Iron Maiden

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#276 Re: Iron Maiden

Post by Hajvan »

dupli LP Soundtrack iz fima “Scream for me Sarajevo", izlazi 29. juna.

ja je vec narucio u pretprodaji preko pledgemusic.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#277 Re: Iron Maiden

Post by Bloo »

Image
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#278 Re: Iron Maiden

Post by ExNihilo »

Gledam ovaj intervju s Bruceom nakon odlaska iz Maidena. U jednom trenutku veli da je s Maidenom imao možda 3-4 dobra albuma koja će izdržati test vremena. :shock:

Mislim da frajer, u to vrijeme, još uvijek nije bio svjestan značaja Maidena i traga koji su ostavili.
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#279 Re: Iron Maiden

Post by mousstapha »

Nakon pregledanog filma moram reci da mi je sada band i Bruce zauzeo posebno mjesto u srcu. Ne mogu reci da sam fan ove muzike, osim da tu i tamo volim poslusati neke stvari od Maidena. Sada, cini mi se jos i vise sa posebnom emocijom.
Inace, film je na mene ostavio ogroman dojam. Tek kad je zavrsio shvatio sam koliko me psihicki rasturio i da mi je sada potreban oporavak od mjesec dana.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#280 Re: Iron Maiden

Post by ExNihilo »

mousstapha wrote:Nakon pregledanog filma moram reci da mi je sada band i Bruce zauzeo posebno mjesto u srcu. Ne mogu reci da sam fan ove muzike, osim da tu i tamo volim poslusati neke stvari od Maidena. Sada, cini mi se jos i vise sa posebnom emocijom.
Inace, film je na mene ostavio ogroman dojam. Tek kad je zavrsio shvatio sam koliko me psihicki rasturio i da mi je sada potreban oporavak od mjesec dana.
I mene je uzdrmao više nego sam očekivao. Što nisam skontao odmah po gledanju već u danima i sedmicama koje su slijedile.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#281 Re: Iron Maiden

Post by Bloo »

mousstapha wrote:Nakon pregledanog filma moram reci da mi je sada band i Bruce zauzeo posebno mjesto u srcu. Ne mogu reci da sam fan ove muzike, osim da tu i tamo volim poslusati neke stvari od Maidena. Sada, cini mi se jos i vise sa posebnom emocijom.
Inace, film je na mene ostavio ogroman dojam. Tek kad je zavrsio shvatio sam koliko me psihicki rasturio i da mi je sada potreban oporavak od mjesec dana.
<3
Imadoh cast da sjedim kraj alexa elene na podu (krcato kino bilo) tokom projekcije i sjecam se skromnosti svih ljudi koji su tu vece dosli da nam predstave film. U mraku kina sam i plakala i smijala se i plakala i stiskala ruke ljudi oko sebe i sjecam se nevjerovatnog osjecaja euforije nakon izlaska iz kina.

Mislim da cu da smognem snage za par godina da ga opet odgledam.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#282 Re: Iron Maiden

Post by ExNihilo »

Gledam bootleg ove Legacy of the Beast turneje. Krivo mi što nisam išao u Zagreb. :(

Na ovom svijetu nema ništa bolje od Iron Maidena. Ništa. :D
User avatar
-storm-
Posts: 1881
Joined: 05/04/2018 15:06

#283 Re: Iron Maiden

Post by -storm- »

ExNihilo wrote:Gledam bootleg ove Legacy of the Beast turneje. Krivo mi što nisam išao u Zagreb. :(

Na ovom svijetu nema ništa bolje od Iron Maidena. Ništa. :D
I meni je zao ko psu :skoljka:
Sve kad sam racunao o datumu, trebao sam biti na moru, pa nisam ni razmisljao ozbiljno o koncertu...na kraju se sve pomaknulo i ispalo, da sam mogao otici...
Drugi puta
Jedan od posljednjih bendova koje vrijedi vidjeti i čuti :thumbup:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#284 Re: Iron Maiden

Post by Bloo »

Svirali The Clansman... :|
Jebogaja, bila na 3 koncerta, niti jednom nisu svirali...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#285 Re: Iron Maiden

Post by Bloo »

ExNihilo wrote:Gledam bootleg ove Legacy of the Beast turneje. Krivo mi što nisam išao u Zagreb. :(

Na ovom svijetu nema ništa bolje od Iron Maidena. Ništa. :D
Mada bi im koncerti mogli mrvicu duze trajati... :mrgreen:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#286 Re: Iron Maiden

Post by ExNihilo »

Bloo wrote:
ExNihilo wrote:Gledam bootleg ove Legacy of the Beast turneje. Krivo mi što nisam išao u Zagreb. :(

Na ovom svijetu nema ništa bolje od Iron Maidena. Ništa. :D
Mada bi im koncerti mogli mrvicu duze trajati... :mrgreen:
Ostarilo se, jbg.

P.S. Kad bolje skontam, ja i ne volim maratonske koncerte. Ostario sam i ja. Bole noge, žedan, pospan, posran.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#287 Re: Iron Maiden

Post by Bloo »

ExNihilo wrote:
Bloo wrote:
ExNihilo wrote:Gledam bootleg ove Legacy of the Beast turneje. Krivo mi što nisam išao u Zagreb. :(

Na ovom svijetu nema ništa bolje od Iron Maidena. Ništa. :D
Mada bi im koncerti mogli mrvicu duze trajati... :mrgreen:
Ostarilo se, jbg.

P.S. Kad bolje skontam, ja i ne volim maratonske koncerte. Ostario sam i ja. Bole noge, žedan, pospan, posran.
Da i to stoji, ali oni to odrade rutinski i profi svaki put. Niko nije fan koncerata a la menowar od 3 sata, ali ponekad bih eto da traje barem jos jednu pjesmu..

But..always look on the bright side of life...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#288 Re: Iron Maiden

Post by Bloo »

Da se razumijemo, ne smeta mi...ne bih inace do sada bila na svim tim koncertima...vec nekako uvijek.ostane zelja za.nekim omiljenim, a nikad dozivljenim pjesmama..
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#289 Re: Iron Maiden

Post by ultima_palabra »

Bloo wrote:Svirali The Clansman... :|
Jebogaja, bila na 3 koncerta, niti jednom nisu svirali...
Zar pjeva Bruce Blazeove pjesme?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#290 Re: Iron Maiden

Post by Bloo »

ultima_palabra wrote:
Bloo wrote:Svirali The Clansman... :|
Jebogaja, bila na 3 koncerta, niti jednom nisu svirali...
Zar pjeva Bruce Blazeove pjesme?
Yep, bio je sada i sign of the cross...
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#291 Re: Iron Maiden

Post by Hajvan »

ExNihilo wrote:Gledam bootleg ove Legacy of the Beast turneje. Krivo mi što nisam išao u Zagreb. :(

Na ovom svijetu nema ništa bolje od Iron Maidena. Ništa. :D
kad imas 14-16 godina i godina je 1983-1985. :mrgreen:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#292 Re: Iron Maiden

Post by ExNihilo »

Hajvan wrote:
ExNihilo wrote:Gledam bootleg ove Legacy of the Beast turneje. Krivo mi što nisam išao u Zagreb. :(

Na ovom svijetu nema ništa bolje od Iron Maidena. Ništa. :D
kad imas 14-16 godina i godina je 1983-1985. :mrgreen:
Nekako najviše volim muzičke kvazielitiste pretplaćene na stereotipe o tome do kada je ovaj ili onaj bend bio relevantan.
Bloo wrote:
ultima_palabra wrote:
Bloo wrote:Svirali The Clansman... :|
Jebogaja, bila na 3 koncerta, niti jednom nisu svirali...
Zar pjeva Bruce Blazeove pjesme?
Yep, bio je sada i sign of the cross...
Sign of the cross je tačno 30. najizvođenija pjesma u njihovoj historiji.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#293 Re: Iron Maiden

Post by Bloo »

User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#294 Re: Iron Maiden

Post by Hajvan »

ExNihilo wrote:
Hajvan wrote:
ExNihilo wrote:Gledam bootleg ove Legacy of the Beast turneje. Krivo mi što nisam išao u Zagreb. :(

Na ovom svijetu nema ništa bolje od Iron Maidena. Ništa. :D
kad imas 14-16 godina i godina je 1983-1985. :mrgreen:
Nekako najviše volim muzičke kvazielitiste pretplaćene na stereotipe o tome do kada je ovaj ili onaj bend bio relevantan.

.
stereotip?
boli me kurac za kvazielitiste,no ja pisem na osnovu vlastitog iskustva - tad su mi bili bitni, licno i samo meni (briga me za druge).. danas je to samo simpaticni soundtrack mojeg djetinjstva…oni su dje su, ja sam odrastao… ha ja… i vi nekom svjetujete da poradi na emocionalnoj intelegenciji (!?!)…. :lol:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#295 Re: Iron Maiden

Post by ExNihilo »

Hajvan wrote:
ExNihilo wrote:
Hajvan wrote:
kad imas 14-16 godina i godina je 1983-1985. :mrgreen:
Nekako najviše volim muzičke kvazielitiste pretplaćene na stereotipe o tome do kada je ovaj ili onaj bend bio relevantan.

.
stereotip?
boli me kurac za kvazielitiste,no ja pisem na osnovu vlastitog iskustva - tad su mi bili bitni, licno i samo meni (briga me za druge).. danas je to samo simpaticni soundtrack mojeg djetinjstva…oni su dje su, ja sam odrastao… ha ja… i vi nekom svjetujete da poradi na emocionalnoj intelegenciji (!?!)…. :lol:
Samo tebi? Koliko ja vidim tvoja izjava je općenita. Nisi napisao da je Maiden bio tvoj najdraži bend kada si imao 14 godina. Ne, ti si generalizirao.

No, nije ni to najveći problem ovdje. Najveći problem je što tvoj osvrt nije autentična kritika benda, koji realno govoreći nije više pogonska jedinica heavy metal svijeta, pa samim tim autentičnu kritiku nije teško dati, nego se pretplaćuješ na lijeni stereotip o tome da je Maiden relevantan do 1985.

Dovoljno sam dugo u ovom svijetu da poznajem taj obrazac razmišljanja. Nauči frajer da je Maiden relevantan do Seventh Son, DT do Awake, a Metallica do Black. I onda svijetom korača istančanog muzičkog ukusa ljubazno ispravljajući druge da nisu u pravu ako kažu da valja bend za koji je njemu internet rekao da više ne valja.

Ma hajte, molim vas.
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#296 Re: Iron Maiden

Post by doktor78 »

ExNihilo wrote:Gledam bootleg ove Legacy of the Beast turneje. Krivo mi što nisam išao u Zagreb. :(
I meni :(
Kad sam vidio set-listu (Sign of the cross, The clansman, The wickerman, Flight of Icarus, For the greater good of God...) bio sam se pravo zagrijao.
Ali.. ne da se usranom do potoka :(
https://www.muzika.hr/izvjestaji/iron-m ... izvjestaj/
Kad pročitam ovo, dodje mi samo da lupam glavom o zid...
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#297 Re: Iron Maiden

Post by ferratilis »

Pa jebote svirali Where Eagles Dare, tacno ne mogu vjerovat sta sam propustio :sad: :sad:

Kolika je sansa da ce u buducnosti opet imati koncert negdje blizu? Vec su na zalasku karijere.


EDIT: gledam i placem
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#298 Re: Iron Maiden

Post by ferratilis »

IRON MAIDEN's STEVE HARRIS: 'I'm Pretty Damn Sure We Will Do Another Album'
:izet:
User avatar
malwarebyte
Posts: 681
Joined: 10/12/2012 17:33

#299 Re: Iron Maiden

Post by malwarebyte »

---
Last edited by malwarebyte on 25/10/2021 00:20, edited 1 time in total.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#300 Re: Iron Maiden

Post by So What! »

Frontmen Iron Maidena Bruce Dickinson dobitnik priznanja Počasni građanin Sarajeva
Image

Gradsko vijeće Grada Sarajeva danas je jednoglasno odlučilo da priznanje Počasni građanin Grada Sarajeva dodijeli Bruceu Dickinsonu, frontmenu Iron Maidena i solo umjetniku.

Udruženje umjetnika Concept Media predložilo je ovog engleskog pjevača za nagradu, a vijećnici su prihvatili.

Dickinson je 14. decembra 1994. godine održao koncert u Bosanskom kulturnom centru u Sarajevu koje je bilo opkoljeno. Bruce je s bendom u Sarajevo doputovao iz Splita kamionom humanitarne organizacije Serious Road Trip. U Sarajevu su bili četiri dana. Organizator koncerta je bio UNPROFOR u saradnji s lokalnim kulturnim ustanovama.

Koncert je održan kao posljednji na svjetskoj turneji kojom je promovisan album "Balls to Picasso". Obišli su i sirotište, napravili manji koncert u vatrogasnom domu i priredili zabavu za domaćine i vojnike UNPROFOR-a.

"Koncert koji je ljudima vratio nadu i koji ih je uvjerio da nisu sami. Koncert koji je donio dašak mira u razoreni grad. Bruce je, zajedno sa svojim bendom, Srajkama i Sarajlijama podario koncert u koji i danas rijetko ko može povjerovati. Ali im je podario i nešto mnogo važnije. Vratio im je nadu i poručio im da nisu sami na svijetu. I ljudi su mu povjerovali. Za neke je ovaj koncert bio početak kraja opsade, znak da dolazi bolje vrijeme u kojem će ti momenti mira biti konstanta i u kojem ćemo se moći i sjećati upravo tog koncerta te uvjeravati potencijalne sagovornike da se to stvarno desilo", navelo je Udruženje umjetnika Concept Media u prijedlogu.

Koliko je ovaj koncert bio značajan svjedoči i činjenica da je pretvoren u dokumentarni film "Scream for Me Sarajevo" režisera Tarika Hodžića. Film je sniman 2015. godine, a objavljen je 2016. godine te je osvojio tri nagrade Sarajevo Film Festivala te brojne druge nagrade. Za potrebe snimanja Bruce Dickinson se vratio u Sarajevo 21 godinu nakon koncerta te je u gradu boravio nekoliko dana.

Dickinson je napisao knjigu "What Does This Button Do?" u kojoj spominje upravo svoj boravak u opkoljenom Sarajevu.

Priznanje "Počasni građanin Grada Sarajeva" Dickinsonu će biti dodijeljeno 25. novembra.
Klix
Post Reply