Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
Josma9
Posts: 16
Joined: 10/10/2020 15:39

#526 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Josma9 »

victom wrote: 24/10/2020 13:39
Josma9 wrote: 24/10/2020 13:04 Prije svega hvala na detaljnom pojasnjenju.
Nisam radio pcr samovoljno, slala me doktorica, jedino sam seroloski sam odradio. Dnevna temperatura mi bude blago povecana 37,1 ujutro i navece spadne. Osjecam malo vecu toplotu u licu. Ostalih nekih simptoma nemam, culo mirisa mi se lagano vraca. Cak su mi i ovi u sa na si rekli javi se doktoru ti si jos uvijek zarazen.
To je strašno, kakvo neznanje hara svjetom.. Čovjeka poslat da 3 puta radi PCR je neobjašnjivo... Samo mi još potvrdi, koje su referentne vrijednosti za taj serološki (tj, za te vrijednosti što si mi poslao). Je li >1 =Poz , <1 = neg ? (pitam, jer ima raznih tesotova , sa raznim ref. vrijednostima)

A za SaNaSu ne brini, tamo su vazda radili najgori ljekari. PLus njihova interpretacija na nalazu serološkog testa je također pogrešna. Aili i to su prepisali odnekle.
Jedino valjaju za ljekarsko uvjerenje, jer bude najbrze gotovo.
Jeste, negativan: <1.00 pozitivan: >1.00
Ma i ja sam vise izgubljen, krvnu sliku me slala 3x, sve dobro. Rtg 2x sve dobro.
30tak dana sve traje od pojave prvih simptoma.
arhivasvega
Posts: 201
Joined: 27/05/2014 12:50

#527 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by arhivasvega »

Ima li medju vama oboljelim pusaca?? Kako podnosite...
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#528 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by victom »

Josma9 wrote: 24/10/2020 13:53
victom wrote: 24/10/2020 13:39
Josma9 wrote: 24/10/2020 13:04 Prije svega hvala na detaljnom pojasnjenju.
Nisam radio pcr samovoljno, slala me doktorica, jedino sam seroloski sam odradio. Dnevna temperatura mi bude blago povecana 37,1 ujutro i navece spadne. Osjecam malo vecu toplotu u licu. Ostalih nekih simptoma nemam, culo mirisa mi se lagano vraca. Cak su mi i ovi u sa na si rekli javi se doktoru ti si jos uvijek zarazen.
To je strašno, kakvo neznanje hara svjetom.. Čovjeka poslat da 3 puta radi PCR je neobjašnjivo... Samo mi još potvrdi, koje su referentne vrijednosti za taj serološki (tj, za te vrijednosti što si mi poslao). Je li >1 =Poz , <1 = neg ? (pitam, jer ima raznih tesotova , sa raznim ref. vrijednostima)

A za SaNaSu ne brini, tamo su vazda radili najgori ljekari. PLus njihova interpretacija na nalazu serološkog testa je također pogrešna. Aili i to su prepisali odnekle.
Jedino valjaju za ljekarsko uvjerenje, jer bude najbrze gotovo.
Jeste, negativan: <1.00 pozitivan: >1.00
Ma i ja sam vise izgubljen, krvnu sliku me slala 3x, sve dobro. Rtg 2x sve dobro.
30tak dana sve traje od pojave prvih simptoma.
slušaj mene.. sve sam prošo i sam,bio pozitivan, ozdravio, i poznajem tematiku.

Ti NISI zarazan, u smisli da možeš prenjeti virus na drugoga. Imas negativni PCR i to 3 puta.
IGM ti je pozitivan jer si tek prije mjesec dana imao prve simptome. IGM su antitijela koja ubijaju virus.
Kako ona opadaju, proizvedu se iGG antitijela, koja patroliraju i detektuju taj isti virus. Ako ga nađu, opet se proizvodi IGM koji ubija virus.
To je tako za svaki virus, ne samo ovaj.

Ta doktorica što te 3 puta slala na PCR i sva tri bila negativna , je na nekim gljivama.
Ovo što su ti u SaNaSi rekli da si zarazan, je GLUPOST. Vjerovatno piše, nalaz opet za 14 dana, i tako 14 po 14, da im džep puniš.
Ne znaju ljudi interpretirat serološki nalaz za Covid19. POzitvni IGM ne implicira automatski da si zarazan. SAMO PCR pokazuje zaraznost.

Ako si slikao pluća 2 puta, i ako je krvna slika u redu. TO je to. Zavrsio si sa akutnim Covidom19.
Međutim, taj virus je nepoznat i pravi probleme ljudima i koji su se oporavili, mnogo mjeseci poslije.
Neko ima umor, nekoga žigaju pluća, neko osjeti mirise, nekome opada kosa, ali to je tako, i nam niko ne može pomoći.
AKo se osjećaš relativno dobro, uživaj u životu, lagano hodaj, ne napreži se previše, i biće sve dobro.
Dugoročne posljedice virusa nisu još poznate. Ali ti si zdrav, koliko je moguće biti.
Last edited by victom on 01/03/2021 02:13, edited 2 times in total.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#529 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by daddy-kool »

victom wrote: 24/10/2020 14:06
slušaj mene.. sve sam prošo i sam,bio pozitivan, ozdravio, i poznajem tematiku.

...
dobar post :mrgreen: :thumbup:
Josma9
Posts: 16
Joined: 10/10/2020 15:39

#530 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Josma9 »

victom wrote: 24/10/2020 14:06
Josma9 wrote: 24/10/2020 13:53
victom wrote: 24/10/2020 13:39

To je strašno, kakvo neznanje hara svjetom.. Čovjeka poslat da 3 puta radi PCR je neobjašnjivo... Samo mi još potvrdi, koje su referentne vrijednosti za taj serološki (tj, za te vrijednosti što si mi poslao). Je li >1 =Poz , <1 = neg ? (pitam, jer ima raznih tesotova , sa raznim ref. vrijednostima)

A za SaNaSu ne brini, tamo su vazda radili najgori ljekari. PLus njihova interpretacija na nalazu serološkog testa je također pogrešna. Aili i to su prepisali odnekle.
Jedino valjaju za ljekarsko uvjerenje, jer bude najbrze gotovo.
Jeste, negativan: <1.00 pozitivan: >1.00
Ma i ja sam vise izgubljen, krvnu sliku me slala 3x, sve dobro. Rtg 2x sve dobro.
30tak dana sve traje od pojave prvih simptoma.
slušaj mene.. sve sam prošo i sam,bio pozitivan, ozdravio, i poznajem tematiku.

Ti NISI zarazan, u smisli da možeš prenjeti virus na drugoga. Imas negativni PCR i to 3 puta.
IGM ti je pozitivan jer si tek prije mjesec dana imao prve simptome. IGM su antitijela koja ubijaju virus.
Kako ona opadaju, proizvedu se iGG antitijela, koja patroliraju i detektuju taj isti virus. Ako ga nađu, opet se proizvodi IGM koji ubija virus.
To je tako za svaki virus, ne samo ovaj.

Ta doktorica što te 3 puta slala na PCR i sva tri bila negativna , je na nekim gljivama.
Ovo što su ti u SaNaSi rekli da si zarazan, je GLUPOST. Vjerovatno piše, nalaz opet za 14 dana, i tako 14 po 14, da im džep puniš.
Ne znaju ljudi interpretirat serološki nalaz za Covid19. POzitvni IGM ne implicira automatski da si zarazan. SAMO PCR pokazuje zaraznost.

Ako si slikao pluća 2 puta, i ako je krvna slika u redu. TO je to. Zavrsio si sa akutnim Covidom19.
Međutim, taj virus je nepoznat i pravi probleme ljudima i koji su se oporavili, mnogo mjeseci poslije.
Neko ima umor, nekoga žigaju pluća, neko osjeti mirise, nekome opada kosa, ali to je tako, i nam niko ne može pomoći.
AKo se osjećaš relativno dobro, uživaj u životu, lagano hodaj, ne napreži se previše, i biće sve dobro.
Dugoročne posljedice virusa nisu još poznate. Ali ti si zdrav, koliko je moguće biti.
Hvala ti majstore u svakom slucaju, lijepo opisano i objasnjeno. Niko od njih mi nije spomenuo nista slicno vjerovatno sam i psihicki grohno zbog svega, tako da si me malo digo ako nista. Sve najbolje
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#531 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by GAU8 »

arhivasvega wrote: 24/10/2020 13:56 Ima li medju vama oboljelim pusaca?? Kako podnosite...
Mene zanima da li je tacna odn. potvrđuje se hipoteza da pušači imaju lakše simptome???
laik1981
Posts: 13006
Joined: 05/12/2012 13:04

#532 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

GAU8 wrote: 24/10/2020 14:25
arhivasvega wrote: 24/10/2020 13:56 Ima li medju vama oboljelim pusaca?? Kako podnosite...
Mene zanima da li je tacna odn. potvrđuje se hipoteza da pušači imaju lakše simptome???
Ja sam cuo da nema toliko veze sa jacinom simptoma, vec da se puno teze zaraze. Satre onaj otrov i virus prije nego sto stigne napraviti stetu :D Mogu misliti sta mu pocini ona motana krdja :D
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#533 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by serum »

Ne znam stvarno ima li veze sa pušenjem, ali evo supruga (ima upalu pluća, nije pušač) i dvoje djece su pozitivni, ja negativan, 8-i dan bez simptoma nisam se razdvajao, pušim nažalost. Otac i majka, oboje pozitivni, otac ne pušač, ima upalu pluća, majka pušač višedecenijski nema upalu pluća, min simptomi.... Ne znam, ipak i pored ovoga nebih savjetovat početak pušenja cigareta kako bi se spasio virusa... Možda ima nečeg možda nema u vezi duhana
koBr
Posts: 15
Joined: 21/01/2020 12:41

#534 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by koBr »

victom wrote: 24/10/2020 14:06 slušaj mene.. sve sam prošo i sam,bio pozitivan, ozdravio, i poznajem tematiku.

Ti NISI zarazan, u smisli da možeš prenjeti virus na drugoga. Imas negativni PCR i to 3 puta.
IGM ti je pozitivan jer si tek prije mjesec dana imao prve simptome. IGM su antitijela koja ubijaju virus.
Kako ona opadaju, proizvedu se iGG antitijela, koja patroliraju i detektuju taj isti virus. Ako ga nađu, opet se proizvodi IGM koji ubija virus.
To je tako za svaki virus, ne samo ovaj.

Ta doktorica što te 3 puta slala na PCR i sva tri bila negativna , je na nekim gljivama.
Ovo što su ti u SaNaSi rekli da si zarazan, je GLUPOST. Vjerovatno piše, nalaz opet za 14 dana, i tako 14 po 14, da im džep puniš.
Ne znaju ljudi interpretirat serološki nalaz za Covid19. POzitvni IGM ne implicira automatski da si zarazan. SAMO PCR pokazuje zaraznost.

Ako si slikao pluća 2 puta, i ako je krvna slika u redu. TO je to. Zavrsio si sa akutnim Covidom19.
Međutim, taj virus je nepoznat i pravi probleme ljudima i koji su se oporavili, mnogo mjeseci poslije.
Neko ima umor, nekoga žigaju pluća, neko osjeti mirise, nekome opada kosa, ali to je tako, i nam niko ne može pomoći.
AKo se osjećaš relativno dobro, uživaj u životu, lagano hodaj, ne napreži se previše, i biće sve dobro.
Dugoročne posljedice virusa nisu još poznate. Ali ti si zdrav, koliko je moguće biti.
Čitao sam temu onako, usput ispijajući kafu dok nisam naletio na ovaj dio. :D

Dakle hajde, zadnjih dana manje više umor, i forsirao sam se na poslu pa nisam obraćao pažnju na to. Ali me ovaj dio malo ponukao da te preupitam, jer poznaješ tematiku.

Prošle sedmice, negdje sredinom, osjetim miris luka koji niko drugi ne osjeti :D Pored toga mi se javlja kratkoća daha, tj. kada duboko udišem, osjetim da mi fali još malo.
Djevojka isti taj osjećaj, s tim da se njoj javilo i opadanje kose kao i teška glavobolja evo već 3-4 dana ne popusta, i jednu noć joj se pojavila temperatura koja je brzo pala.

Sve u svemu kako mogu skontati iz ovih postova, sve ovo su simptomi Covid19. :-) :-)
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#535 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by victom »

koBr wrote: 24/10/2020 14:43 Čitao sam temu onako, usput ispijajući kafu dok nisam naletio na ovaj dio. :D

Dakle hajde, zadnjih dana manje više umor, i forsirao sam se na poslu pa nisam obraćao pažnju na to. Ali me ovaj dio malo ponukao da te preupitam, jer poznaješ tematiku.

Prošle sedmice, negdje sredinom, osjetim miris luka koji niko drugi ne osjeti :D Pored toga mi se javlja kratkoća daha, tj. kada duboko udišem, osjetim da mi fali još malo.
Djevojka isti taj osjećaj, s tim da se njoj javilo i opadanje kose kao i teška glavobolja evo već 3-4 dana ne popusta, i jednu noć joj se pojavila temperatura koja je brzo pala.

Sve u svemu kako mogu skontati iz ovih postova, sve ovo su simptomi Covid19. :-) :-)
mnogo je ljudi koji se žale na raznorazne simptome, koje su posljedice virusa... sve što si napisao, i drugi spominju u svojim iskustvima...
ako je ikakva utjeha, nakon 6 mjeseci većina ljudi kažu da su bolje...
Last edited by victom on 01/03/2021 02:13, edited 2 times in total.
Drug Clan
Posts: 744
Joined: 05/01/2020 20:32

#536 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Drug Clan »

serum wrote: 24/10/2020 13:32 Druže imaš upalu pluća, javi se u covid ambulantu, moraš hitno početi primati terapiju



Drug Clan wrote: 24/10/2020 09:45
splinter wrote: 23/10/2020 23:07 Ne možeš dobiti odgovor ovdje. Moraš sam odlučiti. Možda da uradiš taj snimak ujutro pa ćeš tako imati još potrebnh podataka.
Ako bude snimak ok, ne moraš raditi test, ako ne daj bože ne bude onda je ti je test logična odluka. Obzirom da već nekoliko dana imaš simptome, mogao bi za par dana uraditi serologiju umjesto PCR, već bi se tad trebala pojavila antitjela.
Odradio sam snimanje pluca ali sad treba traziti doktora da ocita nalaz :roll:

Da li ovde na nalazu ima nekakav problem?

Image
Imam upalu pluća u ponedeljak će me testirati :( Sad su mi dali Sumamed 5 dana po jedna tableta
Last edited by Drug Clan on 24/10/2020 19:56, edited 1 time in total.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#537 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

@Drug Clan drzi se. Bitno je da si dobio terapiju. Ima li temperature danas?
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#538 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MaksprotivMarksa »

Danas saznao da sam pozitivan, od pon ne radim, otvoreno bolovanje, pijem sumamed, od proslog petak imao temperaturu, zadnja dva dana ne. Da li racunam da sam pozitivan od prvih simptoma ili od testa ? Nisu mi dali aspirin, samo sumamed i vitamine. Koliko obicno bolest traje, da li se moze stanke pogorsati nakon 8-9 dana, ja sam za sada ok, kao prehlada kalsicna je sve bilo....
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#539 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

MaksprotivMarksa wrote: 24/10/2020 17:41 Danas saznao da sam pozitivan, od pon ne radim, otvoreno bolovanje, pijem sumamed, od proslog petak imao temperaturu, zadnja dva dana ne. Da li racunam da sam pozitivan od prvih simptoma ili od testa ? Nisu mi dali aspirin, samo sumamed i vitamine. Koliko obicno bolest traje, da li se moze stanke pogorsati nakon 8-9 dana, ja sam za sada ok, kao prehlada kalsicna je sve bilo....
Racuna od kad su se javili prvi simptomi a oficielno se racuna od dana testiranja za izolaciju.
Predlazem Aspirin 100 cisto iz predostroznosti. Moze se pogorsati zato se cuvaj. To je neki prelom 7 - 8 dan. Ili ide nabolje ili se pogorsa. U dosta slucajeva navode 7-8 dan

Ovo za pusace me zaintrigiralo i moja zena je pusac cjelo vrijeme sa.mnom bez maske i nista.. Skupa smo i bili sa osobom od koje smo pokupili virus.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#540 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MaksprotivMarksa »

[quote=ovo_malo_duse post_id=16889009 time=1603555119 user_id=113576]
[quote=MaksprotivMarksa post_id=16888954 time=1603554066 user_id=383057]
Danas saznao da sam pozitivan, od pon ne radim, otvoreno bolovanje, pijem sumamed, od proslog petak imao temperaturu, zadnja dva dana ne. Da li racunam da sam pozitivan od prvih simptoma ili od testa ? Nisu mi dali aspirin, samo sumamed i vitamine. Koliko obicno bolest traje, da li se moze stanke pogorsati nakon 8-9 dana, ja sam za sada ok, kao prehlada kalsicna je sve bilo....
[/quote]

Racuna od kad su se javili prvi simptomi a oficielno se racuna od dana testiranja za izolaciju.
Predlazem Aspirin 100 cisto iz predostroznosti. Moze se pogorsati zato se cuvaj. To je neki prelom 7 - 8 dan. Ili ide nabolje ili se pogorsa. U dosta slucajeva navode 7-8 dan

Ovo za pusace me zaintrigiralo i moja zena je pusac cjelo vrijeme sa.mnom bez maske i nista.. Skupa smo i bili sa osobom od koje smo pokupili virus.
[/quote]

Danas mi je onda 9 dan, ja rokam dvije kutije sve vrijeme, grlo me bolilo, gnojna angina, apetit tu, zderem sve, pijem kole, sokove, temperatura nije prelazila 37.5, drugi dan je danas kako je nemam uopste, ukljucit cu aspirin za svaki slucaj, problem mi je zeludac sa kojim imam probleme citav zivot, valjda izguram aspirin 😁

Je li 15 dana traje ovo cudo onda ili da budem u grcu barem jow mjesec dva 😂😂
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#541 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by victom »

duplo
Last edited by victom on 01/03/2021 02:12, edited 3 times in total.
Drug Clan
Posts: 744
Joined: 05/01/2020 20:32

#542 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Drug Clan »

Mogy87 wrote: 24/10/2020 17:14 @Drug Clan drzi se. Bitno je da si dobio terapiju. Ima li temperature danas?
Hvala! Danas jos nisam imao temperaturu u zadnjih 5-6 dana me dovodila do ludila :sad:
Drug Clan
Posts: 744
Joined: 05/01/2020 20:32

#543 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Drug Clan »

I jos da dodam da se zadnjih dana tokom noci probudim sav mokar kao da me neko zalio sa tri kante pune vode :dosadno:
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#544 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

Drug Clan wrote: 24/10/2020 18:39 I jos da dodam da se zadnjih dana tokom noci probudim sav mokar kao da me neko zalio sa tri kante pune vode :dosadno:
Drzi se. Ako imas snage prelistaj temu. Ima odlicnih savjeta i raznih iskustava. I pogledaj video koji je forumas @EmirTr postavio vezano za svoju borbu.
mostarac1905
Posts: 285
Joined: 18/11/2016 15:55

#545 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by mostarac1905 »

Drug Clan wrote: 24/10/2020 18:39 I jos da dodam da se zadnjih dana tokom noci probudim sav mokar kao da me neko zalio sa tri kante pune vode :dosadno:
vjerojatno jer tokom noci dobijes temperaturu s kojom se organizam bori. Ja nisam, ali ukucani su imali isti 'simptom'. Samo smireno i bez straha.

Sretno ;)
MMM1977
Posts: 4607
Joined: 15/07/2009 12:56

#546 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

MaksprotivMarksa wrote: 24/10/2020 17:41 Danas saznao da sam pozitivan, od pon ne radim, otvoreno bolovanje, pijem sumamed, od proslog petak imao temperaturu, zadnja dva dana ne. Da li racunam da sam pozitivan od prvih simptoma ili od testa ? Nisu mi dali aspirin, samo sumamed i vitamine. Koliko obicno bolest traje, da li se moze stanke pogorsati nakon 8-9 dana, ja sam za sada ok, kao prehlada kalsicna je sve bilo....
Konsultuj se sa svojim liječnikom da ti ipak uvede neki anti koagulans tipa aspirin. Ne može da škodi a preventivno ipak nije loše da se uzima.
User avatar
Svicko
Posts: 307
Joined: 19/09/2007 15:30

#547 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Svicko »

Necu puno da spamam, samo da kažem svaka čast na temi, jako informativno. Nadam se da mi neće trebati, ali bio sam u nekim kontaktima koji su pozitivni i sada pratim stanje u izolaciji. Pozz svima!
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#548 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by konektovan »

Peti dan kako ima simptoma, temperatura, ne ide oreko 38, uz paracetamol spadne na 37. Glavobolja prisutna, kašlja nema vec dva dana,....nezvanicno, pozitivan PCR, vikend, ambulanta porodicne medicine ne radi, sta i kako dalje???
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#549 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

MaksprotivMarksa wrote: 24/10/2020 18:04
ovo_malo_duse wrote: 24/10/2020 17:58
MaksprotivMarksa wrote: 24/10/2020 17:41 Danas saznao da sam pozitivan, od pon ne radim, otvoreno bolovanje, pijem sumamed, od proslog petak imao temperaturu, zadnja dva dana ne. Da li racunam da sam pozitivan od prvih simptoma ili od testa ? Nisu mi dali aspirin, samo sumamed i vitamine. Koliko obicno bolest traje, da li se moze stanke pogorsati nakon 8-9 dana, ja sam za sada ok, kao prehlada kalsicna je sve bilo....
Racuna od kad su se javili prvi simptomi a oficielno se racuna od dana testiranja za izolaciju.
Predlazem Aspirin 100 cisto iz predostroznosti. Moze se pogorsati zato se cuvaj. To je neki prelom 7 - 8 dan. Ili ide nabolje ili se pogorsa. U dosta slucajeva navode 7-8 dan

Ovo za pusace me zaintrigiralo i moja zena je pusac cjelo vrijeme sa.mnom bez maske i nista.. Skupa smo i bili sa osobom od koje smo pokupili virus.
Danas mi je onda 9 dan, ja rokam dvije kutije sve vrijeme, grlo me bolilo, gnojna angina, apetit tu, zderem sve, pijem kole, sokove, temperatura nije prelazila 37.5, drugi dan je danas kako je nemam uopste, ukljucit cu aspirin za svaki slucaj, problem mi je zeludac sa kojim imam probleme citav zivot, valjda izguram aspirin 😁

Je li 15 dana traje ovo cudo onda ili da budem u grcu barem jow mjesec dva 😂😂
Ma ja sam bio slican. Appetit i cula mi se nisu mjenjala. Sve bilo ono ok ali kad sam oko 10 dana krenuo sa aktivnostima skontao sam koliko sam sjeban. Neka izmirenost da ne mos o sebi.
Evo dans 24 dan od prvog simptoma nikako da se ono osjecam komotno, kao prije ovog sranja. Dans bio vani u shopingu ono lagana setnja sat-2 kao da sam kopao cjeli dan. Ne kasljem uopste ali kad se zadisem pocnem kasljat nikako da prestane i osjecam neku jezu atemperatura 36.5.36.7 konstant. Neda mi se zract 2_gi put u 15 dana tako da kontam popit jos turu antibiotika. Prva tura mi je osjetno pomogla. Ne pijem inace ni kakve tablete 7 dana vec osim Aspirin 100.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#550 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by victom »

konektovan wrote: 24/10/2020 20:52 Peti dan kako ima simptoma, temperatura, ne ide oreko 38, uz paracetamol spadne na 37. Glavobolja prisutna, kašlja nema vec dva dana,....nezvanicno, pozitivan PCR, vikend, ambulanta porodicne medicine ne radi, sta i kako dalje???
nastavi tako... drzi temperaturu ispod 38 , i mirovanje
ja sam se preznojavao extremno (gola voda) i pomagalo mi je.
Last edited by victom on 01/03/2021 02:12, edited 2 times in total.
Locked