IRAN

Post Reply
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#16126 Re: IRAN

Post by славянин »

handžar88 wrote:Hoce i Maystor haman sledece godine u Antaliju :D .. mozda bude i zimovanje kakvo
Salikovim stopama zna se :D mora prvo da kaze da se na Ayatolaha loze trebe - to je ono kao cinovanje :lol:
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#16127 Re: IRAN

Post by asker »

Kikibombona wrote: Iran stalno prijeti Izraelu i Saudijskoj Arabiji, najodanijim americkim saveznicima.

Ako hoces ulaziti u duel, onda budi spreman na posljedice.
Samo ovo, ostalo sto je na Kurdskoj wish listi Trump nikad nije pomenuo. Samo je ponavljao i tokom kampanje a i kad je ustolicen da je procitao ugovor i da je to najgori ugovor koji je ikad procitao, jos doda "believe me".
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#16128 Re: IRAN

Post by славянин »

Challenger_ wrote:
Kikibombona wrote:Iran stalno prijeti Izraelu i Saudijskoj Arabiji, najodanijim americkim saveznicima.
Image
https://www.google.com/amp/s/www.timeso ... srael/amp/
https://www.google.com/amp/s/www.expres ... arning/amp :sabur: :per:

Doduse laprdaju oni redovno pa ih ne treba uzeti ozbiljno - ali prijete :lol:
Last edited by славянин on 07/08/2018 00:36, edited 1 time in total.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#16129 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Challenger_ wrote:
Kikibombona wrote:Iran stalno prijeti Izraelu i Saudijskoj Arabiji, najodanijim americkim saveznicima.
Image
Thousands have turned out to mourn the victims of the Tehran attacks, shouting “Death to Saudi Arabia” and “Death to America.

Image
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#16130 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Kiki dobio oštru konkurenciju.

:lol:
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#16131 Re: IRAN

Post by asker »

GandalfSivi wrote:
asker wrote:Koji je to prst u koje oko Iran gurnuo Americi u zadnje dvije godine?
Ovi nasi zemljaci sto zive u USA neznam zasto brane/opravdavaju ponovno uvodjenje sankcija i jednostrano raskidanje postignutog sporazuma?
Pa valjda je ista ta Amerika, sa blagoslovom i zestokom inicijativom kompletne vladajuce administracije aminovala ovaj raskinuti sporazum. Sjecam se Baraka kako ga je hvalio u obracanju naciji, a nisi mogo pastetu otvorit' da ne izleti Kerry sa dogvorom sa Iranom. Nije to davno bilo, prije 2,5 godine. Da je Hilary pobijedila dal' bi ostao sporazum na snazi?
Ima li ijedna akcija/potez Trumpa od kako je dosao na vlast da je hvale vrijedan? Zasto bi mu ovo bio potez koji treba pozdraviti?
Ko ba brani? Evo ja prvi se sjetim familije idiotu koji pokusava sjebati jedan od najboljih dogovora u zadnjih 20 godina. Cijeli svijet kaze da se Iran pridrzava dogovora, svi kazu da treba nastaviti sa daljnom normalizacijom odnosa, ali kad neo-konzervativci napucaju budalu, moze i cijeli svijet otici u pm, njih to ne zanima.

S druge strane to nema veze sa nebulozama da je Iran sampion ljudskih prava, da Rusija i Kina imaju plan i sredstva, ali to nije za foruma (zbogom pameti) i da (nazalost) nije istina da kada se Amerika nakaslje, svijet se razboli...
Da, nista dobro ne izlazi iz ovoga. Svijet zaista samo moze mahat usima, Iran pogotovo.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#16132 Re: IRAN

Post by славянин »

Challenger_ wrote:Kiki dobio oštru konkurenciju.

:lol:
I Salik ali jos nisi dogurao do ljetovanja - moras jos da se potrudis - ne zaboravi da od 10 napisanih rijeci jedna minimum mora biti cionisti a preferira se 3. :D
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#16133 Re: IRAN

Post by handžar88 »

славянин wrote:
handžar88 wrote:Hoce i Maystor haman sledece godine u Antaliju :D .. mozda bude i zimovanje kakvo
Salikovim stopama zna se :D mora prvo da kaze da se na Ayatolaha loze trebe - to je ono kao cinovanje :lol:
Kako ono bi opis omeinija "Mojsije isklesan od strane mikelandjela" :lol: :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#16134 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Hajde što cionista i/ili Izraelac ima ili misli da ima koristi od ovog, ali kada se Goyim i to Bosnia-Goyim ushiti, to je već giga-komedija.

:lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#16135 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

asker wrote:
Kikibombona wrote: Iran stalno prijeti Izraelu i Saudijskoj Arabiji, najodanijim americkim saveznicima.

Ako hoces ulaziti u duel, onda budi spreman na posljedice.
Samo ovo, ostalo sto je na Kurdskoj wish listi Trump nikad nije pomenuo. Samo je ponavljao i tokom kampanje a i kad je ustolicen da je procitao ugovor i da je to najgori ugovor koji je ikad procitao, jos doda "believe me".
Iran se zestoko suprostavlja americkim interesima na BI. Postali su veoma agresivni, njihove trupe se nalaze u Siriji i Iraku. Hezbolah je iransko oruzano krilo u Libanu. Huti su iranski igraci u Jemenu. Podrzavaju Hamas i druge palestinske teroriste. Sve vise sire anti-americki utjecaj u Afganistanu.

Iran predstavlja dugorocnu prijetnju americkim interesima na BI. Predstavljaju egzistencijalnu prijetnju Izraelu i narocito Saudijskoj Arabiji koja je veoma uplasena radi vojnog jacanja Irana u regiji. Saudi bi sad platili stotine milijardi Amerikancima samo da eliminisu iransku prijetnju.

Kurdi su ovdje sporedan igrac, mada je naravno Iran i njihov protivnik, kao sto su protivnici svima koga Amerika podrzava. Postavili su se kao zakleti americki neprijatelji i neka se nose sa tim.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#16136 Re: IRAN

Post by славянин »

Challenger_ wrote:Hajde što cionista i/ili Izraelac ima ili misli da ima koristi od ovog, ali kada se Goyim i to Bosnia-Goyim ushiti, to je već giga-komedija.

:lol:
Sta ti je sad goyim - jel to ono cafir po hebrejski ? :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#16137 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Od svih Goja svijeta, Klix-Goyim je vrh vrhova.


:lol:
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#16138 Re: IRAN

Post by Maystor »

Challenger_ wrote:Hajde što cionista i/ili Izraelac ima ili misli da ima koristi od ovog, ali kada se Goyim i to Bosnia-Goyim ushiti, to je već giga-komedija.

:lol:
:lol:

Kralj si :thumbup:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#16139 Re: IRAN

Post by GandalfSivi »

Challenger_ wrote:Od svih Goja svijeta, Klix-Goyim je vrh vrhova.


:lol:
Na sta su ti argumenti spali, sumrak nakav nastupio...
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#16140 Re: IRAN

Post by славянин »

Challenger_ wrote:Od svih Goja svijeta, Klix-Goyim je vrh vrhova.


:lol:
Trebao bi kakav forum otvoriti “Ayatolah-zanosni.ir” ili “Mulabejha.ba”
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#16141 Re: IRAN

Post by handžar88 »

Maystor wrote:
Challenger_ wrote:Hajde što cionista i/ili Izraelac ima ili misli da ima koristi od ovog, ali kada se Goyim i to Bosnia-Goyim ushiti, to je već giga-komedija.

:lol:
:lol:

Kralj si :thumbup:
To Ćeli kraljE :thumbup: :thumbup:
:lol:
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#16142 Re: IRAN

Post by Maystor »

GandalfSivi wrote:
Challenger_ wrote:Od svih Goja svijeta, Klix-Goyim je vrh vrhova.


:lol:
Na sta su ti argumenti spali, sumrak nakav nastupio...
Od ovolike kanalizacije, ti njega našo da prozivaš za nedostatak argumenata :?

I još pitaš ko su?

Da ti pravo kažem, nisi ni ti daleko odmako.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#16143 Re: IRAN

Post by славянин »

Maystor wrote:
Challenger_ wrote:Hajde što cionista i/ili Izraelac ima ili misli da ima koristi od ovog, ali kada se Goyim i to Bosnia-Goyim ushiti, to je već giga-komedija.

:lol:
:lol:

Kralj si :thumbup:
Image :lol:
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#16144 Re: IRAN

Post by Maystor »

handžar88 wrote:
Maystor wrote:
Challenger_ wrote:Hajde što cionista i/ili Izraelac ima ili misli da ima koristi od ovog, ali kada se Goyim i to Bosnia-Goyim ushiti, to je već giga-komedija.

:lol:
:lol:

Kralj si :thumbup:
To Ćeli kraljE :thumbup: :thumbup:
:lol:
Reče trol koji je došao na temu riječima "zamolio bih Čelendžera da me malo uputi" :lol: :lol: :lol:
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#16145 Re: IRAN

Post by asker »

Kikibombona wrote:
asker wrote:
Kikibombona wrote: Iran stalno prijeti Izraelu i Saudijskoj Arabiji, najodanijim americkim saveznicima.

Ako hoces ulaziti u duel, onda budi spreman na posljedice.
Samo ovo, ostalo sto je na Kurdskoj wish listi Trump nikad nije pomenuo. Samo je ponavljao i tokom kampanje a i kad je ustolicen da je procitao ugovor i da je to najgori ugovor koji je ikad procitao, jos doda "believe me".
Iran se zestoko suprostavlja americkim interesima na BI. Postali su veoma agresivni, njihove trupe se nalaze u Siriji i Iraku. Hezbolah je iransko oruzano krilo u Libanu. Huti su iranski igraci u Jemenu. Podrzavaju Hamas i druge palestinske teroriste. Sve vise sire anti-americki utjecaj u Afganistanu.

Iran predstavlja dugorocnu prijetnju americkim interesima na BI. Predstavljaju egzistencijalnu prijetnju Izraelu i narocito Saudijskoj Arabiji koja je veoma uplasena radi vojnog jacanja Irana u regiji. Saudi bi sad platili stotine milijardi Amerikancima samo da eliminisu iransku prijetnju.

Kurdi su ovdje sporedan igrac, mada je naravno Iran i njihov protivnik, kao sto su protivnici svima koga Amerika podrzava. Postavili su se kao zakleti americki neprijatelji i neka se nose sa tim.
Nisu Sakib Softic i Kasim Trnka pravili sporazum sa Iranom, vec najmocnija zemlja planete sa najboljim ljudima na celu. I postigli sporazum, prije samo par godina, promovisali ga po televiziji, objasnjavali svojim gradjanima i cijelom svijetu kako je ovo historijsko dostignuce. EU i ostatak planete ukljucene u sporazum zadovoljno pljeskali rukama.
Odmrznute velike pare (Iranske) koje su bile blokirane, pucale narudzbe svega i svacega, cini mi se i Boeing zadovoljno trljao ruke. Cijeli svijet malo odahnuo, pozitiva.

I onda puj pike ne vazi!
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#16146 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Iran, dakle:

Image

:kiss:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#16147 Re: IRAN

Post by GandalfSivi »

Maystor wrote:
GandalfSivi wrote:
Challenger_ wrote:Od svih Goja svijeta, Klix-Goyim je vrh vrhova.


:lol:
Na sta su ti argumenti spali, sumrak nakav nastupio...
Od ovolike kanalizacije, ti njega našo da prozivaš za nedostatak argumenata :?

I još pitaš ko su?

Da ti pravo kažem, nisi ni ti daleko odmako.
Hajde prije nego sto ban dobijes (vidjeh da te je neko prijavio), pokusaj udahnuti i izdahnuti, smiriti se malo pa mi dati logicno objasnjenje za ovu tvrdnju. Ne zbog mene licno, nego cisto da vidim isplati li se ulaziti u ozbiljnu konverzaciju kada se vratis...
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#16148 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Image


:zzzz:
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#16149 Re: IRAN

Post by Maystor »

GandalfSivi wrote: Hajde prije nego sto ban dobijes (vidjeh da te je neko prijavio), pokusaj udahnuti i izdahnuti, smiriti se malo pa mi dati logicno objasnjenje za ovu tvrdnju. Ne zbog mene licno, nego cisto da vidim isplati li se ulaziti u ozbiljnu konverzaciju kada se vratis...
A koji si ti kurac pa određuješ ko će i kada dobiti ban?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#16150 Re: IRAN

Post by GandalfSivi »

Maystor wrote:
GandalfSivi wrote: Hajde prije nego sto ban dobijes (vidjeh da te je neko prijavio), pokusaj udahnuti i izdahnuti, smiriti se malo pa mi dati logicno objasnjenje za ovu tvrdnju. Ne zbog mene licno, nego cisto da vidim isplati li se ulaziti u ozbiljnu konverzaciju kada se vratis...
A koji si ti kurac pa određuješ ko će i kada dobiti ban?
Ne odredjujem ja legendo, samo sam na forumu 12 godina, pa znam kako to ide. A za to psovanje ne znam sta da ti kazem, to je do tvog odgoja, roditeljima ti na cast, mene u to neces uvuci. Haj sada vozdra...
Post Reply