IRAN

Post Reply
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#15501 Re: IRAN

Post by salik79 »

sekerbay wrote:
salik79 wrote:Nevjerovatno kako se svaka prilika koristi za ovakve uvale i podvale, bilo da su to silovatelji, dileri drogom, sverceri droge, ubice,...
Ma ne trebaju objašnjenja. Dovoljno je da vidiš ko protestuje i slobodno možeš reći da su iranske vlasti u pravu.
Samo me zanima odakle su došli ovi opozicionari koje spominje kurdofil kiki :) msm, odakle oni u americi?
Ako su iz irana, čim se vrate suditi im za veleizdaju.
Čuj, otišli po nasihate kod najvećeg iranskog neprijatelja :-)
"Opozicionari" su MEKovci, notorna teroristicka organizacija, koja to zbog trenutnih potreba "administracije" vise nije, mccainovi, bloombergovi, ...., haveri - koji su zajedno sa Sadamom cinili cuda tokom agresije na Iran, cije su pripadnice zivu kurdsku djecu bacali u masovne grobnice i zatrpavali (zna to kiki dobro, al' mu sada, k'o i Saudi, saveznici), uglavnom dno-dna koje sada "zagovara" ponovnu uspostavu monarhije, a sve po scenariju i nalogu "prijatelja Irana i iranskog naroda". :roll:

Inace, uz navedenu kliku, obavezno ide i porodica Saud - finansijer "projekta" i, takodjer, veliki prijatelj MEKovaca.
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#15502 Re: IRAN

Post by sekerbay »

salik79 wrote:"Opozicionari" su MEKovci, notorna teroristicka organizacija, koja to zbog trenutnih potreba "administracije" vise nije, mccainovi, bloombergovi, ...., haveri - koji su zajedno sa Sadamom cinili cuda tokom agresije na Iran, cije su pripadnice zivu kurdsku djecu bacali u masovne grobnice i zatrpavali (zna to kiki dobro, al' mu sada, k'o i Saudi, saveznici), uglavnom dno-dna koje sada "zagovara" ponovnu uspostavu monarhije, a sve po scenariju i nalogu "prijatelja Irana i iranskog naroda".

Inace, uz navedenu kliku, obavezno ide i porodica Saud - finansijer "projekta" i, takodjer, veliki prijatelj MEKovaca.
Logično. Nisu im u opoziciji muslimani bolji od njih samih, nego šljam i eto ti teroristi koje spominješ - koji bi, ruku na srce, da se zadesi u Evropi, vrijeme provodio u javarama i birtijama.
Što se tiče kikija, ušao bi taj u pakt i sa samim šejtanom ako bi isti podržao one njegove bezbožničke pehlivane.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#15503 Re: IRAN

Post by aratet »

sekerbay wrote:
salik79 wrote:"Opozicionari" su MEKovci, notorna teroristicka organizacija, koja to zbog trenutnih potreba "administracije" vise nije, mccainovi, bloombergovi, ...., haveri - koji su zajedno sa Sadamom cinili cuda tokom agresije na Iran, cije su pripadnice zivu kurdsku djecu bacali u masovne grobnice i zatrpavali (zna to kiki dobro, al' mu sada, k'o i Saudi, saveznici), uglavnom dno-dna koje sada "zagovara" ponovnu uspostavu monarhije, a sve po scenariju i nalogu "prijatelja Irana i iranskog naroda".

Inace, uz navedenu kliku, obavezno ide i porodica Saud - finansijer "projekta" i, takodjer, veliki prijatelj MEKovaca.
Logično. Nisu im u opoziciji muslimani bolji od njih samih, nego šljam i eto ti teroristi koje spominješ - koji bi, ruku na srce, da se zadesi u Evropi, vrijeme provodio u javarama i birtijama.
Što se tiče kikija, ušao bi taj u pakt i sa samim šejtanom ako bi isti podržao one njegove bezbožničke pehlivane.
Samo da pogodim, ti zivis u EU?

Mnogi od njih ce se i zadesiti u Evropi, takva je vlast.
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#15504 Re: IRAN

Post by sekerbay »

aratet wrote:Samo da pogodim, ti zivis u EU?
Da. Rođeni evropljanin islamske vjere.
aratet wrote:Mnogi od njih ce se i zadesiti u Evropi, takva je vlast.
Tako i treba. Ko god radi protiv zakona kojeg podržava većina, normalno je da će snositi posljedice.
Kao što je nezamislivo da ja ovdje oformim neku grupu i počnem praviti nered tražeći smjenu vlade i uvođenje šerijata, trebalo bi biti nezamislivo da šačica terorista i par sekularnih i ateista može neš nametati uslovno islamskoj državi koju podržava ogromna većina.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#15505 Re: IRAN

Post by aratet »

sekerbay wrote:
aratet wrote:Samo da pogodim, ti zivis u EU?
Da. Rođeni evropljanin islamske vjere.
aratet wrote:Mnogi od njih ce se i zadesiti u Evropi, takva je vlast.
Tako i treba. Ko god radi protiv zakona kojeg podržava većina, normalno je da će snositi posljedice.
Kao što je nezamislivo da ja ovdje oformim neku grupu i počnem praviti nered tražeći smjenu vlade i uvođenje šerijata, trebalo bi biti nezamislivo da šačica terorista i par sekularnih i ateista može neš nametati uslovno islamskoj državi koju podržava ogromna većina.
Ne mislim na ove sto protestvuje, nego vise na one sto ne protestvuju.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15506 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

salik79 wrote:
sekerbay wrote:
salik79 wrote:Nevjerovatno kako se svaka prilika koristi za ovakve uvale i podvale, bilo da su to silovatelji, dileri drogom, sverceri droge, ubice,...
Ma ne trebaju objašnjenja. Dovoljno je da vidiš ko protestuje i slobodno možeš reći da su iranske vlasti u pravu.
Samo me zanima odakle su došli ovi opozicionari koje spominje kurdofil kiki :) msm, odakle oni u americi?
Ako su iz irana, čim se vrate suditi im za veleizdaju.
Čuj, otišli po nasihate kod najvećeg iranskog neprijatelja :-)
"Opozicionari" su MEKovci, notorna teroristicka organizacija, koja to zbog trenutnih potreba "administracije" vise nije, mccainovi, bloombergovi, ...., haveri - koji su zajedno sa Sadamom cinili cuda tokom agresije na Iran, cije su pripadnice zivu kurdsku djecu bacali u masovne grobnice i zatrpavali (zna to kiki dobro, al' mu sada, k'o i Saudi, saveznici), uglavnom dno-dna koje sada "zagovara" ponovnu uspostavu monarhije, a sve po scenariju i nalogu "prijatelja Irana i iranskog naroda". :roll:

Inace, uz navedenu kliku, obavezno ide i porodica Saud - finansijer "projekta" i, takodjer, veliki prijatelj MEKovaca.
Kakve gnusne podvale :roll: :roll:

Cuj, molim te, Kiki podrzava monarhiju!??
Gdje, kada?

Kiki je principijelno na strani demokratije, apsolutne slobode za sve narode. U Iranu nema ni demokratije ni slobode. Nije nikad bilo, od vremena Pehlavija, sve do Homeinija i danasnjih mula. Ako mene pitas, Pehlavi i Homeini su dvije strane iste medalje, jednako kao Ataturk i Erdogan. Princip je isti, kod jednih i drugih, razlika je u nijansama.

Pogledaj skota iz porodice Pehlavi, njegove krokodilske suze za pogubljenim sufijama i Kurdima, te odgovor kurdske aktivistice. :thumbup: :thumbup: I Pehlavi i MEK i Hamnei su isto smece. Tacka.

https://twitter.com/Samira_Ghaderi/stat ... 9013489664

Seker

U Iranu je zabranjeno baviti se politikom svima koji ne ljube sliku Homeinija. Sta ocekujes od tih ljudi, da se pomire sa takvom situacijom, da prihvate da ce tako biti zauvijek? Logicno je da traze saveznike za rusenje despotskog rezima.

I Homeini je bio u Francuskoj, pa je poslan da izazove krvavu revoluciju. Hiljade ljudi su izgubile zivot kada je Homeini rusio tadasnju vlast. Kao sto su dosli na vlast - silom, tako ce i otici sa vlasti - silom. Malo je diktatora koji su odstupili na miran nacin.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#15507 Re: IRAN

Post by salik79 »

Od kikija, kao po obicaju, gomile ni'dje-veze gluposti i dvolicnjastva....

Da jos jednom ponovim, svake godine milioni sirom Irana, svih vjerskih i etnickih skupina, obiljezavaju godisnjicu smrti/preseljenja na ahiret Imama Homeinija. Pa tako i ove godine:



U ovoj nepreglednoj masi i predstavnici svih religijskih zajednica, na jednom mjestu (ovdje napominjem da su prethodno godisnjicu preseljenja Imama na ahiret/komemoraciju sve vjerske zajednice obiljezile i u sklopu svojih vjerskih zajednica, odnosno vjerskih objekata):

Image

Mora da ih je natjeralo. :oops: :roll:

Jos jednom, citat dr. Siamaka Moreh Sedgha, jevrejskog zastupnika u parlamentu:
Jewish People Ready to Defend Iran against Aggressors: MP
A Jewish Iranian lawmaker has warned the country’s adversaries that Iranians practicing various religions will stand by each other to defend the country and sacrifice their lives in case it is under aggression, just like they stood against the Iraqi aggression in 1980s.


...........

“During the glorious Islamic revolution of the Iranian people and sacred defence [against Iraqi aggression], we saw the blood of Muslim, Christian, Zoroastrian and Jewish youths being mixed. All of them sacrificed their life to uphold values of the revolution and defend the country against the inhuman aggression of Saddam,” he said.

The lawmaker said unity among the Iranian people has allowed the country to emerge victorious from various battles.

“[Followers of] various religions living in Iran share many similarities, not only in language, culture and national interests, but in [religious] principles of monotheism, prophecy and resurrection, which has deepened unity among them,” said Moreh Sedgh.
Kikijevim botovima (psyopovima) koje prati na twitteru ostaje samo uzajamno baljezganje i sirenje propagande poput ove o "neduznom" vozacu autobusa (vec su ga promakli i u sejha :-) :skoljka: ), kojeg "zle mule" na pravdi Boga na smrt osudise.
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#15508 Re: IRAN

Post by sekerbay »

aratet wrote: Ne mislim na ove sto protestvuje, nego vise na one sto ne protestvuju.
Ne kontam šta želiš da kažeš :sad:
Kikibombona wrote:U Iranu je zabranjeno baviti se politikom svima koji ne ljube sliku Homeinija
To mi je nepoznato. Sad, budući da je izvor insan koji podržava pkk teroriste, halaliti ćeš moju sumnju :mrgreen:
Kikibombona wrote:Homeini je bio u Francuskoj, pa je poslan da izazove krvavu revoluciju. Hiljade ljudi su izgubile zivot kada je Homeini rusio tadasnju vlast.
Je l to neka alternativna historija?
Ono što znam jeste da je narod mirnim protestima skinuo šaha i pozvao homeinija.
Da im se ne sviđa ono što rade mule, do sad bi ih skinuli, baš ko i šaha.
I što se tiče tog šaha, izdao je naredbu da vojska otvori vatru na demonstrate. Kada je vojska položila oružje, šah je otišao u avion.
Jedino su ginuli demonstranti koje je ubijala vojska i šahove tajne službe.
I da, ako je tvoj idealni model ovaj zapadni u kojem se politika kroji po direktivi malog broja najbogatijih a samim tim i najuticajnijih, znaj da iranci ne dijele tvoje mišljenje.
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15509 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

i seker je izgleda sufija :D
dojc koneksn :skoljka:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#15510 Re: IRAN

Post by salik79 »

Jaka iranska obavjestajna u Dojclandu, jel' de?! :mrgreen:

Jaci i od CIAe i od Mossada zaje'no 8-)

A jos smo oboica Tuzlaci :skoljka:
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#15511 Re: IRAN

Post by sekerbay »

Ni sufija, ni šija, ni selefija. Najbliži sunizmu, al uglavnom najviše volim kada se kaže samo musliman.
salik79 wrote:jos smo oboica Tuzlaci
Ma nismo ba :mrgreen:
Kaže meni ovaj jedan," nemamo mi u tuzli takvih ko ti, izrode" :lol:
sumirprimus
Posts: 80738
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15512 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

ma ovo je tvoj alter aletr ego priznaj salice :D
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#15513 Re: IRAN

Post by aratet »

Mnogo nepokrivenih Iranki gleda tekmu na svjetskom. :izet:
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#15514 Re: IRAN

Post by sekerbay »

Pa to je ono što ne razumijem. Ako u vjeri nema prisile, te ako su u vrijeme poslanika nemuslimanke hodale kako su htjele tj otkrivene, zašto saudija il iran tjeraju da se nosaju te marame.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#15515 Re: IRAN

Post by AmiĐa_Idriz »

Quireoz bajo moj, zna Iran pos'o.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#15516 Re: IRAN

Post by aratet »

sekerbay wrote:Pa to je ono što ne razumijem. Ako u vjeri nema prisile, te ako su u vrijeme poslanika nemuslimanke hodale kako su htjele tj otkrivene, zašto saudija il iran tjeraju da se nosaju te marame.
To je zato sto bi dopustanjem tih nekih osnovnih prava rezim pao kao kula od karata.
U pocetku bi se trazilo pravo oblacenja, pa onda pravo da se jede i pije sta se hoce...pa bi trazili da se mule ne bave politikom, i tu bi bio kraj IRI.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#15517 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

sekerbay wrote:Pa to je ono što ne razumijem. Ako u vjeri nema prisile, te ako su u vrijeme poslanika nemuslimanke hodale kako su htjele tj otkrivene, zašto saudija il iran tjeraju da se nosaju te marame.
U to doba su Jevrejke i hrišćanke bile pokrivene, tj pokrivale su kosu. To je trajalo tako reći do juče.
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#15518 Re: IRAN

Post by sekerbay »

Challenger_ wrote:U to doba su Jevrejke i hrišćanke bile pokrivene
Neke jesu. Imaš vjerodostojnih predaja koje govore da je bilo otkrivenih jevrejki.
aratet wrote:To je zato sto bi dopustanjem tih nekih osnovnih prava rezim pao kao kula od karata.
Ne vjerujem. Većina je uz režim.
Drugo, koje su to slobode koje im se uskraćuju?
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#15519 Re: IRAN

Post by handžar88 »

sekerbay wrote:
Challenger_ wrote:U to doba su Jevrejke i hrišćanke bile pokrivene
Neke jesu. Imaš vjerodostojnih predaja koje govore da je bilo otkrivenih jevrejki.
aratet wrote:To je zato sto bi dopustanjem tih nekih osnovnih prava rezim pao kao kula od karata.
Ne vjerujem. Većina je uz režim.
Drugo, koje su to slobode koje im se uskraćuju?
U vrijeme Poslanika saws su cak i zene musrika bile pokrivene i to bolje nego ove danasnje muslimanke.. a kako se sjecam otkrivale su samo dio vrata a cak i musricima to nije bilo uobicajeno.. a danas cak i ove koje se kao pokriju muslimanke vrat im je vecinom otkriven.. pa to govori dovoljno u kakvom smo mi stanju danas.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7776
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15520 Re: IRAN

Post by Idemedosumom »

A i narod previše muziku sluša, to ti dođe tu negdje s širkom, kako šejh Pezić veli :oops:
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#15521 Re: IRAN

Post by sekerbay »

Kao što rekoh, ima dovoljno sahih hadisa koji kažu da nisu. Ko ne vjeruje, kutubi site u šake i opleti.
Nisam ja vaš šejh da vas podučavam :mrgreen:
Idemedosumom wrote:A i narod previše muziku sluša, to ti dođe tu negdje s širkom, kako šejh Pezić veli :oops:
Imaju selefije raznih bisera koji nemaju uporište u sunetu. Al haj, neka ih. Niko nije savršen. Braća s kojom se ne slažem. :zoka:
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#15522 Re: IRAN

Post by aratet »

sekerbay wrote:
Challenger_ wrote:U to doba su Jevrejke i hrišćanke bile pokrivene
Neke jesu. Imaš vjerodostojnih predaja koje govore da je bilo otkrivenih jevrejki.
aratet wrote:To je zato sto bi dopustanjem tih nekih osnovnih prava rezim pao kao kula od karata.
Ne vjerujem. Većina je uz režim.
Drugo, koje su to slobode koje im se uskraćuju?
Ne sporim, ali sa radikalnim promjenama bi se to moglo promijeniti.
Zar je potrebno pisati o slobodama?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15523 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

sekerbay wrote:To mi je nepoznato. Sad, budući da je izvor insan koji podržava pkk teroriste, halaliti ćeš moju sumnju :mrgreen:

Je l to neka alternativna historija?
Ono što znam jeste da je narod mirnim protestima skinuo šaha i pozvao homeinija.
Da im se ne sviđa ono što rade mule, do sad bi ih skinuli, baš ko i šaha.
I što se tiče tog šaha, izdao je naredbu da vojska otvori vatru na demonstrate. Kada je vojska položila oružje, šah je otišao u avion.
Jedino su ginuli demonstranti koje je ubijala vojska i šahove tajne službe.
I da, ako je tvoj idealni model ovaj zapadni u kojem se politika kroji po direktivi malog broja najbogatijih a samim tim i najuticajnijih, znaj da iranci ne dijele tvoje mišljenje.
Da li znas neku iransku stranku, nekog politickog aktera, koji se odnosi kriticki prema Homeiniju ili Hamneiju, koji smatra vladavinu mula losom za Iran? Ja sam do sada vidio da su takvi pobjegli iz zemlje, u zatvoru ili na kranu.

Ne podrzavam PKK. I ja kazem da su teroristi i budale. To sam rekao bezbroj puta, ali ti o tome nista ne znas.

Nikakva alternativna historija. Izginulo je par hiljada ljudi u pobuni koja je trajala vise od godinu dana. Homeinijeve pristase su napadale vojsku itd. Homeini je iz Pariza poslan nazad u Iran.

Samo budala moze misliti da ce iranska mladost jos dugo trpiti ove kreature...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

E moj Salik, ne valja sto lazes sebe!
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#15524 Re: IRAN

Post by sekerbay »

Kikibombona wrote:Ne podrzavam PKK
S tom spikom ličiš na dodika. Sve neš takozvani iran, tzv Sirija...
IL sad nama muslimanima poturas slike nekakvih ženturača koje skaču po stadionima i prikazuješ ih ko neš lijepo, prosperitetno.
De koju sliku kako nalokane padaju na glavu :-)
Tebi ne ulazi u glavu da je ogromna većina iranaca uz aktuelnu vlast i da su muslimani praktičari koji ne žele to što bi ti volio da budu.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#15525 Re: IRAN

Post by salik79 »

Al' paz' lika postavlja zenske koje navijaju za I.R. Iran kao dokaz njegovih tvrdnji!? :? :lol: Zene umotane u zastave I.R. Iran, sa stiliziranim Bozijim imenom na sredini, kao dokaz svojih pustih snova!? :lol: Hoces li da ti ja postavim jos ovakvih koje i na obrazima imaju ove iste zastave?! Pa, samo navijanje za svoju reprezentaciju govori vise nego hiljadu rijeci. Sta mislis da li protivnici I.R. Iran navijaju za tu reprezentaciju, ili protiv nje? Ja sam jos davno na ovoj temi pisao o iranskim krscankama iz Minhena (majka i dvije kcerke, majka 50-tih kao beba s roditeljima dosla, kcerke rodjene gore), koje zestoko brane I.R. Iran od medijskih lazi, a svaki svoj slobodni trenutak provode u Iranu (jedna od kcerki koja je sa mnom pricala, posto je druga tada bila u Iranu, mi je rekla da bi najradije skroz se preselile u Iran, ali da ne mogu ostaviti majku sa kojom zajedno vode odlican restoran u Minhenu).

Sta jos velis kiki, ima li stranka koja negativno govori o Homeiniju, ustavnom uredjenju i tako to!? :lol: E, pa, porucuju ti da ce nabrzinu osnovat jednu, mahsuz spram tvojih zelja. Al' cim isposlujes jednu takvu, koja ce negativno govoriti o Abrahamu Lincolnu i demokratskom uredjenju, u tzv. SAD-u. Tamam da i oni konacno dobiju stranacki pluralizam. :D
Post Reply