Iskrenost...

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#276 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

madner wrote:
fixer wrote:
madner wrote:
1. Ne bih izlazio na mjesta gdje se plese. :D
2. Sve zavisi kako plese, ako mogu i pomisliti da ne odgovara mojim moralnim normama, rekao bi joj.
3. Upoznao bi joj jarane da ocjenim ko su i sta su i da im zaprijetim lomljenim kostiju. :skoljka:
madner, svaki tvoj potez je sam po sebi los. prvi je nerealan - cak i da izadjete na mjesta gdje se ne plese, cura se poljubi sa njima svaki put kad ih vidi, drugi joj imponuje - pokazujes ljubomoru i trazis od nje ustupak, treci je klosarski - a i nerealan, oni su ipak jaci od tebe. :lol: :lol: :lol:
1 i 3 nisu ozbiljni, zahto i smajliji. (mada nisam siguran za 3, najaci sam sto jest jest :D ).

2) Ne pokazes ljubomoru, nego pokazes da nisi kreten. Jasno stavis do znanja da to ne prolazi i budes spreman da prekines. Uglavnom moras uvijek biti spreman da prekines ako ti nesto ne odgovara.
ma ti si jak, i to mnogo. :lol: :lol: :lol:
ja bi to rijesio na drugaciji nacin. postoje dvije stvari koje bi ucinio. prva - sutra bi je zvao, dogovorio veceru, a onda bi otisao sa najboljom frendicom u shopping. kad bi se vratio zvao bi je, rekao da sam bio sa frendicom, da je bilo odlicno, i da sam se tako umorio da ne mogu ici na veceru.
drugi - izašli bi sutra navečer. ja bio se dogovorio sa svojih 5 frendica da i one dodju. uslijedila bi rekonstrukcija svega onog sto je ona uradila. nemojte mi reci da nije moguce ovo - probao sve, desilo se, prisla mi je i rekla da joj malo smetaju moje prijateljice. ja sam izvrsio paralelu sa njenim prijateljima, priznala je da se ponasala isto, promjenila se, ja odustao od neceg do cega mi uopste nije bilo stalo, ona odustala od navike. :)
ona dobila osjecaj da smo postali mnogo blizi, ja dobio curu kakva mi odgovara. nisam skroz bio iskren, ali bitno je da smo nismo imali one duuge rasprave kako su njoj prijatelji samo prijatelji, kako ja mog biti ili ne biti, ali oni ostaju. da smo isli tim putem dobio bi isto, samo bi ostao gorak okus u ustima, a ovako smo bili samo povezaniji. :D
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#277 Re: Iskrenost...

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 21/11/2010 13:51, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#278 Re: Iskrenost...

Post by madner »

fixer wrote:
madner wrote: 1 i 3 nisu ozbiljni, zahto i smajliji. (mada nisam siguran za 3, najaci sam sto jest jest :D ).

2) Ne pokazes ljubomoru, nego pokazes da nisi kreten. Jasno stavis do znanja da to ne prolazi i budes spreman da prekines. Uglavnom moras uvijek biti spreman da prekines ako ti nesto ne odgovara.
ma ti si jak, i to mnogo. :lol: :lol: :lol:
ja bi to rijesio na drugaciji nacin. postoje dvije stvari koje bi ucinio. prva - sutra bi je zvao, dogovorio veceru, a onda bi otisao sa najboljom frendicom u shopping. kad bi se vratio zvao bi je, rekao da sam bio sa frendicom, da je bilo odlicno, i da sam se tako umorio da ne mogu ici na veceru.
drugi - izašli bi sutra navečer. ja bio se dogovorio sa svojih 5 frendica da i one dodju. uslijedila bi rekonstrukcija svega onog sto je ona uradila. nemojte mi reci da nije moguce ovo - probao sve, desilo se, prisla mi je i rekla da joj malo smetaju moje prijateljice. ja sam izvrsio paralelu sa njenim prijateljima, priznala je da se ponasala isto, promjenila se, ja odustao od neceg do cega mi uopste nije bilo stalo, ona odustala od navike. :)
ona dobila osjecaj da smo postali mnogo blizi, ja dobio curu kakva mi odgovara. nisam skroz bio iskren, ali bitno je da smo nismo imali one duuge rasprave kako su njoj prijatelji samo prijatelji, kako ja mog biti ili ne biti, ali oni ostaju. da smo isli tim putem dobio bi isto, samo bi ostao gorak okus u ustima, a ovako smo bili samo povezaniji. :D
Otisao si u kupovinu sa prijatelicom i to prodajes kao rijesenje? :lol:
Zar to nije jedna od priznatih metoda spanske inkvizicije?
Stvarno ti ne bi bilo mrsko da budes sa 5 prijateljica i djevojkom na veceri?

Da saberem: Dva protrcana dana da bi se dobila bolja pozicija za razgovor, uz to da moras biti sa poprilicno, recimo naivnom, djevojkom da ne skonta da to radis namjerno. Ne kazem da nema efekta, samo zar ti ta nije dosadna kad tako nesto ne skonta?
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#279 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

pa mislis da ona ne konta da ja znam da je to ona prva pocela raditi namjerno? sve se zna, samo je pitanje ko se moze vise suzdrzat da ne kaze. ali s obzirom da je prva pocela, ja sam samo uzvratio istom mjerom, a onda je shvatila da je mnogo griješila jer je osjetila na svojoj kozi.
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#280 Re: Iskrenost...

Post by madner »

fixer wrote:pa mislis da ona ne konta da ja znam da je to ona prva pocela raditi namjerno? sve se zna, samo je pitanje ko se moze vise suzdrzat da ne kaze. ali s obzirom da je prva pocela, ja sam samo uzvratio istom mjerom, a onda je shvatila da je mnogo griješila jer je osjetila na svojoj kozi.
Pa ako konta ne samo da si joj dao do znanja da si ljubomoran, nego i da si spreman ici poprilicno daleko, tj. da ti je stalo.
Sta bi uradio da joj nije zasmetalo, ili da joj je zesmetalo ali da ti nije rekla?

Malo nezgodno kad se covjek tako postavi da mu nije stalo. :wink:

Ako mislis da ona to radi namjerno to mijenja stvar. Jednostavno otidji. Ne moras se peglat dva dana.
Last edited by madner on 28/08/2008 14:33, edited 1 time in total.
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#281 Re: Iskrenost...

Post by Kjajević Majko »

Aurora Borealis wrote:Ja opet kažem svakom svoje..Možda će se naći idiota koji će iskorištavati moju iskrenost, ali će se naći i onih koji će znati to isto cijeniti. U konačnici, ja ću u oba slučaja biti mirne duše i čista obraza.
:thumbup:

Ima i ljudi koji cijene iskrenost, oni su bitni ostali su prolazni... :)
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#282 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

madner wrote:
fixer wrote:pa mislis da ona ne konta da ja znam da je to ona prva pocela raditi namjerno? sve se zna, samo je pitanje ko se moze vise suzdrzat da ne kaze. ali s obzirom da je prva pocela, ja sam samo uzvratio istom mjerom, a onda je shvatila da je mnogo griješila jer je osjetila na svojoj kozi.
Pa ako konta ne samo da si joj dao do znanja da si ljubomoran, nego i da si spreman ici poprilicno daleko, tj. da ti je stalo.
Sta bi uradio da joj nije zasmetalo, ili da joj je zesmetalo ali da ti nije rekla?

Malo nezgodno kad se covjek tako postavi da mu nije stalo. :wink:

Ako mislis da ona to radi namjerno to mijenja stvar. Jednostavno otidji. Ne moras se peglat dva dana.
oj, ja se umorih sa tobom :D
pa vec sam ti rekao da sam ja to toliko dobro sakrio, a njena sumnja da mi to smeta ne znaci nista ako ja to ne kazem, pokazem. kad mi je prigovorila da joj smeta, ja sam rekao da nema razloga da joj smeta. da treba da zna da ja imam mnogo prijateljica, da meni ne smeta sto ona ima mnogo prijatelja, ali da cu zbog nje ja malo kontrolirati svoje ponasanje. onda je i ona rekla da ce i ona svoje. daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah pa sam je nakon toga iskreno zagrlio, poljubio. ona sretna, ja sretan.
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#283 Re: Iskrenost...

Post by madner »

fixer wrote:oj, ja se umorih sa tobom :D
pa vec sam ti rekao da sam ja to toliko dobro sakrio, a njena sumnja da mi to smeta ne znaci nista ako ja to ne kazem, pokazem. kad mi je prigovorila da joj smeta, ja sam rekao da nema razloga da joj smeta. da treba da zna da ja imam mnogo prijateljica, da meni ne smeta sto ona ima mnogo prijatelja, ali da cu zbog nje ja malo kontrolirati svoje ponasanje. onda je i ona rekla da ce i ona svoje. daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah pa sam je nakon toga iskreno zagrlio, poljubio. ona sretna, ja sretan.
Ok, ubjedio si me, stvarno si cool i uspjesan 8-)
Eto, jesi zadovoljan?

Mislim, isao si u shopping, ali ispao si pravi macho, sto jest jest. :lol:
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#284 Re: Iskrenost...

Post by Kjajević Majko »

Čovjek je razradio u detalje kako reagovat u određenoj situaciji. :lol: :lol:

Fixer jarane napiši i objavi knjigu takve su uvijek bestseleri... :D
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#285 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

madner wrote:
fixer wrote:oj, ja se umorih sa tobom :D
pa vec sam ti rekao da sam ja to toliko dobro sakrio, a njena sumnja da mi to smeta ne znaci nista ako ja to ne kazem, pokazem. kad mi je prigovorila da joj smeta, ja sam rekao da nema razloga da joj smeta. da treba da zna da ja imam mnogo prijateljica, da meni ne smeta sto ona ima mnogo prijatelja, ali da cu zbog nje ja malo kontrolirati svoje ponasanje. onda je i ona rekla da ce i ona svoje. daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah pa sam je nakon toga iskreno zagrlio, poljubio. ona sretna, ja sretan.
Ok, ubjedio si me, stvarno si cool i uspjesan 8-)
Eto, jesi zadovoljan?

Mislim, isao si u shopping, ali ispao si pravi macho, sto jest jest. :lol:
kakav macho i sto ce ti to ali? to ako zelis biti macho ne mozes ici u shopping?
p.s. sto se ja nisam sjetio da budem sarkastican onda kad si rekao da ti jednostavno mozes sve? :-)
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#286 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

Kjajević Majko wrote:Čovjek je razradio u detalje kako reagovat u određenoj situaciji. :lol: :lol:

Fixer jarane napiši i objavi knjigu takve su uvijek bestseleri... :D
a ovi koji nisu na kraju priznaju da su uradili par pogresnih koraka. kako to, s obzirom da treba ici srcem, spontano, iskreno, prepustiti se osjecajima? nije sahovska igra :roll:

mogao bi i ti pisati sapunice, pa vecina cura ovdje se tako lozi na tvoje savjete, cak i ako ih oni vode prema tome da budu potlaceni, povrijedjeni, odbaceni.
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#287 Re: Iskrenost...

Post by madner »

fixer wrote: kakav macho i sto ce ti to ali? to ako zelis biti macho ne mozes ici u shopping?
p.s. sto se ja nisam sjetio da budem sarkastican onda kad si rekao da ti jednostavno mozes sve? :-)

Pa prodajes nam tvoj pristup situaciji kao ispravan i efektivan, jer pokazujes da ne moras pokazati osjecaje i biti povrijedjen.
Zato mi je bilo smijesno da si u procesu ispao neka vrsta feminiziranog muskarca; sa prijateljicom u shoping otisao i umorio se jer je trajalo cijeli dan. Mislim, to je sve samo nije nesto sto se uklapa u sliku koju prodajes. Macho je bio sarkasticno, invertuj.

p.s. zato sto ocito nisam bio ozbiljan, ne mozes se sprdat sa nekim ko to ne uzima za ozbiljno. Nema efekta. :wink:
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#288 Re: Iskrenost...

Post by madner »

Kjajević Majko wrote:Čovjek je razradio u detalje kako reagovat u određenoj situaciji. :lol: :lol:

Fixer jarane napiši i objavi knjigu takve su uvijek bestseleri... :D
I ono u po frke vadi knjigu da pogleda ima li to vec razradjeno ili da se malo posavjetuje sa rajom, kako bi dosli do pravog rijesenja. :D
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#289 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

madner wrote:
fixer wrote: kakav macho i sto ce ti to ali? to ako zelis biti macho ne mozes ici u shopping?
p.s. sto se ja nisam sjetio da budem sarkastican onda kad si rekao da ti jednostavno mozes sve? :-)

Pa prodajes nam tvoj pristup situaciji kao ispravan i efektivan, jer pokazujes da ne moras pokazati osjecaje i biti povrijedjen.
Zato mi je bilo smijesno da si u procesu ispao neka vrsta feminiziranog muskarca; sa prijateljicom u shoping otisao i umorio se jer je trajalo cijeli dan. Mislim, to je sve samo nije nesto sto se uklapa u sliku koju prodajes. Macho je bio sarkasticno, invertuj.

p.s. zato sto ocito nisam bio ozbiljan, ne mozes se sprdat sa nekim ko to ne uzima za ozbiljno. Nema efekta. :wink:
pa opet mi nisi jasan. samo bi feminiziran muskarac otisao u shopping s prijateljicom? da nisi malo podlozan stereotipima?
haj mi daj svoju definiciju machoa, feminiziranog muskarca, pa cu ti reci gdje sam. nema potrebe da me sam stavljas negdje.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#290 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

madner wrote:
Kjajević Majko wrote:Čovjek je razradio u detalje kako reagovat u određenoj situaciji. :lol: :lol:

Fixer jarane napiši i objavi knjigu takve su uvijek bestseleri... :D
I ono u po frke vadi knjigu da pogleda ima li to vec razradjeno ili da se malo posavjetuje sa rajom, kako bi dosli do pravog rijesenja. :D
sad vec prestajes biti sarkastičan. postajes neodoljivo smijesan i zanimljiv. kad cemo se upoznati? you re the most awesome person that i know. :roll:
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#291 Re: Iskrenost...

Post by madner »

fixer wrote:
madner wrote:
fixer wrote: kakav macho i sto ce ti to ali? to ako zelis biti macho ne mozes ici u shopping?
p.s. sto se ja nisam sjetio da budem sarkastican onda kad si rekao da ti jednostavno mozes sve? :-)

Pa prodajes nam tvoj pristup situaciji kao ispravan i efektivan, jer pokazujes da ne moras pokazati osjecaje i biti povrijedjen.
Zato mi je bilo smijesno da si u procesu ispao neka vrsta feminiziranog muskarca; sa prijateljicom u shoping otisao i umorio se jer je trajalo cijeli dan. Mislim, to je sve samo nije nesto sto se uklapa u sliku koju prodajes. Macho je bio sarkasticno, invertuj.

p.s. zato sto ocito nisam bio ozbiljan, ne mozes se sprdat sa nekim ko to ne uzima za ozbiljno. Nema efekta. :wink:
pa opet mi nisi jasan. samo bi feminiziran muskarac otisao u shopping s prijateljicom? da nisi malo podlozan stereotipima?
haj mi daj svoju definiciju machoa, feminiziranog muskarca, pa cu ti reci gdje sam. nema potrebe da me sam stavljas negdje.
Nema razloga da se ljutis, moje misljenje o tebi tebi opste nije bitno, te nema razloga da znas moje kriterije kako bi pokusao da se uvalis u drugu kategoriju. :D
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#292 Re: Iskrenost...

Post by madner »

fixer wrote:
madner wrote:
Kjajević Majko wrote:Čovjek je razradio u detalje kako reagovat u određenoj situaciji. :lol: :lol:

Fixer jarane napiši i objavi knjigu takve su uvijek bestseleri... :D
I ono u po frke vadi knjigu da pogleda ima li to vec razradjeno ili da se malo posavjetuje sa rajom, kako bi dosli do pravog rijesenja. :D
sad vec prestajes biti sarkastičan. postajes neodoljivo smijesan i zanimljiv. kad cemo se upoznati? you re the most awesome person that i know. :roll:
Rekao sam ti vec da te smatram muskim idolom i da cu svakako, cim to bude zakonom dozvoljeno, pokusati da sklopim bracnu zajednicu.
Dotad se moras strpit, jebi ga. Zakon je zakon. :roll:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#293 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

ne pada mi na pamet. ako zaista mislis da spadam u grupu feminiziranih muskaraca - meni odgovara. sta god ti kazem o meni, meni je to plus. ipak me komentarise the most awesome person on the world. to je samo po sebi uspjeh.
ne, ali bi mogao biti malo iskreniji, da nam kazes neko svoje iskustvo?
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#294 Re: Iskrenost...

Post by madner »

To hoces da mjeris ciji je veci? :lol:

Opusti se, sta te briga sta misli nepoznat lik na forumu o tebi. :wink:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#295 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

madner wrote:To hoces da mjeris ciji je veci? :lol:

Opusti se, sta te briga sta misli nepoznat lik na forumu o tebi. :wink:
hladno me boli sta neko misli, ali da li ti mislis da ja nemam svoje misljenje o tebi? imam, ali ga ne iznosim. sto bi ga iznosio, kad znam da si na forumu jedan, a u zivotu drugaciji?
p.s. nemam sta mjeriti, cenat gore dole :roll:
odo sad. cuvajte se
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#296 Re: Iskrenost...

Post by madner »

fixer wrote:
madner wrote:To hoces da mjeris ciji je veci? :lol:

Opusti se, sta te briga sta misli nepoznat lik na forumu o tebi. :wink:
hladno me boli sta neko misli, ali da li ti mislis da ja nemam svoje misljenje o tebi? imam, ali ga ne iznosim. sto bi ga iznosio, kad znam da si na forumu jedan, a u zivotu drugaciji?
p.s. nemam sta mjeriti, cenat gore dole :roll:
odo sad. cuvajte se
Predpostavljas, ne znas :wink:
Vidimo se :)
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#297 Re: Iskrenost...

Post by metal_rules_cura »

Dodjoh ovdje kad ono milion postova :D

Ovako... Covjek je razradio taktiku, tvrdi kako iskrenost nije isplativa u situacijama kada se treba rijesiti problem. Kako sam shvatila, bolje je uzvracati istom mjerom. I ok, uzvracas konstantno istom mjerom, trosis vrijeme i energiju. Sve i da pretpostavimo da si u svemu uspjesan, zar zaista mislis kako poslije svog tog silnog uzvracanja dobijes kvalitetan i "ociscen" odnos? :lol: :lol: Varas se... No dobro.
Aurora Borealis wrote:Metal curice, to za pozdravljanje.. Slažem se s tobom. Recimo, ja sam tog famoznog gospodina prekrižila u sebi, i raskrstila sa samom sobom, i taj više ne postoji za mene. Ali kad ga sretnem na ulici, pozdravim ga najljudskijim 'Ćao', i prođem. On se nastavlja javljati, slati poruke.. ali od mene ne dobija nikakav odgovor, i to već duže vrijeme. Samo jedno veliko ignore...Ravnodušnost.
Znaci da ipak taj pozdrav nije mjerilo krizanja vec ipak nedostatka karaktera i kulture :lol: A ako si uz to jos ti ta koja je ostavila onda vjerovatno i znak povrijedjenog ega.
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#298 Re: Iskrenost...

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 21/11/2010 13:51, edited 1 time in total.
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#299 Re: Iskrenost...

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 21/11/2010 13:51, edited 1 time in total.
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#300 Re: Iskrenost...

Post by metal_rules_cura »

U svakoj temi se manje ili vise skrene s kursa, ali u sustini kroz ova misljenja i situacije se moze skontati ko ima kakvo misljenje o centralnom pojmu diskusije :-D
Post Reply