Irak

Post Reply
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#7001 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

sarajevoxxxx wrote:
budza wrote:@savokse, ne mogu da verujem da velicas jednog od najvecih zlikovaca 20. veka (sadama).
Ne velićam ga, ali smatram da je sunitima u Iraku danas potrebno jedinstvo, i da je smiješno ovo dijeljenje na Sadamovce, Is, umjerene sunite, korumpirane.I ovako su potonuli a te ih podjele samo još više mogu uništiti.Zašto se drugi ne dijele, zašto šiiti čute na američku invaziju Iraka i sve uredno šuruju sa Amerikom, ili zašto nikad nisu osudili svoje sektaške milicije, isto tako Kurdi razilaze se sa vladom u Iraku, ali prioritet im je IS, i sve su ostavili po strani.Samo od sunita se traži podjela, frakcije, ne valjaju Sadamovi, ne valja IS, a evo jučer Hadi Amiri na konferenciji mislim u Erbilu izjavio tj osuo paljbu po iračkim demonstrantima sunitima koji su protestvovali i optužio ih da su oni odgovorni za IS, znači sektašima od sunita niko ne valja, a svi ih tjeraju da se međusobno glođu, ubijaju, do beskonačnosti dijele, a u suštini sektašu ne pašeš samim time što si sunit i ništa više.Znači samo odrađuju poslove za njega, tj kada riješe sa IS i Sadamovcima dolaze na red umjereni suniti i to je to.

Kao prvo - čutiti = osjećati ; ćutati (SRB) = šutiti (BiH/HR)

Kao drugo, ovo uvecano, jel' te stid?! Imas li ti obraza, casti, ljudskog digniteta?!!

Inside Moqtada al-Sadr's Notorious Army: http://youtu.be/bFLB-OLEx1c (Procitati prvu recenicu propratnog komentara)
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#7002 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

sarajevoxxxx wrote:evo jučer Hadi Amiri na konferenciji mislim u Erbilu izjavio tj osuo paljbu po iračkim demonstrantima sunitima koji su protestvovali i optužio ih da su oni odgovorni za IS, znači sektašima od sunita niko ne valja, a svi ih tjeraju da se međusobno glođu, ubijaju, do beskonačnosti dijele, a u suštini sektašu ne pašeš samim time što si sunit i ništa više.Znači samo odrađuju poslove za njega, tj kada riješe sa IS i Sadamovcima dolaze na red umjereni suniti i to je to.
Pa isti ti je modus operandi i ovdje kod pojedinaca. Cim dignes glas protiv Assada ili rezima u Bagdadu automatski podrzavas IS, Al Qaidu, vehabija si. Teheranska skola.
User avatar
em11r
Posts: 942
Joined: 14/03/2012 16:28
Location: TuzlOk

#7003 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by em11r »

Opetja033 wrote:
sarajevoxxxx wrote:evo jučer Hadi Amiri na konferenciji mislim u Erbilu izjavio tj osuo paljbu po iračkim demonstrantima sunitima koji su protestvovali i optužio ih da su oni odgovorni za IS, znači sektašima od sunita niko ne valja, a svi ih tjeraju da se međusobno glođu, ubijaju, do beskonačnosti dijele, a u suštini sektašu ne pašeš samim time što si sunit i ništa više.Znači samo odrađuju poslove za njega, tj kada riješe sa IS i Sadamovcima dolaze na red umjereni suniti i to je to.
Pa isti ti je modus operandi i ovdje kod pojedinaca. Cim dignes glas protiv Assada ili rezima u Bagdadu automatski podrzavas IS, Al Qaidu, vehabija si. Teheranska skola.

A kao ne podrzavas?
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#7004 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

em11r wrote:
Opetja033 wrote:
sarajevoxxxx wrote:evo jučer Hadi Amiri na konferenciji mislim u Erbilu izjavio tj osuo paljbu po iračkim demonstrantima sunitima koji su protestvovali i optužio ih da su oni odgovorni za IS, znači sektašima od sunita niko ne valja, a svi ih tjeraju da se međusobno glođu, ubijaju, do beskonačnosti dijele, a u suštini sektašu ne pašeš samim time što si sunit i ništa više.Znači samo odrađuju poslove za njega, tj kada riješe sa IS i Sadamovcima dolaze na red umjereni suniti i to je to.
Pa isti ti je modus operandi i ovdje kod pojedinaca. Cim dignes glas protiv Assada ili rezima u Bagdadu automatski podrzavas IS, Al Qaidu, vehabija si. Teheranska skola.

A kao ne podrzavas?
Napisao sam to vec par puta. Da bi mene mogao nazvati vehabijom ili pristalicom IS-a moras biti:
1) novi na forumu pa da nisi stigao upratiti moje komentare
2) debelo retardiran
3) bezobrazan i kvaran.

Cetvrta opcija ne postoji.
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#7005 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

joj nije upratio tvoje postove..
stvarno shvatate forum ko bukvar... :D
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#7006 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

sumirprimus wrote:joj nije upratio tvoje postove..
stvarno shvatate forum ko bukvar... :D
Naravno da je upratio.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#7007 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

salik79 wrote:
sarajevoxxxx wrote:
budza wrote:@savokse, ne mogu da verujem da velicas jednog od najvecih zlikovaca 20. veka (sadama).
Ne velićam ga, ali smatram da je sunitima u Iraku danas potrebno jedinstvo, i da je smiješno ovo dijeljenje na Sadamovce, Is, umjerene sunite, korumpirane.I ovako su potonuli a te ih podjele samo još više mogu uništiti.Zašto se drugi ne dijele, zašto šiiti čute na američku invaziju Iraka i sve uredno šuruju sa Amerikom, ili zašto nikad nisu osudili svoje sektaške milicije, isto tako Kurdi razilaze se sa vladom u Iraku, ali prioritet im je IS, i sve su ostavili po strani.Samo od sunita se traži podjela, frakcije, ne valjaju Sadamovi, ne valja IS, a evo jučer Hadi Amiri na konferenciji mislim u Erbilu izjavio tj osuo paljbu po iračkim demonstrantima sunitima koji su protestvovali i optužio ih da su oni odgovorni za IS, znači sektašima od sunita niko ne valja, a svi ih tjeraju da se međusobno glođu, ubijaju, do beskonačnosti dijele, a u suštini sektašu ne pašeš samim time što si sunit i ništa više.Znači samo odrađuju poslove za njega, tj kada riješe sa IS i Sadamovcima dolaze na red umjereni suniti i to je to.

Kao prvo - čutiti = osjećati ; ćutati (SRB) = šutiti (BiH/HR)

Kao drugo, ovo uvecano, jel' te stid?! Imas li ti obraza, casti, ljudskog digniteta?!!

Inside Moqtada al-Sadr's Notorious Army: http://youtu.be/bFLB-OLEx1c (Procitati prvu recenicu propratnog komentara)
Da nije bilo intervencije Koalicije trenutno šiitski Bagdad bi davno pao u ruke isila.Amerika im dala Irak i Amerika im tenutno čuva zadnjicu u Iraku. Kukavice bijedne, sposobne jedino za ubijanje djece i žena poput onih u Dumi ili Halebu
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#7008 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Naslovnica »

sarajevoxxxx wrote:Borci IS-a zauzeli distrikt Dedžleh u Samarri, vojna baaza Ajn Al-Asad u potpunom okruženju snaga IS-a i iračkih plemena.
Ovo je značajno, u toj bazi su amerikanci, mislim nekoliko stotina njih, poprilično zeznuta situacija ako je istinita.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#7009 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

Naslovnica wrote:
sarajevoxxxx wrote:Borci IS-a zauzeli distrikt Dedžleh u Samarri, vojna baaza Ajn Al-Asad u potpunom okruženju snaga IS-a i iračkih plemena.
Ovo je značajno, u toj bazi su amerikanci, mislim nekoliko stotina njih, poprilično zeznuta situacija ako je istinita.
Izgleda da jeste, i neki su zapadni mediji isto objavili. Doduse ne da su u potpunom okruzenju nego da im je baza na dohvat ruke.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#7010 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Naslovnica »

Opetja033 wrote:
Naslovnica wrote:
sarajevoxxxx wrote:Borci IS-a zauzeli distrikt Dedžleh u Samarri, vojna baaza Ajn Al-Asad u potpunom okruženju snaga IS-a i iračkih plemena.
Ovo je značajno, u toj bazi su amerikanci, mislim nekoliko stotina njih, poprilično zeznuta situacija ako je istinita.
Izgleda da jeste, i neki su zapadni mediji isto objavili. Doduse ne da su u potpunom okruzenju nego da im je baza na dohvat ruke.
Moglo bi biti svega tamo. Ne znam da li su u bazi stacionirani Apache helikopteri, da li ih uopšte ima u Iraku a da ameri upravljaju s njima.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#7011 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by AleksoMKD »

sarajevoxxxx wrote:
Da nije bilo intervencije Koalicije trenutno šiitski Bagdad bi davno pao u ruke isila.Amerika im dala Irak i Amerika im tenutno čuva zadnjicu u Iraku. Kukavice bijedne, sposobne jedino za ubijanje djece i žena poput onih u Dumi ili Halebu
Ne bi pao.

Bagdad je sada skoro etnicki cist Siitski grad i da su ISISovci dosli do grada prosli bi kao sto je prosla pretezno Siitska vojska u Sunitskim urbanim sredinama. t.j najebali bi.

Tocno da Siiti u Iraku imaju jos uvek neki strah od dojucerasnjih "gazdi" da ih tako nazovem ali u urbanim borbama u naseljima koja su predominantno ili 100% Siitska..............................
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#7012 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

AleksoMKD wrote:Bagdad je sada skoro etnicki cist Siitski grad
Nije. Jos uvijek je sasvim vidljva razlika izmedju istocnog i zapadnog Bagdada. Jedina radikalna promjena jeste sto je nestao najveci broj "mix zona". Na ovoj temi su vise puta postavljane demografske karte Bagdada, iz perioda Saddama Husseina, nakon prvih godina okupacija i sada. Kao sto rekoh, jedina radikalna razlika jeste sto je gotovo pa nestalo zona gdje su siti i suniti zivjeli zajedno.
User avatar
em11r
Posts: 942
Joined: 14/03/2012 16:28
Location: TuzlOk

#7013 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by em11r »

Opetja033 wrote:
Napisao sam to vec par puta. Da bi mene mogao nazvati vehabijom ili pristalicom IS-a moras biti:
1) novi na forumu pa da nisi stigao upratiti moje komentare
2) debelo retardiran
3) bezobrazan i kvaran.

Cetvrta opcija ne postoji.
Image

Kad neko ovako pise o "umjerenima i extremnima" onda po tvom podrzavaju Asada, siti su, stakori itd.

Kako si samo dobar, covjek bi te na ranu metno.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#7014 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by AleksoMKD »

Opetja033 wrote:
AleksoMKD wrote:Bagdad je sada skoro etnicki cist Siitski grad
Nije. Jos uvijek je sasvim vidljva razlika izmedju istocnog i zapadnog Bagdada. Jedina radikalna promjena jeste sto je nestao najveci broj "mix zona". Na ovoj temi su vise puta postavljane demografske karte Bagdada, iz perioda Saddama Husseina, nakon prvih godina okupacija i sada. Kao sto rekoh, jedina radikalna razlika jeste sto je gotovo pa nestalo zona gdje su siti i suniti zivjeli zajedno.
Ja sam mislio da su Suniti uglavnom istisnuti prema predgradjima?

Kako god, Siistski deo grada je kompaktan i ako Americka vojska nije mogla da razoruza Sadrovce u Sadr city-ju onda monstrumi iz ISIS-a nemaju sanse.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#7015 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

em11r wrote:
Opetja033 wrote:
Napisao sam to vec par puta. Da bi mene mogao nazvati vehabijom ili pristalicom IS-a moras biti:
1) novi na forumu pa da nisi stigao upratiti moje komentare
2) debelo retardiran
3) bezobrazan i kvaran.

Cetvrta opcija ne postoji.
Image

Kad neko ovako pise o "umjerenima i extremnima" onda po tvom podrzavaju Asada, siti su, stakori itd.

Kako si samo dobar, covjek bi te na ranu metno.
Podrzavaju Assada. To da. Medjutim nisam ih nazivao sitskim ekstremistima, stakorima, itd. Procitao si zasigurno i moju prepisku sa @Maystorom nakon tog komentara. Sa ovakvom retorikom su Assadovci davno poceli.
Svi vi lazni humanisti i dusebriznici imacete kredibilitet tek onda kada isto budete reagovali i na moje komentare i na komentare onih koji pricaju o deratizaciji, pustinjskom gnojivu, itd.
A uzgred medju zadnjim si forumasima koji imaju moralno pravo meni bilo sta da prigovore. Tvoja piskaranja o Arapima spadaju hladno u krivicna djela i govor mrznje.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#7016 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

AleksoMKD wrote:
Opetja033 wrote:
AleksoMKD wrote:Bagdad je sada skoro etnicki cist Siitski grad
Nije. Jos uvijek je sasvim vidljva razlika izmedju istocnog i zapadnog Bagdada. Jedina radikalna promjena jeste sto je nestao najveci broj "mix zona". Na ovoj temi su vise puta postavljane demografske karte Bagdada, iz perioda Saddama Husseina, nakon prvih godina okupacija i sada. Kao sto rekoh, jedina radikalna razlika jeste sto je gotovo pa nestalo zona gdje su siti i suniti zivjeli zajedno.
Ja sam mislio da su Suniti uglavnom istisnuti prema predgradjima?

Kako god, Siistski deo grada je kompaktan i ako Americka vojska nije mogla da razoruza Sadrovce u Sadr city-ju onda monstrumi iz ISIS-a nemaju sanse.
Ma nema teoretske sanse da bi bilo sta mogli traziti u sitskom dijelu grada. Sadr Cityu pogotovo. Tesko da bi mogli ovladati i sunitskim dijelom a kamoli kompletnim gradom. Nema sanse.
Ako naletim na demografsku kartu, postavicu ti je ovdje.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#7017 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

AleksoMKD wrote:
sarajevoxxxx wrote:
Da nije bilo intervencije Koalicije trenutno šiitski Bagdad bi davno pao u ruke isila.Amerika im dala Irak i Amerika im tenutno čuva zadnjicu u Iraku. Kukavice bijedne, sposobne jedino za ubijanje djece i žena poput onih u Dumi ili Halebu
Ne bi pao.

Bagdad je sada skoro etnicki cist Siitski grad i da su ISISovci dosli do grada prosli bi kao sto je prosla pretezno Siitska vojska u Sunitskim urbanim sredinama. t.j najebali bi.

Tocno da Siiti u Iraku imaju jos uvek neki strah od dojucerasnjih "gazdi" da ih tako nazovem ali u urbanim borbama u naseljima koja su predominantno ili 100% Siitska..............................
Niko to ne zna, ali realno ko bi is zaustavio da su uzeli Kobane, onaj dio oko Ramadija koji se drzi samo zbog zracnih udara.

Komandant milicija Bedr Hadi El Amiri trenutno prvo ime Iraka je prije dva dana izjavio da bi Irak pao u ruke isila da nije bilo iranskih milicija. Naravno on sebi zaslugu pripisuje iako se zna koje milijarde potrošio da se is zaustavi.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#7019 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by AleksoMKD »

Opetja033 wrote: Ako naletim na demografsku kartu, postavicu ti je ovdje.
Hvala kolega :thumbup:
sarajevoxxxx wrote:
Niko to ne zna, ali realno ko bi is zaustavio da su uzeli Kobane, onaj dio oko Ramadija koji se drzi samo zbog zracnih udara.

Komandant milicija Bedr Hadi El Amiri trenutno prvo ime Iraka je prije dva dana izjavio da bi Irak pao u ruke isila da nije bilo iranskih milicija. Naravno on sebi zaslugu pripisuje iako se zna koje milijarde potrošio da se is zaustavi.
Ne mogu da zamislim situaciju da ISIS osvoji Sadr city ko sto napisah. Ameri nisu mogli a ne pa ovi.
Eventualno ko sto napisa kolega Opetja033 da uzmu Sunitski deo grada pa da se godinama grad krcka u sopstvenom sosu i granatiranju jedne strane na drugu.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#7020 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

AleksoMKD wrote:
Opetja033 wrote: Ako naletim na demografsku kartu, postavicu ti je ovdje.
Hvala kolega :thumbup:
sarajevoxxxx wrote:
Niko to ne zna, ali realno ko bi is zaustavio da su uzeli Kobane, onaj dio oko Ramadija koji se drzi samo zbog zracnih udara.

Komandant milicija Bedr Hadi El Amiri trenutno prvo ime Iraka je prije dva dana izjavio da bi Irak pao u ruke isila da nije bilo iranskih milicija. Naravno on sebi zaslugu pripisuje iako se zna koje milijarde potrošio da se is zaustavi.
Ne mogu da zamislim situaciju da ISIS osvoji Sadr city ko sto napisah. Ameri nisu mogli a ne pa ovi.
Eventualno ko sto napisa kolega Opetja033 da uzmu Sunitski deo grada pa da se godinama grad krcka u sopstvenom sosu i granatiranju jedne strane na drugu.
Uzmeš ključne lokacije oko Bagdada, ostalo samo pada.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#7021 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by AleksoMKD »

sarajevoxxxx wrote: Uzmeš ključne lokacije oko Bagdada, ostalo samo pada.
OK, slazemo se da se ne slazemo :)
Ipak je to milionski grad.
User avatar
em11r
Posts: 942
Joined: 14/03/2012 16:28
Location: TuzlOk

#7022 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by em11r »

Opetja033 wrote:
em11r wrote:
Opetja033 wrote:
Napisao sam to vec par puta. Da bi mene mogao nazvati vehabijom ili pristalicom IS-a moras biti:
1) novi na forumu pa da nisi stigao upratiti moje komentare
2) debelo retardiran
3) bezobrazan i kvaran.

Cetvrta opcija ne postoji.
Image

Kad neko ovako pise o "umjerenima i extremnima" onda po tvom podrzavaju Asada, siti su, stakori itd.

Kako si samo dobar, covjek bi te na ranu metno.
Podrzavaju Assada. To da. Medjutim nisam ih nazivao sitskim ekstremistima, stakorima, itd. Procitao si zasigurno i moju prepisku sa @Maystorom nakon tog komentara. Sa ovakvom retorikom su Assadovci davno poceli.
Svi vi lazni humanisti i dusebriznici imacete kredibilitet tek onda kada isto budete reagovali i na moje komentare i na komentare onih koji pricaju o deratizaciji, pustinjskom gnojivu, itd.
A uzgred medju zadnjim si forumasima koji imaju moralno pravo meni bilo sta da prigovore. Tvoja piskaranja o Arapima spadaju hladno u krivicna djela i govor mrznje.
Prije bih rekao govor iskustva. Idi malo zivi sa njima, vidi kako se odnose jedni prema drugima, a kamoli prema svojim robovima pa mozda neces imati tako visoko misljenje o njima. Hrane svoje "kucne ljubimce" indijcima i pakistancima, pune su im pustinje kostiju silovanih i ubijenih filipinki.

Sto puta sam rekao i ponovit cu, jedino dobro sto su arapi dali svijetu je Poslanik s.a.w.s i njegovi ashabi.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#7023 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

Budite ozbiljni, kakav Bagdad... Mozda bi u nekoj varijanti mogli zauzeti sunitski dio grada i to je to. Nisu Mosul i Bagdad isto. U Mosulu su siiti duboko na neprijaeljskoj teritoriji, osjete da ih stanovnistvo ne zeli. u svakom prolazniku vidis prijetnju. U Bagdadu je psiholoski efekat potpuno drugaciji. Tu branis svoju porodicu i povlcenje nije opcija. Vidite u Siriji siitski grad Fua u provinciji Idlib. Ima ih jako malo i potpuno su okruzeni, pa opet pobunjenici ne uspjevaju zauzeti grad. Ovi se ne povlace, brane svoj dom i spremni su poginuti. Isto je u Nubl i Zari gdje nd Nusra polomila zube. Ne mogu ovi gradici a da moze ogromni Bagdad?
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#7024 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

Kikibombona wrote:Budite ozbiljni, kakav Bagdad... Mozda bi u nekoj varijanti mogli zauzeti sunitski dio grada i to je to. Nisu Mosul i Bagdad isto. U Mosulu su siiti duboko na neprijaeljskoj teritoriji, osjete da ih stanovnistvo ne zeli. u svakom prolazniku vidis prijetnju. U Bagdadu je psiholoski efekat potpuno drugaciji. Tu branis svoju porodicu i povlcenje nije opcija. Vidite u Siriji siitski grad Fua u provinciji Idlib. Ima ih jako malo i potpuno su okruzeni, pa opet pobunjenici ne uspjevaju zauzeti grad. Ovi se ne povlace, brane svoj dom i spremni su poginuti. Isto je u Nubl i Zari gdje nd Nusra polomila zube. Ne mogu ovi gradici a da moze ogromni Bagdad?
Hajde na stranu to sto si u principu u pravu, nego imas li ti gdje kakvih kontra primjera? Ima li nekog herojskog otpora kod arapskih sunija? Neka metropola, grad, selo? Moze i zaseok nije problem.
Jbt ti cak i kada pises tacne stvari ne mozes sakriti svoju pristrasnost i neobjektivnost. Kakva mrznja. Eto samo se siiti i Kurdi herojski brane na citavom BI.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#7025 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by zrakomlat »

Naslovnica wrote:
sarajevoxxxx wrote:Borci IS-a zauzeli distrikt Dedžleh u Samarri, vojna baaza Ajn Al-Asad u potpunom okruženju snaga IS-a i iračkih plemena.
Ovo je značajno, u toj bazi su amerikanci, mislim nekoliko stotina njih, poprilično zeznuta situacija ako je istinita.
Isis neće napasti bazu u kojoj su amerikanci, 99 %, ili makar dok su u njoj.
Post Reply