Iskljucenje centralnog grijanja

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
omega3

Iskljucenje centralnog grijanja

Post by omega3 » 20/01/2012 22:05

Postovani,
molim da se javite,a kako bi razmotrili ovu temu.Hvala!

lajkujMe
Been thanked: 1 time

Re: Iskljucenje centralnog grijanja

Post by lajkujMe » 20/01/2012 22:13

Goreg nacina postavljanja teme nisam vidio pa napisi nesto vise ne znam ni sta hoces da kazes.

Odgovor je ne isplati se i kad iskljucis grijanje ti jos uvijek moras da placas 40% racuna svaki mjesec razlog zato sto zajednicke instalacije griju tvoj stan .... a gdje je jos placanje alternativnog grijanja.

Comrad

Post by Comrad » 20/01/2012 22:25

Vjeruj mi da bolje alternative od centralnog trenutno nemas.
Plin je toliko poskupio, da je cak i skuplje se grijati od toplana.

Mislim, ako je uopste to razlog, promjena nacina grijanja.

simens1

Post by simens1 » 21/01/2012 01:39

oŠ kupit drva :D

Zox

Post by Zox » 21/01/2012 20:22

Evo ja se javljam.

omega3

Post by omega3 » 23/01/2012 00:09

lajkujMe wrote:Goreg nacina postavljanja teme nisam vidio pa napisi nesto vise ne znam ni sta hoces da kazes.

Odgovor je ne isplati se i kad iskljucis grijanje ti jos uvijek moras da placas 40% racuna svaki mjesec razlog zato sto zajednicke instalacije griju tvoj stan .... a gdje je jos placanje alternativnog grijanja.
Pisete kao da radite u gradkim toplanama!?

Kemo BA

Post by Kemo BA » 03/03/2012 11:21

omega3 wrote:
lajkujMe wrote:Goreg nacina postavljanja teme nisam vidio pa napisi nesto vise ne znam ni sta hoces da kazes.

Pisete kao da radite u gradkim toplanama!?
:thumbup:
omega3 wrote:Prosle godine sam gledao na HRTu-1udarna vijest na centralnom dnevniku je bila da je zena poslije mnogih peripetija dobila sudsu presudu,da su toplane duzne da joj iskljuce grijanje,na njen zahtjev.

5. Prvostupanjski sud je u provedenom dokaznom postupku utvrdio da je tuženica vlasnica stana u P., u višestambenoj zgradi, u ulici P. P., te da je tuženica svoj stan isključila iz sistema zajedničkog centralnog grijanja i napravila vlastito centralno grijanje za svoj stan, etažno grijanje. Na temelju nalaza i mišljenja sudskog vještaka (na okolnost izdvajanja iz sistema zajedničkog centralnog grijanja, eventualnog povećanja troškova grijanja za ostale stanare i dr.), tuženica isključenjem iz sistema zajedničkog centralnog grijanja nije povrijedila pravo vlasnika drugih stanova niti je povećala troškove njihovog cetralnog grijanja, te da tuženica na satu za potrošnju prati vlastitu potrošnju plina koju plaća podnositelju koji isporučuje plin.

Slijedom tih utvrđenja prvostupanjski sud je odbio tužbeni zahtjev podnositelja, budući da se utuženi iznos na ime troškove zajedničkog centralnog grijanje odnosi na razdoblje kada je tuženica uvela posebno etažno centralno grijanje za svoj stan.

Županijski sud u Požegi, odlučujući povodom žalbe podnositelja, utvrdio je da je prvostupanjski sud na pravilno utvrđeno činjenično stanje pravilno primijenio materijalno pravo i odbio tužbeni zahtjev podnositelja

kompletna presuda: http://sljeme.usud.hr/usud/praksaw.nsf/ ... enDocument

Kemo BA

Post by Kemo BA » 07/03/2012 07:17

kompletna presuda: http://sljeme.usud.hr/usud/praksaw.nsf/ ... enDocument

Post Reply