Iskustvo u Mc'Donlasu

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
toniran
Posts: 352
Joined: 18/10/2011 09:14

#1 Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by toniran »

dali je neko mozda radio u mc'donlasu imam ponudu , pa sad da cujem necije misljenje kako sta ide tamo ? hvala .
User avatar
bubavi1
Posts: 588
Joined: 28/09/2008 20:32
Location: Francuska

#2 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by bubavi1 »

mislis li na Mc Donald's u?
User avatar
toniran
Posts: 352
Joined: 18/10/2011 09:14

#3 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by toniran »

bubavi1 wrote:mislis li na Mc Donald's u?
Mislim na mc u Sarajevu ? kavo je radno vrijeme , plata i te zajebanciej ?
User avatar
bubavi1
Posts: 588
Joined: 28/09/2008 20:32
Location: Francuska

#4 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by bubavi1 »

nisam radio u SA nemogu ti reci...najbolji ti idi pa vidi menadzera
User avatar
toniran
Posts: 352
Joined: 18/10/2011 09:14

#5 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by toniran »

ma odoh vidjeti , pa cu sam skontati dali mi odg. ili ne u svakom slucaju hvala .
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#6 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by Toto »

toniran wrote:ma odoh vidjeti , pa cu sam skontati dali mi odg. ili ne u svakom slucaju hvala .
nemoj se plaho nadat
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#7 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by casanova123 »

javi nam.. iako ne vjerujem da placaju vise od 5 KM po satu rada :D
User avatar
karanana
Posts: 47258
Joined: 26/02/2004 00:00

#8 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by karanana »

casanova123 wrote:javi nam.. iako ne vjerujem da placaju vise od 5 KM po satu rada :D
to ispadne oko 800 KM mjesecno. dakle prosjek plate u federaciji sto je veoma dobro kada se usporedjuje plata uposlenih u mcdonaldsima na zapadu koja je duboko ispod prosjeka.
BHanibal
Posts: 133
Joined: 21/08/2011 00:57

#9 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by BHanibal »

zivio sam vani i uglavnom rade studenti ili srednjoskolci...
User avatar
le piaf
Posts: 420
Joined: 13/12/2006 23:25
Location: sarajevo

#10 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by le piaf »

Mislim da je to za nase standarde dobar posao, jer mislim da placaju solidno i na vrijeme. Naravno ovo je sve neka pretpostavka, ali s obzirom kako rade nema mi logike da ljudi rade za 500 maraka, mislim da je preko 800 sveukupno, sto je za nekog studenta jeko lijep iznos, neki ljudi ce penziju steci sa tom lovom. Pa u robotu su plate oko 700.

Mene interesuje kako zaposljavaju, je li to neka varijanta preko studentskog servisa, ili te regularno prijave na full platu, sa svim pravima.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#11 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by the_stick »

le piaf wrote:Mislim da je to za nase standarde dobar posao, jer mislim da placaju solidno i na vrijeme. Naravno ovo je sve neka pretpostavka, ali s obzirom kako rade nema mi logike da ljudi rade za 500 maraka, mislim da je preko 800 sveukupno, sto je za nekog studenta jeko lijep iznos, neki ljudi ce penziju steci sa tom lovom. Pa u robotu su plate oko 700.

Mene interesuje kako zaposljavaju, je li to neka varijanta preko studentskog servisa, ili te regularno prijave na full platu, sa svim pravima.
malo off topic...

ja koliko znam, tu bi morala ici regularna prijava... pravo je glupo, ali kod nas se studentsi servis moze koristiti samo za obavljanje sporednih djelatnosti firme... npr. znam jedan kafic koji ima 100% regularno prijavljene radnike i sve to... od 10ak konobara, jedan bio prijavljen preko studentskog servisa, i inspekcija napise kaznu... kazu u kaficu je konobarisanje osnovna djelatnost, tako da taj uposlenik mora biti prijavljen... i jos rekli, kao da budu poseteni, da bi ga mogli prijaviti preko studentskog servisa ako bi recimo prao sudje ili tako nesto (nije osnovna djelatnost) :S

s druge strane, znam da su jednu firmu, koja se bavi uvozom robe, kaznili jer su preko studentskog servisa zaposlili ljude da im lijepe one neke naljepnice sa deklaracijama... ne znam koje je tu bilo obrazlozenje :S

back on topic...

za uslove u MCD ne znam, ali ne vjerujem da su nesto puno bolji nego u ostalim ugostiteljskim objektima... najavljivali su ekstra uslove, ali su isto tako najavljivali da ce biti 80-100 zaposlenih po objektu, a meni to djeluje totalno nerealno... ok, otvoreni su nekih 120 sati sedmicno sto znaci da im trebaju tri smjene... ali opet 25-35 ljudi po smjeni... mozda ja imam skroz losu procjenu, ali ne vidim da im toliko uposlenih uopste moze stati u onu kuhinju...
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#12 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by Toto »

nemrem bilivit da plata nije u $..
haj nek nije samo so domaca
User avatar
Bosnianman
Posts: 322
Joined: 09/04/2011 13:51

#13 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by Bosnianman »

http://www.mcdonalds-bh.ba/posao/zaposlite_se/

Trenutno nema otvorenih radnih mjesta. :?
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#14 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by radenska »

Znam momka koji tamo radi, kaze da su svi prijavljeni, pauza cini mi se pola sata, plata oko 800 KM, a jedino kaze da ga malo zezaju smjene (ko ne voli nocnu hehe). Obezbijedjen rucak, valjda taj njihov meni.
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#15 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by burekodsira »

kako samo pola sata pauza?
sta kaze zakon?
User avatar
FnatiC
Posts: 485
Joined: 12/09/2011 13:10

#16 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by FnatiC »

burekodsira wrote:kako samo pola sata pauza?
sta kaze zakon?
Zakon kaze sine evo ti u 8 radnih sati 4 sata pauze.
User avatar
karanana
Posts: 47258
Joined: 26/02/2004 00:00

#17 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by karanana »

Bosnianman wrote:http://www.mcdonalds-bh.ba/posao/zaposlite_se/

Trenutno nema otvorenih radnih mjesta. :?
neki dan sam sjedio, i za jednim stolom tamo u cosku su imali intervijue za posao. neka menadzerica, beogradjanka cini mi se po akcentu, i neki mozda lokalni menadzercic, mozda nedim, sjedi uz nju i intervijuisu. cini mi se da su pricali o lokaciji nedzarici.

fakat nigdje nismo vidjeli nikakve oglase za posao ni u novinama ni nigdje drugo. zanima me kako su zaposlili i trenutnu posadu i kako sada rade ove intrevijue.
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#18 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by burekodsira »

FnatiC wrote:
burekodsira wrote:kako samo pola sata pauza?
sta kaze zakon?
Zakon kaze sine evo ti u 8 radnih sati 4 sata pauze.
Član 37. zakona o radu FBiH
Zaposlenik koji radi u punom radnom vremenu, ima pravo na odmor u toku radnog dana u trajanju od najmanje 30 minuta :dance:
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#19 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by Toto »

karanana wrote:
Bosnianman wrote:http://www.mcdonalds-bh.ba/posao/zaposlite_se/

Trenutno nema otvorenih radnih mjesta. :?
neki dan sam sjedio, i za jednim stolom tamo u cosku su imali intervijue za posao. neka menadzerica, beogradjanka cini mi se po akcentu, i neki mozda lokalni menadzercic, mozda nedim, sjedi uz nju i intervijuisu. cini mi se da su pricali o lokaciji nedzarici.

fakat nigdje nismo vidjeli nikakve oglase za posao ni u novinama ni nigdje drugo. zanima me kako su zaposlili i trenutnu posadu i kako sada rade ove intrevijue.
ta menegerica je bila nasa forumasica dok nije sljegla u seher :D :D :D
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#20 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Moj jaran se kune da se ljetos otrovao u sarajevskom McDonaldsu, i on i djevojka mu u njega... To je njegovo iskustvo....
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by Truba »

nemoguće

gdje god putujem jedem samo meki
i nema problema...
User avatar
karanana
Posts: 47258
Joined: 26/02/2004 00:00

#22 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by karanana »

sumnjam u otvoreno trovanje tipa kvarne robe ili nesto. ali ja se neki dan otrovah jos opasnije tamo, pojedoh soli u jednom hamburgeru dovoljno za 10 dana prehrane. inace sam bio veliki ljubitelj "mc'donlasa", ali mi ga je taj burger smucio za sva vremena. hvala decku koji ga je gazao tamo u kuhinji.
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#23 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Black swan wrote:nemoguće

gdje god putujem jedem samo meki
i nema problema...
Ja zaista vjerujem mome drugu, jer sigurno nije ublehaš i "bombaš"...
sarajevsko_pivo
Posts: 3464
Joined: 27/07/2009 16:22

#24 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by sarajevsko_pivo »

karanana wrote:sumnjam u otvoreno trovanje tipa kvarne robe ili nesto. ali ja se neki dan otrovah jos opasnije tamo, pojedoh soli u jednom hamburgeru dovoljno za 10 dana prehrane. inace sam bio veliki ljubitelj "mc'donlasa", ali mi ga je taj burger smucio za sva vremena. hvala decku koji ga je gazao tamo u kuhinji.
Hamburgeri u McDonaldsu se ne sole, kontaj vec jednom, samo se soli pomfrit!
User avatar
karanana
Posts: 47258
Joined: 26/02/2004 00:00

#25 Re: Iskustvo u Mc'Donlasu

Post by karanana »

sarajevsko_pivo wrote:
karanana wrote:sumnjam u otvoreno trovanje tipa kvarne robe ili nesto. ali ja se neki dan otrovah jos opasnije tamo, pojedoh soli u jednom hamburgeru dovoljno za 10 dana prehrane. inace sam bio veliki ljubitelj "mc'donlasa", ali mi ga je taj burger smucio za sva vremena. hvala decku koji ga je gazao tamo u kuhinji.
Hamburgeri u McDonaldsu se ne sole, kontaj vec jednom, samo se soli pomfrit!
e to reci dechkima u kuhinji sarajevskog mcdonaldsa. nikad, ama bas nikad mi nigdje po mcdonaldsima hamburger kao hamburger nije bio slan. do zadnjeg puta kad sam jeo u titovoj. vide se bobice soli na hamburgeru.
Post Reply