IRAN

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#15401 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Kaligrafija wrote: Naravno da su fakti, to sto si ti indoktriniran i naucen da pricas kako su ti tamo mediji servirali, to je drugi par opanaka...!
Naveo si niz misljenja i predstavio ih kao fakte. Ja sam ti naveo na sta mislim kada govorim o faktima vs. misljenjima.
Ti demantuj broj zatvorenika ako mozes i demantuj da se zatvori namjenski pune, da je to postala znacajna industrija u kojoj se trguje ljudskim zivotima...!
Ne demantujem. Zasto bih to demantovao?
Jadna demokratija drzave kad je poredis sa totalitarnim rezimima gdje na tri puta vise stanovnika, imas skoro duplo vise zatvorenika i kao odgovor das floskulu, pa ovde se ne ide u zatvor zbog politickih ubjedjenja, ovde su svi kriminalci...zalosno...!!
Ti ih poredis. Ti si nasao za shodno na temi o Iranu da pricas o Americi.
Ja sam je poredio sa Iranom, o kojem ovdje pricamo. Ti si ga ovdje nazvao totalitarnim rezimom. Kao sto rekoh, jasno je da svi znamo da je u Iranu totalitarni rezim, ali se pravimo ludi.
U tom kontekstu ovdje i pricamo o usporedbi ovih zemalja. Ako hoces, mozemo poceti i o sudovima u Iranu. Da li su sudski procesi pravedni, da li su kazne ispravne? Da li su uopste statistike o broju zatvorenika u takvim zemljama ispravne?
Ja uopste ne sporim da je broj zatvorenika u Americi preveliki, da je zatvorski sistem postao biznis, da se ljudima dijele duge kazne zbog malih prekrsaja i da se neproporcionalno kazne dodjeljuju manjinama. To ima veze sa Iranom, kako?
Demantuj da je u mnogim zemljama svijeta, bas SAD dovodio na vlast svoje diktatore, smjenjujuci neke druge...demantuj koliko su zemalja unistili, zbog zarade svog vojno-industrijskog kompleksa!
Kako cu demantovati nesto sto nije konstatacija? Koja je konstatacija? Da su postavljali na vlast diktatore ili brojka o kojoj se radi? Koliko zemalja, nabroj?
Evo da ti ja nabrojim samo neke: Juzna Koreja, Cile, Nikaragva, Panama. U svim tim zemljama SAD su direktno postavljale diktatore. Sve te zemlje danas imaju demokratski sistem i sve te zemlje danas su naprednije od okolnih zemalja, u svakom pogledu, sto prije nije bio slucaj.
Je li problem u demokratiji ili u diktaturi? De se odlucite. Je li u Iraku danas demokratija ili diktatura?
Demantuj broj unistenih mladih zivota svojih vojnika, koji se vracaju sa PTSPom, koji veze nemaju zasto odlaze, pod krinkom branjenja demokratije, koje drzava ispljune kad se vrati i bukvalno ostavi na ulici, bez lijecenja, bez posla, bez zdravlja...!
Koji je to broj? Ponavljam, da bi se nesto demantovalo mora se nesto konstatovati. Ne mogu demantovati broj koji nisi naveo. A kad ga navedes, onda usporedi samo s brojem ljudi koji su zrtve Assadovog rezima, cijeg je Iran sponzor. Posto, da jos jednom spomenem, pricamo o Iranu, ili si zaboravio?
Demantuj da se u SAD ide u Gvantanamo i ko zna koje skrivene zatvore po bazama SAD u cijelom svijetu, samo zbog prezumpcije da je neko nesto mislio lose uraditi u SAD...
Koji je to broj? Koliko ljudi? Stotinu? Hiljadu? Koliko je ljudi otislo u Guantanamo "samo zbog prezumpcije da bi neko nesto lose uradio SAD"? Gdje treba da idu "samo zbog prezumpcije"? Na Copacabanu?
Zasto SAD ne donese svoju vojnu demokratiju u nekim drugim zemljama zaliva, recimo Saudijskoj Arabiji, koja slovi za najrepresivniji aparat na svijetu, jok oni su saveznici, oni daju dupeta...!??
Zasto bi? Ko te slagao da Ameriku interesuje samo demokratija u inostranstvu?
Nemoj da ti nadjem hiljadu i jedan snimak razbijanja demonstracija Occupy, gdje pendrece i tuku svom silom, jadne new age hipike, koji jedino sto znaju dici svoj glas za svoja prava, bez ikakve upotrebe nasilja...!
Ne moras mi traziti hiljadu i jedan snimak jer neces naci hiljadu i jedan snimak. Postoji zakon koji stiti demonstrante.
Kao sto ti rekoh, bio sam ucesnik raznih protesta - protiv policije, protiv vlasti. Siguran sam da je bilo neduznih stradalih, negdje, ali sam isto tako siguran, jer sam vidio svojim ocima, da je bilo deset puta vise krsenja zakona bez ikakve potrebe od strane nekoga koga nikako ne bi mogao nazvati new age hipicima. Ti ljudi idu u konflikt s drotovima, namjerno, i ja iskreno nemam nista protiv toga, ali ne kukam o glupostima.
Naravno da je republikanska stranka u SAD ustvari, demokrscanska stranka, demantuj brojem drugih vjera na bilo kojoj vaznoj poziciji, osim jevreja...!
Republikanska stranka je sekularna stranka, valjda, a broj vjera u stranci ne odredjuje da li je stranka "teokratska". Tako si ti napisao. Pa makar sve i jedan bio mormon.
Ti imas koprenu preko ociju i sa tobom je uzalud razgovarat...Naravno i nas sistem u BiH ovakav usran kakav jeste, je demokratija za SAD,
Jesi ovo namjerno napisao jedno poslije drugog, kao vid satire ili? :lol:
Ja imam koprenu preko ociju, ne vidim da je BiH demokratskija od Amerike. :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kod nas ako nista narod bira po volji predstavnike, jedan glas za jednog predstavnika ili stranku, daje pobjedu na izborima, poslije izbora je moguce koaliranje stranaka da bi uzeli vecinu u parlamentima...u SAD elektori biraju, ne moras mi sistem objasnjavat, jako ga dobro znam...glas u jednoj saveznoj drzavi, nije isto sto i u drugoj saveznoj drzavi...gdje dolazi do toga i ako jedan kandidat za predsjednika na zbirnom nivou ima nekoliko miliona vise glasova, zbog elektora neke savezne drzave on gubi izbore...daaa, tako htjeli ocevi nacije, da bi nekad zastitili jednakost nekih drzava, ali u primjeni u sadasnjem vremenu mnogi politicari iz SAD kazu da je zakon glup ko kurac...i da nije demokratican...! Reci da nije dvopartijski sistem, ko je ikad bio znacajna karika osim njih!??
Isti takav sistem, samo deset puta gori, imas i kod nas. S tim sto on ima smisla u velikoj federalnoj drzavi, ne bas u maloj BiH. Sistem je takav kakav je, a demokracija u Americi nije direktna. Senat i predsjednistvo nisu jedini izabrani predstavnici na federalnom nivou, da ne govorim o ostalim nivoima.
I za kraj, zemlja tolike urbanisticke ljepote kao sto je Iran, nikad ne moze biti ruzna ni dusevno, za razliku od betonirane silovane urbanisticke amerike uz kopiranje, grcko-rimskog stila...da budem vulgraaran NASA bi bez perzije dudlala kitu, jer bez njih nebi imala ni matematike, a Bgm ni astronomije, ne samo oni, vec svi i jos mnogo cega drugog...To ti je isto kao da uporedis ruznocu Mordora, sa ljepotom Shire-a, koji urbanisticki zivi u skladu sa prirodom...! A to sto si stavio par smajlija da se napravis pametniji od mene i da diskreditujes moj post, okaci macku o rep...!
Odakle si nasao inspiraciju za ovakvu poeziju? Mordor, Shira, NASA, wtf? Ko je spominjao urbanisticke ljepote Irana, ili si to samo odlucio da nabacis onako, kao patriotsku inspiraciju za zemlju kojom, kako sam priznajes, vlada totalitarni rezim?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#15402 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Kaligrafija wrote:
Nadzornik wrote:Platon,Aristotel i Pitagora su iznenadjeni i uvrijedjeni... :D

Zivio Iran i matematika a Boga mi i Sparta... :thumbup:
Neka se gospoda ne uvrijede, zna se gdje su postavljeni temelji... :lol: :thumbup:
Nista protiv grcko-rimskog stila nemam, ali imam protiv kopiranja...Svaka velika nacija na ovome svijetu, je ostavila u amanet i svoj neki urbanisticki trag, jedino SAD nije nista, mozda koju zgradurinu, a i to je kopija nekih drugih malo manjih evropskih...Znaci sve je kopija, jedino ne znam jel im mozemo priznati neon las vegasa, a da se japanci ne naljute...!?? :mrgreen:
Kakva patetika :lol: :lol: :lol:

Koja nam je urbanisticka remek-djela ostavio ajatolaski rezim u amanet? :oops:
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#15403 Re: IRAN

Post by Kaligrafija »

jeza u ledja wrote:
Kaligrafija wrote: Naravno da su fakti, to sto si ti indoktriniran i naucen da pricas kako su ti tamo mediji servirali, to je drugi par opanaka...!
Naveo si niz misljenja i predstavio ih kao fakte. Ja sam ti naveo na sta mislim kada govorim o faktima vs. misljenjima.
Ti demantuj broj zatvorenika ako mozes i demantuj da se zatvori namjenski pune, da je to postala znacajna industrija u kojoj se trguje ljudskim zivotima...!
Ne demantujem. Zasto bih to demantovao?
Jadna demokratija drzave kad je poredis sa totalitarnim rezimima gdje na tri puta vise stanovnika, imas skoro duplo vise zatvorenika i kao odgovor das floskulu, pa ovde se ne ide u zatvor zbog politickih ubjedjenja, ovde su svi kriminalci...zalosno...!!
Ti ih poredis. Ti si nasao za shodno na temi o Iranu da pricas o Americi.
Ja sam je poredio sa Iranom, o kojem ovdje pricamo. Ti si ga ovdje nazvao totalitarnim rezimom. Kao sto rekoh, jasno je da svi znamo da je u Iranu totalitarni rezim, ali se pravimo ludi.
U tom kontekstu ovdje i pricamo o usporedbi ovih zemalja. Ako hoces, mozemo poceti i o sudovima u Iranu. Da li su sudski procesi pravedni, da li su kazne ispravne? Da li su uopste statistike o broju zatvorenika u takvim zemljama ispravne?
Ja uopste ne sporim da je broj zatvorenika u Americi preveliki, da je zatvorski sistem postao biznis, da se ljudima dijele duge kazne zbog malih prekrsaja i da se neproporcionalno kazne dodjeljuju manjinama. To ima veze sa Iranom, kako?
Demantuj da je u mnogim zemljama svijeta, bas SAD dovodio na vlast svoje diktatore, smjenjujuci neke druge...demantuj koliko su zemalja unistili, zbog zarade svog vojno-industrijskog kompleksa!
Kako cu demantovati nesto sto nije konstatacija? Koja je konstatacija? Da su postavljali na vlast diktatore ili brojka o kojoj se radi? Koliko zemalja, nabroj?
Evo da ti ja nabrojim samo neke: Juzna Koreja, Cile, Nikaragva, Panama. U svim tim zemljama SAD su direktno postavljale diktatore. Sve te zemlje danas imaju demokratski sistem i sve te zemlje danas su naprednije od okolnih zemalja, u svakom pogledu, sto prije nije bio slucaj.
Je li problem u demokratiji ili u diktaturi? De se odlucite. Je li u Iraku danas demokratija ili diktatura?
Demantuj broj unistenih mladih zivota svojih vojnika, koji se vracaju sa PTSPom, koji veze nemaju zasto odlaze, pod krinkom branjenja demokratije, koje drzava ispljune kad se vrati i bukvalno ostavi na ulici, bez lijecenja, bez posla, bez zdravlja...!
Koji je to broj? Ponavljam, da bi se nesto demantovalo mora se nesto konstatovati. Ne mogu demantovati broj koji nisi naveo. A kad ga navedes, onda usporedi samo s brojem ljudi koji su zrtve Assadovog rezima, cijeg je Iran sponzor. Posto, da jos jednom spomenem, pricamo o Iranu, ili si zaboravio?
Demantuj da se u SAD ide u Gvantanamo i ko zna koje skrivene zatvore po bazama SAD u cijelom svijetu, samo zbog prezumpcije da je neko nesto mislio lose uraditi u SAD...
Koji je to broj? Koliko ljudi? Stotinu? Hiljadu? Koliko je ljudi otislo u Guantanamo "samo zbog prezumpcije da bi neko nesto lose uradio SAD"? Gdje treba da idu "samo zbog prezumpcije"? Na Copacabanu?
Zasto SAD ne donese svoju vojnu demokratiju u nekim drugim zemljama zaliva, recimo Saudijskoj Arabiji, koja slovi za najrepresivniji aparat na svijetu, jok oni su saveznici, oni daju dupeta...!??
Zasto bi? Ko te slagao da Ameriku interesuje samo demokratija u inostranstvu?
Nemoj da ti nadjem hiljadu i jedan snimak razbijanja demonstracija Occupy, gdje pendrece i tuku svom silom, jadne new age hipike, koji jedino sto znaju dici svoj glas za svoja prava, bez ikakve upotrebe nasilja...!
Ne moras mi traziti hiljadu i jedan snimak jer neces naci hiljadu i jedan snimak. Postoji zakon koji stiti demonstrante.
Kao sto ti rekoh, bio sam ucesnik raznih protesta - protiv policije, protiv vlasti. Siguran sam da je bilo neduznih stradalih, negdje, ali sam isto tako siguran, jer sam vidio svojim ocima, da je bilo deset puta vise krsenja zakona bez ikakve potrebe od strane nekoga koga nikako ne bi mogao nazvati new age hipicima. Ti ljudi idu u konflikt s drotovima, namjerno, i ja iskreno nemam nista protiv toga, ali ne kukam o glupostima.
Naravno da je republikanska stranka u SAD ustvari, demokrscanska stranka, demantuj brojem drugih vjera na bilo kojoj vaznoj poziciji, osim jevreja...!
Republikanska stranka je sekularna stranka, valjda, a broj vjera u stranci ne odredjuje da li je stranka "teokratska". Tako si ti napisao. Pa makar sve i jedan bio mormon.
Ti imas koprenu preko ociju i sa tobom je uzalud razgovarat...Naravno i nas sistem u BiH ovakav usran kakav jeste, je demokratija za SAD,
Jesi ovo namjerno napisao jedno poslije drugog, kao vid satire ili? :lol:
Ja imam koprenu preko ociju, ne vidim da je BiH demokratskija od Amerike. :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kod nas ako nista narod bira po volji predstavnike, jedan glas za jednog predstavnika ili stranku, daje pobjedu na izborima, poslije izbora je moguce koaliranje stranaka da bi uzeli vecinu u parlamentima...u SAD elektori biraju, ne moras mi sistem objasnjavat, jako ga dobro znam...glas u jednoj saveznoj drzavi, nije isto sto i u drugoj saveznoj drzavi...gdje dolazi do toga i ako jedan kandidat za predsjednika na zbirnom nivou ima nekoliko miliona vise glasova, zbog elektora neke savezne drzave on gubi izbore...daaa, tako htjeli ocevi nacije, da bi nekad zastitili jednakost nekih drzava, ali u primjeni u sadasnjem vremenu mnogi politicari iz SAD kazu da je zakon glup ko kurac...i da nije demokratican...! Reci da nije dvopartijski sistem, ko je ikad bio znacajna karika osim njih!??
Isti takav sistem, samo deset puta gori, imas i kod nas. S tim sto on ima smisla u velikoj federalnoj drzavi, ne bas u maloj BiH. Sistem je takav kakav je, a demokracija u Americi nije direktna. Senat i predsjednistvo nisu jedini izabrani predstavnici na federalnom nivou, da ne govorim o ostalim nivoima.
I za kraj, zemlja tolike urbanisticke ljepote kao sto je Iran, nikad ne moze biti ruzna ni dusevno, za razliku od betonirane silovane urbanisticke amerike uz kopiranje, grcko-rimskog stila...da budem vulgraaran NASA bi bez perzije dudlala kitu, jer bez njih nebi imala ni matematike, a Bgm ni astronomije, ne samo oni, vec svi i jos mnogo cega drugog...To ti je isto kao da uporedis ruznocu Mordora, sa ljepotom Shire-a, koji urbanisticki zivi u skladu sa prirodom...! A to sto si stavio par smajlija da se napravis pametniji od mene i da diskreditujes moj post, okaci macku o rep...!
Odakle si nasao inspiraciju za ovakvu poeziju? Mordor, Shira, NASA, wtf? Ko je spominjao urbanisticke ljepote Irana, ili si to samo odlucio da nabacis onako, kao patriotsku inspiraciju za zemlju kojom, kako sam priznajes, vlada totalitarni rezim?
Daj mani se demagogije, ne primjenjuj na meni te demagoske psiho pseudo analize, gdje na cinjenicno stanje, odgovaras pitanjima i razbijanjem mog posta na atome izvlacis kontekstualno ono sto ti treba...! Sad trazis od mene i tacne brojeve, recimo broja tajnih zatvorenika u bazi Gvantanamo i drugim, da ih mozda ti ne znas!?? Cinjenica je da postoje, kao sto je cinjenica da su se ljudi nevini zatvarali u takve objekte, bez dokazane krivnje...zar to nisu odlike totalitarnih rezima!?? Znaci ako ti nedam brojeve, to nisu fakti!? Mrsko mi da trazim za svaku moju tvrdnju i kopiram cinjenicno stanje, npr broj ljudi koji su se uzaludno borili i naguzeni od drzave, a obolili od PTSPa, morao bi krenuti od Vijetnama...Koja ludost, je samo izgovoriti jesu mijesali su se u unutrasnje pitanje drzava i postavljali su diktatore, pobili direktno i indirektno milione ljudi, ali znas sta, danas su to demokratska razvijena drusta...jebes mrtve, jel to...!? Kakva drusta, vazalska drustva, druze moj!
Iran nije razvalio Siriju, vec je to ucinio SAD, pod floskulom donosenja demokratije, samo je trebalo postaviti novog diktatora...ovaj im je bio mekan za njihov ukus i nije branio Izrael, kao dobri okolni vazali, a trebalo je negdje i zaradit i prodati silu naoruzanja i ispucat silu naoruzanja, da bi bilo posla za vojno-industrijski kompleks...! Iran im je najveci problem na BI, zato sto ima vlastitu pamet, koja je sposobna da razvije vlastitu tehnologiju u bilo cemu, bilo da treba kopirati tehnologije, bilo da treba izmisliti nesto svoje!!! To apsolutu nikad ne odgovara, jer on uvijek razmislja, da bi radi toga mogao izgubiti globalnu dominaciju...a istorija je pokazala da se na kraju to svima desi...i toj istoj Perziji se isto desilo to nekad u proslosti, kad su oni bili tirani i osvajaci, tako ce biti i sa SAD...! Ma koliko se ti upirao da opravdas aparat u kojem zivis, u mojoj glavi se nece nista promijeniti, kad kazem da rezim SAD nije nista manje totalitaran od onog u Iranu, ja iza tih rijeci stojim! A puno je fakata sa obje strane koji to i dokazuju, ali ne trazi od mene brojeve, to bi vec bio posao, a ja posao naplacujem...!
Postujem tvoje pisanje, obrazovan si, nacitan si, ti zivis u jednom sistemu, ja u drugom, kao sto je moj truhao, tako je i tvoj, samo sto tvoj bolje placa, ugnjetavajuci sve ostale koji ne misle kao oni, pa su ti i zivotne mogucnosti vece...da sam na tvom mjestu, mozda bi i ja tako grcevito branio zemlju u kojoj zivim, ako ti je pruzila bolji zivotni standard...! Ko zna...!?! Uglavnom sa ovog aspekta, slazem se, da se ne slazemo i nikad necemo, sudbine su nam jednostavno drugacije, influencije isto, za svjetonazore nisam siguran, mozda neki i nisu...to nije razlog da te ja ne citam, citam te ja redovno i na drugim temama, bude finih pasusa, ne zamjeram ja nista...! Ali ti moras da shvatis da fakti drzave u kojoj zivis, nisu i fakti ostatka svijeta...to nije misljenje, ako zapises u svoje knjige jedno, sa svojim brojevima, a cijeli svijet drugo sa svojim brojevima, to se zove prekrajanje istorije...!!!
Budi mi pozdravljen, o SAD vise nekad na nekoj drugoj temi...ovde je upis bio o SAD na temi Iran, jer sve influencije i projekcije za BI se vezu za SAD i Rusiju...! I da nije SAD i Izraela, nebi ga niko ni spominjao ovoliko, ni u medijima, niti na globalnom nivou...! Ako je ovo tema o unutrasnjoj politici, agrikulturi, demografiji, urbanizmu te zemlje, onda sam ja pogrijesio...a ja mislim da se najvise spominje vanjska politika te zemlje, gdje nikad i nikako ne mozes da zaobidjes SAD, koji direktno i indirektno uticu na tu zemlju...! Haj bok, da ne budem ko kona na vratima, sa stotinu zdravo i da ti jos samo nesto ispricam...!
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#15404 Re: IRAN

Post by Kaligrafija »

jeza u ledja wrote:
Kaligrafija wrote:
Nadzornik wrote:Platon,Aristotel i Pitagora su iznenadjeni i uvrijedjeni... :D

Zivio Iran i matematika a Boga mi i Sparta... :thumbup:
Neka se gospoda ne uvrijede, zna se gdje su postavljeni temelji... :lol: :thumbup:
Nista protiv grcko-rimskog stila nemam, ali imam protiv kopiranja...Svaka velika nacija na ovome svijetu, je ostavila u amanet i svoj neki urbanisticki trag, jedino SAD nije nista, mozda koju zgradurinu, a i to je kopija nekih drugih malo manjih evropskih...Znaci sve je kopija, jedino ne znam jel im mozemo priznati neon las vegasa, a da se japanci ne naljute...!?? :mrgreen:
Kakva patetika :lol: :lol: :lol:

Koja nam je urbanisticka remek-djela ostavio ajatolaski rezim u amanet? :oops:
Pa reci nam ti neka izvorna djela, nacije koje si ti dio, a da nisu zaostavstina ili kopija drugih kultura...!??
Smanji ba smajlije u ozbiljnoj diskusiji, to se samo koristi za provale, da nisam rekao sta glupo... !? :shock:
... podsjecas me na forumasa pod nickom livadic nekad davno...Nema efekta ako stavis u postu tri ili pedeset...a mozda ima...!?! :shock: Ja obicno dva ili tri, da probam pet :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#15405 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Kaligrafija wrote: Daj mani se demagogije, ne primjenjuj na meni te demagoske psiho pseudo analize, gdje na cinjenicno stanje, odgovaras pitanjima i razbijanjem mog posta na atome izvlacis kontekstualno ono sto ti treba...! Sad trazis od mene i tacne brojeve, recimo broja tajnih zatvorenika u bazi Gvantanamo i drugim, da ih mozda ti ne znas!?? Cinjenica je da postoje, kao sto je cinjenica da su se ljudi nevini zatvarali u takve objekte, bez dokazane krivnje...zar to nisu odlike totalitarnih rezima!?? Znaci ako ti nedam brojeve, to nisu fakti!? Mrsko mi da trazim za svaku moju tvrdnju i kopiram cinjenicno stanje, npr broj ljudi koji su se uzaludno borili i naguzeni od drzave, a obolili od PTSPa, morao bi krenuti od Vijetnama...Koja ludost, je samo izgovoriti jesu mijesali su se u unutrasnje pitanje drzava i postavljali su diktatore, pobili direktno i indirektno milione ljudi, ali znas sta, danas su to demokratska razvijena drusta...jebes mrtve, jel to...!? Kakva drusta, vazalska drustva, druze moj!
Nije pitanje da ti pronadjes brojeve, vec tvog zahtjeva da demantiram nesto sto nisi naveo.
A brojevi jesu bitni jer ukazuju na to koliko je prevalentno ono o cemu govorimo, kao sto si fino naveo za zatvore.
Niko ne tvrdi da nije bilo problema sa zatvorenicima u Guantanamu, ali glavni problem nije taj sto se zatvaraju nevini ljudi (iako je bilo i toga), vec sto se ljudi zatvaraju i drze bez da im se sudi. No 90% ljudi koji su tamo, vjeruj mi, bili su tamo s razlogom.
No o tome se prica, to je dio americkog javnog diskursa, tako i ti to znas, kao sto znas i za Abu Ghraib i ostale zajebancije. Ta cinjenica nesto govori, a ti to preskaces. Znaci ako je nesto ucinjeno protuzakonito, ili protiv nekih normi, to se pokusava promjeniti. O tome neko izvjestava.
Stoga kad govoris o faktima, znaci ne o misljenjima vec o faktima, kao sto su brojevi, podaci, onda ih stavis u kontekst onoga o cemu pricamo. Pa onda stavis na papir i uporedis - koliko je ljudi stradalo od Kine, koliko je ljudi stradalo od Rusije/SSSR, pa onda moze i ove manje zemlje, ukljucujuci upravo ovaj tvoj Iran, koji podrzava Assada i koji podrzava Hezbollah, koji podrzava pobunjenike u Jemenu, koji je podrzavao milicije u Iraku. A cekaj....to se ne pika, jel? Podrska Irana Assadu se ne pika, ali se pika podrska Amerike nekim fiktivnim pobunjenicima? Ah, necemo tako.
E, onda kad stavis na papir brojeve zrtava, onda fino usporedi velicine zemalja i njihov uticaj na sranja u svijetu. :wink:
Ili ne moramo sa tim totalitarnim rezimima porediti. Hoces ove, malo manje totalitarne - Britanija, Francuska, Japan, Njemacka? Ili se historija racuna samo od odredjene godine?
EDIT: Ostao sam ti ovo duzan. Kako su Amerikanci pobili milione ljudi? Ti pricas kao da se konflikti desavaju samo zato jer je Americi ceif? Mislis da se uplitanja u druge zemlje desavaju samo jer je Americi prahnulo i jer se jedino Ameri uplicu u druge zemlje? Procitaj malo o Vijetnamu, Koreji ili Afganistanu, kako je doslo do sukoba i od kog trenutka su u njima Ameri postali kljucni faktor. Jeste, radi se o milionima ljudi, ali odgovornost za vecinu njih ne lezi prvenstveno na Amerikancima.
Cuj radi se o milionima ljudi.... :roll: To su floskule.
Kaligrafija wrote: Iran nije razvalio Siriju, vec je to ucinio SAD, pod floskulom donosenja demokratije, samo je trebalo postaviti novog diktatora...ovaj im je bio mekan za njihov ukus i nije branio Izrael, kao dobri okolni vazali, a trebalo je negdje i zaradit i prodati silu naoruzanja i ispucat silu naoruzanja, da bi bilo posla za vojno-industrijski kompleks...!
Kako su SAD razvalile Siriju? Upravo to je obicna floskula, neutemeljena ni na cemu nego na supljoj prici.
Americki igraci u Siriji su samo jedna frakcija koja zglave nije igrala kljucnu ulogu, i to sve nakon sto su sukobi debelo poceli.
Ah da, CIA nahuskala narod na Assada, ko u Egiptu i Libiji. :oops: U Bahreinu pak nije, tamo se desio narod, jel?

Inace, u kojim zemljama su SAD na BI postavljali diktatore u zadnjih 30 godina? Ko je diktator Iraka, ko Afganistana, ko Libije? Pricas u nekim floskulama, dezurnim babarogama, a u stvari nemas pokrica za to sto govoris.
Kaligrafija wrote: Iran im je najveci problem na BI, zato sto ima vlastitu pamet, koja je sposobna da razvije vlastitu tehnologiju u bilo cemu, bilo da treba kopirati tehnologije, bilo da treba izmisliti nesto svoje!!! To apsolutu nikad ne odgovara, jer on uvijek razmislja, da bi radi toga mogao izgubiti globalnu dominaciju...a istorija je pokazala da se na kraju to svima desi...i toj istoj Perziji se isto desilo to nekad u proslosti, kad su oni bili tirani i osvajaci, tako ce biti i sa SAD...! Ma koliko se ti upirao da opravdas aparat u kojem zivis, u mojoj glavi se nece nista promijeniti, kad kazem da rezim SAD nije nista manje totalitaran od onog u Iranu, ja iza tih rijeci stojim! A puno je fakata sa obje strane koji to i dokazuju, ali ne trazi od mene brojeve, to bi vec bio posao, a ja posao naplacujem...!
Ne, Iran smeta jer mu je zvanicna vanjska politika "Death to America". Vrlo jednostavno.
O aparatu, i uopste o Americi, ti zelis da pricas, na temi o Iranu. Znaci ne samo o vanjskoj politici.
I onda govoris meni da se ja upirem da tebe u nesto ubjedim. :D

A ovo o tome gdje je ko, sta radi, cim se bavi, kakva su mu zbog tog razmisljanja....je li vidis da ja to negdje spominjem u vezi tebe? Ja se ne bih igrao te igre da sam na mjestu nekog ko zivi na Balkanu.
Last edited by jeza u ledja on 25/05/2018 00:34, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#15406 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Kaligrafija wrote: Pa reci nam ti neka izvorna djela, nacije koje si ti dio, a da nisu zaostavstina ili kopija drugih kultura...!??
Smanji ba smajlije u ozbiljnoj diskusiji, to se samo koristi za provale, da nisam rekao sta glupo... !? :shock:
... podsjecas me na forumasa pod nickom livadic nekad davno...Nema efekta ako stavis u postu tri ili pedeset...a mozda ima...!?! :shock: Ja obicno dva ili tri, da probam pet :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ne zanima me prica o izvnornim djelima, arhitekturi i holtikulturi bolan pricamo o politici. Danas.

To sto ti radis je skretanje s teme. A ovako bi otprilike isla prica, samo nabrzaka. Ja nabrojim, ti kazes nita to, ja nabrojim dalje, ti kazes nita to, sve fush, onda ja kazem imas ovo imas ono....da bi ti na kraju rekao kme, dzesh poredit jednu tako bogatu i veliku zemlju i jednu tako malu i ugnjetavanu. Tako otprilike ide prica sa nacionalistima sa kompleksima velicine. Kurci se, dok ne dobijes po usima, onda kme. Ne govorim o tebi, samo poredim.

Ako hoces ukratko, da zavrsimo pricu o tome - u Americi je sve najgore, u Iranu sve najbolje. Sve se slazem. Hajmo dalje o politici.

I samo jos nesto da ti kazem ovako generalno - svijet ce najebati jednog dana kada nestane te pretpostavke, tj. teznje da se ide negdje da se ljudima pomogne, a zemlja napravi uredjenijom, zdravijom i pravicnijom po njene stanovnike. Koliko god se to "uvodjenje demokracije" srozalo na minimum, zahvaljujuci idiotu Bushu. To se vec danas nazire u izboru i razmisljanju Trumpa i njegove administracije. Znaci kad ogolis uopste potrebu da nekom nesto opravdas, makar to bilo i za domacu javnost, nekim altruizmom. Ti mislis da je ovo zajebancija? Zamisli svijet u kom velike sile uzimaju sta zele, bez pitanja, bez obrazlozenja, bez kritike javnosti? Ako mislis da je to ovo sto vidimo danas - grdno se varas. :wink:

Kad si najveci i najjaci imas neku odgovornost. U vecini ovih sukoba/intervencija, ni jedna od opcija nije bila dobra. Pitanje je samo bilo koja je manje losa.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#15407 Re: IRAN

Post by Kaligrafija »

jeza u ledja wrote:.
Na oba posta odgovor, zivis u iluziji, velike sile danas uzimaju sta hoce i gdje hoce u svijetu, zaboli njih misljenje javnosti, oni kreiraju tu sliku javnosti, prema svom nahodjenju...Igraci su se samo presvukli iz kraljevskih odora u odijela i politicare, nista se nije promijenilo...ako me pitas da li je zivot danas laksi, jeste, ako me pitas, da li poslijeratno vrijeme donosi progres, da donosi na neko vrijeme i opet neki novi rat u nekoj novoj zemlji, opet novi neprijatelj kojem se treba donijeti progres i tako ukrug, dok opet ne dodje na red za rat, ona zemlja kojoj ponovo treba donijeti progres...tako razmisljaju psihopate na vlasti, da li je to rjesenje za humanije covjecanstvo i put kojim ono treba da se uvijek krece, naravno da nije i nikad nece biti...! Znas li sta je tvoja demokratija da banalizujem, meni se ne svidja kako moj komsija zivi, ne pravi nikakav napredak, covjek zivi skromno i nece da se mijenja, ja po tebi trebam da mu upadnem u kucu s puskom i da ga natjeram da zivi drukcije ili da ga protjeram iz njegove kuce...! Ili ako je komsija usao na moj posjed, ja trebam da ga ubijem...to mozda u SAD, kod nas se ide u zatvor, a ima sud, policija da rijesi to pitanje...u slucaju SAD na globalnom nivou kad se ne slazu kako druga kuca zivi, oni upadaju u kucu, protjeruju i ubijaju komsiju, a medjunarodni zakoni, sud, za njih ne vazi, policije nema, jer su oni policija, kako se onda odbraniti od siledzije...!? Od siledzije se samo mozes odbraniti ako ga nadmudris i ako si jaci od njega ili oboje...! Ovo sto sam ti rekao prije, sve su fakti, sto ti nisam dao brojeve, ne znaci da ih nema, da ih oprecno dajem, necu da pogrijesim, da rovim arhive vijesti i knjige ne pada mi napamet, samo da tebi udovoljim, to se vec placa...! U danasnjem vremenu, jel SAD babaroga, naravno da jeste...jel totalitarni rezim, naravno da jeste, nikakve razlike izmedju njih i Irana, samo ljepse upakovano i medijski servirano...i nema vjesanja po trgovima, ali ima smrtonosnih inekcija...! Do ne tako davno i elektricnih stolica, streljana, vjesanja...! Ne tako davno javnih vjesanja crnaca...segregacije i svega ostalog...a jos uvije je na djelu rasizam...ja nesto ne znam da u Iranu ima rasizma...!?? Zanimljiv si sugovornik, ali za moj ukus previse indoktriniran i zadivljen svijetom gdje zivis, tako da jo robot pricas usadjenu misao i za drugo i ne znas...! Nije svijet SAD, ustvari je jako drugacije...cak za mnoge bogate zapadno evropske drzave, americki nacin zivota je u najmanju ruku odbojan i odvratan...! Recimo Francuze, Svicarce, Italijane i Spance, gade im se americki turisti i sve sto oni predstavljaju, glasni su, bucni, neodmjereni, neumjereni, dodju na odmor i domiclino stanovnistvo gledaju, kao da trebaju da im se klanjaju, zamisli kako gledaju tek arape, kako ih ono zovu u tvojoj zemlji Hadji, pogrdno, od rijeci jedne od najsvetije kod muslimana Hajj...nekultivisana rulja bez kulture i obraza, to je meni SAD...!
Vrtis jednu te istu pricu u krug, na pitanje, pitanjem, bez propitkivanja sistema u kojem zivis, branis, neodbranjivo, jer je to sistem koji te hrani, volio bi te vidjeti, da se taj sistem okrene protiv tebe i nogira te nekim slucajem...drugu bi ti pjesmu pjevao...!

Nego objasni mi, kakve se to ti nebi igrao igre, na mjestu nekoga ko zivi na Balkanu!??? Sta je pisac zelio da kaze...!?? :?
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#15408 Re: IRAN

Post by Kaligrafija »

I da za republikance, to ti je isto SDA uzme dva, tri srbina, par hrvata, jednog roma i kazu mi smo sekularna stranka, za kamere, a ustvari su stranka ekskluzivno bosnjackog naroda, koji nije odvojen od religije...! E tako i republikanci, a ustvari demokrscanska stranka, i jos uz to slobodno mogu reci stranka bogatih bjelaca...! A iza svega toga iznad njih stoji AIPAC, koji se jos malo vise pita...ni s od sekularnog...! Tako da bi mogli ih svrstati pod judeo-krscansku stranku, sa naglaskom na ove prve ispred, da se zna ko je gazda...!
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#15409 Re: IRAN

Post by asker »

Demokratija :-)

User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#15410 Re: IRAN

Post by Sinapsa »

asker wrote:Demokratija :-)


USA su oligarhija
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#15411 Re: IRAN

Post by ja71 »

Kaligrafija wrote:E tako i republikanci, a ustvari demokrscanska stranka, i jos uz to slobodno mogu reci stranka bogatih bjelaca...! A iza svega toga iznad njih stoji AIPAC, koji se jos malo vise pita...ni s od sekularnog...! Tako da bi mogli ih svrstati pod judeo-krscansku stranku, sa naglaskom na ove prve ispred, da se zna ko je gazda...!
Inače Aipac nije sačinjen ekskluzivno od republikanaca. Clintonovi (znači demokrate) su takođe bili članovi Aipaca.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7325
Joined: 12/03/2012 18:04

#15412 Re: IRAN

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Ona situacija kada govoris da u SAD narod bira politicare, a advokati Demokratske Stranke kazu na sudu ( nakon sto je DS tuzena od strane glasaca Berni Sandersa, takodjer demokrata, da su unutarstranacki izbori namjesteni u korist Hilari ) da nisu ni bili duzni obezbjediti Sandersu ravnopravnost i da se kandidat mogao izabrati na pus pauzi umjesto na unutarstranackim izborima. Sud to naravno prihvati, a u medjuvremenu nekoliko svjedoka tuzbe umre ili bude ubijeno gdje i advokati tuzbe govore da se osjecaju nesigurno.

To je ta demokratija
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#15413 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Kaligrafija wrote:
jeza u ledja wrote:.
Na oba posta odgovor, zivis u iluziji, velike sile danas uzimaju sta hoce i gdje hoce u svijetu, zaboli njih misljenje javnosti, oni kreiraju tu sliku javnosti, prema svom nahodjenju...Igraci su se samo presvukli iz kraljevskih odora u odijela i politicare, nista se nije promijenilo...ako me pitas da li je zivot danas laksi, jeste, ako me pitas, da li poslijeratno vrijeme donosi progres, da donosi na neko vrijeme i opet neki novi rat u nekoj novoj zemlji, opet novi neprijatelj kojem se treba donijeti progres i tako ukrug, dok opet ne dodje na red za rat, ona zemlja kojoj ponovo treba donijeti progres...tako razmisljaju psihopate na vlasti, da li je to rjesenje za humanije covjecanstvo i put kojim ono treba da se uvijek krece, naravno da nije i nikad nece biti...! Znas li sta je tvoja demokratija da banalizujem, meni se ne svidja kako moj komsija zivi, ne pravi nikakav napredak, covjek zivi skromno i nece da se mijenja, ja po tebi trebam da mu upadnem u kucu s puskom i da ga natjeram da zivi drukcije ili da ga protjeram iz njegove kuce...! Ili ako je komsija usao na moj posjed, ja trebam da ga ubijem...to mozda u SAD, kod nas se ide u zatvor, a ima sud, policija da rijesi to pitanje...u slucaju SAD na globalnom nivou kad se ne slazu kako druga kuca zivi, oni upadaju u kucu, protjeruju i ubijaju komsiju, a medjunarodni zakoni, sud, za njih ne vazi, policije nema, jer su oni policija, kako se onda odbraniti od siledzije...!? Od siledzije se samo mozes odbraniti ako ga nadmudris i ako si jaci od njega ili oboje...! Ovo sto sam ti rekao prije, sve su fakti, sto ti nisam dao brojeve, ne znaci da ih nema, da ih oprecno dajem, necu da pogrijesim, da rovim arhive vijesti i knjige ne pada mi napamet, samo da tebi udovoljim, to se vec placa...! U danasnjem vremenu, jel SAD babaroga, naravno da jeste...jel totalitarni rezim, naravno da jeste, nikakve razlike izmedju njih i Irana, samo ljepse upakovano i medijski servirano...i nema vjesanja po trgovima, ali ima smrtonosnih inekcija...! Do ne tako davno i elektricnih stolica, streljana, vjesanja...! Ne tako davno javnih vjesanja crnaca...segregacije i svega ostalog...a jos uvije je na djelu rasizam...ja nesto ne znam da u Iranu ima rasizma...!?? Zanimljiv si sugovornik, ali za moj ukus previse indoktriniran i zadivljen svijetom gdje zivis, tako da jo robot pricas usadjenu misao i za drugo i ne znas...! Nije svijet SAD, ustvari je jako drugacije...cak za mnoge bogate zapadno evropske drzave, americki nacin zivota je u najmanju ruku odbojan i odvratan...! Recimo Francuze, Svicarce, Italijane i Spance, gade im se americki turisti i sve sto oni predstavljaju, glasni su, bucni, neodmjereni, neumjereni, dodju na odmor i domiclino stanovnistvo gledaju, kao da trebaju da im se klanjaju, zamisli kako gledaju tek arape, kako ih ono zovu u tvojoj zemlji Hadji, pogrdno, od rijeci jedne od najsvetije kod muslimana Hajj...nekultivisana rulja bez kulture i obraza, to je meni SAD...!
Vrtis jednu te istu pricu u krug, na pitanje, pitanjem, bez propitkivanja sistema u kojem zivis, branis, neodbranjivo, jer je to sistem koji te hrani, volio bi te vidjeti, da se taj sistem okrene protiv tebe i nogira te nekim slucajem...drugu bi ti pjesmu pjevao...!

Nego objasni mi, kakve se to ti nebi igrao igre, na mjestu nekoga ko zivi na Balkanu!??? Sta je pisac zelio da kaze...!?? :?
Tebi su postovi puni generalizacija, floskula i uvelicavanja. Ne, ne govoris fakte, vec svoje misljenje zasnovano na skucenom vidjenju svijeta.

Posto sam te upozorio da ne ides u tom smjeru, a ti nastavio, mozemo i tako. Ne, ne hrani mene sistem, vec ja hranim njega. Meni nije drzava nista dala, vec ja dajem drzavi. I to debelo. Cuj da se sistem okrene protiv mene i otjera me.. :lol: Kako ti to zamisljas? Mogu me za kitu povuci ne otjerati. Tvoje zamisljanje kako svijet funkcionise je iz nivoa zablje perspektive sa Balkana. Niti znas sta je Amerika, kakav je zivot u njoj, sta predstavlja sistem o kojem mislis da tako mnogo znas, na dnevnoj bazi. Ne znas ni kakav je zivot u Francuskoj, ne znas ni kakav je zivot u Iranu o kojem pricamo. Da li si bio u Iranu? Da li imas prijatelje Irance? Da li si bio u bilo kojoj zemlji BI ili "treceg svijeta"?

Ja Ameriku i njeno ponasanje kritikujem itekako, samo na ovakvim temama se ne moze od vas pametnica doci do rijeci, jer teme sluze za prosipanje floskula, ne za raspravu u stvarima od kojih je malo koja crno-bijela. Imas temu o Americi, ima jos milion drugih tema na kojoj sam kritikavo ponasanje Amerike, znaci ne samo danasnju administraciju. Kritikovao sam i probleme u Americi, tipa sudski sistem, tipa zdravstveni sistem, tipa sistem elektorskih glasova, tipa lobiranje i uticaj novca u izborima, tipa debilne medije, tipa maligni i institucionalni rasizam....samo ti to ne vidis, jer se tebi ne raspravlja na taj nacin, vec bi da redas nekome iz Amerike sve sto ti se ne svidja sa Amerikom. I kazes ko su to Amerikanci da kritikuju Iran. Pa po toj logici ko si onda ti da kritikujes Ameriku? :-)
Ti meni pricas kako se policija ponasa prema Occupy, a ja sam taj koji je isao da protestuje. Ti meni pricas kako se drzava ponasa prema imigrantima, a ja sam taj koji ide protestvovat, potpisivat peticije, zvat kongresmene (jeste, mozes ih nazvat, ostavit poruku, nekad te oni licno nazovu nazad, kao nesto saslusaju, true story). Niko u Americi ne misli da je sve bajno, da je Amerika benevolentni sirilac pravde u svijetu. To samo mali djokica sa Balkana moze zamisljati. I mediji ne mogu puno ljudi uvjeriti u suplju (tipa Iran sirilac terorizma hajmo ih napast) jer takve medije malo ko jos prati i uzima zdravo za gotovo. To ti kazem ja koji zivi u Americi, koji uopste nema televizor.
Mislim ti zvucis kao lik koji je tek pogledao neki dokumentarni film star 20 godina i onda pricas nekome ko je taj film i zaboravio koja je radnja tog dokumentarca. Tako ne zvucis samo ti, vec svi vi pametnjakovici koji trazite bjelosvjetske pravde. Ono, politicki analiticari a la Zvonko Maric, ili kako se vec zvao onaj iz paralela. Sahovske table, Kisindzeri, razmisljanje zaglavljeno u 70-im. Otkrio se internet pa se misli da se spoznao svijet. Amerika je oligarhija, totalitarni rezim u kojem se gradjani ne pitaju ni za sta. Policijska sapa ti visi za vratom i malo fali da zavrsis u zatvoru ili na el. stolici. Ako nesto progovoris protiv rezima salju te u Guantanamo. Sljakas cijeli zivot peruci pisoare, onda nemas nikakvu penziju i umres na ulici kao beskucnik. Posalju te na kakvo ratiste, a kad se vratis nemas nikakva prava (valjda zato je Veterans Affairs drugo najvece ministarstvo u zemlji?). Kad odes vani, ponasas se ko najveci seljak, zderes, loces, a kad ti se neko obrati ti mu samar spucas. Svake godine Amerika objavi po jedan rat nekome, a uvede demokraciju nekom drugom. Radi se o stotinama drzava. Kad dodje Izrael, svi mu stanu i puse kurac, a kad dodju Iranci njih se salje u konc logore. Isto tako kad odes vani svi te mrze, a niko ne kaze mogul kako i ja tamo.

Tebi se ocigledno treba crtati. Amerika daleko od toga da je sve najljepse i sve najbolje, ne samo kuci nego i u ponasanju prema svijetu. Iza Amerike stoje desetine bespotrebnih ratova, hiljade bespotrebnih zrtava, smjenenih rezima, uplitanja u izbore, prelazenja preko krsenja ljudskih prava, itd. Je li ti shvatas da se to ne spori? To ni prosjecni Amerikanac ne spori.
No to je u poredjenju sa ponasanjem mnogih drugih, ukljucujuci i Iran, zajebancija, sala, posalica. To je tebi jasno, ali se pravis lud da nije. Ili, sto je mozda najvjerovatnije, ti vlastiti kompleks bistvovanja u zabljoj perspektivi ne dozvoljava da razmisljas drukcije.

Nisi prvi kojem ovo govorim, i nisi prvi koji ne moze da odoli a da ne pocne o tome kroz prizmu gdje ko zivi, sta ko radi, zajedljivo i nadobudno odbacuje neciji stav kao zasnovan na ogranicenosti okruzenja i situacije u kojoj se nalazi, bez da tu situaciju uopste shvata. Takvima obicno na kraju kazem - ovdje na forumu smo svi isti, ti meni nesto spustis, ja tebi nesto odgovorim, ali kad ugasis forum, ugasis kompjuter, zamisli se, gdje si, sta si? Sta si postigao u zivotu da nekom mozes solit pamet? Sta si naucio u zivotu da nekom mozes govorit da je indoktriniran? Gdje si putovao i gdje si zivio da konstatovao kako je negdje gdje neko zivi i da li bi mu moglo biti bolje? Onda, prije nego sto napises opet novi pametan odgovor mozda barem pitas sebe ima li smisla to sto pises. Budi bar prema sebi iskren, kad vec neces na forumu.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#15414 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:Ona situacija kada govoris da u SAD narod bira politicare, a advokati Demokratske Stranke kazu na sudu ( nakon sto je DS tuzena od strane glasaca Berni Sandersa, takodjer demokrata, da su unutarstranacki izbori namjesteni u korist Hilari ) da nisu ni bili duzni obezbjediti Sandersu ravnopravnost i da se kandidat mogao izabrati na pus pauzi umjesto na unutarstranackim izborima. Sud to naravno prihvati, a u medjuvremenu nekoliko svjedoka tuzbe umre ili bude ubijeno gdje i advokati tuzbe govore da se osjecaju nesigurno.

To je ta demokratija
Ono, kad pricas o necemu iz zablje perspektive a ne znas ni o cemu pricas. Kad osjetis potrebu da otvoris temu "Iran", vidis da se prica o Americi i osjetis potrebu da napises nesto pametno. :D
Koji dio od unutarstranacki izbori u kontekstu prava nisi razumio? Nije problem, moze ciko da objasni. :oops:

Ne osjecaju se sigurno kaes? Ko je ubijen, ko je umro? Gdje to citas vijesti, na Snowflake.com? Ili na InfoWars? Jesi li vec kupio njihove tablete za muskost?
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#15415 Re: IRAN

Post by ja71 »

Nego reci ti ježu nama, treba li Amerika napasti Iran ?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#15416 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

ja71 wrote:Nego reci ti ježu nama, treba li Amerika napasti Iran ?
treba. svim raspolozivim snagama. da kamen na kamenu ne ostane. :oops:
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#15417 Re: IRAN

Post by Kaligrafija »

jeza u ledja wrote:
Kaligrafija wrote:
jeza u ledja wrote:.
Na oba posta odgovor, zivis u iluziji, velike sile danas uzimaju sta hoce i gdje hoce u svijetu, zaboli njih misljenje javnosti, oni kreiraju tu sliku javnosti, prema svom nahodjenju...Igraci su se samo presvukli iz kraljevskih odora u odijela i politicare, nista se nije promijenilo...ako me pitas da li je zivot danas laksi, jeste, ako me pitas, da li poslijeratno vrijeme donosi progres, da donosi na neko vrijeme i opet neki novi rat u nekoj novoj zemlji, opet novi neprijatelj kojem se treba donijeti progres i tako ukrug, dok opet ne dodje na red za rat, ona zemlja kojoj ponovo treba donijeti progres...tako razmisljaju psihopate na vlasti, da li je to rjesenje za humanije covjecanstvo i put kojim ono treba da se uvijek krece, naravno da nije i nikad nece biti...! Znas li sta je tvoja demokratija da banalizujem, meni se ne svidja kako moj komsija zivi, ne pravi nikakav napredak, covjek zivi skromno i nece da se mijenja, ja po tebi trebam da mu upadnem u kucu s puskom i da ga natjeram da zivi drukcije ili da ga protjeram iz njegove kuce...! Ili ako je komsija usao na moj posjed, ja trebam da ga ubijem...to mozda u SAD, kod nas se ide u zatvor, a ima sud, policija da rijesi to pitanje...u slucaju SAD na globalnom nivou kad se ne slazu kako druga kuca zivi, oni upadaju u kucu, protjeruju i ubijaju komsiju, a medjunarodni zakoni, sud, za njih ne vazi, policije nema, jer su oni policija, kako se onda odbraniti od siledzije...!? Od siledzije se samo mozes odbraniti ako ga nadmudris i ako si jaci od njega ili oboje...! Ovo sto sam ti rekao prije, sve su fakti, sto ti nisam dao brojeve, ne znaci da ih nema, da ih oprecno dajem, necu da pogrijesim, da rovim arhive vijesti i knjige ne pada mi napamet, samo da tebi udovoljim, to se vec placa...! U danasnjem vremenu, jel SAD babaroga, naravno da jeste...jel totalitarni rezim, naravno da jeste, nikakve razlike izmedju njih i Irana, samo ljepse upakovano i medijski servirano...i nema vjesanja po trgovima, ali ima smrtonosnih inekcija...! Do ne tako davno i elektricnih stolica, streljana, vjesanja...! Ne tako davno javnih vjesanja crnaca...segregacije i svega ostalog...a jos uvije je na djelu rasizam...ja nesto ne znam da u Iranu ima rasizma...!?? Zanimljiv si sugovornik, ali za moj ukus previse indoktriniran i zadivljen svijetom gdje zivis, tako da jo robot pricas usadjenu misao i za drugo i ne znas...! Nije svijet SAD, ustvari je jako drugacije...cak za mnoge bogate zapadno evropske drzave, americki nacin zivota je u najmanju ruku odbojan i odvratan...! Recimo Francuze, Svicarce, Italijane i Spance, gade im se americki turisti i sve sto oni predstavljaju, glasni su, bucni, neodmjereni, neumjereni, dodju na odmor i domiclino stanovnistvo gledaju, kao da trebaju da im se klanjaju, zamisli kako gledaju tek arape, kako ih ono zovu u tvojoj zemlji Hadji, pogrdno, od rijeci jedne od najsvetije kod muslimana Hajj...nekultivisana rulja bez kulture i obraza, to je meni SAD...!
Vrtis jednu te istu pricu u krug, na pitanje, pitanjem, bez propitkivanja sistema u kojem zivis, branis, neodbranjivo, jer je to sistem koji te hrani, volio bi te vidjeti, da se taj sistem okrene protiv tebe i nogira te nekim slucajem...drugu bi ti pjesmu pjevao...!

Nego objasni mi, kakve se to ti nebi igrao igre, na mjestu nekoga ko zivi na Balkanu!??? Sta je pisac zelio da kaze...!?? :?
Tebi su postovi puni generalizacija, floskula i uvelicavanja. Ne, ne govoris fakte, vec svoje misljenje zasnovano na skucenom vidjenju svijeta.

Posto sam te upozorio da ne ides u tom smjeru, a ti nastavio, mozemo i tako. Ne, ne hrani mene sistem, vec ja hranim njega. Meni nije drzava nista dala, vec ja dajem drzavi. I to debelo. Cuj da se sistem okrene protiv mene i otjera me.. :lol: Kako ti to zamisljas? Mogu me za kitu povuci ne otjerati. Tvoje zamisljanje kako svijet funkcionise je iz nivoa zablje perspektive sa Balkana. Niti znas sta je Amerika, kakav je zivot u njoj, sta predstavlja sistem o kojem mislis da tako mnogo znas, na dnevnoj bazi. Ne znas ni kakav je zivot u Francuskoj, ne znas ni kakav je zivot u Iranu o kojem pricamo. Da li si bio u Iranu? Da li imas prijatelje Irance? Da li si bio u bilo kojoj zemlji BI ili "treceg svijeta"?

Ja Ameriku i njeno ponasanje kritikujem itekako, samo na ovakvim temama se ne moze od vas pametnica doci do rijeci, jer teme sluze za prosipanje floskula, ne za raspravu u stvarima od kojih je malo koja crno-bijela. Imas temu o Americi, ima jos milion drugih tema na kojoj sam kritikavo ponasanje Amerike, znaci ne samo danasnju administraciju. Kritikovao sam i probleme u Americi, tipa sudski sistem, tipa zdravstveni sistem, tipa sistem elektorskih glasova, tipa lobiranje i uticaj novca u izborima, tipa debilne medije, tipa maligni i institucionalni rasizam....samo ti to ne vidis, jer se tebi ne raspravlja na taj nacin, vec bi da redas nekome iz Amerike sve sto ti se ne svidja sa Amerikom. I kazes ko su to Amerikanci da kritikuju Iran. Pa po toj logici ko si onda ti da kritikujes Ameriku? :-)
Ti meni pricas kako se policija ponasa prema Occupy, a ja sam taj koji je isao da protestuje. Ti meni pricas kako se drzava ponasa prema imigrantima, a ja sam taj koji ide protestvovat, potpisivat peticije, zvat kongresmene (jeste, mozes ih nazvat, ostavit poruku, nekad te oni licno nazovu nazad, kao nesto saslusaju, true story). Niko u Americi ne misli da je sve bajno, da je Amerika benevolentni sirilac pravde u svijetu. To samo mali djokica sa Balkana moze zamisljati. I mediji ne mogu puno ljudi uvjeriti u suplju (tipa Iran sirilac terorizma hajmo ih napast) jer takve medije malo ko jos prati i uzima zdravo za gotovo. To ti kazem ja koji zivi u Americi, koji uopste nema televizor.
Mislim ti zvucis kao lik koji je tek pogledao neki dokumentarni film star 20 godina i onda pricas nekome ko je taj film i zaboravio koja je radnja tog dokumentarca. Tako ne zvucis samo ti, vec svi vi pametnjakovici koji trazite bjelosvjetske pravde. Ono, politicki analiticari a la Zvonko Maric, ili kako se vec zvao onaj iz paralela. Sahovske table, Kisindzeri, razmisljanje zaglavljeno u 70-im. Otkrio se internet pa se misli da se spoznao svijet. Amerika je oligarhija, totalitarni rezim u kojem se gradjani ne pitaju ni za sta. Policijska sapa ti visi za vratom i malo fali da zavrsis u zatvoru ili na el. stolici. Ako nesto progovoris protiv rezima salju te u Guantanamo. Sljakas cijeli zivot peruci pisoare, onda nemas nikakvu penziju i umres na ulici kao beskucnik. Posalju te na kakvo ratiste, a kad se vratis nemas nikakva prava (valjda zato je Veterans Affairs drugo najvece ministarstvo u zemlji?). Kad odes vani, ponasas se ko najveci seljak, zderes, loces, a kad ti se neko obrati ti mu samar spucas. Svake godine Amerika objavi po jedan rat nekome, a uvede demokraciju nekom drugom. Radi se o stotinama drzava. Kad dodje Izrael, svi mu stanu i puse kurac, a kad dodju Iranci njih se salje u konc logore. Isto tako kad odes vani svi te mrze, a niko ne kaze mogul kako i ja tamo.

Tebi se ocigledno treba crtati. Amerika daleko od toga da je sve najljepse i sve najbolje, ne samo kuci nego i u ponasanju prema svijetu. Iza Amerike stoje desetine bespotrebnih ratova, hiljade bespotrebnih zrtava, smjenenih rezima, uplitanja u izbore, prelazenja preko krsenja ljudskih prava, itd. Je li ti shvatas da se to ne spori? To ni prosjecni Amerikanac ne spori.
No to je u poredjenju sa ponasanjem mnogih drugih, ukljucujuci i Iran, zajebancija, sala, posalica. To je tebi jasno, ali se pravis lud da nije. Ili, sto je mozda najvjerovatnije, ti vlastiti kompleks bistvovanja u zabljoj perspektivi ne dozvoljava da razmisljas drukcije.

Nisi prvi kojem ovo govorim, i nisi prvi koji ne moze da odoli a da ne pocne o tome kroz prizmu gdje ko zivi, sta ko radi, zajedljivo i nadobudno odbacuje neciji stav kao zasnovan na ogranicenosti okruzenja i situacije u kojoj se nalazi, bez da tu situaciju uopste shvata. Takvima obicno na kraju kazem - ovdje na forumu smo svi isti, ti meni nesto spustis, ja tebi nesto odgovorim, ali kad ugasis forum, ugasis kompjuter, zamisli se, gdje si, sta si? Sta si postigao u zivotu da nekom mozes solit pamet? Sta si naucio u zivotu da nekom mozes govorit da je indoktriniran? Gdje si putovao i gdje si zivio da konstatovao kako je negdje gdje neko zivi i da li bi mu moglo biti bolje? Onda, prije nego sto napises opet novi pametan odgovor mozda barem pitas sebe ima li smisla to sto pises. Budi bar prema sebi iskren, kad vec neces na forumu.
Kad pocnes sa mnom tim tonom da razgovaras, rasprava je zavrsena...to gdje sam ja putovao, kako zivim i sta radim to te zivo zaboli...!! Kad nemas vise price da vrtis, onda si poceo sa vrijedjanjem, "mali djokica sa Balkana", tipicni seljacki mentalitet...!! Budi ti dobar prema sebi otvori oci, zvis u SAD, a ne vidis dalje od svojih stopala...vrtis jednu naucenu pricu, a veze nemas...! Cuj nije sporno, da oni pocinju ratove i kao krivi su za hiljade zivota, ne krivi su za milione zivota...i onda je gori Iran, po cemu je gori Iran, sta je Iran uradio svijetu, svom narodu i sta to jos uvijek radi, a sto nije SAD uradio deset puta gore...!? Nicim nisi nista dokazao, ama bas nista, na kraju si otisao na vrijedjanje mene kao licnosti i sviju nas sa Balkana, kao mi smo neuki...!? Jel!?Ja kao ne citam, ja nisam obrazovan, ja ne putujem, jok ba to rezervisano samo za nase snobove koji se dohvate amerike...Odraz tvoje kulture i nepoznavanja materije i jos si samo potvrdio kakav je to tipicni americki gradjanin, indoktriniran si, nego sta!!! U kilometarskom postu nista nisi pametno rekao osim vrijedjanja moje licnosti, nas koji zive na Balkanu i uopsteno koji zivimo u BiH, zato Miki Maus itd...!
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#15418 Re: IRAN

Post by sarajevoxxxx »

Jeste gori Iran. Nasilje u Siriji traje sedam godina, milioni poginulih i raseljenih. Kada se sve sabere, broj poginulih, ranjenih, protjeranih u Siriji, uništena infrastruktura u Halebu, Damasku, Homsu, sve je to veće nego skupa kada se sabere nasilje u Iraku, Libiji, i Palestini zajedno.

Niko nikada nije ubijao na ovako okrutan način kao Iran što radi u Siriji. Niko nikada nije držao stotine hiljada građana u opsadi, ljudi mjesecima umirali od gladi, kao što je to radio Iran u Siriji. Niko nikada nije prekršio ovoliko rezolucija UN-a, pokazao toliku bezobzirnost prema civilima, kao što je to uradio Iran preko sirijskog režima.

Nigdje nije bilo ovoliko brutalnosti, ovakvog iživljavanja nad civilima, nasilja na pijacama, školama, bolnicama, ulicama, kao što je to radio Iran, Hezbollah, Nedžba, i druge šiitske vojne formacije u Siriji.

Nakon Sirije, nakon sedam godina rata u Siriji, niko ne spominje Izrael, niko više ne govori o zločinima Izraela u Palestini, o nepravdi nad Palestincima. Nema više onog jasnog stava prema Izraelu koji je bio uvijek najodgovorniji pa možda i jedini krivac, nema ga pogotovo nakon što su i sami Palestinci ili bar većina stali iza režima u Damasku, iza takvih okrutnih zločinaca. (Ima možda još jedino kod Erdogana, i ostale elite iz muslimanskog svijeta koji još uvijek Palestinu, Siriju, Bošnjake, koriste u dnevno-političke svrhe)

Sirija je pokazala sve. Nakon Sirije sve je jasno kao dan. Pokazalo se da u Palestini mnogo više politike, korupcije, iskorištavanja civila i naroda za nečije privatne interese, ili interese drugih država konkretno Irana, nego što je tu bilo borbi za prava tih građana.

Iran sve ono što je prigovarao Americi, sve to danas radi i radio je, samo još u daleko gorem i okrutnijem obliku.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#15419 Re: IRAN

Post by mousstapha »

Nista tebi nije jasno ili ne zelis da ti bude.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15420 Re: IRAN

Post by Idemedosumom »

Wahhabi detected :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#15421 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Vehabije, neokoni (nazovi-liberalne i konzervativne provenijencije) i cionisti imaju iste fiksacije. Oni su, u osnovi, izdanci, derivati i surogati jedne te iste mizatropske ideologije.

Oni su tri oka jedne te iste glave, oni su jedno.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#15422 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Kaligrafija wrote:Kad pocnes sa mnom tim tonom da razgovaras, rasprava je zavrsena...to gdje sam ja putovao, kako zivim i sta radim to te zivo zaboli...!!
A jel? Ma nemoj.
Kaligrafija wrote: ti zivis u jednom sistemu, ja u drugom, kao sto je moj truhao, tako je i tvoj, samo sto tvoj bolje placa, ugnjetavajuci sve ostale koji ne misle kao oni, pa su ti i zivotne mogucnosti vece...da sam na tvom mjestu, mozda bi i ja tako grcevito branio zemlju u kojoj zivim, ako ti je pruzila bolji zivotni standard...!
jeza u ledja wrote:A ovo o tome gdje je ko, sta radi, cim se bavi, kakva su mu zbog tog razmisljanja....je li vidis da ja to negdje spominjem u vezi tebe? Ja se ne bih igrao te igre da sam na mjestu nekog ko zivi na Balkanu.
Kaligrafija wrote:Zanimljiv si sugovornik, ali za moj ukus previse indoktriniran i zadivljen svijetom gdje zivis, tako da jo robot pricas usadjenu misao i za drugo i ne znas...! Nije svijet SAD
Kaligrafija wrote:Vrtis jednu te istu pricu u krug, na pitanje, pitanjem, bez propitkivanja sistema u kojem zivis, branis, neodbranjivo, jer je to sistem koji te hrani, volio bi te vidjeti, da se taj sistem okrene protiv tebe i nogira te nekim slucajem...drugu bi ti pjesmu pjevao...!
Kaligrafija wrote:Nego objasni mi, kakve se to ti nebi igrao igre, na mjestu nekoga ko zivi na Balkanu!??? Sta je pisac zelio da kaze...!??
jeza u ledja wrote:Posto sam te upozorio da ne ides u tom smjeru, a ti nastavio, mozemo i tako.

.
.
.

Naravno, kako to obicno biva, a kao sto ranije vec opisah, pocnes se pravit veliki iz zablje perspektive, budes upozoren, nastavis, onda budes poklopljen, onda ide kme. Najtragicnije je sto ti to uopste ni ne registrujes dok se ne vrati nazad do tebe. Normalno je znaci insinuirati, ubaciti svako malo komentare tipa "tu gdje ti zivis", "sistem ti dao", "zivis na muci ostalih", "indoktriniran medijima", "koprena preko ociju", znaci nicim izazvan, i ocekivati normalan razgovor. Ono, ja glup, meni Amerika popila mozak, vidio dolare pa guzica zinula, veci Amerikanac od Amerikanca, i tako? To je ono sto ti govoris, i to je za mene vrijedjanje. No tebi je to normalan diskurs, jer pricas s nekim ko je iz Amerike, pa hajd nalijepi na to sve i svasta. No kad je obratno, e onda ne moze. Zasto?

I ne, naravno da ne znaci ako si sa Balkana, ili na Balkanu, da si zatupljen ili da imas skucene poglede. Ali definitivno se sa Balkana moras vise potruditi da nesto saznas, razumijes ili iskusis. Tebi, nazalost, to jos nije poslo za rukom.

Hajd sad odpepaj, s rajom iz Sirije.

PS: A savox ti je sve odgovorio u vezi Irana i tvojih smijesnih pitanja u vezi njihove uloge u svijetu.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#15423 Re: IRAN

Post by Kaligrafija »

jeza u ledja wrote:
Kaligrafija wrote:Kad pocnes sa mnom tim tonom da razgovaras, rasprava je zavrsena...to gdje sam ja putovao, kako zivim i sta radim to te zivo zaboli...!!
A jel? Ma nemoj.
Kaligrafija wrote: ti zivis u jednom sistemu, ja u drugom, kao sto je moj truhao, tako je i tvoj, samo sto tvoj bolje placa, ugnjetavajuci sve ostale koji ne misle kao oni, pa su ti i zivotne mogucnosti vece...da sam na tvom mjestu, mozda bi i ja tako grcevito branio zemlju u kojoj zivim, ako ti je pruzila bolji zivotni standard...!
jeza u ledja wrote:A ovo o tome gdje je ko, sta radi, cim se bavi, kakva su mu zbog tog razmisljanja....je li vidis da ja to negdje spominjem u vezi tebe? Ja se ne bih igrao te igre da sam na mjestu nekog ko zivi na Balkanu.
Kaligrafija wrote:Zanimljiv si sugovornik, ali za moj ukus previse indoktriniran i zadivljen svijetom gdje zivis, tako da jo robot pricas usadjenu misao i za drugo i ne znas...! Nije svijet SAD
Kaligrafija wrote:Vrtis jednu te istu pricu u krug, na pitanje, pitanjem, bez propitkivanja sistema u kojem zivis, branis, neodbranjivo, jer je to sistem koji te hrani, volio bi te vidjeti, da se taj sistem okrene protiv tebe i nogira te nekim slucajem...drugu bi ti pjesmu pjevao...!
Kaligrafija wrote:Nego objasni mi, kakve se to ti nebi igrao igre, na mjestu nekoga ko zivi na Balkanu!??? Sta je pisac zelio da kaze...!??
jeza u ledja wrote:Posto sam te upozorio da ne ides u tom smjeru, a ti nastavio, mozemo i tako.

.
.
.

Naravno, kako to obicno biva, a kao sto ranije vec opisah, pocnes se pravit veliki iz zablje perspektive, budes upozoren, nastavis, onda budes poklopljen, onda ide kme. Najtragicnije je sto ti to uopste ni ne registrujes dok se ne vrati nazad do tebe. Normalno je znaci insinuirati, ubaciti svako malo komentare tipa "tu gdje ti zivis", "sistem ti dao", "zivis na muci ostalih", "indoktriniran medijima", "koprena preko ociju", znaci nicim izazvan, i ocekivati normalan razgovor. Ono, ja glup, meni Amerika popila mozak, vidio dolare pa guzica zinula, veci Amerikanac od Amerikanca, i tako? To je ono sto ti govoris, i to je za mene vrijedjanje. No tebi je to normalan diskurs, jer pricas s nekim ko je iz Amerike, pa hajd nalijepi na to sve i svasta. No kad je obratno, e onda ne moze. Zasto?

I ne, naravno da ne znaci ako si sa Balkana, ili na Balkanu, da si zatupljen ili da imas skucene poglede. Ali definitivno se sa Balkana moras vise potruditi da nesto saznas, razumijes ili iskusis. Tebi, nazalost, to jos nije poslo za rukom.

Hajd sad odpepaj, s rajom iz Sirije.

PS: A savox ti je sve odgovorio u vezi Irana i tvojih smijesnih pitanja u vezi njihove uloge u svijetu.
Ja nigdje tebe licno nisam spomenuo dok ti nisi mene, ne pravi se lud...ja sam spominjao sistem u kojem zivis i sve se odnosilo na sistem u kojem zivis...Ovo "zablje perspektive", da ne spominjem...mrtvi snobizam, potcjenjivacki...iz koje ti to gledas, da nisi mozda kongresmen u vladi, senator, Trumpov zet...!? Izvini nismo te prepoznali...mozda radis za CIA, FBI, pa gledas sve iz prvih, drugih redova, ako je tako, izvini, onda si upucenije, ako nije, haj molim te ne zajebajij!! Samo verglas u prazno, nista konkretno nisi, rekao, postavio sam ti masu pitanja, na koje si odgovorio pitanjima i podpitanjima...!! Ti si zakmecao, nisam ja..zablje perspektive, vi sa Balkana, ja znam, ja vidio, sta ti znas, razumijes se ko Mara u kriv...A na mnogim temama znas pametovati o BiH, sta onda ti imas meni koji k. pametovati o drzavi gdje zivim, kad gledas iz "zablje perspektive"!??! Saxxx mi odgovorio, to isto da saudijac govori o ljudskim pravima...muhahhaha Cim si ti mene to poklopio, ublehom, nicim konkretnim...! Samo na ovaj nacin se moze razgovarati sa takvima, sa nogom u dupe...! Ako ista mrzim u zivotu, to su snobovi i elitizam...fuj i bljak...!

Dokazivanje preko interneta(foruma) je kao i paraolimpijske igre, ako i pobijedis, opet ostajes retardiran...!!!
Pobijedio si, predajem se...!
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7325
Joined: 12/03/2012 18:04

#15424 Re: IRAN

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

jeza u ledja wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:Ona situacija kada govoris da u SAD narod bira politicare, a advokati Demokratske Stranke kazu na sudu ( nakon sto je DS tuzena od strane glasaca Berni Sandersa, takodjer demokrata, da su unutarstranacki izbori namjesteni u korist Hilari ) da nisu ni bili duzni obezbjediti Sandersu ravnopravnost i da se kandidat mogao izabrati na pus pauzi umjesto na unutarstranackim izborima. Sud to naravno prihvati, a u medjuvremenu nekoliko svjedoka tuzbe umre ili bude ubijeno gdje i advokati tuzbe govore da se osjecaju nesigurno.

To je ta demokratija
Ono, kad pricas o necemu iz zablje perspektive a ne znas ni o cemu pricas. Kad osjetis potrebu da otvoris temu "Iran", vidis da se prica o Americi i osjetis potrebu da napises nesto pametno. :D
Koji dio od unutarstranacki izbori u kontekstu prava nisi razumio? Nije problem, moze ciko da objasni. :oops:

Ne osjecaju se sigurno kaes? Ko je ubijen, ko je umro? Gdje to citas vijesti, na Snowflake.com? Ili na InfoWars? Jesi li vec kupio njihove tablete za muskost?
Dobro je kada se pozivaš na savoxxa :lol: Strašna argumentacija i dobro okruženje :D

Ako sam ja u žabljoj perspektivi ti si onda kakav ćato, ne znam jesil plaćen. Uporan ćato, non stop nazočan, pratiš svaki komentar :thumbup:

Demokratija aka narod bira :lol:

http://observer.com/2017/08/court-admit ... t-sanders/

http://www.washingtonexaminer.com/dnc-a ... ry-process

Šuplja za nepismene, realno. Vežeš konja gdje ti aga kaže pa imaš izbor između odrona tipa Busha, Trumpa ili Hilary koji se razlikuju u tome hoće li napasti Irak, Libiju ili iran. To nije demokratija. Američka demokratija, e to je već realnija priča.

https://twitter.com/JaredBeck/status/869265140088221700

Inače advokat u DNC Fraud tužbi

Jedan od glavnih svjedoka je također umro od overa, tako barem kažu,

al ako NY Times to nije napisao onda to ne postoji. To što je većinski vlasnik NY Timesa Carlos Slim povezan sa Klintonovima, jebiga, ko da je bitno.

Amerikanci imaju isto ili manje izbora od Iranaca što se tiče politike, samo je to ljepše upakovano, pri čemu se još uvijek se jaše na valu afere Watergate i hipi pokreta koji zaustavlja rat u Vijetnamu i pričom land od the free. E pa nema više toga, ako neki čiko odluči da jež ide u rov u Iranu to će se i desiti. Valja uvoditi demokratiju po Bliskom Istoku i okolini. A možeš i demokratski odbiti poziv :oops:

Razlika između Irana i Amerike je što Ameri uvode demokratije po svijetu u zadnjih 50 godina, sve medijski upakovano, dok se Iran brani da ne dobije igranku u vlastitom dvorištu.

Ameri su mnogo veće štetočine od Iranaca, mnogo više ljudi su pobili, direktno ili indirektno. A ti tupi do besvjesti ko je gori, ne pije vode :mrgreen:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#15425 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:Dobro je kada se pozivaš na savoxxa :lol: Strašna argumentacija i dobro okruženje :D
Najprirodnije moguće okruženje.
Challenger_ wrote:Vehabije, neokoni (nazovi-liberalne i konzervativne provenijencije) i cionisti imaju iste fiksacije. Oni su, u osnovi, izdanci, derivati i surogati jedne te iste mizatropske ideologije.

Oni su tri oka jedne te iste glave, oni su jedno.
Post Reply