Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
Almir_
Posts: 457
Joined: 13/04/2013 17:46

#226 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Almir_ »

Pitanje,da li ovo ima povezanost sa covidom 19?
Od subote imao temp 37,5-38,2.
Groznicu sam imao.
Imam bolove u svim misicima,najgore na ledjima.
Neki cudan miris,okus kao kad se nahladis.
Jesam nahladio na poslu,kuci sam prao cilime u hladnoj vodi.
Danas nemam temp.cijeli dan al bolovi na ledjima ne prestaju,uz to prati me neka gorcina.
User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#227 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Gusar-from-Riga »

@odmor Jel ti se culo mirisa kompletno vratilo? Meni nije jos na nekih 60% sam :| I ima li neko slicnih iskustava, vrati li se culo kompletno vremenom ili..
splinter
Posts: 7434
Joined: 08/10/2011 12:28

#228 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by splinter »

@Almir_
Može biti ali eto sam simnjaš da si isprovocirao reakciju organizma što na poslu , pa onda pranje ćilima. Ako ni sutra ne budeš imao temp onda bi vrlo vjerojatno trebalo da se radi o nekoj blažoj infekciji koja vjerojatno cinema veze sa Covid-19 ali ako ne budeš bolji u ovo dan dva obavezno se javi svom doktoru ili kojoj ti je već dom zdravlja.

@Gusar-from-Riga
Pa anosmia može da bude stalna kod jednog manjeg dijela oboljelih ili da bude dugo prisutna, mjesecima dok se skroz ne povuče.
Sigurno je da je ružan osjećaj, ali će se vremenom vjerovatno povući.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#229 Re: Lična iskustva sa koronavirusom

Post by Grean »

MMM1977 wrote: 06/08/2020 10:25
Ma.Le.Na wrote: 06/08/2020 10:21 I mi smo zaglavili u januaru sa nekom teskom gripom. Svi ispili po duplu dozu antibiotika.
Cekam da ufatim termin za seroloski da vidim jel to bilo to.
Ja sam isto u januaru imao tu gripu, nikad jaču. Uradio serološki u maju nekad, negativan. Stvar je u tome da antitijela traju par mjeseci, ništa ti ne znači da se danas testiraš.
Isto, ovogodisnja gripa prva sedmica januara, nikad teza i nikad duza ali nije bila korona.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#230 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Pandakonda »

Almir_ wrote: 14/09/2020 23:59 Pitanje,da li ovo ima povezanost sa covidom 19?
Od subote imao temp 37,5-38,2.
Groznicu sam imao.
Imam bolove u svim misicima,najgore na ledjima.
Neki cudan miris,okus kao kad se nahladis.
Jesam nahladio na poslu,kuci sam prao cilime u hladnoj vodi.
Danas nemam temp.cijeli dan al bolovi na ledjima ne prestaju,uz to prati me neka gorcina.
Testiraj se za svaki slucaj. Po simptomima će ti definitivno dati uputnicu ali moj ti je savjet ne spominji to za cilime da te bezveze ne bace u izolaciju bez testiranja.

I ovo što splinter kaže nije baš istina. Ja sam imao temperaturu 37.8 bukvalno dva sata i vise se nikada nije vratila a pozitivan sam ispao na koronu. Samo je kod malo teznih slucajeva temperatura konstantna dok kod blazih može trajati kratko ili nikako. Također dosta ljudi ima koronu a nikada nisu imali povisenu temperaturu i groznicu i mnoge druge simptome, jako je tesko napraviti neku logiku u simptomima jer ih ima jako mnogo. Ja sam također imao bol u leđima, da budem precizan između plecki isto kao neka reuma kad se nahladis ili spavas lose.

Ali da ti ne pisem za svaki simptom pojedinacno nazovi i trazi testiranje, ako treba slazi da ti treba zbog posla ili necega a imas simptome i nemas para za privatnika. Velike su sanse da ti je to od tepiha ali eto bolje za svaki slucaj da znas da budes miran :bih:
splinter
Posts: 7434
Joined: 08/10/2011 12:28

#231 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by splinter »

Pandakonda wrote: 15/09/2020 02:09
Almir_ wrote: 14/09/2020 23:59 Pitanje,da li ovo ima povezanost sa covidom 19?
Od subote imao temp 37,5-38,2.
Groznicu sam imao.
Imam bolove u svim misicima,najgore na ledjima.
Neki cudan miris,okus kao kad se nahladis.
Jesam nahladio na poslu,kuci sam prao cilime u hladnoj vodi.
Danas nemam temp.cijeli dan al bolovi na ledjima ne prestaju,uz to prati me neka gorcina.
Testiraj se za svaki slucaj. Po simptomima će ti definitivno dati uputnicu ali moj ti je savjet ne spominji to za cilime da te bezveze ne bace u izolaciju bez testiranja.

I ovo što splinter kaže nije baš istina. Ja sam imao temperaturu 37.8 bukvalno dva sata i vise se nikada nije vratila a pozitivan sam ispao na koronu. Samo je kod malo teznih slucajeva temperatura konstantna dok kod blazih može trajati kratko ili nikako. Također dosta ljudi ima koronu a nikada nisu imali povisenu temperaturu i groznicu i mnoge druge simptome, jako je tesko napraviti neku logiku u simptomima jer ih ima jako mnogo. Ja sam također imao bol u leđima, da budem precizan između plecki isto kao neka reuma kad se nahladis ili spavas lose.

Ali da ti ne pisem za svaki simptom pojedinacno nazovi i trazi testiranje, ako treba slazi da ti treba zbog posla ili necega a imas simptome i nemas para za privatnika. Velike su sanse da ti je to od tepiha ali eto bolje za svaki slucaj da znas da budes miran :bih:
Napišeš post iz dobre namjere što je pohvalno ali onda razbacaš svega pomalo.
Prvo šta sam ja rekao čovjeku da ako ne bude bolje obavezno kontaktira doktora i vidi za testiranje Što se mene tiče neka se svako testira prvi dan po pojavi simptoma, ali realno kako to izvesti kad ionako nema dovoljno testova ili nemaju svi 150 KM za privatni PCR test.
Nadalje čovjek je sam potencirao da je mogao isprovocirati neku upalnu reakciju organizma zbog posla ili kući zbog hladne vode, s druge strane nigdje nije pominjao bilo kakav sumnjiv kontakt, ili išta tako.
Ovo bi ga svakako sve ispitali i da se javi u dom zdravlja.
Još nešto, reba imati u vidu da se polako vraćaju sezonske bolesti uzrokovane prije svega respiratonim virusima i da ćemo sve više imati ljudi sa ovakvim simptomima, što će vjerojatno još više kod ljudi izazivati nelagodu i osjećaj straha.
O simptomima ne bih diskutovao, ali mnogi ljudi npr ne mjere temperaturu i danima mogu imati blago povišenu a da to ni ne znaju i ne obrate pažnju dok se ne pojavi neki drugi simptom.
Tebi savjet. Ne bi bilo loše da za svaki slučaj uradiš RTG pluća ako nisi, a ako već jesi onda zanemari. Pozz.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#232 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Pandakonda »

splinter wrote: 15/09/2020 06:57
Pandakonda wrote: 15/09/2020 02:09
Almir_ wrote: 14/09/2020 23:59 Pitanje,da li ovo ima povezanost sa covidom 19?
Od subote imao temp 37,5-38,2.
Groznicu sam imao.
Imam bolove u svim misicima,najgore na ledjima.
Neki cudan miris,okus kao kad se nahladis.
Jesam nahladio na poslu,kuci sam prao cilime u hladnoj vodi.
Danas nemam temp.cijeli dan al bolovi na ledjima ne prestaju,uz to prati me neka gorcina.
Testiraj se za svaki slucaj. Po simptomima će ti definitivno dati uputnicu ali moj ti je savjet ne spominji to za cilime da te bezveze ne bace u izolaciju bez testiranja.

I ovo što splinter kaže nije baš istina. Ja sam imao temperaturu 37.8 bukvalno dva sata i vise se nikada nije vratila a pozitivan sam ispao na koronu. Samo je kod malo teznih slucajeva temperatura konstantna dok kod blazih može trajati kratko ili nikako. Također dosta ljudi ima koronu a nikada nisu imali povisenu temperaturu i groznicu i mnoge druge simptome, jako je tesko napraviti neku logiku u simptomima jer ih ima jako mnogo. Ja sam također imao bol u leđima, da budem precizan između plecki isto kao neka reuma kad se nahladis ili spavas lose.

Ali da ti ne pisem za svaki simptom pojedinacno nazovi i trazi testiranje, ako treba slazi da ti treba zbog posla ili necega a imas simptome i nemas para za privatnika. Velike su sanse da ti je to od tepiha ali eto bolje za svaki slucaj da znas da budes miran :bih:
Napišeš post iz dobre namjere što je pohvalno ali onda razbacaš svega pomalo.
Prvo šta sam ja rekao čovjeku da ako ne bude bolje obavezno kontaktira doktora i vidi za testiranje Što se mene tiče neka se svako testira prvi dan po pojavi simptoma, ali realno kako to izvesti kad ionako nema dovoljno testova ili nemaju svi 150 KM za privatni PCR test.
Nadalje čovjek je sam potencirao da je mogao isprovocirati neku upalnu reakciju organizma zbog posla ili kući zbog hladne vode, s druge strane nigdje nije pominjao bilo kakav sumnjiv kontakt, ili išta tako.
Ovo bi ga svakako sve ispitali i da se javi u dom zdravlja.
Još nešto, reba imati u vidu da se polako vraćaju sezonske bolesti uzrokovane prije svega respiratonim virusima i da ćemo sve više imati ljudi sa ovakvim simptomima, što će vjerojatno još više kod ljudi izazivati nelagodu i osjećaj straha.
O simptomima ne bih diskutovao, ali mnogi ljudi npr ne mjere temperaturu i danima mogu imati blago povišenu a da to ni ne znaju i ne obrate pažnju dok se ne pojavi neki drugi simptom.
Tebi savjet. Ne bi bilo loše da za svaki slučaj uradiš RTG pluća ako nisi, a ako već jesi onda zanemari. Pozz.
Ja sam se referisao na ovaj dio tvog posta, nista drugo nisam spominjao.
Ako ni sutra ne budeš imao temp onda bi vrlo vjerojatno trebalo da se radi o nekoj blažoj infekciji koja vjerojatno cinema veze sa Covid-19
Jer impliciras da za koronu treba konstantna temperatura, a to nije istina. Nazalost me nisu poslali da radim RTG pluća, uradili su samo krvne pretrage i sada cekam negativan nala. Mozda uradim privatno kasnije ali eto kako nisam imao simptoma sa plućima onda nisam ni insistirao
saale
Posts: 1397
Joined: 08/07/2008 13:39

#233 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by saale »

Ja znam najmanje 5 ljudi koji su imali koronu, svi redom su se izlčjecili paracetamolima,c vitaminom :roll:, u svoj ovoj prici mediji su najodgovorniji jer su od rijeci KORONA stvorili DRAKULU, NEKI SUPER VIRUS KOJI LJUDE PRETVARA U ZOMBIJE :run:
splinter
Posts: 7434
Joined: 08/10/2011 12:28

#234 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by splinter »

@Pandakonda
Ne stigoh ranije odgovoriti, posao, obaveze, itd.
Nigdje nisam naveo da za Koronu treba konstantna temperatura kako kažeš. Ti si to zaključio nakon jedne od rečenica, ali to se nije odnosilo generalno nego na konkretni slučaj. Imam razlog zašto sam napisao rečenicu koju pominješ, isto kao što imam razlog da ti predložim RTG snimak pluća.
Čovjek ima simptome kakve će imati bar 30% populacije za nekih mjesec-dva, tipične za taj dio godine, pa sam tražio ima li išta karakteristično za njegov slučaj što bi ukazivalo na Koronu, a to bi moglo biti npr gubitak temp poslije 3.ili 4. dana i onda opet njen povratak naredni dan.
Evo ti inpr znad nekoliko postova što je pisao jedan drugi forumaš:
"Prva tri dana 38-39,5. Cetvrt nisam imo. Peti dan vraca se temp, navece gubim miris".
I kod ovog forumaša je bila slična stvar, imao temp. par dana pa mu se povukla, te je recimo zanimljivo da li je danas imao temp ili nije
Također on je sam pomenuo da je mogao isprovocirati npr reakciju organizma kroz upalu gornjih respiratornih puteva,. što naš narod kaže nahlada, vjerovatno uslovima na poslu te korištenjem hladne vode pa je moglo doći do reakcije u vidu blage groznice a to sve otvara mogućnost nekim drugim zdravstvenim komplikacijama koje nisu uzrokovane Koronom. A da sad to kaže ovima u domu zdravlja šta misliš šta bi mu rekli za testiranje?
Naravno da postoje slučajevi koji su subklinički i gdje se ne razvija ni jedan od patognomoničnih (karakterističnih) simptoma pa ni povišena temperatura.
Poenta je da svako ko osjeća potrebu da se testira nek to i uradi naravno ukoliko uspije. Ne može ovdje na forumu dobiti potvrdu ni da je pozitivan ni da je negativan, niti forum služi za toga, ali ljudi mogu ovdje razmjeniti iskustva i mišljenja i to je to.
Ti si prebolio Koronu sam kažeš, ja nisam i normalno je da je neke stvari čujem od tebe iz prve ruke. Stvarno ne znam kakav je to osjećaj kad čovjek ima Anosmiu za razliku od tebe koji si to iskusio na svojoj koži i koliko se to odrazi kasnije i na apetit npr.
Otvoren sam za normalnu komunikaciju i smatram da se uvijek mogu čuti korisne stvari od ljudi iz prve ruke.
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#235 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by shape of despair »

Januar upala pluca, sad opet upala pluca, seroloski test negativan
Osim probadanja u plucima nemam nista drugo.
Joj kad krenu viroze, ove obicne, nesmijes kahnut,odma korona.
Inace,sumamed dobio, 6 dana
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#236 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by odmor »

Pandakonda wrote: 15/09/2020 02:09
Almir_ wrote: 14/09/2020 23:59 Pitanje,da li ovo ima povezanost sa covidom 19?
Od subote imao temp 37,5-38,2.
Groznicu sam imao.
Imam bolove u svim misicima,najgore na ledjima.
Neki cudan miris,okus kao kad se nahladis.
Jesam nahladio na poslu,kuci sam prao cilime u hladnoj vodi.
Danas nemam temp.cijeli dan al bolovi na ledjima ne prestaju,uz to prati me neka gorcina.
Testiraj se za svaki slucaj. Po simptomima će ti definitivno dati uputnicu ali moj ti je savjet ne spominji to za cilime da te bezveze ne bace u izolaciju bez testiranja.

I ovo što splinter kaže nije baš istina. Ja sam imao temperaturu 37.8 bukvalno dva sata i vise se nikada nije vratila a pozitivan sam ispao na koronu. Samo je kod malo teznih slucajeva temperatura konstantna dok kod blazih može trajati kratko ili nikako. Također dosta ljudi ima koronu a nikada nisu imali povisenu temperaturu i groznicu i mnoge druge simptome, jako je tesko napraviti neku logiku u simptomima jer ih ima jako mnogo. Ja sam također imao bol u leđima, da budem precizan između plecki isto kao neka reuma kad se nahladis ili spavas lose.

Ali da ti ne pisem za svaki simptom pojedinacno nazovi i trazi testiranje, ako treba slazi da ti treba zbog posla ili necega a imas simptome i nemas para za privatnika. Velike su sanse da ti je to od tepiha ali eto bolje za svaki slucaj da znas da budes miran :bih:
@Pandakonda Druze ne znam u kojoj drzavi zivis, ali ti stvarno mislis da oni jedva cekaju da testiraju? Ako si u Bosni, kriza je sa testovima i samo te razvlace.
@Almir ako radi posla neces morati pravdati bolovanje onda nemoj ici doktoru. Znaci samo ce te bezveze vozat te tamo te ovamo. Uradit ce ti test, bezveze onoliko zabijat u nos. Sta ti znaci jesi li pozitivan ili nisi? Lezi kod kuce, izoluj se od ostali i rokaj Vitamin C, ako dobijes temperature rokaj i Paracetamol. Skuzis li da ti se oduzilo i pojavili jos neki simptomi Vitamin D i Zink dodaj i to je to. Nece te morat nikakva policija obilazit i ostalo.
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#237 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by odmor »

Gusar-from-Riga wrote: 14/09/2020 23:59 @odmor Jel ti se culo mirisa kompletno vratilo? Meni nije jos na nekih 60% sam :| I ima li neko slicnih iskustava, vrati li se culo kompletno vremenom ili..
Ma vratit ce se. Ja s ulazni vrata razlikujem sta je za rucak :D Danas sam nakon duze vremena osjetio u nosu sekret. Vjerujte da mi je ko reko prije pola godine da cu se slini u svom nosu obradovat ne bi mu vjerovo. :D
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#238 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Alkos »

Jučer ujutro imao proljev, tokom dana bol u stomaku i hladno mi... oko podne temperatura 37 sa 1. Popodne malaksalost i temperatura skočila na preko 38. Samo mi se spavalo popodne, nisam mogao ništa. Navečer pad temperature nakon što sam popio brufen. Preko noći nisam imao temperaturu ni groznicu, samo sam promijenio 3 majice i 3 jastuka, nenormalno sam se znojio.

Jutros 36 sa 6, ali se ne osjećam najbolje, vjerovatno to jer sam jučer bio ko pregažen. :)

Ako je prvi dan korone bio jučer, kada mi se najbolje testirati obzirom da ide vikend, a vikendom ne uzimaju uzorke?

Hvala. :thumbup:
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#239 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Evelinda »

Alkos wrote: 18/09/2020 09:03 Jučer ujutro imao proljev, tokom dana bol u stomaku i hladno mi... oko podne temperatura 37 sa 1. Popodne malaksalost i temperatura skočila na preko 38. Samo mi se spavalo popodne, nisam mogao ništa. Navečer pad temperature nakon što sam popio brufen. Preko noći nisam imao temperaturu ni groznicu, samo sam promijenio 3 majice i 3 jastuka, nenormalno sam se znojio.

Jutros 36 sa 6, ali se ne osjećam najbolje, vjerovatno to jer sam jučer bio ko pregažen. :)

Ako je prvi dan korone bio jučer, kada mi se najbolje testirati obzirom da ide vikend, a vikendom ne uzimaju uzorke?

Hvala. :thumbup:
Imala sam sve te simptome sem te temperature 38.Konstantno 7 dana bila 37.4.Znala sam po 5 majica mjenjati.Na testu negativna
MMM1977
Posts: 4582
Joined: 15/07/2009 12:56

#240 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

Od prijateljice mama danas preminula :sad: Žena imala oko 60 godina i bila sasvim zdrava. Baš je tužno čuti ovakve vijesti
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#241 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

MMM1977 wrote: 19/09/2020 18:55 Od prijateljice mama danas preminula :sad: Žena imala oko 60 godina i bila sasvim zdrava. Baš je tužno čuti ovakve vijesti
Zao mi je :sad:
Tvoj tata je bolje? Znam da si spominjao da je imao neuroloskih problema.
MMM1977
Posts: 4582
Joined: 15/07/2009 12:56

#242 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MMM1977 »

Mogy87 wrote: 19/09/2020 19:02
MMM1977 wrote: 19/09/2020 18:55 Od prijateljice mama danas preminula :sad: Žena imala oko 60 godina i bila sasvim zdrava. Baš je tužno čuti ovakve vijesti
Zao mi je :sad:
Tvoj tata je bolje? Znam da si spominjao da je imao neuroloskih problema.
Hvala. Otac je bolje, stanje se vratilo u normalu.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#243 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Point. »

Alkos wrote: 18/09/2020 09:03 Jučer ujutro imao proljev, tokom dana bol u stomaku i hladno mi... oko podne temperatura 37 sa 1. Popodne malaksalost i temperatura skočila na preko 38. Samo mi se spavalo popodne, nisam mogao ništa. Navečer pad temperature nakon što sam popio brufen. Preko noći nisam imao temperaturu ni groznicu, samo sam promijenio 3 majice i 3 jastuka, nenormalno sam se znojio.

Jutros 36 sa 6, ali se ne osjećam najbolje, vjerovatno to jer sam jučer bio ko pregažen. :)

Ako je prvi dan korone bio jučer, kada mi se najbolje testirati obzirom da ide vikend, a vikendom ne uzimaju uzorke?

Hvala. :thumbup:
Zar su proljev i bolovi u stomaku simptomi korone? Imao sam strašne bolove u stomaku sredinom marta i proljev jedno 4-5 dana. Znojio se ko konj. Bolove u stomaku u životu nisam imao onakve. Popijem vodu i stomak me sasječe ko kad te kakav baja sasječe čakijom u kafanskoj tuči. Temp nisam mjerio. Mislim da sam nešto fasovao jer sam se par dana prije vratio iz Poljske.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#244 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

@Point. jesu
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#245 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Point. »

Mogy87 wrote: 19/09/2020 23:32 @Point. jesu
Čuj to. Imao sam samo strašne bolove, odnosno grčeve u stomaku i proljev 4-5 dana. Groznice se ne mogu sjetiti da sam imao al znam da sam se znojio naveče. Ne vjerujem da je korona ili nešto slično bilo, nisam nikog od ukućana zarazio. To je trajalo od utorka do nedjelje. Uh kad se sjetim bolova.
User avatar
EmirTr
Posts: 190
Joined: 19/09/2020 09:16

#246 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by EmirTr »

Pozdrav svima. Smatram da je postojanje ove teme dobro sve dok se daju bas licna iskustva, jer je svako iskustvo vjerodostojnije nego bilo kakve vijesti po raznim portalima. Uglavnom evo i moje iskustvo. Od 31.08 do 11.09 bio hospitaliziran u Bolnici za plucne bolesti u Travniku, pozitivan na Covid 19. Poslije otpustanja jos pet dana izolacije uz terapiju kuci. Kontrola zakazana za 30.09.
Od simptoma sam imao visoku temperaturu 38,8 koja se nije dala skinuti paracetamolom, tusiranjem, sircetom na nogama, krompirom i tek je Voltaren cepic uspio skinuti na nekoliko sati temperaturu, koja se opet drugo popodne vracala. Otezano disanje i zakasljavanje kad pricam. Okus i miris nisam gubio. Intravenozna terapija je davala rezultate od prvog dana. Nepusac sam vec vise od 7 godina i zadnje 2 godine relativno aktivno vozim biciklo.Sada 6 dana po izlasku iz izolacije i aktivne terapije stanje pluca je ok, disanje je normalno, ali snaga je na minimumu. Mogu preci maksimalno jedan kilometar lagane setnje i misici pocnu "goriti" najslicnije kao kod upale misica. To je otprilike situacija.
O svim danima koje sam proveo u bolnici snimao sam svakodnevno kratke snimke i na kraju sam sklopio i video o svemu, pa ako koga zanimaju detalji moze pogledati, a rado cu i odgovoriti na eventualna pitanja.

User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#247 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Magarece_godine »

Početkom augusta supruga je osjetila simptome (temperatura, bol u mišićima...) a dva ili tri dana nakon nje i ja. Prvi dani sa temperaturom prošli su u ispijanju paracetamola (koji mi i nisu pomagali, osim u slučaju kada sam pio dva) i tylol hot-ova. Nekoliko dana nakon prvih simptoma snimak pluća je pokazao obostranu upalu. Dvije noći nisam mogao spavati ni na leđima ni na strani, već nekako na stomaku uz laktove kao oslonce da oslobodim pritisak s pluća. Nakon dvije tablete Sumameda stvari su postale podnošljivije. Supruga je već bila dobro. Poslije 8 ili 9 dana nestala je i temperatura koja nikad nije spala ispod 37,2 a išla je do 38. Tokom tog perioda doslovno me sve bolilo, ali baš sve. Kada se to smirilo, poslije tih desetak dana uhvatila me baš neka panika za djecu koja su bila s nama, ali nisu imali nikakvih simptoma. Fascinantna mi je ljudska psihologija, da u teškim momentima nema panike, jer sam svo vrijeme bio pozitivan i zezao se tipa "na Fikretov respirator neću", ali kada su tegobe prošle uvukao se neki strah i panika. Poslije još sedmicu ili malo više konačno su nas pustili iz izolacije i mogao sam se vratiti normalnom životu. Prvih nekoliko dana na poslu sve pet, međutim možda mjesec nakon pojave prvih simptoma počeo sam osjećati bol u prsima i probadanje na lijevoj strani. Sjebao sam se kad sam počeo energičnije govoriti i izgubio dah. Penjanje uz stepenice mi je postalo nevjerovatno zamorno. Uradio sam sve nalaze, koji su hvala Bogu ok. Ostalo je još odraditi ultra zvuk srca. Ove sedmice je mnogo lakše nego prethodne dvije, ali još uvijek nisam full energičan i stvarno se brzo zamaram uz povremene bolove na lijevoj strani .. Eto, to su moja iskustva. Meni je bilo pravo zeznuto i teško za podnijeti i iskreno zavidim ovima koji su prošli bez simptoma ili sa nekim lakšim simptomima. Svako dobro svima, čuvajte se!
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#248 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by jajara »

Point. wrote: 19/09/2020 23:42
Mogy87 wrote: 19/09/2020 23:32 @Point. jesu
Čuj to. Imao sam samo strašne bolove, odnosno grčeve u stomaku i proljev 4-5 dana. Groznice se ne mogu sjetiti da sam imao al znam da sam se znojio naveče. Ne vjerujem da je korona ili nešto slično bilo, nisam nikog od ukućana zarazio. To je trajalo od utorka do nedjelje. Uh kad se sjetim bolova.
Nema to veze s koronom. Ja sam imao u 2.mjesecu isto to. Stavim 1 zalogaj u usta bilo cega i isti sekund trka u wc. Trajalo mi je 15 dana i onda sam 24h postio (znaci 24h bez hrane i vode). Dan nakon toga dobar al vec drugi dan isto se ponavlja. Kupim jogurt bio aktiv lgg i nakon 1 dan sve prodje
splinter
Posts: 7434
Joined: 08/10/2011 12:28

#249 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by splinter »

@EmirTr
Izvrstan izvještaj. Pročitao sam i pregledao u dahu. Drago mi je da si sad bolji. Ovako kad čovjek pročita ali i pogleda iskustva iz prve ruke dobije neku puno širu sliku o ovoj bolesti.
@Magarece_godine
Isto tako. Iscrpan izviještaj. Sve u detalje opisano.
Od srca sve zelje za oporavak obojici, a tebi i za ukućane.
:thumbup:
Obavezno uraditi sve kontrolne nalaze, al bas obavezno!!
Čuvajte se i puno zdravlja u u buduće.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#250 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Point. »

jajara wrote: 21/09/2020 17:32
Point. wrote: 19/09/2020 23:42
Mogy87 wrote: 19/09/2020 23:32 @Point. jesu
Čuj to. Imao sam samo strašne bolove, odnosno grčeve u stomaku i proljev 4-5 dana. Groznice se ne mogu sjetiti da sam imao al znam da sam se znojio naveče. Ne vjerujem da je korona ili nešto slično bilo, nisam nikog od ukućana zarazio. To je trajalo od utorka do nedjelje. Uh kad se sjetim bolova.
Nema to veze s koronom. Ja sam imao u 2.mjesecu isto to. Stavim 1 zalogaj u usta bilo cega i isti sekund trka u wc. Trajalo mi je 15 dana i onda sam 24h postio (znaci 24h bez hrane i vode). Dan nakon toga dobar al vec drugi dan isto se ponavlja. Kupim jogurt bio aktiv lgg i nakon 1 dan sve prodje
I ja sam 100% siguran da nema veze sa koronom. Još nisam čuo za slučaj da samo proljev i bolovi, tj grčevi u stomaku mogu biti simptomi covida.
Locked