IRAN

User avatar
sledge
Posts: 165
Joined: 08/04/2011 15:11

#36151 Re: IRAN

Post by sledge »

zilog wrote: 19/04/2024 23:30 Niko od apologeta iranskog ambasadora u Beogradu da objasni, STA CE ON UOPSTE NA INFORMERU? Pa nije gostovao na Vesela Sveska TV, nego na dnu dna medija poznatim sampionima LAZI!!!

Manji moralni sunovrat bi bio, da je intervju dao za kakav XXX site...
Pa nešta je dobio za uzvrat, nije sigurno džabe tamo otišo'! Par hiljada eura, uhar je. Ambasadorske plaće nisu toliko visoke.
Hendrix
Posts: 4123
Joined: 27/02/2004 00:00

#36152 Re: IRAN

Post by Hendrix »

sledge wrote: 19/04/2024 23:30 Ne postoje prava prijateljstva, samo interesi.
Nisam ljubitelj nekih bratstava i sličnih stvari sa drugim narodima pogotov ne sa "braćom" po vjeri ali ko vjeruje informeru i bilo čemu šta oni objave ili napišu?
Pa ja sam siguran da u SVIJETU ne postoji ništa slično kao taj informer, imate naslovnice novina na njihovoj stranici, pročitajte molim vas par naslovnica i sve će vam biti jasno! Nevjerovatno je da postoje takve novine a da nisu satira! Ne pišem samo sada o ovome sa iranskim ambasadorom u srbiji već općenito o svim temama.
Da i ja bih volio vidjeti da li fakat igdje u svijetu ima slicna novina sa takvim fasistickim stavovima i toliko otvorenim sirenjem mrznje.

Pa sjecam se naslova kad su Severinu nazvali ustasko djubre na naslovnici zbog Srebrenice.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72966
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#36153 Re: IRAN

Post by Velkoski »

nije Iran, ali neko bombarduje širom Iraka

ne znam da može biti iko osim Izraela :zoka:
User avatar
Rothmans
Posts: 2869
Joined: 21/11/2019 21:32

#36154 Re: IRAN

Post by Rothmans »

Kakve veze ima sta je rekao taj ambasador ? Sad bi radi toga trebali navijati za Izrael ? :?
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3179
Joined: 22/07/2017 18:36

#36155 Re: IRAN

Post by Leopard_SA »

zilog wrote: 19/04/2024 22:31
Rusko oruzje trenutno ne moze zastititi Rusiju, a da zastiti Iran?

Sta jos Iran moze dobiti od Rusije, a da ne moze od Kine?
Ja cu ti odgovoriti: Moze dobiti etiketu agresora, koji ne podrzava norme medjunarodnog prava i nepovredivosti granica, a znamo kuda to vodi...


Dobro znas na sta se odnosi "mit o iranskoj pomoci". Na beskonacni LAZNI narativ da nam je Iran bio JEDINI prijatelj u ratu i da nam je JEDINO Iran pomogao... A ti izokreci koliko hoces...
Rusko oruzje ne moze zastititi Rusiju? Haj dobro, ako ti tako kazes. Bez komentarisanja sta je i kako je bolje, ali ako smatras da postoji neko oruzje ili sistem koji je u stanju zastititi 17 miliona kvadratnih kilometara onda se varas

Za boldirano, ne slazem se, ali postujem tvoje misljenje

Za drugo boldirano, uz duzno postovanje, prvi put cujem za ovaj “narativ” da je Iran jedini koji nam je pomagao. Fakat, prvi put cujem. Takodje, navedi mi sta sam “izokrenuo” molim te eto
User avatar
House
Posts: 46780
Joined: 17/03/2010 15:36

#36156 Re: IRAN

Post by House »

ništa čudno od SDA bratije.
Moenx
Posts: 1664
Joined: 26/06/2013 10:36

#36157 Re: IRAN

Post by Moenx »

Sve u svemu prebacivanje fokusa izrahelski ratova nemira sa Gaze na Iran plus ovaj dipl sukob BiH Iran sjajno je tempiran u nekim kuhinjama
Da otupi svjetski opravdani pritisak na zlocine i genocid u Gazi
Tako sam ja to shvatio
To je bolno podmuklo spinovanje
Rezoluciju je nama sada donijela UN i svijet ali je ovo jako taktilan trenutak na svj sceni tako da svako komesanje spinovanje vadjenje iz vrece neki iranski stav da u Sebrenici nije bilo genocida je jako opasno necasno
Treba biti mudar odmjeren prihvatiti traziti katarzu kod druge strane traziti pozitivan odgovor i odnos iz preko Drine no Iran i cijeli taj spektar siitskih krugova zbog udruzivanja sa Rusijom pravoslavljem vec odavno je pozmato da ide uz dlaky genocidasima sa nasih prostora
I stavljati svijetlo sada na to dok razabiremo one koji podrzavajy ili ne rezoluciju muti vodi otvara nove riheke i muti
Jedno po jedno zlo treba rjesavati svijetu hvala sto rezolucijom ispravlja ogromne nepravde na ovim prostorima
zilog
Posts: 7566
Joined: 06/03/2009 11:19

#36158 Re: IRAN

Post by zilog »

A to se upad 7.10. nije desio da se fokus prebaci sa Ukrajine? Uz debelu podrsku Rusije i Irana...
User avatar
alijagoro
Posts: 3358
Joined: 06/03/2008 18:02

#36159 Re: IRAN

Post by alijagoro »

Kakav naslov na klixu :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18362
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#36160 Re: IRAN

Post by GandalfSivi »

Rothmans wrote: 20/04/2024 00:31 Kakve veze ima sta je rekao taj ambasador ? Sad bi radi toga trebali navijati za Izrael ? :?
Evo sektasa. Kakve veze ima Izrael sa rezolucijom o genocidu u Srebrenici?
User avatar
alijagoro
Posts: 3358
Joined: 06/03/2008 18:02

#36161 Re: IRAN

Post by alijagoro »

zilog wrote: 20/04/2024 01:49 A to se upad 7.10. nije desio da se fokus prebaci sa Ukrajine? Uz debelu podrsku Rusije i Irana...
Ceceni sami razbili Ruse a tim Ukrajincima smeta haman i kad rosa padne,odmah ih izbaci iz ratnickog duha :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18362
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#36162 Re: IRAN

Post by GandalfSivi »

alijagoro wrote: 20/04/2024 02:26
zilog wrote: 20/04/2024 01:49 A to se upad 7.10. nije desio da se fokus prebaci sa Ukrajine? Uz debelu podrsku Rusije i Irana...
Ceceni sami razbili Ruse a tim Ukrajincima smeta haman i kad rosa padne,odmah ih izbaci iz ratnickog duha :D
Ja ba, sada slobodna i demokratska Cecenija. I na tebe cemo se vratiti uskoro…
User avatar
alijagoro
Posts: 3358
Joined: 06/03/2008 18:02

#36163 Re: IRAN

Post by alijagoro »

GandalfSivi wrote: 20/04/2024 02:28
alijagoro wrote: 20/04/2024 02:26
zilog wrote: 20/04/2024 01:49 A to se upad 7.10. nije desio da se fokus prebaci sa Ukrajine? Uz debelu podrsku Rusije i Irana...
Ceceni sami razbili Ruse a tim Ukrajincima smeta haman i kad rosa padne,odmah ih izbaci iz ratnickog duha :D
Ja ba, sada slobodna i demokratska Cecenija. I na tebe cemo se vratiti uskoro…
Poslije su se prodali,ali su u prvom ratu razbili Ruse,samo tad nije bilo puno dreke i histerije dok se Grozny ravnao,muslimani sta ce njima nezavisnost ha ja.
zilog
Posts: 7566
Joined: 06/03/2009 11:19

#36164 Re: IRAN

Post by zilog »

2. maja cemo vidjeti, hoce li iranskog ambasadora u UN-u zaboliti zub, ili ce, poput beogradskog kolege, biti "Lost in translation", pa pritisnuti suzdrzan (o "protiv" necu ni razmisljati)?

Nikakvo opravdanje, niti prica oko politizacije rezolucije, koja je zapravo, bas ta politizacija, ne pije vode, ni Iranu, ni forumasima sa agendom.
Bude li tako, upravo ce Iran, sam sebe, proglasiti ruskim pijunom, bez svoga ja...

Sto se tice cirkusa sa intervjuom dezinformeru, nije iranskog ambasadora, na ulici, presreo anonimni novinar sa mikrofonom u ruci, nego je svojim nogama usetao u cetnicku fabriku lazi. Sta je ocekivao? Da udje u kupleraj, a ne izgubi abdest?
zilog
Posts: 7566
Joined: 06/03/2009 11:19

#36165 Re: IRAN

Post by zilog »

alijagoro wrote: 20/04/2024 02:31
GandalfSivi wrote: 20/04/2024 02:28
alijagoro wrote: 20/04/2024 02:26
Ceceni sami razbili Ruse a tim Ukrajincima smeta haman i kad rosa padne,odmah ih izbaci iz ratnickog duha :D
Ja ba, sada slobodna i demokratska Cecenija. I na tebe cemo se vratiti uskoro…
Poslije su se prodali,ali su u prvom ratu razbili Ruse,samo tad nije bilo puno dreke i histerije dok se Grozny ravnao,muslimani sta ce njima nezavisnost ha ja.
U drugom cecenskom ratu, pod Putlerovom komandom, je masakrirano preko 80.000 cecenskih civila, ali se toga ne sjecaju selektivni poznavaoci istorije i oni sto su je ucili iz Informera i Cirilice... Pa se sada razmecu, toboznjom brigom za muslimane...
User avatar
alijagoro
Posts: 3358
Joined: 06/03/2008 18:02

#36166 Re: IRAN

Post by alijagoro »

geralt wrote: 19/04/2024 15:52
zigubigule wrote: 19/04/2024 15:39 Ne kontam izjavu ambasadora nikako.

Iran je drzava koja je mozda i najvise pomogla Bosni i Hercegovini za vrijeme agresije i javno su se ocitovali milion puta. Frajer je ili doveden u krajnju zabludu ili je zvanicna politika Teherana toliko otisla u kurac da im je bitnije ici u kontru medjunarodnoj zajednici, osporavati presude medjunarodnog suda i lizati se sa teskom civilizacijskom mrakom kao sto su Srbi i Rusi.

Realno, sramota da se uopste pojavis na necemu sto se zove Informer a kamoli da pricas na ovu temu.

Mater u neku stvar.
Drzava koja je najvise pomogla BiH za vrijeme agresije se zove Amerika, samo sto ce pola foruma iz refleksa graknuti na tu cinjenicu.

Pomoc se konkretno sastojala od:

- Prizemljivanja i obaranja avijacije RS-a

- Bombardovanja '95.

- Prekida rat sa Hrvatima i sprjecavanja direktnog ulaska HV u borbu protiv Armije BiH

- Spasavanja Srebrenice i Zepe od pada '93. proglasavanjem "zasticenih zona"

- Spasavanja Igmana od pada '93.

- Spasavanja Gorazda od pada '94.

- Spasavanja Bihaca od pada '94.

- Spasavanja Sarajeva od granatiranja '94. i dijelom '95.
I bi zasticena zona u Srebrenici i Zepi, zanimljivo Iranci su se nudili da nas cuvaju te 1993,ali uvalise nam holandske lale.
User avatar
alijagoro
Posts: 3358
Joined: 06/03/2008 18:02

#36167 Re: IRAN

Post by alijagoro »

zilog wrote: 20/04/2024 02:52
alijagoro wrote: 20/04/2024 02:31
GandalfSivi wrote: 20/04/2024 02:28

Ja ba, sada slobodna i demokratska Cecenija. I na tebe cemo se vratiti uskoro…
Poslije su se prodali,ali su u prvom ratu razbili Ruse,samo tad nije bilo puno dreke i histerije dok se Grozny ravnao,muslimani sta ce njima nezavisnost ha ja.
U drugom cecenskom ratu, pod Putlerovom komandom, je masakrirano preko 80.000 cecenskih civila, ali se toga ne sjecaju selektivni poznavaoci istorije i oni sto su je ucili iz Informera i Cirilice... Pa se sada razmecu, toboznjom brigom za muslimane...
I sta sad ja treba da napisem,da se slazem za Cecenske ubijene civile ili da napisem da nisam Srbin.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18362
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#36168 Re: IRAN

Post by GandalfSivi »

Eh sada, za vijekove vijekova. Ovi sektasi (i da se razumijemo zaboli me koji ste i ciji ste, jeste li za Iran ili za Saudiju, nasi niste svakako), ce kada god treba popisati se po drzavi (realno jebo drzavu i nije kakva), ali puno bitnije, pogazit ce nase svetinje (a Srebrenica jeste svetinja), zarad interesa svoje sekte.

Popljuva sekta ovdje genocid, bukvalno cetnici u nasim redovima jer im je tako receno, sve to znamo jos od Salika, sada barem trojica nastavljaju taj trend, takvo licemjerstvo nije jos vidjeno.

Par puta sam na forumu postedjen bana, ali kada bi vam otvoreno rekao sta mislim o vama i vasima (a nasi niste), vjerovatno bih zaradio trajni ban, da imate imalo obraza (a nemate), nikada se vise ovdje ne bi javili.

Uzimam vam svako pravo da spomenete narod Palestine i genocid nad istim, jer ne smijete podrzati ni osudu genocida nad vlastitim narodom. U dzehenemu postoji posebno mjesto za licemjere, a od vas sektase vecih nema…
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18362
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#36169 Re: IRAN

Post by GandalfSivi »

I sta smo pogresno razumjeli?



Ako glasaju protiv rezolucije, prvo treba poceti sa zatvaranjem “kulturnog centra”… Taman lokalni izbori dolaze, napraviti pritisak na vlast, mjera…
User avatar
nota1969
Posts: 925
Joined: 27/02/2022 09:05

#36170 Re: IRAN

Post by nota1969 »

ragib wrote: 19/04/2024 22:05
zilog wrote: 19/04/2024 22:03
newera86 wrote: 19/04/2024 21:53
Izvini, mozes li pojasniti na sta mislis sa ovim?
Vrlo rado. Ne pisem napamet. Pored posiljki oruzja, dosla je ekipa likova iz Irana, koji su kao trebali biti instruktori za obuku sa tim oruzjem. Par njih i jeste, ali se vecina ostalih razmilila i pocela pratiti Amerikance po Sarajevu. Kako je medju njima sigurno bilo i agenata CIA, postojala je objektivna opsanost od kidnapovanja. Na to su se Amerikanci i pozalili, prvo Nedzadu Ugljenu, a kasnije i Aliji...
Tajna ratna uloga Hezbollaha u BiH: Obučavali smo Bošnjake i ratovali protiv srpskih postrojbi

https://www.google.com/amp/s/www.vecern ... bi-1070437
ako može neki primjer gdje su ratovali i koje su to jedinice oni obucavali
konami666
Posts: 2516
Joined: 11/05/2015 21:57

#36171 Re: IRAN

Post by konami666 »

JovicSA wrote: 19/04/2024 20:16
argyle wrote: 19/04/2024 20:09 Case closed.



@konami666 Šta sada? Izletio si k'o pred rudu a ja ti fino rekoh a i ostali ali džaba. :mrgreen:
Znaci jedna tvrdi jednu stvar a druga smiruje tenzije. Ja kazem, situacija danas i prije 30 godina nije ista, svi se mijenjaju i prilagodjavaju novim geopolitickim desavanjima, samo bosnjo zapeo gdje je i bio. Okrenuti se zapadu je jedini korak naprijed. Ali znamo da ce bosnjo sve to da izignorise i da ce da izabere tursku i iran i da ga pljunu u lice.
User avatar
Rothmans
Posts: 2869
Joined: 21/11/2019 21:32

#36172 Re: IRAN

Post by Rothmans »

GandalfSivi wrote: 20/04/2024 03:59 Eh sada, za vijekove vijekova. Ovi sektasi (i da se razumijemo zaboli me koji ste i ciji ste, jeste li za Iran ili za Saudiju, nasi niste svakako), ce kada god treba popisati se po drzavi (realno jebo drzavu i nije kakva), ali puno bitnije, pogazit ce nase svetinje (a Srebrenica jeste svetinja), zarad interesa svoje sekte.

Popljuva sekta ovdje genocid, bukvalno cetnici u nasim redovima jer im je tako receno, sve to znamo jos od Salika, sada barem trojica nastavljaju taj trend, takvo licemjerstvo nije jos vidjeno.

Par puta sam na forumu postedjen bana, ali kada bi vam otvoreno rekao sta mislim o vama i vasima (a nasi niste), vjerovatno bih zaradio trajni ban, da imate imalo obraza (a nemate), nikada se vise ovdje ne bi javili.

Uzimam vam svako pravo da spomenete narod Palestine i genocid nad istim, jer ne smijete podrzati ni osudu genocida nad vlastitim narodom. U dzehenemu postoji posebno mjesto za licemjere, a od vas sektase vecih nema…
:lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50474
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#36173 Re: IRAN

Post by Bloo »

zilog wrote: 19/04/2024 21:34 I gdje se tu spominje nacija?
Nemoj se nervirati.
Kao i dosta stvari u Kur'anu, interpretacija...ne moze postojati riječ nacija jer tada nije ni postojala ali interpretacijom mozes zakljuciti da je muslimilanima bitnije biti musliman i drugi muslimani od bilo čega drugog. U okviru toga se i kreirao umma/ummet.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50474
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#36174 Re: IRAN

Post by Bloo »

ragib
7 dana

Izrazi poput cifuti, kozojebi i tako to...nisu dobro dosli na ovom forumu
User avatar
alijagoro
Posts: 3358
Joined: 06/03/2008 18:02

#36175 Re: IRAN

Post by alijagoro »

GandalfSivi wrote: 20/04/2024 03:59 Eh sada, za vijekove vijekova. Ovi sektasi (i da se razumijemo zaboli me koji ste i ciji ste, jeste li za Iran ili za Saudiju, nasi niste svakako), ce kada god treba popisati se po drzavi (realno jebo drzavu i nije kakva), ali puno bitnije, pogazit ce nase svetinje (a Srebrenica jeste svetinja), zarad interesa svoje sekte.

Popljuva sekta ovdje genocid, bukvalno cetnici u nasim redovima jer im je tako receno, sve to znamo jos od Salika, sada barem trojica nastavljaju taj trend, takvo licemjerstvo nije jos vidjeno.

Par puta sam na forumu postedjen bana, ali kada bi vam otvoreno rekao sta mislim o vama i vasima (a nasi niste), vjerovatno bih zaradio trajni ban, da imate imalo obraza (a nemate), nikada se vise ovdje ne bi javili.

Uzimam vam svako pravo da spomenete narod Palestine i genocid nad istim, jer ne smijete podrzati ni osudu genocida nad vlastitim narodom. U dzehenemu postoji posebno mjesto za licemjere, a od vas sektase vecih nema…
Uskoro fetva za iranske sektase :D
Post Reply