IRAN

User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7332
Joined: 12/03/2012 18:04

#34551 Re: IRAN

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

alijagoro wrote: 19/03/2024 12:43
sumirprimus wrote: 19/03/2024 12:08 Prosto je nevjerovatno kakve optuzbe iznosi na racun covjeka koji je btw stari forumas :lol: :-)
U potpunosti se slazem sa jezom jer ipak ima jasniju i objektivniju sliku kada gleda sa strane, jer odavde ima previse emocija i ostrascenosti u pogledu na iran. Da se ne lazemo, treba se okrenuti istoku nije slucajno.
Treba se okrenuti samom sebi,kakav Istok ili Zapad.
:thumbup:

Bas tako, nit su nam "prijatelji" na Zapadu, nit' su nam "prijatelji" na Istoku. Sve je to isto govno s tim da Zapad ima mnogo jacu propagandu i more placenih botova i mas medije koji pricaju bajke za malu djecu, pa ko se upeca.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7332
Joined: 12/03/2012 18:04

#34552 Re: IRAN

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

jeza u ledja wrote: 19/03/2024 12:46
dosadan si
Svaki put kada napises nebulozu reagovacu, jesam li dosadan ili nisam, nebitno je, nit me zanima :stidljiv:

Imas foe ako ti smetam :navijacica:
User avatar
sime_cipol
Posts: 16340
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#34553 Re: IRAN

Post by sime_cipol »

jeza u ledja wrote: 19/03/2024 13:15
sime_cipol wrote: 19/03/2024 13:08 Kako se desila Islamska Revolucija, tako bi se desila i neka druga koja bi pomela ovaj rezim, da narod to zeli. Mozda bi bila krvava, ali bi se desila.
Ti koji zele su u manjini.
Vecina vlada.
Demokratija.
To je vise puta ponovljen argument koji nema apsolutno nikakve logike.
Hoces na Americki nacin da ti objasnim.
Jaci tlaci.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#34554 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

alijagoro wrote: 19/03/2024 12:43
sumirprimus wrote: 19/03/2024 12:08 Prosto je nevjerovatno kakve optuzbe iznosi na racun covjeka koji je btw stari forumas :lol: :-)
U potpunosti se slazem sa jezom jer ipak ima jasniju i objektivniju sliku kada gleda sa strane, jer odavde ima previse emocija i ostrascenosti u pogledu na iran. Da se ne lazemo, treba se okrenuti istoku nije slucajno.
Treba se okrenuti samom sebi,kakav Istok ili Zapad.
dakle nista eu nista nato? to je sve zapad? hoces reci da je cilj nase poltiike i naseg fouksa ni istok n izapad nesvrstani, nesto kao sto pokusava trenutno uvijeno vucic, a u sustini je ruska igranka? vidis dobro si to zakamuflirao... not
samo uz zapad i protiv globalnih terorista. :bih:
ko god kaze da ne trebamo uz zapad nije nam prijatelj, niti je neutralan, dakle sta ostane?
alijagoro iskreno za ciju ti stranu radis?
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#34555 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

sime_cipol wrote: 19/03/2024 12:32 Amerika je dio sukoba na Bliskom Istoku vec 75 godina. Vecina njenih gradjana nema i ne mogu imati objektivnu i realnu sliku. Vecinom jer im se gura jedan narativ kroz mass medije.
a nama se kao ne gura vidim? kroz kakvu vi prizmu i sliku gledate na sukob na bliskom istoku? prema terminologiji meni je jasno, ali ima li iko ovde dovoljno iskren da sam prizna? i zasto mislite da je vizura sukoba kroz arapske oci ispravna? kada ni oni sami nsu jedinstveni po tom pitanju?
evo iran ispada saveznik rusije kine, koji su povezani sa sjevernom korejom. da li mi treba da gledamo u tom pravcu, ili nedaj boze glumimo neutralne?
User avatar
alijagoro
Posts: 3341
Joined: 06/03/2008 18:02

#34556 Re: IRAN

Post by alijagoro »

sumirprimus wrote: 19/03/2024 15:31
alijagoro wrote: 19/03/2024 12:43
sumirprimus wrote: 19/03/2024 12:08 Prosto je nevjerovatno kakve optuzbe iznosi na racun covjeka koji je btw stari forumas :lol: :-)
U potpunosti se slazem sa jezom jer ipak ima jasniju i objektivniju sliku kada gleda sa strane, jer odavde ima previse emocija i ostrascenosti u pogledu na iran. Da se ne lazemo, treba se okrenuti istoku nije slucajno.
Treba se okrenuti samom sebi,kakav Istok ili Zapad.
dakle nista eu nista nato? to je sve zapad? hoces reci da je cilj nase poltiike i naseg fouksa ni istok n izapad nesvrstani, nesto kao sto pokusava trenutno uvijeno vucic, a u sustini je ruska igranka? vidis dobro si to zakamuflirao... not
samo uz zapad i protiv globalnih terorista. :bih:
ko god kaze da ne trebamo uz zapad nije nam prijatelj, niti je neutralan, dakle sta ostane?
alijagoro iskreno za ciju ti stranu radis?
Od 1995-e i genocida u Srebrenici,mi i dalje nismo u Natou,ako nista trebali su se makar smilovati pa nas ubaciti u Nato.Eu je tek nedokuciv san.Zbog nekog razloga nismo zanimljivi Zapadu iako smo mala drzava i ne smetamo velikim igracima.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#34557 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

o ne, ne zleim o tome ovde raspravljati niti koristiti genocid u srebrenici na taj nacin. sramota care
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#34558 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

to neces perko mene koristiti.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16340
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#34559 Re: IRAN

Post by sime_cipol »

sumirprimus wrote: 19/03/2024 15:33
sime_cipol wrote: 19/03/2024 12:32 Amerika je dio sukoba na Bliskom Istoku vec 75 godina. Vecina njenih gradjana nema i ne mogu imati objektivnu i realnu sliku. Vecinom jer im se gura jedan narativ kroz mass medije.
a nama se kao ne gura vidim? kroz kakvu vi prizmu i sliku gledate na sukob na bliskom istoku? prema terminologiji meni je jasno, ali ima li iko ovde dovoljno iskren da sam prizna? i zasto mislite da je vizura sukoba kroz arapske oci ispravna? kada ni oni sami nsu jedinstveni po tom pitanju?
evo iran ispada saveznik rusije kine, koji su povezani sa sjevernom korejom. da li mi treba da gledamo u tom pravcu, ili nedaj boze glumimo neutralne?
Ja mogu reci za sebe. Boli me Qrac za seme i ko je s kim. Ja sam na strani slabijeg. Bio to Bliski Istok, Ukrajina...
I fudbalu, ja sam na strani Getafea protiv Reala, Napolija protiv Juventusa, Kolna protiv Bayerna.
Da, Hamas je izveo terosristicki napad, da ubio je 1000 ljudi. Ali ovo sto Izrael radi nije odgovor. Ovo je izivljavanje nad slabijim.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45292
Joined: 29/12/2005 01:20

#34560 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

sime_cipol wrote: 19/03/2024 14:40
jeza u ledja wrote: 19/03/2024 13:15
sime_cipol wrote: 19/03/2024 13:08 Kako se desila Islamska Revolucija, tako bi se desila i neka druga koja bi pomela ovaj rezim, da narod to zeli. Mozda bi bila krvava, ali bi se desila.
Ti koji zele su u manjini.
Vecina vlada.
Demokratija.
To je vise puta ponovljen argument koji nema apsolutno nikakve logike.
Hoces na Americki nacin da ti objasnim.
Jaci tlaci.
Ja sam mislio da si ti uvijek na strani slabijeg?
User avatar
sime_cipol
Posts: 16340
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#34561 Re: IRAN

Post by sime_cipol »

U Americi vlada demokratija, ali sve se svodi na to da se ista politika vodi vec 100 godina. Puc tamo, puc vamo, bombarduj sirotinju 10k km od Amerike koja je nije ni napala. Rekao bi covjek da neko drugi upravlja svim predsjednicima. Da su izbori samo predstava za budale :D

P.S. topuze nemoj brisati postove, prekidas tok razgovora. Ispada da pisem nesto sto nema veze.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#34562 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

sime_cipol wrote: 19/03/2024 21:12 U Americi vlada demokratija, ali sve se svodi na to da se ista politika vodi vec 100 godina. Puc tamo, puc vamo, bombarduj sirotinju 10k km od Amerike koja je nije ni napala. Rekao bi covjek da neko drugi upravlja svim predsjednicima. Da su izbori samo predstava za budale :D

P.S. topuze nemoj brisati postove, prekidas tok razgovora. Ispada da pisem nesto sto nema veze.
Sreca pa u ovim neslobodnim rezimima imamo priliku vidjeti volju naroda na slobodnim i fer izborima
User avatar
Ludzak
Posts: 5507
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#34563 Re: IRAN

Post by Ludzak »

Nismo mi u poziciji da se okrećemo samom sebi. Mi da smo to znali, okrenuli bi se
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#34564 Re: IRAN

Post by ragib »

Ja kao musliman volim islamsku republiku Iran, u cemu je problem. Pa u Kur anu se kaze da muslimani trebaju teziti prema islamskom zakonu. Puno je licemjerstva medju muslimanima ali to nam ne daje za pravo da ne slusamo Allaha dz.s. nemojte se ljudima dodvarati kad vam oni nece pomoci na sudnjem danu, budite bliski sa Alllahom. To sto nas je Allah stvorio kao grijesnike pa oprostit ce nam insAllah. I Adem poslanik je pogrijesio u dzenetu a ne da ja ne pogrijesim ali djavo I ljudi koji nalikuju djavolu stalno pokusavaju da ljude demoralisu da nisu dobri muslimani. Volim sve zemlje I pokrete koji udaraju na izrael. Kad I egipat krene I njih cu vise voliti nego druge. Budimo svjesni gdje pripadamo I u slucaju pojave Imama Mehdija obaveza je dati njemu prisegu na vjernost. To sto je velika smutnja ona mora biti, bit ce jos veca jer je Poslanik as najavio pa mora I to se desiti. Ali desit ce se I procvat. Svakako da pravoslavce, katolike postujem koji drze do svoga a mene ne diraju, ali oni imaju svoje ja svoje I idemo dalje.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7332
Joined: 12/03/2012 18:04

#34565 Re: IRAN

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Ludzak wrote: 19/03/2024 21:23 Nismo mi u poziciji da se okrećemo samom sebi. Mi da smo to znali, okrenuli bi se
Zapravo je obratno. Cekanje da nas neko spasi i da nam "prijatelji" pomognu nas je zapravo i gurnulo u trenutnu situaciju.

Niko ti nece pomoci, jer je bolje da budemo nazadna, nerazvijena, zavadjena, kolonija koja se moze jeftino eksploatisati nego da budemo napredni i razvijeni. To je pozicija i stajaliste "prijatelja" bez obzira na floskule koje nam prodaju.
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#34566 Re: IRAN

Post by ragib »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 19/03/2024 21:56
Ludzak wrote: 19/03/2024 21:23 Nismo mi u poziciji da se okrećemo samom sebi. Mi da smo to znali, okrenuli bi se
Zapravo je obratno. Cekanje da nas neko spasi i da nam "prijatelji" pomognu nas je zapravo i gurnulo u trenutnu situaciju.

Niko ti nece pomoci, jer je bolje da budemo nazadna, nerazvijena, zavadjena, kolonija koja se moze jeftino eksploatisati nego da budemo napredni i razvijeni. To je pozicija i stajaliste "prijatelja" bez obzira na floskule koje se prodaju.
Zasto nisu polja uzorana, gdje nam je stocni fond. Nece ti niko pomoci kad ne koristimo vlastite resurse.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7332
Joined: 12/03/2012 18:04

#34567 Re: IRAN

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

ragib wrote: 19/03/2024 21:58
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 19/03/2024 21:56
Ludzak wrote: 19/03/2024 21:23 Nismo mi u poziciji da se okrećemo samom sebi. Mi da smo to znali, okrenuli bi se
Zapravo je obratno. Cekanje da nas neko spasi i da nam "prijatelji" pomognu nas je zapravo i gurnulo u trenutnu situaciju.

Niko ti nece pomoci, jer je bolje da budemo nazadna, nerazvijena, zavadjena, kolonija koja se moze jeftino eksploatisati nego da budemo napredni i razvijeni. To je pozicija i stajaliste "prijatelja" bez obzira na floskule koje se prodaju.
Zasto nisu polja uzorana, gdje nam je stocni fond. Nece ti niko pomoci kad ne koristimo vlastite resurse.
Zato tvrdim da su svi redom izdajnici, fol nasi politicari, jer takvu akciju ne mozes izvesti bez drzavnog/federalnog/kantonalnog razvojnog plana, poticaja i zastite domace proizvodnje od uvoza skarta sto se naravno ne cini, nit bilo ko ima namjeru da to ucini.

Ne pravdam nasu nesposobnost, ali tvrdim da se kao takva podrzava i stimulise. Inace, stocni fond je uskoro proslost, borba protiv CO2, znas krave prde i zagadjuju. Uskoro i u nasem gradu/selu. Pogledaj malo sta se desava po EU u vezi sa "Zelenom Agendom" :stidljiv: Ozbiljni protesti farmera sirom Europe, sto li Boze.
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#34568 Re: IRAN

Post by ragib »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 19/03/2024 22:05
ragib wrote: 19/03/2024 21:58
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 19/03/2024 21:56

Zapravo je obratno. Cekanje da nas neko spasi i da nam "prijatelji" pomognu nas je zapravo i gurnulo u trenutnu situaciju.

Niko ti nece pomoci, jer je bolje da budemo nazadna, nerazvijena, zavadjena, kolonija koja se moze jeftino eksploatisati nego da budemo napredni i razvijeni. To je pozicija i stajaliste "prijatelja" bez obzira na floskule koje se prodaju.
Zasto nisu polja uzorana, gdje nam je stocni fond. Nece ti niko pomoci kad ne koristimo vlastite resurse.
Zato tvrdim da su svi redom izdajnici, fol nasi politicari, jer takvu akciju ne mozes izvesti bez drzavnog/federalnog/kantonalnog razvojnog plana, poticaja i zastite domace proizvodnje od uvoza skarta sto se naravno ne cini, nit bilo ko ima namjeru da to ucini.

Ne pravdam nasu nesposobnost, ali tvrdim da se kao takva podrzava i stimulise. Inace, stocni fond je uskoro proslost, borba protiv CO2, znas krave prde i zagadjuju. Uskoro i u nasem gradu/selu. Pogledaj malo sta se desava po EU u vezi sa "Zelenom Agendom" :stidljiv: Ozbiljni protesti farmera sirom Europe, sto li Boze.
Evropa sama sebe unistava. Sta bi od onako jake njemacke
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#34569 Re: IRAN

Post by Haris.ba »

Izraelci srokali Irancima ambasadu u Siriji.

Iranci ko prijete oni ce ko nesta. :D
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#34570 Re: IRAN

Post by Truba »

Svi su ti dole levati jaki na rijecima
Ubleha do ublehe i sija i suni i ahmedije i aleviti
Mislim na vojne jedinice ne narode
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#34571 Re: IRAN

Post by ragib »

Haris.ba wrote: 04/04/2024 20:30 Izraelci srokali Irancima ambasadu u Siriji.

Iranci ko prijete oni ce ko nesta. :D
Pa jes valja Iranu I protiv izraela, amerike I muslimanskih izdajnika. Koliko vidim iranski proxy ratnici jedino se u nekoj mjeri bore protiv cionista. HUTI, hezbollah I hamas.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72903
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#34572 Re: IRAN

Post by Velkoski »

US preparing for significant Iran attack on US or Israeli assets in the region as soon as next week
https://edition.cnn.com/2024/04/05/poli ... ion-strike
User avatar
Point.
Posts: 27802
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#34573 Re: IRAN

Post by Point. »

Uh jake mustre sad će ko fol da im vrate, biće ko za onog generala što ga poslaše u vječna lovišta u Iraku prije par godina.
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#34574 Re: IRAN

Post by Moenx »

Koliko Iran ima generala
User avatar
alijagoro
Posts: 3341
Joined: 06/03/2008 18:02

#34575 Re: IRAN

Post by alijagoro »

Izraelci pokusavaju isprovocirati Iran,jer su svi shvatili kakva je Izrael genocidna i aparthejd drzava.
Post Reply