Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
laik1981
Posts: 13007
Joined: 05/12/2012 13:04

#76 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

Mogy87 wrote: 08/08/2020 12:31 Ja dijelim misljenje s oboje. Kamo srece da nam represija nije potrebna. Ali prosle godine smo imali epidemiju sa preko 1.000 slucajeva bolesti koja je zamalo iskorijenjena. Jer su mame gledale youtube klipove.
Pa pokreni neki nacionalni program koji ce tu mamu nauciti nesto, a ne prepustiti je objavama Jelene Karleuse..
znalacf
Posts: 91
Joined: 15/08/2013 14:46

#77 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by znalacf »

Potpuno ste odlutali sa teme ima druga tema za vasu suplju
znalacf
Posts: 91
Joined: 15/08/2013 14:46

#78 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by znalacf »

Bas sad nesto gledam druge teme vezane za corona virus hiljade stranica rasprava a ova "iskustva vezana za koronu" samo 4 i to pola bezveze. Pametnom išaret dovoljan.
🤣🤣🤣
laik1981
Posts: 13007
Joined: 05/12/2012 13:04

#79 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

Pa ova tema je kreirana prije 2-3 dana :-)
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#80 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zubi »

laik1981 wrote: 08/08/2020 12:48
zubi wrote: 08/08/2020 12:26
laik1981 wrote: 08/08/2020 12:23
Do toga su dosli jer su edukovali stanovnistvo, a ne vrsili represiju i ponasali se prema stanovnicima kao prema stoci. Ako zelimo da im se nekada priblizimo, kada su u pitanju te pozeljne mentalne karakteristike, onda i mi moramo poceti koristiti te metode. Ovo sto danas imamo je kontraproduktivno i toga smo svjedoci svaki dan. nekad moramo poceti drugacije. Treba skinuti povez sa ociju i prestati udarati glavom u zid. To u praksi ne donosi nikakve rezultate..
Apsolutno ne.

Za nase podneblje i nas mentalitet samo represija... Ne kazem da ne treba uporedo raditi i na edukaciji, al to je dugotrajan i spor proces a represija daje trenutne rezultate...

A represija za posljedicu ima i edukaciju, ono kad ti iz guzice dodje u glavu :D
Kako ne kontas da mi i imamo ovakav mentalitet zbog visedecenijske represije i manjka edukacije. To je to udaranje glavom u zid i ignorisanje realnosti. Ako ti mislis da je ispravno to "samo represija" onda se pomiri sa cinjenicom da ces ovo sto danas gledas gledati citav zivot. Pa i u toj Finskoj da prestanu sa edukacijama i da pocnu sa represivnim metodama za mjesec dana bi imao sto hiljada ljudi koji bi trazili smjenu vlade. Narod postuje autoritete jer autoriteti postuju narod. Ovdje se prema narodu decenijama odnose kao prema stoci i onda imas ovo sto imas..
Kad smo to imali visedecenijsku represiju?
laik1981
Posts: 13007
Joined: 05/12/2012 13:04

#81 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

zubi wrote: 08/08/2020 13:04
laik1981 wrote: 08/08/2020 12:48
zubi wrote: 08/08/2020 12:26
Apsolutno ne.

Za nase podneblje i nas mentalitet samo represija... Ne kazem da ne treba uporedo raditi i na edukaciji, al to je dugotrajan i spor proces a represija daje trenutne rezultate...

A represija za posljedicu ima i edukaciju, ono kad ti iz guzice dodje u glavu :D
Kako ne kontas da mi i imamo ovakav mentalitet zbog visedecenijske represije i manjka edukacije. To je to udaranje glavom u zid i ignorisanje realnosti. Ako ti mislis da je ispravno to "samo represija" onda se pomiri sa cinjenicom da ces ovo sto danas gledas gledati citav zivot. Pa i u toj Finskoj da prestanu sa edukacijama i da pocnu sa represivnim metodama za mjesec dana bi imao sto hiljada ljudi koji bi trazili smjenu vlade. Narod postuje autoritete jer autoriteti postuju narod. Ovdje se prema narodu decenijama odnose kao prema stoci i onda imas ovo sto imas..
Kad smo to imali visedecenijsku represiju?
Recimo samo zadnjih nekoliko stoljeca, sa mozda nekim kratkim pauzama..
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#82 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by NediM17 »

MMM1977 wrote: 08/08/2020 00:33
Vela666 wrote: 07/08/2020 23:56 Pusaci su rizicna skupina uvijek
Sami smo sebi krivi :D

Image
Sto se tice rizika zarazavanja koronom tu su u prednosti, od davnina je poznato da je fumigacija jedan od najefikasnijih nacina dezinfekcije. :-D
Takodje, negdje sam procitao da se virus tesko nakaci na pusacka pluca zbog katrana koji je prisutan.
Davno prije korone sam citao da u prostorijama u kojim se pusi ima puno manje raznih mikroba, tako da samo naprijed, pusenjem protiv korone. :lol:
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#83 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by i agree »

sta bi sa onim bradom,biznismenom sto su obolili on i zena sto je dijelio savjete po fb,jel ozdravio,dise li? :lol:
ne pisu vise nista pa kontam sta li je a drag lik se cini onako na prvu
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#84 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by NediM17 »

Uzelo ga u krizni štab. :mrgreen:
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#85 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by i agree »

:lol:
jest mi sega bilo lik djeli savjete sta da se uzima a kako dani prolaze on sve gori :lol:
MMM1977
Posts: 4607
Joined: 15/07/2009 12:56

#86 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

Hajde da napišem koju na ovu temu, neke stvari ću ponovo napisati

- Supruga bila bolesna desetak dana, temperatura, malaksalost itd. Gotovo nikada nije bolesna a i kad jeste to je par dana i idemo dalje. Uradila PCR u Alei, negativan, ali kaže da joj prilikom testa uopšte nisu išli duboko u nos sa uzimanjem brisa, tako da sve više sumnjamo u taj rezultat

- Otac bio bolestan isto desetak dana, pojačani problemi sa posljedicama moždanog udara, upala pluća obostrano, šečeraš. Lagano se oporavlja nakon terapije antibioticima i vitaminskim infuzijama

- Mama, upala pluća, tek krenulo, na CT pluća joj rekli da je 99% korona. Sutra se treba testirati.

- Punac ima upalu pluća, u nedelju imao nešto poput epileptičkog napada po prvi put u životu, jedva smo ga dozvali. Ja mu otvarao usta i vadio jezik, uradio PCR i čekamo rezultate ali su mu u Tawilu rekli da je 99% korona ma šta test pokazao.

- Ja, koji sam obično najbolesniji :D bez ikakvih simptoma, bilo je malo češkanja po grlu i slabosti ali ništa specijalno a u kontaktu sam sa svima, oca sam 4-5 dana vodao po doktorima. Ja to pripisujem gripi u januaru za koju sam 100% siguran da je bila korona.

Helem, imam pravi porodični klaster izgleda. Svi se držimo izolacije dok ne vidimo šta i kako.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#87 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by stakasa »

MMM1977 wrote: 18/08/2020 15:02 Hajde da napišem koju na ovu temu, neke stvari ću ponovo napisati

- Supruga bila bolesna desetak dana, temperatura, malaksalost itd. Gotovo nikada nije bolesna a i kad jeste to je par dana i idemo dalje. Uradila PCR u Alei, negativan, ali kaže da joj prilikom testa uopšte nisu išli duboko u nos sa uzimanjem brisa, tako da sve više sumnjamo u taj rezultat

- Otac bio bolestan isto desetak dana, pojačani problemi sa posljedicama moždanog udara, upala pluća obostrano, šečeraš. Lagano se oporavlja nakon terapije antibioticima i vitaminskim infuzijama

- Mama, upala pluća, tek krenulo, na CT pluća joj rekli da je 99% korona. Sutra se treba testirati.

- Punac ima upalu pluća, u nedelju imao nešto poput epileptičkog napada po prvi put u životu, jedva smo ga dozvali. Ja mu otvarao usta i vadio jezik, uradio PCR i čekamo rezultate ali su mu u Tawilu rekli da je 99% korona ma šta test pokazao.

- Ja, koji sam obično najbolesniji :D bez ikakvih simptoma, bilo je malo češkanja po grlu i slabosti ali ništa specijalno a u kontaktu sam sa svima, oca sam 4-5 dana vodao po doktorima. Ja to pripisujem gripi u januaru za koju sam 100% siguran da je bila korona.

Helem, imam pravi porodični klaster izgleda. Svi se držimo izolacije dok ne vidimo šta i kako.
Bolesljivi ljudi, skloniji gripama i temperaturama, bolje podnose koronu. Zuti zutuju crveni putuju :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40817
Joined: 21/05/2012 22:46

#88 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by AmiĐa_Idriz »

Imao prijatelj. Javilo se prvo kao proliv i nesnosni bolovi u stomaku, na prvu nije ni pomislio na ovo, mislio ono standardno pokvario stomak, međutim sutradan već temperatura i ozbiljna malaksalost. Testirao se, u međuvremenu zakovan za krevet, nije mogao maknuti. Kaže nikad u životu nešto slično nije doživio. Uz to ono standardno gubitak čula okusa i sve ostalo što ide.

Inače nije bolešljiv, bavi se sportom.
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#89 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Evelinda »

AmiĐa_Idriz wrote: 18/08/2020 16:08 Imao prijatelj. Javilo se prvo kao proliv i nesnosni bolovi u stomaku, na prvu nije ni pomislio na ovo, mislio ono standardno pokvario stomak, međutim sutradan već temperatura i ozbiljna malaksalost. Testirao se, u međuvremenu zakovan za krevet, nije mogao maknuti. Kaže nikad u životu nešto slično nije doživio. Uz to ono standardno gubitak čula okusa i sve ostalo što ide.

Inače nije bolešljiv, bavi se sportom.
Imao? Znaci ozdravio je?Koliko je dugo bio bolestan,koliko dugo temperatura?
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#90 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Evelinda »

stakasa wrote: 18/08/2020 15:25 Bolesljivi ljudi, skloniji gripama i temperaturama, bolje podnose koronu. Zuti zutuju crveni putuju :D
Otkud ta info?
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40817
Joined: 21/05/2012 22:46

#91 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by AmiĐa_Idriz »

Evelinda wrote: 18/08/2020 17:25
Imao? Znaci ozdravio je?Koliko je dugo bio bolestan,koliko dugo temperatura?
Da, prebolio je.

Od pojave prvih simptoma pa do prvog negativnog testa je prošlo 16 dana, znači malo jače od dvije sedmice ali ovaj užasni period kako on opisuje je trajao nekih 7 dana.
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#92 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Evelinda »

AmiĐa_Idriz wrote: 18/08/2020 19:25
Evelinda wrote: 18/08/2020 17:25
Imao? Znaci ozdravio je?Koliko je dugo bio bolestan,koliko dugo temperatura?
Da, prebolio je.

Od pojave prvih simptoma pa do prvog negativnog testa je prošlo 16 dana, znači malo jače od dvije sedmice ali ovaj užasni period kako on opisuje je trajao nekih 7 dana.
Da pretpostavljala sam ,obicno govore da je prvih 7 dana najgore.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#93 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

MMM1977 wrote: 18/08/2020 15:02 Hajde da napišem koju na ovu temu, neke stvari ću ponovo napisati

- Supruga bila bolesna desetak dana, temperatura, malaksalost itd. Gotovo nikada nije bolesna a i kad jeste to je par dana i idemo dalje. Uradila PCR u Alei, negativan, ali kaže da joj prilikom testa uopšte nisu išli duboko u nos sa uzimanjem brisa, tako da sve više sumnjamo u taj rezultat

- Otac bio bolestan isto desetak dana, pojačani problemi sa posljedicama moždanog udara, upala pluća obostrano, šečeraš. Lagano se oporavlja nakon terapije antibioticima i vitaminskim infuzijama

- Mama, upala pluća, tek krenulo, na CT pluća joj rekli da je 99% korona. Sutra se treba testirati.

- Punac ima upalu pluća, u nedelju imao nešto poput epileptičkog napada po prvi put u životu, jedva smo ga dozvali. Ja mu otvarao usta i vadio jezik, uradio PCR i čekamo rezultate ali su mu u Tawilu rekli da je 99% korona ma šta test pokazao.

- Ja, koji sam obično najbolesniji :D bez ikakvih simptoma, bilo je malo češkanja po grlu i slabosti ali ništa specijalno a u kontaktu sam sa svima, oca sam 4-5 dana vodao po doktorima. Ja to pripisujem gripi u januaru za koju sam 100% siguran da je bila korona.

Helem, imam pravi porodični klaster izgleda. Svi se držimo izolacije dok ne vidimo šta i kako.
Drzite se. Tati ide na bolje polako?
MMM1977
Posts: 4607
Joined: 15/07/2009 12:56

#94 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

Mogy87 wrote: 18/08/2020 19:31
MMM1977 wrote: 18/08/2020 15:02 Hajde da napišem koju na ovu temu, neke stvari ću ponovo napisati

- Supruga bila bolesna desetak dana, temperatura, malaksalost itd. Gotovo nikada nije bolesna a i kad jeste to je par dana i idemo dalje. Uradila PCR u Alei, negativan, ali kaže da joj prilikom testa uopšte nisu išli duboko u nos sa uzimanjem brisa, tako da sve više sumnjamo u taj rezultat

- Otac bio bolestan isto desetak dana, pojačani problemi sa posljedicama moždanog udara, upala pluća obostrano, šečeraš. Lagano se oporavlja nakon terapije antibioticima i vitaminskim infuzijama

- Mama, upala pluća, tek krenulo, na CT pluća joj rekli da je 99% korona. Sutra se treba testirati.

- Punac ima upalu pluća, u nedelju imao nešto poput epileptičkog napada po prvi put u životu, jedva smo ga dozvali. Ja mu otvarao usta i vadio jezik, uradio PCR i čekamo rezultate ali su mu u Tawilu rekli da je 99% korona ma šta test pokazao.

- Ja, koji sam obično najbolesniji :D bez ikakvih simptoma, bilo je malo češkanja po grlu i slabosti ali ništa specijalno a u kontaktu sam sa svima, oca sam 4-5 dana vodao po doktorima. Ja to pripisujem gripi u januaru za koju sam 100% siguran da je bila korona.

Helem, imam pravi porodični klaster izgleda. Svi se držimo izolacije dok ne vidimo šta i kako.
Drzite se. Tati ide na bolje polako?
Da, dobro se pridigao, hvala na pitanju. Sad on hizmeti mami :D
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#95 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by konektovan »

Sretno vam svima, i sto brzi oporavak zelim. Nije ti lako, to je teska situacija, ali koliko vidim, mentalno si beton sto bi rekli... :thumbup:
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#96 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Evelinda »

konektovan wrote: 18/08/2020 20:49 koliko vidim, mentalno si beton sto bi rekli... :thumbup:
Isto sam pomislila.
Sretno vam ozdravljenje svima
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#97 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by breuer »

Sretno svima sa ozdravljenjem!

Zna li se ima li nam biznismena Kučuka?
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#98 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by NediM17 »

Vodi izolatorij na Bjelavama. :run:
MMM1977
Posts: 4607
Joined: 15/07/2009 12:56

#99 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

konektovan wrote: 18/08/2020 20:49 Sretno vam svima, i sto brzi oporavak zelim. Nije ti lako, to je teska situacija, ali koliko vidim, mentalno si beton sto bi rekli... :thumbup:
Ma mišljenja sam da ćemo se, prije ili kasnije, svi zaraziti. Možda je i bolje ovako tokom ljeta kada je imunitet na vrhu nego tokom zime. A i šta ti sudbina dodijeli s time valja deverati.

Samo mogu jednu stvar da primjetim, možda je ružno, ali ću ipak napisati: sreća je pa smo mi kao porodica u prilici da idemo privatno doktorima, da doktori odvoje dovoljno vremena za konsultacije, da se sve pretrage obave po hitnom postupku i da se što prije krene sa terapijom. Ne znam na šta bi ličilo da smo u rukama javnog zdravstva, vidio sam samo malo od tog sistema i iskreno sam zaprepašten.

Ne mogu, ne smijem donositi preuranjene zaključke, pisat ću o tome kada sve prođe. U svakom slučaju, moj savjet, bilo kakvi simptomi koji upućuju na koronu su znak da se provjere nalazi, uradi ct pluća i eventualno krene sa terapijom. Mislim da je to mog oca spasilo te je izgleda ovo prebrodio bez teških simptoma same korone.
MMM1977
Posts: 4607
Joined: 15/07/2009 12:56

#100 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

Još da dodam: moj otac se pazio jako da se ne zarazi, od kada je sve krenulo nije 3 puta izašao iz kuće a i tada je bio pod punom ratnom spremom :D i opet se zarazi...
Locked