Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#6251 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Euphoria »

I ja izasla iz izolacije u petak. Malac je prvi dobio temperaturu i grlo ga je bolilo. Prvi dan nismo mogli skinuti nikako temperaturu. 3 dana je trajala, bolila su ga jos koljena. Pokupio na aerodromu kad smo se vracali sa odmora.
2 dana nakon njega tj utorak navece mene grlo boli. U srijedu prestalo, ali mi mucnina, umorna. Navece temp 37.1. Ujutro 37.1. Popijem aspirin c i spadne. U 11h osjetim trnce kako se spustaju niz kimcu, zima mi, povraca mi se. Za pola sata me uzasno boli donji dio ledja, kukovi, jedva na noge stanem. Temp 38.6.
Probada u prsima, u pleckama. Neki suhi kasalj. 3 dana temp do 39. Samo sam spavala. Stalno mi je myka bili, nisam mogla jesti. Cetvrti dan ustala kao da nista nije bilo. Kroz 2h glava boli uzasno,mucnina. Isla na kontrolu, upala sinusa.
Nalazi su mi na pocetku losi bili leikociti pali, trombociti poviseni, crp visok...dobila Eracid. Ispila,sad mi za sinuse dali, ali ne pijem. Lijecim nekim sprejem.
Jos kasljucam, samo mi se spava, umaram se brzo.
Ja u zivotu nisam bila ovako iscrpljena i slomljena.
3 dana nakon mene dobije i najmladji.
Visoka temp, uzasna glavobolja i mucnina, povracao. To je sve 2 dana trajalo. Drugi dan navece je trazio da jede, temp spala ali mu je sve bilo bezukusno. Treci dan ko nov. 8 g

Skontala sam treci dan od kontakta da pocne. Glavobolja, temp, malo grlo i mucnina. Kod nas stariji jos i kostobolja.
Eh da, testirat se treba 4-5,h nakon pojave temp. Ako se odmah testirate bude negat test
Bijeli look
Posts: 106
Joined: 05/05/2016 13:30

#6252 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Bijeli look »

Did wrote: 06/08/2022 14:15 Bolujem od utorka koronu, prvi put. Simptomi peckanje u grlu, pa grlobolja, začepljen nos, pa temperatura. Kasnije i glavobolja, uglavnom uz temperaturu od 37.0 do 37.8 max. . Opšta slabost i umor. Od petka ujutro od simptoma ostao samo začepljen nos i promuklost. Koristio paracetamol, čaj od kadulje, sunčanje i lysobact i pio cedevitu. I dalje pozitivan na Antigen testu. Vakcinisan 3 puta Pfizerom. Inače, po simptomima bolest me najviše podsjetila na bronhitis, samo što nema kašlja i grebanja po prsima. Kako sam pročitao ova varijanta što sad kruži nije tako bezopasna i zna se češće od ranijih omikrona spustit na pluća, samo što preboljeli i vakcinisani prolaze s blažim simptomima.


Jako slično kod mene, u utorak poslijepodne osjetio da se nešto sprema, navečer temperatura, držala me srijedu i četvrtak, između 37 i 38. Nisam imao grlobolju, malo me glava bolila. 3 doze i ja primio, zadnju u februaru. U petak sam već bio dobar, danas se skroz ok osjećam. Pojeo hrpu voća, pio Aspirin C+. Nisam gubio apetit ni čulo mirisa/okusa. Sutra bih mogao već izaći iz izolacije, ali radio sam maloprije kućni test i još sam pozitivan. Ne bih da koga zarazim, tako da ne izlazim dok ne budem negativan. :run:
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#6253 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by klixoris »

Sredinom ove sedmice krenula povremena malaksalost, blago peckavo grlo, nesto se valja iza brda. Krajem sedmice 1 dan/noc temperatura do 38 i prestala. Jutro poslije kucni test pozitivan. Trenutno su blazi simptomi prehlade, s tim da kihanje ustupa mjesto kasljucanju, ali i to je mozda 4-5 dnevno da kihnem ili kahnem.
Jos sam pozitivan pa cu se strpiti jos koji dan sa izlaskom iz kuce

Nisam vakcinisan, ali jesam vec jednom prebolovao (Deltu) pocetkom prosle godine. U poredjenju sa deltom (a i to je u mom slucaju bilo relativno blago) ovo sada izgleda dosta blaze, pod uslovom da se u medjuvremenu sta ne pogorsa
User avatar
SmokingMan
Posts: 18504
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#6254 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by SmokingMan »

Postoji mogućost da sam i ja fasovao Kuronu. :lol:


Sreća radim od kuće, pa poslije pravac u onaj red, nadam se da neće biti peMzionera na bacanje.

Tačno svakim danom prezirem sve više i više one jajare iz WHO.a
Dzontra_Volta
Posts: 6455
Joined: 20/01/2011 11:10

#6255 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Dzontra_Volta »

SmokingMan wrote: 08/08/2022 00:26 Postoji mogućost da sam i ja fasovao Kuronu. :lol:


Sreća radim od kuće, pa poslije pravac u onaj red, nadam se da neće biti peMzionera na bacanje.

Tačno svakim danom prezirem sve više i više one jajare iz WHO.a
Kakav red?
Ci-Nick
Posts: 5070
Joined: 15/03/2015 17:38

#6256 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Ci-Nick »

Euphoria wrote: 07/08/2022 11:28 I ja izasla iz izolacije u petak. Malac je prvi dobio temperaturu i grlo ga je bolilo. Prvi dan nismo mogli skinuti nikako temperaturu. 3 dana je trajala, bolila su ga jos koljena. Pokupio na aerodromu kad smo se vracali sa odmora.
2 dana nakon njega tj utorak navece mene grlo boli. U srijedu prestalo, ali mi mucnina, umorna. Navece temp 37.1. Ujutro 37.1. Popijem aspirin c i spadne. U 11h osjetim trnce kako se spustaju niz kimcu, zima mi, povraca mi se. Za pola sata me uzasno boli donji dio ledja, kukovi, jedva na noge stanem. Temp 38.6.
Probada u prsima, u pleckama. Neki suhi kasalj. 3 dana temp do 39. Samo sam spavala. Stalno mi je myka bili, nisam mogla jesti. Cetvrti dan ustala kao da nista nije bilo. Kroz 2h glava boli uzasno,mucnina. Isla na kontrolu, upala sinusa.
Nalazi su mi na pocetku losi bili leikociti pali, trombociti poviseni, crp visok...dobila Eracid. Ispila,sad mi za sinuse dali, ali ne pijem. Lijecim nekim sprejem.
Jos kasljucam, samo mi se spava, umaram se brzo.
Ja u zivotu nisam bila ovako iscrpljena i slomljena.
3 dana nakon mene dobije i najmladji.
Visoka temp, uzasna glavobolja i mucnina, povracao. To je sve 2 dana trajalo. Drugi dan navece je trazio da jede, temp spala ali mu je sve bilo bezukusno. Treci dan ko nov. 8 g

Skontala sam treci dan od kontakta da pocne. Glavobolja, temp, malo grlo i mucnina. Kod nas stariji jos i kostobolja.
Eh da, testirat se treba 4-5,h nakon pojave temp. Ako se odmah testirate bude negat test
Ja ne vjerujem da kruzi samo omikron,..
Tako sam i ja imao mucninu i nisam tako lako prošao,.. puno mi je bilo gore nego u decembru 2020. Tad sam izgubio čulo mirisa i nastradali malo sinunusi. A ta u decembru 2020 je bila puno smrtonosnija.
jagugu
Posts: 1141
Joined: 28/07/2018 16:02

#6257 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by jagugu »

Nakon koliko su se vama vratila čula okusa i mirisa?

Test mi nijednom nije pokazao da sam pozitivan ali evo već tri dana nemam 2 navedena čula. Od simptoma imam grlobolju koja je prošla nakon dan-dva, povremeni kašalj i začepljen nos. Temperaturu, bolove, malaksalost nisam imao. Sve vrijeme se osjećam se dobro u smislu da imam energije tako da moguće da je ipak prehlada neka. Međutim ovo sa čulima me užasno nervira, bukvalno ne mogu nijedan miris da osjetim nit mogu okus hrane da osjetim. Znala su mi se i prije kod prehlade gubit ovako čula ali nikad ovoliko intenzivno da bukvalno imam 0% mirisa i okusa.
Last edited by jagugu on 08/08/2022 19:26, edited 2 times in total.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18504
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#6258 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by SmokingMan »

Sve je to ok, ima gorih slučajeva kada simptomi budu baš za bolničkog kreveta.

Ko sjećea ovoga sa početka pandemije.

Jeziva privremena paraliza...Jeziv je i Sars-2 CoviD.

COVID-19 patients have such clinical symptoms as headache, vomiting, nausea, dizziness, myalgia, anosmia, ageusia, and disorder of consciousness. These symptoms confirm that the nervous system is involved in the COVID-19 infection. Guillain-Barré syndrome (GBS) is a heterogeneous disorder which often follows a viral infection. According to the assessment case reports from the beginning of the COVID-19 infection so far, it is possible that GBS is linked to the COVID-19 infection. It seems that paying attention to the neurological effects of COVID-19 is necessary.
Guillain-Barre (gee-YAH-buh-RAY) syndrome is a rare disorder in which your body's immune system attacks your nerves. Weakness and tingling in your hands and feet are usually the first symptoms.

These sensations can quickly spread, eventually paralyzing your whole body. In its most severe form Guillain-Barre syndrome is a medical emergency. Most people with the condition must be hospitalized to receive treatment.

The exact cause of Guillain-Barre syndrome is unknown. But two-thirds of patients report symptoms of an infection in the six weeks preceding. These include a COVID-19, respiratory or a gastrointestinal infection or Zika virus.
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#6259 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by HPLaserJet »

A panikbotova jesu se raspisali :-)

Korona je prošlost. Što prije to prihvatite, lakše će vam biti.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18504
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#6260 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by SmokingMan »

Pozitivan, jebi ga, ioanko sam se napatio u zadnjih 48 sati. :lol:
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#6261 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by artur morgan »

jagugu wrote: 08/08/2022 19:09 Nakon koliko su se vama vratila čula okusa i mirisa?

Test mi nijednom nije pokazao da sam pozitivan ali evo već tri dana nemam 2 navedena čula. Od simptoma imam grlobolju koja je prošla nakon dan-dva, povremeni kašalj i začepljen nos. Temperaturu, bolove, malaksalost nisam imao. Sve vrijeme se osjećam se dobro u smislu da imam energije tako da moguće da je ipak prehlada neka. Međutim ovo sa čulima me užasno nervira, bukvalno ne mogu nijedan miris da osjetim nit mogu okus hrane da osjetim. Znala su mi se i prije kod prehlade gubit ovako čula ali nikad ovoliko intenzivno da bukvalno imam 0% mirisa i okusa.
To je po meni korona sigurno ili je bila pa prošla ( nemaš više virus u tijelu ), bez obzira ne rezultate testa. Rijetko je test negativan ( pretpostavljam antigenski ) u tom slučaju, ali dešava se. Za koronu je baš karakterističan totalni gubitak tih čula.

Meni se čulo okusa i mirisa bilo izgubilo totalno zimus kad sam imao koronu i vratilo za nekih 7 do 8 dana, koliko se mogu sjetiti. Uglavnom, kratko je bilo. Individualno je, ali vratit će se sigurno.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#6262 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

Evo da se i ja Tuspasim opet. Pa mamu mu i Coronu cjeli Alfabet sam prebolovao...

Prije 10 dana kad su bile one velike vrucine poceo sam da se znojim nenomalno nakon toga sljedeci dan navece mi zima sutra ujutro bolovi u cjelom tjelu i lagna jeza i do navece sam poceo kihat i nos mi procurio i grlo me boljelo i tako 2 dana. Zadnja dva dana nekako bez snage nos lagano presusio i sve bilo gotovo. Znaci otprilike za 5 dana sve bilo gotovo, simptomi grip srednje jacine..
Suprugu spucalo 2 dana nakon mene sve isto osim sto je izgubila miris i okus. Nakon nje Mati 78 godina i onda Otac 81 godina isti simptomi, 5 dana i gotovo, doduse otac se zali i sad na nemoc ali je ok.
Trenutno mi je sestra i njena kcerka isto sve... Moja djeca nisu ohaberila.

Svi vakcinisani AZ 2 puta, osim djece.

Orginalni Wuhan, kutarisao jedva, onda vakcinacije 2 puta, pa delta nisam ni znao da imam na slucajnom testiranju pokazao, nakon toga Omikron, dan temp, mala nemoc i proljev najvise..
Sad ova podvarijanta Omikrona, nalik gripi ( da hanuma nije izgubila osjetila nebi se ni testirao)....

Sta je sljedece pitam se? Hocel me i jedno slovo zaobici.. al s druge strane kontam haj bolje sad nego na jesen ....

Ima puno raje bolesne samo se ne testira, Sve redom smrce i kasljuca..
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#6263 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by HPLaserJet »

Pa kad je ljudima došlo iz guzice u glavu, i ne žele da se testiraju na svaku blažu prehladu.

Da nije vas još nekolicine panikbotova, na testiranjima više ne bi bio niko i nikad.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#6264 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by dječak sa šibicama »

Izgleda je i mene uhvatilo, necu paniciti pa necu ni test raditi ali po simptomima, korona vrlo vjerovatno.

Dva dana neprekidne temperature, znojenje, glavobolja, malo grlo boli, ali opet moze biti i da sam se zajebao onu noc kad je grmilo i sijevalo a ja spavao sa sirom otvorenim prozorom i zaledio se ziv. Od tog dana sam nikakav.

Oci me bole, a dva dana sam sav u bunilu, jucer i prekjucer. Danas je ko malo bolje.

Kontam da je korona jer grlo jedva da osjetim, ponekad se zakasljem, definitivno nije neka velika upala a temperatura non stop dva dana. Malo spadne od paracetamola i lekadola, i opet se vrati.
User avatar
TojoOptics
Posts: 640
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#6265 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by TojoOptics »

dječak sa šibicama wrote: 11/08/2022 12:05 Izgleda je i mene uhvatilo, necu paniciti pa necu ni test raditi ali po simptomima, korona vrlo vjerovatno.

Dva dana neprekidne temperature, znojenje, glavobolja, malo grlo boli, ali opet moze biti i da sam se zajebao onu noc kad je grmilo i sijevalo a ja spavao sa sirom otvorenim prozorom i zaledio se ziv. Od tog dana sam nikakav.

Oci me bole, a dva dana sam sav u bunilu, jucer i prekjucer. Danas je ko malo bolje.

Kontam da je korona jer grlo jedva da osjetim, ponekad se zakasljem, definitivno nije neka velika upala a temperatura non stop dva dana. Malo spadne od paracetamola i lekadola, i opet se vrati.
Nazebao si malo. Nazeb zvani COVID.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#6266 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by El_comadante »

GandalfSivi wrote: 03/08/2022 01:40
sunceKOtepsija wrote: 01/08/2022 14:57

Image

samo da pitam je li vrijedilo? :?

Inace, sve sto sam s ovakvim simptomima i posljedicima upratio svi su bili pelcovani.

Od njemacke ministrice vanjskih poslova do tebe. Doduse, ona se 4 puta bola.
Aaaaa, evo nam Salika. Bas se pitah je li ziv. Mene da dozivotno banuju, ne bih se vracao sa rezervnim nickom, ali kao sto davno rekoh, to ni obraza ni casti nema…
Eto nebih ni znao daje Salik doživotno banovan, vidim nema ga...
User avatar
TojoOptics
Posts: 640
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#6267 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by TojoOptics »

Kćerka fasovala, srećom tri doze primila, nema temperaturu, kašljuca, nije slaba, nadam se da će brzo proći, treći dan danas.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#6268 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by insaneinthebrain »

TojoOptics wrote: 12/08/2022 11:46 Kćerka fasovala, srećom tri doze primila, nema temperaturu, kašljuca, nije slaba, nadam se da će brzo proći, treći dan danas.
godina kćerci :?
User avatar
TojoOptics
Posts: 640
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#6269 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by TojoOptics »

Osamnaest godina
User avatar
TojoOptics
Posts: 640
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#6270 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by TojoOptics »

Živjele vakcine, negativan i nakon dvije godine, 4 doze štite.
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#6271 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by noviclan »

Da li ces primiti i petu
User avatar
TojoOptics
Posts: 640
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#6272 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by TojoOptics »

noviclan wrote: 14/08/2022 20:48 Da li ces primiti i petu
Naravno, ako me treba zaštititi.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#6273 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by emotivac »

Fasovao 4 puta COVID, PCR pozitivan sva 4 puta, nisam se vakcinisao, nikad nikakvih specijalnih simptoma osim što sam jednom izgubio miris i okus, s tim da se sve vratilo. Iskreno sumnjam da te vakcine štite, jer je npr rođak puno lošiji od mene bio kad je dobio COVID, a 3 doze primio. Više je do organizma kako čiji podnosi tj. kako se bori. Uopšteno nisam protiv vakcina, al' ova protiv COVID-a, k'o da su je pravili i mućkali u podrumu kod nekog Muje iz Popova polja :lol: :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#6274 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by dječak sa šibicama »

Nakon 9 dana, jos to nije proslo, nisu neki strasni simptomi kakve ljudi imaju, ali ovo je uzas ovo je nesto najgore sto sam ikada iskusio.

Kratak dah mi je najgori, crknes na svaki napor, prvo 3 dana neprekidne temperature koju prati glavobolja, vrtoglavica, sav si nemocan. Onda to prodje, krene kasalj, nekakav odvratni slajm koji iritira. Jos me drzi, mada nisam se ja dobro pazio nakon prestanka temperature navalio na ledena pica iz frizidera. Tek zadnja tri dana pijem tople cajeve, sirup za kasalj, i dosta je bolje u odnosu na utorak-srijedu ove sedmice.

Definitivno odvratna bolest, cuvajte se ljudi evo kod mene reklo bi se srednji simptomi, a zgromilo me. Kako li je tek bilo ljudima prije vakcina, kad su na respiratorima zavrsavali, to je nevjerovatan osjecaj kad imas dojam da ne mozes uzeti zraka koliko ti treba. Meni je bilo dovoljno da prosetam po stanu, da se sav zadisem.

Bjezi u pm i virus.
User avatar
TojoOptics
Posts: 640
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#6275 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by TojoOptics »

dječak sa šibicama wrote: 20/08/2022 12:59 Nakon 9 dana, jos to nije proslo, nisu neki strasni simptomi kakve ljudi imaju, ali ovo je uzas ovo je nesto najgore sto sam ikada iskusio.

Kratak dah mi je najgori, crknes na svaki napor, prvo 3 dana neprekidne temperature koju prati glavobolja, vrtoglavica, sav si nemocan. Onda to prodje, krene kasalj, nekakav odvratni slajm koji iritira. Jos me drzi, mada nisam se ja dobro pazio nakon prestanka temperature navalio na ledena pica iz frizidera. Tek zadnja tri dana pijem tople cajeve, sirup za kasalj, i dosta je bolje u odnosu na utorak-srijedu ove sedmice.
Definitivno odvratna bolest, cuvajte se ljudi evo kod mene reklo bi se srednji simptomi, a zgromilo me. Kako li je tek bilo ljudima prije vakcina, kad su na respiratorima zavrsavali, to je nevjerovatan osjecaj kad imas dojam da ne mozes uzeti zraka koliko ti treba. Meni je bilo dovoljno da prosetam po stanu, da se sav zadisem.

Bjezi u pm i virus.
Jesi li se vakcinisao?
Locked