Iskustva s markom Indesit?

Post Reply
Radio Sarajevo

Iskustva s markom Indesit?

Post by Radio Sarajevo » 09/10/2015 00:33

Pozdrav svima...

Ovih dana kupujem kuhinju, sa svim kućanskim aparatima i svim ostalim stvarima koje su mi potrebne za novi stan.

U General Servisu mi preporučuju Indesit jer oni imaju njihov servis.

Kakva su vaša iskustva s ovom firmom? Zanimaju me veš mašine, mašine za pranje suđa, šporeti, i sve ostalo.

bosan

Re: Iskustva s markom Indesit?

Post by bosan » 09/10/2015 00:47

Ako ne znas sta je dobro onda pitaj sta je skupo ili koliko para toliko muzike. Jedna od najjeftinijih marki i naravno jedna od najslabijih po kvalitetu.
Ako imas novaca onda izaberi nesto bolje. Imao sam dvije kuhinje sa tim aparatima i naravno imao i probleme .Kod ekektricne peci valjda grijaci a masinu za pranje sudja sam morao zamijeniti.Kod mene nikad vise u kuci.
A sigurno da ima ljudi koji su zadovoljni stom firmom.

Edin H.

Post by Edin H. » 09/10/2015 00:49

Imam frizider, dira godinama :oops:

Radio Sarajevo

Post by Radio Sarajevo » 09/10/2015 00:52

Zna li neko odakle je ta firma?

Radio Sarajevo

Post by Radio Sarajevo » 09/10/2015 00:54

bosan wrote:Ako ne znas sta je dobro onda pitaj sta je skupo ili koliko para toliko muzike. Jedna od najjeftinijih marki i naravno jedna od najslabijih po kvalitetu.
Ako imas novaca onda izaberi nesto bolje. Imao sam dvije kuhinje sa tim aparatima i naravno imao i probleme .Kod ekektricne peci valjda grijaci a masinu za pranje sudja sam morao zamijeniti.Kod mene nikad vise u kuci.

Uvijek sam u kući imao Gorenje, ali sam u zadnje vrijeme čuo dosta loših priča o njima. Lično nisam nikad imao loše iskustvo s Gorenjem, a Indesit skoro da nisam ni znao da postoji.

Mnogi ljudi ih hvale, ali volio bih čuti različita mišljenja.

bosan

Post by bosan » 09/10/2015 01:04

Moze naravno i Indesit posluziti dobro kao i skuplji kuhinjski aparati .To ti je isto kao kad kupujes auto, mozes se ti i sa Daciom navozati al muka je gledati :D :D

seoBIH

Post by seoBIH » 09/10/2015 01:09

Bijela tehnika vise nije kao prije pa da traje XY godina. Sada su svi manje više isti i obično uređaj traje dok ga i pokriva granacija. Koju god mašinu da uzmeš kod koje je garancija 5 godina nećeš se zeznuti. Ako se za 5 godina i pokvari, vrijeme je za novu. Jbgam novi standardi.

KIseljak12

Post by KIseljak12 » 09/10/2015 07:05

Indesit je talijanski, najprodavanija marka tih aparata u UK i Rusiji. Imam ves masinu, traje vec godinama, nista do sad nije na njoj otislo. Ne mora znaciti da ti neces imati problema s njom. Ima tu i srece, npr. moj rodjak ima bira ves masinu, radi vec 13 godina, do sada jedna popravka, dok ima ljudi da im je otkazala u puno kracem roku.

Ovo
seoBIH wrote:Bijela tehnika vise nije kao prije pa da traje XY godina. Sada su svi manje više isti i obično uređaj traje dok ga i pokriva granacija. Koju god mašinu da uzmeš kod koje je garancija 5 godina nećeš se zeznuti. Ako se za 5 godina i pokvari, vrijeme je za novu. Jbgam novi standardi.

ti je glavna vodilja u savremenoj industriji aparata.

Nepass

Post by Nepass » 09/10/2015 08:09

Radio Sarajevo wrote:Pozdrav svima...

Ovih dana kupujem kuhinju, sa svim kućanskim aparatima i svim ostalim stvarima koje su mi potrebne za novi stan.

Kakva su vaša iskustva s ovom firmom? Zanimaju me veš mašine, mašine za pranje suđa, šporeti, i sve ostalo.

Sve je do sreće. Ja uzeo bira frižider 2006. Radi bez problema. Dok je kolegica uzela isti i nakon godine se pokvario.
Imam beko, gorenje, samsung, končar aparate i ni sa jednim nisam imao problema.

bumerangss

Post by bumerangss » 09/10/2015 08:38

seoBIH wrote:Bijela tehnika vise nije kao prije pa da traje XY godina. Sada su svi manje više isti i obično uređaj traje dok ga i pokriva granacija. Koju god mašinu da uzmeš kod koje je garancija 5 godina nećeš se zeznuti. Ako se za 5 godina i pokvari, vrijeme je za novu. Jbgam novi standardi.

Tacno :thumbup: moji su roditelji imali ves masinu gorenje starli model od 1988 do 2006god kad joj je crko grijac i tad smo je mislili popraviti iako je sva bila truhla :D ali ipak smo se odlucili da kupimo novu, naravno po dobrom iskustvu kupili smo gorenje neku srednje cijenovne klase ni najskuplju ni najjeftiniju i kad su nam je radnici general servisa donijeli odmah su nam rekli da kvalitet nije nekadasnji, da nece trajati ni pola kao ova stara, da se dijelovi proizvode u Kini a samo se sklapa u Slo... :-) i na zalost tad je garancija bila 3 god a u prospektu pise da je:

"RADNI VIJEK APARATA 7 GODINA A DA SERVISER OBEZBIJEDJUJE ZAMJENSKE DIJELOVE 10 GODINA"!!!! - sve receno!

I zaista nakon godinu dana joj je puko remen- dosli zamjenili besplatno jer je pod garancijom, nakon 3 i po godine crko grijac i serviser zamjenio i naplatio 55km jer nije vise bila pod garancijom, nakon 6 godina joj otisla brava i serviser zamjenio naplatio 35km (izlazak 20 i brava 15) a prije mozda pola god mi odjednom nesto stade okretati bubanj a i dalje grije i prima i izbaca vodu samo ne okrece i predpostavio sam da je do remena i ja je otvorim i vidim na srecu remen samo spao i ja ga nataknem :D i tako ustedim najmanje 20km ;-) ali vidim da su remenovi malo izlizani... sto znaci da je pri kraju iako okolo izgleda kao nova a ima 9god, sto znaci da zbrzo trebam istresti 5 do 6 stoja za novu :|

A Indesit sam kupio frizider isto u general-servisu tj na KupiTehniku.ba prije 3 godine a garancija mu je 5 godina i to na akciji, kostao je 484km a sad je oko 600km i za sad ja sam zadovoljan. Mislim da je marka talijanska ali da se proizvodi u madjarskoj ali utjeha je da nije made in prc :D

salik79

Post by salik79 » 09/10/2015 08:46

bosan wrote:Ako ne znas sta je dobro onda pitaj sta je skupo ili koliko para toliko muzike. Jedna od najjeftinijih marki i naravno jedna od najslabijih po kvalitetu.

Ubaci Miele i ne boj se :D

dulekrele

Post by dulekrele » 09/10/2015 08:56

Imam masinu za suđe i nemam nikakvih zamijerki.

_BataZiv_0809

Post by _BataZiv_0809 » 09/10/2015 09:32

Radio Sarajevo wrote:Zna li neko odakle je ta firma?

Italija.

Imam frizider na vikendici i radi ko singerica. Ohladi 100 piva za sekundu :thumbup:

meapervitas

Post by meapervitas » 09/10/2015 10:24

Radio Sarajevo wrote:Pozdrav svima...

prije 6 godina kupio frižider indesit total no frost, garancija bila 5 godina i funkcionisao besprijekorno, međutim nakon isteka garancije su počeli problemi, svakih 20-tak dana prestane hladiti pa se mora isključiti na 24 sata i ponovo uključiti i radi, ali opet 20-tak dana i sve nanovo, još uvijek čekam servisera da riješi problem, za koji mi je telefonski izjavio da će koštati oko 70 KM,
naknadno saznao da su neki poznanici imali isti problem sa istim modelom frižidera, i to već nakon godinu-dvije korištenja, i da se radi o nekom senzoru temperature koji treba da se zamijeni, vjerovatno serijska greška........

Danguba

Post by Danguba » 09/10/2015 10:35

Da ti olaksamo muke.
Kod mene kombinovani frizider/zamrzivac od 2001 god. i radi jos uvijek dobro.
Da ti pravo kazem da mi je dosadio ali kako baciti nesto sto je jos uvijek ispravno. :D

Radio Sarajevo

Post by Radio Sarajevo » 12/10/2015 08:27

Hvala svima.

Koliko sam shvatio, sve je to manje-više isto.

boshniak

Post by boshniak » 12/10/2015 08:42

Nije sve isto, prijatelj mi servisira ves masine i kaze da postoje identicni modeli a unutrasnjost potpuno razlicita, narocito lezajevi i drugi potrosni dijelovi, i sigurno se rade za razlicita trzista, kao i sve danas, jeftino nekvalitetno za istocu bijedu, kvalitetno za zapad, a sve pod istim znakom.

zateznistub

Post by zateznistub » 12/10/2015 08:44

koliko znam, gorenje made in china :-)

ni pod razno...

SFX1

Post by SFX1 » 12/10/2015 10:32

Indesit ves masinu imam osmu godinu. Bez kvarova do sad. Za ostale kucanske aparate ne znam. Kao sto neko rece, sve je to u pet deka. Medjutim, ima jedna stvar o kojoj ljudi ne razmisljaju kod kupovine, a to je servis. General servis (prije Gorenje) je dobro snabdijeven dijelovima i u slucaju kvara neces biti na "suhom" danima. Ovo govorim iz iskustva. Posto ne znam kakva je situacija sa drugima na tebi je da provjeris. Sretno u svakom slucaju.

zateznistub

Post by zateznistub » 12/10/2015 10:38

SFX1 wrote:Indesit ves masinu imam osmu godinu. Bez kvarova do sad. Za ostale kucanske aparate ne znam. Kao sto neko rece, sve je to u pet deka. Medjutim, ima jedna stvar o kojoj ljudi ne razmisljaju kod kupovine, a to je servis. General servis (prije Gorenje) je dobro snabdijeven dijelovima i u slucaju kvara neces biti na "suhom" danima. Ovo govorim iz iskustva. Posto ne znam kakva je situacija sa drugima na tebi je da provjeris. Sretno u svakom slucaju.

Za vecinu stvari koje se kupe u Sa postoje servisi, sto ovlasteni sto oni drugi. To sto neko ima uređaj 8 godina ne znaci mnogo. Isto kao i konstatacija da je sve u 5 dag, sto naravno nije tacno.

Zamisli da sad neko kaze da je yugo i volvo u par deka...bilo bi u najmanju ruku smijesno.

SFX1

Post by SFX1 » 12/10/2015 10:49

zateznistub wrote:
SFX1 wrote:Indesit ves masinu imam osmu godinu. Bez kvarova do sad. Za ostale kucanske aparate ne znam. Kao sto neko rece, sve je to u pet deka. Medjutim, ima jedna stvar o kojoj ljudi ne razmisljaju kod kupovine, a to je servis. General servis (prije Gorenje) je dobro snabdijeven dijelovima i u slucaju kvara neces biti na "suhom" danima. Ovo govorim iz iskustva. Posto ne znam kakva je situacija sa drugima na tebi je da provjeris. Sretno u svakom slucaju.

Za vecinu stvari koje se kupe u Sa postoje servisi, sto ovlasteni sto oni drugi. To sto neko ima uređaj 8 godina ne znaci mnogo. Isto kao i konstatacija da je sve u 5 dag, sto naravno nije tacno.

Zamisli da sad neko kaze da je yugo i volvo u par deka...bilo bi u najmanju ruku smijesno.

Volvo i Jugo su razlicite cjenovne kategorije. Isto se odnosi na uredjaje ovdje. Servisi postoje, to je tacno. Ali isto tako, svi iz iskustva znamo da kvalitet opskrbe i samog servisa variraju. Kad si vec povukao paralelu sa autima, nije isto servisirati toyotu i vw ili skodu. Jednostavno na nasem trzistu bolje pokrivanje imaju ovi drugi. Pokusao sam pomoci svojim iskustvom, imati uredjaj osam godina, mislim da nesto znaci, mozda ne mnogo, i zato vazi ona o pet deka. Sto se mene tice, over and out.

Radio Sarajevo

Post by Radio Sarajevo » 14/10/2015 13:22

To su mi isto rekli u General Servisu. Kažu, "kupi ti Gorenje, ali onda neka ti je Bog na pomoći". Eh sad, i Gorenje sigurno ima nekakav servis u Sarajevu, a oni prodaju i Indesit, i Gorenje, i druge marke. Vjerujem da sa Indesitom imaju nekakav deal da ih se više promoviše, ali svi su mi rekli da u roku od pet godina uvijek dođu kad je u pitanju i najmanji, i najveći kvar, i da ne platiš ništa.

Što se tiče Gorenja, mnogi su mi rekli da to nije ni blizu kao što je nekad bilo.

Hvala na iskustvu, vjerovatno ću se i ja odlučiti za Indesit, i to za sve aparate, pa valjda neće svi pocrkati nakon godinu :D.

rovac13

Post by rovac13 » 17/10/2015 03:10

Cetvrta godina kako indesit frizider radi bez problema.......smanjen na potenciometru na 9h....nikad ni pogledan nije.....radi...i ne trosi skoro nista.

Roditelji imaju frizider gorenje jos puno duze.....ni oni nemaju problema nikakvih.

Sve je to ok.

A sto se tice perilica susilica el sporeta.......ljudi masovno uzimaju iz njemacke ono sto se uvozi polovno........ali to je miele bosch siemens.........to ce pojest sve ove danasnje aparate koje mi kupujemo u trgovinama :D

Post Reply