Iron Maiden

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#301 Re: Iron Maiden

Post by ExNihilo »

Dajte čovjeku Šestoaprilsku.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#302 Re: Iron Maiden

Post by ultima_palabra »

Kad je Skaka dodijeli Hetfieldu ili Brianu Johnsonu :mrgreen:
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#303 Re: Iron Maiden

Post by shandrprcSA »

Better Man wrote:
isx wrote:Ima li mjesta gdje se može pogledati Scream for me Sarajevo? Prekopao sam internet uzduz i poprijeko i ne nađoh ga.
Nema. Ne rovi bezveze po internetu, jer ga sigurno nećeš nači.
ako vec nisi nasao ima torrent na THR
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#304 Re: Iron Maiden

Post by ExNihilo »

ExNihilo wrote:Dajte čovjeku Šestoaprilsku.
Nije baš Šestoaprilska, ali poslušao Skaka. :D

https://www.klix.ba/magazin/muzika/bruc ... /190401065

Samo trebali su ispoštovati i Chris Dalea. Čini mi se da je on sve ovo doživio kudikamo emotivnije, a pride je cijelu ovu priču popularizirao na svom blogu prije desetak godina.
elk
Posts: 2776
Joined: 14/08/2006 12:03

#305 Re: Iron Maiden

Post by elk »

Jel realno ocekivati da neko iz gradske nam uprave zna barem jednu pjesmu od maidena? :evil: barem bjezmo u brda? Sta ce skaka s njim pricati,zajebavat se mozemo da ga je zamijenio sa hetfieldom,ali ne zna skaka ni ko je dzemo :( .fakat,sta ce mu reci...
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#306 Re: Iron Maiden

Post by Qler »

evo tek sad pogledao Scream for me Sarajevo... nabavio sam ga cim je izasao i sve sam odgađao da ga gledam... nisam se mogao natjerati... ja sam bio dijete tada... ali ma bas pogodio ovaj dokumentarac...
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#308 Re: Iron Maiden

Post by So What! »

Bruce Dickinson postao počasni građanin Sarajeva: Nagradu dijelim s ljudima koji su preživjeli opsadu
Image

Frontmenu britanskog heavy metal benda Iron Maiden Bruceu Dickinsonu danas je u Vijećnici dodijeljena je nagrada "Počasni građanin Sarajeva". Odluku za dodjelu nagrade Bruceu Dickinsonu donijelo je Gradsko vijeće Grada Sarajeva u oktobru prošle godine.

Trebalo je hrabrosti da se dođe u Sarajevo 1994. godine. Zbog toga je Vijeće jednoglasno odlučilo da se ova nagrada dodjeli Bruceu Dickinsonu.

"Nevjerovatno je da sam došao ovdje nakon 25 godina i koliko moj dolazak zapravo znači građanima Sarajeva. Iznimno mi je drago što sam dobio ovu simboličnu nagradu. Želio bih je podijeliti s građanima Sarajeva koji su preživjeli opsadu i koji su za vrijeme rata bili tu. S ljudima koji su trenutno u ovoj prostoriji. Zaista je ovo velika čast", rekao je Dickinson.



Nagradu "Počasni građanin Sarajeva" Dickinsonu je dodijelio gradonačelnik grada Sarajeva Abdulah Skaka.

"Dolazak Brucea Dickinsona 1994. godine zapravo bio je trenutak kada smo znali da ćemo preživjeti, da će Sarajevo preživjeti i da će Bosna i Hercegovna preživjeti. Drago mi je da smo formalizirali ovaj čin i što smo dodijeli ovu nagradu, iako je ona samo simbol onoga što građani Sarajeva osjećaju u srcima", rekao je Skaka.

Dickinson je u Sarajevo stigao sinoć kako bi prisustvovao događaju koji je upriličen u povodu obilježavanja Dana grada Sarajeva.
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Klix
Last edited by So What! on 08/04/2019 15:23, edited 1 time in total.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#309 Re: Iron Maiden

Post by SmokingMan »

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#310 Re: Iron Maiden

Post by Diwan »

Čovjeku spomenik podignuti
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#311 Re: Iron Maiden

Post by dezurni_ucenik »

Sad mi Bono nekako bas teatralac ispade.
User avatar
dale cooper
Posts: 28396
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#312 Re: Iron Maiden

Post by dale cooper »

dezurni_ucenik wrote:Sad mi Bono nekako bas teatralac ispade.
Sad? Pa nisi to valjda tek sad skonto. :mrgreen:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#313 Re: Iron Maiden

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote:
dezurni_ucenik wrote:Sad mi Bono nekako bas teatralac ispade.
Sad? Pa nisi to valjda tek sad skonto. :mrgreen:
Pa vidi ovako. Ne sumnjam toliko u njegove dobre namjere kad je bio taj koncert. Sad jel to licna promocija ne znam, Ovako U2 su dosli i priredili spektakl za ljude koji su dozivjeli najvece strahote i uspjeli su u svojoj namjeri. Bono i godinama dalje zna spomenuti sarajevski koncert kako mu je puko glas a publika nastavila da pjeva sa njim. Sjecam se kad je bio interjvu na njemackom MTV (cca 2002. godina) i on upravo to spominje. Pa onda direktno ukljucivanje na koncertima sa Sarajevom preko satelita 1993. godine tokom Zoorope turneje.

Poslije pogledanog dokumentarca ne mogu se ipak oduprijeti utisku da je Bruce ipak emotivnije dozivio sve to. Drugim rijecima da definisem, Bono je mozda 70% bio emotivan 30% teatralan. Bruce je bio 1 000 000 % emotivan 0 % teatralan. Ono se nije moglo odglumiti. Kad je gledao nase vojnike kako se spustaju niz brdo, zamisljeni, bez emocija, Sarajevo prekriveno maglom ko kapucino. Steta sto se o ovome nije znalo ranije. Barem ne u tolikoj mjeri koliko se sada prica. Ili onaj unproforac kad prica o sinu i majci koje je snajper pogodio. Alex kad kaze "ako budemo nastavili svirati svako vece, Srbi ce mozda prestati da granatiraju". Onaj Mostarac je kralj "dolazi ti neki Dickinson", "koji Dickinson, Bruce?", "Ma ja, ti tvoji metalci dolaze"... :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28396
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#314 Re: Iron Maiden

Post by dale cooper »

dezurni_ucenik wrote:
dale cooper wrote:
dezurni_ucenik wrote:Sad mi Bono nekako bas teatralac ispade.
Sad? Pa nisi to valjda tek sad skonto. :mrgreen:
Pa vidi ovako. Ne sumnjam toliko u njegove dobre namjere kad je bio taj koncert. Sad jel to licna promocija ne znam, Ovako U2 su dosli i priredili spektakl za ljude koji su dozivjeli najvece strahote i uspjeli su u svojoj namjeri. Bono i godinama dalje zna spomenuti sarajevski koncert kako mu je puko glas a publika nastavila da pjeva sa njim. Sjecam se kad je bio interjvu na njemackom MTV (cca 2002. godina) i on upravo to spominje. Pa onda direktno ukljucivanje na koncertima sa Sarajevom preko satelita 1993. godine tokom Zoorope turneje.

Poslije pogledanog dokumentarca ne mogu se ipak oduprijeti utisku da je Bruce ipak emotivnije dozivio sve to. Drugim rijecima da definisem, Bono je mozda 70% bio emotivan 30% teatralan. Bruce je bio 1 000 000 % emotivan 0 % teatralan. Ono se nije moglo odglumiti. Kad je gledao nase vojnike kako se spustaju niz brdo, zamisljeni, bez emocija, Sarajevo prekriveno maglom ko kapucino. Steta sto se o ovome nije znalo ranije. Barem ne u tolikoj mjeri koliko se sada prica. Ili onaj unproforac kad prica o sinu i majci koje je snajper pogodio. Alex kad kaze "ako budemo nastavili svirati svako vece, Srbi ce mozda prestati da granatiraju". Onaj Mostarac je kralj "dolazi ti neki Dickinson", "koji Dickinson, Bruce?", "Ma ja, ti tvoji metalci dolaze"... :lol:
Ah ti misliš konkretno na koncert U2-a u Sarajevu? Ja sam mislio na Bona generalno. Mislim lik jeste humanitarac i aktivista, ali mi se
kroz sve te aktivnosti i način na koji im pristupa čini kao egomanijak. To je samo moj utisak naravno, moguće da je lik sasvim ok.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#315 Re: Iron Maiden

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote:
Ah ti misliš konkretno na koncert U2-a u Sarajevu? Ja sam mislio na Bona generalno. Mislim lik jeste humanitarac i aktivista, ali mi se
kroz sve te aktivnosti i način na koji im pristupa čini kao egomanijak. To je samo moj utisak naravno, moguće da je lik sasvim ok.

Bono na koncertu: svaki put kad pljesnem rukama jedno dijete umre u Africi.
Neko iz publike: Prestani pljeskati.

:-)
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#316 Re: Iron Maiden

Post by So What! »

Što je najzanimljivije, jedine konkretne informacije do kolumne Chrisa Dalea o koncertu Brucea Dickinsona u Sarajevu su postojale jedino na ovom forumu, ali je raja šturo i bez previše detalja ga spominjala.

Chris Dale je digao priču iz blata, Jasenko Pašić je doživio kao film i prenio na scenariji, Tarik Hodžić je režirao, a Adnan Ćuhara učinio da se sva ta priča i realizuje.

Da otprilike prepričam dio Bruceovog govora sa dodjele, "U vremenu kada uzbuđenje zbog nekog događaja traje maksimalno tri dana (op. teroristički napad u Christchurchu), vi meni nakon 25 godina ovdje dodjeljujete ovu nagradu i sjećate se. Hvala vam."

I tako je prijateljstvo nastavljeno, a "Scream for Me Sarajevo" je jedan od nekoliko glavnih solo projekata koje Bruce Dickinson navodi na svojoj stranici.

Ono što je definitivno lijepa vijest je činjenica da ovo nije posljednja posjeta Brucea Dickinsona Sarajevu te je Adanan Ćuhara tokom govora na prijemu povodom dodjele nagrade Počasnog građanina, već naveo da će Bruce posjetiti Sarajevo nekad na jesen ove godine u sklopu promocije njegove predstave.

Postoji mogućnost da se radi o grešci, da nije predstava već knjiga, jer Bruce trenutno promoviše svoju autobiografsku knjigu "What does this button do?", pa je moguće da će nas u tu čast ponovo posjetiti. U svakom slučaju veselimo se njegovom ponovnom dolasku.

dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#317 Re: Iron Maiden

Post by dezurni_ucenik »

Ma ima li kakvih najava da Maideni dolaze na Kosevo? :-)
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#318 Re: Iron Maiden

Post by So What! »

dezurni_ucenik wrote:Ma ima li kakvih najava da Maideni dolaze na Kosevo? :-)
Kako sam se raspitao, u tom smo ravnopravni sa ostalim gradovima koji bi doveli Iron Maiden u svoj grad.

Prvo pare i organizator, pa može i koncert, jer nije više 1994. u BiH, da nam muzičari čiji nastupi koštaju skoro milion eura, prave neke koncerte za raju.

U principu najveća prednost Sarajeva nad ostalim gradovima je to prijateljstvo s Bruceom, pa bi vjerovatno na inicijativu nekog iole ozbiljnijeg organizatora i došli.

Recimo, Abdulah Skaka, koliko god smiješan bio i nespretno izgledao, činjenica da je da je stao iza nekih zanimljivih i modernih projekata u Sarajevu, kada je došao na čelo grada, recimo potpisao je famoznu saglasnost i podršku za koncert Rolling Stonesa, tu negdje oko Sarajeva, koji se nažalolost nije održao.

Dakle, ja to vidim samo u tom scenariju, Skaka i ekipa iz gradske uprave su upoznali Dickinsona, vjerujem da im se dopao, jer Skaka voli te poznate ličnosti i protokole (sjetite se Figa) i preko njega probati nešto u saradnji s nekom jačom regionalnom organizacijom za promociju koncerata i možda bi se nešto i desilo.

Ovako možemo eventualno dobiti neki solo nastup Brucea Dickinsona, na nekoj opoštajnoj turneji ili tako nešto.

Prije dvije godine, trebali smo imati koncert Blazea Bayleya u Sarajevu i Mostaru, koji su iz nekog razloga nažalost otkazani.

Da su nekim slučajem održani, BiH bi postala zemlja jedinstvenog presedana, jer bi tako svaki od tri pjevača Iron Maidena imao koncert u BiH i to u tri različita grada, ali Iron Maiden kao bend nikada.

Kao podsjetnik, Bruce Dickinson je održao koncert u BKC-u 1994. godine, Paul Di'Anno je održao koncert u banjalučkom Music Hallu 2009. godine i Blaze Bayley je trebao održati koncerte u sarajevskoj Slogi i mostarskom OKC Abraševiću 2017. godine.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#319 Re: Iron Maiden

Post by DaysleepeR »

Treba biti fer i reci da je Bono i U2 uradio za Sarajevo mnogo vise od koncerta u Sarajevu. Tokom 92-93, U2 su bili na Zooropa turneji i na svakom su koncertu imali live ukljucenje iz Sarajeva.
U2 je finansirao film Miss Sarajevo Bill Cartera koji je snimljen u Sarajevu 1993 godine, a na osnovu filma i pjesma koja je bila globalni hit.
Bono je docekao novu godinu u Sarajevu, 1995-1996 gdje je stanje jos bilo poluratno, tek je Dayton potpisan.

Nece Bruce-ov gest biti nista manji ako prepoznamo i gestove drugih prema ovom gradu :)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#320 Re: Iron Maiden

Post by ExNihilo »

Iced Earth je pokazao koliko smo neozbiljno tržište.
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#321 Re: Iron Maiden

Post by doktor78 »

dezurni_ucenik wrote:
dale cooper wrote:
dezurni_ucenik wrote:Sad mi Bono nekako bas teatralac ispade.
Sad? Pa nisi to valjda tek sad skonto. :mrgreen:
Pa vidi ovako. Ne sumnjam toliko u njegove dobre namjere kad je bio taj koncert. Sad jel to licna promocija ne znam, Ovako U2 su dosli i priredili spektakl za ljude koji su dozivjeli najvece strahote i uspjeli su u svojoj namjeri. Bono i godinama dalje zna spomenuti sarajevski koncert kako mu je puko glas a publika nastavila da pjeva sa njim. Sjecam se kad je bio interjvu na njemackom MTV (cca 2002. godina) i on upravo to spominje. Pa onda direktno ukljucivanje na koncertima sa Sarajevom preko satelita 1993. godine tokom Zoorope turneje.

Poslije pogledanog dokumentarca ne mogu se ipak oduprijeti utisku da je Bruce ipak emotivnije dozivio sve to. Drugim rijecima da definisem, Bono je mozda 70% bio emotivan 30% teatralan. Bruce je bio 1 000 000 % emotivan 0 % teatralan. Ono se nije moglo odglumiti. Kad je gledao nase vojnike kako se spustaju niz brdo, zamisljeni, bez emocija, Sarajevo prekriveno maglom ko kapucino. Steta sto se o ovome nije znalo ranije. Barem ne u tolikoj mjeri koliko se sada prica. Ili onaj unproforac kad prica o sinu i majci koje je snajper pogodio. Alex kad kaze "ako budemo nastavili svirati svako vece, Srbi ce mozda prestati da granatiraju". Onaj Mostarac je kralj "dolazi ti neki Dickinson", "koji Dickinson, Bruce?", "Ma ja, ti tvoji metalci dolaze"... :lol:
Sjetih se magazina "Fan" iz '97. ili '98. i bila su aktuelna pisma čitalaca.
Neko je pitao za recenziju Dickinsonovog albuma il intervju s njim, ne sjećam se tačno, ali odgovor uredništva je bio u stilu "Pusti ga, ba, on je samo jedan u nizu onih koji su u ratu dolazili da se okoriste našom tragedijom" :twisted:
Mislim stvarno...
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#322 Re: Iron Maiden

Post by dezurni_ucenik »

DaysleepeR wrote:Treba biti fer i reci da je Bono i U2 uradio za Sarajevo mnogo vise od koncerta u Sarajevu. Tokom 92-93, U2 su bili na Zooropa turneji i na svakom su koncertu imali live ukljucenje iz Sarajeva.
U2 je finansirao film Miss Sarajevo Bill Cartera koji je snimljen u Sarajevu 1993 godine, a na osnovu filma i pjesma koja je bila globalni hit.
Bono je docekao novu godinu u Sarajevu, 1995-1996 gdje je stanje jos bilo poluratno, tek je Dayton potpisan.

Nece Bruce-ov gest biti nista manji ako prepoznamo i gestove drugih prema ovom gradu :)
U2 su bas pogodili moment sa koncertom. I nikad prije nikad kasnije toliko spektakularna turneja. To sam zaboravio za docek nove godine. Valjda je slavio tada sa Muhamedom Sacirbegovicem jer su bili haveri. I sjecam da je tada nekada Michael Stipe najavljivao koncert R.E.M. u Sarajevu. Zasto nije doslo do toga nemam pojma. Koncert trebao biti odrzan 1999. godine.

ExNihilo wrote:Iced Earth je pokazao koliko smo neozbiljno tržište.


Sta je bilo? Slaba posjecenost na koncertu?
doktor78 wrote: Sjetih se magazina "Fan" iz '97. ili '98. i bila su aktuelna pisma čitalaca.
Neko je pitao za recenziju Dickinsonovog albuma il intervju s njim, ne sjećam se tačno, ali odgovor uredništva je bio u stilu "Pusti ga, ba, on je samo jedan u nizu onih koji su u ratu dolazili da se okoriste našom tragedijom" :twisted:
Mislim stvarno...
Sjecam se i ja Fan magazina ali taj detalj za Bruce to sam zaboravio.


E ekipa sad dolazimo do jednog pitanja. Jedna starija prica koju sam daaaavno nekad cuo. Pa da vidim jel istina.
Da li je tacno da je Bill Gould iz Faith No More bio takodjer u Sarajevu tokom rata?
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#323 Re: Iron Maiden

Post by dezurni_ucenik »

Ne treba ni ovo zaboraviti












https://www.klix.ba/magazin/muzika/auto ... /140501055


Charles R. Cross, autor biografije o Nirvani, kaže da je frontmen ove grupe Kurt Cobain bio itekako vezan za događaje u Bosni i Hercegovini '90-tih godina.
U posljednjem intervjuu o Cobainu, Cross se osvrnuo na karijeru jedno od najpopularnijih muzičara ikada govoreći o Kurtovom djetinjstvu, karijeri i samoubistvu, ali i dešavanjima u Bosni i Hercegovini '90-tih godina.

"Njihov najbolji šou bio je 1993. godine u dvorani Cow Palace u San Franciscu kada su na humanitarnom koncertu svirali za žrtve silovanja u Bosni zahvaljujući Kristu Novoseliću koji je porijeklom sa tih prostora. Ali, Kurt je bio potpuno vezan za te događaje i napravio je veliki šou", kazao je Cross.

L7, skupljeno je dovoljno novca koji će Novoselić, basista Nirvane i jedan od osnivača grupe, kasnije donirati žrtvama silovanja.

U to vrijeme, Krist je dao intervju u kojem se također osvrnuo na dešavanja u Bosni i Hercegovini iznoseći kritike na račun međunarodne zajednice.

"Izgubio sam poštovanje prema Ujedinjenim nacijama. Gubitak poštovanja pretvorio se u prezir. UN i SAD samo pričaju gluposti kada se u ovoj situaciji zna ko je agresor. Bili su svjesni teških zločina u novembru 1991. i januaru 1992. godine. Nisu ništa uraditi povodom toga. Željeli su napraviti neku mirovnu konferenciju na kojoj bismo svirali i na taj način pomogli djeci u Bosni i Hercegovini. Rekao sam im da od...u. Da su radili svoj posao, katastrofa ne bi zadesila Bosnu i Hercegovinu, ne bi bilo 150.000 ubijenih ljudi", kazao je Novoselić u intervjuu 1993. godine.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#324 Re: Iron Maiden

Post by ExNihilo »

dezurni_ucenik wrote:
ExNihilo wrote:Iced Earth je pokazao koliko smo neozbiljno tržište.


Sta je bilo? Slaba posjecenost na koncertu?
Sramotna.
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#325 Re: Iron Maiden

Post by mali_balon »

dezurni_ucenik wrote: Pa vidi ovako. Ne sumnjam toliko u njegove dobre namjere kad je bio taj koncert. Sad jel to licna promocija ne znam, Ovako U2 su dosli i priredili spektakl za ljude koji su dozivjeli najvece strahote i uspjeli su u svojoj namjeri. Bono i godinama dalje zna spomenuti sarajevski koncert kako mu je puko glas a publika nastavila da pjeva sa njim. Sjecam se kad je bio interjvu na njemackom MTV (cca 2002. godina) i on upravo to spominje. Pa onda direktno ukljucivanje na koncertima sa Sarajevom preko satelita 1993. godine tokom Zoorope turneje.

Poslije pogledanog dokumentarca ne mogu se ipak oduprijeti utisku da je Bruce ipak emotivnije dozivio sve to. Drugim rijecima da definisem, Bono je mozda 70% bio emotivan 30% teatralan. Bruce je bio 1 000 000 % emotivan 0 % teatralan. Ono se nije moglo odglumiti. Kad je gledao nase vojnike kako se spustaju niz brdo, zamisljeni, bez emocija, Sarajevo prekriveno maglom ko kapucino. Steta sto se o ovome nije znalo ranije. Barem ne u tolikoj mjeri koliko se sada prica. Ili onaj unproforac kad prica o sinu i majci koje je snajper pogodio. Alex kad kaze "ako budemo nastavili svirati svako vece, Srbi ce mozda prestati da granatiraju". Onaj Mostarac je kralj "dolazi ti neki Dickinson", "koji Dickinson, Bruce?", "Ma ja, ti tvoji metalci dolaze"... :lol:
Zlaja bajker iz Mostara, on dovodi sve rokere u centar Abrasevic, a drzi kafic Duradzik (drzo je ne znam drzi li jos) kod starog mosta, svirka pocinje oko 7 navece i do kasnih sati kafic bude krcat, svirka (rok, metal itd...) u raji (nema bine) iznad sanka velika zastava Irona Maiden....
Inace sam odrastao na Ironsima....otkrio ih davne 1986 kada mi je u ruke dosao album the number of the beast, od tad skupio sve albume i tekst se znao napamet...uz tekstove pjesama i skolu naucio engleski jezik od kojeg sam dobro zivio 20 godina....znaci bilo Iron Maiden pa 10000 mjesta praznih pa onda ostalo.....
Sto ovo pisem, 1994 u kiseljaku radim kao prevodilac, pored mene prolazi lik u duge kose ( u vojnoj bazi vidjeti kosanera je cudno privuce paznju odma) i dugom koznom kaputu sav u crnom....a iza njega jedan engleski vojnik, vozac bio, znali se povrsno i valjda je mene skontao i vidio moju facu...i ono kroz osmjeh kaze yes it is him.....znaci upiskio sam se automatski.....naravno sacekao sam da jede u menzi, vidim oni pricaju sa njim komandant baze i dva pilota, ma reko nek mi odma da otkaz pridjem stolu i teku na sto i olovku reko da you mind mr dickenson, ma ispotpisiva mi 5 stranica ni pogledo nije (mogo sam mu formular za ziranta uvalit :mrgreen: )....podjelim te autograme metalicma raji (iz visokog) moj sam negdje izguio....selio se 10puta....
I 2014 opet sa nekim englezima nesta u mostaru naletim na Zlaju i on mi isprica svoju dogodovstinu.....umiro sam mu od smijeha....znam da je klise ali kako je svijet mali...neka tacka poveze dvoje ljudi nakon nekog perioda....helem.....et
Post Reply