IRAN

Post Reply
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#14801 Re: IRAN

Post by Maystor »

Poduži članak u New York Timesu, kao da su prepisali štivo od Elijaha :-)

https://www.nytimes.com/2018/02/19/worl ... d=tw-share

Ukratko, desilo se ono o čemu je Čeli pisao; Zlo koje su napravili u Siriji im se vratilo kao bumerang. Bukvalno su im iranci na golanskoj visoravni i svuda po Siriji, cionistička tvorevina nije u stanju da započne novi rat (na unificiranom frontu, Liban+Sirija), a Amerika neće (bez obzira šta Tramp priča). Uz to, Hezbolah je dobio najsavremenija oružja, koja, svako relevantan to kaže, mogu nanijeti strašne gubitke cionističkoj armiji.
sumirprimus
Posts: 81665
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14802 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

kako ih fino namamise ,onako ne moraju letit preko 2 neprijateljske drzave :D
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#14803 Re: IRAN

Post by Maystor »

sumirprimus wrote:kako ih fino namamise ,onako ne moraju letit preko 2 neprijateljske drzave :D
Đe si Sumire, krme te ubolo! Pade ti kurtonalna vlada, šta'š sad?
sumirprimus
Posts: 81665
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14804 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

Maystor wrote:
sumirprimus wrote:kako ih fino namamise ,onako ne moraju letit preko 2 neprijateljske drzave :D
Đe si Sumire, krme te ubolo! Pade ti kurtonalna vlada, šta'š sad?
vin vin ko ona kladionica, kukici vs kukici,il je begici, samo jos da raclanim koj koji. baketov a ko scepin :lol: :lol:
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#14805 Re: IRAN

Post by Maystor »

aratet wrote:
arzuhal wrote:K'o da je Iran potpuni znak jednakosti s islamom i muslimanima, pa vječito sve svoditi na tu ravan...Bilo s jedne, bilo s druge strane...Tačno smo mi mučna vrsta, inače...
Ta tema nema veze sa Islamom ili sa muslimanima jer nisu svi stanovnici Irana muslimani.
Ta tema se uglavnom veze za rezim Irana, koji je jako zaostao i nepravedan.

Nego meni je smijesno sto su Maryam ovdje sto puta postavljali uglavnom u kontekstu uspjesne zene u nauci koja je odbacila zivot u Iranu koji joj se namece, skinula hidzab (u Iranu zabranjeno, diskutovali smo o kaznamaa), udala se za cafira iz Ceske (isto nebi dobro prosla u Iranu), uglavnom su je spominjali protivnici ovog rezima u Iranu, ali evo sad je koristi po prvi put jedan koji se simpatise s ovim rezimom, nije mu dzaba nick maystor, odlicno odabrao. :lol:
Isto kao što postoje zadojeni smradovi koji vrijeđaju islam i milijardu muslimana, tako postoje i ljudske veličine koje mijenjaju svijet. To što ti pišeš nema veze s mozgom. "Režim", za kojeg zapadni izvori kažu da ima najveći rast naučnih radova u svijetu, ne može biti zaostao (to je u kontradikciji sa elementarnom logikom). Merjem je ponos Irana, kao što je Tesla ponos Srba ili kao što je Meša ponos Bošnjaka (barem onog dijela koji razmišlja poput mene). Činjenica da je, još za života, bila veličana u medijima i od strane predsjednika IR Iran, demantuje tvoj priglupi navod da je "bila protiv režima" (ponovo elementarna logika, zašto bi "režim" veličao svoje protivnike?).
Na kraju, ismijavati kosu žene koja boluje od raka, ismijavati nacionalnost njenog muža, i da ne nabrajam dalje, može samo mentalno poremećena osoba. Nažalost, takvih na ovim prostorima ima napretek. Dio Bošnjaka smatra da je Meša bio izdajica jer njegova supruga nije bila muslimanka i jer je živio u Beogradu! Kod Srba i Hrvata ima sličnih primjera isto tako.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#14806 Re: IRAN

Post by aratet »

Maystor wrote:
aratet wrote:
arzuhal wrote:K'o da je Iran potpuni znak jednakosti s islamom i muslimanima, pa vječito sve svoditi na tu ravan...Bilo s jedne, bilo s druge strane...Tačno smo mi mučna vrsta, inače...
Ta tema nema veze sa Islamom ili sa muslimanima jer nisu svi stanovnici Irana muslimani.
Ta tema se uglavnom veze za rezim Irana, koji je jako zaostao i nepravedan.

Nego meni je smijesno sto su Maryam ovdje sto puta postavljali uglavnom u kontekstu uspjesne zene u nauci koja je odbacila zivot u Iranu koji joj se namece, skinula hidzab (u Iranu zabranjeno, diskutovali smo o kaznamaa), udala se za cafira iz Ceske (isto nebi dobro prosla u Iranu), uglavnom su je spominjali protivnici ovog rezima u Iranu, ali evo sad je koristi po prvi put jedan koji se simpatise s ovim rezimom, nije mu dzaba nick maystor, odlicno odabrao. :lol:
Isto kao što postoje zadojeni smradovi koji vrijeđaju islam i milijardu muslimana, tako postoje i ljudske veličine koje mijenjaju svijet. To što ti pišeš nema veze s mozgom. "Režim", za kojeg zapadni izvori kažu da ima najveći rast naučnih radova u svijetu, ne može biti zaostao (to je u kontradikciji sa elementarnom logikom). Merjem je ponos Irana, kao što je Tesla ponos Srba ili kao što je Meša ponos Bošnjaka (barem onog dijela koji razmišlja poput mene). Činjenica da je, još za života, bila veličana u medijima i od strane predsjednika IR Iran, demantuje tvoj priglupi navod da je "bila protiv režima" (ponovo elementarna logika, zašto bi "režim" veličao svoje protivnike?).
Na kraju, ismijavati kosu žene koja boluje od raka, ismijavati nacionalnost njenog muža, i da ne nabrajam dalje, može samo mentalno poremećena osoba. Nažalost, takvih na ovim prostorima ima napretek. Dio Bošnjaka smatra da je Meša bio izdajica jer njegova supruga nije bila muslimanka i jer je živio u Beogradu! Kod Srba i Hrvata ima sličnih primjera isto tako.
Hajmo sad lazove re i nam gdje sam ja to ismijavao kosu Maryam? Ili bilo sta vezano uz Maryam, iranski rezim jesam ismijavao.

Sto se tice Mese Selimovica, on je ponos svih gradjana BiH, ne samo Bosnjaka, ali i svih Jugoslavena, pisao je za vrijeme Jugoslavije, to sto se izjasnio kao Srbin je totalno nebitna stvar i njegov licni izbor za koju svakog covjeka treba da zaboli neka stvar (mrziti ga zbog toga je totalna glupost), jedino bitno u vezi njega je da je plodan pisac i da citanje njegovih djela obogacuje svakog citaoca.
Isto mislim i o Ivi Andricu.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#14807 Re: IRAN

Post by Maystor »

aratet wrote: Ta tema nema veze sa Islamom ili sa muslimanima jer nisu svi stanovnici Irana muslimani.
Ta tema se uglavnom veze za rezim Irana, koji je jako zaostao i nepravedan.

Nego meni je smijesno sto su Maryam ovdje sto puta postavljali uglavnom u kontekstu uspjesne zene u nauci koja je odbacila zivot u Iranu koji joj se namece, skinula hidzab (u Iranu zabranjeno, diskutovali smo o kaznamaa), udala se za cafira iz Ceske (isto nebi dobro prosla u Iranu), uglavnom su je spominjali protivnici ovog rezima u Iranu, ali evo sad je koristi po prvi put jedan koji se simpatise s ovim rezimom, nije mu dzaba nick maystor, odlicno odabrao. :lol:
Nije ona ništa odbacila, otišla je na Harvard da uradi PhD na poziv Kurtisa MekMulena, u tom trenutku najboljeg matematičara na svijetu.

Ovo drugo neću ni komentarisati. A prethodno si muslimakne nazvao "zamotanim".
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#14808 Re: IRAN

Post by aratet »

Maystor wrote:
aratet wrote: Ta tema nema veze sa Islamom ili sa muslimanima jer nisu svi stanovnici Irana muslimani.
Ta tema se uglavnom veze za rezim Irana, koji je jako zaostao i nepravedan.

Nego meni je smijesno sto su Maryam ovdje sto puta postavljali uglavnom u kontekstu uspjesne zene u nauci koja je odbacila zivot u Iranu koji joj se namece, skinula hidzab (u Iranu zabranjeno, diskutovali smo o kaznamaa), udala se za cafira iz Ceske (isto nebi dobro prosla u Iranu), uglavnom su je spominjali protivnici ovog rezima u Iranu, ali evo sad je koristi po prvi put jedan koji se simpatise s ovim rezimom, nije mu dzaba nick maystor, odlicno odabrao. :lol:
Nije ona ništa odbacila, otišla je na Harvard da uradi PhD na poziv Kurtisa MekMulena, u tom trenutku najboljeg matematičara na svijetu.

Ovo drugo neću ni komentarisati. A prethodno si muslimakne nazvao "zamotanim".
Nov si na ovim diskusijama, pa zato ispadas smijesan.
U Iranu je na sceni nasilno zamotavanje, bez obzira bila muslimanka ili nemuslimanka, vjernica ili nevjernica, ti se moras zamotati, jel to po tebi uredu?
Branitelji IRI to opravdavaju kako se zene u Iranu sve namjerno zamotavaju, kao to je njihova odluka.
Ali naravno, izbijaju incidenti kao sto je ona novinarka od prosle godine koja je pila pivu bez marame negdje u Svicarskoj.
Maryam je jedna od njih koja je odbacila maramu, znaci donijela slobodnu odluku koju nebi mogla u Iranu pod ovim rezimom.
Znaci, otisla je zivjeti u SAD i to po nacelima koja su protivna nacelima koja se njeguju trenutno u njezinoj drzavi.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#14809 Re: IRAN

Post by Maystor »

:lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#14810 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

edit: dobio si ban pa se ne isplati trkeljati dalje, cao cao
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#14811 Re: IRAN

Post by Opetja033 »

jeza u ledja wrote:
aratet wrote:
arzuhal wrote:K'o da je Iran potpuni znak jednakosti s islamom i muslimanima, pa vječito sve svoditi na tu ravan...Bilo s jedne, bilo s druge strane...Tačno smo mi mučna vrsta, inače...
Ta tema nema veze sa Islamom ili sa muslimanima jer nisu svi stanovnici Irana muslimani.
Ta tema se uglavnom veze za rezim Irana, koji je jako zaostao i nepravedan.

Nego meni je smijesno sto su Maryam ovdje sto puta postavljali uglavnom u kontekstu uspjesne zene u nauci koja je odbacila zivot u Iranu koji joj se namece, skinula hidzab (u Iranu zabranjeno, diskutovali smo o kaznamaa), udala se za cafira iz Ceske (isto nebi dobro prosla u Iranu), uglavnom su je spominjali protivnici ovog rezima u Iranu, ali evo sad je koristi po prvi put jedan koji se simpatise s ovim rezimom, nije mu dzaba nick maystor, odlicno odabrao. :lol:
a jel fakat? e svasta :roll:
kakvi licemjeri jbt
I to ne bilo koja nego ultrakonzervativna. Poznata novinarka državne televizije. Dok je u Iranu na raspolaganju je u potpunosti mulama i širi njihovu propagandu ("Thank God i wear chador" :lol: :lol: ) ali cim se docepa Zapada jedva doceka da malo uziva u "čarima" istog, cugajuci pivu i skidajuci hidzab/chador.

Image

Image

Image

http://observers.france24.com/en/201707 ... nking-beer
http://www.bbc.com/news/blogs-trending-40715595

Licemjerni režim stvara licemjerne ljude.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#14812 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Upravo tako, dobro rece. :thumbup:

Bajdvej, ovi Iranci sto ih ja znam, sto kritikuju sve zivo u Iranu ispadose veci muslimani od npr. ove, jer cugaju samo 0.0% i jedu halal. Nisu doduse zene pokrivene, ali koliko sam upucen to uopste i nije obaveza u Islamu.
User avatar
Point.
Posts: 27799
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#14813 Re: IRAN

Post by Point. »

Zene zamotavaju samo muskarci koji nisu sigurni u sebe.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#14814 Re: IRAN

Post by salik79 »

Nakon protesta, od 16. do 24. 1. 2018., Centar za medjunarodne i sigurnosne studije iz Marylanda (CISSM), u saradnji sa IranPoll, proveo je anketu medju Irancima, na uzorku od 1002 ispitanika i ukupno 103 pitanja. Izdvajam sljedece:

Image

Ah , te mrske marylendske sije, ti rezimski placenici, sta nam samo rade - grebu nam cjelokupnu konTRAcepciju :oops:


User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#14815 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote:Nakon protesta, od 16. do 24. 1. 2018., Centar za medjunarodne i sigurnosne studije iz Marylanda (CISSM), u saradnji sa IranPoll, proveo je anketu medju Irancima, na uzorku od 1002 ispitanika i ukupno 103 pitanja. Izdvajam sljedece:

Image

Ah , te mrske marylendske sije, ti rezimski placenici, sta nam samo rade - grebu nam cjelokupnu konTRAcepciju :oops:
salik79 wrote:Nakon protesta, od 16. do 24. 1. 2018., Centar za medjunarodne i sigurnosne studije iz Marylanda (CISSM), u saradnji sa IranPoll, proveo je anketu medju Irancima, na uzorku od 1002 ispitanika i ukupno 103 pitanja. Izdvajam sljedece:

Image
Image
Image

Znam, znam, marylandske "sije" i "placenici" su i gore indoktrinirane od nas bosanskih, a ako uzmemo u obzir i sami "strah od rezima", onda je jasno odakle ovakvi procenti u pomenutoj anketi. Tako da me slobodno mozete postediti ovakvih odgovora. :oops:
Sta je ovo, bot se pokvario? :lol:
Ovako si prije 7 dana isto napisao, isto poceo post, izdvojio nesto drugo i hajmo. I isto "marylandske sije i placenici" :lol: Mislim wtf :-)
Hoces nam ovako u nastavcima izbacivati sta si te sedmice izvdojio ili ovako kako si na nekom drugom forumu procitao neciji post pa nam prenosis pomalo? :D

Ja sam nakon tebe nasao tu anketu i stavio link. Nema potrebe da nam izdvajas u epizodama, samo zato sto ti je te sedmice ponestalo drugog materijala. :D

I kao sto sam prije 7 dana (ili koliko vec) rekao - anketu su uradili Kanadjani, a report napravili Amerikanci. Da ona pokazuje nesto drugo, sto ti ne odgovara, napisao bi - da se ne lazemo - "sta Amerikanci znaju o desavanjima u Iranu" i opisao istu kao americko-cionisticko-vehabijsku propagandu. Jel tako? Tako je.

Inace, u anketi ima stvari koje neces da spomenes, tipa sta je glavni problem u Iranu trenutno i ko je za to kriv. (ekonomija, korupcija, a ne sankcije, Ameri, Izraelci ili Marsovci)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#14816 Re: IRAN

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote:
salik79 wrote:Nakon protesta, od 16. do 24. 1. 2018., Centar za medjunarodne i sigurnosne studije iz Marylanda (CISSM), u saradnji sa IranPoll, proveo je anketu medju Irancima, na uzorku od 1002 ispitanika i ukupno 103 pitanja. Izdvajam sljedece:

Image

Ah , te mrske marylendske sije, ti rezimski placenici, sta nam samo rade - grebu nam cjelokupnu konTRAcepciju :oops:
salik79 wrote:Nakon protesta, od 16. do 24. 1. 2018., Centar za medjunarodne i sigurnosne studije iz Marylanda (CISSM), u saradnji sa IranPoll, proveo je anketu medju Irancima, na uzorku od 1002 ispitanika i ukupno 103 pitanja. Izdvajam sljedece:

Image
Image
Image

Znam, znam, marylandske "sije" i "placenici" su i gore indoktrinirane od nas bosanskih, a ako uzmemo u obzir i sami "strah od rezima", onda je jasno odakle ovakvi procenti u pomenutoj anketi. Tako da me slobodno mozete postediti ovakvih odgovora. :oops:
Sta je ovo, bot se pokvario? :lol:
Ovako si prije 7 dana isto napisao, isto poceo post, izdvojio nesto drugo i hajmo. I isto "marylandske sije i placenici" :lol: Mislim wtf :-)
Hoces nam ovako u nastavcima izbacivati sta si te sedmice izvdojio ili ovako kako si na nekom drugom forumu procitao neciji post pa nam prenosis pomalo? :D

Ja sam nakon tebe nasao tu anketu i stavio link. Nema potrebe da nam izdvajas u epizodama, samo zato sto ti je te sedmice ponestalo drugog materijala. :D

I kao sto sam prije 7 dana (ili koliko vec) rekao - anketu su uradili Kanadjani, a report napravili Amerikanci. Da ona pokazuje nesto drugo, sto ti ne odgovara, napisao bi - da se ne lazemo - "sta Amerikanci znaju o desavanjima u Iranu" i opisao istu kao americko-cionisticko-vehabijsku propagandu. Jel tako? Tako je.

Inace, u anketi ima stvari koje neces da spomenes, tipa sta je glavni problem u Iranu trenutno i ko je za to kriv. (ekonomija, korupcija, a ne sankcije, Ameri, Izraelci ili Marsovci)
Nije se nista pokvarilo, nego seruckate i spinujete u nedogled, pa rekoh da podsjetim. 8-)

Bravo, bujrum, hajmo malo o svemu iz ankete - iznesi sve sto ide tvojim tvrdnjama u prilog, a ja cu sto ide mojim, pa da vidimo ko je upravu. ;-) 8)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#14817 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Kako mislis ko je u pravu? U vezi cega?

PS: Pise u anketi sta je i kako je, nema tu ko je u pravu. Jedino da raspravljamo o vjerodostojnosti ankete, ali ne vrijedi. Ako uzimas odgovore na neka pitanja kao vjerodostojne, onda uzmi i cijelu anketu kao takvu.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#14818 Re: IRAN

Post by salik79 »

Moze, super, hocemo li krenuti od ovoga?

Image

Mislim, evo, izdvoji iz ankete sve sto mislis da bi trebao...A najbitnije u svemu je da izvor rezultata ankete nije iranski, jer znamo sta bi bio tvoj i odgovor tvojih sapatnika. Ovako, mrka kapa.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#14819 Re: IRAN

Post by salik79 »

A, evo i onoga na sta ti aludiras, pa da i to pogledamo:

Image
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#14820 Re: IRAN

Post by salik79 »

Dakle - nezaposlenost 40,1%
Manjak gradjanskih sloboda 0,3%
User avatar
Point.
Posts: 27799
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#14821 Re: IRAN

Post by Point. »

Bosanski sija, sta je sljedece, bosanski ninja.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#14822 Re: IRAN

Post by salik79 »

Imas li ti ikada ista pametno za reci?
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#14823 Re: IRAN

Post by Opetja033 »

Opetja033 wrote:
jeza u ledja wrote: a jel fakat? e svasta :roll:
kakvi licemjeri jbt
I to ne bilo koja nego ultrakonzervativna. Poznata novinarka državne televizije. Dok je u Iranu na raspolaganju je u potpunosti mulama i širi njihovu propagandu ("Thank God i wear chador" :lol: :lol: ) ali cim se docepa Zapada jedva doceka da malo uziva u "čarima" istog, cugajuci pivu i skidajuci hidzab/chador.

Image

Image

Image

http://observers.france24.com/en/201707 ... nking-beer
http://www.bbc.com/news/blogs-trending-40715595

Licemjerni režim stvara licemjerne ljude.
Ne znam šta je cilj izbacivanja rezultata neke ankete na svakoj drugoj stranici osim ako nije da se prikrije ovo, kako se oko toga ne bi diskutirali.
Ili ne daj Bože o činjenici da je Iran zemlja sa najvećim brojem (per capita) ovisnika opijuma na svijetu.
Ili ne daj Bože o činjenici da je 10% stanovnika Irana ovisno o nekoj od droga (uglavnom heroin).
Ili da je, prema izvještajima UN-a, Iran među zemljama čije stanovnistvo je najteže i najjače pogođeno krizom ovisnosti od različitih droga - na svijetu.

Sigurno je i ova mu'minka što je potegla pivu i skinula chador jedna od onih koje su zadovoljne trenutnim političkim uređenjem u Iranu :) .
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#14824 Re: IRAN

Post by salik79 »

Pa postavi nam te podatke. Evo, ja cu tebi link, pa razgledaj i ti sve i pomozi jezu (ne dao Bog da je iranski, namah bi bilo ismijavanje do u beskonacno):

http://www.cissm.umd.edu/publications/i ... r-protests
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#14825 Re: IRAN

Post by salik79 »

Ka'e: "You don't sound American!" :D



Mislim da ne treba objasnjavati i zasto, jer i jezu - jelte - ona ne zvuci kao Amerikanka...

Cijeli prilog:
Post Reply