Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
JedanOdBraceMorica
Posts: 469
Joined: 31/10/2016 19:31

#26 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by JedanOdBraceMorica »

Evo ja cu ih voziti besplatno, moje gorivo i jos im gratis svaki dan platim rucak, steta je da se ljudi trose jbg, a mogli bi se jos naljutiti pa reci kako smo mi "dole" u Bosni masovni pakashi
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#27 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by ibi »

paladinka wrote:
ibi wrote:
beobasket wrote:Hvala Ozonu za link! Bacio sam racunicu za roditelje 20 dana rent-a-car x 35 maraka plus povratna avionska karta za dvoje, 715 maraka. Summa summarum 5.600 danskih kruna. U njihovom slucaju i nije bas ekonomicno, jer imaju dizel auto. Mislili su kako racunica ce biti mnogo jeftinija od dosadasnje, jer tako ljudi pricaju, bar ovdje. Inace potrosnja do Bosne i nazad kad idu autom je 3.600 kruna ukljucucjuci nocenje u Njemackoj, trajekt ili mostarina i vinjete/cestarine/tuneli, sve puta dva.
Rent-a-car nije za svakog, ko ne moze da priusti ima autobus i taksi.
35 maraka po danu stvarno nije puno :-)
Kako kome, vidis da u Danskoj rade a ne mogu sebi priustiti taj luksuz.

Imal gdje da je 2-3 EUR dnevno, to je ok cijena za njih, al da je i gorivo uracunato.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#28 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by exliberal-ex »

beobasket wrote:Hvala Ozonu za link! Bacio sam racunicu za roditelje 20 dana rent-a-car x 35 maraka plus povratna avionska karta za dvoje, 715 maraka. Summa summarum 5.600 danskih kruna. U njihovom slucaju i nije bas ekonomicno, jer imaju dizel auto. Mislili su kako racunica ce biti mnogo jeftinija od dosadasnje, jer tako ljudi pricaju, bar ovdje. Inace potrosnja do Bosne i nazad kad idu autom je 3.600 kruna ukljucucjuci nocenje u Njemackoj, trajekt ili mostarina i vinjete/cestarine/tuneli, sve puta dva.
A koliko kosta njihov umor, koliko habanje auta...doci ces do bosne i nazad, mjenjaj ulje u autu, mozda nesto drugo ode
Druga stvar je koliko vremena provedes u putovanju, 2 dana u jednom pravcu,dodjes dole treba ti par dana da dodjes sebi tako i u povratku
Ovako sjednes ko gospodin 2 sata i u sred Sarajeva, auto te ceka, nerazmisljas o nicemu....
Ja razumijem ako vas ide 4 avio karte su skupe ali ako dvoje putuje...avion i rent a car zakon
Nije sve u jebenim parama... i onda se cudimo sto se zajebavaju na racun dijaspore...

ps
sad se sjetih, dobar mi prijatelj u holandij i uvijek je bilo spakuj sve u auto pa dva dana voznje do Sarajeva...i zena mu govori ajmo avionom, skupo, treba mi auto dole...treba ti par dana ostatak vremena je parkirano na ulici uzet cemo rent a car...kako cu ja..i nakraju ga nagovorila...vratio se sa godisnjeg i samo je rekao da sam boogdo ranije poslusao zenu :kiss:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#29 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by Connaisseur Karlin »

prog321 wrote:pa rekao sam da je to sasvim moguce .
ja sam pricao o situaciji kad sletis u Julu i rezervises par dana unaprijed ili taj isti dan na aerodromu.
U SArejevu treba rezervisati auto znatno ranije ,a ne par dana ranije a narocito ne isti dan :)

kad kupis kartu ,rezervises i rentacar :)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#30 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by exliberal-ex »

Connaisseur Karlin wrote:
prog321 wrote:pa rekao sam da je to sasvim moguce .
ja sam pricao o situaciji kad sletis u Julu i rezervises par dana unaprijed ili taj isti dan na aerodromu.
U SArejevu treba rezervisati auto znatno ranije ,a ne par dana ranije a narocito ne isti dan :)

kad kupis kartu ,rezervises i rentacar :)

Ma to pravilo vazi za cijeli svijet ne samo za Sarajevo....to isto kad mi neko kaze krajem Maja joj skupe avio karte u Junu..
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#31 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by Connaisseur Karlin »

exliberal-ex wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
prog321 wrote:pa rekao sam da je to sasvim moguce .
ja sam pricao o situaciji kad sletis u Julu i rezervises par dana unaprijed ili taj isti dan na aerodromu.
U SArejevu treba rezervisati auto znatno ranije ,a ne par dana ranije a narocito ne isti dan :)

kad kupis kartu ,rezervises i rentacar :)

Ma to pravilo vazi za cijeli svijet ne samo za Sarajevo....to isto kad mi neko kaze krajem Maja joj skupe avio karte u Junu..
da, znam primjere renatanja automobila u SA van sezone, i opet je neopodno rezervirati znatno ranije , a ovdje se spominje iskljucivo tursisticka sezona :)
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#32 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by prog321 »

ja sam placao 200 eura u Parizu.
mislio ici busom pa shvatio da ne pricam francuski. :-D
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#33 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by paladinka »

100 maraka u sezoni isto nije puno . Ne znam sta ljudi ocekuju , dzabe auto ?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#34 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by Connaisseur Karlin »

paladinka wrote:100 maraka u sezoni isto nije puno . Ne znam sta ljudi ocekuju , dzabe auto ?
dnevno :shock: za koju velicinu auta ? SUV ili kombi ?
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#35 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by paladinka »

Connaisseur Karlin wrote:
paladinka wrote:100 maraka u sezoni isto nije puno . Ne znam sta ljudi ocekuju , dzabe auto ?
dnevno :shock: za koju velicinu auta ? SUV ili kombi ?
?'?? za raketu :-) salim se , ne znam , prije napisao jedan 100 maraka u sezoni :-) Ali opet , dokle ide vise ljudska pohlepa ? Treba firma i porez platiti i plate dati , ne znam sta se ocekuje ?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#36 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by Connaisseur Karlin »

paladinka wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
paladinka wrote:100 maraka u sezoni isto nije puno . Ne znam sta ljudi ocekuju , dzabe auto ?
dnevno :shock: za koju velicinu auta ? SUV ili kombi ?
?'?? za raketu :-) salim se , ne znam , prije napisao jedan 100 maraka u sezoni :-) Ali opet , dokle ide vise ljudska pohlepa ? Treba firma i porez platiti i plate dati , ne znam sta se ocekuje ?
jeste preksupo, ali,meni rentanje nije nikad bilo potrebno jer vecina gradova u svijetu imaju odlicnu transportnu infrastrukturu ,a u BiH jos to ne postoji,zato osobe iz renta-car to odlicno znaju i koriste priliku da povise cjenu :)
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#37 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by prog321 »

ono kad uletis ko pijan.

30 maraka vam skupo? wtf :-)
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#38 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by paladinka »

Svako hoce profit , sto ne bi u Bosni isto profitirali .
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#39 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by exliberal-ex »

evo ja bas klikam....

Euro rent a car.....ja izabrao clio

Odabrano vozilo: RENAULT Clio

Grupa A - Skoda Fabia, Opel Corsa.
Broj vrata 5 Broj sjedišta 5
Klima DA Prtljažnik
Mjenjač Ručni Gorivo Eurodiesel
Cijena: 753.48 KM / 385.25 € / 14 dan/a
Promjenite vozilo ...
A Citroen C3 753.48 KM 385.25 € 14 dan/a Promjeni
A Chevrolet Aveo 753.48 KM 385.25 € 14 dan/a Promjeni
A FORD Fiesta Ambiente 1.2 753.48 KM 385.25 € 14 dan/a Promjeni
A ŠKODA Fabia 753.48 KM 385.25 € 14 dan/a Promjeni
A RENAULT Clio 753.48 KM 385.25 € 14 dan/a Promjeni
A Citroen C3 753.48 KM 385.25 € 14 dan/a Promjeni
A1 ŠKODA Caravan 1,135.46 KM 580.55 € 14 dan/a Promjeni
B VW Polo 963.80 KM 492.78 € 14 dan/a Promjeni
B1 VW Golf 6 941.85 KM 481.56 € 14 dan/a Promjeni
B1 FORD Focus Sedan 2.0 941.85 KM 481.56 € 14 dan/a Promjeni
D RENAULT FLUENCE 1,782.14 KM 911.20 € 14 dan/a Promjeni
E ŠKODA Octavia 2,700.41 KM 1,380.70 € 14 dan/a Promjeni
F VW Passat 3,040.78 KM 1,554.73 € 14 dan/a Promjeni
H Fijat SCUDO 3,833.41 KM 1,959.99 € 14 dan/a Promjeni
H OPEL Vivaro TDI 3,833.41 KM 1,959.99 € 14 dan/a Promjeni
K RENAULT Megan 982.80 KM 502.50 € 14 dan/a Promjeni
L AUDI Q7 5,308.92 KM 2,714.41 € 14 dan/a Promjeni


evo sta nudi Kayak, cak sam stavio tvoju valutu....


Economy
5 people3 bags2-4 doorsManualA/C
Fuel policy: return vehicle full
View Deal
Agency: Sixt
Skenderija 43
Vehicle type: Economy
Watch
2918 kr
Total
ArgusCarHire
EconomyGREAT DEAL
5 people1 bag4 doorsManualA/C
Fuel policy: return vehicle full
View Deal
Special rate
on-airport shuttleSJJ
Vehicle type: Economy
Watch
2976 kr
Total
Travelocity
Economy
Renault Clio or similar
5 people4 bags4 doorsManualA/C
Fuel policy: return vehicle full
View Deal
Agency: Dollar
Verify shuttleSJJ
Vehicle type: Economy - Renault Clio or similar
Watch
2976 kr
Total
Travelocity
Economy
Volkswagen Polo or similar
5 people4 bags4 doorsManualA/C
Fuel policy: return vehicle full
View Deal
Agency: Thrifty
Verify shuttleSJJ
Vehicle type: Economy - Volkswagen Polo or similar
Watch
2977 kr
Total
CarRentals.com
Economy
Renault Twingo or similar
4 people4 bags2-4 doorsManualA/C
View Deal
Agency: Thrifty
Verify shuttleSJJ
Vehicle type: Economy - Renault Twingo or similar
Watch
3444 kr
2975 kr
Total
Sixt
Pay now - Save 13%
Economy
4 people1 bag2-4 doorsManualA/C
Fuel policy: return vehicle full
View Deal
Agency: Sixt
Bjelasnica, Trnovo
Vehicle type: Economy
Watch
3766 kr
3253 kr
Total
Sixt
Pay now - Save 13%
Economy
Volkswagen Polo or similar
5 people4 bags4 doorsManualA/C
Fuel policy: return vehicle full
View Deal
Agency: Sixt
Skenderija 43
Vehicle type: Economy - Volkswagen Polo or similar
Watch
3103 kr
Total
ArgusCarHire
Economy
5 people2 bags2-4 doorsManualA/C
Fuel policy: return vehicle full
View Deal
Special rate
on-airport shuttleSJJ
Vehicle type: Economy
Watch
3375 kr
Total
Travelocity
Economy
4 people1 bag2-4 doorsManualA/C
View Deal
Agency: Avis
airport terminalSJJ
Vehicle type: Economy
3375 kr total, including taxes (14 days at 242 kr/day)
Watch
3128 kr
Total
rentalcars.com
Pay now
Economy
5 people1 bag4 doorsManualA/C
Fuel policy: return vehicle full
View Deal
Agency: Hertz
Verify shuttleSJJ
Vehicle type: Economy
Watch
3682 kr
3183 kr
Total
Priceline
Pay now - Save 13%
Economy
4 people1 bag2-4 doorsManualA/C
Fuel policy: return vehicle full
View Deal
Agency: Sixt
airport terminalSJJ
Vehicle type: Economy
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#40 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by beobasket »

Cujte, covjek nebi nikada nista imao kada bi bio troskali na svakom cosku.

Moji roditelji zive 200 i 150 kilometara udaljeno od dva aerodroma koja su povezana sa Tuzlom a gdje je jos distanca od Tuzle do Sarajeva.

Treba neko od nas odvesti njih do Billunda sto znaci primjerice ja moram iz Kopenhagena do Kalundborga 100 km u jednom pravcu.
Uzeti njihovo auto, te tako do Billunda imamo 200 km u jednom pravcu plus 240 kruna troska (mostarina) u jednom pravcu. Znaci naprijed i nazad 400 kilometara i 480 kruna mostarine plus gorivo. I tako moram kada se vrate znaci ukupno 800 km i 960 kruna troska na most plus gorivo, plus mojih 400 kilometara. Malmö ko malo prakticnije odem po njih 100 kilometara odvezem do aerodroma 150 kilometara, vratim se kuci 50 kilometara, pa onda opet po njih 50 kilometara, vozi kuci 150 kilometara i nazad 100 kilometara. 600 kilometara ukupno. Plus 360 kruna u svakom pravcu most do Svedske. Znaci puta cetri 1.440 kruna plus gorivo.

Ko zivi u Kopenhagenu ili tamo na Jyllandu kod Billunda a zadnje odrediste je Tuzla ili okolica iste, bice da je isplatljuvo. Drugacije nema logike. Isto kao sto godinama se povlacila prica kako je jeftinije ici autocestom pokraj Ceske tj. ispod Berlina neko preko Kassela zbog brda. Pa su nasi provaljivali se kako ustede pun rezervar goirva :run:

Po ovim racunucama rent-a-car cijenama aviona i troska kojeg imaju ovdje mogu komotno otici do Bosne vlastitim autom tri puta. Jedina usteda su kilometri i voznja. Opet u svom autu mozes povuci stvari ako zelis.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#41 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by mad_max_ba »

beobasket wrote:Hvala Ozonu za link! Bacio sam racunicu za roditelje 20 dana rent-a-car x 35 maraka plus povratna avionska karta za dvoje, 715 maraka. Summa summarum 5.600 danskih kruna. U njihovom slucaju i nije bas ekonomicno, jer imaju dizel auto. Mislili su kako racunica ce biti mnogo jeftinija od dosadasnje, jer tako ljudi pricaju, bar ovdje. Inace potrosnja do Bosne i nazad kad idu autom je 3.600 kruna ukljucucjuci nocenje u Njemackoj, trajekt ili mostarina i vinjete/cestarine/tuneli, sve puta dva.
prijatelju da napravimo jedan posao ovde,
hajde uloži koju tisučicu ili hiljadarku pa će mo rentati vozila ljudima po 3 KM dan, garantujem da će posao da procvate, idemo na varijantu da su u tu cijenu ukalkulisani svi eventualni troškovi, osiguranje putnika, amortizacija vozila, servisi itd itd.
Sjooo ima da se naizdajemo auta
pih
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#42 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by exliberal-ex »

beobasket wrote:Cujte, covjek nebi nikada nista imao kada bi bio troskali na svakom cosku.

Moji roditelji zive 200 i 150 kilometara udaljeno od dva aerodroma koja su povezana sa Tuzlom a gdje je jos distanca od Tuzle do Sarajeva.

Treba neko od nas odvesti njih do Billunda sto znaci primjerice ja moram iz Kopenhagena do Kalundborga 100 km u jednom pravcu.
Uzeti njihovo auto, te tako do Billunda imamo 200 km u jednom pravcu plus 240 kruna troska (mostarina) u jednom pravcu. Znaci naprijed i nazad 400 kilometara i 480 kruna mostarine plus gorivo. I tako moram kada se vrate znaci ukupno 800 km i 960 kruna troska na most plus gorivo, plus mojih 400 kilometara. Malmö ko malo prakticnije odem po njih 100 kilometara odvezem do aerodroma 150 kilometara, vratim se kuci 50 kilometara, pa onda opet po njih 50 kilometara, vozi kuci 150 kilometara i nazad 100 kilometara. 600 kilometara ukupno. Plus 360 kruna u svakom pravcu most do Svedske. Znaci puta cetri 1.440 kruna plus gorivo.

Ko zivi u Kopenhagenu ili tamo na Jyllandu kod Billunda a zadnje odrediste je Tuzla ili okolica iste, bice da je isplatljuvo. Drugacije nema logike. Isto kao sto godinama se povlacila prica kako je jeftinije ici autocestom pokraj Ceske tj. ispod Berlina neko preko Kassela zbog brda. Pa su nasi provaljivali se kako ustede pun rezervar goirva :run:

Po ovim racunucama rent-a-car cijenama aviona i troska kojeg imaju ovdje mogu komotno otici do Bosne vlastitim autom tri puta. Jedina usteda su kilometri i voznja. Opet u svom autu mozes povuci stvari ako zelis.

Pa mogu rentat auto u Tuzli, nije to valjda problem ...jel treba da potrazimo rent a car u Tuzli ?
Sto se tice odlaska na aerodrom....odes I parkiras na long term parking, nema potrebe da ih ti vozis gore dole...jebo ga ti sta mislis kako mi sto dolazimo sa americkog kontinenta radimo...nije ni meni aerodrom pored kuce
ja ti garantujem da kad odu prvi put I vide to slijedeci put nece ni razmisljat da voze do dole.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#43 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by bingov buraz »

beobasket wrote:Cujte, covjek nebi nikada nista imao kada bi bio troskali na svakom cosku.

Moji roditelji zive 200 i 150 kilometara udaljeno od dva aerodroma koja su povezana sa Tuzlom a gdje je jos distanca od Tuzle do Sarajeva.

Treba neko od nas odvesti njih do Billunda sto znaci primjerice ja moram iz Kopenhagena do Kalundborga 100 km u jednom pravcu.
Uzeti njihovo auto, te tako do Billunda imamo 200 km u jednom pravcu plus 240 kruna troska (mostarina) u jednom pravcu. Znaci naprijed i nazad 400 kilometara i 480 kruna mostarine plus gorivo. I tako moram kada se vrate znaci ukupno 800 km i 960 kruna troska na most plus gorivo, plus mojih 400 kilometara. Malmö ko malo prakticnije odem po njih 100 kilometara odvezem do aerodroma 150 kilometara, vratim se kuci 50 kilometara, pa onda opet po njih 50 kilometara, vozi kuci 150 kilometara i nazad 100 kilometara. 600 kilometara ukupno. Plus 360 kruna u svakom pravcu most do Svedske. Znaci puta cetri 1.440 kruna plus gorivo.

Ko zivi u Kopenhagenu ili tamo na Jyllandu kod Billunda a zadnje odrediste je Tuzla ili okolica iste, bice da je isplatljuvo. Drugacije nema logike. Isto kao sto godinama se povlacila prica kako je jeftinije ici autocestom pokraj Ceske tj. ispod Berlina neko preko Kassela zbog brda. Pa su nasi provaljivali se kako ustede pun rezervar goirva :run:

Po ovim racunucama rent-a-car cijenama aviona i troska kojeg imaju ovdje mogu komotno otici do Bosne vlastitim autom tri puta. Jedina usteda su kilometri i voznja. Opet u svom autu mozes povuci stvari ako zelis.
Izgubio sam te kod Kopenhagena :lol:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#44 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by Fudo387 »

Gledam ja ovo,
pasat ispadne preko 100 maraka dan,
isto cudo u usa 20 dolara dan.
kako jebemu?
za onu tutu kia rio hoce 80 maraka, ovdje to 9 dolara dan i jos ti dadnu ulaznicu za kino sam' da to neko uzme i malo provoza okolo. :D
izracuno sam da mi je za mjesec dana jeftinije poslati auto brodom, vozikati se tamo i poslati ga nazad za ameriku, nego da rentam
auto u Bosni.
koji vam je klinac rodjaci? :lol:
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#45 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by beobasket »

exliberal-ex wrote:
beobasket wrote:Cujte, covjek nebi nikada nista imao kada bi bio troskali na svakom cosku.

Moji roditelji zive 200 i 150 kilometara udaljeno od dva aerodroma koja su povezana sa Tuzlom a gdje je jos distanca od Tuzle do Sarajeva.

Treba neko od nas odvesti njih do Billunda sto znaci primjerice ja moram iz Kopenhagena do Kalundborga 100 km u jednom pravcu.
Uzeti njihovo auto, te tako do Billunda imamo 200 km u jednom pravcu plus 240 kruna troska (mostarina) u jednom pravcu. Znaci naprijed i nazad 400 kilometara i 480 kruna mostarine plus gorivo. I tako moram kada se vrate znaci ukupno 800 km i 960 kruna troska na most plus gorivo, plus mojih 400 kilometara. Malmö ko malo prakticnije odem po njih 100 kilometara odvezem do aerodroma 150 kilometara, vratim se kuci 50 kilometara, pa onda opet po njih 50 kilometara, vozi kuci 150 kilometara i nazad 100 kilometara. 600 kilometara ukupno. Plus 360 kruna u svakom pravcu most do Svedske. Znaci puta cetri 1.440 kruna plus gorivo.

Ko zivi u Kopenhagenu ili tamo na Jyllandu kod Billunda a zadnje odrediste je Tuzla ili okolica iste, bice da je isplatljuvo. Drugacije nema logike. Isto kao sto godinama se povlacila prica kako je jeftinije ici autocestom pokraj Ceske tj. ispod Berlina neko preko Kassela zbog brda. Pa su nasi provaljivali se kako ustede pun rezervar goirva :run:

Po ovim racunucama rent-a-car cijenama aviona i troska kojeg imaju ovdje mogu komotno otici do Bosne vlastitim autom tri puta. Jedina usteda su kilometri i voznja. Opet u svom autu mozes povuci stvari ako zelis.

Pa mogu rentat auto u Tuzli, nije to valjda problem ...jel treba da potrazimo rent a car u Tuzli ?
Sto se tice odlaska na aerodrom....odes I parkiras na long term parking, nema potrebe da ih ti vozis gore dole...jebo ga ti sta mislis kako mi sto dolazimo sa americkog kontinenta radimo...nije ni meni aerodrom pored kuce
ja ti garantujem da kad odu prvi put I vide to slijedeci put nece ni razmisljat da voze do dole.
Usluge poput long-term parkinga (Billund airport) kosta 20 dana cca. 2.000 kruna. U roditelja auto dizel te sa mostarinom i svojih 400 kilometara voznje nisam u stanju potrositi 2.000 kruna. Plus sto opet moraju dva puta mostarinu platit i preci tih 400 kilometara. Autom do Bosne mogu sa dva rezervara i 1/4. Tacno 115 litara dizela potrose do Bosne, sa vinjetama i cestarinom put izadje u oba pravca oko 2.300 kruna, oko 3.000 kruna sa dva puta nocenjem u Njemackoj. Malmö 20 dana parking u tim njihovim ogradama 5.670 kruna, oko $800 bar tako kaze stranica ali u konkureciji su sa skupim Kopenhagen aerodromom gdje trenutno imamju popust kampanju, 20 dana direct parking 4.100 kruna. Inace kad kod nas ides sa ciljem ostavljanja auta na airport onda citav izlet racunas kao da ide osoba ekstra na put.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#46 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by HAVANA »

Fudo387 wrote:Gledam ja ovo,
pasat ispadne preko 100 maraka dan,
isto cudo u usa 20 dolara dan.
kako jebemu?
za onu tutu kia rio hoce 80 maraka, ovdje to 9 dolara dan i jos ti dadnu ulaznicu za kino sam' da to neko uzme i malo provoza okolo. :D
izracuno sam da mi je za mjesec dana jeftinije poslati auto brodom, vozikati se tamo i poslati ga nazad za ameriku, nego da rentam
auto u Bosni.
koji vam je klinac rodjaci? :lol:
Ne bi ga otvorio kad bi 2 glave dan bio.Nema sanse.Cuj kako,kako nece? Radis od juna do augusta i onda masi usima.Osiguranje,registracija,kasko,gubitak na cijeni vozila...Povrat investicije 900 godina :D Rizik ? U bosni je belaj zagarantovan.Il ce ti ukrast auto,il ga sjebat,il poskidat dijelove...Pretprosle godine tvoj amerikanac :D hadzo doso i cirokija iznajmio.Napio se ko mljaze,skrho se,ostavio kljuc kod matere a auto u kanalu i razgulio.Zvao ga ovaj moj,reko mu poslat 400 dolara :lol: Reko mu ovaj ne moras nista slat,imacemo sex kad dodjes. :lol: Elem katastrofa.Lako je vani to raditi kad imas popunjenost,mehanizme zastite,sigurnost naplate..
Ne bi mu ja dao auto od 20 milja na stoju dnevno nema sanse. :D U bosni.Vani bi.Ukrali mi jaranu 3 auta.Kasko nije naplatio.Standardno zajebancije i nebuloze...3 nova auta.Oko 70000km vrijednosti.Kako povratiti taj novac?Nikako.Zatvori i cao.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#47 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by Fudo387 »

HAVANA wrote:
Fudo387 wrote:Gledam ja ovo,
pasat ispadne preko 100 maraka dan,
isto cudo u usa 20 dolara dan.
kako jebemu?
za onu tutu kia rio hoce 80 maraka, ovdje to 9 dolara dan i jos ti dadnu ulaznicu za kino sam' da to neko uzme i malo provoza okolo. :D
izracuno sam da mi je za mjesec dana jeftinije poslati auto brodom, vozikati se tamo i poslati ga nazad za ameriku, nego da rentam
auto u Bosni.
koji vam je klinac rodjaci? :lol:
Ne bi ga otvorio kad bi 2 glave dan bio.Nema sanse.Cuj kako,kako nece? Radis od juna do augusta i onda masi usima.Osiguranje,registracija,kasko,gubitak na cijeni vozila...Povrat investicije 900 godina :D Rizik ? U bosni je belaj zagarantovan.Il ce ti ukrast auto,il ga sjebat,il poskidat dijelove...Pretprosle godine tvoj amerikanac :D hadzo doso i cirokija iznajmio.Napio se ko mljaze,skrho se,ostavio kljuc kod matere a auto u kanalu i razgulio.Zvao ga ovaj moj,reko mu poslat 400 dolara :lol: Reko mu ovaj ne moras nista slat,imacemo sex kad dodjes. :lol: Elem katastrofa.Lako je vani to raditi kad imas popunjenost,mehanizme zastite,sigurnost naplate..
Ne bi mu ja dao auto od 20 milja na stoju dnevno nema sanse. :D U bosni.Vani bi.Ukrali mi jaranu 3 auta.Kasko nije naplatio.Standardno zajebancije i nebuloze...3 nova auta.Oko 70000km vrijednosti.Kako povratiti taj novac?Nikako.Zatvori i cao.
Dobro, sad mi je jasno zasto je to tako, i vise nije, kako jebemu? :D :lol:

edit; kako ne moze naplatiti kasko osiguranje?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#48 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by HAVANA »

Ma neke nebuloze oko kljuca i saobracajne...Kljuc drugi je imao ali saobracajnu nije,tako nesta.Ako das klijentu moze biti problem a ako ne das,onda murija klijenta pegla zbog saobracajne.Tako neke nebuloze.Nista ovde normalno nije,sve mimo svijeta.Sad su se svi nalozili da vozaju arape.Ima 2 godine sve vise i vise.Na kraju ce ih polomit.Vec im jebu mater prljavu,bezobraznu,nadmenu... :lol: Proslu sezonu vozac nazvo gazdu s borackog i reko mu da ce ih ostavit tamo,nece on da ih vozi,nema sanse,po cijenu otkaza,jebe od do... :lol: I ostavio ih.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#49 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by beobasket »

Svake godine neki novi trend u Bosni. Jel sad su Arapi vruca stvar? :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#50 Re: Iskustva sa rent-a-car u Bosni?

Post by HAVANA »

Ne znam.Ne izdajem im nista,niti zelim.Upite za stanove glat odbijem.Turci mogu.Haj oni il su fini il su budale totalne.Popise boga oca.Zena po 5 breca flasa iznese poslije njih. :-) Al nisam imao problema.Arapi cao.Daleko im kuca od moje.Takav gard i omalovazavanje,ubijedjenost da sve mozes kupiti novcem a uz to tretirati nekoga kao pasce,zasluzuje da mu jebes mater.Il ga ogulis ako skontas fintu.Ko ih moze trpit.Ja ne mogu za sve pare ovog svijeta.
Post Reply