Iskustva sa koronavirusom

Moderator: O'zone

Locked
Forummeho
Posts: 106
Joined: 25/02/2020 20:46

#4651 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Forummeho »

use your illusion wrote: 28/04/2021 14:18 Evo ja već 5 mjeseci nikako da dođem sebi. Svakih 15ak dana mi se javlja blagi bol u prsima koji traje par dana pa mi se povuče pa onda opet isto tako. Temperatura nerijetko ide i do 37. Ne pijem nikakve antibiotike samo paracetamol, andol i sl. ali ništa. Dr. kaže nema potrebe da se ista slika da se bezveze ne zračim.
Temperatura od 36 do 37.1 je poptuno normalna i nema potrebe da je obarate paracetamolom jer uopste nemate visoku temperaturu. To kod vas moze biti na pishickoj bazi.
BlackRiver
Posts: 418
Joined: 11/07/2012 10:36

#4652 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by BlackRiver »

Fakat temperatura 37.1 nije nesto sto se "obara". Normalno je da u toku dana temperatura oscilira. Pa ja sam nedavno nakon vakcine imao 37.7 citav dan, pa sam je prehodao.
Bolje pustiti organizmu da se izbori nego odmah po tabletama. Naravno, ako traje duze onda se savjetovati sa doktorom.
User avatar
Laplace
Posts: 10253
Joined: 19/11/2012 18:37

#4653 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Laplace »

SpecialOffer wrote: 28/04/2021 15:15
ovo_malo_duse wrote: 28/04/2021 11:00
banjaluka078 wrote: 28/04/2021 09:37 Drugari su u postupku vantjelesne oplodnje, kojekakve nalaze rade svako malo i imaju jako dobar uvid u svoje zdravlje. Njegov spermiogram je pokazivao 70% pokretnih spermatozoida – OK nalaz. Onda ih je spucala korona, pauzirali su i sada su radili nove nalaze. 10% pokretnih, loš nalaz. A kod nas to niko ne istražuje i ne spominje kao posljedicu.
Kod nas naravno niko al rade se studie po svijetu na svasta nesto. Onaj ko je napravio ovu baju i pustio je namjerno ili dozvolio da mu pobjegne treba bit kaznjen al na zalost to se nece desiti.

Cesto se vracam na onog doktora naseg, zaboravio sam kako se zove, imunolog ili virolog, koji je prebolovao Coronu i kaze:
"Nakon toga sam sjeo uzeo sve poznate knjige o virusima i ponovo procitao, Zakljucio sam da ne postoji poznat virus u zivotinjsko ili ljudskom spektru virusa kao ovaj virus i da virus Covida sadrzi sekvnce 10 virusa koji se nadovezuju jedna na drugu i napadaju sistemski organizam i prouzrokuju razlicite simptome".

Do sad poznato : Okus i miris, grlobolja, pluca primarne i sekundarne upale, generalni umor i bolovi u organizmu, krvni ugrusci i kardiovaskularni sistem, gubitak pamecenja i nemogucnost fokusiranja, Opadanje kose, cudne pojave na kozi ruku i nogu, Anksioznost i Pshicke promjene,

Boga pitaj sta jos a sto se nije ispitalo jer jos nije doslo na red kao Flertilitet itd.
Ovo su gluposti. Ne mozes vjerovati u ovo.
U svašta ljudi povjeruju danas. Čuj, "sekvence 10 virusa", lik je nalupao par stručnih izraza a naši ljudi misle da je rekao nešto mnogo pametno.

Prvo, svi organizmi imaju dobar dio genoma zajednički (jer - evolucija), posebno ako posmatramo samo viruse.

Drugo, ne možeš genetički modifikovati virus a da se to ne vidi u svakoj laboratoriji. Nije ovo SF film,metode genetičke modifikacije su takve da se lako uoči da je u genomu nešto izmijenjeno. Ispada da je samo par čudaka "otkrilo istinun" dok su svi ostali mutavi i nesposobni. How yes no!

Treće, ovaj virus je sličan SARS-CoV-1 i MERS virusima (i nimalo sličan virusima gripe, sa kojima ga neuki idioti upoređuju).

Četvrto, još početkom prošle godine ne samo da je objavljen kompletan genom SARS-CoV-2 nego i online alat kojim se njegov genom može uporediti sa genomom nekog drugog virusa. I tome je mogao pristupiti bilo ko. Ja sam koristio taj alat i vidio da između genoma SARS-CoV-2 i virusa gripe,HIV i još ponekih nema statistički značajne sličnosti, tj. genom im se ne poklapa ništa više nego što se poklapa kod bilo koja dva virusa (zajedničko im je ono što je zajedničko za sve viruse).
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#4654 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by sabanss »

Pravi primjer bosanskog doktora :D Nije ni čudo što nam je zdravstvo jako... Čovjek je pročitao SVE knjige :D

O jebem ti, gdje ja živim
komsinica_s_drugog
Posts: 690
Joined: 23/12/2018 19:16

#4655 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by komsinica_s_drugog »

Stupas mene :mrgreen:
Danas muzu pozitivan test, izolacija 14 dana. Nismo lose, on je bio par dana, dok je imao temperaturu, sad kaslje, iscrpljen je i nema apetita.
Ja samo nemam culo mirisa, kasljem, grlo me bolilo, sad stalno osjecam da mi nesto smeta u grlu i stalno sam zedna.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#4656 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by AmirBaa »

Imao blazi oblik covida u oktobru, polovinom novembra IGG bio 74. Jutros opet vadio cisto iz radoznalosti, IGG 53.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#4657 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by El_comadante »

komsinica_s_drugog wrote: 07/05/2021 19:18 Stupas mene :mrgreen:
Danas muzu pozitivan test, izolacija 14 dana. Nismo lose, on je bio par dana, dok je imao temperaturu, sad kaslje, iscrpljen je i nema apetita.
Ja samo nemam culo mirisa, kasljem, grlo me bolilo, sad stalno osjecam da mi nesto smeta u grlu i stalno sam zedna.
znaći tebe ufatilo kad je prošao 3. talas i kad je manji broj zaraženih.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#4658 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

Laplace wrote: 07/05/2021 09:46
SpecialOffer wrote: 28/04/2021 15:15
ovo_malo_duse wrote: 28/04/2021 11:00

Kod nas naravno niko al rade se studie po svijetu na svasta nesto. Onaj ko je napravio ovu baju i pustio je namjerno ili dozvolio da mu pobjegne treba bit kaznjen al na zalost to se nece desiti.

Cesto se vracam na onog doktora naseg, zaboravio sam kako se zove, imunolog ili virolog, koji je prebolovao Coronu i kaze:
"Nakon toga sam sjeo uzeo sve poznate knjige o virusima i ponovo procitao, Zakljucio sam da ne postoji poznat virus u zivotinjsko ili ljudskom spektru virusa kao ovaj virus i da virus Covida sadrzi sekvnce 10 virusa koji se nadovezuju jedna na drugu i napadaju sistemski organizam i prouzrokuju razlicite simptome".

Do sad poznato : Okus i miris, grlobolja, pluca primarne i sekundarne upale, generalni umor i bolovi u organizmu, krvni ugrusci i kardiovaskularni sistem, gubitak pamecenja i nemogucnost fokusiranja, Opadanje kose, cudne pojave na kozi ruku i nogu, Anksioznost i Pshicke promjene,

Boga pitaj sta jos a sto se nije ispitalo jer jos nije doslo na red kao Flertilitet itd.
Ovo su gluposti. Ne mozes vjerovati u ovo.
U svašta ljudi povjeruju danas. Čuj, "sekvence 10 virusa", lik je nalupao par stručnih izraza a naši ljudi misle da je rekao nešto mnogo pametno.

Prvo, svi organizmi imaju dobar dio genoma zajednički (jer - evolucija), posebno ako posmatramo samo viruse.

Drugo, ne možeš genetički modifikovati virus a da se to ne vidi u svakoj laboratoriji. Nije ovo SF film,metode genetičke modifikacije su takve da se lako uoči da je u genomu nešto izmijenjeno. Ispada da je samo par čudaka "otkrilo istinun" dok su svi ostali mutavi i nesposobni. How yes no!

Treće, ovaj virus je sličan SARS-CoV-1 i MERS virusima (i nimalo sličan virusima gripe, sa kojima ga neuki idioti upoređuju).

Četvrto, još početkom prošle godine ne samo da je objavljen kompletan genom SARS-CoV-2 nego i online alat kojim se njegov genom može uporediti sa genomom nekog drugog virusa. I tome je mogao pristupiti bilo ko. Ja sam koristio taj alat i vidio da između genoma SARS-CoV-2 i virusa gripe,HIV i još ponekih nema statistički značajne sličnosti, tj. genom im se ne poklapa ništa više nego što se poklapa kod bilo koja dva virusa (zajedničko im je ono što je zajedničko za sve viruse).
Jebiga jarane covjek vise ne zna u sta da povjeruje. Cinjenica je da ovaj virus napada razlicite ako je sve sisteme ljudiskog organizma. I ja Sam prelezao sranje i jos imam gastro problema 7 mjeseci poslije a covjek koga znam a koji je istrcao 3 maratona bolnici nije vidjeo do ovog sranje 3 mjeseca poslije ne moze o sebi, imao upalu pluca, ugrusak, kosa mu se prorijedila itd.
Ja nisam ni kakav teoreticar zavjera a nisam neki poznavaoc virusa al kad malo pogledam kamaru ljudskih virusnih oboljenja svaki virus napada odredjeni sistem ne znam ni za jedan da napada ovoliko organa u organizmu. Kao da trazi gdje si tanak.
Drugo logickim razmisljanjem a i koliko se sjecam bilogije ni jednom virusu nije cilj da ubije noisioca nego da se se siri i zbog toga mutacije kojima postaje zarazniji ali manje smrtonosan a vecinom ga te mutacije uniste. Tako su i SARS a i MERS nestali a citao sam i virus EBOLE se sam rokno mutaciom. Ovo sranje mutira samo na gore, prvo Britanska, pa J. Africka pa sad indijska mutacija.

I na kraju valjda bi doktori imunolozi i microbiolozi ako nista tribali znati koju knjigu da otvore i nadju odgovore.
Koga covjek da slusa.

Pogledam onu presicu onih Americkih ljekara, direktora hitnih pomoci i urgentnih centara o Ivermectinu. To bilo u Decembru i Januarru. Covjek drzi tabletu u ruci i kaze ovo vam moze spasiti zivot. Ja spasavam zivote da ovim bla bla bla.
I da de razumijemo nisu to ni sarlatani ni neznalice .
Ja odmah daj da starcima nabavim.
Prosle hefte citam studiu relevantnu uradjenu na velikom broju ispitanika i nema dokaza da pomaze.

I onda se vratimo na pocetno pitanje kome covjek da vjeruje?
komsinica_s_drugog
Posts: 690
Joined: 23/12/2018 19:16

#4659 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by komsinica_s_drugog »

El_comadante wrote: 07/05/2021 21:12
komsinica_s_drugog wrote: 07/05/2021 19:18 Stupas mene :mrgreen:
Danas muzu pozitivan test, izolacija 14 dana. Nismo lose, on je bio par dana, dok je imao temperaturu, sad kaslje, iscrpljen je i nema apetita.
Ja samo nemam culo mirisa, kasljem, grlo me bolilo, sad stalno osjecam da mi nesto smeta u grlu i stalno sam zedna.
znaći tebe ufatilo kad je prošao 3. talas i kad je manji broj zaraženih.
Baksuz :mrgreen: Bas kad su trebale neke dugo cekane promjene da se ostvare, dosla viza, valja ici trbuhom za kruhom, i klep, korona i izolacija. Gdje je prije bila :twisted:
Ali, bar nema guzvi kod doktora, ako cemo gledati s vedrije strane.
I zao mi je sto sam tek nesto vise od pola Ramazana ispostila.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#4660 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by El_comadante »

komsinica_s_drugog wrote: 08/05/2021 07:12
El_comadante wrote: 07/05/2021 21:12
komsinica_s_drugog wrote: 07/05/2021 19:18 Stupas mene :mrgreen:
Danas muzu pozitivan test, izolacija 14 dana. Nismo lose, on je bio par dana, dok je imao temperaturu, sad kaslje, iscrpljen je i nema apetita.
Ja samo nemam culo mirisa, kasljem, grlo me bolilo, sad stalno osjecam da mi nesto smeta u grlu i stalno sam zedna.
znaći tebe ufatilo kad je prošao 3. talas i kad je manji broj zaraženih.
Baksuz :mrgreen: Bas kad su trebale neke dugo cekane promjene da se ostvare, dosla viza, valja ici trbuhom za kruhom, i klep, korona i izolacija. Gdje je prije bila :twisted:
Ali, bar nema guzvi kod doktora, ako cemo gledati s vedrije strane.
I zao mi je sto sam tek nesto vise od pola Ramazana ispostila.
to je jedina sreča u nesreći da nema gužvi u doktora. i mene zakaći u pola ramazana i nemože se postiti.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#4661 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by deny_s »

ovo_malo_duse wrote: 07/05/2021 21:26 Ja odmah daj da starcima nabavim.
Ako nije problem,može info gdje ste nabavili ivermektin..
Koliko je meni poznato nema ga kod nas a valjda ni u okruženju
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#4662 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

deny_s wrote: 09/05/2021 14:05
ovo_malo_duse wrote: 07/05/2021 21:26 Ja odmah daj da starcima nabavim.
Ako nije problem,može info gdje ste nabavili ivermektin..
Koliko je meni poznato nema ga kod nas a valjda ni u okruženju
Ma nisam, nema nigdje za nabavit ni u Bosni ni u okruzenju.
Ima samo za zivotinje.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#4663 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by deny_s »

ovo_malo_duse wrote: 09/05/2021 17:02
deny_s wrote: 09/05/2021 14:05
ovo_malo_duse wrote: 07/05/2021 21:26 Ja odmah daj da starcima nabavim.
Ako nije problem,može info gdje ste nabavili ivermektin..
Koliko je meni poznato nema ga kod nas a valjda ni u okruženju
Ma nisam, nema nigdje za nabavit ni u Bosni ni u okruzenju.
Ima samo za zivotinje.
Pa,zar se taj lijek i nije davao do sada samo životinjama i da ne postoji za ljude..
Razlika je valjda samo u dozi koja se daje životinjama i ljudima
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#4664 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

deny_s wrote: 09/05/2021 21:54
ovo_malo_duse wrote: 09/05/2021 17:02
deny_s wrote: 09/05/2021 14:05

Ako nije problem,može info gdje ste nabavili ivermektin..
Koliko je meni poznato nema ga kod nas a valjda ni u okruženju
Ma nisam, nema nigdje za nabavit ni u Bosni ni u okruzenju.
Ima samo za zivotinje.
Pa,zar se taj lijek i nije davao do sada samo životinjama i da ne postoji za ljude..
Razlika je valjda samo u dozi koja se daje životinjama i ljudima
Postoji i za ljude, u dozi od 3mg. Daje se zbog nekog parazita ali ne u nasem okruzenju. Mislim da ovaj parazit ( crv neki u crijevima) je rijedak kod nas i zato nema.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#4665 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hladan.preminger »

Krajem novembra korona. Dva dana temperatura, bol u tijelu. Ništa posebno.
Krajem marta prva doza AZ.
Dva dana balim i kišem, ne kasljem, i jutros izgubio miris. Nema temperature, nema slabosti. Kosio trimerom dva dunuma.
Svi simptomi viroze, da nisam miris izgubio ne bi ni razmišljao o reinfekciji.
Oba puta su simptomi na nivou blage prehlade.
Mislim da nije korona ponovo, ali eto da podjelim svoje iskustvo.

BTW, prvi put djeca nisu imala nikakvih problema, sad je od njih krenulo.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#4666 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

hladan.preminger wrote: 10/05/2021 18:21 Krajem novembra korona. Dva dana temperatura, bol u tijelu. Ništa posebno.
Krajem marta prva doza AZ.
Dva dana balim i kišem, ne kasljem, i jutros izgubio miris. Nema temperature, nema slabosti. Kosio trimerom dva dunuma.
Svi simptomi viroze, da nisam miris izgubio ne bi ni razmišljao o reinfekciji.
Oba puta su simptomi na nivou blage prehlade.
Mislim da nije korona ponovo, ali eto da podjelim svoje iskustvo.

BTW, prvi put djeca nisu imala nikakvih problema, sad je od njih krenulo.
Isto tako prosle sedmice. Prvo mala 3 dana onda ja isto tako 3 dana i nista. Isto korona u oktobru, AZ 15 marta. Sutra ABD_a druga doza. Ovaj put samo slinjenje i kihanje, ni jedan drugi simptom tako da mislim da je obicna prehlada.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#4667 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hladan.preminger »

A miris?
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#4668 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by ovo_malo_duse »

hladan.preminger wrote: 10/05/2021 18:31 A miris?
Ne. Samo curilo i na nos i na oci 3 dana ko iz kante. Na kraju malo zacepljen nos dan ili 2 kad je zasusilo i to je bilo sve. Ni umora ni bolovi ni temperature .
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#4669 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

ovo_malo_duse wrote: 10/05/2021 19:27
hladan.preminger wrote: 10/05/2021 18:31 A miris?
Ne. Samo curilo i na nos i na oci 3 dana ko iz kante. Na kraju malo zacepljen nos dan ili 2 kad je zasusilo i to je bilo sve. Ni umora ni bolovi ni temperature .
Cini mi se da ima sad i prehlada. Dosta raje se zali na neke blage simptome. Hunjavica i temperatura 2-3 dana. Svi negativni na testiranjima..
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#4670 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by hladan.preminger »

ovo_malo_duse wrote: 10/05/2021 19:27
hladan.preminger wrote: 10/05/2021 18:31 A miris?
Ne. Samo curilo i na nos i na oci 3 dana ko iz kante. Na kraju malo zacepljen nos dan ili 2 kad je zasusilo i to je bilo sve. Ni umora ni bolovi ni temperature .
To curenje i kod mene, kao iz kabla.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#4671 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by deny_s »

ovo_malo_duse wrote: 10/05/2021 05:59
deny_s wrote: 09/05/2021 21:54
ovo_malo_duse wrote: 09/05/2021 17:02

Ma nisam, nema nigdje za nabavit ni u Bosni ni u okruzenju.
Ima samo za zivotinje.
Pa,zar se taj lijek i nije davao do sada samo životinjama i da ne postoji za ljude..
Razlika je valjda samo u dozi koja se daje životinjama i ljudima
Postoji i za ljude, u dozi od 3mg. Daje se zbog nekog parazita ali ne u nasem okruzenju. Mislim da ovaj parazit ( crv neki u crijevima) je rijedak kod nas i zato nema.
bem ti vukojebinu,sve je naopako u njoj,toliko parazita a nemamo tog pravog
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#4672 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by laik1981 »

Jel koga zigalo kroz uho kao simptom? Zena od juce temperatura preko 38, sinoc 39 i ne toliko intenzivno ziganje kroz uho.. Zanimljivo da inace moja zena pada s nogu kada joj temperatura predje 37,5. Sad gotovo da ne osjeca ni kada predje 38..
User avatar
vazi
Posts: 8814
Joined: 07/04/2010 15:31

#4673 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by vazi »

Imam prijateljicu koja je bila na respiratoru i evo prošlo, došla kući al ne može maknut, jedva do wc. Mlada je možda oko 38-40 god ...
Šta preporucujete za sto brzi oporavak ?
Android Knego
Posts: 1555
Joined: 13/03/2012 08:11

#4674 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by Android Knego »

vazi wrote: 15/05/2021 18:31 Imam prijateljicu koja je bila na respiratoru i evo prošlo, došla kući al ne može maknut, jedva do wc. Mlada je možda oko 38-40 god ...
Šta preporucujete za sto brzi oporavak ?
Strpljenje i vrijeme. :)
Ako je otežano kretanje od dugog ležanja u krevetu onda je problem atrofija mišića. Svakim danom će biti sve bolje, ali ne ide napredak baš brzo.
Bio sam 22 dana u bolnici, a izašao prije mjesec i po. Prva 2-3 dana kod kuće sam isto jedva dolazio do wc-a, a stepenicama nisam ni pomišljao da idem. I danas su mi stepenice još uvijek najveći problem, ali je znatno bolje nego na početku.
Pomaže i hodanje po kući, ali ne treba pretjerivati. Koliko se može...
User avatar
vazi
Posts: 8814
Joined: 07/04/2010 15:31

#4675 Re: Iskustva sa koronavirusom

Post by vazi »

Android Knego wrote: 15/05/2021 22:28
vazi wrote: 15/05/2021 18:31 Imam prijateljicu koja je bila na respiratoru i evo prošlo, došla kući al ne može maknut, jedva do wc. Mlada je možda oko 38-40 god ...
Šta preporucujete za sto brzi oporavak ?
Strpljenje i vrijeme. :)
Ako je otežano kretanje od dugog ležanja u krevetu onda je problem atrofija mišića. Svakim danom će biti sve bolje, ali ne ide napredak baš brzo.
Bio sam 22 dana u bolnici, a izašao prije mjesec i po. Prva 2-3 dana kod kuće sam isto jedva dolazio do wc-a, a stepenicama nisam ni pomišljao da idem. I danas su mi stepenice još uvijek najveći problem, ali je znatno bolje nego na početku.
Pomaže i hodanje po kući, ali ne treba pretjerivati. Koliko se može...
Hvala i sto brzi oporavak vam želim :thumbup:
Locked