Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
last mohicans
Posts: 11963
Joined: 09/08/2012 23:19

#5926 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by last mohicans »

no_sikiriki wrote: 28/01/2022 20:33 Ma da, evo muž se testirao, njemu je 11-12. dan danas i još uvijek je pozitivan. Ko će ga znati, možda je 14 dana najsigurnije.
Ma ne vjerujem da je zarazan,obično si zarazan dva dana prije pojave simtoma i dok ima jakih simptoma, kašlja,temperature i ostalog. Sjecas se da su u početku trazili da PCR bude negativan za izlazak iz izolacije, pa su neki bili pozitivni po 40 dana.
no_sikiriki
Posts: 17114
Joined: 11/12/2012 13:21

#5927 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by no_sikiriki »

last mohicans wrote: 28/01/2022 20:37
no_sikiriki wrote: 28/01/2022 20:33 Ma da, evo muž se testirao, njemu je 11-12. dan danas i još uvijek je pozitivan. Ko će ga znati, možda je 14 dana najsigurnije.
Ma ne vjerujem da je zarazan,obično si zarazan dva dana prije pojave simtoma i dok ima jakih simptoma, kašlja,temperature i ostalog. Sjecas se da su u početku trazili da PCR bude negativan za izlazak iz izolacije, pa su neki bili pozitivni po 40 dana.
Fazon s njim je što još uvijek ima simptome, u smislu grlo/nos, tako da pretpostavljam da ipak jeste zarazan. Ali ne znam fakat.
User avatar
MedicinskiBrat
Posts: 143
Joined: 30/03/2017 02:29

#5928 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MedicinskiBrat »

Pozdrav svima, da podijelim i ja svoje iskustvo sa koronavirusom ove godine.

Meni je 23 godine, zdrav. Bez ikakvih prethodnih bolesti.
Ženi je 29 godina, zdrava. Bez ikakvih prethodnih bolesti.
Nismo vakcinisani.

31.12.2021.
Žena mi govori kako je glava na poslu boli i da je loša. Popila je brufen i paracetamol i bilo joj je bolje. Govorim joj ako si loša da ne idemo nigdje nego kući da budemo, kaže da je ok. Otišli smo na NG proslavu sa familijom njenom. Na proslavi je uhvatila groznica i glavobolja opet.
01.01.2022.
Ujutro se budi loša i mjeri temperaturu 38.9. Boli je grlo i uzeo sam joj Angal sprej za to. Popila paracetamol i brufen zajedno i spušta joj se temperatura. Ja sam od mamurluka bio loš i mantalo mi se, mislio da ću dan poslije biti ok.
02.02.2022.
Temperatura joj je preko noći spala, ali se opet vraćala preko dana i od misli da je prehlada se počelo sumnjati na koronavirus. Ja sam i taj dan bio loš i onda mi je bilo sumnjivo da je i kod mene. Mantalo mi se toliko da nisam mogao voziti kako treba, tako da iz jednog grada se nismo mogli vratiti kući. Naveče sam i ja imao groznicu, ali nisam mjerio temperaturu. Ja rijetko imam groznicu, uz temperaturu 37 i 38, tako da mi je sigurno tad bilo cc 39,2-3. Popio sam paracetamol i bilo je ok.
03.03.2022.
Taj dan je bila bolje i nije imala temperaturu, i ja sam bio ok tako da smo ostali odmoriti još zbog moje vrtoglavice. Kod nje je nestalo mirisa i okusa, imali smo brzi test i pokazao je da je pozitivna. Ja se nisam testirao još. Uz to su je boljeli mišići i bila je umorna.
04.04.2022.
Zaputili smo se iz jednog grada u drugi cc 130 kilometara. Slomio sam se u vožnji, nije bilo gužve ni bilo čega, ali sam imao osjećaj da sam vozio 600 kilometara. Došli smo kući i imala je temperaturu. Odlučili smo da se testiramo. Ženu sam odvukao u njen Dom zdravlja odmah su je testirali i pregledali saturaciju itd, sve je bilo ok hvala Bogu. Ja sam otišao u Dom zdravlja i meni su zakazali 05.01. testiranje.
05.05.2022.
Kod žene nalaz pozitivan kao što smo i očekivali. Izolacija 10 dana. Ja se otišao tek testirati. Kod nje je temperatura bila oko 37,5. Kod mene nema temperature, ali sam bio slomljen, bol u mišićima, mala vrtoglavica. Otišao sam kupiti voća, povrća, svega sa što više vitamina. Svratio u apoteku, kupio Orthomol Immuno, Tantum Verde pastile, 2 kutije paracetamola, 2 kutije brufena, cink, vitamin C. Počeo je kašalj, nije previše jak i prodoran, ali opet za pripaziti.
06.06.2022.
Nalaz dobio tek iza 17h, pozitivan naravno. Doktorica rekla koje ću lijekove uzeti, sve što je rekla ja uzeo dan ranije naravno. 10 dana izolacija i miruj, ako se pogorša idi u Covid ambulantu. Iscrpljenost, slabost u tijelu čitavom. Mene je čak boljela koža na dodir, što nikad u životu nisam osjetio taj simptom. Kod žene temperatura ali uz paracetamol je snizi. Ja nisam imao.
07.-08.-09.01.2022.
Ti dani su bili isti. Kod žene i dalje temperatura i skida je sa paracetamolom. Kašalj je i dalje tu, bol u prsima od naprezanja ali ništa strašno. Ja sam 07.og dobio temp 37,6 ali skinuo sam je lagano i 08.og i 09.og nisam imao. 08.og sam izgubio miris i okus, apsolutno nisam ništa osjećao.
10.01.2022.
Kod žene nema temperature, ali predveče kod mene počinje zezancija. Temperatura skače na 38,2 i slabost me hvata opet. U nekim situacijama mi je ponestalo zraka, ali to više od moje halapljivosti i prejedanja. Pijem paracetamol i brufen i spuštam je. Pijemo puno čajeva, vitamin C naravno, cink. Situacija se poboljšala, ali smo počeli iskašljavati. Ja uvijek u kući imam sirup. Bio to Prospan ili neki 5.ti nije bitno. Tad sam imao Prospan 200ml i počeli smo i njega piti.
11.01.2022.
Žena nema temperaturu, iskašljava, bolje se osjeća. Ja sam nekakav slab i samo mi se spava. Tv nisam mogao ni gledati nešto specijalno, samo sam ležao. Imao sam temp oko 37.
12.01.2022.
Meni prestaje temperatura, počinjem se bolje osjećati. U svim tim danima izolacije smo baš dobro jeli iako nismo osjećali ukuse i mirise. To me je držalo u dobrom stanju. Ženi opet temperatura oko 37,2 ali ne brinemo toliko.
13.01.2022
Ja sve bolji, kod žene nema temperature. Situacija se poboljšava. Kašljemo kao idioti, ali bez brige.
14.01.2022.
Nemamo temperaturu, vraća se sve na staro, manje kašljemo. Situacija sve bolja. Žena izlazi iz izolacije.
15.01.2022.
Ja izlazim iz izolacije, situacija odlična. Imao sam smetnju od hladnog zraka. Izađem vani odmah kašalj me uhvati, što je i razumljivo. Kod žene ista situacija.

To je naš opis koronavirusa, nije baš sve napisano. Ali to je što se sjećam. Ako ima gdje greška halalite. Nije za zezanciju, nije gripa. Uz to od nas se niko zarazio nije od njene familije. Što je veliko čudo. Čuvajte se. :thumbup:
Last edited by MedicinskiBrat on 28/01/2022 21:13, edited 1 time in total.
User avatar
MedicinskiBrat
Posts: 143
Joined: 30/03/2017 02:29

#5929 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MedicinskiBrat »

MedicinskiBrat wrote: 28/01/2022 21:12 Pozdrav svima, da podijelim i ja svoje iskustvo sa koronavirusom ove godine.

Meni je 23 godine, zdrav. Bez ikakvih prethodnih bolesti.
Ženi je 29 godina, zdrava. Bez ikakvih prethodnih bolesti.
Nismo vakcinisani.

31.12.2021.
Žena mi govori kako je glava na poslu boli i da je loša. Popila je brufen i paracetamol i bilo joj je bolje. Govorim joj ako si loša da ne idemo nigdje nego kući da budemo, kaže da je ok. Otišli smo na NG proslavu sa familijom njenom. Na proslavi je uhvatila groznica i glavobolja opet.
01.01.2022.
Ujutro se budi loša i mjeri temperaturu 38.9. Boli je grlo i uzeo sam joj Angal sprej za to. Popila paracetamol i brufen zajedno i spušta joj se temperatura. Ja sam od mamurluka bio loš i mantalo mi se, mislio da ću dan poslije biti ok.
02.02.2022.
Temperatura joj je preko noći spala, ali se opet vraćala preko dana i od misli da je prehlada se počelo sumnjati na koronavirus. Ja sam i taj dan bio loš i onda mi je bilo sumnjivo da je i kod mene. Mantalo mi se toliko da nisam mogao voziti kako treba, tako da iz jednog grada se nismo mogli vratiti kući. Naveče sam i ja imao groznicu, ali nisam mjerio temperaturu. Ja rijetko imam groznicu, uz temperaturu 37 i 38, tako da mi je sigurno tad bilo cc 39,2-3. Popio sam paracetamol i bilo je ok.
03.03.2022.
Taj dan je bila bolje i nije imala temperaturu, i ja sam bio ok tako da smo ostali odmoriti još zbog moje vrtoglavice. Kod nje je nestalo mirisa i okusa, imali smo brzi test i pokazao je da je pozitivna. Ja se nisam testirao još. Uz to su je boljeli mišići i bila je umorna.
04.04.2022.
Zaputili smo se iz jednog grada u drugi cc 130 kilometara. Slomio sam se u vožnji, nije bilo gužve ni bilo čega, ali sam imao osjećaj da sam vozio 600 kilometara. Došli smo kući i imala je temperaturu. Odlučili smo da se testiramo. Ženu sam odvukao u njen Dom zdravlja odmah su je testirali i pregledali saturaciju itd, sve je bilo ok hvala Bogu. Ja sam otišao u Dom zdravlja i meni su zakazali 05.01. testiranje.
05.05.2022.
Kod žene nalaz pozitivan kao što smo i očekivali. Izolacija 10 dana. Ja se otišao tek testirati. Kod nje je temperatura bila oko 37,5. Kod mene nema temperature, ali sam bio slomljen, bol u mišićima, mala vrtoglavica. Otišao sam kupiti voća, povrća, svega sa što više vitamina. Svratio u apoteku, kupio Orthomol Immuno, Tantum Verde pastile, 2 kutije paracetamola, 2 kutije brufena, cink, vitamin C. Počeo je kašalj, nije previše jak i prodoran, ali opet za pripaziti.
06.06.2022.
Nalaz dobio tek iza 17h, pozitivan naravno. Doktorica rekla koje ću lijekove uzeti, sve što je rekla ja uzeo dan ranije naravno. 10 dana izolacija i miruj, ako se pogorša idi u Covid ambulantu. Iscrpljenost, slabost u tijelu čitavom. Mene je čak boljela koža na dodir, što nikad u životu nisam osjetio taj simptom. Kod žene temperatura ali uz paracetamol je snizi. Ja nisam imao.
07.-08.-09.01.2022.
Ti dani su bili isti. Kod žene i dalje temperatura i skida je sa paracetamolom. Kašalj je i dalje tu, bol u prsima od naprezanja ali ništa strašno. Ja sam 07.og dobio temp 37,6 ali skinuo sam je lagano i 08.og i 09.og nisam imao. 08.og sam izgubio miris i okus, apsolutno nisam ništa osjećao.
10.01.2022.
Kod žene nema temperature, ali predveče kod mene počinje zezancija. Temperatura skače na 38,2 i slabost me hvata opet. U nekim situacijama mi je ponestalo zraka, ali to više od moje halapljivosti i prejedanja. Pijem paracetamol i brufen i spuštam je. Pijemo puno čajeva, vitamin C naravno, cink. Situacija se poboljšala, ali smo počeli iskašljavati. Ja uvijek u kući imam sirup. Bio to Prospan ili neki 5.ti nije bitno. Tad sam imao Prospan 200ml i počeli smo i njega piti.
11.01.2022.
Žena nema temperaturu, iskašljava, bolje se osjeća. Ja sam nekakav slab i samo mi se spava. Tv nisam mogao ni gledati nešto specijalno, samo sam ležao. Imao sam temp oko 37.
12.01.2022.
Meni prestaje temperatura, počinjem se bolje osjećati. U svim tim danima izolacije smo baš dobro jeli iako nismo osjećali ukuse i mirise. To me je držalo u dobrom stanju. Ženi opet temperatura oko 37,2 ali ne brinemo toliko.
13.01.2022
Ja sve bolji, kod žene nema temperature. Situacija se poboljšava. Kašljemo kao idioti, ali bez brige.
14.01.2022.
Nemamo temperaturu, vraća se sve na staro, manje kašljemo. Situacija sve bolja. Žena izlazi iz izolacije.
15.01.2022.
Ja izlazim iz izolacije, situacija odlična. Imao sam smetnju od hladnog zraka. Izađem vani odmah kašalj me uhvati, što je i razumljivo. Kod žene ista situacija.

To je naš opis koronavirusa, nije baš sve napisano. Ali to je što se sjećam. Ako ima gdje greška halalite. Nije za zezanciju, nije gripa. Uz to od nas se niko zarazio nije od njene familije. Što je veliko čudo. Čuvajte se. :thumbup:
no_sikiriki
Posts: 17114
Joined: 11/12/2012 13:21

#5930 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by no_sikiriki »

Je li ko imao konjuktivitis u sklopu corone?
User avatar
xoklix
Posts: 2410
Joined: 16/01/2018 16:07

#5931 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by xoklix »

no_sikiriki wrote: 29/01/2022 13:55 Je li ko imao konjuktivitis u sklopu corone?
Mene jučer žuljalo oko, mislio sam da ću dobiti konjuktivitis kojeg sam prije 4 godine prebolio(bakterijski konjukt.) i isto me kao i tada počelo žuljati.
Na sreću prestalo je navečer.
Danas nemam nikakvih simptoma, ozdravio ono u fullu što bi se reklo.
no_sikiriki
Posts: 17114
Joined: 11/12/2012 13:21

#5932 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by no_sikiriki »

Tako sam i ja mislila, da sam "ozdravila" četvrti dan, jer nisam više imala simptome, ali evo od juče, što je šesti dan, me boli grlo/curi nos i sad još imam konjuktivitis od sinoć. Nisam to imala od djetinjstva. Krenulo me...
Generation74
Posts: 38
Joined: 14/12/2016 18:56

#5933 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Generation74 »

Da podijelim svoje prvo iskustvo sa Covidom.

Subota nos zacepljen. Nedjelja sve se nakupilo...glava, oci kad pomjeram lijevo-desno, grlo, temperatura, koza me bolia na dodir, kostobolja i produktivni kasalj. Testiram se u utorak na drive punktu, negativan. Do petka sve proslo osim kostobolje i insomnije do 6 ujutro.

Testiram se ponovo u Prolabu, nalaz pozitivan.

Sad sam hvala Bogu dobro, osim sto me ledja i noge bole kad legnem spavati. Objektivno, ovo dodje kao gripa, osim sto me kod gripe nisu ovoliko bolila ledja i potkoljenice.

Izolacija 14 dana od dana pojave simptoma. Nisam vakcinisan, ne sto sam antivakser vec zbog misljenja da vakcine nisu dovoljno ispitane i zbog mnogih nuspojava.

Svima zelim zdravlja i srece da ovo kino izbjegnu.
MMM1977
Posts: 4579
Joined: 15/07/2009 12:56

#5934 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

Da se i ja prijavim. Par dana neke slabosti, posebno juče. Sinoć temperatura do 38.5, malo kašlja i glavobolje, malo i grlobolje i to je za sada to. Od podne sve prestalo, noćas uradio test.

Image
User avatar
astala_vistala
Posts: 1421
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#5935 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by astala_vistala »

Dva puta vakcinisan i neki dan grlobolja i slabost
, izmjerim temp 38, testiram se pozitivan drugi dan nije vise bilo temperature samo bolovi u misicima i to je to vise nemam nikakvih simptoma lezim kuci zbog procedure i jedva cekam na posao 😁
Dzontra_Volta
Posts: 6481
Joined: 20/01/2011 11:10

#5936 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Dzontra_Volta »

Ne mogu da skontam najnovije mjere. Ako su ukućani pozitivni, a ja negativan i nemam simptoma, idem li u izolaciju? Dvaput vakcinisan, zadnja vakcina bila prije malo više od 7 mjeseci.
suspect_zero
Posts: 25757
Joined: 11/10/2008 21:45

#5937 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by suspect_zero »

Meni danas osmi dan, nije kao na početku al nije ni da sam skroz ok.
Još uvijek imam neku mučninu i otpor prema hrani, prazan želudac i osjetim glad al muka šta pojesti, promukla i nos začepljen, kašlja nema ni temperature.
Malaksalost i gubitak snage još uvijek i to mi najviše smeta....samo da mi je leći :oops:
Čula nisam gubila nikako :-?
User avatar
zubi
Posts: 5151
Joined: 16/07/2009 00:27

#5938 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zubi »

Dzontra_Volta wrote: 29/01/2022 21:19 Ne mogu da skontam najnovije mjere. Ako su ukućani pozitivni, a ja negativan i nemam simptoma, idem li u izolaciju? Dvaput vakcinisan, zadnja vakcina bila prije malo više od 7 mjeseci.
Ne ides.
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#5939 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by doktornauke »

MedicinskiBrat wrote: 28/01/2022 21:12
MedicinskiBrat wrote: 28/01/2022 21:12 Pozdrav svima, da podijelim i ja svoje iskustvo sa koronavirusom ove godine.

Meni je 23 godine, zdrav. Bez ikakvih prethodnih bolesti.
Ženi je 29 godina, zdrava. Bez ikakvih prethodnih bolesti.
Nismo vakcinisani.

31.12.2021.
Žena mi govori kako je glava na poslu boli i da je loša. Popila je brufen i paracetamol i bilo joj je bolje. Govorim joj ako si loša da ne idemo nigdje nego kući da budemo, kaže da je ok. Otišli smo na NG proslavu sa familijom njenom. Na proslavi je uhvatila groznica i glavobolja opet.
01.01.2022.
Ujutro se budi loša i mjeri temperaturu 38.9. Boli je grlo i uzeo sam joj Angal sprej za to. Popila paracetamol i brufen zajedno i spušta joj se temperatura. Ja sam od mamurluka bio loš i mantalo mi se, mislio da ću dan poslije biti ok.
02.02.2022.
Temperatura joj je preko noći spala, ali se opet vraćala preko dana i od misli da je prehlada se počelo sumnjati na koronavirus. Ja sam i taj dan bio loš i onda mi je bilo sumnjivo da je i kod mene. Mantalo mi se toliko da nisam mogao voziti kako treba, tako da iz jednog grada se nismo mogli vratiti kući. Naveče sam i ja imao groznicu, ali nisam mjerio temperaturu. Ja rijetko imam groznicu, uz temperaturu 37 i 38, tako da mi je sigurno tad bilo cc 39,2-3. Popio sam paracetamol i bilo je ok.
03.03.2022.
Taj dan je bila bolje i nije imala temperaturu, i ja sam bio ok tako da smo ostali odmoriti još zbog moje vrtoglavice. Kod nje je nestalo mirisa i okusa, imali smo brzi test i pokazao je da je pozitivna. Ja se nisam testirao još. Uz to su je boljeli mišići i bila je umorna.
04.04.2022.
Zaputili smo se iz jednog grada u drugi cc 130 kilometara. Slomio sam se u vožnji, nije bilo gužve ni bilo čega, ali sam imao osjećaj da sam vozio 600 kilometara. Došli smo kući i imala je temperaturu. Odlučili smo da se testiramo. Ženu sam odvukao u njen Dom zdravlja odmah su je testirali i pregledali saturaciju itd, sve je bilo ok hvala Bogu. Ja sam otišao u Dom zdravlja i meni su zakazali 05.01. testiranje.
05.05.2022.
Kod žene nalaz pozitivan kao što smo i očekivali. Izolacija 10 dana. Ja se otišao tek testirati. Kod nje je temperatura bila oko 37,5. Kod mene nema temperature, ali sam bio slomljen, bol u mišićima, mala vrtoglavica. Otišao sam kupiti voća, povrća, svega sa što više vitamina. Svratio u apoteku, kupio Orthomol Immuno, Tantum Verde pastile, 2 kutije paracetamola, 2 kutije brufena, cink, vitamin C. Počeo je kašalj, nije previše jak i prodoran, ali opet za pripaziti.
06.06.2022.
Nalaz dobio tek iza 17h, pozitivan naravno. Doktorica rekla koje ću lijekove uzeti, sve što je rekla ja uzeo dan ranije naravno. 10 dana izolacija i miruj, ako se pogorša idi u Covid ambulantu. Iscrpljenost, slabost u tijelu čitavom. Mene je čak boljela koža na dodir, što nikad u životu nisam osjetio taj simptom. Kod žene temperatura ali uz paracetamol je snizi. Ja nisam imao.
07.-08.-09.01.2022.
Ti dani su bili isti. Kod žene i dalje temperatura i skida je sa paracetamolom. Kašalj je i dalje tu, bol u prsima od naprezanja ali ništa strašno. Ja sam 07.og dobio temp 37,6 ali skinuo sam je lagano i 08.og i 09.og nisam imao. 08.og sam izgubio miris i okus, apsolutno nisam ništa osjećao.
10.01.2022.
Kod žene nema temperature, ali predveče kod mene počinje zezancija. Temperatura skače na 38,2 i slabost me hvata opet. U nekim situacijama mi je ponestalo zraka, ali to više od moje halapljivosti i prejedanja. Pijem paracetamol i brufen i spuštam je. Pijemo puno čajeva, vitamin C naravno, cink. Situacija se poboljšala, ali smo počeli iskašljavati. Ja uvijek u kući imam sirup. Bio to Prospan ili neki 5.ti nije bitno. Tad sam imao Prospan 200ml i počeli smo i njega piti.
11.01.2022.
Žena nema temperaturu, iskašljava, bolje se osjeća. Ja sam nekakav slab i samo mi se spava. Tv nisam mogao ni gledati nešto specijalno, samo sam ležao. Imao sam temp oko 37.
12.01.2022.
Meni prestaje temperatura, počinjem se bolje osjećati. U svim tim danima izolacije smo baš dobro jeli iako nismo osjećali ukuse i mirise. To me je držalo u dobrom stanju. Ženi opet temperatura oko 37,2 ali ne brinemo toliko.
13.01.2022
Ja sve bolji, kod žene nema temperature. Situacija se poboljšava. Kašljemo kao idioti, ali bez brige.
14.01.2022.
Nemamo temperaturu, vraća se sve na staro, manje kašljemo. Situacija sve bolja. Žena izlazi iz izolacije.
15.01.2022.
Ja izlazim iz izolacije, situacija odlična. Imao sam smetnju od hladnog zraka. Izađem vani odmah kašalj me uhvati, što je i razumljivo. Kod žene ista situacija.

To je naš opis koronavirusa, nije baš sve napisano. Ali to je što se sjećam. Ako ima gdje greška halalite. Nije za zezanciju, nije gripa. Uz to od nas se niko zarazio nije od njene familije. Što je veliko čudo. Čuvajte se. :thumbup:
Jel nas lozis sa ovim datumima ili si pijan dok pises post? :-)
artur morgan
Posts: 2823
Joined: 30/04/2020 19:47

#5940 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by artur morgan »

Generation74 wrote: 29/01/2022 14:54 Da podijelim svoje prvo iskustvo sa Covidom.

Subota nos zacepljen. Nedjelja sve se nakupilo...glava, oci kad pomjeram lijevo-desno, grlo, temperatura, koza me bolia na dodir, kostobolja i produktivni kasalj. Testiram se u utorak na drive punktu, negativan. Do petka sve proslo osim kostobolje i insomnije do 6 ujutro.

Testiram se ponovo u Prolabu, nalaz pozitivan.

Sad sam hvala Bogu dobro, osim sto me ledja i noge bole kad legnem spavati. Objektivno, ovo dodje kao gripa, osim sto me kod gripe nisu ovoliko bolila ledja i potkoljenice.

Izolacija 14 dana od dana pojave simptoma. Nisam vakcinisan, ne sto sam antivakser vec zbog misljenja da vakcine nisu dovoljno ispitane i zbog mnogih nuspojava.

Svima zelim zdravlja i srece da ovo kino izbjegnu.
Nisam od medicinske struke tako da je ovo moje laicko misljenje. Ja sam vakcinisan sa astra zeneca. Imao sam nedavno koronu blazi simptomi i krace su trajali nego kod tebe. Razlozi zbog cega sam prosao bolje moze biti upravo vakcina ili drukciji imunoloski odgovor. Znam jos dva slucaja koji su nakon dva dana bili dobro. U oba slucaja vakcinisani.

Takodjer, i ja svima zelim da se brzo izbore sa koronom i ako se nisu vakcinisali da to urade.
MMM1977
Posts: 4579
Joined: 15/07/2009 12:56

#5941 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

Mislim da sada treba biti oprezan i sa vakcinom, lako se može desiti da si zaražen a da primiš vakcinu, što nije dobro. Znam par slučajeva koji su dobro nagrebusili.

Meni je ovih dana isteklo 6 mjeseci od vakcine ali nisam razmišljao o 3 dozi, nekako sam i priželjkivao da se zarazim, valjda ne bude kao sa onom pjevačicom iz Češke ilo Slovačke, odakle je već.

Ja sam već 3-4 dana osjećao neku slabost ali su testovi bili negativni dok nisam dobio temperaturu. Sinoć me samo to ozbiljno mučilo, danas ništa posebno ali evo kako se ulazi u noć ponovo steže. Ali nema temperature.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#5942 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by tindbe »

MMM1977 wrote: 30/01/2022 00:26 Mislim da sada treba biti oprezan i sa vakcinom, lako se može desiti da si zaražen a da primiš vakcinu, što nije dobro. Znam par slučajeva koji su dobro nagrebusili.

Meni je ovih dana isteklo 6 mjeseci od vakcine ali nisam razmišljao o 3 dozi, nekako sam i priželjkivao da se zarazim, valjda ne bude kao sa onom pjevačicom iz Češke ilo Slovačke, odakle je već.

Ja sam već 3-4 dana osjećao neku slabost ali su testovi bili negativni dok nisam dobio temperaturu. Sinoć me samo to ozbiljno mučilo, danas ništa posebno ali evo kako se ulazi u noć ponovo steže. Ali nema temperature.
Slažem se.

Ovaj sad talas je (bilo) nemoguće izbjeći. Ne znam da li poznajem ikog a da se nije zarazio u ovom periodu.
Prošao COVID kroz cijelo društvo i cijelo porodično stablo, i s mamine i babine strane.
Samo je razlika, u odnosu na prethodne talase, da baš niko nije u bolnici završio.
MMM1977
Posts: 4579
Joined: 15/07/2009 12:56

#5943 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

tindbe wrote: 30/01/2022 00:54
MMM1977 wrote: 30/01/2022 00:26 Mislim da sada treba biti oprezan i sa vakcinom, lako se može desiti da si zaražen a da primiš vakcinu, što nije dobro. Znam par slučajeva koji su dobro nagrebusili.

Meni je ovih dana isteklo 6 mjeseci od vakcine ali nisam razmišljao o 3 dozi, nekako sam i priželjkivao da se zarazim, valjda ne bude kao sa onom pjevačicom iz Češke ilo Slovačke, odakle je već.

Ja sam već 3-4 dana osjećao neku slabost ali su testovi bili negativni dok nisam dobio temperaturu. Sinoć me samo to ozbiljno mučilo, danas ništa posebno ali evo kako se ulazi u noć ponovo steže. Ali nema temperature.
Slažem se.

Ovaj sad talas je (bilo) nemoguće izbjeći. Ne znam da li poznajem ikog a da se nije zarazio u ovom periodu.
Prošao COVID kroz cijelo društvo i cijelo porodično stablo, i s mamine i babine strane.
Samo je razlika, u odnosu na prethodne talase, da baš niko nije u bolnici završio.
Ista situacija. Kada je delta harala svako malo čuješ da je neko u bolnici ili preminuo. Sad, iako je more zaraženih, nema takvih informacija. A još uvijek ima i delte, nije sve omikron, mislim da se ova pošast bliži kraju
akcija007
Posts: 2846
Joined: 17/05/2008 23:50

#5944 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by akcija007 »

Hara i jedan i drugi soj. Dnevno imamo autobus mrtvih.
Evo sluzebog podatka.Pokopa samo za Sarajevo
" Od pojave koronavirusa, kroz mrtvačnicu KJKP “Pokop“ d.o.o. Sarajevo prošlo je više od 2.300 preminulih osoba koje su bile zaražene. " . Strasno i ovo je za nas samo broj a iza ovog broja su neciji rodtelji, djeca, majke, ocevi... strasno...
User avatar
MedicinskiBrat
Posts: 143
Joined: 30/03/2017 02:29

#5945 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MedicinskiBrat »

doktornauke wrote: 29/01/2022 23:20
MedicinskiBrat wrote: 28/01/2022 21:12
Jel nas lozis sa ovim datumima ili si pijan dok pises post? :-)
Možda sam nešto zaboravio, ali tako je išao tok. Što bih ložio?
Dzontra_Volta
Posts: 6481
Joined: 20/01/2011 11:10

#5946 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Dzontra_Volta »

akcija007 wrote: 30/01/2022 13:00 Hara i jedan i drugi soj. Dnevno imamo autobus mrtvih.
Evo sluzebog podatka.Pokopa samo za Sarajevo
" Od pojave koronavirusa, kroz mrtvačnicu KJKP “Pokop“ d.o.o. Sarajevo prošlo je više od 2.300 preminulih osoba koje su bile zaražene. " . Strasno i ovo je za nas samo broj a iza ovog broja su neciji rodtelji, djeca, majke, ocevi... strasno...
Dobro, danas je to potpuno drugačije. Nema puno teških kliničkih slika u bolnicama, puno manje ljudi je na respiratorima. Većina umrlih je onih tzv. "sa koronom" (a ne "od korone"), jer je danas skoro svaki drugi čovjek zaražen, a i ako nije, pokupi u bolnici.
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#5947 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by doktornauke »

doktornauke wrote: 29/01/2022 23:20 Ujutro se budi loša i mjeri temperaturu 38.9. Boli je grlo i uzeo sam joj Angal sprej za to. Popila paracetamol i brufen zajedno i spušta joj se temperatura. Ja sam od mamurluka bio loš i mantalo mi se, mislio da ću dan poslije biti ok.
02.02.2022.
Temperatura joj je preko noći spala, ali se opet vraćala preko dana i od misli da je prehlada se počelo sumnjati na koronavirus. Ja sam i taj dan bio loš i onda mi je bilo sumnjivo da je i kod mene. Mantalo mi se toliko da nisam mogao voziti kako treba, tako da iz jednog grada se nismo mogli vratiti kući. Naveče sam i ja imao groznicu, ali nisam mjerio temperaturu. Ja rijetko imam groznicu, uz temperaturu 37 i 38, tako da mi je sigurno tad bilo cc 39,2-3. Popio sam paracetamol i bilo je ok.
03.03.2022.
Taj dan je bila bolje i nije imala temperaturu, i ja sam bio ok tako da smo ostali odmoriti još zbog moje vrtoglavice. Kod nje je nestalo mirisa i okusa, imali smo brzi test i pokazao je da je pozitivna. Ja se nisam testirao još. Uz to su je boljeli mišići i bila je umorna.
04.04.2022.
Zaputili smo se iz jednog grada u drugi cc 130 kilometara. Slomio sam se u vožnji, nije bilo gužve ni bilo čega, ali sam imao osjećaj da sam vozio 600 kilometara. Došli smo kući i imala je temperaturu. Odlučili smo da se testiramo. Ženu sam odvukao u njen Dom zdravlja odmah su je testirali i pregledali saturaciju itd, sve je bilo ok hvala Bogu. Ja sam otišao u Dom zdravlja i meni su zakazali 05.01. testiranje.
05.05.2022.
Kod žene nalaz pozitivan kao što smo i očekivali. Izolacija 10 dana. Ja se otišao tek testirati. Kod nje je temperatura bila oko 37,5. Kod mene nema temperature, ali sam bio slomljen, bol u mišićima, mala vrtoglavica. Otišao sam kupiti voća, povrća, svega sa što više vitamina. Svratio u apoteku, kupio Orthomol Immuno, Tantum Verde pastile, 2 kutije paracetamola, 2 kutije brufena, cink, vitamin C. Počeo je kašalj, nije previše jak i prodoran, ali opet za pripaziti.
06.06.2022.
Nalaz dobio tek iza 17h, pozitivan naravno. Doktorica rekla koje ću lijekove uzeti, sve što je rekla ja uzeo dan ranije naravno. 10 dana izolacija i miruj, ako se pogorša idi u Covid ambulantu. Iscrpljenost, slabost u tijelu čitavom. Mene je čak boljela koža na dodir, što nikad u životu nisam osjetio taj simptom. Kod žene temperatura ali uz paracetamol je snizi. Ja nisam imao.
MedicinskiBrat wrote: 30/01/2022 16:15
doktornauke wrote: 29/01/2022 23:20
Jel nas lozis sa ovim datumima ili si pijan dok pises post? :-)
Možda sam nešto zaboravio, ali tako je išao tok. Što bih ložio?
Druze vidi datume ti znaci zivis u buducnosti :lol:
Znas li uopste koja je ovo godina,mjesec,dan? :D
User avatar
xoklix
Posts: 2410
Joined: 16/01/2018 16:07

#5948 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by xoklix »

Jučer i danas nemam više apsolutno nikakvih simptoma(osim što me sinoć nakratko mučnina i znoj uhvatiše). Jutros ko nov, anti-gen test negativan. Nisam se javljao u DZ i radio test jer su simptomi bili blagi.
Kad bi trebao izaći iz izolacije ?
Pročitao sam negdje da mogu izaći nakon negativnog anti-gen testa.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#5949 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by channel10 »

Jesi li uopste zakonski u izolaciji?
User avatar
xoklix
Posts: 2410
Joined: 16/01/2018 16:07

#5950 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by xoklix »

channel10 wrote: 30/01/2022 17:11 Jesi li uopste zakonski u izolaciji?
Ne, više radi savjesti.
Locked