Iskustva sa Elektrotehničkog Fakulteta u Mostaru?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
margotje
Posts: 2
Joined: 02/04/2018 16:47

#1 Iskustva sa Elektrotehničkog Fakulteta u Mostaru?

Post by margotje »

Pozdrav svima. Treci sam razred opste Gimnazije i vec sam pocela razmisljali o upisu na fakultet. Cula sam da ima i ETF u Mostaru na Sveucilistu pa bi me interesovalo kakav je u poredjenju sa Sarajevom ili Tuzlom? Kakva je kvaliteta studija i da li se isplati upisivati? Hvala svima na odvojenom vremenu :)
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2434
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#2 Re: Iskustva sa Elektrotehničkog Fakulteta u Mostaru?

Post by ZyzzSar »

margotje wrote:Pozdrav svima. Treci sam razred opste Gimnazije i vec sam pocela razmisljali o upisu na fakultet. Cula sam da ima i ETF u Mostaru na Sveucilistu pa bi me interesovalo kakav je u poredjenju sa Sarajevom ili Tuzlom? Kakva je kvaliteta studija i da li se isplati upisivati? Hvala svima na odvojenom vremenu :)
treca gimnazija u Sarajevu?
sto ne upises u Sarajevu, ili Tuzli, raja iz trece gimnazije obicno ima solidno predznanje i nisu losi studenti
prijemni ti u Sarajevu vise nije eliminatoran, tako da ga ne moras ni polozit, ove godine je 90% primjeno koji su aplicirali
sto se tice Mostara ja znam da ima FIT u Mostaru, i ne znam je li otvoren i ETF, moguce da jeste, ali ja to ne bi ni za zivu glavu(ETF u Mostaru) upisao
sto se tice najjacih ETF fakulteta u BiH, to ti ide ovako: Sarajevo(ubjedljivo najjaci, i najtezi), Tuzla, Banja Luka, Istočno Sarajevo
ostali nisu vrijedni pomena, na dosta su nizem nivou od ovih nabrojanih
margotje
Posts: 2
Joined: 02/04/2018 16:47

#3 Re: Iskustva sa Elektrotehničkog Fakulteta u Mostaru?

Post by margotje »

Hvala ti na odgovoru. Nisam iz Sarajeva. Idem u Gimnaziju u Mostaru. Mislim da je elektrotehnicki fakultet otvoren u Mostaru na Sveucilistu 2016 godine. Zanimalo me je najvise zbog blizine i naravno mnogo je jeftinije ostati studirati u svom gradu ako je moguce. Nisam bas sigurna da imam dobro predznanje za ETF, ali ima jos godina dana. U svakom slucaju, hvala ti jos jednom. :-D
Post Reply