Iskrenost...

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#251 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

besana wrote::roll:
Mogla bih knjigu napisati o muškarcima p******, ali izdvojiću jedan primjer, jer meni se to skoro pa redovno dešavalo. Ili sam takav peh, ili su svi takvi, ne znam. Ovo je najveći crnjak:
Mom tadašnjem momku razbolio se blizak član porodice. Mlado stvorenje, a ružna bolest, baš onako tuga. I moj momak je naravno bio pod stresom. Ja sam naravno pazila na svaku svoju riječ. sve polako s njim, nježno, s puno razumjevanja. Trudila sam se maksimalno. I tako dva mjeseca (bili smo oko 4 godina u vezi) . On zamišljen, neraspoložen, nikada se ne smije. meni je to s obzirom na situaciju, bilo razumljivo. U jednom telefonskom razgovoru, on počeo uzdisati, baš onako, teško. Pitam ja "Šta je bilo?" Kaže on: " Pa znaš šta je" Ja pomislila da se nešto desilo, strašno, ali neću to da kažem pa rekoh: "Ne znam, šta?" On: "Pa vidiš da ne ide" Ja, zbunjena:" Šta ne ide?" On "Pa ovo s nama, ne ide" :shock: Toliko me šokirao da sam mu rekla: " izvini nazvaću te za par minuta" pa nakon što sam se malo "sabrala" nazvala ga i rekla "Nije problem, ne ide, pa ne ide, u pravu si" I tako mi prekinemo vezu.
Meni od tada puno toga nije jasno ... :-)
:cry: :cry: :cry:
svi su takvi.
ne znam sta je bilo, ali ovako izgleda da je sam sebe ubjedio da si mu bila prevelik teret. koliko je to istina, pitanje je! s obzirom da si se ti bas puno iznenadila, mislim da mu nisi bila. :cry: :cry:
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#252 Re: Iskrenost...

Post by madner »

fixer wrote:znam ja dobro sta znaci iskrenost. iskrenost je ono sto je nudio moj frend toj curi, a ona to pokusala iskoristiti. reci joj da ti je stalo do nje, da ne mozes bez nje, pa ces vidjeti kako ce se slobodnije poceti ponasati. sto se tice iskrenosti, ja se zaustavljam da govorim toj osobi sve sto mislim, sve sto osjetim. mogu je voljeti mnogo, ali nikad joj to necu bas tako reci. onda joj isto nikad necu otvoreno reci sta mi smeta na njoj. navest cu je da se ona potuzi meni zbog te iste stvari, a onda ce sama shvatiti.
onda kad promijenim svoje ponasanje, koje je samo zbog nje bilo takvo, ona ce pomisliti da zbog nje radim ustupak, a ne da ona to radi zbog mene. :)
Lazes je cim joj kazes da ne mozes bez nje.
Odredjivanje granice opet nema veze sa tim.

Mislim smijesno je pravit se da ti nije stalo, kao ona te nece procitat. A cim to pokusa iskoristiti, odjebaus. :wink:
Vidi to ovako, zar nije bolje odma saznati na cemu si, nego se prvo praviti 3-6 mjeseci pa onda saznati da nema nista od toga? Ako je cilj veza, ne izgleda mi kao najbolji pristup.
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#253 Re: Iskrenost...

Post by metal_rules_cura »

Mnogi ljudi pod jedno svode dobrotu i iskrenost. Da ne pricamo o tome kako dobrotu pogresno tumace pa kazu kako je dobar onaj koji suti na sve, koji podilazi, pa joj onda na kraju plane. To ne podrazumijeva iskrenost. Kad god pocnete o iskrenosti obavezno je primjer o tome "kako je neko prema nekom bio jako dobar, trpio sve, uvijek bio tu i kad nije trebao...". Ti ljudi nisu obavezno i iskreni. Da jesu rekli bi ono sto im smeta u tome svemu i sto ih ugrozava.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#254 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

madner wrote:
fixer wrote:znam ja dobro sta znaci iskrenost. iskrenost je ono sto je nudio moj frend toj curi, a ona to pokusala iskoristiti. reci joj da ti je stalo do nje, da ne mozes bez nje, pa ces vidjeti kako ce se slobodnije poceti ponasati. sto se tice iskrenosti, ja se zaustavljam da govorim toj osobi sve sto mislim, sve sto osjetim. mogu je voljeti mnogo, ali nikad joj to necu bas tako reci. onda joj isto nikad necu otvoreno reci sta mi smeta na njoj. navest cu je da se ona potuzi meni zbog te iste stvari, a onda ce sama shvatiti.
onda kad promijenim svoje ponasanje, koje je samo zbog nje bilo takvo, ona ce pomisliti da zbog nje radim ustupak, a ne da ona to radi zbog mene. :)
Lazes je cim joj kazes da ne mozes bez nje.
Odredjivanje granice opet nema veze sa tim.

Mislim smijesno je pravit se da ti nije stalo, kao ona te nece procitat. A cim to pokusa iskoristiti, odjebaus. :wink:
Vidi to ovako, zar nije bolje odma saznati na cemu si, nego se prvo praviti 3-6 mjeseci pa onda saznati da nema nista od toga? Ako je cilj veza, ne izgleda mi kao najbolji pristup.
uh, koliko mi puta svi to kazemo mahinalno, ali nije bit u rijecima, neki svojim ponasanjem ti stave to na znanje.
pokusaj me. :D znas kako sam se u stanju praviti da mi nije stalo. da li je bolji pristup? pitaj prvo ove, koji su se davali, da li je ovo gori pristup. svaka moja s kojom sam zavrsio ima stvarno dobro misljenje o meni. to nije bilo lako dobiti, a da, manipulirao sam sa svakom!
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#255 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

metal_rules_cura wrote:Mnogi ljudi pod jedno svode dobrotu i iskrenost. Da ne pricamo o tome kako dobrotu pogresno tumace pa kazu kako je dobar onaj koji suti na sve, koji podilazi, pa joj onda na kraju plane. To ne podrazumijeva iskrenost. Kad god pocnete o iskrenosti obavezno je primjer o tome "kako je neko prema nekom bio jako dobar, trpio sve, uvijek bio tu i kad nije trebao...". Ti ljudi nisu obavezno i iskreni. Da jesu rekli bi ono sto im smeta u tome svemu i sto ih ugrozava.
nacelno se slazem sa ovim, ali u praksi puno drugacije. iskrenost na pocetku veze ti se obije od glavu, kad-tad! budi dobar prema nekome, govori mu sve svoje misli, sva svoja osjecanja, pa ces vidjeti kad krene da to koristi, da se igra sa tobom. a tad nastupa tvoja dobrota, ti ga volis, pravdas, i pronalazis razloge, jer ga VOLIS, a osjetis da i on voli tebe.
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#256 Re: Iskrenost...

Post by metal_rules_cura »

Uspio si sa tim djevojkama, ali vjeruj mi sa svakom ne bi. Zavisi o kojem uzorku djevojaka pricamo. Ima onih koje imaju izrazito dobar njuh za takve stvari i koje jako dobro znaju sta zele.

Najdrazi su mi oni primjeri kada misle kako im je taktika upalila i onda im djevojka dodje, kaze sve onako kao da oni pricaju o sebi, okrenu se i odu.
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#257 Re: Iskrenost...

Post by madner »

fixer wrote:
madner wrote:
Lazes je cim joj kazes da ne mozes bez nje.
Odredjivanje granice opet nema veze sa tim.

Mislim smijesno je pravit se da ti nije stalo, kao ona te nece procitat. A cim to pokusa iskoristiti, odjebaus. :wink:
Vidi to ovako, zar nije bolje odma saznati na cemu si, nego se prvo praviti 3-6 mjeseci pa onda saznati da nema nista od toga? Ako je cilj veza, ne izgleda mi kao najbolji pristup.
uh, koliko mi puta svi to kazemo mahinalno, ali nije bit u rijecima, neki svojim ponasanjem ti stave to na znanje.
pokusaj me. :D znas kako sam se u stanju praviti da mi nije stalo. da li je bolji pristup? pitaj prvo ove, koji su se davali, da li je ovo gori pristup. svaka moja s kojom sam zavrsio ima stvarno dobro misljenje o meni. to nije bilo lako dobiti, a da, manipulirao sam sa svakom!
Ja sam bre musko i nemoj mi tih pederluka :D

Vidi, zasto ti je bitno da neko s kim vise nisi ima dobro misljenje o tebi? Nidje veze. Kraj, zdravo zdravo ako se vidis na ulici i to je to.
Da ti je stalo do nje i da ima dobro misljenje o tebi valjda bi bili skupa. :D
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#258 Re: Iskrenost...

Post by metal_rules_cura »

fixer wrote:
metal_rules_cura wrote:Mnogi ljudi pod jedno svode dobrotu i iskrenost. Da ne pricamo o tome kako dobrotu pogresno tumace pa kazu kako je dobar onaj koji suti na sve, koji podilazi, pa joj onda na kraju plane. To ne podrazumijeva iskrenost. Kad god pocnete o iskrenosti obavezno je primjer o tome "kako je neko prema nekom bio jako dobar, trpio sve, uvijek bio tu i kad nije trebao...". Ti ljudi nisu obavezno i iskreni. Da jesu rekli bi ono sto im smeta u tome svemu i sto ih ugrozava.
nacelno se slazem sa ovim, ali u praksi puno drugacije. iskrenost na pocetku veze ti se obije od glavu, kad-tad! budi dobar prema nekome, govori mu sve svoje misli, sva svoja osjecanja, pa ces vidjeti kad krene da to koristi, da se igra sa tobom. a tad nastupa tvoja dobrota, ti ga volis, pravdas, i pronalazis razloge, jer ga VOLIS, a osjetis da i on voli tebe.
Govorimo o razlicitim situacijama i upotrebama iskrenosti. To je negdje gore pisao neko u postu. Jedno je iskrenost u smislu otvaranja prema nekome i iznosenja emocija otvoreno bez imalo straha, a drugo je iskreno pricati o odnosu koji je imao zdrave temelje pa se nesto u medjuvremenu desilo. Generalno, mi ne moramo odmah i na prvu biti potpuno iskreni prema nekom u smislu price o nama, nasim situacijama i dvojbama vezanim za nesto sto se tice nekog i neceg drugog. To nam niko nece zamjeriti, to donosi vrijeme. Medjutim, druga je prica kada vec imas neki odnos pa presutis istinu onome na koga se ta istina odnosi, a jos se radi o necemu krupnom. To je vec druga situacija.

A ovo o cemu si govorio gore je drugi aspekt ove teme i svako u takvim situacijama ima pravo izbora. Nijedna osoba koja je iskoristena ne moze reci kako joj je neko drzao pistolj na glavi i prisiljavao je na to. Moze birati, a svako prije ili poslije osjeti kada ga neko vuce za nos. Stvar je u hrabrosti da se to samom sebi prizna.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#259 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

stalo mi i je i nije. nista se nisam posebno trudio da ostavim to neko dobro misljenje, ali to je ostalo samo od sebe.
sad me interesuje kako bi vi pokusali riješiti ovaj problem:
- upoznali ste curu/decka koji ima puno prijateljica/prijatelja suprotnog spola. mnogo puta ih sretnete u istom klubu, i ona/on se tako srdačno izgrle s njim/njom. prste poljupci, zagrljaji, cak odu i plesu jedno s drugim.
da li bi iskreno rekli da vam to smeta? :-)
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#260 Re: Iskrenost...

Post by metal_rules_cura »

madner wrote:
Kraj, zdravo zdravo ako se vidis na ulici i to je to.
Da ti je stalo do nje i da ima dobro misljenje o tebi valjda bi bili skupa. :D
A sta mislis o tome kada te sretne i podigne glavu i ne pozdravi? Je li to izraz bas tolike odbojnosti ili je to ipak ego?

Fixerovo pitanje... Meni to licno ne bi smetalo jer i sama imam dosta muskih prijatelja. E sad... Ukoliko bi smetalo rekla bih otprilike ovako: "Znas, ovako kad se srdacno izgrlis i izljubis sa frendovima ok, ali kad me ostavis samog i odes plesati sa njima, osjecam se malo zapostavljenim. Nije ti frka da me sljedeci put ubacis u ples? Ne smetaju mi i oni tu ok, ali da ne stojim sam, osjecam se ruzno..."

Pa vidis reakciju. Ukoliko postuje sljedeci put bi trebala sama uciniti nesto po tom pitanju.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#261 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

metal_rules_cura wrote:
fixer wrote:
metal_rules_cura wrote:Mnogi ljudi pod jedno svode dobrotu i iskrenost. Da ne pricamo o tome kako dobrotu pogresno tumace pa kazu kako je dobar onaj koji suti na sve, koji podilazi, pa joj onda na kraju plane. To ne podrazumijeva iskrenost. Kad god pocnete o iskrenosti obavezno je primjer o tome "kako je neko prema nekom bio jako dobar, trpio sve, uvijek bio tu i kad nije trebao...". Ti ljudi nisu obavezno i iskreni. Da jesu rekli bi ono sto im smeta u tome svemu i sto ih ugrozava.
nacelno se slazem sa ovim, ali u praksi puno drugacije. iskrenost na pocetku veze ti se obije od glavu, kad-tad! budi dobar prema nekome, govori mu sve svoje misli, sva svoja osjecanja, pa ces vidjeti kad krene da to koristi, da se igra sa tobom. a tad nastupa tvoja dobrota, ti ga volis, pravdas, i pronalazis razloge, jer ga VOLIS, a osjetis da i on voli tebe.
Govorimo o razlicitim situacijama i upotrebama iskrenosti. To je negdje gore pisao neko u postu. Jedno je iskrenost u smislu otvaranja prema nekome i iznosenja emocija otvoreno bez imalo straha, a drugo je iskreno pricati o odnosu koji je imao zdrave temelje pa se nesto u medjuvremenu desilo. Generalno, mi ne moramo odmah i na prvu biti potpuno iskreni prema nekom u smislu price o nama, nasim situacijama i dvojbama vezanim za nesto sto se tice nekog i neceg drugog. To nam niko nece zamjeriti, to donosi vrijeme. Medjutim, druga je prica kada vec imas neki odnos pa presutis istinu onome na koga se ta istina odnosi, a jos se radi o necemu krupnom. To je vec druga situacija.

A ovo o cemu si govorio gore je drugi aspekt ove teme i svako u takvim situacijama ima pravo izbora. Nijedna osoba koja je iskoristena ne moze reci kako joj je neko drzao pistolj na glavi i prisiljavao je na to. Moze birati, a svako prije ili poslije osjeti kada ga neko vuce za nos. Stvar je u hrabrosti da se to samom sebi prizna.
odlicno, sad smo se ti i ja razumjeli u potpunosti. ja nisam iskren, ali nisam iskren u nekim sitnicama, mislim, tako ih ti nazivas - a mislim da je ta neiskrenost veoma pozitivna.
u svemu se slazem, osim u dijelu da veza sa zdravim temeljima iziskuje takvu vrstu iskrenosti. ja molim svaku moju da ne bude toliko iskrena prema meni. samo me otjera od sebe takvom iskrenoscu.
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#262 Re: Iskrenost...

Post by madner »

metal_rules_cura wrote:
madner wrote:
Kraj, zdravo zdravo ako se vidis na ulici i to je to.
Da ti je stalo do nje i da ima dobro misljenje o tebi valjda bi bili skupa. :D
A sta mislis o tome kada te sretne i podigne glavu i ne pozdravi? Je li to izraz bas tolike odbojnosti ili je to ipak ego?
To je moja omiljenja taktika. :lol:
Nema veze sa egom, jednostavno ispod nekih stvari treba povuc crtu i ici dalje. To ne pozdravljanje je jednostavno znak da je kraj.
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#263 Re: Iskrenost...

Post by metal_rules_cura »

Zdravi temelji veze zahtijevaju otvoren pristup. Ako nista drugo onda iz razloga sto smo svi razliciti i drugacije gledamo na stvari i nismo sposobni citati misli. Mnogi nesporazumi i problemi se mogu preci ukoliko se o njima kaze, jer mogu izgledati potpuno benigni kada se ogole sa svih strana. Ovako kada o tome ne pricas i ono sto je maleno raste jer se gomila i jos cesto pogresno tumaci.
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#264 Re: Iskrenost...

Post by metal_rules_cura »

madner wrote: To je moja omiljenja taktika. :lol:
Nema veze sa egom, jednostavno ispod nekih stvari treba povuc crtu i ici dalje. To ne pozdravljanje je jednostavno znak da je kraj.
Taktika? Meni je to opet znak nekulture :lol:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#265 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

metal_rules_cura wrote:
madner wrote:
Kraj, zdravo zdravo ako se vidis na ulici i to je to.
Da ti je stalo do nje i da ima dobro misljenje o tebi valjda bi bili skupa. :D
A sta mislis o tome kada te sretne i podigne glavu i ne pozdravi? Je li to izraz bas tolike odbojnosti ili je to ipak ego?

Fixerovo pitanje... Meni to licno ne bi smetalo jer i sama imam dosta muskih prijatelja. E sad... Ukoliko bi smetalo rekla bih otprilike ovako: "Znas, ovako kad se srdacno izgrlis i izljubis sa frendovima ok, ali kad me ostavis samog i odes plesati sa njima, osjecam se malo zapostavljenim. Nije ti frka da me sljedeci put ubacis u ples? Ne smetaju mi i oni tu ok, ali da ne stojim sam, osjecam se ruzno..."

Pa vidis reakciju. Ukoliko postuje sljedeci put bi trebala sama uciniti nesto po tom pitanju.
odlicno, on dobio sto je htio. :-) decko se osjetio poželjnim, shvatio da te moze napraviti ljubomornom, nahranila si njegov ego. :) i plus, on ce se sad promijeniti, a onda ce traziti da i ti nesto promijenis zbog njega.
samo da znas da u velikom broju slucajeva muskarci to namjerno urade, daju paznju nekom drugom, da se ti osjetis malo zapostavljenom. :) mislis da se to nikad ne desi, naivna si! :-)
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#266 Re: Iskrenost...

Post by madner »

metal_rules_cura wrote:
madner wrote: To je moja omiljenja taktika. :lol:
Nema veze sa egom, jednostavno ispod nekih stvari treba povuc crtu i ici dalje. To ne pozdravljanje je jednostavno znak da je kraj.
Taktika? Meni je to opet znak nekulture :lol:
Ponekad je bolje biti nekultaran i jasan nego kulturan i nejasan. Sem toga, lakse ce prebolit da nije vise sa kretenom koji se ne pozdravlja, sto implicira da je ispravno da nije vise skupa. :wink:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#267 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

besana wrote:Pa nisam ja valjda otišla off topic :-)
Stav je u tome što vrlo često muškarci optužuju žene kako one očekuju da im se čitaju misli, a ja mislim da je obratno, da upravo muškarci to očekuju od žena. Složi čehru i konta da žene moraju znati šta im je ... :roll:
besana, moglu li te pitati jedno pitanje?
da li si mu se skroz dala, ne mislim na fizicki - to nije bitno, vec emocionalno? da li je moguce da ti je on nesvjesno postao i decko, ljubavnik, prijateljica, rame za plakanje i stajaznamstasve? :-)
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#268 Re: Iskrenost...

Post by metal_rules_cura »

Ok, jasno dajes do znanja kako nekog krizas tako sto podignes glavu? :-)

Recimo, pozdrav je pozdrav, nista znacajno, ali da zeli vise od toga, jasno cu dati do znanja. I te stvari se ne mijesaju. E sad, to sto tako prodje dakako da govori o karakteru, pa je bolje sto nisu zajedno. To si u pravu.

Napominjem da se tako ponasa nakon sto je ona njega ostavila.
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#269 Re: Iskrenost...

Post by madner »

metal_rules_cura wrote:Ok, jasno dajes do znanja kako nekog krizas tako sto podignes glavu? :-)

Recimo, pozdrav je pozdrav, nista znacajno, ali da zeli vise od toga, jasno cu dati do znanja. I te stvari se ne mijesaju. E sad, to sto tako prodje dakako da govori o karakteru, pa je bolje sto nisu zajedno. To si u pravu.
Naravno, dakle vidio sam te ali nisam te htio pozdraviti. Ne znam kako jasnije reci: prekrizeno.

Pozdrav nije samo pozdrav, mozda se i ne zeli cuti da se hoce vise, sto u pozdravu moze biti sadrzano?
Vidis kako je to divan decko, olaksava ti razvod. :D
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#270 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

madner, kako bi ti rijesio problem sa prijateljima? :D
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#271 Re: Iskrenost...

Post by madner »

fixer wrote:madner, kako bi ti rijesio problem sa prijateljima? :D
1. Ne bih izlazio na mjesta gdje se plese. :D
2. Sve zavisi kako plese, ako mogu i pomisliti da ne odgovara mojim moralnim normama, rekao bi joj.
3. Upoznao bi joj jarane da ocjenim ko su i sta su i da im zaprijetim lomljenim kostiju. :skoljka:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#272 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

madner wrote:
fixer wrote:madner, kako bi ti rijesio problem sa prijateljima? :D
1. Ne bih izlazio na mjesta gdje se plese. :D
2. Sve zavisi kako plese, ako mogu i pomisliti da ne odgovara mojim moralnim normama, rekao bi joj.
3. Upoznao bi joj jarane da ocjenim ko su i sta su i da im zaprijetim lomljenim kostiju. :skoljka:
madner, svaki tvoj potez je sam po sebi los. prvi je nerealan - cak i da izadjete na mjesta gdje se ne plese, cura se poljubi sa njima svaki put kad ih vidi, drugi joj imponuje - pokazujes ljubomoru i trazis od nje ustupak, treci je klosarski - a i nerealan, oni su ipak jaci od tebe. :lol: :lol: :lol:
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#273 Re: Iskrenost...

Post by madner »

fixer wrote:
madner wrote:
fixer wrote:madner, kako bi ti rijesio problem sa prijateljima? :D
1. Ne bih izlazio na mjesta gdje se plese. :D
2. Sve zavisi kako plese, ako mogu i pomisliti da ne odgovara mojim moralnim normama, rekao bi joj.
3. Upoznao bi joj jarane da ocjenim ko su i sta su i da im zaprijetim lomljenim kostiju. :skoljka:
madner, svaki tvoj potez je sam po sebi los. prvi je nerealan - cak i da izadjete na mjesta gdje se ne plese, cura se poljubi sa njima svaki put kad ih vidi, drugi joj imponuje - pokazujes ljubomoru i trazis od nje ustupak, treci je klosarski - a i nerealan, oni su ipak jaci od tebe. :lol: :lol: :lol:
1 i 3 nisu ozbiljni, zahto i smajliji. (mada nisam siguran za 3, najaci sam sto jest jest :D ).

2) Ne pokazes ljubomoru, nego pokazes da nisi kreten. Jasno stavis do znanja da to ne prolazi i budes spreman da prekines. Uglavnom moras uvijek biti spreman da prekines ako ti nesto ne odgovara.
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#274 Re: Iskrenost...

Post by metal_rules_cura »

Fixer uporno konstruise veze i prica price o njima da je to cudo. Kako sablonski... :-)

Nisam znala da to tako hoda, ali dobro...

A ovo sto pitam za pozdravljanje... I to mi je postalo jedan od fenomena. Ja kad nekog prekrizim prekrizim ga u sebi i mogu te poslije pozdraviti ili ne, sasvim mi je svejedno. Ne trudim se i ne nastojim da to pokazem vani. Potpuna ravnodusnost. Moze i ovako i onako, ali kao prije nikako :-)
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#275 Re: Iskrenost...

Post by fixer »

besana wrote:
fixer wrote:
besana wrote:Pa nisam ja valjda otišla off topic :-)
Stav je u tome što vrlo često muškarci optužuju žene kako one očekuju da im se čitaju misli, a ja mislim da je obratno, da upravo muškarci to očekuju od žena. Složi čehru i konta da žene moraju znati šta im je ... :roll:
besana, moglu li te pitati jedno pitanje?
da li si mu se skroz dala, ne mislim na fizicki - to nije bitno, vec emocionalno? da li je moguce da ti je on nesvjesno postao i decko, ljubavnik, prijateljica, rame za plakanje i stajaznamstasve? :-)

Eno , znala sam da sam ja kriva :lol:
a zar ti zaista mislis da on misli da je on kriv?
niko ti nije rekao da si kriva, mozda je istina tu negdje.
Post Reply