Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#6301 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hladan.preminger »

Statistika je neumoljiva. Naravno da ima i mladih koji umru, ali riječ je o izuzetno rijetkim slučajevima i osobama sa nekim od komorbiditeta.
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#6302 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by HPLaserJet »

Sid the sloth wrote: 24/08/2022 21:36
hladan.preminger wrote: 24/08/2022 20:21 Ti si izgleda baš tup. Pa piše ti u citiranom da je prosjek 83 godine za umrle.

Evo ti za Švedsku https://www.statista.com/statistics/110 ... ge-groups/
I to tebi znaci da korona nije opasna po mladje od 75 godina? Dobro si preveo sa google translate samo nisi bas skontao. To sto u prosjeku umire puno vise starijih ne znaci da nije opasno po mladje, da li ce utjecati na smrtni ishod ili na teze posljedice svejedno, ne znaci da nije opasno.
I od loma noge se može umrijeti pa niko nikome ne brani kretanje i hodanje.
Sid the sloth
Posts: 2827
Joined: 30/01/2013 15:56

#6303 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Sid the sloth »

HPLaserJet wrote: 27/08/2022 12:38
Sid the sloth wrote: 24/08/2022 21:36

I to tebi znaci da korona nije opasna po mladje od 75 godina? Dobro si preveo sa google translate samo nisi bas skontao. To sto u prosjeku umire puno vise starijih ne znaci da nije opasno po mladje, da li ce utjecati na smrtni ishod ili na teze posljedice svejedno, ne znaci da nije opasno.
I od loma noge se može umrijeti pa niko nikome ne brani kretanje i hodanje.
:lol: Svaka cast
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#6304 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by dječak sa šibicama »

hladan.preminger wrote: 24/08/2022 21:56 Statistika je neumoljiva. Naravno da ima i mladih koji umru, ali riječ je o izuzetno rijetkim slučajevima i osobama sa nekim od komorbiditeta.
Grijesis, moj drug je umro proslog proljeca, 46 godina, sportista bio. Nije imao nikakvu kronicnu bolest niti sta slicno, zakacilo ga najgori oblik, toliko los bio da su ga nosili u hitnu, sve se u dva dana odigralo. I infarkt pluca ga ubio.

Par njih se izvukli jedva, takodje sve raja u 40im i 30im, upale pluca na kisiku neki i na respiratoru, spasi ga recimo jak organizam ali svi su bili na nekom rubu.
Mozda neki pretjeruju sa pricom ali evo ja sam imao recimo nekakve srednje simptome, zaista nikada nista slicno nisam dozivio. Jos uvijek iskasljavam povremeno, tek mi je par dana normalan dah i ne osjecam umor i iscrpljenost. Dvije sedmice me mlati ko maljem. Uzasna bolest i ne zavaravajte se da nije opasna za mladju raju.
User avatar
TojoOptics
Posts: 651
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#6305 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by TojoOptics »

dječak sa šibicama wrote: 27/08/2022 14:32
hladan.preminger wrote: 24/08/2022 21:56 Statistika je neumoljiva. Naravno da ima i mladih koji umru, ali riječ je o izuzetno rijetkim slučajevima i osobama sa nekim od komorbiditeta.
Grijesis, moj drug je umro proslog proljeca, 46 godina, sportista bio. Nije imao nikakvu kronicnu bolest niti sta slicno, zakacilo ga najgori oblik, toliko los bio da su ga nosili u hitnu, sve se u dva dana odigralo. I infarkt pluca ga ubio.

Par njih se izvukli jedva, takodje sve raja u 40im i 30im, upale pluca na kisiku neki i na respiratoru, spasi ga recimo jak organizam ali svi su bili na nekom rubu.
Mozda neki pretjeruju sa pricom ali evo ja sam imao recimo nekakve srednje simptome, zaista nikada nista slicno nisam dozivio. Jos uvijek iskasljavam povremeno, tek mi je par dana normalan dah i ne osjecam umor i iscrpljenost. Dvije sedmice me mlati ko maljem. Uzasna bolest i ne zavaravajte se da nije opasna za mladju raju.
Džaba pišeš, nemaš kome. Jedino da ga pukne najgori oblik, pa bi MOŽDA promijenio priču, mada sumnjam, teorije zavjere su kao religijski fanatizam.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#6306 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hladan.preminger »

dječak sa šibicama wrote: 27/08/2022 14:32
hladan.preminger wrote: 24/08/2022 21:56 Statistika je neumoljiva. Naravno da ima i mladih koji umru, ali riječ je o izuzetno rijetkim slučajevima i osobama sa nekim od komorbiditeta.
Grijesis, moj drug je umro proslog proljeca, 46 godina, sportista bio. Nije imao nikakvu kronicnu bolest niti sta slicno, zakacilo ga najgori oblik, toliko los bio da su ga nosili u hitnu, sve se u dva dana odigralo. I infarkt pluca ga ubio.

Par njih se izvukli jedva, takodje sve raja u 40im i 30im, upale pluca na kisiku neki i na respiratoru, spasi ga recimo jak organizam ali svi su bili na nekom rubu.
Mozda neki pretjeruju sa pricom ali evo ja sam imao recimo nekakve srednje simptome, zaista nikada nista slicno nisam dozivio. Jos uvijek iskasljavam povremeno, tek mi je par dana normalan dah i ne osjecam umor i iscrpljenost. Dvije sedmice me mlati ko maljem. Uzasna bolest i ne zavaravajte se da nije opasna za mladju raju.
Samo malo.
Ljudi iz zavoda za statistiku su dali zvanične podatke i sad su oni u krivu a ti upravu na osnovu anegdotalnih primjera.

Hajte molim vas.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#6307 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by dječak sa šibicama »

Ma sve ok, ja samo prenosim svoje i iskustvo nekoliko ljudi koje znam, a ti po svoje gledaj, mene to ne interesuje.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#6308 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hladan.preminger »

dječak sa šibicama wrote: 27/08/2022 17:52 Ma sve ok, ja samo prenosim svoje i iskustvo nekoliko ljudi koje znam, a ti po svoje gledaj, mene to ne interesuje.
Ali nije to "moje" to su službeni podaci iz tih zemalja, jel' ti to razumiješ?

Ne tvrdim ja ništa, već samo prenosim podatak da je prosjek godina umrlih 80 godina.

Avionski promet je najsigurniji, ali opet avion padne. Sad ako neko tvoj strada ti ćeš tvrditi da statistički to nije tačno. Jel' vidiš problem svoje logike.

Ja ne mogu vjerovati da ovo treba pojasniti.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#6309 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by mali_balon »

Prije dvije hefte naloko se hladne pive i pjana guzica zaspi uz otvoren prozor i smrznem se probudi me zima, ujutro boli grlo ko da sam zilete jeo......kontam haj hladna piva a i prozor otvoren navuko prehladu.....sljedeci dan boli grlo ali navece me ko i malo teperatura safatala popijem onaj jedan sumeci aspirin i zaspim preznojim se i presvucem.....ujutro ko nov, nakon sat dva zablio me glava popijem kafetin i popusti glava navece opet neka teperatura popijem opet sumeci aspirin.....cijelo vrijeme nisam imao toplomjer ne znam kolika je temperautra ali osjetim je, ali deveram radim (sreca radim gdje nemam skoro nikakvog kontakta i ako imam sve je distanca),...ujutro ustanem nema tepmerature, malo laske grlu i dalje teze gutam, cuclo neke bobe sa dzumbirom pa mi bude lakse......navece nema temperature, sljeedci dan i glro bude ok, ponekad se malo zakasljem ko da me nesta skaklji u grlu.....prestade i to.....4ti dan sve ok.....i kontam analiziram, kontam isti kasalj kada sam imao koronu, nisam osjetio dezodorans a kontam mozda zato sto mi se nos zacepio, dodjem kuci uradim kuci test kad pozitivan, jedva se nazire ona druga ciza, odem ujutro u labaroatoriju i fakat pozitivan, rece mi ona cura tamo kaze ovo prolazi jedva se vidi druga ciza da sam doso sutra ne bi mi pokazalo da sam pozitivan.......et a ja konto obicna prehlada a i licilo mi na prehladu.....
Sid the sloth
Posts: 2827
Joined: 30/01/2013 15:56

#6310 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Sid the sloth »

hladan.preminger wrote: 27/08/2022 16:53
dječak sa šibicama wrote: 27/08/2022 14:32

Grijesis, moj drug je umro proslog proljeca, 46 godina, sportista bio. Nije imao nikakvu kronicnu bolest niti sta slicno, zakacilo ga najgori oblik, toliko los bio da su ga nosili u hitnu, sve se u dva dana odigralo. I infarkt pluca ga ubio.

Par njih se izvukli jedva, takodje sve raja u 40im i 30im, upale pluca na kisiku neki i na respiratoru, spasi ga recimo jak organizam ali svi su bili na nekom rubu.
Mozda neki pretjeruju sa pricom ali evo ja sam imao recimo nekakve srednje simptome, zaista nikada nista slicno nisam dozivio. Jos uvijek iskasljavam povremeno, tek mi je par dana normalan dah i ne osjecam umor i iscrpljenost. Dvije sedmice me mlati ko maljem. Uzasna bolest i ne zavaravajte se da nije opasna za mladju raju.
Samo malo.
Ljudi iz zavoda za statistiku su dali zvanične podatke i sad su oni u krivu a ti upravu na osnovu anegdotalnih primjera.

Hajte molim vas.
Kakav bolan zavod za statistiku i kakvi zvanicni podaci? Sta pricas?
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#6311 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hladan.preminger »

Pa gore sam stavio link za službenu statistiku za UK i Švedsku.
Jel' stvarno komentiraš da ne čitaš šta sugovornik piše?
Sid the sloth
Posts: 2827
Joined: 30/01/2013 15:56

#6312 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Sid the sloth »

Postavio si link i iz njega prepricao onako kako se tebi svidja. Gluposti tipa - korona nije opasna za ljude ispod 75 godina a covjek ti pojasnjava kako su u njegovom okruzenju prosli ljudi od 40ak godina. I ti se uhvatio neke statistike i prepricavas je.
foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#6313 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by foton »

hladan.preminger wrote: 29/08/2022 13:52
Sid the sloth wrote: 29/08/2022 12:40 Postavio si link i iz njega prepricao onako kako se tebi svidja. Gluposti tipa - korona nije opasna za ljude ispod 75 godina a covjek ti pojasnjava kako su u njegovom okruzenju prosli ljudi od 40ak godina. I ti se uhvatio neke statistike i prepricavas je.
Šta sam ja prepricao? Imaš zvanicni podatak kolika je prosječna starost umrlih, koji su ostali komorbiditeti, a ti meni ovdje popuješ na papnski način.

Ako je to prosječna dob umrlih od i sa koronom, logično je da ima mlađih i starijih. Valjda znaš kako se računa atrimetička sredina skupa brojeva.
Preko 90% umrlih je u dobio od 75 do 80 godina, ako ti je tako lakše.

Haj što si psihić, ali još pride ograničen ko balkon. Matematika osnovne škole je malo previše, ha?
Po meni naravno da treba koristiti podatke i statistiku a te anegdote tipa "komsijinom drugu je bilo to i to..." nisu bas mjerodavne. Opet, nije korona bila prije 100 godina pa da se ljudi ne sjecaju da su izgubili prijatelja/kolegu/oca... u dobrim godinama, pa nema osnove ni pricati da korona nije opasna. U pravu si da je vecina ljudi koja je umrla od korone starije zivotne dobi, oko 78% je starije od 69 godina. I kad se vec koriste ti podaci, a podaci jasno i nedvojbeno pokazuju pozitivno djelovanje vakcinacije na tok pandemije, kako onda zakljucujes da vakcine (haman) ne pomazu? Jesu li ti isti podaci koje citiras vazeci i kad se pokazuje (pozitivan) ucinak vakcinacije?
Sid the sloth
Posts: 2827
Joined: 30/01/2013 15:56

#6314 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Sid the sloth »

hladan.preminger wrote: 29/08/2022 13:52
Sid the sloth wrote: 29/08/2022 12:40 Postavio si link i iz njega prepricao onako kako se tebi svidja. Gluposti tipa - korona nije opasna za ljude ispod 75 godina a covjek ti pojasnjava kako su u njegovom okruzenju prosli ljudi od 40ak godina. I ti se uhvatio neke statistike i prepricavas je.
Šta sam ja prepricao? Imaš zvanicni podatak kolika je prosječna starost umrlih, koji su ostali komorbiditeti, a ti meni ovdje popuješ na papnski način.

Ako je to prosječna dob umrlih od i sa koronom, logično je da ima mlađih i starijih. Valjda znaš kako se računa atrimetička sredina skupa brojeva.
Preko 90% umrlih je u dobio od 75 do 80 godina, ako ti je tako lakše.

Haj što si psihić, ali još pride ograničen ko balkon. Matematika osnovne škole je malo previše, ha?
Aaa pa ne znas osnove bosanskog jezika, ja sam kontao da samo ne znas matematiku. Znaci ti kad napises da ne predstavlja problem za mladje od 75 godina tebi to znaci - nece umrijeti oni ispod 75 godina? Dijete drago nije to bas tako. Kad kazes ne predstavlja problem, to znaci nece zavrsiti ni u bolnici niti sa ozbiljnim posljedicama, a tu se gadno varas i ta tvoja statistika se odnosi samo na smrtnost (bar je tako ti prepricavas) ali nepoznavanjem jezika kojim pokusavas pricati tebi to znaci "ne predstavlja opasnost" jer kontas ako ne umres nije opasno. Ni rak po tvojoj prici nije opasan, jer ljudi dobro zaglave u bolnici ali ako ne umru - niko nikom - bezopasno, malo hemo-terapijice i to je to.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#6315 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hladan.preminger »

foton wrote: 29/08/2022 14:10
hladan.preminger wrote: 29/08/2022 13:52

Šta sam ja prepricao? Imaš zvanicni podatak kolika je prosječna starost umrlih, koji su ostali komorbiditeti, a ti meni ovdje popuješ na papnski način.

Ako je to prosječna dob umrlih od i sa koronom, logično je da ima mlađih i starijih. Valjda znaš kako se računa atrimetička sredina skupa brojeva.
Preko 90% umrlih je u dobio od 75 do 80 godina, ako ti je tako lakše.

Haj što si psihić, ali još pride ograničen ko balkon. Matematika osnovne škole je malo previše, ha?
Po meni naravno da treba koristiti podatke i statistiku a te anegdote tipa "komsijinom drugu je bilo to i to..." nisu bas mjerodavne. Opet, nije korona bila prije 100 godina pa da se ljudi ne sjecaju da su izgubili prijatelja/kolegu/oca... u dobrim godinama, pa nema osnove ni pricati da korona nije opasna. U pravu si da je vecina ljudi koja je umrla od korone starije zivotne dobi, oko 78% je starije od 69 godina. I kad se vec koriste ti podaci, a podaci jasno i nedvojbeno pokazuju pozitivno djelovanje vakcinacije na tok pandemije, kako onda zakljucujes da vakcine (haman) ne pomazu? Jesu li ti isti podaci koje citiras vazeci i kad se pokazuje (pozitivan) ucinak vakcinacije?
Da bio mogao zašititi ljude, moraš znati ko je ugoržen. Najugroženiji su stari preko 75 godina starosti, pretili i ljudi sa osnovnim oboljenima koja im kompromitiraju imunitet. Na te ljude se onda treba fokusirati zaštita, a ne na omladinu ispod 35 godina jer zdravi ljudi ne umiru u tim godinama od covida. Naravno da ima izuzetaka ali se zaštita ne prai prema izuzetcima. Čitav MO epidimiologije se zaniva matematici i statistici.
Naravno da je vakcina spriječavala smrt muđu ugroženom skupinom ljudi. Međi ljudima koji nisu ugroženi ona nije niti trebala biti obaveza. (sada govorimo o durgim zemljama a ne BiH).
Vakcine sad ne pomažu kao ranije iz razloga što stu razvijane za delta soj, i što prema priznanju samog pfizera nakon tri mjeseca njihova efikasnost skroz prestaje. bockanje svaka tri mjeseca cijele populacije je praktično nemoguće.
Omicron soj je sam po sebi slabiji, odnosno infekcija se sadržava u gornjem respiratornom traktu, pa je zato tok bolesti jednak prehaldi i nema toliko smrtnih slučajeva. Da to nije isključiva zasluga vakcina govore zemlje koje imaju nikakvu procijepljnost, a isti tok bolesti i smiptomatologiju kao i zemlje sa velikim procentom cijepljenih. Npr. BiH vs. Portugal.
Sad nećemo niti dotaći načina evidencije smrti i smrtnošću uzrokovanom zatvaranjem zdravstvenog sistema.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#6316 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hladan.preminger »

Sid the sloth wrote: 29/08/2022 14:13
hladan.preminger wrote: 29/08/2022 13:52

Šta sam ja prepricao? Imaš zvanicni podatak kolika je prosječna starost umrlih, koji su ostali komorbiditeti, a ti meni ovdje popuješ na papnski način.

Ako je to prosječna dob umrlih od i sa koronom, logično je da ima mlađih i starijih. Valjda znaš kako se računa atrimetička sredina skupa brojeva.
Preko 90% umrlih je u dobio od 75 do 80 godina, ako ti je tako lakše.

Haj što si psihić, ali još pride ograničen ko balkon. Matematika osnovne škole je malo previše, ha?
Aaa pa ne znas osnove bosanskog jezika, ja sam kontao da samo ne znas matematiku. Znaci ti kad napises da ne predstavlja problem za mladje od 75 godina tebi to znaci - nece umrijeti oni ispod 75 godina? Dijete drago nije to bas tako. Kad kazes ne predstavlja problem, to znaci nece zavrsiti ni u bolnici niti sa ozbiljnim posljedicama, a tu se gadno varas i ta tvoja statistika se odnosi samo na smrtnost (bar je tako ti prepricavas) ali nepoznavanjem jezika kojim pokusavas pricati tebi to znaci "ne predstavlja opasnost" jer kontas ako ne umres nije opasno. Ni rak po tvojoj prici nije opasan, jer ljudi dobro zaglave u bolnici ali ako ne umru - niko nikom - bezopasno, malo hemo-terapijice i to je to.


jesi ti ograničen u razmišljanju? da zna da li da dalje pišem ili ne?
porediš kariconom sa jačom prehladom i želiš da te neko ozbiljno uzima.
pored toga nisi naveo niti jedan podatak kojim bi dokazao da ono što pišem nije tako, odnosno da lažem.
Sid the sloth
Posts: 2827
Joined: 30/01/2013 15:56

#6317 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Sid the sloth »

hladan.preminger wrote: 29/08/2022 15:29
Sid the sloth wrote: 29/08/2022 14:13

Aaa pa ne znas osnove bosanskog jezika, ja sam kontao da samo ne znas matematiku. Znaci ti kad napises da ne predstavlja problem za mladje od 75 godina tebi to znaci - nece umrijeti oni ispod 75 godina? Dijete drago nije to bas tako. Kad kazes ne predstavlja problem, to znaci nece zavrsiti ni u bolnici niti sa ozbiljnim posljedicama, a tu se gadno varas i ta tvoja statistika se odnosi samo na smrtnost (bar je tako ti prepricavas) ali nepoznavanjem jezika kojim pokusavas pricati tebi to znaci "ne predstavlja opasnost" jer kontas ako ne umres nije opasno. Ni rak po tvojoj prici nije opasan, jer ljudi dobro zaglave u bolnici ali ako ne umru - niko nikom - bezopasno, malo hemo-terapijice i to je to.


jesi ti ograničen u razmišljanju? da zna da li da dalje pišem ili ne?
porediš kariconom sa jačom prehladom i želiš da te neko ozbiljno uzima.
pored toga nisi naveo niti jedan podatak kojim bi dokazao da ono što pišem nije tako, odnosno da lažem.
Smiri dozivljaj mali, tek sam skontao da si antivakser, da sam odma skontao ignorisao bih te.
Ni ti nisi dao niti jedan podatak o tome o cemu pricas - da korona nije opasna za ljude ispod 75 godina, o tome pricas a postavljas podatke o smrtnosti.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#6318 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hladan.preminger »

Sid the sloth wrote: 29/08/2022 15:32
hladan.preminger wrote: 29/08/2022 15:29



jesi ti ograničen u razmišljanju? da zna da li da dalje pišem ili ne?
porediš kariconom sa jačom prehladom i želiš da te neko ozbiljno uzima.
pored toga nisi naveo niti jedan podatak kojim bi dokazao da ono što pišem nije tako, odnosno da lažem.
Smiri dozivljaj mali, tek sam skontao da si antivakser, da sam odma skontao ignorisao bih te.
Ni ti nisi dao niti jedan podatak o tome o cemu pricas - da korona nije opasna za ljude ispod 75 godina, o tome pricas a postavljas podatke o smrtnosti.

Ja sam vakcinisan u martu 2021. godine.

Image
Sid the sloth
Posts: 2827
Joined: 30/01/2013 15:56

#6319 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Sid the sloth »

hladan.preminger wrote: 29/08/2022 19:01
Sid the sloth wrote: 29/08/2022 15:32

Smiri dozivljaj mali, tek sam skontao da si antivakser, da sam odma skontao ignorisao bih te.
Ni ti nisi dao niti jedan podatak o tome o cemu pricas - da korona nije opasna za ljude ispod 75 godina, o tome pricas a postavljas podatke o smrtnosti.

Ja sam vakcinisan u martu 2021. godine.

Image
Ma kako nisi, ih.
Natjeralo te, zaprijetilo otkazom ili nesto slicno, jedino se tako antivakseri mogu vakcinisati.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#6320 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hladan.preminger »

Sid the sloth wrote: 29/08/2022 19:08
hladan.preminger wrote: 29/08/2022 19:01


Ja sam vakcinisan u martu 2021. godine.

Image
Ma kako nisi, ih.
Natjeralo te, zaprijetilo otkazom ili nesto slicno, jedino se tako antivakseri mogu vakcinisati.
Baš si jadnik. Ko je u BiH bio primoran na vakcinaciju u martu 2021. godine?
Ja sam svoj poslodavac.
Super pokušaj vidovitosti kad ni jedan moj argument ne možeš pobiti.
Opet ti ode na full retard mode.
Sid the sloth
Posts: 2827
Joined: 30/01/2013 15:56

#6321 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Sid the sloth »

hladan.preminger wrote: 29/08/2022 19:44
Sid the sloth wrote: 29/08/2022 19:08

Ma kako nisi, ih.
Natjeralo te, zaprijetilo otkazom ili nesto slicno, jedino se tako antivakseri mogu vakcinisati.
Baš si jadnik. Ko je u BiH bio primoran na vakcinaciju u martu 2021. godine?
Ja sam svoj poslodavac.
Super pokušaj vidovitosti kad ni jedan moj argument ne možeš pobiti.
Opet ti ode na full retard mode.
Niko nije bio primoran na vakcinu (pogledaj pod Djokovic) samo ima stvari koje vi antivakseri niste mogli raditi pa ste se morali vakcinisati. Nije se moglo putovati a pozeljela guzica puta a? Moze i vakcina samo da niko ne zna, to je sve svakako prevara?
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#6322 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hladan.preminger »

Sid the sloth wrote: 29/08/2022 20:19
hladan.preminger wrote: 29/08/2022 19:44

Baš si jadnik. Ko je u BiH bio primoran na vakcinaciju u martu 2021. godine?
Ja sam svoj poslodavac.
Super pokušaj vidovitosti kad ni jedan moj argument ne možeš pobiti.
Opet ti ode na full retard mode.
Niko nije bio primoran na vakcinu (pogledaj pod Djokovic) samo ima stvari koje vi antivakseri niste mogli raditi pa ste se morali vakcinisati. Nije se moglo putovati a pozeljela guzica puta a? Moze i vakcina samo da niko ne zna, to je sve svakako prevara?
Balkon je za tebe okean.

Kad nema argumenata onda se gluposti pišu i ad hominem.

Ospori argumente moje, pusti šuplju.
Sid the sloth
Posts: 2827
Joined: 30/01/2013 15:56

#6323 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Sid the sloth »

hladan.preminger wrote: 29/08/2022 21:45
Sid the sloth wrote: 29/08/2022 20:19

Niko nije bio primoran na vakcinu (pogledaj pod Djokovic) samo ima stvari koje vi antivakseri niste mogli raditi pa ste se morali vakcinisati. Nije se moglo putovati a pozeljela guzica puta a? Moze i vakcina samo da niko ne zna, to je sve svakako prevara?
Balkon je za tebe okean.

Kad nema argumenata onda se gluposti pišu i ad hominem.

Ospori argumente moje, pusti šuplju.
:lol: :lol: procitaj svojih par zadnjih postova.
Ono naucilo sta znaci ad hominem :lol:
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#6324 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hladan.preminger »

Sid the sloth wrote: 29/08/2022 22:03
hladan.preminger wrote: 29/08/2022 21:45

Balkon je za tebe okean.

Kad nema argumenata onda se gluposti pišu i ad hominem.

Ospori argumente moje, pusti šuplju.
:lol: :lol: procitaj svojih par zadnjih postova.
Ono naucilo sta znaci ad hominem :lol:
daj činjenice ako ih imaš, ne budi i dalje bezrazložno dežurni idiot
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#6325 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by gamer4ever »

hladan.preminger wrote: 27/08/2022 19:48 Ali nije to "moje" to su službeni podaci iz tih zemalja, jel' ti to razumiješ?

Ne tvrdim ja ništa, već samo prenosim podatak da je prosjek godina umrlih 80 godina.

Avionski promet je najsigurniji, ali opet avion padne. Sad ako neko tvoj strada ti ćeš tvrditi da statistički to nije tačno. Jel' vidiš problem svoje logike.

Ja ne mogu vjerovati da ovo treba pojasniti.
Ja samo znam da ljudi sa 30-40 godina nisu umirali od prehlade ili gripe, niti zavrsavali na respiratoru, posebno ljudi bez ikakvih kronicnih bolesti, sportisti, i sl. Sta god da statistika kaze, cinjenjica je da je covid ocigledno opasniji od gripe i prehlade i za mladje ljude
Locked