iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Moderator: O'zone

Locked
Exodia
Posts: 38
Joined: 29/06/2016 23:22

#201 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by Exodia »

Ima li ikakav način za ulazak u HR bez dosadnih potvrda o rezervaciji, a tiče se posjete? Znači svaki put kad hoću posjetiti djevojku ja moram moljakati frendicu da mi pošalje tu potvrdu jer drugačije osim turistički ne mogu ući (ne ubrajam ko je bolestan ili ima nekog iz obitelji o kojima se mora brinuti, a što tamo spada pod kategoriju "osobni/privatni razlozi". Glupost jbm
akcija007
Posts: 2847
Joined: 17/05/2008 23:50

#202 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by akcija007 »

Nazalost ne.
Treba ti potbrda o rezervaciji ili placenom smjestaju.
Ili ako imas nekoga ko ima firmu svoju da ti posalje pozuv za poslovni sastanak
djana h
Posts: 39246
Joined: 06/08/2009 18:23

#203 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by djana h »

AlbatrosXL wrote: 19/01/2022 17:51 Pozdrav,
Zna li neko kakva je procedura oko putovanja u Norvešku (avionom)?
nit vakcinisan, samo prebolovao coronu
Kako god, čak i vakcinisani moraju se testirati pri ulasku, a zatim karantena.
Tako je bilo oko Božića, da li je sad nešto drugačije, ne znam tačno.
Jaska111
Posts: 25
Joined: 12/01/2018 07:19

#204 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by Jaska111 »

Da li neko zna kakva je sada procedura za ulazak u Švedsku.Da li je još na snazi zabrana za BIH.Imam eu digitalni zeleni sertifikat o vakcinaciji iz Srbije.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#205 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by tindbe »

Jel se ko okušao na put u EU, s testom i vakcinom iz BiH, koja kod njih nije priznata
Neće me valjda vratit iz neke kafane zbog te sitnice :skoljka:
akcija007
Posts: 2847
Joined: 17/05/2008 23:50

#206 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by akcija007 »

Sve zavisi na koga naletis u kafani. Jer osobe koje provjeravaju te potvrde na ulaziu skeniraju kroz eu covid pass . Nase potvrde ne prolaze kroz eu covid pass i sve zavisi od osobe da li ce ti pristati da preko kamere skenira tvoj qr kod. Ako ne pristane ne mozes uci u tu kafanu.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#207 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by Van Halen »

Zna li neko za ulazak u Dubai,da li je istina da vise nije neophodan PCR test odavde,nego se moze i sa 2 doze vskcine ući?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#208 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by black_adrian »

koliko vazi druga doza za prelazak granice? 6 mjeseci il 9?

negdje sam procitao da se 270 dana od primitka druge doze moze uci u Hrvatsku sa potvrdom, tj ne mora test... ja sam primio drugu dozu Pfizera prije tacno 5 mjeseci i 27 dana, necu jos trecu a trebao bih pocetkom maja u Hrvatsku pa me zanima moram li raditi test prije prelaska granice?

hvala
abesic408
Posts: 1
Joined: 26/04/2022 21:01

#210 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by abesic408 »

Pozdrav, da li je neko imao iskustvo sa putovanjem u Austriju sa Covid certifikatom o vakcinaciji sa 3 doze cjepiva koji izdaje Zavod o zdravstvenom osiguranju KS?
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#211 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by _Threshold_ »

ako je neko nedavno išao u Njemačku, da li je potrebna potvrda o vakcinaciji, negativan test i slične stvari?
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#212 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by Edin H. »

_Threshold_ wrote: 30/04/2022 21:41 ako je neko nedavno išao u Njemačku, da li je potrebna potvrda o vakcinaciji, negativan test i slične stvari?
Zašto ne provjeriš na njihovom website-u, pravila su sklona promijenama u odnosu na trenutnu situaciju.
akcija007
Posts: 2847
Joined: 17/05/2008 23:50

#213 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by akcija007 »

U avion za Njemacku samo vakcinisani sa priznatim vakcinama od strane EMA. Za kopnenu granicu ne znam
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#214 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by Altsa »

Italija? Neko putovao.
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#215 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by mayab »

Evo, Hrvatska je ukinula sve covid mjere glede ulaska u državu

https://www.klix.ba/vijesti/regija/ukin ... /220501087
Nera_22
Posts: 334
Joined: 14/09/2006 12:48

#216 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by Nera_22 »

Danas vraceni sa aerordoma u Sarajevu jer na letu za Njemacku Wizz Airom. Ne priznaju negativan pcr test nego samo vakcine ne starije od 9 mjeseci. Zvali ministarstvo u Njemackoj i oni su potvrdili da je dovoljan negativan test al dzaba nisu dozvolili. Sad ide tuzba prema Wizz Air. Ako je jos ko odbijen neka se javi privatno pa da uvezemo tuzbu.
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#217 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by petunija »

Altsa wrote: 01/05/2022 18:03 Italija? Neko putovao.
Da išla trajektom, prije mjesec, tražili mi potvrdu da sam vakcinisana
Kad sam išla autom, u januaru, niko ništa nije pitao.
U hotelima u It, zavisi na koga naletiš
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#218 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by Van Halen »

petunija wrote: 04/05/2022 14:09
Altsa wrote: 01/05/2022 18:03 Italija? Neko putovao.
Da išla trajektom, prije mjesec, tražili mi potvrdu da sam vakcinisana
Kad sam išla autom, u januaru, niko ništa nije pitao.
U hotelima u It, zavisi




Da li moze s 2 doze i da li ima vremensko ograničenje nakon 2 doze?
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#219 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by Altsa »

petunija wrote: 04/05/2022 14:09
Altsa wrote: 01/05/2022 18:03 Italija? Neko putovao.
Da išla trajektom, prije mjesec, tražili mi potvrdu da sam vakcinisana
Kad sam išla autom, u januaru, niko ništa nije pitao.
U hotelima u It, zavisi na koga naletiš
Koju potvrdu priznaju. Da li moze ova od ZZJZKS. Primio sam tri vakcine.
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#220 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by petunija »

Može i kod mene je ta
Primila 2 i ne namjeravam više
@Van Halen traje 9 mjeseci od druge doze
cor
Posts: 20
Joined: 15/04/2017 13:20

#221 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by cor »

Nera_22 wrote: 04/05/2022 13:07 Danas vraceni sa aerordoma u Sarajevu jer na letu za Njemacku Wizz Airom. Ne priznaju negativan pcr test nego samo vakcine ne starije od 9 mjeseci. Zvali ministarstvo u Njemackoj i oni su potvrdili da je dovoljan negativan test al dzaba nisu dozvolili. Sad ide tuzba prema Wizz Air. Ako je jos ko odbijen neka se javi privatno pa da uvezemo tuzbu.
Sad si me baš uplašila. Kupio karte WizzAir za Njemačku za petak. Neki govore dovoljan je antigenski, a neki kazu da ne mogu ni sa dvije vakcine jer je prošlo 10 mjeseci. Ima li ko pouzdan info?
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#222 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by Trappist »

nova_pruga wrote: 04/05/2022 14:48
Nera_22 wrote: 04/05/2022 13:07 Danas vraceni sa aerordoma u Sarajevu jer na letu za Njemacku Wizz Airom. Ne priznaju negativan pcr test nego samo vakcine ne starije od 9 mjeseci. Zvali ministarstvo u Njemackoj i oni su potvrdili da je dovoljan negativan test al dzaba nisu dozvolili. Sad ide tuzba prema Wizz Air. Ako je jos ko odbijen neka se javi privatno pa da uvezemo tuzbu.
Nećeš tužbom ništa postići, samo ćeš bez veze baciti pare na advokata i troškove. Kompanija ima pravo da ti ograniči kretanje i putovanje ukoliko te smatra opasnim i zaraznim po druge putnike, a kao nevakcinisan, to sigurno i jesi. PCR test nije nikakav pokazatelj da si siguran jer virus možeš pokupiti na putu do aerodroma, pogotovo sada kad skoro pa niko ne nosi masku, a vjerujem da ne nosiš ni ti.
Kako je u podrumu sa tonom brasna, imal vrucine?
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#223 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by Trappist »

Nera_22 wrote: 04/05/2022 13:07 Danas vraceni sa aerordoma u Sarajevu jer na letu za Njemacku Wizz Airom. Ne priznaju negativan pcr test nego samo vakcine ne starije od 9 mjeseci. Zvali ministarstvo u Njemackoj i oni su potvrdili da je dovoljan negativan test al dzaba nisu dozvolili. Sad ide tuzba prema Wizz Air. Ako je jos ko odbijen neka se javi privatno pa da uvezemo tuzbu.
Ako mi ista ide na zivce to su ovi samoprozvani doktori ma check inu koji su nekim cudom postali strucnjaci za sve. Mene su nedavno “jedva” pustili na let u sarajevu za grcku iako sam imao tri vakcine i negativan test, a u grckoj to niko nije gledao na granici, samo pasos. Zainatio sam se da nadjem ko je lik koji je bio to jutro i da napisem zalbu
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#224 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by auspuhc »

nova_pruga wrote: 04/05/2022 14:48
Nera_22 wrote: 04/05/2022 13:07 Danas vraceni sa aerordoma u Sarajevu jer na letu za Njemacku Wizz Airom. Ne priznaju negativan pcr test nego samo vakcine ne starije od 9 mjeseci. Zvali ministarstvo u Njemackoj i oni su potvrdili da je dovoljan negativan test al dzaba nisu dozvolili. Sad ide tuzba prema Wizz Air. Ako je jos ko odbijen neka se javi privatno pa da uvezemo tuzbu.
Nećeš tužbom ništa postići, samo ćeš bez veze baciti pare na advokata i troškove. Kompanija ima pravo da ti ograniči kretanje i putovanje ukoliko te smatra opasnim i zaraznim po druge putnike, a kao nevakcinisan, to sigurno i jesi. PCR test nije nikakav pokazatelj da si siguran jer virus možeš pokupiti na putu do aerodroma, pogotovo sada kad skoro pa niko ne nosi masku, a vjerujem da ne nosiš ni ti.
Ne razumijem zasto je neke ljude toliko strah vakcine da si stvaraju bezveze ovakve probleme. Hajde na pocetku ok, ali do sada su milioni ljudi to odradili.
Moja firma je to organizovala kolektivno i nekoliko ljudi je teskom mukom pristalo da ne ostane bez posla. Da je bilo na dobrovoljnoj osnovi sigurno ne bi. I to se radi o visokoobrazovanim osobama, sto znaci nisu neki glupaci. Zanimljiv mi je taj fenomen straha od igle.
cor
Posts: 20
Joined: 15/04/2017 13:20

#225 Re: iskustva sa putovanjem u inostranstvo u vrijeme pandemije

Post by cor »

nova_pruga wrote: 11/05/2022 16:34
auspuhc wrote: 11/05/2022 16:28

Ne razumijem zasto je neke ljude toliko strah vakcine da si stvaraju bezveze ovakve probleme. Hajde na pocetku ok, ali do sada su milioni ljudi to odradili.
Moja firma je to organizovala kolektivno i nekoliko ljudi je teskom mukom pristalo da ne ostane bez posla. Da je bilo na dobrovoljnoj osnovi sigurno ne bi. I to se radi o visokoobrazovanim osobama, sto znaci nisu neki glupaci. Zanimljiv mi je taj fenomen straha od igle.
Ma prave se samo pametni, ništa više.
Pitanje vakcinacije nema veze sa temom. Ja sam npr vakcinisan dva puta, ali je prošlo više od 9 mjeseci /u medjuvremenu i preležao/. Mislim da je nepotrebno da se dalje bockam. Sve zemlje ukidaju mjere, ali je Njemačka još uvijek upitna. O tome mi pričamo - nama treba info, a ne pridike.
Locked