Iran......pro et contra?

mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#51

Post by mr__bosnjak »

Macuser wrote:Vidi se da su dole na Bliskom Istoku nastale religije zbog kojih se ljudi krve i dan danas. To vam je arapsko-jevrejski patent. Sto svi ne bismo bili samo ljudi? Anulirajmo sve religije. Ne trebaju. Odmah prestaju sukobi, niko se ne uzbudjuje zbog karikatura, Srbi, Hrvati i Bosanci idu zajedno na more, Jevreji i Arapi senluce u pustinji, niko ne eksplodira po ulicama, Pakistanci i Indijci shvate da su isti narod, itd. itd. Bratstvo i jedinstvo.
Evo jos jednog komuniste.
ak-47
Posts: 149
Joined: 01/09/2005 00:08
Location: Istanbul

#52

Post by ak-47 »

mr__bosnjak wrote:Tema je komplikovana. Kao prvo mislim da svi moramo da pogledamo sta je stvarno atomska bomba. Sa tim se nije saliti, Hisroshima i Nagasaki? Sjecateli se? Ja stvarno nerazumijem sta ce ikome jednon takvo oruzje. Jer, ta bomba ako padne u sred jednog grada sravna ga sa zemljom u nekoliko sekundi. Znaci nemoze se upotrebljavat u ratu na frontu, onda ko to ima vojne baze velike ko gradovi pa da ih moras gadzat atomskim bombama. Ima samo jedan nacin upotrebe ovoga a to je bacit na grad u neprijateljskoj drzavi i pobit vise civila nego vojnika. Znaci pobit neduzne ljude, a to je ratni zlocin. Znaci jedini smisao imat jednu ovaku bombu je vrsit ratne zlocine ili "zastrasivat" komsije. Eh pa to je besmisleno i ja mislim da nebi ijedna drzava svijeta, i to najmanje SAD trebala da ima atomske bombe, a onda naravno i Iran sa onim ludzakom od predsjednika. Znaci odgovor je NE.

A onda da SAD ovo koristi za napad na Iran je isto istina. A Iran jeste opasna drzava. Neznam ko je rekao ali imao je pravo onaj sto rece da oni hoce neku mocnu Perziju nanovo. Pa rusenje Sadama Huseina je bilo za njihovo dobro. Preko shiita tamo mogu da preuzmu vlast ili bar veliki uticaj nad Irakom. A onda da se Husein trebap rusit je isto istina, ono je bio fasista i zlocinac od covjeka. Dalje, Izrael nije ikakva demokratska drzava. Kada je nastala odma je okupirala i Palestinu(eto sta ce im) i pocela terorisat arapsko stanovnistvo kroz spaljivanje sela, ubijanje i zlostavljanje, uvidzenje pravog apatrheid sistema i totalne represije i protjerivanja Palestinaca. Ja neopravdavam to sto su Palestinci uzeli(vecinom) terorizam kao izbor za oslobodilacku borbu il sto njihova arapska braca to(vecinom) podrzavaju. Ali jednoj takvoj drzavi kao Izrael koja sprovodi jednu fasisticku politiku 60 godina nije za atomske bombe. Ali Palestina mora dobit nezavisnost i to je gotovo.
Apsolutno se slazem sa tvojim misljenjem o nuklearnom oruziju i smatram da niko nebi trebao da posjeduje tu paklenu napravu ali takodje smatram da ako Izrael posjeduje nuklearnu bombu onda treba da je posjeduje i iran zbog balansa snaga.Ne vjerujem da ce bilo koja strana posegnuti za tim oruzijem a to bi znatno smanjilo teror nad Palestincima koji vrsi izrael.
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#53

Post by water »

mr__bosnjak wrote:Tema je komplikovana. Kao prvo mislim da svi moramo da pogledamo sta je stvarno atomska bomba. Sa tim se nije saliti, Hisroshima i Nagasaki? Sjecateli se? Ja stvarno nerazumijem sta ce ikome jednon takvo oruzje. Jer, ta bomba ako padne u sred jednog grada sravna ga sa zemljom u nekoliko sekundi. Znaci nemoze se upotrebljavat u ratu na frontu, onda ko to ima vojne baze velike ko gradovi pa da ih moras gadzat atomskim bombama. Ima samo jedan nacin upotrebe ovoga a to je bacit na grad u neprijateljskoj drzavi i pobit vise civila nego vojnika. Znaci pobit neduzne ljude, a to je ratni zlocin. Znaci jedini smisao imat jednu ovaku bombu je vrsit ratne zlocine ili "zastrasivat" komsije. Eh pa to je besmisleno i ja mislim da nebi ijedna drzava svijeta, i to najmanje SAD trebala da ima atomske bombe, a onda naravno i Iran sa onim ludzakom od predsjednika. Znaci odgovor je NE.

A onda da SAD ovo koristi za napad na Iran je isto istina. A Iran jeste opasna drzava. Neznam ko je rekao ali imao je pravo onaj sto rece da oni hoce neku mocnu Perziju nanovo. Pa rusenje Sadama Huseina je bilo za njihovo dobro. Preko shiita tamo mogu da preuzmu vlast ili bar veliki uticaj nad Irakom. A onda da se Husein trebap rusit je isto istina, ono je bio fasista i zlocinac od covjeka. Dalje, Izrael nije ikakva demokratska drzava. Kada je nastala odma je okupirala i Palestinu(eto sta ce im) i pocela terorisat arapsko stanovnistvo kroz spaljivanje sela, ubijanje i zlostavljanje, uvidzenje pravog apatrheid sistema i totalne represije i protjerivanja Palestinaca. Ja neopravdavam to sto su Palestinci uzeli(vecinom) terorizam kao izbor za oslobodilacku borbu il sto njihova arapska braca to(vecinom) podrzavaju. Ali jednoj takvoj drzavi kao Izrael koja sprovodi jednu fasisticku politiku 60 godina nije za atomske bombe. Ali Palestina mora dobit nezavisnost i to je gotovo.
Bosnjak, tvoj post je neodoljivo sizoidan i nepobitno istinit. Sva diskusija oko ovakvih pitanja bi trbala krenuti odavde. Jedan jedini odgovor na ovo je: svijet je prepun idiota. Losa vijest je idioti osjecaju potrebu za vlascu i vode horde ispranih mozgova u pljacku, razaranje, destrukciju i samodestrukciju; dok oni sto jos imaju cistu dusu i srce nemocno sjede, bl;eje u ekran, ponekad otkucaju ponesto i nadaju se da ce se probuditi u ljepsem sutra.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#54

Post by mr__bosnjak »

ak-47 wrote:
mr__bosnjak wrote:Tema je komplikovana. Kao prvo mislim da svi moramo da pogledamo sta je stvarno atomska bomba. Sa tim se nije saliti, Hisroshima i Nagasaki? Sjecateli se? Ja stvarno nerazumijem sta ce ikome jednon takvo oruzje. Jer, ta bomba ako padne u sred jednog grada sravna ga sa zemljom u nekoliko sekundi. Znaci nemoze se upotrebljavat u ratu na frontu, onda ko to ima vojne baze velike ko gradovi pa da ih moras gadzat atomskim bombama. Ima samo jedan nacin upotrebe ovoga a to je bacit na grad u neprijateljskoj drzavi i pobit vise civila nego vojnika. Znaci pobit neduzne ljude, a to je ratni zlocin. Znaci jedini smisao imat jednu ovaku bombu je vrsit ratne zlocine ili "zastrasivat" komsije. Eh pa to je besmisleno i ja mislim da nebi ijedna drzava svijeta, i to najmanje SAD trebala da ima atomske bombe, a onda naravno i Iran sa onim ludzakom od predsjednika. Znaci odgovor je NE.

A onda da SAD ovo koristi za napad na Iran je isto istina. A Iran jeste opasna drzava. Neznam ko je rekao ali imao je pravo onaj sto rece da oni hoce neku mocnu Perziju nanovo. Pa rusenje Sadama Huseina je bilo za njihovo dobro. Preko shiita tamo mogu da preuzmu vlast ili bar veliki uticaj nad Irakom. A onda da se Husein trebap rusit je isto istina, ono je bio fasista i zlocinac od covjeka. Dalje, Izrael nije ikakva demokratska drzava. Kada je nastala odma je okupirala i Palestinu(eto sta ce im) i pocela terorisat arapsko stanovnistvo kroz spaljivanje sela, ubijanje i zlostavljanje, uvidzenje pravog apatrheid sistema i totalne represije i protjerivanja Palestinaca. Ja neopravdavam to sto su Palestinci uzeli(vecinom) terorizam kao izbor za oslobodilacku borbu il sto njihova arapska braca to(vecinom) podrzavaju. Ali jednoj takvoj drzavi kao Izrael koja sprovodi jednu fasisticku politiku 60 godina nije za atomske bombe. Ali Palestina mora dobit nezavisnost i to je gotovo.
Apsolutno se slazem sa tvojim misljenjem o nuklearnom oruziju i smatram da niko nebi trebao da posjeduje tu paklenu napravu ali takodje smatram da ako Izrael posjeduje nuklearnu bombu onda treba da je posjeduje i iran zbog balansa snaga.Ne vjerujem da ce bilo koja strana posegnuti za tim oruzijem a to bi znatno smanjilo teror nad Palestincima koji vrsi izrael.
Kosto sam reko to je sve komplikovano. Jeste, istina je da nepravedno da Izreal ima a ne Iran. I narucito iz naseg gledanja poslije pomoci koje smo dobili od Irana(puno vise negi iz arapskih drzava). Ali, ta logika je i opasna. Jer gledaj ako ja sad u sred Bascarsije pocnem nosat pistolj, smrtno oruzje koje ce nekome vjerovatno odnijet zivot, sto nebi i ti nosio? Il jos neko, i onda sve zanatlije i ducandzije i turisti i sarajlije prolaznici, i hodze i popovi iz dzamija i crkava i bas svi. Eto da bi se stvorio balans jer inace ja mogu drugima prijetit a drugi nemogu meni. Al mi znamo gdje ce to zavrsit, jedan idiot potegne i cijela Bascarsija lezi mrtva, zbog cega? Mog pistolja i logike "balansa"? Teror nad Palestincima se mora zaustavit al nevjerujem da je atomska bomba pravi nacin. Mislim Arapi okruzuju tu drzavu. Zar nema bas ijednog drugog nacina da svojoj okupiranoj braci pomognu nego da idiot od predsjednika dolazi sa atomskim bombama? I ja bih radze da se izraleska bomba unisti ali mi znamo da nije moguce...
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#55

Post by mr__bosnjak »

water wrote:
mr__bosnjak wrote:Tema je komplikovana. Kao prvo mislim da svi moramo da pogledamo sta je stvarno atomska bomba. Sa tim se nije saliti, Hisroshima i Nagasaki? Sjecateli se? Ja stvarno nerazumijem sta ce ikome jednon takvo oruzje. Jer, ta bomba ako padne u sred jednog grada sravna ga sa zemljom u nekoliko sekundi. Znaci nemoze se upotrebljavat u ratu na frontu, onda ko to ima vojne baze velike ko gradovi pa da ih moras gadzat atomskim bombama. Ima samo jedan nacin upotrebe ovoga a to je bacit na grad u neprijateljskoj drzavi i pobit vise civila nego vojnika. Znaci pobit neduzne ljude, a to je ratni zlocin. Znaci jedini smisao imat jednu ovaku bombu je vrsit ratne zlocine ili "zastrasivat" komsije. Eh pa to je besmisleno i ja mislim da nebi ijedna drzava svijeta, i to najmanje SAD trebala da ima atomske bombe, a onda naravno i Iran sa onim ludzakom od predsjednika. Znaci odgovor je NE.

A onda da SAD ovo koristi za napad na Iran je isto istina. A Iran jeste opasna drzava. Neznam ko je rekao ali imao je pravo onaj sto rece da oni hoce neku mocnu Perziju nanovo. Pa rusenje Sadama Huseina je bilo za njihovo dobro. Preko shiita tamo mogu da preuzmu vlast ili bar veliki uticaj nad Irakom. A onda da se Husein trebap rusit je isto istina, ono je bio fasista i zlocinac od covjeka. Dalje, Izrael nije ikakva demokratska drzava. Kada je nastala odma je okupirala i Palestinu(eto sta ce im) i pocela terorisat arapsko stanovnistvo kroz spaljivanje sela, ubijanje i zlostavljanje, uvidzenje pravog apatrheid sistema i totalne represije i protjerivanja Palestinaca. Ja neopravdavam to sto su Palestinci uzeli(vecinom) terorizam kao izbor za oslobodilacku borbu il sto njihova arapska braca to(vecinom) podrzavaju. Ali jednoj takvoj drzavi kao Izrael koja sprovodi jednu fasisticku politiku 60 godina nije za atomske bombe. Ali Palestina mora dobit nezavisnost i to je gotovo.
Bosnjak, tvoj post je neodoljivo sizoidan i nepobitno istinit. Sva diskusija oko ovakvih pitanja bi trbala krenuti odavde. Jedan jedini odgovor na ovo je: svijet je prepun idiota. Losa vijest je idioti osjecaju potrebu za vlascu i vode horde ispranih mozgova u pljacku, razaranje, destrukciju i samodestrukciju; dok oni sto jos imaju cistu dusu i srce nemocno sjede, bl;eje u ekran, ponekad otkucaju ponesto i nadaju se da ce se probuditi u ljepsem sutra.
Nemam sta dodat.
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#56

Post by Macuser »

mr__bosnjak wrote:
Macuser wrote:Vidi se da su dole na Bliskom Istoku nastale religije zbog kojih se ljudi krve i dan danas. To vam je arapsko-jevrejski patent. Sto svi ne bismo bili samo ljudi? Anulirajmo sve religije. Ne trebaju. Odmah prestaju sukobi, niko se ne uzbudjuje zbog karikatura, Srbi, Hrvati i Bosanci idu zajedno na more, Jevreji i Arapi senluce u pustinji, niko ne eksplodira po ulicama, Pakistanci i Indijci shvate da su isti narod, itd. itd. Bratstvo i jedinstvo.
Evo jos jednog komuniste.
A N A R H I S T A !

Zar ti stvarno vjerujes da su potrebni vladari?
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#57

Post by mr__bosnjak »

Macuser wrote:
mr__bosnjak wrote:
Macuser wrote:Vidi se da su dole na Bliskom Istoku nastale religije zbog kojih se ljudi krve i dan danas. To vam je arapsko-jevrejski patent. Sto svi ne bismo bili samo ljudi? Anulirajmo sve religije. Ne trebaju. Odmah prestaju sukobi, niko se ne uzbudjuje zbog karikatura, Srbi, Hrvati i Bosanci idu zajedno na more, Jevreji i Arapi senluce u pustinji, niko ne eksplodira po ulicama, Pakistanci i Indijci shvate da su isti narod, itd. itd. Bratstvo i jedinstvo.
Evo jos jednog komuniste.
A N A R H I S T A !

Zar ti stvarno vjerujes da su potrebni vladari?
Skrecemo sa teme. Ali jesu potrebni. Il bi ti da svako vlada i pravi zakone kako hoce? Eh pa nemoze cak dzungla ima vise zakona. A ako cemo imat zakone moramo imat sistem, pa onda drzavu i opet vladara. Nemoze ti inace, jedino da odes u dzunglu(i tamo zivotinje imaju vodze grupa).
Bosanski Zmaj
Posts: 160
Joined: 27/01/2006 22:27

#58

Post by Bosanski Zmaj »

Procjena broja bojevih glava (godina 2004.):

Rusija - 16 000
SAD - 10 350
Kina - 400
Francuska - 350
Velika Britanija - 200
Izrael - 200
Pakistan - između 24 i 48
Indija - između 30 i 35
Sjeverna Koreja - između 6 i 8

....


Eh sad pričajmo o Iranu i njegovom nuklearnom programu...
ak-47
Posts: 149
Joined: 01/09/2005 00:08
Location: Istanbul

#59

Post by ak-47 »

Bosanski Zmaj wrote:Procjena broja bojevih glava (godina 2004.):

Rusija - 16 000
SAD - 10 350
Kina - 400
Francuska - 350
Velika Britanija - 200
Izrael - 200
Pakistan - između 24 i 48
Indija - između 30 i 35
Sjeverna Koreja - između 6 i 8

....


Eh sad pričajmo o Iranu i njegovom nuklearnom programu...
Fakat nisam znao da Rusija ima vise nuklearnih bojevih glava od Amerike zar se u hladnom ratu nije procijenjivalo da SAD mogu da uniste planetu 6 puta sa svojim nuklearnim potencijalom a da SSSR moze 4 puta???>????
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#60

Post by digger »

ak-47 wrote:
Macuser wrote: Egipcani su prvi napali Izrael, pa su onda dobili malo po usima.
Egipcani nisu prvi napali Izrael taj napad je bio izveden sa namjerom da se vrati suetski kanal i sinajski poluotok kojeg su Izraelci okupirali u predhodnom ''sestodnevnom ratu''
E, sada mi je jasno...

Znaci, to nije bio napad nego prijateljski pokusaj Egipta da ubijede Izrael da je sve ono sto se dogadjalo u prethodnim ratovima od 1948 bila samo igra. I da je daleko bolje za Izrael da je egipatska armija direktno na njihovoj granici sa nekih 4.000 tenkova, 6.000 aritiljerijskih orudja i 80.000 vojnika, a ne da ih dijeli Suecki kanal.

Ako bas nista drugo, imas smisla za humor. :-)

Za one koji su stvarno zainteresovani, evo link sa kratkim opisom situacije ("Ask Jeeves"):
http://www.historylearningsite.co.uk/yo ... f_1973.htm
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#61

Post by Macuser »

mr__bosnjak wrote:
Macuser wrote:
mr__bosnjak wrote: Evo jos jednog komuniste.
A N A R H I S T A !

Zar ti stvarno vjerujes da su potrebni vladari?
Skrecemo sa teme. Ali jesu potrebni. Il bi ti da svako vlada i pravi zakone kako hoce? Eh pa nemoze cak dzungla ima vise zakona. A ako cemo imat zakone moramo imat sistem, pa onda drzavu i opet vladara. Nemoze ti inace, jedino da odes u dzunglu(i tamo zivotinje imaju vodze grupa).
A napolju nije dzungla? Ko predstavlja narode? Bush? Sadam Hussein? Mahmoud Ahmadinejad? Milosevic? Tudjman? Sharon? Oni predstavljaju sistem? Koji sistem? Sistem ratova i hapanja. Zakon? Koji zakon? 8000 ubijenih u Srebrenici, Mladic i Karadzic na slobodi, Mengele umro slobodan u Argentini...Ne zasmijavaj me!
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#62

Post by mr__bosnjak »

Macuser wrote:
mr__bosnjak wrote:
Macuser wrote: A N A R H I S T A !

Zar ti stvarno vjerujes da su potrebni vladari?
Skrecemo sa teme. Ali jesu potrebni. Il bi ti da svako vlada i pravi zakone kako hoce? Eh pa nemoze cak dzungla ima vise zakona. A ako cemo imat zakone moramo imat sistem, pa onda drzavu i opet vladara. Nemoze ti inace, jedino da odes u dzunglu(i tamo zivotinje imaju vodze grupa).
A napolju nije dzungla? Ko predstavlja narode? Bush? Sadam Hussein? Mahmoud Ahmadinejad? Milosevic? Tudjman? Sharon? Oni predstavljaju sistem? Koji sistem? Sistem ratova i hapanja. Zakon? Koji zakon? 8000 ubijenih u Srebrenici, Mladic i Karadzic na slobodi, Mengele umro slobodan u Argentini...Ne zasmijavaj me!
Eh pa ovdje u Svedskoj ima Persson i dobar i jak sistem. Eh sad nemogu te o ovim drugim pobit ali kako bi ti to sve sredio?
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#63

Post by Macuser »

Ne znam, iskreno da ti kazem, ljudi su pogan soj. Poslije 1945, rekli su nikada vise. Nikada vise se ponavlja iz dana u dan, a masakr se nastavlja. Ljudi se ubijaju radi karikatura, gdje religija vlada, razum je prognan. A danasnji Islam, trenutno prednjaci. Nazadna, kao i sve ostale religije.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#64

Post by mr__bosnjak »

Macuser wrote:Ne znam, iskreno da ti kazem, ljudi su pogan soj. Poslije 1945, rekli su nikada vise. Nikada vise se ponavlja iz dana u dan, a masakr se nastavlja. Ljudi se ubijaju radi karikatura, gdje religija vlada, razum je prognan. A danasnji Islam, trenutno prednjaci. Nazadna, kao i sve ostale religije.
Nesvidzami se tvoje napadanje vjere. Vjera je nesto lijepo. Ako ti mislis da je sve tako sjajno cim nema vjere, kako objasnjavas SSSR i Stalinovu represiju i silna ubistva kada je bio ateista. Kako objasnjavas zlocine brojnih komunistckih diktatura? De molim te lahko je na vjeru svaljivat. Ako si ateista to mozes reci ali nemoras druge vrijedzat svojim anti-vjerskim stavovima. Ili bar nacinom na koji ih izvodis.
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#65

Post by Macuser »

Religije je izmislio covjek. Po meni, nisu potrebne. Eto vidis kakvi ste vi, je li se neko ne slaze povodom Islama ili izrazi drugacije misljenje, odmah je to napad. Odmah vrijedjanje. Nikoga ja ne vrijedam, iznosim samo svoje misljenje. Pa gdje nije nazadna, ako se zbog nekoliko crteza pale zgrade i prijeti ubistvima. Vjera je lijepa, jer je kao opijum (davno rekao Karl Marx).

SSSR i Staljin nemaju veze sa komunizmom, to je bio vulgarni falsifikat komunizma. Totalitarni rezim.
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#66

Post by digger »

mr__bosnjak wrote:Nesvidzami se tvoje napadanje vjere. Vjera je nesto lijepo. Ako ti mislis da je sve tako sjajno cim nema vjere, kako objasnjavas SSSR i Stalinovu represiju i silna ubistva kada je bio ateista. Kako objasnjavas zlocine brojnih komunistckih diktatura? De molim te lahko je na vjeru svaljivat. Ako si ateista to mozes reci ali nemoras druge vrijedzat svojim anti-vjerskim stavovima. Ili bar nacinom na koji ih izvodis.
Macuser je u pravu jer ovo nema veze da li je neko ateista ili ne.

Najprije, Staljin je bio bolesna osoba kao sto je bio Sadam ili Idi Amin... Tito nije, pa se ne moze reci to je to zbog ateistickog "komunizma."

Ali poenta je da religija igra i igrace najvecu ulogu oko kreiranja problema u svijetu. Jer religija nam daje odredjenu potvrdu da smo "mi" izabrali "pravi put." Takodjer nam i pruza odredjenu sigurnost i zastitu: kao moj "bog" je mociniji nego tvoj, pa ce mene cuvati... ne tebe.

Sto ti tacno rece, vjera je lijepa. Ali ne vjerujem da bi bio dirnut gledajuci cetnika dok se on moli.

Razdvojenost po nacionalnoj liniji je jedan od faktora nestabilnosti. Dodaj religiju u smjesu, i u odredjenim uslovima imas idealan recept za nesrecu.
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#67

Post by Macuser »

Nevezano za temu: fakat ovdje masa ljudi ne zna pravopis. Mislim, bas ne poznaju jezik.
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#68

Post by Ahmmed »

Macuser, nevezano za temu: U pravu si, ljudi ovdje zaista imaju problema sa pravopisom.
No, dodao bih: Ti si u vrhu liste onih kojima jezik nije jača strana, a posebno stil u pisanju.

Evo ti primjer:

Ti kažeš:

.....je li se neko ne slaze povodom Islama..... :D

A trebalo bi:

...Čim se neko ne slaže u pogledu Islama .... :D
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#69

Post by Macuser »

Not at all, I already speak excellent English. Speak for yourself. Ti posso dire anche in Italiano se desideri.
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#70

Post by Ahmmed »

Macuser, sad bismo trebali biti impresionirani??? :D
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#71

Post by Macuser »

Citam i pisem i cirilicu. :-)
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#72

Post by Ahmmed »

Ma,hajde, i ćirilicu???? :D Ne mogu da vjerujem, pa potpuno sam impresioniran činjenicom da poznaješ ćirilicu, da evo, od dragosti i veselja,sebi ne mogu da dođem :D


Ubit će nas moderatori, baljezgamo gluposti :D
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#73

Post by Macuser »

Dragi Ahmmede,
nevezano za temu:
cijenim tvoje postove i da je vecina muslimana tebi slicna, ovo bi mjesto bilo mnogo bolje za zivot (ovo zato sto si vjernik, ali najvise bih ti volio reci, da vecina ljudi rezonuje kao ti, ovo bi mjesto bilo bolje za zivot).
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#74

Post by Ahmmed »

Dragi Macuser,

Nevezano za temu:
Hvala ti što tako misliš!A ja,ja se iskreno nadam da većina LJUDI ove planete razmišlja normalno,uvažavajući različita mišljenja....
Negativne Emocije znaju prevladati, neznanje je bolest, ali,kad nas "pritisne" nešto što nije " do nas ", kad nas zadese nesreće,zemljotresi, cunami....onda shvatimo da smo mali i nemoćni i,barem na trenutak, vidimo koliko je Planeta mala i koliko smo upućeni jedni na druge.
Nikada neću zaboraviti august 1999, kad je strahoviti zemljotres pogodio Tursku. Prvi koji su se javili, poslali i utjehu i pomoć, bili su Grci...Tih su dana bili zaboravljeni povijest, Kipar, nesuglasice, teritorijalne vode....
Zapamtio sam i rečenicu,koja je, odmah nakon zemljotresa, upućena iz Atine u Ankaru:Dragi komšije, susjedi, uz vas smo....MI smo vam najbliži...

Znam, sve ovo što sam napisao zvuči patetično, ali, ja se nekako nadam, da ideja humanizma nije umrla....
Post Reply