IRAN

Post Reply
Ljuci
Posts: 590
Joined: 23/06/2019 05:12

#21326 Re: IRAN

Post by Ljuci »

Iran moze da se razvije samo ako se ukinu sankcije. Ja ne vidim razlog za naoruzavanje Irana. Iran moze bezbjedno zivjeti i da se ekonomski razvije u giganta.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#21327 Re: IRAN

Post by Matzan »

Ljuci wrote:Iran moze da se razvije samo ako se ukinu sankcije. Ja ne vidim razlog za naoruzavanje Irana. Iran moze bezbjedno zivjeti i da se ekonomski razvije u giganta.

Bolje u Venezuelu, litar benzina 0.001 $.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#21328 Re: IRAN

Post by Bosanski_kralj »

Matzan wrote:
Ljuci wrote:Iran moze da se razvije samo ako se ukinu sankcije. Ja ne vidim razlog za naoruzavanje Irana. Iran moze bezbjedno zivjeti i da se ekonomski razvije u giganta.

Bolje u Venezuelu, litar benzina 0.001 $.
Jel to fakat?

Kod nas kad bi gorivo bilo pola marke nikako ne bih auto gasio, ostavio bih ga i navečer da radi. :oops:
Ljuci
Posts: 590
Joined: 23/06/2019 05:12

#21329 Re: IRAN

Post by Ljuci »

Trump je izjavio da SAD nece cuvati tudje brodove bez novcane naknade. Jos jednom Trump se ponasa kao biznis predsjednik i ucjenjuje drzave saveznice. SAD treba krenuti u vojnu intervenciju na Iran i srusiti rezim koji steti gradjanima Irana. Iran mora znati da naoruzavanje nije dobra stvar i da moraju unistiti nuklearne elektrane jer Iran ne moze prkositi cijelom svijetu.
Ljuci
Posts: 590
Joined: 23/06/2019 05:12

#21330 Re: IRAN

Post by Ljuci »

Image

Mapa Bliskog Istoka
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#21331 Re: IRAN

Post by exliberal-ex »

swanfilter wrote:Iran bez sankcija sve ove decenije bi bio oaza vrhunskog zivota. I to priznati nece samo obicni pacenici ...

Pa nije bas tako, ja znam dosta Iranaca sto su zdusili iz zemlje i niko od njih nekaze da je zbog dobrote...u vecini slucajeva komenari koje cujes su da mnoge stvari lose zbog mula koje kontrolisu drzavu,
Imaju mladu populaciju to moze da bude problem za vlast al iako su mladi i nevole mule nisu protiv drzave.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#21332 Re: IRAN

Post by Matzan »

Bosanski_kralj wrote:
Matzan wrote:
Ljuci wrote:Iran moze da se razvije samo ako se ukinu sankcije. Ja ne vidim razlog za naoruzavanje Irana. Iran moze bezbjedno zivjeti i da se ekonomski razvije u giganta.

Bolje u Venezuelu, litar benzina 0.001 $.
Jel to fakat?

Kod nas kad bi gorivo bilo pola marke nikako ne bih auto gasio, ostavio bih ga i navečer da radi. :oops:

https://www.globalpetrolprices.com/Vene ... ne_prices/
User avatar
zarko.filip
Posts: 1629
Joined: 26/02/2010 21:44

#21333 Re: IRAN

Post by zarko.filip »

swanfilter wrote:Iran bez sankcija sve ove decenije bi bio oaza vrhunskog zivota. I to priznati nece samo obicni pacenici ...
Svima kojima je takva drzava uzor(bez obzira na religijsku i vjersku pripadnost)srecan put u tu "oazu".Zivite srecno i zadovoljno a nas ostale pustite da zivimo u zabludi da smo pogrjesili sto nismo sa Vama.
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#21334 Re: IRAN

Post by Moenx »

Žarko.filip puni lulu mira svima nam se učinilo da vidimo druga Tita
swanfilter
Posts: 7911
Joined: 06/06/2008 18:52

#21335 Re: IRAN

Post by swanfilter »

jeza u ledja wrote:
swanfilter wrote:Iran bez sankcija sve ove decenije bi bio oaza vrhunskog zivota. I to priznati nece samo obicni pacenici ...
:lol:
:lol: :lol: :lol:

Ti spadas u kategoriju, znas vec sam kojih ...
Last edited by swanfilter on 25/07/2019 11:41, edited 1 time in total.
Ljuci
Posts: 590
Joined: 23/06/2019 05:12

#21336 Re: IRAN

Post by Ljuci »

zarko.filip wrote:
swanfilter wrote:Iran bez sankcija sve ove decenije bi bio oaza vrhunskog zivota. I to priznati nece samo obicni pacenici ...
Svima kojima je takva drzava uzor(bez obzira na religijsku i vjersku pripadnost)srecan put u tu "oazu".Zivite srecno i zadovoljno a nas ostale pustite da zivimo u zabludi da smo pogrjesili sto nismo sa Vama.
Ja bih radije zivio u Kabulu nego u Minhenu. Ko bi odolio tolikim dzamijama u Kabulu a da tamo ne zivi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23282
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#21337 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Sto se ponavlja podatak da Iran ima mladu populaciju kad Iran ce imati istu boljku kao i Turska. A to je pad tzv., vecinskog naroda a rast ostalih i migranata u udjelu sveukupne populacije Irana kako znam.

Turskoj i Iranu ce ostati ista populacija po demografskom predvidzanju UN-a ali ce se ovo desiti sto sam naveo vec.
swanfilter
Posts: 7911
Joined: 06/06/2008 18:52

#21338 Re: IRAN

Post by swanfilter »

exliberal-ex wrote:
swanfilter wrote:Iran bez sankcija sve ove decenije bi bio oaza vrhunskog zivota. I to priznati nece samo obicni pacenici ...

Pa nije bas tako, ja znam dosta Iranaca sto su zdusili iz zemlje i niko od njih nekaze da je zbog dobrote...u vecini slucajeva komenari koje cujes su da mnoge stvari lose zbog mula koje kontrolisu drzavu,
Imaju mladu populaciju to moze da bude problem za vlast al iako su mladi i nevole mule nisu protiv drzave.

Ja spomenem sankcije koje traju decenijama, a tebi argument za stanje u Iranu bas posljedice tih decenijskih sankcija .... :|
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21339 Re: IRAN

Post by salik79 »

zarko.filip wrote:
swanfilter wrote:Iran bez sankcija sve ove decenije bi bio oaza vrhunskog zivota. I to priznati nece samo obicni pacenici ...
Svima kojima je takva drzava uzor(bez obzira na religijsku i vjersku pripadnost)srecan put u tu "oazu".Zivite srecno i zadovoljno a nas ostale pustite da zivimo u zabludi da smo pogrjesili sto nismo sa Vama.
Hvala. Kontam, aBd, u septembru, ako ikako mognem...

Da ponovim - daleko bih prije se odlucio zivjeti u Iranu, nego u SAD.

Evo kako ozbiljni, obrazovani ljudi, koji su zivjeli tamo, dozivljavaju Iran:

User avatar
zarko.filip
Posts: 1629
Joined: 26/02/2010 21:44

#21340 Re: IRAN

Post by zarko.filip »

salik79 wrote:
zarko.filip wrote:
swanfilter wrote:Iran bez sankcija sve ove decenije bi bio oaza vrhunskog zivota. I to priznati nece samo obicni pacenici ...
Svima kojima je takva drzava uzor(bez obzira na religijsku i vjersku pripadnost)srecan put u tu "oazu".Zivite srecno i zadovoljno a nas ostale pustite da zivimo u zabludi da smo pogrjesili sto nismo sa Vama.
Hvala. Kontam, aBd, u septembru, ako ikako mognem...

Da ponovim - daleko bih prije se odlucio zivjeti u Iranu, nego u SAD.

Evo kako ozbiljni, obrazovani ljudi, koji su zivjeli tamo, dozivljavaju Iran:

Nema na cemu Salih.I ja bi rado posao u Iran i zemlje slicnog uredjenja da vidim kako je tamo.Kako vidim ti si dobro informisan o situaciji tamo pa mi reci da li tamo postoji neka gradjanska opcija u smislu neke politicke stranke.Da li postoji mogucnost ds tamo neko javno kaze tj.iznese svoje misljenje da Bog ne postoji a da ne bude kaznjen zbog toga?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21341 Re: IRAN

Post by salik79 »

zarko.filip wrote:
salik79 wrote:
zarko.filip wrote: Svima kojima je takva drzava uzor(bez obzira na religijsku i vjersku pripadnost)srecan put u tu "oazu".Zivite srecno i zadovoljno a nas ostale pustite da zivimo u zabludi da smo pogrjesili sto nismo sa Vama.
Hvala. Kontam, aBd, u septembru, ako ikako mognem...

Da ponovim - daleko bih prije se odlucio zivjeti u Iranu, nego u SAD.

Evo kako ozbiljni, obrazovani ljudi, koji su zivjeli tamo, dozivljavaju Iran:

Nema na cemu Salih.I ja bi rado posao u Iran i zemlje slicnog uredjenja da vidim kako je tamo.Kako vidim ti si dobro informisan o situaciji tamo pa mi reci da li tamo postoji neka gradjanska opcija u smislu neke politicke stranke.Da li postoji mogucnost ds tamo neko javno kaze tj.iznese svoje misljenje da Bog ne postoji a da ne bude kaznjen zbog toga?
Kazu da cekaju da se pojavi stranka u UK koja ce se zalagati za ukidanje kraljevstva i nekog njenog predstavnika koji ce u parlamentu iznijeti svoje misljenje da je kraljevska porodica, na celu sa kraljicom majkom, parazitska, neradnicka, zlocinacka banda, koja svoje bogatstvo zasniva na ogromnoj pljacki i nevidjenim zlocinima, sirom planete Zemlje, a i i parazitiranju na racun svojih podanika, te da - kao takva - zasluzuje da bude procesuirana i osudjena na dugogodisnju robiju, nakon cega bi i oni razmislili o tvom prijedlogu.

Iran je po svom, demokratski izglasanom, ustavu - Islamska Republika Iran.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#21342 Re: IRAN

Post by CPT »

salik79 wrote:Kazu da cekaju da se pojavi stranka u UK koja ce se zalagati za ukidanje kraljevstva i nekog njenog predstavnika koji ce u parlamentu iznijeti svoje misljenje da je kraljevska porodica, na celu sa kraljicom majkom, parazitska, neradnicka, zlocinacka banda, koja svoje bogatstvo zasniva na ogromnoj pljacki i nevidjenim zlocinima, sirom planete Zemlje, a i i parazitiranju na racun svojih podanika, te da - kao takva - zasluzuje da bude procesuirana i osudjena na dugogodisnju robiju, nakon cega bi i oni razmislili o tvom prijedlogu.

Iran je po svom, demokratski izglasanom, ustavu - Islamska Republika Iran.
:thumbup: :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21343 Re: IRAN

Post by salik79 »

CPT wrote:
salik79 wrote:Kazu da cekaju da se pojavi stranka u UK koja ce se zalagati za ukidanje kraljevstva i nekog njenog predstavnika koji ce u parlamentu iznijeti svoje misljenje da je kraljevska porodica, na celu sa kraljicom majkom, parazitska, neradnicka, zlocinacka banda, koja svoje bogatstvo zasniva na ogromnoj pljacki i nevidjenim zlocinima, sirom planete Zemlje, a i i parazitiranju na racun svojih podanika, te da - kao takva - zasluzuje da bude procesuirana i osudjena na dugogodisnju robiju, nakon cega bi i oni razmislili o tvom prijedlogu.

Iran je po svom, demokratski izglasanom, ustavu - Islamska Republika Iran.
:thumbup: :D
Znas sta, mozda oni i bi, ali kraljica, prema ustavu, ne moze biti procesuirana, bez obzira kakav i koliki zlocin pocinila. :oops: :bih:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#21344 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

CPT wrote:
salik79 wrote:Kazu da cekaju da se pojavi stranka u UK koja ce se zalagati za ukidanje kraljevstva i nekog njenog predstavnika koji ce u parlamentu iznijeti svoje misljenje da je kraljevska porodica, na celu sa kraljicom majkom, parazitska, neradnicka, zlocinacka banda, koja svoje bogatstvo zasniva na ogromnoj pljacki i nevidjenim zlocinima, sirom planete Zemlje, a i i parazitiranju na racun svojih podanika, te da - kao takva - zasluzuje da bude procesuirana i osudjena na dugogodisnju robiju, nakon cega bi i oni razmislili o tvom prijedlogu.

Iran je po svom, demokratski izglasanom, ustavu - Islamska Republika Iran.
:thumbup: :D
Vidim li ovdje poredjenje Velike Britanije i zaostalog mulanskog Irana? :shock:

https://m.youtube.com/watch?v=yqrAPOZxgzU
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21345 Re: IRAN

Post by salik79 »

Kikibombona wrote:
CPT wrote:
salik79 wrote:Kazu da cekaju da se pojavi stranka u UK koja ce se zalagati za ukidanje kraljevstva i nekog njenog predstavnika koji ce u parlamentu iznijeti svoje misljenje da je kraljevska porodica, na celu sa kraljicom majkom, parazitska, neradnicka, zlocinacka banda, koja svoje bogatstvo zasniva na ogromnoj pljacki i nevidjenim zlocinima, sirom planete Zemlje, a i i parazitiranju na racun svojih podanika, te da - kao takva - zasluzuje da bude procesuirana i osudjena na dugogodisnju robiju, nakon cega bi i oni razmislili o tvom prijedlogu.

Iran je po svom, demokratski izglasanom, ustavu - Islamska Republika Iran.
:thumbup: :D
Vidim li ovdje poredjenje Velike Britanije i zaostalog mulanskog Irana? :shock:

https://m.youtube.com/watch?v=yqrAPOZxgzU
Posto je ovaj punk band ovo po prvi puta otpjevao nakon cca 600 godina vladavine Kraljevske porodice, mozda se i u Iranu kroz 500-tinjak godina pojavi jedan bend koji bi nesto slicno otpjevao. Za koliko mozemo ocekivati politicku partiju i predstavnike, pa da mozda skontamo kada nesto takvo mozemo ocekivati i u Iranu?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21346 Re: IRAN

Post by salik79 »

Intervju sa Christianom, likom koji je sa, tada, svojih 27 godina obisao 97 zemalja svijeta. Izdvojio bih ovo:


- Out of all the places that you have been to, what is your favorite and why ?

Iran⁩⁦, such an amazing country, and everyone that I know that has been to Iran agrees with me on this one. By far the friendliest and most welcoming people in the world. The country is totally different than what we get told in the western media. You will never see any religious extremism in the county, you will not hear any “death to the west”. In fact, I felt much safer walking around in Iran then I do in most of Europe. Iran has everything! From high class ski resort, world class hiking and culture. Don’t get surprised if it will take you hours to just walk a few km around city as you will get invited by locals for a cup of tea, or dinner. Even the police stopped me a few times to ask if they could drive me around and show me the city.
https://www.adventureinyou.com/intervie ... -traveler/
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#21347 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

salik79 wrote:Posto je ovaj punk band ovo po prvi puta otpjevao nakon cca 600 godina vladavine Kraljevske porodice, mozda se i u Iranu kroz 500-tinjak godina pojavi jedan bend koji bi nesto slicno otpjevao. Za koliko mozemo ocekivati politicku partiju i predstavnike, pa da mozda skontamo kada nesto takvo mozemo ocekivati i u Iranu?
U tih 600 godina Iran je imao momente kada je bio napredniji i slobodniji od VB.

Problem je sto VB ide naprijed u buducnost a Iran se vraca u srednji vijek.

A posto vidim da si ljubitelj pank muzike, evo jedna posvecena Iranu, nakon sto su mule dosle na vlast i zabranile zapadnjacku muziku

https://m.youtube.com/watch?v=bJ9r8LMU9bQ

Mozes zamisliti stepen nazadnosti i primitivizma kada zabranis muziku?? :o
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45275
Joined: 29/12/2005 01:20

#21348 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote:
Posto je ovaj punk band ovo po prvi puta otpjevao nakon cca 600 godina vladavine Kraljevske porodice, mozda se i u Iranu kroz 500-tinjak godina pojavi jedan bend koji bi nesto slicno otpjevao. Za koliko mozemo ocekivati politicku partiju i predstavnike, pa da mozda skontamo kada nesto takvo mozemo ocekivati i u Iranu?
Nesvjesno si ovom svojom iznad recenicom sam priznao da Iran sa svojim rezimom kasni za VB stotinama godina. :lol:

Da si ti ziv i zdrav, razni pokreti za ukidanje monarhije u VB postoje stotinama godina, od kojih su neki bili i uspjesni jos u 17-om vijeku. Naravno da dan-danas postoji znatan broj ljudi koji zele ukidanje monarhije, ukljucujuci i prominentne politicare ukljucujuci i lidera Labour Party Jeremy Corbyna. I naravno da se o tome slobodno govori, pise, izrazava misljenje i anketira javno mijenje.

Naravno, s obzirom da si vec ranije pokazao vrlo limitirano znanje o historiji svijeta, ne cudi da formiras ovako plitke zakljucke.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45275
Joined: 29/12/2005 01:20

#21349 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

swanfilter wrote: :lol: :lol: :lol:

Ti spadas u kategoriju, znas vec sam kojih ...

Ti si sam napisao to sto si napisao. Uvjeravas ljude da bi IR Iran bila oaza vrhunskog zivota i onda ocekujes ne da tebi povjeruju, vec da tebi povjeruju da stvarno mislis ono sto govoris. :lol: Sve stoji iznad napisano i zakljucci se mogu izvuci sami.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#21350 Re: IRAN

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote:
salik79 wrote:
Posto je ovaj punk band ovo po prvi puta otpjevao nakon cca 600 godina vladavine Kraljevske porodice, mozda se i u Iranu kroz 500-tinjak godina pojavi jedan bend koji bi nesto slicno otpjevao. Za koliko mozemo ocekivati politicku partiju i predstavnike, pa da mozda skontamo kada nesto takvo mozemo ocekivati i u Iranu?
Nesvjesno si ovom svojom iznad recenicom sam priznao da Iran sa svojim rezimom kasni za VB stotinama godina. :lol:

Da si ti ziv i zdrav, razni pokreti za ukidanje monarhije u VB postoje stotinama godina, od kojih su neki bili i uspjesni jos u 17-om vijeku. Naravno da dan-danas postoji znatan broj ljudi koji zele ukidanje monarhije, ukljucujuci i prominentne politicare ukljucujuci i lidera Labour Party Jeremy Corbyna. I naravno da se o tome slobodno govori, pise, izrazava misljenje i anketira javno mijenje.

Naravno, s obzirom da si vec ranije pokazao vrlo limitirano znanje o historiji svijeta, ne cudi da formiras ovako plitke zakljucke.
Jah, nesvjesno, bla, bla, trala la, hopsa sa... Kao uvijek, isto sranje iz tvojih prstiju.

Daj da cujemo neki govor od tih politicara, koji govore u parlamentu upravo ovo sto sam ja napisao... Evo, neka krenu od toga da kraljica moze biti procesuirana po bilo kojem pitanju, pa makar to bilo ubistvo s predumisljajem.

Naravno, s obzirom da uvijek nekako s visoka seruckas, bez ikakvog pokrica, ne ocekujem da ces to i zaista pronci i postaviti.
Post Reply