IRAN

Post Reply
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#14351 Re: IRAN

Post by tetejac »

Ma njima je samo krivo što ti bolje živiš u BiH nego oni u USA pa ti krv popiše. Još im samo skeniraj broj lične :-) Tipični naši krkani. Odjebi to Salik.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14352 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

tetejac wrote:Ma njima je samo krivo što ti bolje živiš u BiH nego oni u USA pa ti krv popiše. Još im samo skeniraj broj lične :-) Tipični naši krkani.
Odjebi to Salik.
+1
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#14353 Re: IRAN

Post by славянин »

Challenger_ wrote:
tetejac wrote:Ma njima je samo krivo što ti bolje živiš u BiH nego oni u USA pa ti krv popiše. Još im samo skeniraj broj lične :-) Tipični naši krkani.
Odjebi to Salik.
+1
Kako ti challanger zivis :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#14354 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote:
jeza u ledja wrote:@ salik, znaci radis u banci i postavljas izvode transakcija u firmi u kojoj radis. imas limit od 10 hiljada kao pogodnost jer radis u toj banci i zovu te na brunchove jer radis u istoj. sve jasno

uzeo si se hvaliti parama koje valjda zaradjujes i za to kao dokaz postavljao transfere u ‘tvoju’ firmu, za sta bi jedino imalo smisla da se radi o firmi cije si vlasnik. ovako ispada da se hvalis jer znas raditi svoj posao :D mislim ispada da si se ko dijete uzeo braniti pointu da stvarno nisi neki palamudan :D
cestitam ti sto si zaposlen :D

ps: nisam skonto da su druga i treca slika povezane

Eh, hajde sada, kojom logikom dodje do toga da radim u banci? Preko Raiffaisena, kao "peraca iranskih ratnih donacija", do mene kao bankara :-) :-) :-) :D
na osnovu tvog odgovora aratetu malo iznad. ali sad vidim da si odgovarao na to u kojoj banci imas racun a ne koje ti je zanimanje. nije bitno, poenta je da si postavljao iznos transakcija iz “svoje firme” kao dokaz da imas limit u banci na xy hiljada maraka, sto medjusobno nikako nije povezivo, osim ako nije u pitanju firma u tvom vlasnistvu, sto nisi naveo na samom pocetku. kazem, posto nije firma cije si vlasnik, ne vidim poveznici sa tvojom tvrdnjom, osim da namjerno iskrivljavas cinjenice.

vec sam ti rekao ranije, ne ulazim u ovakva mjerenja cune jer smatram to papanskim. ljudi vole da mjere cune sa dijsporom (a i obratno) da bi dokazivali jedni drugima ispravnost svojih odluka u zivotu. ti sad mozes zamisljati da ja perem sudje u nekom restoranu ili da sastavljam kraj s krajem, ja nemam nista od toga sto ti mislis ovako ili onako. ne znam zasto ti mislis da se meni trebas dokazivati ili uopste da se mozes dokazati? zato sto te optuzujem da radis za irance? suprotno mozes dokazati samo rijecima na forumu, a ja to ne vidim. ovo je forum, pricamo o odredjenim stvarima, i samo u okviru toga, te rasprave, se nesto moze dokazivati.

da se vratimo na moju pocetnu tvrdnju , a to je da ti imas licni interes u promociji iranske propagande na forumu, a ocigledno i na drugim drustvenim mrezama, jer se drukcije ne bi ovoliko zalagao za to, niti bi tako jednostrano gledao na sve probleme koji se ticu toga. ti to znas, ja to vidim, i mnogi drugi to vide, i tebi je to jasno, ali eto ti bi da se igras ove igre mjerenja cune dok se boje ne rastope. :wink:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#14355 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

tetejac wrote:Ma njima je samo krivo što ti bolje živiš u BiH nego oni u USA pa ti krv popiše. Još im samo skeniraj broj lične :-) Tipični naši krkani. Odjebi to Salik.
meni je ‘krivo’ sto salik dolazi ovdje da propagira interese irana, sto koristi ovaj besplatni forum za necije ciljeve.

a krkanluk je postavljanje bankovnih racuna i poziva na ruckove banaka. ali nema svako iste smjernice u zivotu. :wink:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14356 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Salik se školovao vani (Njemačka) i radi za austrijsku firmu u BiH. To znamo mi koji ga znamo. Tačka.
Dođe nadobudni primitivac i kaže mu da je neradnik, nezaposlen. Salik to pobije. Dođeš ti Ježu - i u maniru novog makartizma a starog primitivizma - čovjeka nazivaš iranskim plaćenikom. Čovjek fino dokumentuje da ima za naše prilike više nego dovoljno novca i da mu taj novac stiže od firme za koju radi, a ta firma nije iz Irana. Uz to, njegovi društveni kontakti sežu do vrha jedne banke i vrha diplomatskog izaslanstva jedne centralnoevropske zemlje.

Znači, zaposlen, dobrostojeći, sa jakim kontaktima.

A ti UPRONO lupaš o nekom plaćeništvu, jer ne razumiješ da neko bez ikavog materijalnog interesa može da ima određena uvjerenja koja manje ili više argumentovano zastupa.

Ako to ne razumiješ, ti imaš ozbiljan problem a ne on.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14357 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote:a krkanluk je postavljanje bankovnih racuna i poziva na ruckove banaka. ali nema svako iste smjernice u zivotu. :wink:
Krkanluk je nekoga koga se ne zna nazivati neradnikom, krkanluk je nekoga koga se ne zna nazivati plaćenikom.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#14358 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

cudo kako se bas ti javljas i bas ti njega poznajes. i ti i on ste ovdje po zadatku. jasno je i vama da je drugima to jasno. :wink:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14359 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14360 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

:pisnuo:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14361 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Image
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14362 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

OK. A sad opet ozbiljno. Salik je osporio krkanske insinuacije. KRAJNJE JE VRIJEME da se sa primitivne ad hominem retorike pređe na temu - Iran.
Zahvaljujem.

8)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#14363 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

i dalje te placaju po postu vidim :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14364 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Правда.Семь тысяч рублей. Плюс бонусы.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#14365 Re: IRAN

Post by Krokodajl »

I to plaćaju ga u Bjeloruskim rubljama, da ne bude sumnjivo.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14366 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

:pisnuo:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14367 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Krokodajl wrote:I to plaćaju ga u Bjeloruskim rubljama, da ne bude sumnjivo.
Nevjerovatno je kako lik nema ni osnovni talenat da raspozna kalibar. Da ne vjeruješ. Što bi moj jedan drug rekao: fula-man (čovjek koji sve promašuje).
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14368 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Ah, da. Tema - Iran.

______
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#14369 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

@ krokodajl, pa jbg, postoje ljudi koji se tim bave na forumu. nazalost takav je svijet u kojem zivimo. vec je dokazano da rusi imaju cijeli program po svijetu sa razradjenim semama. valjda ruski fazon sirenja soft power. kuces vise kad nas pocnu uvjeravati da je ruski uticaj na balkanu u stvari pozitivna stvar za bih. :roll:

ne summjam da se i ameri bave s tim, ali cini se da daleko zaostaju u kolicini i granularnosti tog uticaja.

i ne samo rusi, vec ocigledno cijeli niz geopolitickih igraca, od irana do turske do ovih vehabija, itd.

samo opet ponavljam, ovi siitski i ruski trollovi najlakse dolaze do izrazaja jer su u bih strano tijelo.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#14370 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:
Krokodajl wrote:I to plaćaju ga u Bjeloruskim rubljama, da ne bude sumnjivo.
Nevjerovatno je kako lik nema ni osnovni talenat da raspozna kalibar. Da ne vjeruješ. Što bi moj jedan drug rekao: fula-man (čovjek koji sve promašuje).
ti nemas ni osnovni talenat da ne budes prepoznat. :D

i ovo upravo jeste dio teme - iranski uticaj u bih.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#14371 Re: IRAN

Post by Krokodajl »

jeza u ledja wrote:@ krokodajl, pa jbg, postoje ljudi koji se tim bave na forumu. nazalost takav je svijet u kojem zivimo. vec je dokazano da rusi imaju cijeli program po svijetu sa razradjenim semama. valjda ruski fazon sirenja soft power. kuces vise kad nas pocnu uvjeravati da je ruski uticaj na balkanu u stvari pozitivna stvar za bih. :roll:

ne summjam da se i ameri bave s tim, ali cini se da daleko zaostaju u kolicini i granularnosti tog uticaja.

i ne samo rusi, vec ocigledno cijeli niz geopolitickih igraca, od irana do turske do ovih vehabija, itd.

samo opet ponavljam, ovi siitski i ruski trollovi najlakse dolaze do izrazaja jer su u bih strano tijelo.
Au contrair, Ameri su ove sve nadjebali.

Ja kada kuham ašuru gledaju u mene ko u tele, a djeca haman danas iz škole dolaze kući sa spelling bee contesta da se obuku u spidermana i krenu trick or treatat, pa počnu djeca u mlijeko umakat oreo keks, pa to neki heštegovi, mimovi, pa počeli američku muziku na svadbama svirati.

Halloween nam postao praznik, a 9. Maj više ne obilježavamo.

Samo što to Ameri rade suptilnije, pa ne osjetiš da je "ušlo".

Nekada ukucam ono "what is my IP" samo da se uvjerim da ne živim u Nebraskoj. :lol: :lol: :lol:

Što se Chelija i Salika tiče, sumnjam da imaju potrebu da to što rade rade za pare, Rusi to haman rade odma na vrh (a la platiš Trumpu) a ne preko foruma.

Što se Iranskog utjecaja tiče, ustat pa spomenut Iran.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#14372 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Krokodajl wrote:
jeza u ledja wrote:@ krokodajl, pa jbg, postoje ljudi koji se tim bave na forumu. nazalost takav je svijet u kojem zivimo. vec je dokazano da rusi imaju cijeli program po svijetu sa razradjenim semama. valjda ruski fazon sirenja soft power. kuces vise kad nas pocnu uvjeravati da je ruski uticaj na balkanu u stvari pozitivna stvar za bih. :roll:

ne summjam da se i ameri bave s tim, ali cini se da daleko zaostaju u kolicini i granularnosti tog uticaja.

i ne samo rusi, vec ocigledno cijeli niz geopolitickih igraca, od irana do turske do ovih vehabija, itd.

samo opet ponavljam, ovi siitski i ruski trollovi najlakse dolaze do izrazaja jer su u bih strano tijelo.
Au contrair, Ameri su ove sve nadjebali.

Ja kada kuham ašuru gledaju u mene ko u tele, a djeca haman danas iz škole dolaze kući sa spelling bee contesta da se obuku u spidermana i krenu trick or treatat, pa počnu djeca u mlijeko umakat oreo keks, pa to neki heštegovi, mimovi, pa počeli američku muziku na svadbama svirati.

Halloween nam postao praznik, a 9. Maj više ne obilježavamo.

Samo što to Ameri rade suptilnije, pa ne osjetiš da je "ušlo".

Nekada ukucam ono "what is my IP" samo da se uvjerim da ne živim u Nebraskoj. :lol: :lol: :lol:

Što se Chelija i Salika tiče, sumnjam da imaju potrebu da to što rade rade za pare, Rusi to haman rade odma na vrh (a la platiš Trumpu) a ne preko foruma.
haha a i to zadnje sto kazes. samo valjalo je nadoc do toga, uvjerit raji da je trump spasioc. pa imaju vec izvjestaji o tome
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#14373 Re: IRAN

Post by Krokodajl »

I u slučaju ako kome nisam možda bio jasam, uopće ne smatram da su Chelli i Salik ičiji igrači kao što smatram da vjerovatno svi (barem na ovim vanjsko političkim temama) pišu isključivo svoje stavove i ubjeđenja.

I drago mi je što živimo u takvom pluralističkom društvi gdje se mogu naći tako dijametralno suprotna mišljenja.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#14374 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

znam kako ti razmisljas i nema problema, ali se tebi obracam normalno, iako imamo skroz drukcija razmisljanja. ja imam svoje misljenje sto se tice konkretno ove dvojice i tesko da ce se promjeniti.
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#14375 Re: IRAN

Post by tetejac »

Pa dobro, svoje mišljenje zadrži za sebe. Ne moraš se bez veze provaljivat, optuživat, omalovažavat, prozivat... Onaj point. se provali k’o zadnji krkan i samo odleprša :D
Post Reply