Iskustva sa aftermarket dijelovima, kupovina EGR na ebay

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
luka78

Iskustva sa aftermarket dijelovima, kupovina EGR na ebay

Post by luka78 » 19/06/2016 11:48

Riknuo mi EGR, opran je ultrazvucno ali dzaba, i dalje ne radi. Kontao sam kupiti i zamijeniti EGR ventil (znam sada ce mnogi reci zatvori ga, a vec mi je blokiran plocicom samo nije remapovan). U servisu kod nas cijena je 370 KM, polovan je oko 100 KM. Na ebay se moze naci za nekih 50ak eura nov, aftermarket. Da li je neko uzimao ove dijelove, kontam novo je novo...Imam ko bi mi i dovezao iz Njemacke, tamo bi narucio...E zato kontam da ga kupim kao novog i ugradim jer bi me remap kostao isto kao ovaj nov?! Dakle kupujem, necu da blokiram i remapujem.

http://www.ebay.de/itm/46823850-EGR-Ven ... SwB4NWzWD-

ado-šampion

Re: Iskustva sa aftermarket dijelovima, kupovina EGR na ebay

Post by ado-šampion » 23/06/2016 10:20

Buraz imao istu dilemu nedavno, savjet isti kao sto sam dao njemu, ja bih preskocio ebay. Ako ti dodje pogresan dio bacio si pare.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 23/06/2016 10:25

ado-šampion wrote:Buraz imao istu dilemu nedavno, savjet isti kao sto sam dao njemu, ja bih preskocio ebay. Ako ti dodje pogresan dio bacio si pare.
Ima pravo zamjene, reklamacije i povrata novca. Ja do sada nikada nisam izgubio pare preko e-bay a na njemu sam preko 15 godina. Jednom sam uzimao pumpicu za brisače Za Volva V50 preko e-baya prije 7-8 godina. U servisu kod nas bila nevjerovatnih 180KM + ruke :shock: , preko e-bay ista takva 15$. Meni se isplatilo čekati 15 dana da mi stigne.

Samo gledaj da taj od koga uzimaš taj dio ima što manje negativnih dojmova, odnosno što više pozitivnih dojmova. Pitaj ga da li je taj EGR odgovarajući za tvoje vozilo i neka ti lijepo u poruci potvrdi da jeste ili nije.

supercali

Post by supercali » 23/06/2016 10:44

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
ado-šampion wrote:Buraz imao istu dilemu nedavno, savjet isti kao sto sam dao njemu, ja bih preskocio ebay. Ako ti dodje pogresan dio bacio si pare.
Ima pravo zamjene, reklamacije i povrata novca. Ja do sada nikada nisam izgubio pare preko e-bay a na njemu sam preko 15 godina. Jednom sam uzimao pumpicu za brisače Za Volva V50 preko e-baya prije 7-8 godina. U servisu kod nas bila nevjerovatnih 180KM + ruke :shock: , preko e-bay ista takva 15$. Meni se isplatilo čekati 15 dana da mi stigne.

Samo gledaj da taj od koga uzimaš taj dio ima što manje negativnih dojmova, odnosno što više pozitivnih dojmova. Pitaj ga da li je taj EGR odgovarajući za tvoje vozilo i neka ti lijepo u poruci potvrdi da jeste ili nije.
U bosni a narucivao sa ebay-a preko 15 godina
Nemoj lagati ovaj napaceni narod

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 23/06/2016 11:52

supercali wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:

U bosni a narucivao sa ebay-a preko 15 godina
Nemoj lagati ovaj napaceni narod
Ne znam šta je tvoj problem. Nisam siguran da li postoji statistika korisnika ali ja sam vjerovatno, kažem vjerovatno jer nemam dokaz, sam jedan od prvih ako ne i prvi korisnik e-bay u BiH. Registrovao sam se tamo negdje 1999-2000 godine i prve narudžbe koje sam pravio su plaćane preko banke "wire transfer" metodom jer je tada i PayPal bio u začetcima. Tete u našim bankama me gledale k'o vanzemaljca jer ovaj hoće da plati nekome nešto a ne poznaje ga, doš'o sa nekakvim "jebai" računom...svakakvih komentara je bilo. :lol: Naravno tada je baš bilo zajebano naći prodavca da šalje za BiH i da prihvata plaćanje preko banke plus provizije naše banke :roll: ...baš je moralo biti jeftino da ti se isplati kupovina. Sjećam se da su mi kupci koje sam kontaktirao čestitali dobrodošlicom jer do tada je u Bosni za njih "još bio rat". Moja prva narudžba je bila nekakva PC igrica od 15$...pa Diesel farmerke plaćene oko 90$, grafička karta za PC, pa dvije HP eksterne pržilice DVD DL (tada vrijedile suho zlato a jedna i danas radi :-) )...itd. Aktivnija kupovina je krenula kasnije, 2006-7 i kasnije ali dok nije došao PayPal u BiH 90% raje nije znalo pošteno šta je e-bay. Mislim znali su ljudi da se to NEŠTO može naručiti preko NEČEGA i da ti stigne na adresu ali tačno kako-šta blage veze nisu imali. Mogu napisati magistarski rad o tome ali kakve fajde kada će ljudi opet reći...'ta ćeš ti.

ado-šampion

Post by ado-šampion » 23/06/2016 13:42

Kolega preko mene narucio torbu za dron kad sam zadnji put bio u DE, dosla na adresu, ja je donio u BiH, ispalo da to nije ta torba (ne odgovara). On je prepravio i to je to.

Buraz na isti nacin htio naruciti EGR, bas tad, i ja ga odgovorio.

Ako dodje EGR ventil da ne odgovara mozes plakat. Kako vratiti nesto sto zvanicno uopste nije uslo u BiH? Jedino na isti nacin kako je i uslo. :D

_ado_

Post by _ado_ » 23/06/2016 13:56

Ne vidim razlog zasto bi narucio pogresan EGR, ukoliko ima tacnu oznaku tog EGR-a koji mu treba. Na vecini tih oglasa imaju napisane oznake, part number, catalog number....Uporedis sa svojim oznakama i znas da li odgovara.
Ja sam zimus kupio termostat za Astru H. Najjeftiniji termostat kod nas kosta 180 km, u ovlastenom servisu kosta 250 km, a zamjenski na ebayu nekih 50ak dolara. E sad meni je jasno da je to sigurno nije kvalitetno kao ovaj orginalni, al jbg zbog toga i jeste razlika u cijeni.

ado-šampion

Post by ado-šampion » 23/06/2016 15:24

Ja sam otisao u Becu u prodavnicu, kaze Valeo 350 eura, imam drugi 150 eura ali ti ne mogu garantovati da odgovara. Tako isto i s ovim.

Ako bude dobro, super, ako ne bacio si pare...

IcedFlame

Post by IcedFlame » 23/06/2016 16:14

I meni je ova cifra od 15 godina izgledala strasno, ali onda skontam da sam sa Amazona narucivao CD-ove i Video kasete, i skontam da je to bilo '99 ili 2000. Prvi eBay account bez kartice sam zijanio, a drugi je star preko 11 godina.

A sto se tice narucivanja, imas oznaku dijela, i po oznaci kupujes. Ako ti ne dodje ono sto si narucio, zalis se i vrate ti pare.
Ako si ti svojim neznanjem narucio pogresno, opet mozes vratiti postom, nikakav problem nije. Postarina zna zaklati, ali i to se mozes dogovoriti s prodavacem, pa da snosi dio troskova slanja, da ne naplati postarinu kada bude slao dio ponovo i sl.

direstraits0078

Post by direstraits0078 » 23/06/2016 22:04

luka78 wrote:Riknuo mi EGR, opran je ultrazvucno ali dzaba, i dalje ne radi. Kontao sam kupiti i zamijeniti EGR ventil (znam sada ce mnogi reci zatvori ga, a vec mi je blokiran plocicom samo nije remapovan). U servisu kod nas cijena je 370 KM, polovan je oko 100 KM. Na ebay se moze naci za nekih 50ak eura nov, aftermarket. Da li je neko uzimao ove dijelove, kontam novo je novo...Imam ko bi mi i dovezao iz Njemacke, tamo bi narucio...E zato kontam da ga kupim kao novog i ugradim jer bi me remap kostao isto kao ovaj nov?! Dakle kupujem, necu da blokiram i remapujem.

http://www.ebay.de/itm/46823850-EGR-Ven ... SwB4NWzWD-
Ovaj konkretan prodavac ima i losih dojmova, moguce je da je kinez u pitanju, ali ima i jako mnogo pozitivnih dojmova. Tako da, mozda je prejeftino.

Ned071

Post by Ned071 » 23/06/2016 22:46

Ja sam dever'o s egr-om. Siguran sam da je taj od 50 eura bacanje para.... Preprejeftin da valja.

amar1994

Post by amar1994 » 24/06/2016 00:18

evo prava stranica za toga :wink:
http://autopm24.eu/
:thumbup:

NediM17

Post by NediM17 » 24/06/2016 00:48

Korejanci...

koraps.com

fourgreen.com

;-)

amar1994

Post by amar1994 » 24/06/2016 00:50

NediM17 wrote:Korejanci...

koraps.com

fourgreen.com

;-)
japanci ? :? :mrgreen:

NediM17

Post by NediM17 » 24/06/2016 01:04

amar1994 wrote:

koraps.com

fourgreen.com

;-)
Za njih ne trebaju dijelovi. :izet:

amar1994

Post by amar1994 » 24/06/2016 10:53

NediM17 wrote:
amar1994 wrote:

koraps.com

fourgreen.com

;-)
Za njih ne trebaju dijelovi. :izet:
:thumbup: :izet:
:mrgreen: :mrgreen:

luka78

Post by luka78 » 26/06/2016 08:45

Hah hvala...

Ma narcujujem ja preko ebay vec godinama, ali ne dijelove za auto vec druge gluposti, sve je jeftinije nego kod nas. Mene je samo zanimalo da li neko ima iskustava sa autodijelovima. Ovaj EGR je narucen na adresu u Njemacku i stigao je tamo. Sto se tice pakovanja upakovan je profesionalno, poslali su mi slike ovi moji kod kojih je stigao. Narucio bi ja njega i ovdje da stigne, ali ce me carina rebunti, znao sam ja to.
Ne vjerujem da sam pogrijesio pri odabiru, to sam dobro pregledao, 3-4 oznake se podudaraju. E jedino ako on tvornicki nije napravljen sa sekundu drugacijim razmjerom rupa za vijke ili sl. Ta iskustva nemam sa dijelovima sa ebay.
Uglavnom dolazi mi u srijedu pa cu vam javiti u kakvom je stanju ;-). Ima dvije godine garancije pa eto...

Post Reply