IRAN

User avatar
Sanjarko
Posts: 23358
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#36201 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Slo Burner wrote: 20/04/2024 22:59 Iran ima oko 10000 seksualnih radnica, 30% iranaca je nekad platilo seks. Mislim nije mi to razlog odlaska, samo kažem 😁
USA ima oko milion, oko 14 milijardi vrijednosti godisnje se u prostituciji obrne. 325/1=325, 80 000 000/10 000=8 000, znaci odnos 1/325 i 1/8 000, znaci Iran ima manje prostititutki i manje muskadije koja koristi njihove usluge nego USA, skoro 30 puta manje.

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18371
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#36202 Re: IRAN

Post by GandalfSivi »

Point. wrote: 20/04/2024 23:33 Kakav bolan Hizbolah u BiH.
To ti je prica koju pokusavaju sektasi progurati vec poodavno. Isto kao da niko od nas nije bio u ratu, pa ne znamo. Jebote, jos malo pa ce ispasti Hezbolah kljucan za odbranu Bosne, a ne ona saka jada od instruktora sto nas zamalo ne povalise sa Pogorjelicom.

Ali jos bitnije, da je sutra opet rat, pogodi na kojoj bi strani bili…
User avatar
Sanjarko
Posts: 23358
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#36203 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

Point. wrote: 20/04/2024 23:33 Kakav bolan Hizbolah u BiH.
Iran, a predominantly Shia country, was one of the first Muslim countries to provide support for the Bosnian Muslims (Bosniaks, who are mainly Sunni Muslim) in the war. The Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) sent more than five (5,000 to 14,000 tons from May 1994 to January 1996 alone[2]) thousand tonnes of arms to the Bosnian Muslims.[3] IRGC also supplied trainers and advisers for the Bosnian military and intelligence service.[3] Several dozen Iranian intelligence experts joined the Bosnian Muslim intelligence agency.[4] The Iranian Ministry of Intelligence-supported mujahideen units trained selected Bosnian army units.[5] The Hezbollah (Lebanese Shia), supported by Iran, also sent fighters to the war.[6] In 1992, Iran with the help of Turkey smuggled arms to the Bosnian Muslims.[7] Reports of "hundreds of tons of weapons" shipped from Iran over a period of months appeared in the media in early 1995.[8] Iranian arms were shipped through Croatia.[9] Robert Baer, a CIA agent stationed in Sarajevo during the war, later claimed that "In Sarajevo, the Bosnian Muslim government is a client of the Iranians . . . If it's a choice between the CIA and the Iranians, they'll take the Iranians any day." By the war's end, public opinion polls showed some 86% of the Bosnian Muslim population expressed a positive attitude toward Iran.[10] According to the scholar Cees Wiebes, during the war “Turkey and Saudi Arabia were very willing to deliver weapons and to lure Alija Izetbegović away from Iran, but the orientation of the Bosnian government was far more towards Iran.”[11]
swanfilter
Posts: 7927
Joined: 06/06/2008 18:52

#36204 Re: IRAN

Post by swanfilter »

saimidin wrote: 20/04/2024 22:35
swanfilter wrote: 20/04/2024 22:24
saimidin wrote: 20/04/2024 22:17 Svaka čast svima, ali kako iko pri zdravoj pameti dođe na ideju da ide u irak, iran, sad ili bilo kad :-)

To neki mazohistički turizam

Ps
Nije mi jasno ni zašto ljudi dođu u :bih: iako smo sigurnosno daleko bolji
Porediti Irak i Iran po pitanju putovanja je prilicno neumjesno.
Jest ono u nekim dijelovima irana nešto bolje, ali ako sam dobro shvatio tamo je šerijat, nema sex, drugs i žensku nepokrivenu hodat, samo eto još nije opšta klaonica tipa sirija, irak, libija, jemen...

Bez mene :run:
Odakle njih 80 milki, ako nema sexa i sistem tlaci svaki vid ljudskog. Il je valjda prostitucija i HiV kao posljedica iste relevantan pokazatelj neceg pozitivnog ...

Zene su pokrivene. Al, da bolje shvatis, malo uporedi sa statusom zena u drugim serijatskim drzavama. Prije svega u slobodarskim drzavama tipa SA, Katar. A koje su prihvatljive zapadnim mjerilima. Da te uputim, zene Irana voze auto. Imaju diplome, magisterije i doktorate. I pazi to, zajedno sa muskarcima sjede cak u parlamentu. Mislim da po pitanju drugih sfera zivota nema smisla.

Sto se droge tice, Iran je dio heroinskog Polumjeseca. Glavna ruta prolaska heroina iz Afg i Pak. Problem narkomanije je prilican.

Poznajem godinama Alija iz Teherana. Njegovi su bogata porodica i pristase Pahlavija. Mada je protivnik danasnje vlasti, o promjeni iste na nacin kako bi to svijet zelio, 95% Iranaca ne zeli cuti. 95% Iranaca zeli od svijeta da popusti omcu oko vrata Iranu, pa da tek nakon toga vide kakvu vlast imaju i sta ista moze da uradi za Irance, a da im bude bolje.

Određeni krugovi su napravili pocetnicku gresku sa Iranom. Narodu koji je zelio Khomeinija i IR prvo su navukli rat sa Irakom, a nakon toga sve jace i jace sankcije. To traje decenijama i samo je ujedinilo Irance. Jer vlast i sistem koji su oni izabrali svijet je vec unaprijed osudio, bez mogucnosti da Iranci sami uvide da li su pogrijesili ili ne.

I da zavrsim. Ono najvaznije, Iran nije spao na unistenu drzavu klaonicu. A mnogi to zele. Valjda da sutra imaju u ponudi prostituciju, droge i alkohola u potocima ...
Hakiz
Posts: 40660
Joined: 30/07/2015 20:01

#36205 Re: IRAN

Post by Hakiz »

swanfilter wrote: 20/04/2024 23:41 Valjda da sutra imaju u ponudi prostituciju, droge i alkohola u potocima ...
https://www.slobodnaevropa.org/a/29815163.html

Ali, nemaju u ponudi prostituciju, droge i alkohol u potocima.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23358
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#36206 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

swanfilter wrote: 20/04/2024 23:41
saimidin wrote: 20/04/2024 22:35
swanfilter wrote: 20/04/2024 22:24

Porediti Irak i Iran po pitanju putovanja je prilicno neumjesno.
Jest ono u nekim dijelovima irana nešto bolje, ali ako sam dobro shvatio tamo je šerijat, nema sex, drugs i žensku nepokrivenu hodat, samo eto još nije opšta klaonica tipa sirija, irak, libija, jemen...

Bez mene :run:
Odakle njih 80 milki, ako nema sexa i sistem tlaci svaki vid ljudskog. Il je valjda prostitucija i HiV kao posljedica iste relevantan pokazatelj neceg pozitivnog ...

Zene su pokrivene. Al, da bolje shvatis, malo uporedi sa statusom zena u drugim serijatskim drzavama. Prije svega u slobodarskim drzavama tipa SA, Katar. A koje su prihvatljive zapadnim mjerilima. Da te uputim, zene Irana voze auto. Imaju diplome, magisterije i doktorate. I pazi to, zajedno sa muskarcima sjede cak u parlamentu. Mislim da po pitanju drugih sfera zivota nema smisla.

Sto se droge tice, Iran je dio heroinskog Polumjeseca. Glavna ruta prolaska heroina iz Afg i Pak. Problem narkomanije je prilican.

Poznajem godinama Alija iz Teherana. Njegovi su bogata porodica i pristase Pahlavija. Mada je protivnik danasnje vlasti, o promjeni iste na nacin kako bi to svijet zelio, 95% Iranaca to ne zeli. 95% Iranaca zeli od svijeta da popusti omcu oko vrata Iranu, pa da tek nakon toga vide kakvu vlast imaju i sta ista moze da uradi za Irance, a da im bude bolje.

Određeni krugovi su napravili pocetnicku gresku sa Iranom. Narodu koji je zelio Khomeinija i IR prvo su navukli rat sa Irakom, a nakon toga sve jace i jace sankcije. To traje decenijama i samo je ujedinilo Irance. Jer vlast i sistem koji su oni izabrali svijet je vec unaprijed osudio, bez mogucnosti da Iranci sami uvide da li su pogrijesili ili ne.

I da zavrsim. Ono najvaznije, Iran nije spao na unistenu drzavu klaonicu. A mnogi to zele. Valjda da sutra imaju u ponudi prostituciju, droge i alkohola u potocima ...
Katar je demokraticniji nego sta se misli, a u Saudiji se stvari mijenjaju polako, ali se mijenjaju, ne mislim na demokratiju nego na voznju automobila zena itd. Ali to nije ni blizu statusu zena u Iranu. Mislim da je imao 4 miliona visokoobrazovanih zena Iran prije nekoliko godina.

Ne mislim na srednja skola, 4 godine, nego univerzitetski obrazovanih zena.
User avatar
alijagoro
Posts: 3359
Joined: 06/03/2008 18:02

#36207 Re: IRAN

Post by alijagoro »

Sanjarko wrote: 20/04/2024 23:39
Point. wrote: 20/04/2024 23:33 Kakav bolan Hizbolah u BiH.
Iran, a predominantly Shia country, was one of the first Muslim countries to provide support for the Bosnian Muslims (Bosniaks, who are mainly Sunni Muslim) in the war. The Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) sent more than five (5,000 to 14,000 tons from May 1994 to January 1996 alone[2]) thousand tonnes of arms to the Bosnian Muslims.[3] IRGC also supplied trainers and advisers for the Bosnian military and intelligence service.[3] Several dozen Iranian intelligence experts joined the Bosnian Muslim intelligence agency.[4] The Iranian Ministry of Intelligence-supported mujahideen units trained selected Bosnian army units.[5] The Hezbollah (Lebanese Shia), supported by Iran, also sent fighters to the war.[6] In 1992, Iran with the help of Turkey smuggled arms to the Bosnian Muslims.[7] Reports of "hundreds of tons of weapons" shipped from Iran over a period of months appeared in the media in early 1995.[8] Iranian arms were shipped through Croatia.[9] Robert Baer, a CIA agent stationed in Sarajevo during the war, later claimed that "In Sarajevo, the Bosnian Muslim government is a client of the Iranians . . . If it's a choice between the CIA and the Iranians, they'll take the Iranians any day." By the war's end, public opinion polls showed some 86% of the Bosnian Muslim population expressed a positive attitude toward Iran.[10] According to the scholar Cees Wiebes, during the war “Turkey and Saudi Arabia were very willing to deliver weapons and to lure Alija Izetbegović away from Iran, but the orientation of the Bosnian government was far more towards Iran.”[11]
Iranci teska pozitiva sto se tice naseg rata i jos su se nudili da cuvaju Srebrenicu 1993 god.
User avatar
arman1
Posts: 5348
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#36208 Re: IRAN

Post by arman1 »

Hakiz wrote: 20/04/2024 23:46
swanfilter wrote: 20/04/2024 23:41 Valjda da sutra imaju u ponudi prostituciju, droge i alkohola u potocima ...
https://www.slobodnaevropa.org/a/29815163.html

Ali, nemaju u ponudi prostituciju, droge i alkohol u potocima.
Ali ko hoće nije problem dobaviti, provjereno.
User avatar
alijagoro
Posts: 3359
Joined: 06/03/2008 18:02

#36209 Re: IRAN

Post by alijagoro »

Dupli_skalp wrote: 20/04/2024 21:26 mulatorski rusočetnički kreteni. kao i one mošnje koje ih podržavaju.

a dobit će i oni svoje kad tad. diktatorsko-zločinački režim negatora genocida.
Zar nije mosnje pogrdan naziv?
swanfilter
Posts: 7927
Joined: 06/06/2008 18:52

#36210 Re: IRAN

Post by swanfilter »

GandalfSivi wrote: 20/04/2024 23:37
Point. wrote: 20/04/2024 23:33 Kakav bolan Hizbolah u BiH.
To ti je prica koju pokusavaju sektasi progurati vec poodavno. Isto kao da niko od nas nije bio u ratu, pa ne znamo. Jebote, jos malo pa ce ispasti Hezbolah kljucan za odbranu Bosne, a ne ona saka jada od instruktora sto nas zamalo ne povalise sa Pogorjelicom.

Ali jos bitnije, da je sutra opet rat, pogodi na kojoj bi strani bili…

Ja se dobro sjecam iz vremena rata u Siriji spominjanje jednog poginulog civije Hezbolaha, a koji je bio poznat i zbog ucesca u ratu u BiH. Slagacu, mislim da je imao i nadimak povezan sa BiH ...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23358
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#36211 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

arman1 wrote: 20/04/2024 23:49
Hakiz wrote: 20/04/2024 23:46
swanfilter wrote: 20/04/2024 23:41 Valjda da sutra imaju u ponudi prostituciju, droge i alkohola u potocima ...
https://www.slobodnaevropa.org/a/29815163.html

Ali, nemaju u ponudi prostituciju, droge i alkohol u potocima.
Ali ko hoće nije problem dobaviti, provjereno.
Pa nije ni ovdje. Milijardu i pol kocka, sad ne sjecam se da li godisnje ili mjesecno, narkomana bruka pod tim ulaze i uzivaoci kanabisa itd. Neko rece nedavno da ima Sarajevo oko 40 000 narkomana, pod tim mislio i na teske narkomane i povremene uzivaoce kanabisa i sl droga.

Sad ne znam koliko je to istinito, nisam provjeravao, jer je na televiziji to rekao.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23358
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#36212 Re: IRAN

Post by Sanjarko »

alijagoro wrote: 20/04/2024 23:51
Dupli_skalp wrote: 20/04/2024 21:26 mulatorski rusočetnički kreteni. kao i one mošnje koje ih podržavaju.

a dobit će i oni svoje kad tad. diktatorsko-zločinački režim negatora genocida.
Zar nije mosnje pogrdan naziv?
Nije, Srbin je ovaj Skalp ili Hrvat, vjerovatno, s njihovih onih foruma HB ili Krstarica, pazi sta ti kazem.
swanfilter
Posts: 7927
Joined: 06/06/2008 18:52

#36213 Re: IRAN

Post by swanfilter »

Hakiz wrote: 20/04/2024 23:46
swanfilter wrote: 20/04/2024 23:41 Valjda da sutra imaju u ponudi prostituciju, droge i alkohola u potocima ...
https://www.slobodnaevropa.org/a/29815163.html

Ali, nemaju u ponudi prostituciju, droge i alkohol u potocima.
Na ovo bi Snowden i Assange rekli-welcome to the club ...
saimidin
Posts: 2806
Joined: 20/05/2011 17:53

#36214 Re: IRAN

Post by saimidin »

swanfilter wrote: 20/04/2024 23:41
saimidin wrote: 20/04/2024 22:35
swanfilter wrote: 20/04/2024 22:24

Porediti Irak i Iran po pitanju putovanja je prilicno neumjesno.
Jest ono u nekim dijelovima irana nešto bolje, ali ako sam dobro shvatio tamo je šerijat, nema sex, drugs i žensku nepokrivenu hodat, samo eto još nije opšta klaonica tipa sirija, irak, libija, jemen...

Bez mene :run:
Odakle njih 80 milki, ako nema sexa i sistem tlaci svaki vid ljudskog. Il je valjda prostitucija i HiV kao posljedica iste relevantan pokazatelj neceg pozitivnog ...

Zene su pokrivene. Al, da bolje shvatis, malo uporedi sa statusom zena u drugim serijatskim drzavama. Prije svega u slobodarskim drzavama tipa SA, Katar. A koje su prihvatljive zapadnim mjerilima. Da te uputim, zene Irana voze auto. Imaju diplome, magisterije i doktorate. I pazi to, zajedno sa muskarcima sjede cak u parlamentu. Mislim da po pitanju drugih sfera zivota nema smisla.

Sto se droge tice, Iran je dio heroinskog Polumjeseca. Glavna ruta prolaska heroina iz Afg i Pak. Problem narkomanije je prilican.

Poznajem godinama Alija iz Teherana. Njegovi su bogata porodica i pristase Pahlavija. Mada je protivnik danasnje vlasti, o promjeni iste na nacin kako bi to svijet zelio, 95% Iranaca ne zeli cuti. 95% Iranaca zeli od svijeta da popusti omcu oko vrata Iranu, pa da tek nakon toga vide kakvu vlast imaju i sta ista moze da uradi za Irance, a da im bude bolje.

Određeni krugovi su napravili pocetnicku gresku sa Iranom. Narodu koji je zelio Khomeinija i IR prvo su navukli rat sa Irakom, a nakon toga sve jace i jace sankcije. To traje decenijama i samo je ujedinilo Irance. Jer vlast i sistem koji su oni izabrali svijet je vec unaprijed osudio, bez mogucnosti da Iranci sami uvide da li su pogrijesili ili ne.

I da zavrsim. Ono najvaznije, Iran nije spao na unistenu drzavu klaonicu. A mnogi to zele. Valjda da sutra imaju u ponudi prostituciju, droge i alkohola u potocima ...
Sex i drugs je bio sarkazam, ali zar nisu neku curu ubili jer se nije htjela pokriti, protesti i još mrtvih...

Meni je osim dijelova turske sve južno i istočno neprihvatljivo za porodični turizam, haman do australije i japana, kav crni dubaji ili nedaj bože saudija

Nisam ja za to da se u iran izvana nasilu uvodi demokratija, jer to bi bila ista klaonica kao nabrojane, ali to je nešto što će se desiti jer za neprijatelja imaju usa/izrael, po meni pitanje je samo kada

Imaju u amerikama/eu sex i drugs, ali i tamo nikada ne bih otišao u slamove, geta,... :run:
swanfilter
Posts: 7927
Joined: 06/06/2008 18:52

#36215 Re: IRAN

Post by swanfilter »

saimidin wrote: 21/04/2024 00:02
swanfilter wrote: 20/04/2024 23:41
saimidin wrote: 20/04/2024 22:35

Jest ono u nekim dijelovima irana nešto bolje, ali ako sam dobro shvatio tamo je šerijat, nema sex, drugs i žensku nepokrivenu hodat, samo eto još nije opšta klaonica tipa sirija, irak, libija, jemen...

Bez mene :run:
Odakle njih 80 milki, ako nema sexa i sistem tlaci svaki vid ljudskog. Il je valjda prostitucija i HiV kao posljedica iste relevantan pokazatelj neceg pozitivnog ...

Zene su pokrivene. Al, da bolje shvatis, malo uporedi sa statusom zena u drugim serijatskim drzavama. Prije svega u slobodarskim drzavama tipa SA, Katar. A koje su prihvatljive zapadnim mjerilima. Da te uputim, zene Irana voze auto. Imaju diplome, magisterije i doktorate. I pazi to, zajedno sa muskarcima sjede cak u parlamentu. Mislim da po pitanju drugih sfera zivota nema smisla.

Sto se droge tice, Iran je dio heroinskog Polumjeseca. Glavna ruta prolaska heroina iz Afg i Pak. Problem narkomanije je prilican.

Poznajem godinama Alija iz Teherana. Njegovi su bogata porodica i pristase Pahlavija. Mada je protivnik danasnje vlasti, o promjeni iste na nacin kako bi to svijet zelio, 95% Iranaca ne zeli cuti. 95% Iranaca zeli od svijeta da popusti omcu oko vrata Iranu, pa da tek nakon toga vide kakvu vlast imaju i sta ista moze da uradi za Irance, a da im bude bolje.

Određeni krugovi su napravili pocetnicku gresku sa Iranom. Narodu koji je zelio Khomeinija i IR prvo su navukli rat sa Irakom, a nakon toga sve jace i jace sankcije. To traje decenijama i samo je ujedinilo Irance. Jer vlast i sistem koji su oni izabrali svijet je vec unaprijed osudio, bez mogucnosti da Iranci sami uvide da li su pogrijesili ili ne.

I da zavrsim. Ono najvaznije, Iran nije spao na unistenu drzavu klaonicu. A mnogi to zele. Valjda da sutra imaju u ponudi prostituciju, droge i alkohola u potocima ...
Sex i drugs je bio sarkazam, ali zar nisu neku curu ubili jer se nije htjela pokriti, protesti i još mrtvih...

Meni je osim dijelova turske sve južno i istočno neprihvatljivo za porodični turizam, haman do australije i japana, kav crni dubaji ili nedaj bože saudija

Nisam ja za to da se u iran izvana nasilu uvodi demokratija, jer to bi bila ista klaonica kao nabrojane, ali to je nešto što će se desiti jer za neprijatelja imaju usa/izrael, po meni pitanje je samo kada

Imaju u amerikama/eu sex i drugs, ali i tamo nikada ne bih otišao u slamove, geta,... :run:
Jeste se desilo i nema opravdanja. Postoji sud koji se bavi tim pitanjima i nije na svakojakim seljoberima sa znackom i batinom da provode samovolju.

Iran je ogromna drzava. Ono sto je u Teheranu normala i nije daleko od nas, negdje je neprihvatljivo i zavrsi kao slucaj koji je pokrenuo bunt i demonstracije ...
Hakiz
Posts: 40660
Joined: 30/07/2015 20:01

#36216 Re: IRAN

Post by Hakiz »

swanfilter wrote: 21/04/2024 00:00
Hakiz wrote: 20/04/2024 23:46
swanfilter wrote: 20/04/2024 23:41 Valjda da sutra imaju u ponudi prostituciju, droge i alkohola u potocima ...
https://www.slobodnaevropa.org/a/29815163.html

Ali, nemaju u ponudi prostituciju, droge i alkohol u potocima.
Na ovo bi Snowden i Assange rekli-welcome to the club ...
To sam čekao.

Za razliku od njih dvojice ona je osuđena na nečovječnu kaznu zbog toga što je kao advokat branila žene pred sudom, ne zbog odavanja tajni.

Za razliku od SAD i Evrope u kojima su perverzija, prostitucija, kocka, alkohol sastavni dio života, i u kojima žviždače osuđuju baš zbog zoga što tako perverzni osuđuju nedužne, pa opet žene ne bičuju i ne osuđuju kada brane optuženice, u moralnom Iranu u kojem perverzija nema, pa nema nedužnih osuđenih, žene bičuju jer brane optuženice.

I, sada, standardna: Više žena i muškaraca bježi iz Irana nego u Iran :wink:

Elem, toliko puta pričano da ništa novo nećemo dodati.
swanfilter
Posts: 7927
Joined: 06/06/2008 18:52

#36217 Re: IRAN

Post by swanfilter »

Hakiz wrote: 21/04/2024 00:41
swanfilter wrote: 21/04/2024 00:00
Hakiz wrote: 20/04/2024 23:46

https://www.slobodnaevropa.org/a/29815163.html

Ali, nemaju u ponudi prostituciju, droge i alkohol u potocima.
Na ovo bi Snowden i Assange rekli-welcome to the club ...
To sam čekao.

Za razliku od njih dvojice ona je osuđena na nečovječnu kaznu zbog toga što je kao advokat branila žene pred sudom, ne zbog odavanja tajni.

Za razliku od SAD i Evrope u kojima su perverzija, prostitucija, kocka, alkohol sastavni dio života, i u kojima žviždače osuđuju baš zbog zoga što tako perverzni osuđuju nedužne, pa opet žene ne bičuju i ne osuđuju kada brane optuženice, u moralnom Iranu u kojem perverzija nema, pa nema nedužnih osuđenih, žene bičuju jer brane optuženice.

I, sada, standardna: Više žena i muškaraca bježi iz Irana nego u Iran :wink:

Elem, toliko puta pričano da ništa novo nećemo dodati.
Mozemo mi do sutra. Cinjenica je da su ona i oni osuđeni zbog borbe za transparentnost i time postavili drzave u neugodan polozaj pred svijetom.

Isto tako, doticnoj se sudilo i zbog drugih slucajeva. Opravdano ili ne, ne bih. A ni ti ne bi trebao bas navijacki, jer samo preko medija znamo nesto o tom slucaju. A mediji danas ...

Sto se tice zadnjeg navoda. Na prste jedne ruke mozes nabrojati drzave u koje svijet vise dolazi, nego sto iz njih odlazi. Ne znam sta ocekivati od naroda cija zemlja je pod decenijskim sankcijama.

Spominjes Iran, a drzava nam prazna. U godinu dana dva slucaja monstruoznih ubistava zena ciji jedini grijeh je bio odbijanje muskaraca. Nikakav aktivizam.
User avatar
black
Posts: 17190
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#36218 Re: IRAN

Post by black »

Slo Burner wrote: 20/04/2024 21:45 Mene muci sto imam uplacen neki aranžman za Iran, a ovi još ne javljaju da je otkazano i da će vratiti pare 🥺



opusti se i nemoj sve gledati kroz politiku, bio sam tamo kao i u mjestima dje su trenutna sranja, super iskustva, ono skontas sto sam jeo govna i koliko nametnutih predrasuda.
meni su nekad smjesni ovi forumski mudroseri opste prakse.. :mrgreen:
Hakiz
Posts: 40660
Joined: 30/07/2015 20:01

#36219 Re: IRAN

Post by Hakiz »

swanfilter wrote: 21/04/2024 01:13
Hakiz wrote: 21/04/2024 00:41
swanfilter wrote: 21/04/2024 00:00

Na ovo bi Snowden i Assange rekli-welcome to the club ...
To sam čekao.

Za razliku od njih dvojice ona je osuđena na nečovječnu kaznu zbog toga što je kao advokat branila žene pred sudom, ne zbog odavanja tajni.

Za razliku od SAD i Evrope u kojima su perverzija, prostitucija, kocka, alkohol sastavni dio života, i u kojima žviždače osuđuju baš zbog zoga što tako perverzni osuđuju nedužne, pa opet žene ne bičuju i ne osuđuju kada brane optuženice, u moralnom Iranu u kojem perverzija nema, pa nema nedužnih osuđenih, žene bičuju jer brane optuženice.

I, sada, standardna: Više žena i muškaraca bježi iz Irana nego u Iran :wink:

Elem, toliko puta pričano da ništa novo nećemo dodati.
Mozemo mi do sutra. Cinjenica je da su ona i oni osuđeni zbog borbe za transparentnost i time postavili drzave u neugodan polozaj pred svijetom.

Isto tako, doticnoj se sudilo i zbog drugih slucajeva. Opravdano ili ne, ne bih. A ni ti ne bi trebao bas navijacki, jer samo preko medija znamo nesto o tom slucaju. A mediji danas ...

Sto se tice zadnjeg navoda. Na prste jedne ruke mozes nabrojati drzave u koje svijet vise dolazi, nego sto iz njih odlazi. Ne znam sta ocekivati od naroda cija zemlja je pod decenijskim sankcijama.

Spominjes Iran, a drzava nam prazna. U godinu dana dva slucaja monstruoznih ubistava zena ciji jedini grijeh je bio odbijanje muskaraca. Nikakav aktivizam.
Tačno, dogodilo se.

Jedini problem je to što je taj čin bio individualan, a zatvaranje na 30 godina i bičevanje žene koja na sudu brani druge žene je čin države Iran, njenog zakona i sistema vrjednosti, odnosa prema ženama koji takvim zakonima želi da ljudima nametne.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72978
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#36220 Re: IRAN

Post by Velkoski »

što onda ne migrirate u Teheran nego u proklete zapadno orijentisane države? :mrgreen:
User avatar
Slo Burner
Posts: 5363
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#36221 Re: IRAN

Post by Slo Burner »

black wrote: 21/04/2024 10:57
Slo Burner wrote: 20/04/2024 21:45 Mene muci sto imam uplacen neki aranžman za Iran, a ovi još ne javljaju da je otkazano i da će vratiti pare 🥺



opusti se i nemoj sve gledati kroz politiku, bio sam tamo kao i u mjestima dje su trenutna sranja, super iskustva, ono skontas sto sam jeo govna i koliko nametnutih predrasuda.
meni su nekad smjesni ovi forumski mudroseri opste prakse.. :mrgreen:
Ma nemam ja tih predrasuda, samo ne bih da zaglavim dole dva mjeseca jer su se granice zatvorile
User avatar
black
Posts: 17190
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#36222 Re: IRAN

Post by black »

Velkoski wrote: 21/04/2024 15:46 što onda ne migrirate u Teheran nego u proklete zapadno orijentisane države? :mrgreen:
ako mislis na mene i stonera onda ti je glup komentar :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72978
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#36223 Re: IRAN

Post by Velkoski »

black wrote: 21/04/2024 17:02
Velkoski wrote: 21/04/2024 15:46 što onda ne migrirate u Teheran nego u proklete zapadno orijentisane države? :mrgreen:
ako mislis na mene i stonera onda ti je glup komentar :mrgreen:
ne mislim :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72978
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#36224 Re: IRAN

Post by Velkoski »

Iraqi Kataib Hezbollah: The armed factions are poised to resume their operations against US forces due to the lack of progress regarding their withdrawal from Iraq.
Idu proksiji opet. :)

Pobrisaše statement :lol:
User avatar
piupiu
Posts: 16664
Joined: 05/01/2008 05:08

#36225 Re: IRAN

Post by piupiu »

Chas Freeman, bivši pomoćnik američkog ministra obrane i bivši američki ambasador u Saudijskoj Arabiji, tvrdi da je iranska reakcija promijenila pravila igre na Bliskom Istoku. Freeman smatra da je Iran u suštini postigao stratešku neutralizaciju američkih snaga u Perzijskom zaljevu i još pokoju zanimljivu stvar. Vrijedi 10 minuta.

https://x.com/RnaudBertrand/status/1782237759106887735
Post Reply