IRAN

Post Reply
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#15526 Re: IRAN

Post by rajv0sa »

Stavlja slike kao dokaze kako je omladina protiv državnog uređenja a na šalu piše IR Iran :mrgreen:
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#15527 Re: IRAN

Post by rajv0sa »

handžar88 wrote:
sekerbay wrote:
Challenger_ wrote:U to doba su Jevrejke i hrišćanke bile pokrivene
Neke jesu. Imaš vjerodostojnih predaja koje govore da je bilo otkrivenih jevrejki.
aratet wrote:To je zato sto bi dopustanjem tih nekih osnovnih prava rezim pao kao kula od karata.
Ne vjerujem. Većina je uz režim.
Drugo, koje su to slobode koje im se uskraćuju?
U vrijeme Poslanika saws su cak i zene musrika bile pokrivene i to bolje nego ove danasnje muslimanke.. a kako se sjecam otkrivale su samo dio vrata a cak i musricima to nije bilo uobicajeno.. a danas cak i ove koje se kao pokriju muslimanke vrat im je vecinom otkriven.. pa to govori dovoljno u kakvom smo mi stanju danas.
Evo ga, fali još da kaže ismijavaju NAM vjeru i hidžab i dobijamo full paket pezić i co. :lol:
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#15528 Re: IRAN

Post by aratet »

sekerbay wrote:
Kikibombona wrote:Ne podrzavam PKK
S tom spikom ličiš na dodika. Sve neš takozvani iran, tzv Sirija...
IL sad nama muslimanima poturas slike nekakvih ženturača koje skaču po stadionima i prikazuješ ih ko neš lijepo, prosperitetno.
De koju sliku kako nalokane padaju na glavu :-)
Tebi ne ulazi u glavu da je ogromna većina iranaca uz aktuelnu vlast i da su muslimani praktičari koji ne žele to što bi ti volio da budu.
Sta je lose u tome kada skaces po stadionu? :shock:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15529 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

salik79 wrote:Al' paz' lika postavlja zenske koje navijaju za I.R. Iran kao dokaz njegovih tvrdnji!? :? :lol: Zene umotane u zastave I.R. Iran, sa stiliziranim Bozijim imenom na sredini, kao dokaz svojih pustih snova!? :lol: Hoces li da ti ja postavim jos ovakvih koje i na obrazima imaju ove iste zastave?! Pa, samo navijanje za svoju reprezentaciju govori vise nego hiljadu rijeci. Sta mislis da li protivnici I.R. Iran navijaju za tu reprezentaciju, ili protiv nje? Ja sam jos davno na ovoj temi pisao o iranskim krscankama iz Minhena (majka i dvije kcerke, majka 50-tih kao beba s roditeljima dosla, kcerke rodjene gore), koje zestoko brane I.R. Iran od medijskih lazi, a svaki svoj slobodni trenutak provode u Iranu (jedna od kcerki koja je sa mnom pricala, posto je druga tada bila u Iranu, mi je rekla da bi najradije skroz se preselile u Iran, ali da ne mogu ostaviti majku sa kojom zajedno vode odlican restoran u Minhenu).
rajv0sa wrote:Stavlja slike kao dokaze kako je omladina protiv državnog uređenja a na šalu piše IR Iran :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Namjerno sam stavio slike gdje se jasno vidi zastava Irana, bas da ne bi kreirali konstrukcije da su ljudi na slikama MEK-ovci, Pehlavijevci i slicne 'anti-iranske' snage. Gospodo, ovo su navijaci i navijacice Irana...!!

Aj vratite se i pogledajte slike jos jednom, pa cete vidjeti modernu iransku omladinu, a ne zamotane robove koje su ruzne mule silom zavile u krpe.

Pogledajte ove zlocudne i ruzne njuske koje me podsjecaju na Kacavendu po zlu u ocima, pa onda pogledajte SLOBODNE Irance, na slobodnom teritoriju...

Ruzna strana Irana...

Image
Image
Image

Lijepa strana Irana...

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Na SP u Rusiji vidim jedan lijep i moderan iranski narod. Izmedju njih i zapadnjackih naroda nema nikakve razlike. Razlika je u mulama koje su silom zamotale zene. U Rusiji vidimo da zene odbacuju carsafe sa sebe i da vole izgledati lijepo. Moja je teorija da su mule, radi nevjerovatne fizicke ruznoce, odlucile zamotati zene kako se ne bi promovirala ljepota, koju oni ne posjeduju.

Inace, navijao sam za Iran i zao mi je sto nisu uzeli bod protiv Spanije jer su zasluzili nevjerovatnom borbom. Za iranske navijace duboki naklon. :thumbup: :thumbup:
Sta jos velis kiki, ima li stranka koja negativno govori o Homeiniju, ustavnom uredjenju i tako to!? :lol: E, pa, porucuju ti da ce nabrzinu osnovat jednu, mahsuz spram tvojih zelja. Al' cim isposlujes jednu takvu, koja ce negativno govoriti o Abrahamu Lincolnu i demokratskom uredjenju, u tzv. SAD-u. Tamam da i oni konacno dobiju stranacki pluralizam.
Cuj molim te, pa ne kudi niko ni Darija III i Kira Velikog. :D

Ima li stranka koja negativno govori o Hamneiju kao najjacoj politickoj figuri u Iranu? U Rusiji kritikuju Putina, u Turskoj Erdogana. Nijedna od ove dvije zemlje nije demokratska. Sta tek reci za Iran, gdje se razlicito politicko misljenje kaznjava progonom, zatvorom ili najcesce vjesanjem? To je taj ruzni Iran, za razliku od lijepog, koji gledamo na ruskim stadionima.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#15530 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

aratet wrote:
Sta je lose u tome kada skaces po stadionu? :shock:
ko ne skače, pitar nije hej, hej, hej
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#15531 Re: IRAN

Post by rajv0sa »

Dobar si momak kiki al ne kontaš ti kako funkcioniše narod u Iranu a kako pišeš na ostalim temama, ni u ostalim bliskoistočnim zemljama. Imaš starinski orijentalistički i prilično romantičarski pogled na istok ,puno banalizuješ. Ne postoji nikakva borba nekog dobra i zla, puno je to složenije od toga. Al imaš dobar ukus sto se tiče fudbala i žena tako da nema veze :mrgreen:
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#15532 Re: IRAN

Post by Point. »

Kikibombona wrote:
salik79 wrote:Al' paz' lika postavlja zenske koje navijaju za I.R. Iran kao dokaz njegovih tvrdnji!? :? :lol: Zene umotane u zastave I.R. Iran, sa stiliziranim Bozijim imenom na sredini, kao dokaz svojih pustih snova!? :lol: Hoces li da ti ja postavim jos ovakvih koje i na obrazima imaju ove iste zastave?! Pa, samo navijanje za svoju reprezentaciju govori vise nego hiljadu rijeci. Sta mislis da li protivnici I.R. Iran navijaju za tu reprezentaciju, ili protiv nje? Ja sam jos davno na ovoj temi pisao o iranskim krscankama iz Minhena (majka i dvije kcerke, majka 50-tih kao beba s roditeljima dosla, kcerke rodjene gore), koje zestoko brane I.R. Iran od medijskih lazi, a svaki svoj slobodni trenutak provode u Iranu (jedna od kcerki koja je sa mnom pricala, posto je druga tada bila u Iranu, mi je rekla da bi najradije skroz se preselile u Iran, ali da ne mogu ostaviti majku sa kojom zajedno vode odlican restoran u Minhenu).
rajv0sa wrote:Stavlja slike kao dokaze kako je omladina protiv državnog uređenja a na šalu piše IR Iran :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Namjerno sam stavio slike gdje se jasno vidi zastava Irana, bas da ne bi kreirali konstrukcije da su ljudi na slikama MEK-ovci, Pehlavijevci i slicne 'anti-iranske' snage. Gospodo, ovo su navijaci i navijacice Irana...!!

Aj vratite se i pogledajte slike jos jednom, pa cete vidjeti modernu iransku omladinu, a ne zamotane robove koje su ruzne mule silom zavile u krpe.

Pogledajte ove zlocudne i ruzne njuske koje me podsjecaju na Kacavendu po zlu u ocima, pa onda pogledajte SLOBODNE Irance, na slobodnom teritoriju...

Ruzna strana Irana...

Image
Image
Image

Lijepa strana Irana...

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Na SP u Rusiji vidim jedan lijep i moderan iranski narod. Izmedju njih i zapadnjackih naroda nema nikakve razlike. Razlika je u mulama koje su silom zamotale zene. U Rusiji vidimo da zene odbacuju carsafe sa sebe i da vole izgledati lijepo. Moja je teorija da su mule, radi nevjerovatne fizicke ruznoce, odlucile zamotati zene kako se ne bi promovirala ljepota, koju oni ne posjeduju.

Inace, navijao sam za Iran i zao mi je sto nisu uzeli bod protiv Spanije jer su zasluzili nevjerovatnom borbom. Za iranske navijace duboki naklon. :thumbup: :thumbup:
Sta jos velis kiki, ima li stranka koja negativno govori o Homeiniju, ustavnom uredjenju i tako to!? :lol: E, pa, porucuju ti da ce nabrzinu osnovat jednu, mahsuz spram tvojih zelja. Al' cim isposlujes jednu takvu, koja ce negativno govoriti o Abrahamu Lincolnu i demokratskom uredjenju, u tzv. SAD-u. Tamam da i oni konacno dobiju stranacki pluralizam.
Cuj molim te, pa ne kudi niko ni Darija III i Kira Velikog. :D

Ima li stranka koja negativno govori o Hamneiju kao najjacoj politickoj figuri u Iranu? U Rusiji kritikuju Putina, u Turskoj Erdogana. Nijedna od ove dvije zemlje nije demokratska. Sta tek reci za Iran, gdje se razlicito politicko misljenje kaznjava progonom, zatvorom ili najcesce vjesanjem? To je taj ruzni Iran, za razliku od lijepog, koji gledamo na ruskim stadionima.
Pogledaj ti bradatih njuški, vidi se da bi se šlagirali kad bi vidjeli pičku i brućke, vidi se iz aviona da mrze žene. I takvi, koji su jednom nogom u grobu, da odlučuju mladima šta i kako da se oblače. Iranaki narod je rob ovih starhj, bradatih spodoba koji mrze od jutra sami sebw pa poslije čitav svijet.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#15533 Re: IRAN

Post by commendatore »

dje si bio propali modni kreatoru 94-e i 95-e da posaljes protesnu notu Ali Akbaru Velajatiju o rugobama medju mulama prije nego sto su slali bjanko cekove da bihac ne bi pao za oruzje i municiju?

ah pretpostavljam blizu materine suknje....
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#15534 Re: IRAN

Post by Point. »

Ah, što su slali koju pomoć 90 i neke trebamo i 25 godina poslije da žmirimo na ugnjetavanje žena i da ne kritikujemo. Jebote, kakvo razmišljanje. Aplauz veliki, gromoglasni. Rob istorije, pa eto ti.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#15535 Re: IRAN

Post by rajv0sa »

E čuj ti to ,najarogantije stvorenje na ovom forumu brine za ugnjetavanje žena. :lol: A čuj rob istorije, a on forumski staž izgradio na povjesnim raspravama sa hafisom :lol:
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#15536 Re: IRAN

Post by handžar88 »

Point. wrote:Ah, što su slali koju pomoć 90 i neke trebamo i 25 godina poslije da žmirimo na ugnjetavanje žena i da ne kritikujemo. Jebote, kakvo razmišljanje. Aplauz veliki, gromoglasni. Rob istorije, pa eto ti.
:lol:
Sta ti kritikujes.. kritikuj ukucane svoje ako smijes. Cuj ono nekoog kritikuje :lol:
joj samo vas treba udarat dok vam ta glupost ne izadje iz glave
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#15537 Re: IRAN

Post by Point. »

handžar88 wrote:
Point. wrote:Ah, što su slali koju pomoć 90 i neke trebamo i 25 godina poslije da žmirimo na ugnjetavanje žena i da ne kritikujemo. Jebote, kakvo razmišljanje. Aplauz veliki, gromoglasni. Rob istorije, pa eto ti.
:lol:
Sta ti kritikujes.. kritikuj ukucane svoje ako smijes. Cuj ono nekoog kritikuje :lol:
joj samo vas treba udarat dok vam ta glupost ne izadje iz glave
20 Juna 2018 prvi put nakon 37 godina ženama u Iranu dozvolili da gledaju fudbal. Na državnoj televiziji i dalje cenzura žena preko malih ekrana, samo muške njuške prikazivali isto da onih divnih Iranskih žena nije ni bilo na stadionu. Naravno da će normalan svijet kritikovati ove spodobe koje se nazivaju ajatolama i takav strah od žena. Džaba im i atomska i sva istorija Mesopotamije kada padaju na onome osnovnom - osnovnim ljudskim pravima. Jebo takvu državu i takvo društvo.

A tebi i sličnima koji branite takvo društvo se samo mogu nasmijati u facu i sažaliti se. Kameno doba je daleko iza nas frajeru.
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#15538 Re: IRAN

Post by handžar88 »

Ma sta mi naprica.. kao sto rekoh treba vas prvo dobro išibat da se malo procepe mozdani putevi koji su zacepljeni usljed dugogodisnjeg i konstantog trovanja putem tv-a i drugih medija.. pa onda pokusat pricat s takvima.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#15539 Re: IRAN

Post by commendatore »

handžar88 wrote:Ma sta mi naprica.. kao sto rekoh treba vas prvo dobro išibat da se malo procepe mozdani putevi koji su zacepljeni usljed dugogodisnjeg i konstantog trovanja putem tv-a i drugih medija.. pa onda pokusat pricat s takvima.
:thumbup:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#15540 Re: IRAN

Post by commendatore »

evo friskih ljudskih prava

Image
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#15541 Re: IRAN

Post by Point. »

handžar88 wrote:Ma sta mi naprica.. kao sto rekoh treba vas prvo dobro išibat da se malo procepe mozdani putevi koji su zacepljeni usljed dugogodisnjeg i konstantog trovanja putem tv-a i drugih medija.. pa onda pokusat pricat s takvima.
Treba tebe i takvih poput tebe, kurcem po čelu da malo dođete sebi. Vjerovatno si i svoju ženu umotao ko sarmu, onakav nesiguran u sebe te joj ne daš mrdnuti iz sobe, čim opravdavaš takvo stanje uma ayatola i sličnih. Kakvo pomračenje uma 2018 godine.

PS. Tipičan primjer mentalnog sklopa ayatola i pristalica. Čim neko dođe sa drugim razmišljanjem, odmah sila i šiba. Grdne rane. Grdne.
Last edited by Point. on 22/06/2018 09:36, edited 1 time in total.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#15542 Re: IRAN

Post by Point. »

commendatore wrote:evo friskih ljudskih prava

Image
Nije USA jedino Zapad, a i Trump je ko sabor ajatola, samo zabrani, zatvori, sudi i kudi. Tim principom vode države.
User avatar
lotPi
Posts: 496
Joined: 19/09/2005 13:59

#15543 Re: IRAN

Post by lotPi »

handžar88 wrote:Ma sta mi naprica.. kao sto rekoh treba vas prvo dobro išibat da se malo procepe mozdani putevi koji su zacepljeni usljed dugogodisnjeg i konstantog trovanja putem tv-a i drugih medija.. pa onda pokusat pricat s takvima.
Kome ti prijetis !!!! ????
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#15544 Re: IRAN

Post by japin_mutapi »

treba sve zabraniti
i ovaj forum isto
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#15545 Re: IRAN

Post by commendatore »

lotPi wrote:
handžar88 wrote:Ma sta mi naprica.. kao sto rekoh treba vas prvo dobro išibat da se malo procepe mozdani putevi koji su zacepljeni usljed dugogodisnjeg i konstantog trovanja putem tv-a i drugih medija.. pa onda pokusat pricat s takvima.
Kome ti prijetis !!!! ????
ne vidim nista prijetece i neistinito u pravu covjek 100%
User avatar
lotPi
Posts: 496
Joined: 19/09/2005 13:59

#15546 Re: IRAN

Post by lotPi »

commendatore wrote:
lotPi wrote:
handžar88 wrote:Ma sta mi naprica.. kao sto rekoh treba vas prvo dobro išibat da se malo procepe mozdani putevi koji su zacepljeni usljed dugogodisnjeg i konstantog trovanja putem tv-a i drugih medija.. pa onda pokusat pricat s takvima.
Kome ti prijetis !!!! ????
ne vidim nista prijetece i neistinito u pravu covjek 100%
^

Ovo tebi nije prijetnja: "kao sto rekoh treba vas prvo dobro išibat da se malo procepe mozdani putevi koji su zacepljeni usljed dugogodisnjeg i konstantog trovanja putem tv-a i drugih medija.. pa onda pokusat pricat s takvima."

I jos kazes da je u pravu !?!?!?

Hvala Bogu dragom pa se takvi nista ne pitaju niti su na vlasti.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#15547 Re: IRAN

Post by aratet »

Upravu je covjek, zbog trovanja tv-om se zene razmotavaju.
Tom istom liku smeta sto se u Bosni zamotane zene krecu otkrivenog vrata. :run:
Zdravo razmisljanje koje nije zatrovano tv-om i citanjem knjiga.
User avatar
lotPi
Posts: 496
Joined: 19/09/2005 13:59

#15548 Re: IRAN

Post by lotPi »

aratet wrote:Upravu je covjek, zbog trovanja tv-om se zene razmotavaju.
Tom istom liku smeta sto se u Bosni zamotane zene krecu otkrivenog vrata. :run:
Zdravo razmisljanje koje nije zatrovano tv-om i citanjem knjiga.
Naravno, gdje ces knjigu procitat', Neuzubillah, zaglupit' ces :)
Ko je jos vidio sa se pamet u knjigama trazi :)

Bas ono, go' vrat u zena je glavni problem nas muslimana.
A sto se hrpa "brace" ponasaju kao zivotinje kada vide zensko i odmah prorade nagoni, to je u redu, go' vrat je kriv!
Nije primat!
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15549 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

rajv0sa wrote:Dobar si momak kiki al ne kontaš ti kako funkcioniše narod u Iranu a kako pišeš na ostalim temama, ni u ostalim bliskoistočnim zemljama. Imaš starinski orijentalistički i prilično romantičarski pogled na istok ,puno banalizuješ. Ne postoji nikakva borba nekog dobra i zla, puno je to složenije od toga. Al imaš dobar ukus sto se tiče fudbala i žena tako da nema veze :mrgreen:
Covjece, pogledaj one uvrnute, izvitporene mule, pa pogledaj iransku mladost na stadionima. Radi se o dva svijeta razlicita. Iranski narod je moderan kao evropski narodi, ali ga mule guraju u kameno doba i narocitu mrznju gaje prema isticanju zenske ljepote.

Iranske zene su u Rusiji docekale trenutak slobode, da skinu nametnute okove. Iranci masovno odlaze u turske diskoteke kako bi mogli konzuzmirati slobodu i zabaviti se.

Svaka zabrana koja se odnosi na zivotni stil ljudi zasluzuje apsolutni prezir. Meni su jednako mrske mule koje nesretne Iranke silom pakuju u carsafe i evropski fasisti koji imaju averziju prema hidzabu. Ista govna, odvratni i bolesni jedni i drugi.

Zabranjeno u Iranu :roll:
1. Women are prohibited from taking selfies with soccer players. Specifically, Iran’s “moral committee” has banned women from taking selfies with famous soccer players.

2. Iranian women are prohibited from riding bicycles. Iran’s Supreme Leader, Ayatollah Ali Khamenei, recently issued an Islamic fatwa regarding officially banning women from riding bicycles. He argued that “riding bicycles often attracts the attention of men and exposes the society to corruption, and thus contravenes women’s chastity, and it must be abandoned,” according to Iran’s state-run media.

3. Coffee shops are prohibited from hiring women. According to Iran’s police, women are banned from working in any cafés.

4. Iranian Muslim women cannot marry non-Muslim men. But Iranian Muslim men can marry non-Muslim women.

5. It is forbidden for women to wear boots over their pants. (Why? I am not sure what is Iran’s Islamic logic behind this.)

6. Women are not allowed to wear hats instead of veils to cover their hair.

7. Women are not allowed to wear tight clothes that show their body curves.

8. Women are prohibited from wearing tight clothes for swimming.

9. Women are forbidden from changing their religion or criticizing Muhammad, Allah, the Supreme Leader and other Muslim leaders.

10. Women are prohibited from entering sport stadiums and watching men’s sports.

11. In Iran, buses and subways are divided in two sections. The larger front section is for men, the smaller back section is for women. Women are prohibited from entering the men’s section even if there are no seats left in the back and there are plenty of empty seats in front of the bus.

12. According to Iran’s moral police, women are banned from wearing leggings.

13. Women are prohibited from showing strands of their hair on any side. Article 683 states: “Those women that appear in the streets and public places without the Islamic hijab, shall be sentenced from ten days to two months’ imprisonment or fined from fifty thousand to five hundred thousand Rials.”

14. Women are banned from going camping with men.

15. Any kind of contraceptive surgery is not allowed for women.

16. Women are banned from entering coffeehouses or smoking hookah.

17. Women are not allowed to initiate divorce. Men have the right to do so.

18. According to Iran’s family code, women cannot travel abroad except with the permission of their custodian or natural guardian (husband, father, etc.). They also cannot obtain a passport without the consent of their husbands.

19. Women are banned from wearing clothes with writing on them.

20. Women are banned from taking their hijab off in any sport event, including in the Olympics.

21. Iranian women are prohibited from pursuing education in some academic fields. Iranian regime’s oil minister argued that “education of women in the field of operations such as drilling and processing and so on that require (physical) activities in operational areas and sites is useless and these are masculine (men’s) jobs.”

22. Women are not allowed to work in any occupation if their husband disagrees with it. Article 1105 of the Civil Code states, “In relations between husband and wife, the position of the head of the family exclusively belongs to the husband.” In addition, when it comes to employment laws, Article 1117 of the Civil Code indicates, “The husband can prevent his wife from an occupation or technical profession which is incompatible with the family’s interests or the dignity of him or his wife.”

23. Women are banned from receiving the same amount of inheritance as their male relatives. Even if a husband dies, the wife will receive only one-eighth of the inheritance if she has a child.

24. Women are forbidden from having any physical contact with men, including shaking hands.

25. Women are banned from becoming a Supreme Leader.

26. klix, as young as 9 years old, are not allowed to object to their parents decision to marry them off.

27. Women are not allowed to object to their husband’s requests for sex. The law of Tamkin means women’s submission, obedience, full accessibility and unhampered sexual availability to her husband. Sexual availability is considered a woman’s duty and a man’s right.

28. Women are not allowed to bring lawsuits if they are raped, unless they have four witnesses.

29. Women are banned from socializing or klix men.

30. Women are banned from attracting attention in public through “flamboyant behavior” such as laughing loudly.

31. Women are not allowed to show any part of their skin except the face. It is encouraged to cover the face as well.

32. Women are not allowed to have any kind of alcoholic drinks.

33. Women are not allowed to dance.

34. Women are forbidden from being lesbian. Sex between two women is adultery and the punishments range from stoning to execution.

35. Women are banned from listening to “forbidden” music.

36. Women are not allowed to have pets, such as a dog.

37. Women are banned from adopting except if they have a husband and he agrees to do so.

38. Women are prohibited from gambling in any kind of event.

39. Women are banned from having sex or marrying a man up to five or six months after their divorce.

40. Women are prohibited from having tattoos.

41. Women are not allowed to have premarital relationships with men.

42. In many of Iran’s provinces, women are banned from performing music on stage.

43. Women are banned from being judges.

44. Women are banned from striking their husband, but men are allowed to do so in some circumstances.

45. Women are not allowed to show their jewelry in public.

Some women continue to defy these rules, but many face severe punishment and discrimination for performing some of these normal day-to-day activities. We need to raise our voice in helping Muslim women in Iran and other Muslim countries who desire to experience freedom, social justice, equality, and do not want to be subjugated, dehumanized, treated as second class citizens, or solely as sexual toys for men./frontpagemag
Sve ove bolesne i sulude zabrane su iranski navijaci u Rusiji odjebali. Oni su za mene heroji ovog prvenstva. :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Pogledajte akreditaciju kod zene na zadnjoj slici!

Bolesne mule...

Image
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15550 Re: IRAN

Post by Idemedosumom »

Ustati, kada se Iran spomene :kakoste:
Post Reply