iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#76 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

gdje ti kaze da je invalid source? na cydia ?
xxhavarijaxx
Posts: 18
Joined: 12/06/2008 15:01
Location: Sarajevo

#77 Re: iPhone - All about

Post by xxhavarijaxx »

fatality wrote:u sustini ti ne treba turbo sim ako je otkljucan , znaci kod tebe je vjerovatno jailbroken , ali nije otkljucan
sad moze bit da ti je taj od koga si kupio nabacio onaj najnoviji software koji se i ne moze otkljucat , barem ne sad zasad , te moras tu karticu koristiti
iskreno nikada nisam koristio te kartice , jaran mi je uzeo kada je tek izasao 3g i zaglavila mu se , tj. nije vise mogao da izvadi karticu iz telefona te ga je kompletnog morao rastaviti , i od tada se ja zadvoljim uvijek onim sofware-om koji mogu sam i otkljucati :-D
Hvala na odgovoru, sta ja nekontam je ako nije otkljucan kako je mogao raditi na drugim recimo americkim karticama jer su samo predvidjeni za AT&T. Uzeo sam ga tamo posto sam bio na par dana prosle sedmice u USA i isprobao ga na americkim karticama. Usput i ovu pricu oko turbosima sam cuo od kolege na poslu posto je on to isto morao uraditi za svoj 3G 8GB i njemu sve radi normala sad, ali je nazalost zijanio broj od frajera koji mu je to napravio prije nekoliko mjeseci.
Ako bi iko mogao reci gdje bih ja ovo mogao rijesiti ovdje u SA da mi radi?
Hvala
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#79 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

Ljudi, skinite igru Flight Control !
Genijalna je :D
Ne mogu da prestanem igrati

p.s.
do sada mi je najveci score 60. ko me predje :-) :-)
User avatar
anonimus19
Posts: 94
Joined: 16/04/2009 09:56
Location: Zenica
Contact:

#80 Re: iPhone - All about

Post by anonimus19 »

Novi iPhone gadget :D
Image
User avatar
Šeha
Posts: 1666
Joined: 11/08/2005 13:46

#81 Re: iPhone - All about

Post by Šeha »

hakazvaka wrote: p.s.
do sada mi je najveci score 60. ko me predje :-) :-)
58... bah...

Ivar je odlican :thumbup:
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#82 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

Šeha wrote:
hakazvaka wrote: p.s.
do sada mi je najveci score 60. ko me predje :-) :-)
58... bah...

Ivar je odlican :thumbup:
83 moj novi :D

EDIT:
Image
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#83 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

sinoc sam uspio podesiti torrente na iphone :D :D

na Cydia ima aplikacija dTunes, i omogucava Vam (zajedno sa MobileTerminal) da skidate torrente normala sa npr. demonoid, piratebay itd..

jos nesto.. aplikacija http://www.bambuser.com (sa Cydia preuzeta)
streamate live video sa iphone-a :D radi perfektno.. jos spasi taj video za vas account.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#84 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

Evo jos jedan mali trik koji sam skonto :D

imas iBluetooth ?
Kada ti neko salje pjesmu, ides na Save as.. i spasis u direktorij /var/mobile/Library/Downloads

zatim odes na dTunes, i na Browse, pronadjes pjesmu koja ti je poslana :D i naravno mozes je pustiti da svira..
za sada je jedino rjesenje za slanje muzike sa iphona da se pjesme ne syncaju preko iTunes nego preko ovog WinSCP (prethodno opisan na ovoj temi).. i onda mozete sladi iz ovog istog direktorija :D
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#85 Re: iPhone - All about

Post by ChataDodajStaHoces »

Aplikacija Installous sa cydie http://hackulo.us/forums/index.php?showtopic=651 koristi se za instaliranje cracked .ipa igrica bez downloadovanja i synca sa iTunesom... otkako sam ovo otkrio, uopce ne radim sync iPhonea niti koristim iTunes za prebacivanje :) Svako ko ima WiFi must have aplikacija !!!
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#86 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

Chata87 wrote:Aplikacija Installous sa cydie http://hackulo.us/forums/index.php?showtopic=651 koristi se za instaliranje cracked .ipa igrica bez downloadovanja i synca sa iTunesom... otkako sam ovo otkrio, uopce ne radim sync iPhonea niti koristim iTunes za prebacivanje :) Svako ko ima WiFi must have aplikacija !!!
a kako si ti prije instaliro neplacene app-ove ? :D :D
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#87 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

mxTube sa Cydia.. downloadovanje videa sa youtube..
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#88 Re: iPhone - All about

Post by ChataDodajStaHoces »

hakazvaka wrote:
Chata87 wrote:Aplikacija Installous sa cydie http://hackulo.us/forums/index.php?showtopic=651 koristi se za instaliranje cracked .ipa igrica bez downloadovanja i synca sa iTunesom... otkako sam ovo otkrio, uopce ne radim sync iPhonea niti koristim iTunes za prebacivanje :) Svako ko ima WiFi must have aplikacija !!!
a kako si ti prije instaliro neplacene app-ove ? :D :D
ma prebacivao u iTunes i sync xD stacu nisam upratio ove nove fazone hehe
sajosarajlija
Posts: 156
Joined: 04/09/2008 20:58

#89 Re: iPhone - All about

Post by sajosarajlija »

Chata87 wrote:Aplikacija Installous sa cydie http://hackulo.us/forums/index.php?showtopic=651 koristi se za instaliranje cracked .ipa igrica bez downloadovanja i synca sa iTunesom... otkako sam ovo otkrio, uopce ne radim sync iPhonea niti koristim iTunes za prebacivanje :) Svako ko ima WiFi must have aplikacija !!!
Pošto nije moguće registrovat se na forum može li neko postaviti ovo na download i objasniti o čemu se tačno radi :D

HVALA!
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#90 Re: iPhone - All about

Post by Kaiser »

Zdravo drugari!

Imam jedno pitanjce vezano za iPhon 3G 16GB.

Telefon sam kupio u Hrvatskoj (T Com), haplicirao Cydia-u i sve radi perfektno.

Ali me kopka šta znače oznake u gornjem lijevom uglu ekrana, odmah pored oznake telekom operatera. Nekada stoji malo slovo "o", a nekada E. Fakat ne kontam kak'e to veze ima sa čim? :)

hvala
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#91 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

Kaiser wrote:Zdravo drugari!

Imam jedno pitanjce vezano za iPhon 3G 16GB.

Telefon sam kupio u Hrvatskoj (T Com), haplicirao Cydia-u i sve radi perfektno.

Ali me kopka šta znače oznake u gornjem lijevom uglu ekrana, odmah pored oznake telekom operatera. Nekada stoji malo slovo "o", a nekada E. Fakat ne kontam kak'e to veze ima sa čim? :)

hvala
E znaci da si spojen na EDGE mrezu, a kruzic nisam ni ja skonto za sta je, obicno se pojavi kada se pokusava spojiti na wireless ili edge :)
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#92 Re: iPhone - All about

Post by Kaiser »

hvala puno! :thumbup:
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#93 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

jebemu misha. ispade mi sada iphone i ogreba mu se onaj aluminiumski dio sa ledja..
isplati li mi se mjenjati i stavljati novi aluminum (oko 120 KM) ili neka druga varijanta ?

i koliko je pouzdan ovaj lik ako je iko sa njim radio ? http://www.iphone-bih.tk/
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#94 Re: iPhone - All about

Post by Krigla_Sa »

Ja svoj prodao. Sve neka frka trka,razmisljaj hoce li ispasti,hocu li ga ogrebati,hoce li se baterija pokvariti...Ma uzas,nikako nisam mogao biti nesto opusten od kad sam ga uzeo... Prodam dok je jos na cijeni i vratim se straoj dobroj n82.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#95 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

Krigla_Sa wrote:Ja svoj prodao. Sve neka frka trka,razmisljaj hoce li ispasti,hocu li ga ogrebati,hoce li se baterija pokvariti...Ma uzas,nikako nisam mogao biti nesto opusten od kad sam ga uzeo... Prodam dok je jos na cijeni i vratim se straoj dobroj n82.
ti si lud :D
User avatar
Šeha
Posts: 1666
Joined: 11/08/2005 13:46

#96 Re: iPhone - All about

Post by Šeha »

Meni je ispao bar jedno deset puta, sav je izgreban :)
Ne znam sto te ogrebotine tangiraju toliko.
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#97 Re: iPhone - All about

Post by Krigla_Sa »

hakazvaka wrote:
Krigla_Sa wrote:Ja svoj prodao. Sve neka frka trka,razmisljaj hoce li ispasti,hocu li ga ogrebati,hoce li se baterija pokvariti...Ma uzas,nikako nisam mogao biti nesto opusten od kad sam ga uzeo... Prodam dok je jos na cijeni i vratim se straoj dobroj n82.
ti si lud :D
:D
Ma ebaji ga :)
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#98 Re: iPhone - All about

Post by Krigla_Sa »

Šeha wrote:Meni je ispao bar jedno deset puta, sav je izgreban :)
Ne znam sto te ogrebotine tangiraju toliko.
Ma jarane dusa bi me bolila da mi je nedo Bog isp'o, sjecam se kad sam ga zakljuc'o nisam skoro svu noc mogao zaspati, zvao momka iz oglasa u 2 h da vidim moze li ga otkljucati,lik bio u slozi,jedva ga cuo, jos ja htio doci po njega da mu idemo kuci da ga otkljuca :D bas bio lud :D kaze lik haj' sutra u 9, kontam joooj valja zaspat' , nadjem leksac i jedva nekako preklopim 2 sata :D
onda poslije svako malo naletim na temu na mackorisnik.com tipa "help isp'o mi iphone-display puk'o" :run:
Mislim sve sam ja to znao prije nego sam ga uzeo ali ono tad sam ga "morao" imati,e vec kad sam ga izdegustir'o kontam "bjez' ba krigla,ispast ce ti,prodaj dok je jos k'o nov"
jbg kad izadje novi vjerovatno cu njega uzeti.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#99 Re: iPhone - All about

Post by Ja_Ja »

Zato kupish normalan telefon tipa Blackberry Curve i miran :).

No nisam siguran koliko znate za kopiju iPhone-a koja se zove Sciphone i68:
Image

Ima sve sto iPhone nema. Mogucnost slanja MMS, 2 SIM kartice, a i cijena mu je manja (nisam ga testirao tako da nisam sigurna kakav je kvalitet.
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#100 Re: iPhone - All about

Post by Krigla_Sa »

Ma ja nebi nikad nikakve kopije kupovao,prvo mms moze i iphone,drugo ne znam zasto bi mi trebale 2 sim kartice, da mi nije djevojke nebi mi ni ova jedna trebala :)
a ja sam cuo da je kvalitet ovih kopija nula, bas kad sam isao kod ovog momka sto mi je otkljucavao iphone i tad ga ja pitam kakav je kvalitet iphone-a , kaze da su ovi 3G pravo dobri, a da mu ljudi svakodnevno donose kopije na popravak,kaze smece pravo ali ima raje kupuje...Meni iskreno nebi bio merak nikakvu kopiju imati, vala da mi nego ovaj Hiphone dzabe da vjeruj nebi ga nosao.
Post Reply