Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4476 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by beni-bu-man »

Rothmans wrote: 15/04/2021 18:57
beni-bu-man wrote: 15/04/2021 15:49 evo 20 dana kako nemam mirsa a svako jutro prsci onaj dezodorans ispod pazuha, kome vise :lol:
Stvarno kome ? Jel izlazis vani sa takvim simptomima ?
Prebolovo je vec
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#4477 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by asurbanipal »

Evelinda wrote: 15/04/2021 15:33 Hebo lud zbunjenog
Fakat nema logike, ležiš hasta heftu dana, odeš, testiraš se, negativan.

Povadiš druge nalaze, dobiješ antibiotik, nemaš simptoma evo već 10 dana, osjećaš se dobro i ispadneš pozitivan.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4478 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by channel10 »

laik1981 wrote: 15/04/2021 10:11
splinter wrote: 25/03/2021 05:52
laik1981 wrote: 24/03/2021 18:59 U firmi u kojoj radim bukvalno svi prebolovali osim mene. Sto se tice nase firme imamo kolektivni imunitet :D
Otkud znaš da i ti nisi. Uradi serologiju
Možda imaš antitjela. Ne bi me iznenadilo da si ti prvi obolio asimptomatski pa onda sviju njih redom zarazio :-D
Image
:mrgreen:

Mozes li mi protumaciti ovo :lol:

Firma platila testiranje i svi imaju antitijela osim mene. U novembru sam bio bar 20 puta u kontaktu sa zarazenim. U martu, da ne pretjerujem, bar jos toliko puta. Neke sa svim simptomima vozio po ambulantama. Jedne prilike bio sat vremena u istoj prostoriji sa cetvero zarazenih gdje niko od njih nije nosio masku.

Kako mene nije zakacilo ptice znaju.

Ili sam dokaz da nosenje hirurske maske snazno stiti i onog ko je nosi ili virus bjezi od mene ko djavo od krsta :mrgreen:
Ili oni tamo ne testiraju, nego samo gataju i uzimaju pare za printanje odokativnog nalaza..
User avatar
Reglan
Posts: 4840
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: bordo-bijeli

#4479 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Reglan »

Gdje ima kupiti kleksana?
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#4480 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by tamaricaaa »

Reglan wrote: 16/04/2021 13:31 Gdje ima kupiti kleksana?
Kad sam trazila pulsni oksimetar pozvala sam EuroFarm, oni nisu imali, ali mi je radnica rekla da ima na stanju u nekoj privatnoj apoteci na Otoci. Tako da valjda oni imaju uvid u stanje i u drugim apotekama. Probaj tako, ako nisi pronasao.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#4481 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

asurbanipal wrote: 15/04/2021 20:12
Evelinda wrote: 15/04/2021 15:33 Hebo lud zbunjenog
Fakat nema logike, ležiš hasta heftu dana, odeš, testiraš se, negativan.

Povadiš druge nalaze, dobiješ antibiotik, nemaš simptoma evo već 10 dana, osjećaš se dobro i ispadneš pozitivan.
Kod mene sestra danas radila seroloski firma platila. Bila jedna kolegica iz drugog odjela pozitivna prosle sedmice. IGG joj 6,3. Nije bila bolesna od januara prosle godine kad je bila prehladjena. Cuvala se maximalno zbog staraca, maska distanca dezinfekcija.
Svi se iznenadili i niko pojma nema kad je bila pozitivna.
Totalno bez ikakvog simptoma.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#4482 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by probook »

akcija007 wrote: 14/04/2021 20:01
noviclan wrote: 14/04/2021 18:23 Sta preporucujete za odbijanje vakcinacije, poslodavac insistira na obaveznom vakcinisanju hvala
A kako moze insistirwti, kada nema vakcina za cijelu populaciju. Mislim nije to paracetamol da ga svako kada hoce moze kupiti. I popiti.
Nema uporista niti u Zakonu o radu a niti u Zakonu od sprecavanja sitenja zaraznih bolesti. Ako ne zelis da se vakcinises niko te ne moze natjerati na to .
A ima li neki logican razlog da nece vakcinu
User987
Posts: 309
Joined: 26/01/2021 02:05

#4483 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by User987 »

Ja sam bio jedan od onih što su "kontrirali", bio protiv mjera, umanjivao opasnost itd. Možda će se neko i sjetiti. Nakon iskustva sa ovim monstrumom od virusa, spreman sam pojesti svaki komentar koji sam napisao. Prije malo više od mjesec dana testiran i pozitivan. najvjerovatnije mi je virus prenijela bliska osoba koja je zbog loma noge provela sedam dana u UKCS. Imam dosta godina, bolje i da ne kažem. Javila se najprije temperatura, a onda nestala dva dana. Slikao pluća U Al Tavilu i bilo uredu, kao i dva nalaza koja se obično rade. Zatim se temperatura ponovo pojavila uz gadjenje prema hrani, anksioznost. Primao kod kuće terapiju prema protokolu, triax, doxametazol, antibiotik Klacid i Klexan. Izvinjavam se ako sam nešto pogrešno napisao, pišem po sjećanju. Saturacija padala na 90. Hodao po kući i borio se za zrak. Prošlo je dvadeset dana od prvih simptoma, kada sam se počeo osjećati malo bolje. Vratio se i apetit. Užasno me bilo strah izaći vani. Bojao sam se da se ne onesvijestim. Na kraju sam ipak izašao i osjetio se bolje. Nisam osjećao malaksalost ni bolove u mišićima i tijelu, a nisam gubio osjete čula mirisa i okusa. Ali, teško disanje, bolove kod disanja u rebrima, itekako jesam. Njavjerovatnije sam imao upalu pluća mada još nisam ponovo slikao. Još uvijek teško idem uz stepenice, po ravnom uglavnom dobro. Poslije više od mjesec dana, mislim da pluća koristim manje makar 30%. Moram puno da dišem, otvorenih usta ako hodam malo brže. Sve u svemu, vrlo ružno iskustvo. Pokušajte ovu bolest izbjeći na sve načine jer ne možemo znati kakav će biti odgovor organizma. Svjestan sam da veliki dio ljudi, naročito mlade osobe ovo prebole kao običnu prehladu ili gripu. Ipak, ne samo zahvaljujući vlastitom iskustvu nego i na osnovu dosta informacija o iskustvima drugih koje poznajem, nikome ne bih savjetovao da izaziva sudbinu. Inače, i dalje smatram da su maske na otvorenom nepotrebne, a veoma se čuvajte bliskih kontakata dužih od deset minuta sa bilo kime. Žalosno je da se virus često fasuje u bolnicama i domovima zdravlja, ali i na to treba računati ako ste u situaciji da tamo boravite ili morate neku osobu tamo voditi.
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#4484 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zubi »

User987 wrote: 17/04/2021 14:40 Ja sam bio jedan od onih što su "kontrirali", bio protiv mjera, umanjivao opasnost itd. Možda će se neko i sjetiti. Nakon iskustva sa ovim monstrumom od virusa, spreman sam pojesti svaki komentar koji sam napisao. Prije malo više od mjesec dana testiran i pozitivan. najvjerovatnije mi je virus prenijela bliska osoba koja je zbog loma noge provela sedam dana u UKCS. Imam dosta godina, bolje i da ne kažem. Javila se najprije temperatura, a onda nestala dva dana. Slikao pluća U Al Tavilu i bilo uredu, kao i dva nalaza koja se obično rade. Zatim se temperatura ponovo pojavila uz gadjenje prema hrani, anksioznost. Primao kod kuće terapiju prema protokolu, triax, doxametazol, antibiotik Klacid i Klexan. Izvinjavam se ako sam nešto pogrešno napisao, pišem po sjećanju. Saturacija padala na 90. Hodao po kući i borio se za zrak. Prošlo je dvadeset dana od prvih simptoma, kada sam se počeo osjećati malo bolje. Vratio se i apetit. Užasno me bilo strah izaći vani. Bojao sam se da se ne onesvijestim. Na kraju sam ipak izašao i osjetio se bolje. Nisam osjećao malaksalost ni bolove u mišićima i tijelu, a nisam gubio osjete čula mirisa i okusa. Ali, teško disanje, bolove kod disanja u rebrima, itekako jesam. Njavjerovatnije sam imao upalu pluća mada još nisam ponovo slikao. Još uvijek teško idem uz stepenice, po ravnom uglavnom dobro. Poslije više od mjesec dana, mislim da pluća koristim manje makar 30%. Moram puno da dišem, otvorenih usta ako hodam malo brže. Sve u svemu, vrlo ružno iskustvo. Pokušajte ovu bolest izbjeći na sve načine jer ne možemo znati kakav će biti odgovor organizma. Svjestan sam da veliki dio ljudi, naročito mlade osobe ovo prebole kao običnu prehladu ili gripu. Ipak, ne samo zahvaljujući vlastitom iskustvu nego i na osnovu dosta informacija o iskustvima drugih koje poznajem, nikome ne bih savjetovao da izaziva sudbinu. Inače, i dalje smatram da su maske na otvorenom nepotrebne, a veoma se čuvajte bliskih kontakata dužih od deset minuta sa bilo kime. Žalosno je da se virus često fasuje u bolnicama i domovima zdravlja, ali i na to treba računati ako ste u situaciji da tamo boravite ili morate neku osobu tamo voditi.
Sjecam se :D

Zelim ti da se brzo oporavis i vratis u staru kondiciju i formu... svako dobro... Zijo :-D
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#4485 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by dulekrele »

tamaricaaa wrote: 14/04/2021 19:40
noviclan wrote: 14/04/2021 18:23 Sta preporucujete za odbijanje vakcinacije, poslodavac insistira na obaveznom vakcinisanju hvala
Konsultacije s pravnikom, pitanje je da li je zakonito da poslodavac zahtijeva to od radnika?!
Ja bih te iste sekunde otpustio ako imam tu mogucnost.
Xforumas
Posts: 96
Joined: 02/04/2021 11:12

#4486 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Xforumas »

dulekrele wrote: 17/04/2021 21:24
tamaricaaa wrote: 14/04/2021 19:40
noviclan wrote: 14/04/2021 18:23 Sta preporucujete za odbijanje vakcinacije, poslodavac insistira na obaveznom vakcinisanju hvala
Konsultacije s pravnikom, pitanje je da li je zakonito da poslodavac zahtijeva to od radnika?!
Ja bih te iste sekunde otpustio ako imam tu mogucnost.
Tacno, treba dati slobodu izbora i ne treba nikoga prisiljavati. Vakcina ili posao, ne moze i jare i pare.
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#4487 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by dulekrele »

Pocelo sa temperaturom 37.7. Treci dan testiran i pozitivan uraden Crp neznatno uvecan, pluca cista, ukljucen sumamed. Cetvrti dan temperatura skace na 38C. Situacija se ne popravlja i temperatura skace preko 39 C. Peti dan snimam pluca i snimak pokazuje obostranu upalu pluca. Nakon popijene jedne kutije sumameda promijenjena terapija i propisan doksiciklin i pancef. Saturacija ne prelazi ispod 92 a ddimer povecan dok je crp skocio. Osmi dan ukljucuje se triax intravenozno 10 dana (2gr) i 10 kleksana u stomak. Temperatura i dalje divlja i konstantno je preko 39C. Voltaren cepici jedino pomazu. Bol u prsima skoro ne izdrzljiva. Saturacija na svu srecu oko 92-93. Cetvrti dan od primjene triaxa temperatura ne prelazi 38,5C. Peti dan od primjene triaxa popusta bol u prsima i temperatura ne prelazi 38 C. Sesti i sedmi dan od primjene triaxa temp oko 37,5. Tempetatura se spusti ispod 37C pa skoci na 37,4 i sve tako.Zavrsena terapija triaxa, bez temperature i boli u plucima napokon. Kontrola pokazuje da je na desnom plucnom krilu ostalo jos malo sjene i pijem jos deset dana doksiciklin i aspirin 100. Ponovo kontrola CRP 0,5 ddimer u granicama kao i trombociti. Nakon nekog vremena uraden seroliski i IgG je 255. Testiran antigenskim testom negativan.
Ko mi kaze da je obicna gripa saljem ga u 3pm.
Last edited by dulekrele on 17/04/2021 22:07, edited 1 time in total.
NediM17
Posts: 21653
Joined: 05/11/2009 11:49

#4488 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by NediM17 »

To je nevjerovatno kako brzo ta upala pluca napreduje. Ja sestog dana simptoma nista na plucima, za dva dana obostrana upala.
Fino si nabio tih antitijela, izgleda sto teza klinicka slika to vise antitijela.
Last edited by NediM17 on 17/04/2021 21:59, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4489 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Truba »

laik1981 wrote: 15/04/2021 10:11
splinter wrote: 25/03/2021 05:52
laik1981 wrote: 24/03/2021 18:59 U firmi u kojoj radim bukvalno svi prebolovali osim mene. Sto se tice nase firme imamo kolektivni imunitet :D
Otkud znaš da i ti nisi. Uradi serologiju
Možda imaš antitjela. Ne bi me iznenadilo da si ti prvi obolio asimptomatski pa onda sviju njih redom zarazio :-D
Image
:mrgreen:

Mozes li mi protumaciti ovo :lol:

Firma platila testiranje i svi imaju antitijela osim mene. U novembru sam bio bar 20 puta u kontaktu sa zarazenim. U martu, da ne pretjerujem, bar jos toliko puta. Neke sa svim simptomima vozio po ambulantama. Jedne prilike bio sat vremena u istoj prostoriji sa cetvero zarazenih gdje niko od njih nije nosio masku.

Kako mene nije zakacilo ptice znaju.

Ili sam dokaz da nosenje hirurske maske snazno stiti i onog ko je nosi ili virus bjezi od mene ko djavo od krsta :mrgreen:
Bio ti jak imunitet tada

Recimo ja znam da kad mi se afte po ustima pojave da sam los
Ali kako se korona pojavila meni nikad afte nisu iskocile
Dakle moj je slucaj ko tvoj
S tim da ja nisam vadio krv jer se plasim igle
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#4490 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

@dulekrele , @User987 , neka je prošlo. Želim vam brz i potpun oporavak bez posljedica. :)

Za napor uz stepenice poslije - ne brinite, doći će na svoje, tome treba duže. Ja sam prelazila u šetnjama po 8-9km bez pauze i odmaranja, a da pri tome nisam mogla 2-3 sprata uz stepenice. Dolazi sve na svoje, samo strpljenja i da ostanete mentalno jaki.
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#4491 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by dulekrele »

banjaluka078 wrote: 17/04/2021 22:05 @dulekrele , @User987 , neka je prošlo. Želim vam brz i potpun oporavak bez posljedica. :)

Za napor uz stepenice poslije - ne brinite, doći će na svoje, tome treba duže. Ja sam prelazila u šetnjama po 8-9km bez pauze i odmaranja, a da pri tome nisam mogla 2-3 sprata uz stepenice. Dolazi sve na svoje, samo strpljenja i da ostanete mentalno jaki.
I tebi sve najbolje.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#4492 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by dalmatinka »

laik1981 wrote: 15/04/2021 10:11

Mozes li mi protumaciti ovo :lol:

Firma platila testiranje i svi imaju antitijela osim mene. U novembru sam bio bar 20 puta u kontaktu sa zarazenim. U martu, da ne pretjerujem, bar jos toliko puta. Neke sa svim simptomima vozio po ambulantama. Jedne prilike bio sat vremena u istoj prostoriji sa cetvero zarazenih gdje niko od njih nije nosio masku.

Kako mene nije zakacilo ptice znaju.

Ili sam dokaz da nosenje hirurske maske snazno stiti i onog ko je nosi ili virus bjezi od mene ko djavo od krsta :mrgreen:
Od jeseni ne znam koliko puta sam imala doticaj sa Covidom. Početkom godine član porodice, bila s njim u kući bez izolacije i bilo kakve distance. Prije mjesec dana test pokazao da se nisam zarazila, i onda prije petnaest dana - ubij me ne znam ni gdje ni kako - virus me pronašao. :D Na sreću sve je dobro prošlo.
Inače i ja sam već bila pomislila da se ne mogu zaraziti. :D
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#4493 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by sportman1 »

- Ima li igdje podatak koliko ljudi se oporavi na kisiku( ne respiratoru) u bolnici zbog obostrane upale pluca i niske razine kisika u krvi?

Starija osoba imala vrlo nizak kisik u krvi, 45- 50 a na kucnom kisiku je rastao do 65-75.
Zaprimljen u bolnicu i odmah su mu digli kisik u krvi na cca 90 ali je upala pluca ostala i na kisiku je.
Nema nista drugo osim visokog tlaka.

Doktor kaze narednih 7 dana je kriticno...
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#4494 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by tamaricaaa »

sportman1 wrote: 18/04/2021 23:36 - Ima li igdje podatak koliko ljudi se oporavi na kisiku( ne respiratoru) u bolnici zbog obostrane upale pluca i niske razine kisika u krvi?

Starija osoba imala vrlo nizak kisik u krvi, 45- 50 a na kucnom kisiku je rastao do 65-75.
Zaprimljen u bolnicu i odmah su mu digli kisik u krvi na cca 90 ali je upala pluca ostala i na kisiku je.
Nema nista drugo osim visokog tlaka.

Doktor kaze narednih 7 dana je kriticno...
Nema tih podataka. Ako ti ista znaci, kisik 90 je dobar, nadam se da ce se upala smiriti od terapije, sigurno dobija udarnu dozu. Sve najbolje, drzim fige i vjerujem da ce biti dobro :thumbup:
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#4495 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by sportman1 »

tamaricaaa wrote: 18/04/2021 23:40
sportman1 wrote: 18/04/2021 23:36 - Ima li igdje podatak koliko ljudi se oporavi na kisiku( ne respiratoru) u bolnici zbog obostrane upale pluca i niske razine kisika u krvi?

Starija osoba imala vrlo nizak kisik u krvi, 45- 50 a na kucnom kisiku je rastao do 65-75.
Zaprimljen u bolnicu i odmah su mu digli kisik u krvi na cca 90 ali je upala pluca ostala i na kisiku je.
Nema nista drugo osim visokog tlaka.

Doktor kaze narednih 7 dana je kriticno...
Nema tih podataka. Ako ti ista znaci, kisik 90 je dobar, nadam se da ce se upala smiriti od terapije, sigurno dobija udarnu dozu. Sve najbolje, drzim fige i vjerujem da ce biti dobro :thumbup:

Hvala.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#4496 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

Komšo preživio respirator. :)
Jako smršao, ne može puno na nogama, ali živ i kući, ide na rehabilitaciju u banju Slatina.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20530
Joined: 12/08/2013 12:51

#4497 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by insaneinthebrain »

banjaluka078 wrote: 19/04/2021 10:07 Komšo preživio respirator. :)
Jako smršao, ne može puno na nogama, ali živ i kući, ide na rehabilitaciju u banju Slatina.
Godina?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#4498 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by banjaluka078 »

insaneinthebrain wrote: 19/04/2021 10:12
Godina?
55-56
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#4499 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by boshniak »

Ima li neko da je radio Igg pet mjeseci poslije zaraze, kod mene je 8.1
User avatar
muha_sa
Posts: 128608
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#4500 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by muha_sa »

boshniak wrote: 19/04/2021 13:20 Ima li neko da je radio Igg pet mjeseci poslije zaraze, kod mene je 8.1
Koja je donja granica :?

Tamo gdje sam ja radio (nakon 4 mjeseca) je donja 10 a kod mene skoro 70 --ne mogu sad gledat jel 67 il 69 pa sam zaokružio na 70, ko nešto mi ljepše :lol:
Locked