticki ogranak za legalizaciju pedofilije? :shock:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#71 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote:
JVC wrote:
Smrcak15 wrote: tuzi katolicku enciklopediju za to :thumbup:
Nije to bas tako, sve ti to je relativno :thumbup:
eto oni nisu imali pokrice za te godine,nikakve historijske spise, nego su monasi od silne dosade , nisu znali sta ce raditi, pa sjeli i rekli daj da napisemo godine ofrlje, i onda se dogovorili da ona ima 13 Godina a on 90 :thumbup:
U prenesenom znacenju sjedili matori monasi od 90 godina i hoce da pisu, ali nemaju inspiraciju. Uto prodje curica od 13 godina i oni dobise napad. Inspiracije ... nije ni cudo sto su svecenici zastranili ... :shock:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#72 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote:
animals wrote:Jos jednom..
tri Bozanske osobe..
Otac , Sin i Duh Sveti..
kontas, ili ne umijes...
3 boga znaci, znam znam :)
Ma to ti je tri u jedan. :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#73 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote:Da li neko zna od krscana da li je Faraon za vrijeme mojsije sebe nazivao Bogom u bibliji?
Istorijska je cinjenica da su se faraoni predstavljali kao bozanstva na zemlji. Jedna od mnogih bozanstava u ranoj egipatskoj mitologiji.
Njihova funkcija je bila da umru ... :D ... i kad umru da se bore protiv sila koje hoce da zarobe sunce, i ne dozvole da svane. Tako su egipcani svu noc zivjeli u strahu, sta ako umrli faraon ne pobijedi tokom noci sile zla i ne svane sutradan? :shock:

Nije cudo da je egipcaima dodijalo ovo pa su u kasnom periodu egipatske istorije poceli da se klanjaju samo jednom Bogu, bogu Ra, odnosno Horusu.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#74 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by Smrcak15 »

Ramzess Veliki wrote:
Smrcak15 wrote:Da li neko zna od krscana da li je Faraon za vrijeme mojsije sebe nazivao Bogom u bibliji?
Istorijska je cinjenica da su se faraoni predstavljali kao bozanstva na zemlji. Jedna od mnogih bozanstava u ranoj egipatskoj mitologiji.
Njihova funkcija je bila da umru ... :D ... i kad umru da se bore protiv sila koje hoce da zarobe sunce, i ne dozvole da svane. Tako su egipcani svu noc zivjeli u strahu, sta ako umrli faraon ne pobijedi tokom noci sile zla i ne svane sutradan? :shock:

Nije cudo da je egipcaima dodijalo ovo pa su u kasnom periodu egipatske istorije poceli da se klanjaju samo jednom Bogu, bogu Ra, odnosno Horusu.
Historijska cinjenica na cemu bazirana???

Na manuaskiptima ili na hieroglifima
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#75 Re: Islam-Krscanstvo, diskusija

Post by Bloo »

Smrcak15 wrote: Historijska cinjenica na cemu bazirana???

Na manuaskiptima ili na hieroglifima
Na osnovu čega mi danas imamo znanje o faraonima?
Post Reply