Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#151 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by GAU8 »

MorningStar wrote: 02/09/2020 14:10
GAU8 wrote: 02/09/2020 14:09
Naslovnica wrote: 02/09/2020 12:31 Ja sam još uvijek poprilično siguran da je ona "gripa" koja nas je pokosila tamo nekada u februaru/martu bila ustvari ova korona.
Kolege na poslu raspad sistema, jedan završio na injekcijama, čovjek ko od brda odvaljen, kaže da kada tada nije umro...
Kod mene žena nikada nije koristila bolovanje, tada je 2 dana preležala. I ja isto. Djeca bila bolesna ali sa puno slabijim simptomima, baš su onako stoički podnijeli.
Sjećate se svi tog perioda, nemoguće da je ono bila obična sezonska gripa koja se javi svake godine, jer obično ne bude onoliko bolesnih i ne budu onako jaki simptomi kao ovaj put. Škole su bile desetkovane, na poslu svi koje znam su bili hasta....
Zasto nemoguce? Je li ima nesto sto potvrdjuje tu tezu?? Otkad znam za sebe, Februar je bio udarni mjesec po pitanju gripe ili prehlade u mom uzem i daljem krugu poznanika.
Jesi izaso iz stana ? :D
Iz WC-a mak'o nisam... Ti?
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#152 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by MorningStar »

GAU8 wrote: 02/09/2020 14:11
Iz WC-a mak'o nisam... Ti?
Standardno :D , dobacuju mi po 2 litra alkohola za dezinfekciju , a i flase prvo potopim u kadu da izvrsim dezinfekciju a rukavice bacim odmah u wc solju. Ubi ova korona jelde ? :lol:
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#153 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

GAU8 wrote: 02/09/2020 14:09
Naslovnica wrote: 02/09/2020 12:31 Ja sam još uvijek poprilično siguran da je ona "gripa" koja nas je pokosila tamo nekada u februaru/martu bila ustvari ova korona.
Kolege na poslu raspad sistema, jedan završio na injekcijama, čovjek ko od brda odvaljen, kaže da kada tada nije umro...
Kod mene žena nikada nije koristila bolovanje, tada je 2 dana preležala. I ja isto. Djeca bila bolesna ali sa puno slabijim simptomima, baš su onako stoički podnijeli.
Sjećate se svi tog perioda, nemoguće da je ono bila obična sezonska gripa koja se javi svake godine, jer obično ne bude onoliko bolesnih i ne budu onako jaki simptomi kao ovaj put. Škole su bile desetkovane, na poslu svi koje znam su bili hasta....
Zasto nemoguce? Je li ima nesto sto potvrdjuje tu tezu?? Otkad znam za sebe, Februar je bio udarni mjesec po pitanju gripe ili prehlade u mom uzem i daljem krugu poznanika.
Ma ne mislim bukvalno "nemoguće", ali ono što je prošlo u februaru i martu ove godine je bilo baš žestoko i povaljalo je i najjače.
I svi smo na poslu vrtili film kako je ova korona zavladala, i uvijek se vraćamo na temu tog "povaljivanja". I nije samo kod mene na poslu, nego je povaljalo baš žestoko, rodbina, komšije, druge firme, škole.
Kod mene supruga bila kod doktora kada je bila trudna i nikada više. Ovaj put 2 dana je bacilo u krevet. I mene, doduše ja dobijem 37.5 to je kuku-pomagaj, kraj. Djeca bila bolesna, ali odbolovala bez problema, 1 dan malo temperature i to je to. Kolega na poslu međed, fakat nije bolešljiv, završio na sumamedu. Ne kažem da je nemoguće ili ne, samo mnogo ljudi ponavlja istu priču.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#154 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

Ma jok. Sve je pocelo tog dana u martu kada je otkriven prvi slucaj. Prije toga nije postojalo. To vazi za sve drzave. Zvanicno pocelo kad su zvanicno otkrili prvi slucaj bez obzira sto je virus pronadjen u mnogim uzorcima dosta prije prvih zvanicnih potvrdjenih slucajeva. Virus je izgleda bio poprilicno savjestan i tajmirao svoj pohod sa pocetkom prakse testiranja..
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#155 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by yasaq »

Naslovnica wrote: 02/09/2020 14:14
GAU8 wrote: 02/09/2020 14:09
Naslovnica wrote: 02/09/2020 12:31 Ja sam još uvijek poprilično siguran da je ona "gripa" koja nas je pokosila tamo nekada u februaru/martu bila ustvari ova korona.
Kolege na poslu raspad sistema, jedan završio na injekcijama, čovjek ko od brda odvaljen, kaže da kada tada nije umro...
Kod mene žena nikada nije koristila bolovanje, tada je 2 dana preležala. I ja isto. Djeca bila bolesna ali sa puno slabijim simptomima, baš su onako stoički podnijeli.
Sjećate se svi tog perioda, nemoguće da je ono bila obična sezonska gripa koja se javi svake godine, jer obično ne bude onoliko bolesnih i ne budu onako jaki simptomi kao ovaj put. Škole su bile desetkovane, na poslu svi koje znam su bili hasta....
Zasto nemoguce? Je li ima nesto sto potvrdjuje tu tezu?? Otkad znam za sebe, Februar je bio udarni mjesec po pitanju gripe ili prehlade u mom uzem i daljem krugu poznanika.
Ma ne mislim bukvalno "nemoguće", ali ono što je prošlo u februaru i martu ove godine je bilo baš žestoko i povaljalo je i najjače.
I svi smo na poslu vrtili film kako je ova korona zavladala, i uvijek se vraćamo na temu tog "povaljivanja". I nije samo kod mene na poslu, nego je povaljalo baš žestoko, rodbina, komšije, druge firme, škole.
Kod mene supruga bila kod doktora kada je bila trudna i nikada više. Ovaj put 2 dana je bacilo u krevet. I mene, doduše ja dobijem 37.5 to je kuku-pomagaj, kraj. Djeca bila bolesna, ali odbolovala bez problema, 1 dan malo temperature i to je to. Kolega na poslu međed, fakat nije bolešljiv, završio na sumamedu. Ne kažem da je nemoguće ili ne, samo mnogo ljudi ponavlja istu priču.
Mene je krajem januara povalilo da 6 dana nisam mogao skinuti temperaturu sa 39 , padne ona nakon paracetamola na 38 sa nešto al ujutru opet na 39. nisam mogao tri koraka napraviti a da ne izgubim dah. Poslije toga mjesec dana nisam fizički mogao meda. Jebi me ako nije corona i tad bila ! A i okus hrane mi je sva bila kao da jedem grejpfrut bez šečera.
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#156 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

O tome ja pričam. :thumbup:
Ali jok, nije, ne da ono reći, šta ti znaš, nemaš ti pojma, daj dokaz...
:lol:
ulli
Posts: 40
Joined: 04/02/2010 11:53

#157 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ulli »

Nas nekoliko iz ureda je bilo bolesno u februaru/početak marta, uključujući direktoricu, koja se testirala odmah u aprilu serološki test u al tawil-u čim su se pojavili ti testovi, i bila je pozitivna, odnosno izgleda da je prebolovala tada. Mi ostali se nismo testirali, jer je tada još bilo skupo za nas obične smrtnike, a kako antitijela nestaju u neko doba je to i izgubilo smisao. Znači ima i onih koji su zaglavili tada sa koronom.
Edit: sarajevo je u pitanju :)
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20508
Joined: 12/08/2013 12:51

#158 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by insaneinthebrain »

Naslovnica wrote: 02/09/2020 12:31 Ja sam još uvijek poprilično siguran da je ona "gripa" koja nas je pokosila tamo nekada u februaru/martu bila ustvari ova korona.
Kolege na poslu raspad sistema, jedan završio na injekcijama, čovjek ko od brda odvaljen, kaže da kada tada nije umro...
Kod mene žena nikada nije koristila bolovanje, tada je 2 dana preležala. I ja isto. Djeca bila bolesna ali sa puno slabijim simptomima, baš su onako stoički podnijeli.
Sjećate se svi tog perioda, nemoguće da je ono bila obična sezonska gripa koja se javi svake godine, jer obično ne bude onoliko bolesnih i ne budu onako jaki simptomi kao ovaj put. Škole su bile desetkovane, na poslu svi koje znam su bili hasta....
ja sam krajem februara imao temperaturu oko 38 stepeni tri, cetri dana. pio paracetamole i doktorica mi dala rhinostop. nakon 7 dana simptomi prošli. planirao sam da uradim ovaj seriološki test da vidim da nisam slučajno prebolovao.
sestra isto bila bolesna i imala temperaturu u tom periodu.
jel obicna gripa ko ce ga znati
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#159 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

ulli wrote: 02/09/2020 17:06 Nas nekoliko iz ureda je bilo bolesno u februaru/početak marta, uključujući direktoricu, koja se testirala odmah u aprilu serološki test u al tawil-u čim su se pojavili ti testovi, i bila je pozitivna, odnosno izgleda da je prebolovala tada. Mi ostali se nismo testirali, jer je tada još bilo skupo za nas obične smrtnike, a kako antitijela nestaju u neko doba je to i izgubilo smisao. Znači ima i onih koji su zaglavili tada sa koronom.
Edit: sarajevo je u pitanju :)
BRAVO, eto informacija iz prve ruke!
To baca skroz drugo svjetlo na sve ovo što nam se plasira čime nas kljukaju. 100% sam siguran da je dobar dio stanovništva imao koronu u periodu feb/mar a da naprosto nisu znali za to.
:thumbup:
User avatar
zubi
Posts: 5150
Joined: 16/07/2009 00:27

#160 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zubi »

Naslovnica wrote: 02/09/2020 18:43
ulli wrote: 02/09/2020 17:06 Nas nekoliko iz ureda je bilo bolesno u februaru/početak marta, uključujući direktoricu, koja se testirala odmah u aprilu serološki test u al tawil-u čim su se pojavili ti testovi, i bila je pozitivna, odnosno izgleda da je prebolovala tada. Mi ostali se nismo testirali, jer je tada još bilo skupo za nas obične smrtnike, a kako antitijela nestaju u neko doba je to i izgubilo smisao. Znači ima i onih koji su zaglavili tada sa koronom.
Edit: sarajevo je u pitanju :)
BRAVO, eto informacija iz prve ruke!
To baca skroz drugo svjetlo na sve ovo što nam se plasira čime nas kljukaju. 100% sam siguran da je dobar dio stanovništva imao koronu u periodu feb/mar a da naprosto nisu znali za to.
:thumbup:
Čuj drugo svjetlo to baca... Šta je neobično što je žena imala koronu početkom marta??
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#161 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

zubi wrote: 02/09/2020 19:19
Naslovnica wrote: 02/09/2020 18:43
ulli wrote: 02/09/2020 17:06 Nas nekoliko iz ureda je bilo bolesno u februaru/početak marta, uključujući direktoricu, koja se testirala odmah u aprilu serološki test u al tawil-u čim su se pojavili ti testovi, i bila je pozitivna, odnosno izgleda da je prebolovala tada. Mi ostali se nismo testirali, jer je tada još bilo skupo za nas obične smrtnike, a kako antitijela nestaju u neko doba je to i izgubilo smisao. Znači ima i onih koji su zaglavili tada sa koronom.
Edit: sarajevo je u pitanju :)
BRAVO, eto informacija iz prve ruke!
To baca skroz drugo svjetlo na sve ovo što nam se plasira čime nas kljukaju. 100% sam siguran da je dobar dio stanovništva imao koronu u periodu feb/mar a da naprosto nisu znali za to.
:thumbup:
Čuj drugo svjetlo to baca... Šta je neobično što je žena imala koronu početkom marta??
Nije nista neobicno, samo dokazuje da su nas uzaludno zatvarali, traumirali i siromasili jer je korona bila prisutna i cirkulisala prije uvodjenja bio kakvih mjera.. Prije maski, distanci i ostalih cudesa i cirkulisala je uglavnom u zatvorenim prostorima gdje smo tada provodili vecinu vremena..
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#162 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Edin H. »

laik1981 wrote: 02/09/2020 19:23
Nije nista neobicno, samo dokazuje da su nas uzaludno zatvarali, traumirali i siromasili jer je korona bila prisutna i cirkulisala prije uvodjenja bio kakvih mjera.. Prije maski, distanci i ostalih cudesa i cirkulisala je uglavnom u zatvorenim prostorima gdje smo tada provodili vecinu vremena..
Eki uzaudno :D

Valjda se postavlja pitanje da li je trebalo mjere uvesti ranije koliko bi zivota moglo biti spaseno
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#163 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

Edin H. wrote: 02/09/2020 19:28
laik1981 wrote: 02/09/2020 19:23
Nije nista neobicno, samo dokazuje da su nas uzaludno zatvarali, traumirali i siromasili jer je korona bila prisutna i cirkulisala prije uvodjenja bio kakvih mjera.. Prije maski, distanci i ostalih cudesa i cirkulisala je uglavnom u zatvorenim prostorima gdje smo tada provodili vecinu vremena..
Eki uzaudno :D

Valjda se postavlja pitanje da li je trebalo mjere uvesti ranije koliko bi zivota moglo biti spaseno
Jah. Bio talijansko-spanski scenario krajem februara i pocetkom marta, samo sto nismo primjecivali te hiljade mrtvih..
User avatar
zubi
Posts: 5150
Joined: 16/07/2009 00:27

#164 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zubi »

laik1981 wrote: 02/09/2020 19:23
zubi wrote: 02/09/2020 19:19
Naslovnica wrote: 02/09/2020 18:43

BRAVO, eto informacija iz prve ruke!
To baca skroz drugo svjetlo na sve ovo što nam se plasira čime nas kljukaju. 100% sam siguran da je dobar dio stanovništva imao koronu u periodu feb/mar a da naprosto nisu znali za to.
:thumbup:
Čuj drugo svjetlo to baca... Šta je neobično što je žena imala koronu početkom marta??
Nije nista neobicno, samo dokazuje da su nas uzaludno zatvarali, traumirali i siromasili jer je korona bila prisutna i cirkulisala prije uvodjenja bio kakvih mjera.. Prije maski, distanci i ostalih cudesa i cirkulisala je uglavnom u zatvorenim prostorima gdje smo tada provodili vecinu vremena..
A kad su to uveli mjere? Isto pocetkom marta... sve se slaze.
User avatar
konektovan
Posts: 40481
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#165 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by konektovan »

Mene isto u februaru zakacilo, nepamtim da sam nekad 6 dana bio tako loš. Nisam imao visoke temperrature, cak su bile i normalne, ali malaksalost, kostobolja, grlobolja.....a na pislu nas je još bilo sa slicnim tegobama. Vrtili film unazad, kolega bio u Italiji na skijanju, vratio se oko 20 januara.....sve je moguce..
Dvojici kolega pokszalo pozitivne serološke..
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#166 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Naslovnica »

zubi wrote: 02/09/2020 19:19
Naslovnica wrote: 02/09/2020 18:43
ulli wrote: 02/09/2020 17:06 Nas nekoliko iz ureda je bilo bolesno u februaru/početak marta, uključujući direktoricu, koja se testirala odmah u aprilu serološki test u al tawil-u čim su se pojavili ti testovi, i bila je pozitivna, odnosno izgleda da je prebolovala tada. Mi ostali se nismo testirali, jer je tada još bilo skupo za nas obične smrtnike, a kako antitijela nestaju u neko doba je to i izgubilo smisao. Znači ima i onih koji su zaglavili tada sa koronom.
Edit: sarajevo je u pitanju :)
BRAVO, eto informacija iz prve ruke!
To baca skroz drugo svjetlo na sve ovo što nam se plasira čime nas kljukaju. 100% sam siguran da je dobar dio stanovništva imao koronu u periodu feb/mar a da naprosto nisu znali za to.
:thumbup:
Čuj drugo svjetlo to baca... Šta je neobično što je žena imala koronu početkom marta??
Neke je zakačilo u februaru, neke u martu.
Itekako baca drugo svjetlo.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#167 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

To je ta logika: jedan slucaj iz marta, znaci da je bilo i u februaru. Ubrzo ide zakljucak i za januar i decembar 2019. Finalni zakljucak je da je i proslosezonska sezona gripe i viroze (2018 i 2019) u stvari bila "korona" ergo korona ne postoji (odnosno u pitanju je sezonska viroza). Eto ga. On u svojoj glavi dokazao. Covjek bez dana skole u oblasti medicine. I jos ismijava kad mu neko trazi dokaze za njegove "zakljucke".
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#168 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by malocvijece »

Mogy87 wrote: 02/09/2020 20:28 To je ta logika: jedan slucaj iz marta, znaci da je bilo i u februaru. Ubrzo ide zakljucak i za januar i decembar 2019. Finalni zakljucak je da je i proslosezonska sezona gripe i viroze (2018 i 2019) u stvari bila "korona" ergo korona ne postoji (odnosno u pitanju je sezonska viroza). Eto ga. On u svojoj glavi dokazao. Covjek bez dana skole u oblasti medicine. I jos ismijava kad mu neko trazi dokaze za njegove "zakljucke".
Valjda ide logikom da će ti biti lakše ako bolest koju su opisali ne nazoveš koronom nego sezonskom gripom. Lakše podnijeti visoku temperaturu i raspad sistema? Ili boravak u bolnici.

Druga stvar, kako je sezonska gripa ako traje evo već tri godišnja doba?
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#169 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

malocvijece wrote: 02/09/2020 21:01
Mogy87 wrote: 02/09/2020 20:28 To je ta logika: jedan slucaj iz marta, znaci da je bilo i u februaru. Ubrzo ide zakljucak i za januar i decembar 2019. Finalni zakljucak je da je i proslosezonska sezona gripe i viroze (2018 i 2019) u stvari bila "korona" ergo korona ne postoji (odnosno u pitanju je sezonska viroza). Eto ga. On u svojoj glavi dokazao. Covjek bez dana skole u oblasti medicine. I jos ismijava kad mu neko trazi dokaze za njegove "zakljucke".
Valjda ide logikom da će ti biti lakše ako bolest koju su opisali ne nazoveš koronom nego sezonskom gripom. Lakše podnijeti visoku temperaturu i raspad sistema? Ili boravak u bolnici.

Druga stvar, kako je sezonska gripa ako traje evo već tri godišnja doba?
Ne znam. Ja sam ovdje po zadatku :lol: s agendom. Vjerovatno istom kao i ti sto su "izmislili koronu".
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#170 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

Vala se ponasas kao da si tu sa agendom.. Francuzi dokazali prisustvo virusa u decembru prosle godine i znaju da taj zarazeni nije nulti pacijent.. Talijani nasli virus u uzorcima otpadne vode iz 2019.godine. Spanci takodjer. Institut Rudjer Boskovic dokazao da je korona bila prisutna u CRO u januaru ove godine.. Kraj price.. To su konkretni materijalni dokazi da je u evropi korona bila prisutna i u 2019. godini. Kome trebaju dokazi eto mu ih.. Da ne pominjem ono istrazivanje spanaca gdje su pronasli neke tragove virusa u uzorcima otpadnih voda jos iz marta prosle godine..
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#171 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

Objasnjavala ti je strucna osoba navedene slucajeve. Nemam ja problem sto ti ili bilo ko sumnja u moje misljenje. Ja nisam relevantna. Ali kad strucna osoba odvoji vrijeme i znanje da ti objasni navedene slucajeve, a ti ne razumijes/zapamtis/uvazis bilo sta od toga onda mi to nije jasno. Jer koliko god mi pokusali razgovarati na temu fakt je da nemamo svi isto predznanje. Meni fali 10 godina skolovanja u odnosu na pojedine forumase. I naravno da je njihovo misljenje podkrijepljeno dokazima koje postavljaju vrijednije nego tvoje ili moje.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#172 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

Njegovo misljenje ne opovrgava ni u jednom dijelu te ciste materijalne dokaze o prisustvu virusa u evropi krajem 2019. godine.. A ni tebi, koliko se sjecam, nisu bitna misljenja strucnih ljudi ako za to nemaju konkretne studije.. E pa konkretne studije su dokazale ovo sto sam pobrojao.. Ako cemo o misljenjima onda ih nemoj birati kako tebi odgovara..
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#173 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Mogy87 »

Ako se sjecas mi smo ti davali odgovor na pitanje zasto situacija nije eskalirala, a ne da li je virus bio prisutan u populaciji.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#174 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

Koji crni odgovor.. "Utice vise faktora", "nije bilo superprenosioca" :lol: Virus postojao. Zarazeni postojali. Bili idealni uslovi za sirenje. Zasto se nije sirio? Zato sto se nije testiralo.
User avatar
zubi
Posts: 5150
Joined: 16/07/2009 00:27

#175 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by zubi »

laik1981 wrote: 03/09/2020 18:27 Koji crni odgovor.. "Utice vise faktora", "nije bilo superprenosioca" :lol: Virus postojao. Zarazeni postojali. Bili idealni uslovi za sirenje. Zasto se nije sirio? Zato sto se nije testiralo.
Jah.

Sve objasnio, ključaj temu...
Locked