IRAN

Post Reply
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15801 Re: IRAN

Post by Idemedosumom »

salik79 wrote:
Point. wrote:
salik79 wrote:

Pa, nije niko ni s tobom pric'o, al' si osjetio potrebu da nesto kazes...
Moram da razbijem tu idilu i balon u kojem živite - da su tamo kuće od čokolade a prozori od marmelade. Džennet na Zemlji, zapravo.
Umalo da zaboravim - imas priliku ovog americkoga Jevreja, upitati kako mu je bilo (neki dan bio tamo):
salik79 wrote:A evo sta putopisac (obisao 133 zemlje) Drew Binsky, americki Jevrej, veli o Iranu:

Image

Ima hipten pratilaca na tweeteru, pridruzi se, posalji mu pp - nemoj da se stidis. :oops:

Ma šta on zna, vidi koliko je Iranaca izbjeglo vam' kod nas. Ljudi preživjeli islam, još da prežive naš islam pa se mogu Lejli Čolak tam' u Škotskoj pridružiti :D
Last edited by Idemedosumom on 10/07/2018 01:15, edited 1 time in total.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#15802 Re: IRAN

Post by salik79 »

Nosa li lejla dildo na celu tamo, u dalekoj Skotskoj? :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#15803 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

:lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#15804 Re: IRAN

Post by salik79 »

Image

Image
User avatar
Point.
Posts: 27732
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#15805 Re: IRAN

Post by Point. »

salik79 wrote:
Umalo da zaboravim - imas priliku ovog americkoga Jevreja, upitati kako mu je bilo (neki dan bio tamo):
salik79 wrote:A evo sta putopisac (obisao 133 zemlje) Drew Binsky, americki Jevrej, veli o Iranu:

Image

Ima hipten pratilaca na tweeteru, pridruzi se, posalji mu pp - nemoj da se stidis. :oops:
Nisam twitteraš pa da od tamo kupim sve informacije kao neki, ima u gradu kojem živim velika zajednica iranaca, dosta ih radi ili je radilo sa mnom a i sam sam radio sa izbjeglicama, posebno iz Afghanistana. Sami za sebe kažu da veliki rasisti, doslovno mrze Arape, izbjeglice iz Afganistana su građani četvrtog reda iako redom pričaju farsi i šije su. Ne znam što te pogađa ova činjenica, isto da si rođeni iranac. :oops:

Svugdje je fino otići na 14 dana pa ti ljudi pokažu najljepše što im domovina može ponuditi, i u BiH turiste vuku po Baščaršiji i napucanim kvartovima, neće po Drvaru i Mrkonjić Gradu.

Opet kažem, Iran je divna zemlja al kad u njoj život kroje vjerski fanatici, gdje iako žene studiraju sto je za svaku pohvalu, ipak im je uskraćeno neke obične stvari poput gledanja freakin' fudbala ili hoće li na glavu staviti maramu, šešir ili ništa od toga, onda piši propalo. Džaba svi twitteri i twitteraši.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#15806 Re: IRAN

Post by salik79 »

Point. wrote:
salik79 wrote:
Umalo da zaboravim - imas priliku ovog americkoga Jevreja, upitati kako mu je bilo (neki dan bio tamo):
salik79 wrote:A evo sta putopisac (obisao 133 zemlje) Drew Binsky, americki Jevrej, veli o Iranu:

Image

Ima hipten pratilaca na tweeteru, pridruzi se, posalji mu pp - nemoj da se stidis. :oops:
Nisam twitteraš pa da od tamo kupim sve informacije kao neki, ima u gradu kojem živim velika zajednica iranaca, dosta ih radi ili je radilo sa mnom a i sam sam radio sa izbjeglicama, posebno iz Afghanistana. Sami za sebe kažu da veliki rasisti, doslovno mrze Arape, izbjeglice iz Afganistana su građani četvrtog reda iako redom pričaju farsi i šije su. Ne znam što te pogađa ova činjenica, isto da si rođeni iranac. :oops:

Svugdje je fino otići na 14 dana pa ti ljudi pokažu najljepše što im domovina može ponuditi, i u BiH turiste vuku po Baščaršiji i napucanim kvartovima, neće po Drvaru i Mrkonjić Gradu.

Opet kažem, Iran je divna zemlja al kad u njoj život kroje vjerski fanatici, gdje iako žene studiraju sto je za svaku pohvalu, ipak im je uskraćeno neke obične stvari poput gledanja freakin' fudbala ili hoće li na glavu staviti maramu, šešir ili ništa od toga, onda piši propalo. Džaba svi twitteri i twitteraši.
Nudim tweeterase i to tweeterase koji bi po defaultu (msm) trebali biti protiv I.R. Iran. Jer meni ne vjerujes.

Jah "gradjani cetvrtog reda", bla ,bla, koliko puta treba to ponoviti da postane istina? Mislim, kod nas nisu trpili nase izbjeglice, nas narod, par ratnih godina (rasizam, sta li?! :? ), a kod njih milion izbjeglica vec decenijama....

Sta kazes "doslovno mrze Arape" ?! :lol: Arape mrziti mogu samo oni koji mrze i Islam, jer i hazreti Pejgamber s.a.v.a.v.s., hz Ali a.s., hz Fatima s.a., hz Hasan a.s., hz Husejn a.s.,....su svi redom Arapi. Hizbullahovci tj. Libanci su Arapi, SAA je Arapska, Palestinci su Arapi, Iracani su Arapi, pa ko im pomaze?!

I jos bitnije, jug Irana je nastanjen - hajmo reci - pretezno Arapima, a jug Irana je daleko najbogatija regija u cijelom Iranu. Tamosnji ziteljii imaju prosjecna mjesecna primanja visa nego vecina stanovnistva zemalja EU. To ti, bezbeli, nisu rekli :roll:
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#15807 Re: IRAN

Post by espn »

21. stoljece a oni jos o pejgamberima raspravljaju.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#15808 Re: IRAN

Post by salik79 »

espn wrote:21. stoljece a oni jos o pejgamberima raspravljaju.
Ko "raspravlja" o pejgamberima?
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#15809 Re: IRAN

Post by espn »

salik79 wrote:
espn wrote:21. stoljece a oni jos o pejgamberima raspravljaju.
Ko "raspravlja" o pejgamberima?

Raspravljas se ti sam sa sobom.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#15810 Re: IRAN

Post by salik79 »

espn wrote:
salik79 wrote:
espn wrote:21. stoljece a oni jos o pejgamberima raspravljaju.
Ko "raspravlja" o pejgamberima?

Raspravljas se ti sam sa sobom.
Zasto mi se, onda, obracas u trecem licu mnozine?! Nekakva inferiornost, sta li....
User avatar
Point.
Posts: 27732
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#15811 Re: IRAN

Post by Point. »

salik79 wrote:

Nudim tweeterase i to tweeterase koji bi po defaultu (msm) trebali biti protiv I.R. Iran. Jer meni ne vjerujes.

Jah "gradjani cetvrtog reda", bla ,bla, koliko puta treba to ponoviti da postane istina? Mislim, kod nas nisu trpili nase izbjeglice, nas narod, par ratnih godina (rasizam, sta li?! :? ), a kod njih milion izbjeglica vec decenijama....

Sta kazes "doslovno mrze Arape" ?! :lol: Arape mrziti mogu samo oni koji mrze i Islam, jer i hazreti Pejgamber s.a.v.a.v.s., hz Ali a.s., hz Fatima s.a., hz Hasan a.s., hz Husejn a.s.,....su svi redom Arapi. Hizbullahovci tj. Libanci su Arapi, SAA je Arapska, Palestinci su Arapi, Iracani su Arapi, pa ko im pomaze?!

I jos bitnije, jug Irana je nastanjen - hajmo reci - pretezno Arapima, a jug Irana je daleko najbogatija regija u cijelom Iranu. Tamosnji ziteljii imaju prosjecna mjesecna primanja visa nego vecina stanovnistva zemalja EU. To ti, bezbeli, nisu rekli :roll:
Ti fakat ne možeš podnijeti činjenicu da postoji i ta ružna strana Irana, jelde? Tačno počinjem misliti da je Jež u pravu kada kaže da te plaćaju ljudi da širiš pro Iran priče po forumu.

Znači ja trebam tebi vjerovati iz Tuzle ili odakle već pišeš a ne ljudima koji su odrasli u Iranu i koji dan danas idu u Iran? Hajde uozbilji se.

Da, prema afganistanicma se odnose rasisitički, ljudi koji su iz talibanskog pakla otišli u Iran u nadi da će tamo konačno naći mir i koliko toliko život dostojan čovjeka, bježe iz tog istog Irana, po dva mjeseca preko Turske, grčkih zatvora, brdovitog Balkana, fašističke istočne Evrope da se dokopaju Skandinavije. E toliko im je dobro bilo u Iranu.

I da, iranci sami kažu da imaju predrasude prema Arapima, da ih ne vole. Jednom liku sam se mjesec dana izvinjavao jer sam mu u zajebanciji rekao da su perzijci i arapi isti, naljutio se i ovako rekao "ne poredi mene i irance sa tim životinjama". Kad su sirijanci krenuli masovno dolaziti vamo, eh kad bi ti samo ispričao šta o njima misle i govore.

Kani se odabranih twitter naloga i profila i pričaj malo sa ljudima koji imaju iskustva živjeti tamo a ne biti turisti na 14 dana. Svaka država ima svojih lošijih strana, zašto ne bi i taj Iran?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#15812 Re: IRAN

Post by salik79 »

Point. wrote:
salik79 wrote:

Nudim tweeterase i to tweeterase koji bi po defaultu (msm) trebali biti protiv I.R. Iran. Jer meni ne vjerujes.

Jah "gradjani cetvrtog reda", bla ,bla, koliko puta treba to ponoviti da postane istina? Mislim, kod nas nisu trpili nase izbjeglice, nas narod, par ratnih godina (rasizam, sta li?! :? ), a kod njih milion izbjeglica vec decenijama....

Sta kazes "doslovno mrze Arape" ?! :lol: Arape mrziti mogu samo oni koji mrze i Islam, jer i hazreti Pejgamber s.a.v.a.v.s., hz Ali a.s., hz Fatima s.a., hz Hasan a.s., hz Husejn a.s.,....su svi redom Arapi. Hizbullahovci tj. Libanci su Arapi, SAA je Arapska, Palestinci su Arapi, Iracani su Arapi, pa ko im pomaze?!

I jos bitnije, jug Irana je nastanjen - hajmo reci - pretezno Arapima, a jug Irana je daleko najbogatija regija u cijelom Iranu. Tamosnji ziteljii imaju prosjecna mjesecna primanja visa nego vecina stanovnistva zemalja EU. To ti, bezbeli, nisu rekli :roll:
Ti fakat ne možeš podnijeti činjenicu da postoji i ta ružna strana Irana, jelde? Tačno počinjem misliti da je Jež u pravu kada kaže da te plaćaju ljudi da širiš pro Iran priče po forumu.

Znači ja trebam tebi vjerovati iz Tuzle ili odakle već pišeš a ne ljudima koji su odrasli u Iranu i koji dan danas idu u Iran? Hajde uozbilji se.

Da, prema afganistanicma se odnose rasisitički, ljudi koji su iz talibanskog pakla otišli u Iran u nadi da će tamo konačno naći mir i koliko toliko život dostojan čovjeka, bježe iz tog istog Irana, po dva mjeseca preko Turske, grčkih zatvora, brdovitog Balkana, fašističke istočne Evrope da se dokopaju Skandinavije. E toliko im je dobro bilo u Iranu.

I da, iranci sami kažu da imaju predrasude prema Arapima, da ih ne vole. Jednom liku sam se mjesec dana izvinjavao jer sam mu u zajebanciji rekao da su perzijci i arapi isti, naljutio se i ovako rekao "ne poredi mene i irance sa tim životinjama". Kad su sirijanci krenuli masovno dolaziti vamo, eh kad bi ti samo ispričao šta o njima misle i govore.

Kani se odabranih twitter naloga i profila i pričaj malo sa ljudima koji imaju iskustva živjeti tamo a ne biti turisti na 14 dana. Svaka država ima svojih lošijih strana, zašto ne bi i taj Iran?
Fol je sto se ti iz Svedske stavljas u poziciju sveznalice, a mi - kao - u Bosni veze nemamo...Tvoje je apriori istina, jelte, moje laz - posto sam ja ovdje, a ti tamo...To sto znam vise Iranaca nego sto ces ih ti ikada u zivotu sresti, to nema veze, jer tvoja se pika - ti si Svedjanin :roll:

Brojka od milion izbjeglica koje decenijama pronalaze utociste u Iranu, koji je i sam 8 godina bio izlozen nemilosrdnoj cio-usa proxy agresiji (u kojoj su koristena sva dozvoljena i nedozvoljena sredstva, osim atomske bombe) i 40-godisnjim nevidjenim sankcijama, sama govori za sebe...

Ti i jez ste to skupa tvrdili, ne uvaljuj njega samoga, u nedostatku argumenata, sto sam pobio i spreman sam pobiti bilo kada i bilo gdje. Ja prema zemlji koja nam je, iako netom izasla iz 8-godisnjeg rata i pod konstantnim sankcijama, prva nesebicno pritekla u pomoc - gajim posebne simpatije i emocije i to ce tako, aBd, biti dok sam ziv. Nema tih para koje bi mogle platiti ono sto osjecam prema njima, niti tih para koje bi mogle moje osjecaje umanjiti. Nadam se da shvacas sta zelim reci (vis a vis vasih aluzija)?!
Last edited by salik79 on 10/07/2018 10:10, edited 1 time in total.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#15813 Re: IRAN

Post by salik79 »

Evo, jos jednom, ova je svedjanka i zadrti cionista - Annika Hernroth-Rothstein, tvrdi da iranski jevreji imaju veca vjerska prava nego jevreji u Svedskoj:



:oops:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15814 Re: IRAN

Post by Idemedosumom »

Al' krpa na glOvi, đaba joj :evil:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#15815 Re: IRAN

Post by salik79 »

Ne daju drukcije u sinagogu unic :skoljka:
User avatar
Point.
Posts: 27732
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#15816 Re: IRAN

Post by Point. »

salik79 wrote:
Point. wrote:
salik79 wrote:

Nudim tweeterase i to tweeterase koji bi po defaultu (msm) trebali biti protiv I.R. Iran. Jer meni ne vjerujes.

Jah "gradjani cetvrtog reda", bla ,bla, koliko puta treba to ponoviti da postane istina? Mislim, kod nas nisu trpili nase izbjeglice, nas narod, par ratnih godina (rasizam, sta li?! :? ), a kod njih milion izbjeglica vec decenijama....

Sta kazes "doslovno mrze Arape" ?! :lol: Arape mrziti mogu samo oni koji mrze i Islam, jer i hazreti Pejgamber s.a.v.a.v.s., hz Ali a.s., hz Fatima s.a., hz Hasan a.s., hz Husejn a.s.,....su svi redom Arapi. Hizbullahovci tj. Libanci su Arapi, SAA je Arapska, Palestinci su Arapi, Iracani su Arapi, pa ko im pomaze?!

I jos bitnije, jug Irana je nastanjen - hajmo reci - pretezno Arapima, a jug Irana je daleko najbogatija regija u cijelom Iranu. Tamosnji ziteljii imaju prosjecna mjesecna primanja visa nego vecina stanovnistva zemalja EU. To ti, bezbeli, nisu rekli :roll:
Ti fakat ne možeš podnijeti činjenicu da postoji i ta ružna strana Irana, jelde? Tačno počinjem misliti da je Jež u pravu kada kaže da te plaćaju ljudi da širiš pro Iran priče po forumu.

Znači ja trebam tebi vjerovati iz Tuzle ili odakle već pišeš a ne ljudima koji su odrasli u Iranu i koji dan danas idu u Iran? Hajde uozbilji se.

Da, prema afganistanicma se odnose rasisitički, ljudi koji su iz talibanskog pakla otišli u Iran u nadi da će tamo konačno naći mir i koliko toliko život dostojan čovjeka, bježe iz tog istog Irana, po dva mjeseca preko Turske, grčkih zatvora, brdovitog Balkana, fašističke istočne Evrope da se dokopaju Skandinavije. E toliko im je dobro bilo u Iranu.

I da, iranci sami kažu da imaju predrasude prema Arapima, da ih ne vole. Jednom liku sam se mjesec dana izvinjavao jer sam mu u zajebanciji rekao da su perzijci i arapi isti, naljutio se i ovako rekao "ne poredi mene i irance sa tim životinjama". Kad su sirijanci krenuli masovno dolaziti vamo, eh kad bi ti samo ispričao šta o njima misle i govore.

Kani se odabranih twitter naloga i profila i pričaj malo sa ljudima koji imaju iskustva živjeti tamo a ne biti turisti na 14 dana. Svaka država ima svojih lošijih strana, zašto ne bi i taj Iran?
Fol je sto se ti iz Svedske stavljas u poziciju sveznalice, a mi - kao - u Bosni veze nemamo...Tvoje je apriori istina, jelte, moje laz - posto sam ja ovdje, a ti tamo...To sto znam vise Iranaca nego sto ces ih ti ikada u zivotu sresti, to nema veze, jer tvoja se pika - ti si Svedjanin :roll:

Brojka od milion izbjeglica koje decenijama pronalaze utociste u Iranu, koji je i sam 8 godina bio izlozen nemilosrdnoj cio-usa proxy agresiji (u kojoj su koristena sva dozvoljena i nedozvoljena sredstva, osim atomske bombe) i 40-godisnjim nevidjenim sankcijama, sama govori za sebe...

Ti i jez ste to skupa tvrdili, ne uvaljuj njega samoga, u nedostatku argumenata, sto sam pobio i spreman sam pobiti bilo kada i bilo gdje. Ja prema zemlji koja nam je, iako netom izasla iz 8-godisnjeg rata i pod konstantnim sankcijama, prva nesebicno pritekla u pomoc - gajim posebne simpatije i emocije i to ce tako, aBd, biti dok sam ziv. Nema tih para koje bi mogle platiti ono sto osjecam prema njima, niti tih para koje bi mogle moje osjecaje umanjiti. Nadam se da shvacas sta zelim reci (vis a vis vasih aluzija)?!
Fol je što ti misliš da sve znaš jer eto ti gajiš velike simpatije prema Iranu, pa svako drugačije mišljenje ne prihvataš. Ti jednostavno ne možeš da svariš suhu činjenicu da ni u Iranu nije savršeno, da tamo postoje problemi - a naveli smo koje - od rasizma do položaj žena, nego to opravdavaš svojom simpatijom prema toj državi. Ti znaš par iranaca preko neta, pratiš par odabranih twitter naloga i eto ti znaš najbolje. Niko drugi ne može znati irance i čuti njihove priče iz prve ruke osim tebe. To je ta priča kod tebe. :roll:

Daj jednostavno napravi privatni forum i tamo šaltaj priče o raju na Zemlji i sebe kao Sveznajućem moderatorom i mirna Bosna.

I ništa ti nisi pobio. Još iranke ne mogu otići pogledati obični sport poput fudbala niti sama odlučiti hoće li za izlazak vani na glavu staviti maramu, šešir ili ništa od toga.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18219
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#15817 Re: IRAN

Post by GandalfSivi »

Ne moze ba. Fetva je pala da se rijec protiv Irana ne moze napisati. Nema ovo veze sa zdravim razumom. Znaci, ja napisem milion i jednu stvar protiv Amerike, psujem lijevo i desno na stvari sa kojima se ne slazem. Isto tako, kazem da je Iran predivna zemlja predivnih ljudi, koja se nosi sa odredjenim problemima. Kada se pokusam fokusirati na neki od tih problema (u ovom slucaju prava zena), Salik meni kaze da mi je mozak ispran.

Halo ba, znaci lik koji niti jednu losu stvar o Iranu nikada nije napisao (od skoro 15000 postova koje je napisao), kaze meni koji sam prvi tu da kritikujem bilo koju drzavu (ukljucujuci i Ameriku i Bosnu) da mi je mozak ispran medijima.

Zbogom pameti...
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15818 Re: IRAN

Post by Idemedosumom »

Samo ti plati poreze i ratu, pa psuj kol'ko hoš :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18219
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#15819 Re: IRAN

Post by GandalfSivi »

Idemedosumom wrote:Samo ti plati poreze i ratu, pa psuj kol'ko hoš :D
Dok im dajem vunu i mlijeko, ne diraju me...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#15820 Re: IRAN

Post by salik79 »

Vrtimo se ukrug....
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#15821 Re: IRAN

Post by sekerbay »

Opa, cvjeta saradnja sa talibanima :zoka:
Inače, koliko sam upratio, talibani tj paštuni su jedno od izgubljenih izraelskih plemena.

User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#15822 Re: IRAN

Post by salik79 »

sekerbay wrote:Opa, cvjeta saradnja sa talibanima :zoka:
Inače, koliko sam upratio, talibani tj paštuni su jedno od izgubljenih izraelskih plemena.


Aha, tamam koliko je Iran odgovoran za 9/11. :-) :-) :-) :roll:
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#15823 Re: IRAN

Post by sekerbay »

salik79 wrote:tamam koliko je Iran odgovoran za 9/11.
A što tebi smeta ako sarađuju sa talibanima?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#15824 Re: IRAN

Post by salik79 »

sekerbay wrote:
salik79 wrote:tamam koliko je Iran odgovoran za 9/11.
A što tebi smeta ako sarađuju sa talibanima?

Zato sto su ih ti isti Talibani do jucer, a pretpostavljam i sada, slijedeci vehabijski nauk - tekfirili i ubijali. Sjetimo se samo masakra u iranskom konzulatu u Mazari Serifu, kada je 11 diplomata i novinara krvnicki ubijeno...Uglavnom, Al-Kaida i sve sto bastini njihovu ideologiju, zasnovanu na radikalnom vehabizmu, ne moze u istu recenicu sa Iranom, a kamoli da suradjuju s njima.

To kao kada bi rekao da bosnici i kuduzovici suradjuju sa Iranom. Nonsens sam po sebi.
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#15825 Re: IRAN

Post by sekerbay »

salik79 wrote:slijedeci vehabijski nauk
Odakle ti ovo?
Iako se u Afganistanu slilo svega i svačega, za talibane se zna da su hanefije koje rado koketiraju sa sufizmom.
Ako doživimo da crni bajraci krenu iz horasana, moje je skromno mišljenje da će pod njima biti mjesta i za ove neustrašive dječke koji su skršili svaku moguću silu koja je došla u njihovu avliju.
Post Reply